Deeretribune van IJsselmonde Woonplezier voor het hele gezin Luxe villa-appartementen in Lage Bergse Bos Wonen aan het water of een plein met een blijvend vrij uitzicht n IBM stad De Veranda Eurowoning: type Lobelia De Groene Kamer Koningshoek Maassluis Schieveste medio 2004 van start trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accessoires verlichting Wonen met een schitterend uit- zicht op de Nieuwe Maas. Met tal- rijke sportfaciliteiten ora de hoek. Met een grote bioscoop, gezellige cafes en restaurants. En met win- kels gericht op sport en recreatie in de nabijheid van voetbaltempel De Kuip. Het stadsdeel de Veran da, dat de gemeente Rotterdam, de deelgemeente IJsselmonde en Amstelland Ontwikkeling nabij Stadion Feijenoord realiseren heeft het allemaal. imW. Ruimte iak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Fascinatio In Capelle aan den IJssel wordt een bijzondere woonwijk met brede straten en lanen, besloten hoven, veel groen en fraaie waterpartijen. Langs de Prlamsinget, aan de rand van de wijk, worden 17 drielaagse Waterzoomwoningen gerealiseerd in vier typen, elk met diverse variatiemogelijkheden. Deze ruime drietaagse Waterzoomwoningen bieden u: 0900-EUROWONING (0900-387 69 66) 1 =Q=EURO WONING[j Wei eens eerste rang gezeten? Of op de eretribune? De Veranda, in de deelge meente IJsselmonde, geeft hetzelfde ge- voel. De Veranda is uitstekend bereikbaar met de auto, bus, TramPlus, trein en water- taxi. Als alles volgens plan verloopt is de Veranda in 2006, uiterlijk in 2007 klaar. Dan staan er acht woontorens met in totaal 1250 woningen, 3.500 m2 kan- toorruimte en ongeveer 35.000 m2 com- merciele ruimte. Vanaf de Veranda kijkt u uit op de Nieu we Maas. Aan de overkant ligt natuurge- bied De Esch en stroomafwaarts lonkt de skyline van de Rotterdamse binnen- stad. Uiteindelijk komen er acht apparte- mentencomplexen, met vooral drie- en vierkamer-appartementen, maisonnettes en penthouses. De torens zijn zo ontwor- pen, dat u of op de rivier, of op het stadi on uitkijkt. Hoewel ze een duidelijke samenhang vertonen, heeft elk van de appartemen- tencomplexen een eigen karakter; soms strak, dan wel speels. De woontorens, die de namen van schilders als Rietveld, Van Gogh en Mondriaan dragen, heb- ben balkons, dakterassen, veranda's en serres. Midden in de stad woont u zo toch een beetje buiten. De kade wordt bepaald door een sfeervolle wandelpro- menade aan het water. Fraai vormgege- ven straatlantaarns onderstrepen het hoogwaardige niveau van het openbare gebied. Behalve woontorens krijgt de Veranda ook laagbouw. Toren en laagbouw vor- men steeds een twee-eenheid rondom een woonhof. In deze verhoogde, semi- openbare en autovrije binnenplaatsen kunt u rustig buiten zitten en kinderen kunnen er veilig spelen. Aan de Stadion- weg treft u vooral een op sport en recre atie gespecialiseerd winkelaanbod aan, met wandel-, fiets-, kampeer-, golf- berg-, hengel- en ruitersportartikelen en de kleding die daarbij hoort. Op dit mo ment is er al een golfzaak op de begane grond van het Rietveldcomplex en in de megastore Sports World is bijna alles te koop wat sportliefhebbers nodig heb- ben. Verder kunt u op de Veranda uit eten en naar de film in Pathe De Kuip met maar liefst veertien zalen. De nabijheid van Stadion Feijenoord staat garant voor voetbalwedstrijden, concerten en andere evenementen. En zoekt u midden in de stad naar rust rust en natuur, dan wandelt u naar het fraaie natuurgebied op het Ei- land Van Brienenoord. REGIO - De Eurowoningen in de nieuwe wijk Meerpolder in Berkel en Rodenrijs, mogen zich verheugen in een enorme belangstelling. Eerdere verkoopsuccessen met eengezinswo- ningen van het type Cedrus en de twee-onder-een kapwoningen, type Althea hebben dit ruimschoots bewe- zen. Afgelopen zaterdag begon de verkoop van weer een nieuw wo- ningtype: de eengezinswoningen Lo belia. Deze Eurowoningen worden gebouwd- in de Berkelse Zoom, een deelgebied van Meerpolder, ten noorden van de Berkelse Plas. Een prachtige wijk, waar autoluwe zones, veel groen, en sfeervolle hoven de ideale omgeving bieden aan het hele gezin. In het Eurowoning verkoopcentrum liggen de brochures klaar van deze schitterende woningen. De Eurowo ningen van het type Lobelia worden gebouwd in een aantal varianten, ie- der afgeleid van het type G2. Door de vele mogelijkheden is iedere potenti- ele koper altijd in staat om de woning te kiezen die het beste past bij zijn persoonlijke situatie. De achtertuinen zijn met een diepte van circa tien me ter zonder meer royaal. In de achter- tuin is een berging en een opstel- plaats voor de auto. De woningen zijn tweelaags en heb ben een opvallende, moderne archi- tectuur met veel speelse details en va- riatie in de uitvoering en afwerking van de gevel. Het grote glasopper- vlak zorgt in ruime mate voor lichtin- val. Behalve de twee woonlagen, be- schikken de bewoners van de Lobe- lia-woningen ook nog over een ruime bergzolder op de tweede verdieping. De Eurowoningen Lobelia vallen op door de ruimte. De bewoners hebben de beschikking over een royale woonkamer met open keuken, drie slaapkamers, een complete badka- mer. Eurowoningen worden com- pleet opgeleverd, bieden een ruime keus in sanitair en tegelwerk en wor den gebouwd onder garantie van de Sticking Garantie-Instituut Woning- bouw (GIW). Op deze woningen zijn inschrijfvoor- waarden van de gemeente van toe- passing. Insckijven is mogelijk tot 31 januari. De voorwaarden en een inschrijfformulier liggen klaar in het Eurowoning verkoopcentrum aan de Klapwijkseweg bij de bouwlocatie in Berkel en Rodenrijs. Het verkoop centrum is geopend van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur. Voor nadere informatie kan van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur, ook worden gebeld met 0900-EUROWONING (0900-387 69 66, 0,35 per gesprek), of kijk op www.eurowoning.nl, email: verkoop@eurowoning.nl. In het Lage Bergse Bos, aan de rand van de Rotterdamse wijk Hillegersberg, wordt De Groene Kamer' ontwikkeld. Dit zeer kwalitatieve plan voorziet in de realisatie van een 30-tal luxe villa-appar- tementen in een landgoedachtig decor. De drielaagse woongebouwen liggen, aan drie kanten door bos omzoomd, op een eiland. Ze kijken uit over een grote waterpartij en het parkbos in romanti- sche Engelse landschapsstijl. De archi- tectuur is geent op het werk van de we- reldberoemde Amerikaanse architect Frank Lloyd Wright. Met het plan biedt de deelgemeente Hil- legersberg/Schiebroek de woonconsu- ment een bijzondere keuze in het topseg- ment van de Rotterdamse woningmarkt. De appartementen varieren in grootte van 180 m tot 350 m2. De prijzen liggen tussen 925.000 en 1.400.000 v.o.n. Ruim drie jaar geleden nodigde de deel gemeente een zevental ontwikkelaars uit om hun visie op de locatie in het Lage Bergse Bos te geven. De ambiance van Hillegersberg en de rustige, parkachtige omgeving vroegen om een heel bijzon dere invulling. Een deskundige jury koos 'De Groene Kamer', een ontwik keling van Dura Vermeer Bouw Rotter dam. Rene Gahrmann, ontwikkelingsmanager Dura Vermeer Bouw Rotterdam: „In Nederland is dit type projecten redelijk uniek. Je kunt 'De Groene Kamer' in ze- kere zin Amerikaans noemen. Zowel wat betreft de architectuuropvatting als het woonconcept zelf: convenience op hoog niveau. De zeer grote en exclusie- ve appartementen met grote terrassen hebben een hoog afwerkingsniveau en bieden alle gelegenheid om veel indivi- duele woonwensen in te vullen. Daar- naast zorgen de inrichting van de buiten- ruimte, de parkeerkelder, het zwembad met sauna, een eventuele eigen service- manager en bewakingsservice voor veel comfort en veiligheid." Het ontwerp voor 'De Groene Kamer' is van Kentie en Partners Architekten in Amsterdam, in nauwe samenwerking met Buro Mien Ruys, adviesbureau op het gebied van tuinen, landschap en ste- delijk groen. Kentie en Partners Archi tekten heeft grote ervaring met woning- bouw en is daarnaast gespecialiseerd in het restaureren en verbouwen van pan- den met historische betekenis. Buro Mien Ruys dankt haar naam aan de ver- maarde tuinontwerpster Mien Ruys (1904 1999). In haar lange carriere ont- wierp Mien Ruys talloze particuliere en gemeenschappelijke tuinen en werkte ze met veel architecten van naam en faam. Architect Ray Kentie: „We hebben ons vooral laten inspireren door het rationa- lisme van Frank Lloyd Wright en zijn strakke, geometrische ontwerpstijl. Ku- bistische vormen in baksteen en een ho- rizontale gevelindeling bepalen het beeld. 'De Groene Kamer' is beschermd en open tegelijk. Met een fraaie wissel- werking tussen openbare en private ruimte. Een unieke setting en daar zijn er niet zoveel van." Tuin- en landschapsarchitect Marnix Ta- venier van Buro Mien Ruys vult aan: „Met 'De Groene Kamer' krijgt het La ge Bergse Bos landschappelijke meer- waarde. De twee appartementengebou- wen liggen in een hoefijzervorm tegen de bosrand aan. Ingetogen, maar van een bijzondere klasse. Parkbezoekers krij- gen het idee naar een landgoed te kijken. Overigens zonder dat 'De Groene Ka mer' de indruk van een afgeschermd pri- ve-domeingeeft Het Lage Bergse Bos, de Bergse Plassen en de rivier de Rotte, maar ook de talrij- ke parken, singels en lanen zijn karakte- ristiek voor Hillegersberg. 'De Groene Kamer' sluit goed aan op de steden- bouwkundige context, vooral de villabe- bouwing in het Molenlaankwartier, en op de directe omgeving van de locatie zelf: het Lage Bergse Bos en de Rotte. In het Lage Bergse Bos overheerst de ro- mantische Engelse landschapsstijl. Het karakter van het bos is parkachtig: een licht relief, kronkelende paden en water- partijen, veel (schier)eilandjes en brug- getjes. In het bos ligt onder meer een golfbaan. Aangrenzend ligt het heuvel- achtige Hoge Bergse Bos. Beide bossen maken deel uit van het ca. 850 ha. grote recreatiegebied Rottemeren. Voor inlichtingen en verkoop kunne be- langstellenden contact opnemen met Stad en Land Makelaars, R.J. Puper, Vredehofweg 70, Rotterdam, tel. 010 - 452 66 66, stad.15129@nvm.nl. Op zaterdag 14 februari zal een eerste informatiebijeenkomst worden georga- niseerd op de Golfbaan'De Rotteber- gen'. Belangstellenden zijn welkom van 11.00 uur tot 15.00 uur op de Rotteband- dreef 40, Bergschenhoek. MAASSLUIS - Maassluis heeft een masterplan gepr esenteerd waarin de plannen rondom Ko ningshoek zijn uitgewerkt. De plannen hebben betrekking op het winkelcentrum zelf maar ook op het gebied daar rondomheen. Het winkelcentrum wordt vernieuwd en uitgebreid, er is ruimte voor wo- ningbouw en parkeervoorzienin- gen en de openbare ruimte wordt aangepakt. Doel van het masterplan is de ste- denbouwkundige kaders voor de herontwikkeling van Koningshoek voor de komende tien jaar vast te leggen. Bij de ontwikkeling van de plannen zijn naast de gemeente ook Rodamco en ontwikkelaar William properties betrokken. De nieuwe plannen moeten Ko ningshoek veranderen van een ge- sloten 'winkeldoos' in een stads- hart dat goed aansluit op de omge ving en uitnodigende entrees heeft. Belangrijke ingrepen om dit te be- reiken zijn de aanleg van een Pro menade met daaraan gelegen van oost naar west het Van Beethoven- plein, het Stadhuisplein en het Cul- tuurplein. Om dit mogelijk te ma ken moet een deel van het winkel centrum worden gesloopt zodat er een lange, rechte promenade ont- staat. Op andere plekken wordt het winkelcentrum juist verder uitge- bouwd. Boven, naast en tegenover de winkels moet een groot aantal woningen komen en de openbare ruimte moet worden heringericht. In totaal komen er zo'n 450 wonin gen bij. Een deel hiervan ligt bo ven het winkelcentrum, een deel in aparte bouwblokken, bijvoorbeeld aan weerszijden van het stadhuis. De winkels worden in de nieuwe situatie niet meer alleen naar bin- nen gekeerd. Ook in de openbare ruimte moeten winkels komen. SCHIEDAM - Burgfonds b.v. uit Zaltbommel heeft als eerste pro- jectontwikkelaar een overeen- komst gesloten met de Gemeente Schiedam voor de gebiedsontwik- keling van Schieveste. Burgfonds zal medio 2004 starten met de bouw van een kantoorpand met commerciele functies aan het nieuw aan te leggen plein aan de noordzijde van het NS-station Schiedam-Centrum. Het eerste bouwproject in Schie veste wordt circa 7.500 m2 groot. Van den Oever Zaaijer en Partners Architecten werkt in overleg met stedenbouwkundig supervisor Bram van Hengel aan het ontwerp. Burgfonds ontwikkelt het pand voor eigen risico. De ontwikkelaar verwacht voldoende belangstelling voor het gebouw vanwege de uit- stekende bereikbaarheid van de lo catie, de gunstige prijs/kwaliteit verhouding die haalbaar is en de aantrekkelijke toekomstige invul ling van Schieveste. r Vrij uitzicht over water of plein Moderne architectuur met veel glas Ruime eetkamer/keuken van ca. 36,4 ma» Royale woonkamer van ca. 28,4 ma Vier slaapkamers Parkeren op eigen terrein of in directe nabijheid Groot aantal vari anten, zoals bijvoorbeeld type B waarbij u de beschiking heeft over een aparte studio Een royale zonnige achtertuin Diverse opties om uw Waterzoomwoning volledig aan uw eigen wensen aan te passen een wereld op zich Prijs vanaf 260.000,- v.o.n. Eurowoning® is een product van Blauwhoed Eurowoningen Bezoek het Eurowoning® verkoopcentrum U bent welkom om deze woningtypen en de andere moge lijkheden te bekijken in ons verkoopcentrum aan de Abram van Rijckevorselweg 12, naast Metrostation Capelsebrug. Iedere zaterdag geopend van 12.00 tot 16.00 uur. www.eurowonlng.nl Bel voor informatie: ma. t/m vr. van 09.00-21.00 uur, za. van 09.00-16.00 uur 0,35 per gesprek). e-mail: verkoop@eurowoning.nl brengt wonen tot teven

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 13