Rabobank: de beste deal op hypotheekgebied. Bi*o Eenvoudig Wilgenhof zal Zaagmolengebied een nieuwe uitstraling geven Een betaalbare bungalow op maat in hartje Randstad Corporaties moeten geld geven voor studenten- kamers Tweede Kamer wil lagere huur- verhoging Vertrouw op de grootste hypotheekverstrekker van Nederland. Scherpe tarieven en een deskundig en persoonlijk advies. Bel voor meer informatie Rabobank Rotterdam (010) 400 33 33. Ook op zaterdag en zondag bereikbaar. Het is tijd voor de Rabobank. OPEN HUIS: 21 februari van 12.00 tot 13.30 uur. Bel (010) 4567280 en u wordt gratis gehaad en weer thuisgebracnt. Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 VLAARDINGEN - Om de resultaten van de inspraak te tonen, organiseerde het Vlaardingse Platform Bui zengat onlangs een inloop- middag. Ondanks de regen kwamen er vele tientallen mensen naar de werkschuur van Harent Binnenbouw aan de Korte Dijk om te zien hoe de huizen aan het Buizengat er uit gaan zien. De woningen die rond het Buizengat gaan verrijzen, zijn populair. Projectontwikkelaar Proper Stok heeft al 'gigantisch veel' aanmeldingen binnen. Dat is mogelijk vanuit onze fauteuils. Met een simpele druk op de knop komt uw fauteuil omhoog en kunt u makkelijk opstaan. Door de ver- stelbare voetenbank kunt u heerlijk ont- spannen. Ook is de rug afzon- derlijk verstelbaar. Gun uzelf het comfort van de heerlijke Comforthuys fauteuils. Hartelijk welkom! Hofappartementen ROTTERDAM - Het Oude Wonen aan de Gaatkensplas Plan Havenkwartier, Barendrecht Noorden is een levendige, bruisende woonwijk waar 18.000 mensen wonen. Het is de grootste woonwijk van de Deelgemeente Noord. Jong en oud, studenten, acteurs, beeldend kunstenaars, onder- nemers en winkeliers wonen en werken naast elkaar in een relatief klein gebied. In het Oude Noorden zijn veel win- kels, horecagelegenheden en kleine bedrijfjes te vinden, met name aan de Noorder- boulevard, de Benthuizer- straat, de Bergweg en het Zwaanhals. Dit is de straat voor de verste vis, lekkerste Turkse broden, de beste couscous en oosterse of Afri- kaanse delicatessen. Leven- dig, druk, kleurrijk en... niet duur. Minister Dekker (VROM) wil dit jaar woningcorpora- ties met investeringsruimte om een bijdrage vragen van in totaal 100 miljoen euro. Deze zal worden besteed aan vier projecten van studen- tenhuisvester Kences. Als corporaties op verzoek van VROM niet vrijwillig inves- teren. zal ze eventueel een aanwijzing geven. zoals on- langs bleek in een overleg met de Tweede Kamer over het huurbeleid. Kences heeft met de minister afgesproken 12.000 studentenwoningen bij te bouwen tot 2007. Het samenwerkingsverband van zeven studentenhuisvesters is voor dit jaar al 50 miljoen euro aan collegiale financie ring toegezegd. onder meer door het Wooninvesterings- fonds (Wif). Voor 2004 res- teert nu nog een behoefte van 100 miljoen euro voor vier projecten in Den Haag, Leiden, Delft en Utrecht. In april rapporteert Dekker aan de Tweede Kamer of de corporaties het geld investe- ren. Het leveren van een bij drage aan de projecten voor studentenhuisvesting is con form artikel 21 lid 2 van het BBSH. waarin staat dat cor poraties moeten presteren naar vermogen. Aedes on- derschrijft die lijn en moe- digt corporaties aan om de projecten voor studenten huisvesting te matchen. De Woonbond wil dat Dekker niet alleen het tekort aan studentenkamers op deze manier oplost. Het lukt de corporatiesector tot nu toe onvoldoende om hun over- maat aan vermogen daar in te zetten. waar het nodig is. Dekker zal ook aanwijzin- gen moeten geven om de wo- ningnood in zijn algemeen- heid op te lossen en de wijk- vernieuwing voortvarend aan te pakken. Een kamermeerderheid wil een lagere huurverhoging dan de 3,2 procent die mi nister Dekker verwacht voor 2004. Dat bleek op 11 februari tijdens de voortzet- ting van het overleg over het huurbeleid tussen minister Dekker en de Tweede Ka mer. CDA-Tweede Kamer- lid Van Bochove diende sa- men met de LPF een motie in waarin hij de regering verzoekt 'op de meest korte termijn het overleg met alle betrokken partijen te ope- nen met als inzet om de ko- mende twee jaar tot een sub stantiate huurmatiging te komen, waarbij de lagere huuropbrengst voor de ver- huurders zonodig in latere jaren kan worden gecom- penseerd.' Met deze motie. die op een ruime meerder- heid in de Kamer kan reke- nen. heeft Van Bochove zijn standpunt aanzienlijk aan- gescherpt, tot vreugde van de Woonbond. Tijdens de eerste ronde van het overleg tussen minister en Kamer bleek al dat Van Bochove veel moeite had met de ma nier waarop Dekker zijn motie uit december heeft uitgevoerd. 'Waarom zo laat, u heeft een maand voorbij laten gaan', wierp hij de VVD-minister voor de voeten. In zijn aangescherp- te motie constateert Van Bo chove 'dat er ondanks een nadrukkelijk verzoek van de Kamer tot op heden geen serieus overleg is gevoerd met alle betrokken partijen over een matiging van de huurstijging per 1 juli 2004.' Van Bochove vindt een der- gelijke matiging 'dringend gewenst met het oog op de bezuiniging op de huursub- sidie vanaf 1 juli 2004 en de in het sociaal akkoord afge sproken nullijn met betrek- king tot de loonstijging voor de komende twee jaar.' Wat Van Bochove betreft kan er wel een procent af van de verwachte huurstijging van 3.2 procent. Info en verkoop: M*XUA**OtJ OLC B&O Makelaardij Achterom 60-62, Barendrecht Tel. (0180) 62 06 55 www.b-omakelaardij.nl Ontwikkeling: Adriaan van Erk PROJECTEN TVpe Oslo Zeer ruime geschakelde woning met een inhoud van ca. 770m3 Royale woon- en tuinkamer 3 Grote slaapkamers en flinke zolder Bouwnummer 71: Van Rijckevorselhaven 4 Koopsom v.a. 401 .OOO,- v.o.n. TVpe Stockholm Vrijstaande villa met een inhoud van ca. 900m3 Zonnige woon- en tuinkamer en royale open (eet)keuken 4 Riante slaapkamers, waarvan 1 met toegang tot balkon Bouwnummer 37: Van Hobokenhaven 15 Koopsom v.a. 551.500,- v.o.n. www.adriaanvanerk.nl Geopend van dinsdag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. Eerste paal Buizengat moet nog dit jaar in de grond Het Platform heeft de afgelopen tien jaar intensief meegedacht over de kwaliteit van de woning- bouw rond de toplocatie in het hart van de stad. Namens het Plat form maakten Nel Kester en Jan van der Voorde keer op keer de gang naar het stadhuis om in commissies de politici, ambtena- ren en planontwikkelaars te over- tuigen van het belang dat gewone burgers hechten aan de leefkwali- teit van de nieuw te ontwikkelen leefomgeving. Zij wisten zo op tal van ogenschijnlijk kleine de tails als speelgelegenheid voor de kinderen en het groen in de open- bare ruimte hun accent te leggen. maar ook over een te donkere en sombefe kleur van bakstenen lie- ten ze zich horen. Alhoewel de plannen in een vrij- wel afgeronde fase verkeren, maakt het platform zich toch nog wel de nodige zorgen over een aantal zaken. Vooral de parkeer- gelegenheid zal nog wel wat be- roering teweeg brengen. Niet al leen tijdens de bouw, maar vooral ook na de afronding daarvan. De nieuwe bewoners kunnen hun eerste auto in de meegekochte ga rage kwijt, maar bezoekers en de huidige bewoners zullen ergens in de aangewezen parkeerzone een plaatsje moeten zoeken. Ook gemeentelijk projectleider C. Vermoens bevestigt dat er ge- garandeerd parkeerproblemen zullen ontstaan. „We proberen op de Delftseveer nog een aantal parkeerplaatsen te creeren en ook zal het parkeergebied voor bewo ners worden uitgebreid. De luxe van een parkeerplek voor de deur zal echter voorbij zijn. Er zijn de afgelopen jaren eigenlijk parkeer plaatsen bijgekomen op plekken waar woningen zijn gesloopt Maar daar wordt binnenkort ge- bouwd en dus komen deze par keerplaatsen te vervallen. Opge- teld bij de te verwachten toename van de parkeerdruk zal er nog wel het den en ander gezegd gaan worden." Veel belangstellenden kwamen ook bij het Platform langs om te zien of er straks wellicht een huis- je van hun gading te vinden zal zijn. Al enkele weken worden ge- interesseerden door grote borden rond het Buizengat opgeroepen om zich aan te melden bij project ontwikkelaar Proper Stok. „Er zijn echt gigantisch veel aanmel dingen binnengekomen bij de ontwikkelaar", bevestigt Cor Vermoen. ..Wanneer binnenkort de echte verkoop begint, zal er moeten worden geloot en dan zal vanzelf blijken wie het prijskaart- je kan betalen voor wonen aan het Buizengat." Voor huren aan het Buizengat moet men al van heel goede huize komen want er staan slechts een twintigtal huurwoningen aan de voet van de molen gepland. En wellicht zullen deze door Water- weg Wonen ook nog in de ver koop gedaan worden als de huur- ders ze na verloop van tijd willen kopen. De eerste paal voor het Buizengat moet nog dit jaar de grond in om allerlei overheidssubsidies veilig te stellen. Of bouwbedrijf Baauw haar locaties aan de Kortedijk en de Havenstraat dan ook al zal hebben verlaten, hangt af van de onderhandelingen die het bedrijf momenteel voert over herhuis- vesting. opstaan de le Pijnackerstraat. Het project ontleent zijn naam aan de voorma- lige Wilgenstraat die centraal in het gebied lag. Het project is een echt ouderwets stadsblok met een fraai binnengebied. In het project is een parkeergarage opgenomen waardoor de meeste toekomstige bewoners beschikken over een ei- gen parkeerplaats om hun auto te stallen. Daarnaast hebben de bene- denwoningen en de eengezinswo- ningen mooie diepe tuinen. Het binnengebied is ook erg geschikt als speelplek voor de kleinere kin deren. In project Wilgenhof wordt wonen en werken gecombineerd. Naast diverse appartementen en wonin gen worden tevens kantoorruimte en een cafe gerealiseerd. De appar tementen bestaan uit diverse typen drie- en vierkamer appartementen die grotendeels gelijkvloers wor den uitgevoerd en diverse typen eengezinswoningen aan de Mei- doornstraat/T ochtstraat. De Hofappartementen worden bo- ven het nieuwe (districtskantoor) Noord van het Woning Bedrijf Rotterdam aan de le Pijnacker straat Zaagmolenstraat gereali seerd. De appartementen worden als 3- en 4— kamerwoning in een groot aantal verschillende typen uitgevoerd. De royale woonkamer met keuken, twee of drie slaapka mers, badkamer, toilet, inpandige berging en het balkon zorgen voor veel woonplezier. De prachtig uit- gevoerde gevels met een grote di- versiteit aan royale raampartijen zorgen voor een voorname uitstra ling. De hofappartementen be schikken standaard over een eigen parkeerplaats onder het gebouw of op het afgesloten binnenterrein. Het gebruik van duurzame en kwa- litatief hoogwaardige materialen spreekt natuurlijk voorzich. Als een van de eerste projecten in Rotterdam wordt de grond niet in erfpacht maar in eigendom uitge- geven. Belangstellenden kunnen voor meer informatie terecht bijn Atta makelaars of Proper-Stok wo ningen BV in Rotterdam. Het Oude Noorden heeft vele plei- nen met een eigen sfeer in de wijk waar mensen graag komen. Het Noordplein heeft zijn Marokkaan- se fonteinen en zijn oude cafe's, het Johan Idaplein is er voor sport en spel, het Pijnackerplein is met zijn muziektent een mooi podium geworden voor muzikanten en an- dere podiumkunsten. Het Branco- plein wordt ontwikkeld tot een oase van rust. Samen met de Stra- tegische Wijkaanpak wordt heel hard gewerkt om de sterke kanten van de wijk vast te houden en ver- der te versterken. Op deze manier wordt bereikt dat ook op langere termijn het Oude Noorden dyna- misch blijft. De laatste jaren is hard gewerkt aan zaken die het gevoel van on- veiligheid moeten wegnemen. Straten en pleinen zijn beter ver- licht, de buitenruimten worden be ter schoongehouden en er is extra inzet van politie. Door de stedelij- ke vernieuwing die plaatsvindt in het Oude Noorden wordt ook de mogelijkheid geboden voor men- sen uit de wijk maar ook van bui- ten de wijk om mooie nieuwe wo ningen te huren of te kopen. Het slopen van oude kwalitatief slechte woningen heeft het voordeel dat niet alleen de bouwblokken ver- vangen worden maar dat ook stra ten en pleinen nieuw ingericht kunnen worden. Door deze ver nieuwing krijgt het Oude Noorden een totaal nieuwe uitstraling zon- der daarbij de bijzondere sfeer en kwaliteit te verliezen. Door de sloop van bestaande pan- den aan de Zaagmolenstraat en omgeving zal binnenkort het ambi- tieuze project 'Wilgenhof worden gerealiseerd. Met de invulling van deze locatie met 85 woningen en appartementen, het nieuwe stads- deel kantoor van het Woning Be drijf Rotterdam en een politiebu- reau, wordt een nieuwe stap gezet om het Zaagmolengebied een nieuwe uitstraling te geven. Met de realisatie van woningen aan het Wilgenplein en de nieuwe inrich- ting van het plein is al een aanvang gemaakt met een omvangrijke ste- delijke vernieuwing. Het project Wilgenhof is gesitu- eerd tussen de Zaagmolenstraat, de Tochtstraat, de Meidoomstraat en Een unieke vrijstaande woning op een bijzondere locatie. Adriaan van Erk Projecten biedt kopers volop keuzevrijheid bij het samen- stellen van een bungalow in de wijk Vrijheidsakker in Baren- drecht-Carnisselande. Een wijk met veel groen en met een hoog voorzieningenniveau, dichtbij de uitvalswegen naar Rotterdam. kantoor Adriaan van Erk Projec- tenCarnisseweg 108, Barendrecht, tel. 0180 - 625349. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur. Voor meer in formatie www.adriaanvanerk.nl. De basis van de vrijstaande bunga low is een woonlaag of twee woonlagen met zolder op een rui me kavel tot 380 vierkante me- term. Elke woning heeft een royale woonkamer en open keuken, een of twee grote slaapkamers op de begane grond, een complete bad kamer en een grote berging. Alle woningen hebben een of twee par keerplaatsen op eigen terrein. Verder kan elke koper kiezen voor een extra kamer op de begane grond, drie verschillende typen dakopbouw met twee slaapkamers en badkamer, een grote berging/ garage met een elektrisch bedien- bare sectionaldeur. Zelfs in de kleur van de gevelsteen is keuze vrijheid! En dat een dergelijke bungalow in de Randstad niet per definitie duur hoeft te zijn, bewijst deze Varian- thus': met een koopsom vanaf 289.000 euro v.o.n. blijkt luxe en vrijheid ineens betaalbaar. Informatie en verkoop: Verkoop-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 13