maassta shoppin Harde vloeren passen goed in nieuwe woonmode Koelkastdeur is meest gebruikte deur in huis 7 i 20% tot 50% De Slaapkam Maatpak voor eetstoel Gezond slapen maasstad DERAG BV trends tips ideeen design doe-het-zelt tuinieren accessoires verlichting I adverteren? telefoon: 010 - 4004267 a QUATTRO De mooiste collectie Perzische tapijten bij DERAG WINTEROPRUIMING KORTING 0 A 'A 'A I 40% KORTING TAPIJTEN Huurprijsindicatie Voorschot servicekosten 690,00 p/mnd 70,00 p/mnd WONEN TUSSEN DE KUIP EN DE MAAS Als toegangspoort naar de badkamer begint de thuisspa in de slaapkamer. Een voile agenda, drukke werkdagen, afspraken, feestjes, etentjes en uitstapjes vragen om her- steltijd. Door schade en schande wijs geworden ken- nen we het belang van een rustig licham voor een ster- ke geest. maar tijd om tot rust te komen moeten we wel bewust inbouwen. En dat geldt dus ook voor de ruimte. Pasvorm Temperatuurzones Bewaarwijzer product in de koelkast (4-7 °C) in de diepvries (-18 °C) rauwe kip 2dagen 9 maanden rauw gehakt, hamburgers, 1 dag 2-3 maanden slav ink (gemalen vlees) rauwe kabeljauw schol, 1-2 dagen 6 maanden tonijn (magere vis) rauwe zalm, makreel (vette vis) melk, chocolademelk karnemeik, drinkyoghurt yoghurt, kwark via boter margarine gesneden groenten sla, andijvie, spinazie (bladgroenten) sperziebonen, wortelen, broccoli olijven, augurken, zilveruitjes huzarensalade, eiersalade slagroomgebak, gebak met slagroom (bron: het Voedingscentrum, wvwv.voedingscentrum.nl) 1-2dagen 3 dagen 4 dagen 4 dagen 3 dagen 1-2weken 4 weken 1 dag 2 dagen 3-5 dagen 1 maand 1 dag 1 dag 3 maanden 1-2 maanden 1-2 maanden 3 maanden, eerst blancheren niet invriezen! 12 maanden, eerst blancheren 1 maand westbfaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam wensen Zie www.quattrokeukenenbad.nl voor openingstijden en meer informatie. keukensen Keukenboulevard Barendrecht, Pesetastraat 42-44, Barendrecht, 010-4971040 Woonmall Alexandrium III Rotterdam-Alexander, 010-2204437 e?j KEUKEN EN BAD op onze grote collectie Perzische tapijten. Kom snel langs, u zult zien dat een bezoek aan Derag een reisje meer dan waard is! Freericksplaats 9 (zijstraat Bergse Dorpsstraat) Rotterdam-Hillegersberg (winkelcentrum) Tel. 010-418 77 00 Tramlijn 4 stopt bijna voor de deur Geopend: di. t/m za. 9.30-17.30 uur Onze zaak op de Freericksplaats PERZISCHE TAPIJTEN Sinds 1966 Ruime parkeergelegenheido.a. naast de zaak bij A.H. (1,5 uur GRATIS) KAN NIET WEL GEVEN WIJ TOT op alle bekende merken! STREKSINGEL165-109 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 8 Maandags gesloten PER DIRECT TE HUUR AAN DE VERANDA TE ROTTERDAM 4-KAMER MAISONNETTES IN HET MONDRIAANGEBOUW De Veranda is gelegen op het terrein van de voormalige scheepswerf Piet Smit. Op het centraal plein van de Veranda zijn o.a. een bioscoop, winkels en een politiebureau gevestigd. Verwey Vastgoed BV Inlichtingen en verhuur: 010-241 93 11 E-mail info@verwey-vastgoed.nl Een tempel van comfort Zijn de keuken, zit- en eetkamer de openbare ruimtes van het huis waar samen gefeest, geleefd en gewerkt wordt, de slaapkamer en badkamer worden meer en meer prive. En de aandacht voor het in- richten van deze kamers, bewijst de behoefte aan hersteltijd. Was de slaapkamer voorheen een noodzakelijk kwaad met een bed om op te liggen, tegenwoordig is het een tempel van rust en wel- daad. Met in het achterhoofd de wetenschap dat het lichaam her- stelt tijdens het slapen, staat een goede nachtrust er centraal. Ont- wikkeling van bedden, matras- sen, kussens en dekbedden doen dan ook niet onder voor de intrus ting van een ruimtevaarder. Zo- lang het maar optimaal comfort biedt. Matrassen geven het li chaam de ondersteuning waar zij het nodig heeft en voeren het vocht af, kussens zijn er in alle hoogten en diktes en sluiten per fect aan op de nek door de box- vorm die opstaande kanten heeft. Het dekbed zorgt voor optimale vochtcirculatie. Zo speelt het bed een centrale rol in de kamer, waarin naast gesla- pen ook gelezen, ontbeten en zelfs gewerkt moet worden. Dus zijn er aansluitingen voor laptops, is er gerichte verlichting en kun- nen aparte tafeltjes over het ma- tras geplaatst worden. Een klam- boe dient niet alleen om de mug- gen te verjagen. het zijn gezellige tentjes gestoffeerd met zakjes voor boeken, tijdschriften en an- dere bedbenodigdheden. Bedden zijn laag bij de grond, wat het aardse gevoel van voeding en verbondenheid benadrukt. Bo- vendien is een laag bed makkelij- ker in te stappen, wat het optima le comfort ten goed komt Deze enorme aandacht voor tech- niek wordt in balans gebracht door een evenzo grote aandacht voor de sfeer van de kamer. Vaak staat het persoonlijke huisaltaar in de slaapkamer in de vorm van een tafeltje met persoonlijke reli- kwieen of als uitbouw van de kaptafel die is opgedoft met fo- to's en kleine hebbedingetjes. Accessoires, romantiek en spiri- tualiteit voeren hierbij de boven- toon. Sierkussens, plaids, kleuri- ge dekbedovertrekken en tapijten dragen bij aan de warmte, maar ook aan de identiteit van de slaap kamer. Immers, elke slaapkamer moet worden aangepast aan de persoonlijke smaak en sfeer van de schone slaper. De matras staat aan de basis van gezond slapen. Voor elk li- chaamstype bestaat er een matras op maat. er wordt rekening ge- houden met gewicht, geslacht en zelfs schouder-taille verhouding. Zo weet de matras zich aan ieder lichaam aan te passen, waarbij de onderste.uning aan het voetenein- de een heel andere is dan aan het hoofdeinde of onder de schouder. Op deze manier wordt de wervel- kolom op een natuurlijke wijze ondersteund zodat het lichaam optimaal kan rusten. Ook het hoofdkussen past zich aan onze slaaphouding aan. Ingestikte hoe- ken, een uitsnede voor de nek, vocht- en warmteregulatie en een naar onze eigen hand te zetten vulling geven de nek en het hoofd ondersteuning en ontspanning. Met het bed als basis, bepaalt de dekbedovertrek voortaan de sfeer in de slaapkamer. Dessins met bloemen, zoals de orchidee, de amaryllis, de Japanse kers en de roos zijn weer helemaal terug van weggeweest en passen goed in het rustige, aardse gevoel dat de persoonlijke tempel wil uitstra- len. Andere natuurlijke elemen- ten zijn de wat stoerdere houthak- kersruit of de herfstkleuren, steeds vaker gecombineerd met de streep. Met zoveel aandacht voor de in- richting wordt de slaapkamer werkelijk een tempel van com fort. Welke deur in huis wordt het meeste gebruikt? Inderdaad de deur van de koelkast. Want hierin staan spullen die we iedere dag ge- bruiken. Alle tips, trends en laatste nieuws over koelkasten hebben we voor u op een rij gezet. Want de ontwikkelingen op het gebied van koelkasten volgen elkaar snel op. Moderne koelkasten zijn sinds 1980 maar liefst 60 procent zuini- ger geworden. Dit is te danken aan een verbeterde isolatie, geoptima- liseerde compressoren en de toe- passing van (micro-)elektronica. Maar het echte energieverbruik hangt meer af van de manier waar- op de koelkast wordt gebruikt dan van de technische voorzieningen. Als de koelkast vaak open en dicht gaat, lang openstaat of wordt ge- vuld met warme levensmiddelen, dan loopt het verbruik direct op. Het loont dus om bewust met de koelkast om te gaan en hem niet open te laten staan tijdens een snel- le slok uit de fles. Vrijwel alle fabrikanten werken te genwoordig met gescheiden koel- systemen voor vriezen en koelen die los van elkaar zijn in te stellen. Een koelkast heeft daarbij ver- schillende temperatuurzones. Bij de meeste koelkasten is het achter- in kouder dan voorin en bovenin warmer dan onderin. Voordeel hiervan is dat de beste bewaartem- peratuur (circa 5 C) niet voor alle levensmiddelen gelijk is: vlees en vis vragen om een lagere bewaar- temperatuur dan (smeerbare) bo- ter, kaas en eieren. Trends op koel- en vriesgebied: - Combi's zijn in opmars: steeds vaker koopt de Nederlander een koel-vriescombinatie. - Grotere keuze in soorten en ma- ten: overheerste vroeger het beeld van de witte, rechthoekige koel kast. Tegenwoordig is er een grote varieteit aan koelkasten. - Van binnen naar buiten: uitwen- dige temperatuurregelaars nemen de functie van de draaiknop over en zorgen voor een preciezere wer- king van de koelkast. - Op de graad nauwkeurig: de tem- peratuur en de luchtvochtigheid binnen de koelkast zijn steeds nauwkeuriger te regelen. - Koele boel: steeds meer koelkas ten hebben twee gescheiden koel- systemen, een voor het koelgedeel- te en een voor het vriesgedeelte, die los van elkaar ingesteld kunnen worden. - Dynamische koelkasten: bij een koelkast met dynamische koeling zorgen een of twee ventilatoren voor een gelijkmatige verdeling van temperatuur en luchtvochtig heid. - Nul graden vak: levensmiddelen die aan bederf onderhevig zijn, kunnen in dit vak twee tot drie maal langer goed worden gehou- den zonder dat ze worden ingevro- ren. - Zuiniger en milieuvriendelijker: koelkasten zijn sinds 1980 maar liefst 60 procent zuiniger gewor den. - CFK- en HFK-vrij: de moderne koelkast is voor meer dan 95 pro- cent recyclebaar. Vaak is de temperatuur in koelkas ten te hoog. Om bederfelijke pro- ducten goed te kunnen bewaren, moet de temperatuur in de koelkast tussen de 4 en 7 C zijn. Bij voor- keur het dichtst bij de 4 C. Bij die temperatuur wordt de groei van bacterien en schimmels het meest geremd. - Zet geen warme producten in de koelkast, maar laat ze eerst afkoe- len. Dat voorkomt onnodige rijp- vorming en energieverbruik. - Zet producten na gebruik meteen weer in de koelkast. Schenk bij- voorbeeld melk in een beker in plaats van het pak tijdens de lunch op tafel te laten staan. Dan hoeft het niet weer helemaal opnieuw af te koelen. Bovendien verkort een uur buiten de koelkast de houd- baarheid van de melk al met een dag. - Controleer de temperatuur in de koelkast regelmatig op verschillen- de plaatsen. Gebruik daarvoor een speciale koelkastthermometer (te koop bij de huishoudwinkel en in 2003 nog gratis verkrijgbaar bij het Voedingscentrum). Zet de thermo meter in een glas water, en bekijk de temperatuur na bijvoorbeeld een nacht, als de koelkast een tijd heeft dichtgezeten. - Was groente en fruit direct voor gebruik en niet voordat u het in de groentela legt. - De smaak van koude producten is wat minder. Laat het product daar- om een half uur voor gebruik op kamertemperatuur komen. - Bewaar bederfelijke producten op de koudste plaatsen. Koelkasten met een ***0f**** vriesvak heb ben een koeling in de achterwand. Deze koelkasten zijn het koudst achterin en onderin (boven de groentela). Koelkasten met of hebben bovenin een vriesvak met daaronder de koeling. Deze koel kasten zijn boven achterin het koudst. - Houd bereide gerechten goed ge scheiden van rauwe producten. Rauwe producten zijn meer besmet dan gare producten. In een gaar product daarentegen kunnen be- paalde bacterien sneller groeien. - De groentela kan voor ongesneden groenten en fruit gebruikt worden. U hoeft deze niet apart te verpak- ken. Leg producten die kunnen lekken onderin de koelkast. Leg geen rauw vlees boven bereide producten, zoals toetjes of salades. Meer informatie vindt u ook op in ternet: www.wonencompleet.nl. Nederlanders zijn zuinig op hun eethoek. Er gebeurt soms zoveel aan de eettafel dat wij moeilijk afscheid kunnen ne men van de stoelen die lichte slijtage vertonen maar verder nog goed zijn. Gemiddeld schaffen we een keer in de ne- gen jaar een nieuwe eethoek aan, terwijl Belgen om de drie jaar hun eethoek vernieuwen. Voor consumenten die ver- vanging van hun eethoek nog niet nodig vinden, maar wel toe zijn aan een verandering in hun interieur, introduceert Woonwarenhuis Leen Bakker een inpakhoes voor iedere eet- hoekstoel. Dit nonchalante meubelstofmaatpak stelt de consument in staat zijn eet- hoekstoel opnieuw te harmo- nieren met de kleur en sfeer van zijn interieur. de inpak hoes is afgestemd op de stan- daard maten van zitting en rughoogte van praktisch alle eethoekstoelen. leen Bakker voert twee types in acht ver- schillende traditionele en war me trendy kleuren (vanaf 14,99 per hoes). Wie dat wil kan de kleur van de maathoes van zijn stoel combineren met een tafelloper (vanaf 6,99) of tafelkleed in extra grote maten (vanaf 19,99) in de- zelfde kleur. Vrouwen hebben tweemaal zo vaak last van een slaappro- bleem dan mannen. Ook men- sen met spierpijn in de nek, schouders, rug of in de benen komen soms niet aan een ge- zonde nachtrust toe. Iedereen beweegt voortdurend in zijn slaap. Maar sommige slapers worden van houdingverande- ringen steeds wakker. Wie slaapt op een harde matras, beweegt meer tijdens zijn slaap en wordt vaker wakker dan de slaper op een zachte matras. Woonwarenhuis Leen Bakker introduceert nu een traagfoam matras die in welke houding de slaper ook ligt - op zijn rug of op zijn zij - altijd alle delen van het lichaam overal gelijk- matig ondersteunt. oorspron- kelijk werd traagfoam ontwik- keld als bekleding voor de binnenkant van raketten zodat ruimtevaarders in staat van gewichtloosheid geen tegen- druk ondervonden. Onder in- vloed van de lichaamswarmte en het gewicht van de slaper vormt de traagfoam matras - net als bij de raketbekleding - zich precies naar de afdruk van het lichaam en bouwt te- gelijk de tegendruk op. Het voelt alsof de slaper door wa ter wordt gedragen. De matras verlaagt de druk op de spieren waardoor het lichaam zich he lemaal ontspant. Het resultaat is een grotere kans op een vol- ledig gezonde nachtrust. De ruimtevaartmatras is ver krijgbaar in drie verschillende breedtes (70, 80 en 90 cm bij 200 cm). Er is ook een traag foam hoofdkussen. In de nieuwe woonmode zijn twee ontwikkelingen essentieel: de toepassing van kleuren en dessins en ruimte voor persoonlijke in- breng. De inrichting van de woning is daarmee, net als de mode, flexibeler en minder uniform geworden. Natuurlijk vormt een be- paalde woonstijl nog wel het uitgangspunt, maar in aan vulling hier- op kunt u volop naar eigen smaak en inzicht varieren en combine ren. Comfortabel wonen in de vorm van eigentijdse gezelligheid is de trend. Met daarbij heel duidelijk de nadruk op 'eigen'. Meubelen, verlichting. stoffen en accessoires worden vaak gezien als de gezichtsbepalers. Daarmee wordt in feite een van de belang- rijkste sfeermakers vergeten: de vloer. Een zelfde inrichting krijgt met een andersoortige vloerbedekking een totaal andere uitstraling. De praktijk wijst uit dat harde vloeren duidelijk terrein winnen. Met name parket. laminaat, planken vloeren en kurk staan hoog op de voorkeurslijst.Niet zo verwonderlijk gezien de voordelen van deze materialen. Harde vloeren zijn duurzaam, makkelijk te onderhou- den en uiterst hygienisch. Bovendien zijn fabrikanten alert inge- sprongen op trends, technologische ontwikkelingen en milieueisen- .Een harde vloer komt bovendien prima tegemoet aan de tendens een eigen stempel op de thuisomgeving te drukken. Het scala en de combinatiemogelijkheden van materialen, dessins en kleuren is te genwoordig bijna onbeperkt. En het idee dat niet ieder huis voor een harde vloer geschikt is, is inmiddelS echt achterhaald. De techniek heeft ook op het terrein van ondervloeren en geluidsreductie niet stilgestaan. Harde vloeren zijn daardoor ook uitstekend in apparte- menten toe te passen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 14