maasstad n r nr uuu rr n n m luister Een conf ronterende spiegel in '25th Hour' van Spike Lee maasstad puzzel u tip uitgaans agenda □i -3XNI 9Z 'XN3DV SZ 'XHOX -aiaiM pz 'arxsra £z 'avz -xnox zz Naaaao iz 'Nax -cmx 6i 'NaoNiaav 9i ax -aaaaao si 'asxiaa pi Naa -aaa ei 'xvmjnvo zi 'mvz -xoa ii aioaaaav 6 'sxaiN S 'MMaMCnVVN I :ibb}iiozuoh 0* bekeken Hoe vind ik onderdak nu ik mijn huis uit ben gezet? Wel ke rechten heb ik als ik bij de Riagg loop? Bij welke instel- ling kan ik terecht voor bege- leiding bij het afkicken van alcohol? Voor het antwoord op dit soort vragen kan ieder- een in de Rijnmond voortaan terecht bij het nieuwe Clien- ten Informatie Punt van het Basisberaad GGZ. video preview Spike Lee is een controversie- le filmmaker. Vanaf zijn de buut 'She's gotta have it' liet hij het niet na om gevoelige thema's aan te snijden, met name over zwarte Amerika- nen. Spraakmakend was vooral 'Do the right thing', waarin de gemoederen tussen verschillende bevolkings- groepen in de wijk steeds ho- ger opliepen. In zijn meest re cente film '25th Hour', ont leedt Lee het leven van een veroordeelde drugsdealer. EXCURSIES FESTIVALS EN MANIFESTATIES MARKTENEN BRADERIEN MUZIEK OVERIGE SPORT PASSIEF THEATER Woensdag 4 februari 2004 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Horizontaal 1 Injecties. (9) 5 Dat is echt wel het minste, wat je kunt doen. (5) 9 Om dit te hebben moet je wel een gevoe- lig mens zijn. (8) 11 Een compost- baal. (6) 12 Een voetveeg. (7) 13 Niet alleen graven. (6) 14 Zij koopt iets per pond. (6) 15 Het edelge- steente mist een steen en is dus niet compleet. (8) 16 Gedane zaken mo- gen best wat minder kosten. (8) 19 Het kan me geen biet schelen, dat zo'n knoert ook nog verkocht wordt. (6) 21 Een tijdelijk gebruik in Limburg. (6) 22 Zitzak. (7) 23 Al- les kits met je militaire stapper? (6) 24 Schoenenmand voor bijtgrage dieren. (8) 25 Hij houdt de overtre- ders goed in de gaten. (5) 26 Het graan liet zien, dat het een allesom- vattend voedsel is. (9). Verticaal 2 Ik ben er pas en zit nu al vast. (7)3 De andere routes zijn verdwenen. (14) 4 Aangeslagen. (7) 6 Binnen- sport. (7) 7 Een ui. (13) 8 Werkwij- ze. (14) 10 Als ik daar zo afgelegen dril, ben ik kennelijk op de goede plaats. (13) 17Tervoorkomingniet uitloten. (7) 18 Een belofte houden duurt meestal wat langer. (720 Met al die verboden roken ze toch wel een beetje besluiteloos. (7). H3X -3ZNO 0Z 'N3IM0MVN 81 'NELL -N3Ni li 'ONnaajvaaoai oi 'aoiaNnasaiaaav 8 aaa -x3hxn3nvhx l 'aaaaiNi 9 'DLLS30H p 'NaoNiooaaiAio -D3AV 'XaNaaaa Z ipnopjaA avvao Teitur - Poetry Aeroplanes Teitur Lassen is afkomstig van de Deense Faroe eilanden, gelegen tussen IJ sland en Noorwegen. Een idy llische omgeving, waardoor hij bijna als van- zelfsprekend werd aangesproken door de rustige, harmonische muziek van troubadours als Leonard Cohen, Suzanne Vega en James Taylor. Daarnaast is hij beinvloed door de lokale volksmuziek van het eiland, waar muziek een belangrijke sociale functie heeft. Langzaam verwerkte hij deze invloeden tot zijn eigen vorm van folkpop. Voordat hij begon aan zijn debuut reisde hij drie jaar de wereld rond, in welke periode de meeste liedjes definitief vorm kregen. De titel Poetry Aeroplanes geeft de thematiek van deze rusteloze ziel goed weer. Zeker is dat Teitur tijdens zijn zoektocht muzikaal en tekstu- eel volwassen is geworden. Sommige van zijn demo's (I Was Just Thinking, Let's Go Dancing) waren zo goed dat ze ongewijzigd op de cd zijn gezet. Slechts een akoestische gitaar en zijn prachtige stem, meer was niet nodig. Andere liedjes zijn smaakvol aangekleed met strijkers, toetsen en beschei- den slagwerk maar de intimiteit van de liedjes blijft overal gewaar- borgd.jkl 22377 The Living End - Modern Artillery De Australische driemans-formatie The Living End putte op eerdere albums zowel uit de punkpop van Green Day als de Australische hardrock van AC/ DC en Midnight Oil. Dat de muzikale wortels van de band verder teruggaan blijkt uit de keuze voor een oerbezetting, die doet denken aan de tijd van de rockabilly en waarin de staande bas een prominente rol heeft. Niet voor niets ontleende The Living End haar naam aan de rock-' n-roll-film Rock Around The Clock. Het maakt dat de punkrock van The Living End een stuk minder voorspelbaar klinkt dan veel van hun generatiegenoten. Het vijfde album kwam niet zonder tegenslag tot stand. Zanger/gitarist Chris Cheney raakte betrokken bij eenauto-ongeluk. Vlak voorde opnames van Modern Artille ry - Cheney was inmiddels weer opgeknapt - stapte drummer van het eerste uur Joe Peripitzi op. Voordeel van deze strubbelingen is dat het hernieuwde The Living End ouderwets gretig klinkt. De muzikale koers is meer naar de puntige new wave van Elvis Costello, The Clash en Joe Jackson verlegd en The Living End klinkt anno 2004 strakker en energieker dan ooit.jk 122379 CX66 De hulpverlening staat niet be- paald bekend om zijn overzichte- lijkheid. Het is een heel gedoe om erachter te komen waar je als client met je hulpvraag terechtkunt. Elke instelling heeft zo haar eigen aan- bod, een aanbod dat ook nog eens voortdurend in verandering is. Daarnaast is er hulp die niet aan een officiele instelling verbonden is, zoals lotgenotencontact, en die is vaak alleen bij insiders bekend. Het zoeken van de eigen weg in die wfrwar van mogelijkheden is niet het enige probleem. Veel cli- enten zijn niet goed op de hoogte van de rechten die zij hebben, waardoor ze ook geen goed ge bruik van die rechten kunnen ma- ken. De hoogste tijd dus voor een infor- matiepunt, zo vonden de Rijn- mondse clientenorganisatie Basis beraad GGZ en de clientenraden van verschillende hulpverlenings- instellingen in de regio. Samen hebben zij daarom het Clienten In formatie Punt (CLIP) opgezet. Hier kan voortaan iedereen terecht die de weg zoekt in het doolhof aan informatie over psychische problemen, verslavingsproblemen en thuisloosheid. De medewerkers van CLIP hebben een goed overzicht van het hulp- aanbod in de regio Rijnmond en zijn op de hoogte van de wetge- ving. Bovendien hebben zij zelf er- varing als client en weten dus goed tegen welke dingen je dan kunt aanlopen. Voorbeelden van vragen die mensen aan CLIP kunnen stel- len: Mijn huisarts zegt dat ik een depressie heb, wat zal ik nu doen?, Hoe krijg ik hulp tijdens een crisis? Welke bijwerkingen heeft een be- paald medicijn?, Ik ben niet tevre- den over de hulp die ik krijg, hoe breng ik daar verandering in? CLIP is ondergebracht bij de clien tenorganisatie Basisberaad GGZ, en verstrekt dus informatie op on- afhankelijke basis. Het Basisbe raad bestaat ruim twintig jaar en heeft een schat aan kennis en erva- ring in huis over geestelijke ge- zondheidszorg in de meest brede zin van het woord. CLIP is telefonisch bereikbaar op maandag tot en met donderdag van 9.30 tot 16.30 uur, op telefoon- nummer 010-4669006. U kunt ons ook vragen stellen per e-mail: info- @cliprijnmond.nl. Op dinsdag en donderdag van 9.30 tot 16.30 uur kunt u zonder afspraak onze infor- matiewinkel binnenlopen. Deze is gevestigd op de tweede etage van het Basisberaad GGZ aan de Zo- merhofstraat 71 in Rotterdam (een zijstraat van de Noordsingel). Onze website is in aanbouw: www.cliprijnmond.nl. In zijn meest recente film '25th Hour', ontleedt regisseur Spike Lee het leven van een veroordeelde drugsdealer. Vrijwel al zijn films gaan over zwarte Amerikanen en dan vooral over de manier waarop tegen hen wordt aangekeken. Lee schuwt daarbij overigens niet om de hand in eigen boezem te steken. In een le- gendarische scheldscene uitDo the right thing' laat hij alles en iedereen op elkaar schelden. Alle vooroorde- len worden van stal gehaald, wat de ze scene tot een van de meest me- morabele uit zijn oeuvre maakt. In zestien jaar maakte Spike Lee ze- ventien speelftlms, waaronder 'Malcolm X', 'Clockers', 'Get on the bus' en 'Jungle Fever'. Hoewel lang niet al zijn films mees- terwerken zijn, zoals 'Do the right thing' was, zijn ze vrijwel altijd de moeite waard. Dit komt vooral doordat Spike Lee, die meestal zijn scenario's zelf schrijft, altijd iets te vertellen heeft. „Goede regisseurs, zijn goede verhalenvertellers", zegt hij in een interview op de dvd van '25th Hour'. Dit is zeker van toepassing op hemzelf. Door zijn manier van werken is hij bovendien een buitenbeentje in de Amerikaan- se filmwereld. Iemand die zijn ei gen gang gaat en toch kan werken in Hollywood. Voor '25th Hour' schreef Lee het scenario niet zelf. Dat liet hij over aan David Benioff, die het script ba- seerde op zijn gelijknamige roman. Wel snijdt Lee weer thema's aan die tot nadenken stemmen. Centraal in '25th Hour' staat Monty Brognan (Edward Norton). Hij is altijd een kruimeldief geweest, maar nadat een grote hoeveelheid harddrugs bij hem is gevonden, staat zijn leven op het punt een dramatische wending te nemen. Brognan verdwijnt voor zeven jaar achter de tralies. De film speelt zich af in de laatste 24 uur voordat hij de eel in moet. Terugblikkend blijkt dat zijn snelle leven hem niet alleen goede dingen gebracht heeft. Hij is vooral teleur- gesteld over het feit dat de relaties met zijn vader en zijn beste vrien- den zijn verwaterd. In de laatste 24 uur probeert hij deze vriendschap- pen te herstellen. Hij zit met zijn va der aan tafel en ontmoet zijn twee beste schoolvrienden voor het eerst sinds tijden. En dan is er ook nog zijn vriendin Naturelle (Rosario Dawson). Hij houdt van haar, maar vraagt zich ook af of zij degene is die hem heeft verraden bij de poli tic. '25th Hour' speelt zich af in het New York na 11 September. Terwijl de stad lijdt onder de gevolgen van de aanslag (in een shot zien we over de schouders van twee acteurs Ground Zero beneden liggen), lij- den ook de personages. Monty om- dat hij twijfelt over de keuzes die hij heeft gemaakt, waardoor hij nu ach ter de tralies verdwijnt. Maar ook zijn tweede jeugdvrienden lijden. Hoewel ze totaal verschillende le- vens leiden, lijkt geen van hen echt gelukkig. Leraar Jacob (Philip Sey- more Hoffman) is verliefd op zijn leerling Mary (Anna Paguin), ter wijl ookFrancis (Barry Pepper), die op Wall Street werkt, niet tevreden is.'25th Hour' gaat over mensen. Spike Lee neemt de tijd, de film telt 129 minuten, om het verhaal te ver tellen. Het is geen film waarbij je twee uur op het puntje van je stoel zit, maar wel een film die inzicht biedt in de levens van de persona ges. Spike Lee laat zien wat de oor- zaken zijn van hun gevoelens. Veel hangt bij een film als '25th Hour' af van de acteurs en op dat gebied had Lee geen betere hoofdrolspeler kunnen kiezen dan als Edward Nor ton. Maar ook Barry Pepper en Phi lip Seymour Hoffman maken in- druk. Spike Lee knipoogt nog even naar 'Do the right thing' met een scheld scene die doet denken aan die uit zijn meesterwerk. Wat Spike Lee vooral met '25th Hour' lijkt te wil- len zeggen is dat we ons leed aan onszelf te danken hebben. Waarom moest Monty een laatste slag slaan met die partij drugs? Was hij niet zo inhalig geweest, dan was hij nu wel- licht gelukkiger geweest. Het is een confronterende spiegel die de fil- mer ons voorhoudt, zoals we van hem gewend zijn. Het einde is een beetje Amerikaans sentimenteel, maar desondanks levert Spike Lee met '25th Hour' een dijk van een filmdrama af. Rotterdam Roots, Westzeedijk 80b, ROTTERDAM TortelduifjesSteptocht. 14feb Spido, Leuvehoofd 5, ROTTERDAM Midweek rondvaart. Duur ca. 2 uur en 30 minuten. t/m 31 mrt (beh. zo ma di do vr za); 14.00 RO THEATER, William Boothlaan 8, ROTTERDAM 7e Poetry International Kinderfestival. t/m 15 feb; 14.30 Clemenshuis, Gruttostraat 9, ROT TERDAM Rommelmarkt. Informatie via 010- 4816045. 14 feb; 9.30.16.00 Bergsingelkerk, Bergsingel 152, ROT TERDAM Orgelconcert. O.l.v. GerardLegierse. 14 feb; 16.00-16.45 Discotheek-Podium-Cafe-TerrfiSan- C, Slepersvest 1, ROTTERDAM Pick up the Pieces. Groovepopclassics. 13feb; 19.00-05.00 2 the Point. CD-presentatie. 14 feb; 19.00-05.00 Concert-encongresgebouwdeDoelen, Schouwburgplein 50, ROTTERDAM, Eduard Flipse Zaal Ladies in jazz. Lydia van Dam. Ze zingt loepzuiver en beheerst haar stem als wei- nig anderen. Haar gemak, vrijheid en mu zikale kracht zijn indrukwekkend. In haar nieuwe programma 'Not The Singer But The Song' brengt Van Dam een keur aan songs van onder meer Stevie Wonder en Earth, Wind Fire. 14 feb; 20.30 Grote Zaal De Nieuwe Weelde IV. Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Katia Skanavi, piano. R. Strauss - Don Juan op.20; Rachmaninov - Rapsodie op een thema van PaganiniKox - Sy mfonie nr.4 'Tasmanian Symphony' (Neder- landse premiere). 12 feb; 20.15 (19.30 uur inleiding VCZ) Feestelijke Proms - Colours of Music. Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Leenders m.m.v. Kees van Kooten, verteller en Norman Perryman, schilder. Loevendie - De nachtegaal; Williams - Theme Song uit Seven years in Tibet; Ta- kemitsu-FromMe Flows What You Call Time, t/m 14 feb; 20.15 (19.15 inleiding door Ronald Ent) Muzikaal Verhaal. Rotterdams Philhar monisch Orkest o.l.v. Hans Leenders m.m.v. Kees van Kooten, verteller. Een spannend verhaal met muzikale begelei- ding: voor iedereen vanaf 4 jaar een on- vergetelijke kennismaking met symfoni- schemuziek. Loevendie-DeNachtegaal. 15 feb; 14.15 en 16.00 Hal Grote Zaal Lunchconcert. Jong muziektalent. 18 feb;12.45-13.15 Jurriaanse Zaal Juwelen uit de Orient. Prahant Shah - dans m.m.v. Uija Desai dans, Salomi Shah, dans, Shri Ami Desai, zang met be- geleiding op tabla, sarangi, mandoline. De klassieke dansstijl van Noord-India heet kathak en is ontstaan uit de gebaren en bewegingen waarmee vertellers van religieuze en mythologische verhalen vroeger hun recitaties onderstreepten. 12 feb; 20.15 Rabassa. (Cabo Verde) Joao Ortet, zang, cavequinho en ferrinho, Lindo Ortet, gi taar, To Ortet, zang en basgitaar, Jorge Ortet, zang, gitaar en mondharmonica, Angelito Ortet, zang, diatonische harmo nica en percussie, Terezinha Fernandes, zang en percussie, Kamine 'Tagus' Trao- re, trompet, Mike Shakison, percussie, Hans de Lange, percussie. 14 feb; 20.15 Theater Zuidpiein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Grote Zaal Na Dyamanti Du. 14 feb; 20.00 Oude Kerk Charlois, Charloisse Kerk- singel 35, ROTTERDAM Promenadeconcert. Politie Harmonie- vereniging Hermandad o.l.v. Sebastiaan hettema. Met o.a. Edward Elgar - Pomp and Circumstance nr. 1Land of Hope and GloryJohan de Meij - De hobbit en Noa- hiro Iwai: Frank Sinatra hits melody. 14 feb; 20.15 Bluessocieteit L'Esprit, Wendeldijk 25, ROTTERDAM High Temperature. Blues r&b. 14 feb; 20.30 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, Grote zaal, Base ment, Theater Keyifland. T urkse danceavond op Valen- tijnsdag! 14 feb; 23.00 Theater Mental Breakdown. An insane mix of funky electro housy breakbeats. 13 feb; 23.00 Rotown, Nieuwe Binnenweg 19, ROT TERDAM Favez(CH). Klinkt als: New End Origi nal, Pond, Jimmy eat World. 12 feb; 21.30 Ru>le. 12 feb; 22.00 Verdwaald: De Gemene Mixmeester (Ekko, Utrecht). Gast dj's van andere po dia verdwaald in Rotown. 13 feb; 22.00 Double Trouble. 14 feb; 22.00 Theater Musica, De Lugt 17, ROT TERDAM Rondje Musica. Gezellige dansavond met Hans Somers. 13 feb; 20.30 B14-deTwijfelaar,Mauritsstraat 173, ROTTERDAM Franklin Smith Jamsession. 12 feb; 22.00 Bam The Ultimate Drum Base Party. Vorig jaar zag BAM het licht in de Twij- felaar en niet zonder succes, deze alterna- tieve, decoratief mooi uitgevoersde Party voorspelt weer een zeer leuke avond. 13 feb; 22.30 DUO Penotti at it agaain. Lekkere Swing night met het DUO uit het biblio- theektheater. Met een leuke aandacht aan valentijnsdag, neem je valentine mee en zie wat wer gebeurd. 14 feb; 22.30 Club Las Palmas, Wilhelminakade 66, Rotterdam AmsterdammeetsRotterdammeetshou- semusic. Marcello, Marysol, Dwin, MC Sista Micksta'. VJ Nog Harder. 14 feb; 23.00 Service flat Termaat Huis, 's-Graven- wetering 90, Rotterdam Quatre-MainsgroejRotterdam. Het the ma is: Rondom de Samowar', quatre- mainsmuziek van Russische componen- ten. 14 feb; 14.00 (zaal open 13.30) Waterfront, Boompjeskade 10, ROT TERDAM De wildernis. 14 feb; 23.00 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Kleine Zaal Odo switi no todo. Cdpresentatie over Odo, spreekwoorden en zegswijzen uit het Sranan Tongo, door David MC Do nald. 13 feb; 20.15 Wijkgebouw De Larenkamp, Slinge 303, ROTTERDAM Charlois'Kunstfestival. 15 feb; 10.30 Wijkgebouw de Esch, Rijn waterstraat 7-23HOTTERDAM Wereldverhalen. In het kader van onze themamaand wereldverhalen hebben wij onze verhalenvertelster Mary Sue Siegel uitgenodigd. Zoals voorgaande jaren ko men ook andere verhalenvertellers uit an dere culturen, met verhalen in het Neder- lands en Engels aan bod. t/m 12 feb (beh. zo ma di wo vr za); 20.00 Brahma Kumaris, Agniesestraat 111, ROTTERDAM Cursus Positief Denken. t/m 13 feb (beh. zo ma di wo do za); 19.30-20.30 Donner Boeken, Lijnbaan 150, ROT TERDAM, Theater in de Kelder InfomeetingRotterdam Centrum Veilig. Informatiebijeenkomst op het gebied van Rotterdam Centrum Veilig, een initiatief van Stuurgroep Rotterdam Centrum. De middag start met een presentatie van de stand van zaken en cijfers van Politie. Daarna wordt dieper ingegaan op een specifiek thema. Presentatie: Suzanne Mulder. 12 feb; 15.30-18.00 Holland Casino Rotterdam, Postbus 2540, ROTTERDAM Valentijnsdag. U bestelt het speciale Va- lentijnsdiner. Bij de rekening ontvangt u een leuke verrassing. Zangeres Do zingt haar grootste hits en mooiste love songs vanaf 21.00 uur. Bovendien maakt u kans op een reis voor twee personen naar het romantische Venetie. 14 feb Nivon centrum, Dirk Smitsstraat 76, ROTTERDAM Buitensportcafe. Fietsen op Cuba. 13 feb; 20.00 Raderstoomboot De Majesteit, Val- kenstraat 62, ROTTERDAM Showboat Party. Het is De dag om je ge- liefde lekker te verwennen, maar ook om je familie of vrienden te verrassen of aan de waardering van je collega's uiting te geven. De bemanning van De Majesteit zorgt voor warm kaarslicht, rode roosjes, een tongstrelend buffet, kortom een heer- lijke romantische sfeer, waarin het goed toevenis. 14feb; 19.30-24.00 Historisch Museum De Dubbelde Palmboom, Voorhaven 12, ROTTER DAM Valentijnsdag Valentijnsactie. In Mu seum De Dubbelde Palmboom is nu de tentoonstelling tijd! te zien. Tijd heeft te maken met geschiedenis, herinnering maar ook met ouder worden en feestda- gen. Een van die feestdagen is Valentijns- dag. Het museum en Historisch Delfsha- ven staan de hele dag in het teken van de ze liefdesdag. In de weken voorafgaand aan Valentijnsdag kunnen alle bezoekers aan de tentoonstelling een bericht achter- laten aan hun (stille) aanbidder. De mooi ste of gekste wordt beloond met een Va- lentijns-verrassings pakket. t/m 14 feb (beh. ma) Ahoy' Rotterdam, Ahoy'-weg 10, ROTTERDAM ABNAMRO World Tennis Tournament 2004. Wereld Tennis Toernooi. t/m 22 feb; ma. t/m vr. 11.00 en 19.30; za. 14.00 en 19.30; zo. 14.00 Sparta Stadion, Spartastraat 7, ROT TERDAM Sparta - FCDen Bosch. 15 feb; 14.30 Nieuwe Luxor Theater, Posthumalaan 1, ROTTERDAM Hans Liberg. Tatatata. Liberg's nieuwe show, 'Tatatata', is uiteraard weer geba- seerd op veelkantige muzikaliteit en hu mor, maar is toch weer verrassend nieuw in opzet en uitwerking. Snel, puntig, ou derwets goed en modem amuserend. t/m 14 feb; 20.00 Oude Luxor Theater, Kruiskade 10, ROTTERDAM De Gesluierde Monologen. Adelheid Roosen ging in gesprek met tientallen is- lamitische vrouwen. Vrouwen met hun eigen achtergrond, hun tradities, hun pijn en schoonheid; kortom hun persoonlijke verhaal. Het resultaat hiervan is verwerkt in 10 indringende monologen, die wor den vertolkt door een wisselende cast uit een groep vrouwen van onder meer Ma- rokkaanse, Nederlandse en Turkse kom- af, bekend van literatuur, politiek, caba ret, televisie, muziek en theater, t/m 14 feb; 20.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM, Kleine Zaal Schicklgruber alias Adolf Hitler. Stuffed Puppet Theatre. Van Neville Tranter. Met zijn levensgrote poppen bevindt Ne ville T ranter zich dit keer in een bunker in Berlijn, op 20 april 1945. Alsof er niets aan de hand is viert Adolf Hitler, die als Adolf Schicklgruber ter wereld kwam maar zijn naam verandere omdat hij deze teboersvond, zijn 56e verjaardag. t/m 14 feb; 20.30 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Grote Zaal Crime Fraiche. Deja Vu? De trefwoor- den luiden: hilarisch, muzikaal en divers. Creme Fraiche draait de hand niet om voor a capellazang, slapstisck of popmu- ziek, en wisselt dat trefzeker af met mime, stand-up comedy of je reinste acrobatiek. In deze show mag u zelf kiezen wat u hier van gaat zien: roept u maar! 12 feb; 20.00 Bibliotheektheater, Hoogstraat 110, ROTTERDAM Five Easy Pieces. Een verpletterende performance, sterke samenzang en op- zwepende muziek zijn de voornaamste troeven van de nieuwe muziektheater- groep Five Easy PiecesFascinatie en irri- tatie over al de oppervlakkige prefab cul- tuur vormen de rode draad. Hun gevoe lens zijn omgezet in een programma dat klinkt als een klok. Deze vier meiden en een jongen, als klas afgestudeerd aan de Kleinkunst Academie, zongen afgelopen zomer de sterren van de hemel tijdens de Parade! 12 feb; 20.30 Theater Lantaren/V enster,Gouverne- straat 133, ROTTERDAM Smoor. Door Het MUZtheater. 12 feb; 19.30 Zaal de Unie, Mauritsweg 34, ROT TERDAM Theatersport: Rotterdam tegen Leiden. 13 feb; 20.30 Buurtcentrum Irene, Oudelandstraat 75, Rotterdam FullColour. Rotterdams Wijktheater. 14 feb; 20.15 Cabaret Restaurant Schelling's, Voor haven 51, ROTTERDAM Dan maarzo... t/m 13 feb; 18.30 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Even naar de buren, de Enge Buren 12 feb; 18.30 Prinses Dinner Show, t/m 14 feb; 18.30

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 17