deze pagina? Spectaculair nieuws van Chrysler CityRover op Autosalon Cruiser Cabrio in productie Nissan dubbel geeerd Interview met Italiaanse ontwerper ME Four-Twelve Veel meer vermogen Nieuwe Rover Mercedes- Benz Het nieuwe jaar is nog maar net begonnen, maar het vol- gende model van Daewoo staat al in de startblokken. In februari zal Daewoo de La cetti hatchback in europa in- troduceren. De nieuwe loot aan de Daewoo-boom is een rechtsreeks gevolg van het productoffensief van de pro- ducent. Chrysler heeft dit jaar tijdens de Detroit Motor Show voor een spectaculaire verrassing gezorgd. Geheel onverwacht presenteerde het bedrijf de Chrysler ME Four-Twelve. De stad is van ons. smart fortwo. De nieuwe aanwinst van van MG Rover, in het segment Mini's, wordt tijdens de Auto- Motorsa- lon van Brussel gepresenteerd. De CityRover is een aantrekkelijke en moderne stadsauto met een, vol- gens de fabrikant, prima prijs/pres- tatieverhouding. Hoewel de City Rover compact en gemakkelijk te manoeuvreren is en ook gemakke lijk geparkeerd kan worden, be- schikt hij over een ruim en ge- bruiksvriendelijk interieur, met een gemakkelijke instap voor pas- sagiers uit alle leeftijdsklassen. De CityRover is uitgerust met een 85pk sterke 1,4 liter benzinemotor. MG Rover lanceert vier verschil- lende uitrustingsniveaus: de Solo, de sportieve Sprite, de comfortabe- le Select en de luxueuze Style. Deze maand gaat in Mexico de productie van start van de PT- Cruiser Cabrio. Het nieuwste mo del biedt een combinatie van ei- genzinnige styling, unieke veelzij- digheid, ruimte en comfort. De ui- termate stij ve carosserieconstructie staat garant voor geruisloos rijple- zier, ongeacht of er wordt gereden met de kap open of dicht. Inzitten- De Nissan 350Z is op het negen- tiende International Automobile Festival in Parijs uitgeroepen tot 'Mooiste auto van het jaar'. Presi dent en CEO van Nissan Motor Co. mocht tegelijkertijd de Gou- den Palm in ontvangst nemen. Hij is gekozen tot Man van het Jaar in de Wereldautoindustrie. De verkiezing voor de Mooiste Auto van het Jaar vindt jaarlijks plaats. De Franse televisiezender TF1 organiseert de verkiezing en het Franse publiek kan zijn stem uitbrengen. Ruim 400.000 Fransen stemden deze keer. De BMW 5-se- rie, de Peugeot 307 CC en de BMW Z4 bleken ook populair maar de Nissan 350Z was veruit favoriet. De Nissan 350Z werd in September vorig jaar geintrodu- ceerd. Met zijun unieke ontwerp en sportieve prestaties is hij duide- lijk geinspireerd op de klassieke den beschikken over verreweg de grootste interieurruimte in dit seg ment. Maar het interieur is niet alleen ruim, het is ook uitermate flexibel. Daarmee eist de PT Cruiser Cabrio een geheel eigen plaats op in het segment. De introductie van het nieuwe model in Nederland is te verwachten in mei 2004. Datsun 240Z. De voorzitter van de jury, Remi Depoix, xei over de verkiezing van Carlos Ghosn tot Man van het Jaar: „De Gouden Palm wordt alleen bij hoge uitzondering toegekend. Dit is slechts de vierde keer in negen- tien jaar. Deze keer was de jury unaniem in zijn keuze om Carlos Ghosn tot Man van het Jaar uit te roepen. Hij heeft een onverschrok- ken vastberadenheid getoond, voortreffelijke bedrijfsresultaten geboekt en zijn naam gevestigd als visionair in de auto-industrie." Carlos Ghosn reageerde verheugd: „Ik ben er trots op dat Nissan op deze manier de erkenning krijgt die het verdient. Ik wil de onder- scheiding opdragen aan alle Nis- san-medewerkers wereldwijd. Zij hebben zich met veel inzet enthou- siasme en deskundigheid inge- spannen voor buitengewone pro- ducten als de 350Z. Daewoo komt met 'Lacetti' Dankzij het moderne Italiaanse ontwerp van de Lacetti en de uit- gebreide standaarduitrusting denkt Daewoo een auto op de markt te kunnen zetten met een prima prijs-kwaliteit verhouding. Maar hoe is de ontwikkeling van het nieuwe model eigenlijk verlo- pen. Giorgetto Giugiaro, de ont werper van het nieuwe model vertelt er over. „We zijn gestart in September 1998. In mei 1999 hadden we de basislijnen voor het ontwerp ge- reed. We realiseren ons als bedrijf dat we de ontwikkelingen in de auto-industrie, die zich in rap tempo voltrekken, moeten vol- gen." Als eerste ga je toch met potlood aan de slag, ook tegenwoordig Daar kunnen de hedendaagse snelle computers nog steeds niet tegenop. De belangrijkste ele- menten van een ontwerp in een beginstadium zijn de uitgebalan- ceerde verhoudingen en de karak- teristieke 'look' van een auto. Als je de handgeschetste versie klaar hebt, scan je de afbeelding. Met behulp van Computer Aided De sign (CAD), worden alle afmetin- gen omgezet in de computer. Dan kan het nieuwe ontwerp daarna driedimensionaal en vanuit alle kanten worden bekeken. Het re- sultaat is zo duidelijk dat het lijkt alsof de auto er echt staat. Vaak worden de computergegevens ook gebruikt om kleimodellen van het ontwerp te maken." De grote verschillen tussen de nieuwe 'Lacetti' en voorganger 'Lanos' zijn vooral de stilistiche elementen, volgens de Italiaanse ontwerper. ,,Als ik naar de Lanos kijk en ik vergelijk hem met de Lacetti dan zou de Lanos een vrouw van veertien kunnen zijn en de Lacetti een vrouw in de leeftijd van vijfentwintig jaar. Sti- listisch gezien lag de Lanos ge- woon een autogeneratie achter." Toch heeft Daewoo niet alleen het uiterlijk veranderd, er zijn - volgens Giugiaro- ook veel ver- anderingen in het interieur door- gevoerd. „Veel Lanos-rijders zullen ver- rast zijn. Het Lacetti-interieur be- schikt over veel mooie stijldetails en toch voelt het interieur niet 'zwaar' of 'te' aan. Meest opval- lend aan de nieuwe styling zijn de vier ronde ventilatieopeningen in het dashboard, maar het meest aantrekkelijke is onmiskenbaar de achterkant. De Lacetti wijkt wat dat betreft af van alle andere modellen van Daewoo." Giorgetto Giugiaro's talent voor autodesign werd in 1955 ontdekt door de hoofdingenieur van Fiat, die hem binnenhaalde. Sinds 1968 leidt Giugiaro zijn eigen be drijf 'Italdesign'. Hij is niet alleen verantwoordelijk voor het ont werp van de nieuwe Lacetti, maar stond eveneens aan de wieg van de Lanos, Matiz, Kalos en Evan- da. Volgens Chrysler is het de meest geavanceerde auto die het bedrijf ooit heeft gebouwd. Met zijn VI2- motor, voorzien van vier turbo's en zijn spectaculaire koetswerk ver- legt deze onvervalste supercar de grenzen op het gebied van prestaties en vormgeving. Alhoewel er alles uit de kast gehaald is bij de ontwik keling van de nieuwe topper, is hij in een recordtijd van minder dan twaalf maanden ontwikkeld. Het Project ME Four-Twelve geldt als een van de meest zorgvuldig be- waarde geheimen voor zowel de buitenwereld als grote delen van de heeft. De wielophanging bestaat uit dubbele draagarmen, aluminium reactiestangen en omvat schroefve- ren en electronisch geregelde dem- pers. De wielen van de nieuwe Chrijslerzijngroot, 19inch voor en 20 inch achter. De Me Four-Twelve is ruim vieren- eenhalve meter lang en twee meter breed, maar slechts een meter en veertien centimeter hoog. De vorm geving is mede bepaald in de wind- tunnel. Bijzonder is de achterspoi- ler, die over een astand van tien cen timeter kan uitschuiven. Hierdoor kan de neerwaartse druk worden ge- regeld. Zo kan er een neerwaartse druk ontstaan van ruim 420 kilo gram en dat is wel zo prettig als het nieuwe snelheidsmonster van Chrysler met een senelheid van 300 kilometer per uur rijdt. Het design reflecteert de snelheid. ook in het interieur, waar de bijzon- dere koolstofvezel monocoque pro minent in het zicht ligt. Vanzelf- sprekend ontbreken de sportstoelen met lederen bekleding niet. Het stuurwiel is in hoogte verstelbaar en voor de temperatuurregeling wordt er gebruik gemaakt van een auto- matische airconditioning. Natuur- lijk is de wagen voorzien van aan hoogwaardige stereoinstallatie. Na de introductie van de smart roadster en roadster- coupe, brengt Smart van bei- de varianten nu een exclusie- ve BRABUS-uitvoering op de markt. De presentatie is in maart tijdens de Internatio nale Motor Show in Geneve, maar hij is al in alle smart- centers te bestellen. De sportieve tweezitter heeft een vermogen van 101 pk. Dit betekent dat de roadster BRABUS twintig procent meer vermogen heeft. De Iri- dion veiligheidskooi en de bodypanelen van beide au to's zijn in zwart uitgevoerd. Als optie is de kleur 'speed silver' leverbaar. In beide ge- vallen zijn de zijskirts en de voor- en achterspoiler in de kleur van de carosserie ge- spoten. Standaard wordt de ze BRABUS-uitvoering gele- verd met zil vergepolijste vel- gen. De cockpit is voorzien van zwartlederen veilig- heidsstoelen met stoelver- warming en een driespaaks lederen sportstuur, met de voor Smart traditionele stuurschakeling. De MG Rovergroep heeft voor haar Rover topmodel- len, de Rover 75 en Rover 75 Tourer, een volledig nieuw design gepresenteerd. De be langrijkste kenmerken van de nieuwe modellen zijn een scherpere styling van de voor- en achterzijde, een gro- tere gei'ntegreede radiator- grille en nieuwe, volledig ge- integreerde halogeen projec tor koplampunits. Het aantal interieur- en uitrustingsni veaus is fiks uitgebreid. De klant heeft de keuze uit een breed motorengainma. Ook de stoureigenschappen zijn op een nog hoger plan ge- bracht door een verbeterde, actieve besturing. Mercedesheeft het leverings- programma vande M-klasse uitgebreid met de Special Edition. Deze onderscbeidt zich door een nogcompleterc iiilrusting eneenaantal unie ke stijlkenmerken. De nieu we modellen zijn voorzien van nieuw ontworpen 17- inch velgen, twee 'powerdo- ines' op de motorkap, een zil- ver gelakte grille met ver- chroomde sierlijsten op de tamellen, donker getinte ach- terlichten en een Special- Edition-badge op beide voor- portieren. Verder nog lede ren en alcantara beklede sportstoelen voorin, een na- vigatiesysteem en nog veel en veel meer. Reden genoeg voor een bezoek aan de Mer- cedesdealer. De stad trekt als een magneet. Het kan je niet uitdagend en verrassend genoeg zijn. Dus is de smart fortwo jouw onafscheidelijke maatje. De smalste straatjes, de kleinste gaatjes, de spannendste hotspots, hij brengt je overal. En nu helemaal, want bij aanschaf van een nieuwe smart fortwo krijg je gratis een origineel smart navigatiesysteem t.w.v. 1.857,-. Inclusief radio/cd-speler en GPS navigatie voor heel Europa. Gaat je voorkeur uit naar een financiering tegen 3,9% of wil je voordelig inruilen, dan kan dat ook. Kom naar het smart center en maak je keus. smart center Rotterdam, Rhijnspoor 280, 2901 LC Capelle a/d IJssel, tel. 010.424.94.24, fax 010.424.94.25, info@smartrotterdam.nl« Rekenvoorbeeld op basis van smart fortwo coupe pure 37 kw. Aanbod van smartstart financial services o.b.v. huurkoopfinanciering, maandtarief 99,-, te financieren bedrag 11.000,-, looptijd 60 maanden, slottermijn 3.750,-, aanbetaling 2.500,-, kredietvergoeding 1.195,40, totale kredietsom 8.500,-, effectieve rente 3,9%, maximaal kredietbedrag 12.000,-, toetsing BKR te Tiel. Alle aanbiedingen zijn geldig t/m 17.4.2004. De ME Four-Twelve is de meest spectaculaire auto die Chrysler ooit heeft gebouwd. eigen organisatie. Het idee voor de ze supercar is ontstaan toen men bij Chrysler nadacht over de opvolger van de Dodge Tomahawk, die vorig jaar op de autoshow van Detroit te bewonderen was. Er is wel een dui delijk verschil tussen de twee ont- werpen; ging het bij de Tomahawk puur om hoe hij er uitzag, bij de ME Four-T wel ve spelen design en pres taties een even grote rol. De ME Four-Twelve markeert Chrysler's entree tot de allerhoogste snelheids- regionen. De Chrysler ME Four-Twelve heeft een carosserie van koolstofvezel, die verbonden is met een extreem stij ve en lichte monocoque kuip van een koolstofvezel/aluminium ho- ningraatstructuur. Ook de alumini um kreukelzones en metalen sub- frames dragen bij aan de stijfheid van de totale carosserie, die op dit punt het niveau van een racewagen Brandstofverbruik: van 4,1 tot 6,4 1/100 km of 15,6 tot 24,4 km/L C02-uitstoot: 117 tot 122 g/km. V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 13