maasstad Folkdub No Frontiers per direct uit De Serre gezet Helderzienden verzamelen zich in Biauwe Brug Financiele wanorde Thurlede binnen paar maanden op orde Inloopconcert Open Dagen Accent College Controle op dragen autogordels Zelf kleding maken Woensdag 11 februari 2004 maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Gedempt licht, de geur van wierook, walmende kaarsen, psycho metric, tarotkaarten, magne- tiseren en wasschilderen en bergkristalEen willekeurige greep uit de attributen en stromingen die niet mogen ontbreken tijdens een para- normale beurs. Zondag was er een in de Blauwe Brag en alles was er. Bij verschillende paragnosten konden de bezoekers hun licht opsteken over de paranormale wereld. SCHIEDAM - Hoewel de kans op faillissement blijft bestaan, vallen er geen ont- slagen onder het personeel en hoeven de bewoners van zorgcentram Thurlede zich geen zorgen te maken, zo be- nadrukt het interim-bestuur dat momenteel bezig is zo veel mogelijk schoon schip te maken. Wie wel zorgen heeft, is folkclub 'No Fron tiers'. Die werd zondag te verstaan gegeven niet langer van Grand Cafe De Serre, een onderdeel van het zorg centram, gebraik te mogen maken. Alle geplande optre- dens tot aan mei van dit jaar zijn afgelast. SCHIEDAM - In De Rank vindt zondag 15 februari weer een SMS-avond plaats. SMS, wat staat voor Save My Soul, is een interkerkelijke groep die elke derde zondag van de maand een avond voor jongeren tussen de 16 en 25 jaar organiseert. Niet alleen gelovige jongeren zijn welkom, maar ook degenen die geinteresseerd zijn in religie. De Rank is te vinden aan de Schiedamseweg 122. Deuren open vanaf 19.00 uur. Belegering Harpe Davids 55-Plus Snertwandeling Receptionist gezocht Bingo Topspoa Wenst ueen t°P? Tot ziens in ^fitted*** City Sf-vtti MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang. Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: dr. P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: ds. A. van Lingen. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, ds. J. Visser. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds JJ.A. van de Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: mw A.J. van den Bos. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: ds. W. van Haften. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur: ds. W. van Sor- ge- Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. A. Karreman. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds. J. van Aller. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00, ds. J. Koppelaar en 15.00 uur, dhr G. Bijkerk. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax0104128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/mvr. 08.30-17.00uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 0104004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 0610921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 0610920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 0104004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 400401 CHEF-REDACTIE: Ft. Mulder Telefoon 010 4004490 MANAGER HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG D. Captein Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteufsrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur XQ52 'Een goede paragnost vertelt niets over leven en dood' door Henk van Gameren Zo'n 25 ingewijden in de buiten- gewone wereld van het paranor- male, waren in de gymzaal van het complex verzameld om -vanach- ter hun klaptafeltjes- aan gewone stervelingen uit te leggen hoe de dag van morgen, overmorgen of misschien wel die van over een jaar of tien er zou gaan uitzien of hoe het met relatieproblemen ver- der moet of zal gaan. Andre Le- maire, samen met medewerkers van het wijkgebouw organisator van de beurs, was er zich pas vier jaar geleden van bewust geworden dat hij een gave had waarover niet iedereen beschikte. Hij had altijd wel interesse gehad in mystiek, maar toen hij zelf met spannings- klachten thuis kwam te zitten, was het min of meer duidelijk gewor den. Hij volgde een ontwikke- lingscursus in paranormale zaken. Daarna ging hij direct door met de vervolgcursus. A1 snel bleek -vol- gens zijn cursusleidster-dat hij het had. "Jij hebt zoveel kracht', had ze gezegd en ze had hem, volgens zijn zeggen, 'naar een beurs ge- schopt.' De eerste "client'want zo noem je een bezoeker die aan je tafel aan- schuift om raad, was natuurlijk wel vreemd geweest en hij had zich knap ongemakkelijk gevoeld in zijn nieuwe rol van paragnost. Maar het gesprek was zo goed ver- lopen, dat hij gelijk over zijn schroom heen was. Veel van zijn clienten komen voor Foto Roger van der Kraan psychometrie. „Vaak willen men- sen weten hoe het met hun relatie verder moet. Meestal als er proble- men zijn komen ze je om raad vra- gen, maar ook om zaken als ver- huizingen. Gewoon of ze gaan verhuizen dus. Je neemt dan iets van de bezoeker in je hand, bij- voorbeeld een ring, en je betast hem terwiji je je concentreert." Hij doet het voor met zijn eigen ring en drukt de oogleden stevig op elkaar en als na een tijdje de ogen weer open gaan vervolgt hij zijn betoog. „Na verloop van tijd krijg je dan iets door viaje gids uit de an- dere wereld." Volgens Andre heeft ieder- maar meestal geen familielid of ie- mand die je hebt gekend." Hij moet even weg, want de 25ste bezoeker is net binnengekomen. Dat krijgt hij -gewoon- door van iemand van de kaartverkoop. „Het is een aardigheidje van me om ie- dere vijfentwintigste bezoeker een cadeautje te geven. Meestal een geneeskrachtig stukje bergkris tal." Als hij weer terug is toont hij een staafje doorzichtig bergkristal. „Kijk, dat is nou bergkristal, ik ge- bruik het bij magnetiseren, maar dan eentje met een punt, anders een zo n gids, maar zijn de meeste mensenzich daar niet van bewust en krijgen daarom geen bood- schappen door. Hij zelf heeft een vrouwelijke gids: „Een jonge vrouw met lang blond haar. Zo'n gids is een overleden iemand gaat het niet." Paragnosten hou- den zich volgens Lemaire wel aan een code. „Een goede paragnost geeft geen antwoorden over leven of dood. Zelfs al krijgt hij het wel door van zijn gids, dan nog vertel je niet wat je weet omdat je dan heel erg het leven van clienten kan bernvloeden en dat is niet goed." Voor Andre is het paranormale een hobby, hij werkt gewoon. Wat hij doet in het dagelijkse leven wil hij niet kwijt, dat blijft een myste- rie. Er zijn wel deelnemers die de kost verdienen met het paranormale. Tegenover Andre zit Marcel Ga briel. Zelf vindt hij zijn achter- naam ook wel vermakelijk. Hij heeft een folder liggen, waaruit blijkt dat hij Natuurgeneeskundig Therapeut is. Bij Marcel kun je te- recht voor on- der meer acu- punctuur, ho- meopathie, re- gressie-thera- pie. Verder is hij nog reiki- master en sei- chem-master. Hij doet ook aan au- rametingDat demonstreert hij on- middellijk. Op zo'n drie meter af- stand wordt, met behulp van een wichelroede, de kracht gemeten van de vragenstellende bezoeker. Vooraf vertelt hij - de inmiddels wat wit om de neus geworden stukjesschrijver- dat wanneer er sprake is van een krachtige aura de staven van de wichelroede naar buiten uitslaan. Wanneer er maar weinig energie aanwezig is, ge- beurt er niks met de wichelroede en wanneer de bezoeker zijn aura niet openstelt -mogelijk als ge volg van een blokkade in de energie- stromen- klappen de koperen sta ven van de roede naar binnen. Na een korte periode van intense angst op de goede afloop, klappen de staven van de wichelroede, tot grote opluchting van gelegen- heidsbezoeker. al op mime af stand naar buiten. Er is blijkbaar niks mis met het aura. Interessant is wat Marcel vertelt over acupunctuur. De talloze ener- giebanen die het lichaam door- kruisen en de methoden die hij ge- bmikt om bekneld geraakte banen weer vrij te maken. Ook een per- soonlijk verhaal van Marcel over de regressie-therapie stemt tot na- denken. door Frank Willemse „Dit betekent op korte termijn het einde van folkclub No Frontiers", zegt Ernst Verbeek, inmiddels ex- directeur van Thurlede. Hij is de man achter de grote verbouwing die Thurlede de afgelopen jaren onderging en waarbij opk cafe De Serre een plekje aan het zorgcen tram kreeg. Hij is ook de 'grote man' achter No Frontiers, de folk club die maandelijks vaak buiten- landse muzikanten in Nederland programmeerde. Zondag nog trad voor een uitverkochte zaal van 250 man de Schotse muzikant Dougie Maclean op. Na het optreden werd bekend gemaakt dat No Frontiers op straat is gezet door de interim- bestuurders van Thurlede, waaron- der veel bestuurders van zorg- en wooncentrum Frankeland. Ernst Verbeek is op non actief gezet om dat hij er volgens de bestuurders van Frankeland in grote mate ver- antwoordelijk voor is dat Thurle de, een fusiekandidaat van Fran keland, nu op de rand van de af- SCHIEDAM - Violiste Saskia Vuik en pianist Hans Spruit ver- zorgen zaterdag 14 februari het in- loopconcert in de Grote Kerk. Zij zullen de Soante in A op. 162 van Schubert en Suite populaire es- pagnole van M. de Falla spelen. Aanvang 15.00 uur, toegang vrij. Grand-cafe De Serre, een aanbouw aan zorg- en wooncentrum Thurlede, moet erpuur en alleen voor de bewoners zijn. No Frontiers is dan ook niet langer welkom. Foto Roger van der Kraan grond balanceert. Reden daarvan zijn grote geldpro- blemen die niet of onvoldoende gedekt worden door inkomsten. Bijna zes miljoen euro is gei'nves- teerd in de nieuwbouwvleugel en renovatie van Thurlede waar slechts een miljoen was gedekt. Dit staat allemaal uitgebreid te lezen in de brief aan clienten-, onderne- mingsraad en personeel van het zorgcentram aan de Nieuwe Dam laan. Thurlede lijdt volgens deze berichten jaarlijks een half miljoen verlies. Overschrijdingen zijn er dus en er is geen dekking voor ge- maakte kosten zodat Thurlede voor 200.000,- euro rood staat bij de banken en daarnaast voor meer dan een miljoen aan vorderingen aan haar broek heeft hangen. „Fac- turen en (dreigende) claims liggen op de plank die we niet kunnen be- talen", aldus de brief van de Sint Liduinastichting, ondertekend door directieleden Anne-Marie van der Linden en Ben de Koning. Zij benadrakken wel dat er geen ont- slagen vallen onder het personeel en dat de zorg voor bewoners on- verminderd doorgaat. De problemen kwamen al halver- wege 2003 aan het licht toen beide directies van Thurlede en Fran keland een fusie bespraken en fi nanciele cijfers uitwisselden. Stuk je bij beetje werd de financiele wanorde bekend. Het interim-be stuur waarin ook burgemeester Scheeres zitting heeft, verwacht pas over enkele maanden definitief de balans op te kunnen maken waardoor Thurlede weer in rastig vaarwater terechtkomt. Bewoners zullen nooit de dupe worden van deze financiele ruzie, zo wordt be- nadrukt. Ernst Verbeek zelf is 'per onmid- dellijk' de toegang tot Thurlede ontzegd. Zelfs zondag bij het, naar nu blijkt laatste, optreden van folk club No Frontiers. Dit lijkt het ein de van deze club enthousiastelin- gen die gemiddeld twee keer per maand voor een voile bak zorgden in De Serre. Met optredens en goedkope prijzen voor maaltijden en consumpties wilde Verbeek dat De Serre een openbare plek zou worden voor Nieuwland en wijde omgeving. Volgens het noodbe- stuur is een deel van de schuld ver- oorzaakt doordat De Serre zonder toestemming en dekking is ge- bouwd. De Serre moest voor om- zet zorgen zodat Thurlede verder kon draaien. Volgens de curatoren moet in het vervolg De Serre meer door de bewoners gebraikt wor den. Zij zien de gesubsidieerde prijzen als oneerlijke concurrentie voor de horeca in Schiedam. Ernst Verbeek wil en kan geen commen- taar geven. „Volgens de overeen- komst met de nieuwe bewindvoer- ders en mijn juridisch adviseur kan ik geen uitspraken doen. Ik kan al leen maar aangeven dat niet de he- le waarheid verteld wordt", aldus de gepromoveerde econoom. „Maar dat kan iedereen zich wel voorstellen. Zodra dat kan zal ik met mijn verhaal naar buiten tre- den." Hij betreurt het dat de folk club met vierhonderd leden geen raimte meer heeft. De zeven ge plande optredens tot en met mei 2004 zijn gecanceld. Op de drak bezochte site (www nofrontiers. nl), de teller staat nu al op 6500, staat deze summiere mededeling aan de leden. SCHIEDAM - In jeneverie't Spul wordt zaterdagavond 14 februari de belegering van Schiedam op 14 februari 1489 door Joncker Fran- sch van Brederode uit Rotterdam herdacht. Dit zal gebeuren door het opvoeren van een van de oudste re- derrijkertoneelstukken die Neder land rijk is: Het Spul van Joncker Franschen Oorloch. Het stuk is in een nieuw jasje gestoken en komt neer op een totaaltheater waarin zang, dans, poezie, muziek en lichtbeelden niet zullen ontbreken. Tevens wordt er die avond speciaal voor Valentijn een liefdesdrankje geserveerd. Aanvang is 21.00 uur, toegang is gratis. SCHIEDAM - Alle scholen van het Accent College zetten de deu ren open voor toekomstige leerlin- gen en ouders. Tijdens de Open Dagen worden de bezoekers rond- geleid door de school. Donderdag 12 februari is er ook nog een extra voorlichtingsavond over het Twee- talig vwo onderwijs op het Groen van Prinsterer in Vlaardingen. Woensdag 18 februari van 14.30 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur is de VMBO Willem de Zwijgerlaan in Vlaardingen open. Diezelfde dag van 15.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.30 uur zet ook VMBO, HAVO, VWO Groen van Prinsterer de deuren open in Vlaardingen. Daarnaast zijn in de avond VMBO Nolenslaan en VM BO Nieuwe Damlaan in Schiedam te bekijken en wel van 18.30 tot 20.30 uur. Donderdagavond 19 fe bruari sluiten de vestigingen HAVO, VWO Reviusplein in Maassluis en VMBO Geuzenplein in Vlaardingen de open dagen af. Hier is iedereen welkom tussen ze ven en negen uur. SCHIEDAM - De politie contro- leert de laatste tijd extra op het juiste gebraik van autgordels in de auto, vooral in en rond scholen. Voor alle duidelijkheid nog even wat dingen op een rij. Uit oogpunt van veiligheid kunnen de kinderen het beste in- en uitstappen aan de zijde van het trottoir. Wat betreft het gebraik van gor- dels: zet de kinderen bij voorkeur achterin. Kinderen tussen de 0 en 12 jaar mogen voorin alleen in een kinderzitje zitten. Achterin moeten de kinderen ook in een kinderzitje zitten, maar als er geen zitje aan wezig is, moeten zij een gordel dragen. Personen, waaronder ook kinderen, die kleiner zijn dan 1.50 meter mogen de driepuntsgordel als heupgordel gebraiken. Gebraik goedgekeurde kinderbeveiligings- middelen en vervoer niet meer kin deren dan er zitplaatsen zijn. Nog een tip: gebraik zoveel mogelijk de kindersloten. SCHIEDAM - De SHV organi seert cursussen 'Zelf kleding ma ken' op het Broersveld 142, in wijkcentrum De Blauwe Brag en in De Stuurhut. De cursus duurt ze- ventien avonden en kost 75 euro. Wie zich opgeeft kan meteen be- ginnen, mogelijkheden overdag en 's avonds. Info: 426 47 81. SCHIEDAM - Dramfanfare Harpe Davids houdt vrijdag 13 februari een openbare repetitie. Deze avond is speciaal bedoeld voor belang- stellenden die een koperen blaasin- strument (trompet, bariton, trom bone), saxofoon of slagwerk in de dramfanfare van de vereniging willen meespelen. Ook leerlingen zijn welkom en kunnen zes keer gratis muzieklessen door de leden van de vereniging krijgen. De avond begint om 19.00 uur in ver- enigingsgebouw De Tamboerijn aan het Nijhoffplein 22. Voor meer info: 449 15 91. SCHIEDAM - Voor 55-plussers wordt er zondag 15 februari weer een the-dansant georganiseerd in dienstencentram De 4 Molens van 13.15 tot 16.15 uur. Entree is 1,90 euro. Woensdag 18 februari is er bloemschikken in De 4 Molens van 13.30 tot 16.00 uur. Vooraf opgeven hiervoor. Die dag wordt er ook bingo gespeeld in De 4 Mo lens van 13.30 tot 16.00 uur. Dat kost 3,20 voor zes ronden. Vrijdag 27 februari kan er erwtensoep wor den gegeten in dienstencentram De Woudhoek vanaf 12.15 uur. Kosten zijn 2,25 per persoon, in- schrijven aan de balie tot 23 febru ari. SCHIEDAM - Irado organiseert zondag 15 februari een snertwan deling door de Heemtuin in het Beatrixpark. De start is om 13.30 uur bij het heemtuinhuisje, deelna- me is gratis. Tijdens de wandeling laat rondleider Hans Buisman al- lerlei bijzonderheden over bomen en straiken in winterrast aan bod komen. Deelnemers krijgen de kans om door middel van speciale tabellen bomen en straiken te leren herkennen. Tot slot is er voor de liefhebbers een kopje erwtensoep en kan er een 'Valentijnshartje' van wilgentenen worden gemaakt. VLAARDINGEN - De Stichting Ouderenwerk zoekt voor diensten centram De 4 Molens een vrijwilli- ger die op woensdagochtend of - middag de receptie wil bemannen. Het gaat hierbij om werkzaamhe- den als het beantwoorden van de telefoon, het te woord staan van bezoekers en het verkopen van Te- le-taxibonnen. Ook behoort het verstrekken van informatie over de activiteiten in het dienstencentram en het inschrijven hiervoor tot het takenpakket. Voor meer info: Ma ria Weerwag, tel. 470 55 00. SCHIEDAM - Op verzoek van de bezoekers gaat de Stichting Oude renwerk in Schiedam-Zuid elke vierde donderdag van de maand bingomiddagen voor ouderen or- ganiseren. De bingo duurt van 13.30 tot 16.00 uur in Wijkpost Zuid, Oude Maasstraat 22 en kost 3,20 voor zes rondes. De eerste bingomiddag is op donderdag 26 februari. In Wijkpost Zuid mag niet gerookt worden. nuari 22 februari 4 maart .rt I maart art ei m 20 )uni Toemooi 24ste Internationale Forte BekerfinalesVolleyba! Amstel Cup finale 56steC.H.tO. Rotterdam www. "^"topsport. .nl Ki/nn,0|)rf De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Opnieuw veel geluidsoverlast van kantorencomplex Admiraliteit Vorige week ontving de meldkamer van de DCMR op verschillende dagen in totaal 39 klachten van bewoners van Kralingen over een hoge fluittoon van het dak van het kantorencomplex de Admiraliteit. De geluidsoverlast wordt veroorzaakt door spleten in het hekwerk op het dak, waardoor bij (harde) wind een hoge fluittoon is te horen. De aannemer van het kantorencomplex gaat de spleten dicht maken, maar dat kon de afgelopen week niet vanwege de harde wind en regen. Zo snel als de weersomstandigheden dat deze week toelaten, wordt met de werkzaamheden begonnen. Stankoverlast van waterzuiveringsinstallatie Op verschillende dagen van de week kwamen bij de meldkamer 17 klachten binnen van bewoners van Hoek van Holland en 's-Gravenzande over een chemische, gasachtige rottings- en olielucht. Tijdens onderzoek van de uitrukdienst van de meldkamer is vast- gesteld dat de waterzuiveringsinstallatie van raffinaderij Nerefco Europoort de stankoverlast veroorzaakt. In 2003 heeft de provincie Zuid-Holland voor iedere week dat Nerefco stankklachten veroorzaakt, een dwangsom opgelegd. Naar aanleiding van de klachten van de afgelopen week maakt de DCMR proces- verbaal op tegen Nerefco. Er volgt verder onderzoek of weer een dwangsom moet worden opgelegd. Nerefco heeft de DCMR uitgenodigd mee te denken in het onderzoek om stankoverlast van de waterzuiveringsinstallatie in de toekomst te voorkomen. Beladen schip in de haven veroorzaakt stankoverlast Bij op- en overslagbedrijf Vopak Terminal Europoort werd op vrijdag- avond 6 februari aardolie van het schip de Iran Nor overgeladen in een opslagtank. Er waren problemen bij het aansluiten van de laadslang. Daardoor ontstond stankoverlast, waarover de meldkamer tussen half acht en half elf acht klachten ontving. De stank werd omschreven als olie-, chemisch- en zwavelachtig. De Havendienst Rotterdam heeft tegen de kapitein van het schip proces-verbaal opgemaakt. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 3