Voortaan elke maand in deze krant 'iets nieuws' uit Schiedam v/tt maasstad iets nieuws uit schiedam Modern fitnesscentrum met vele mogelijkheden Huishoudelijk specialist Gerard van der Vlies Mercator drukkerij ook specialist in huisstijlen 'Een goede zonwering hoeft niet duur te zijn' Colofon W&terefflfcdji §#8tfe£mfc®i 200S Nieuw afdelingsbestuur Project om ouderen in contact te brengen Open brief aan Leo Uiterwijk SCHIEDAM - De afdeling Schiedam van Koninklijke Horeca Nederland heeft een nieuw bestuur. „De presentatie van een concepthorecanota door de gemeente Schiedam was voor ons aanleiding om onze afdeling nieuw leven in te blazen", vertelt de nieuw gekozen voorzitter Joke van der Vlies. „De hernieuwing van de afdeling maakt dat de horeca een serieuze- re gesprekspartner is voor de gemeente." „De komende jaren staan diverse ontwikkelingen op stapel, die een goede horecavertegenwoordiging noodzakelijk maken", legt Joke van der Vlies van Grandcafe De Amstelbron uit. „Denk daarbij aan het nieuwe bestem- mingsplan, de aanpak van de openbare veiligheid en het steeds stringenter wordende parkeerbeleid." Het bestuur van de afdeling Schiedam van Koninklijke Horeca Nederland heeft een aantal speerpunten waarbij ze intensief wil samenwerken met lo- kale overheden. Zo wil het bestuur structureel overleg met de gemeente en de politie, meer veiligheid en minder overlast in en rond de horeca, een goed horecaconvenant met de gemeente en de politie, het verder ontwik- kelen van de website www.horeca-schiedam.nl, kortingen voor leden bij lokale en regionale bedrijven. Voor het komende jaar staat een aantal activiteiten voor alle horecabedrij- ven gepland. begin dit jaar heeft de afdeling tijdens haar Algemene Le- denvergadering een beleidsplan voor 2004 aan alle leden gepresenteerd. Via een nieuwsbrief, een website (www.horeca-schiedam.nl), bezoekjes en openbare (jaar)vergaderingen probeert het nieuwe bestuur de leden van Koninklijke Horeca Nederland in Schiedam (nu al zo'n 66 horecabedrij- ven) actief te betrekken bij alle belangrijke beslissingen die de komende jaren moeten worden genomen. Naast Joke van der Vlies, bestaat het bestuur van de afdeling Schiedam van Koninklijke Horeca Nederland uit Kees janse van Zalencentrum Bea trix, Colinda van der Lee en John van Lingen van Cafe Wilhelmina, Rob van Vliet van Bistro Sterrebos, Shirley Klepke en Elles Carels van Danscafe The Pacha en Johan Schuitemaker van Grandcafe De Amste- bron. SCHIEDAM - De Sportarcade. Een modern fitnesscentum met bij- zonder veel mogelijkheden. Dat geldt zowel voor het aantal varian- ten van bewegingsoefeningen dat getraind kan worden, maar ook ruimtelijk heeft het centrum veel te bieden. Welk trainingscentrum dat in de binnenstad is gevestigd kan er nu beschikken over maar liefst drie oefenruimten, waarvan er twee zelfs een oppervlakte van 250 vierkante meter hebben. Volgens eigenaar Erik de Jong zijn dat er niet zo veel. „Iedereen tussen de vijftien en tachtig kan bij ons terecht. De eer- ste keer dat je komt is natuurlijk een proefles die je tot niets ver- plicht. Samen met een begeleider, die het hele uur bij je blijft, kijk je welke training voor jou het beste is. Je kunt er voor kiezen om je training te richten op vetreductie, maar ook op het versterken van de conditie. Het is maar net wat je wilt. We hebben niet alleen mogelijkhe den om individueel te trainen, maar er worden ook groepslessen verzorgd. Veel animo is er voor de Spinningles. Je fietst dan in groepsverband. Driekwart uur op muziek en onder leiding van een docent. De nummers zijn speciaal geselecteerd en verschillend in rit- me en tempo. Dan krijgen deelne- mers tussendoor ook de nodige rust. Het mooie van deze vorm van training is dat de vliegwielen van de fietsen individueel ingesteld kunnen worden. Zo kan een be- trekkelijk onervaren deelnemer die zijn fiets 'niet zo zwaar' heeft ge- zet rustig meefietsen met een con ditioned kei die het vliegwiel op de zwaarste stand heeft ingesteld. Het is een prachtige training. De fietsen staan naast elkaar opgesteld in een van de twee grote zalen. Er zit dan een man of twintig op rij en die fietsen er op los. Het is een prachtig gezicht en het is echt hart- stikke leuk om te zien, maar ook om te doen. We hebben niet alleen fietstrainin- gen. maar ook step-robics, Taeabo, een van de oosterse vechtsport af- geleide training. We doen ook aan speciale trainingeen. Voor insiders kan ik zeggen dat we ook B-B-B- training hebben buik, billen, be- nen). Populair is op dit moment ook het Tariningsprogramma van Les- mills. Doen we ook. Maqar naast al dat trainen vinden we het ook erg belangrijk dat onze leden- want dat zijn het- zich op hun gemak voelen in ons centrum aan de Bo- terstraat 40-44. We hebben ook mogelijkheden om te bruinen on der de zonnebank. Dat is bij het lidmaatschap inbegrepen. We heb ben twee varianten in de lidmaat- schapkaarten. De dalurenkaart. Dan kan je terecht tot 17.00 uur en het lidmaatschap dat geen beper- kingen kent. De daluren kaart kost 32,50 euro. Het volledige lidmaat schap 52 euro. Trainen kan ieder dag sportarcade van 9.00- 22.00 uur. Op zaterdagen tussen 9.00 uur en 12.00 uur en op zondagen tus sen 10.00- en 13.00 uur. SCHIEDAM - Stichting Ouderenwerk NWN is in Schiedam-Nieuwland een project voor ouderen gestart die in contact willen komen met anderen om samen activiteiten te ondernemen. Er zijn ouderen die graag allerlei activiteiten ondernemen: naar de film, een theatervoorstelling bezoeken, winkelen, een fietstocht maken of een dagje uit gaan. Het is echter niet al- tijd mogelijk om iemand met dezelfde interesse te vinden. Daarom start de Stichting Ouderenwerk NWN het Nieuwland aan Zet-project 'Samen Doen'. Via dit project leggen mensen nieuwe contacten in de buurt. Ouderen die het leuk lijkt om mee te werken aan dit project, worden ook uitgenodigd te reageren. Vrijwilligers kunnen op verschillende manieren hun bijdrage leveren. Voor meer informatie en reaches kan men terecht bij 66n van de ouderenadviseurs van de Stichting Ouderenwerk NWN: Mari anne Pullens. Zij is iedere woensdag van 10.00 tot 12.00 uur in diensten- centrum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 om oproepen in ont- vangst te nemen en om eventueel gezamenlijk een oproep samen te stel- len. Voor telefonische informatie kan men terecht bij het kantoor van de Stichting Ouderenwerk NWN, tel. 248 68 88. Leo Uiterwijk, voorzitter van de Vereniging van Bewoners en Onderne- mers Brandersbuurt (BOB), heeft een probleem: hij schrijft sneller dan hij denkt. Zijn recente open brief (in diverse kranten) aan John van Gestel, voorzitter van het Schiedams Overleg Bewonersorganisaties (SOBO), is gespeend van elke onderbouwing, maar doorspekt met op de man en on der de gordel gespeelde kritiek. De heer Uiterwijk heeft een ordinaire uit- laatklep gezocht om lucht te geven aan zijn afgunst en rancune jegens on ze gedreven en sterk aan de weg timmerende voorzitter. Dit heeft onze toorn gewekt. De heer Uiterwijk beschikt kennelijk over uiterst gebrekkige informatie en een dito beoordelingsvermogen. Hij insinueert namelijk, dat de inhoud van de notitie Bouwstenen Wijkgericht Werken louter bij John van Gestel in het verkeerde keelgat is geschoten en tracht daarna zijn standpunt te on- derbouwen met het aanhalen van enkele uit het verband gerukte citaten van onze slagvaardige voorzitter. Zo wordt op kwalijke wijze voorbijge- gaan aan oorzaak en gevolg. Waarom rept de heer Uiterwijk niet van verwoede pogingen van het SO BO om tot een constructief overleg met wethouder Heijenk te komen? De 48.000 Schiedammers zijn niet gebaat met nietszeggende babbels van een wethouder, die nog nooit op een belangwekkende gedachte is betrapt. Na rijp beraad zijn alle 42 bij het SOBO aangesloten organisaties over Heijenk heen gevallen en is unaniem besloten dat 'ieder overleg met de gemeente wordt geweigerd zolang die notitie niet van tafel is'Want, alsof de geloofwaardigheid van de overheid geen enkele rol speelt, dreigen de belangen van onze leden te worden ondergesneeuwd. Dat gebeurde met steun van genoemde wethouder die deze mensen vertegenwoordigt. Onze verontwaardiging over deze gang van zaken was/is dan ook alleszins ge- rechtvaardigd. Voor genoemde aantallen mensen en clubs, waarvan onder meer 12.000 huurders van Woonplus en 2.000 particuliere huurders, was en is John van Gestel, namens het SOBO, de eerst aangewezen persoon om dit standpunt uit te dragen en te verdedigen. Ons is bekend dat BOB geen lid is van het SOBO, maar alles overziende bevreemdt ons dat geenszins. Voor de goede orde: het SOBO pretendeert niet namens de heer Uiterwijk te spreken. BOB mag dan (gelukkig) geen politieke partij zijn, het SOBO is dit beslist allerminst! Daar wordt demo- cratisch overlegd en gecommuniceerd. De heer Uiterwijk stelt aan Van Gestel: 'BOB is geen lid van het SOBO. En dus spreek je nooit namens mij.' Ons antwoord hierop: Gelukkig niet, heer Uiterwijk. Ons ontbreekt de pretentie om namens u (want daar draait het om) te spreken. Bovendien, het SOBO is niet opgericht om de belan gen van de ondememers te behartigen. Blijf gewoon bij uw leest en zet de wereld niet op zijn kop. BOB distantieert zich niet alleen van het SOBO, maar zet het zelfs in een verkeerd daglicht. Nochtans stelt de heer Uiter wijk: 'maar BOB is wel nieuwsgierig' en vraagt hij John van Gestel re- kenschap van 'de organisatiegraad en het functioneren en het democra- tisch gehalte van het SOBO.' De heer Uiterwijk denkt het SOBO als een soort loopjongen te kunnen be- schouwen en weet zelf niet meer waar hij het allemaal over heeft en wat hij nu eigenlijk zelf wil. Maar dat weerhoudt hem er niet van John van Ge stel te beschuldigen en verdacht te maken, alsof Van Gestel die miserabele situatie heeft veroorzaakt. Einde discussie. Voetnoot: Iedere burger van Schiedam, die vragen heeft over het SOBO en de Woonzorgwinkel, is van harte welkom op het spreekuur op Singel 85. Spreekuren: iedere dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Sinds 1882 is de familie van der Vlies actief in de verkoop van schoonmaak en huishoudelijke ar- tikelen. Eerst vanuit een woonhuis in de Leliestraat en later vanuit de Groenelaan. Nu kan men er zich op beroepen de oudste detailhan- delswinkel van Schiedam te zijn, met een oppervlakte van ca. 300 vierkante meter met een assorti- ment op het gebied van keuken en schoonmaken, waarvoor de men- sen uit de wijde omgeving naar de Groenelaan komen. De opa van Gerard is met een hondenwagen begonnen waarna zijn vader en oom de zaak overnamen. Gerard is dus de derde generatie binnen de familie die de zaak bestiert. Gerard van der Vlies moet het al- lang niet meer alleen van schoon- maakartikelen hebben, hoewel zij daarvan wel het grootste assorti- ment in huis hebben. De laatste ja ren is koken en alles wat er bij komt kijken een steeds belangrij- kere plaats gaan innemen. Het leu- ke is dat er in de winkel nog heel veel ouderwetse artikelen te koop zijn. Zoals bijvoorbeeld: petrole um, kachelzwart, lampenglazen maar ook een design papierbak. Ze zijn ook ruim gesorteerd in bood- schappenwagens. Wat Gerard ook belangrijk vindt is dat je nog steeds bij hem terecht kunt voor nieuwe pangrepen, dekselknoppen en snelkoopanringen. Verder levert het bedrijf ook regelmatig aan be drijven en aan de gemeente. Ge rard vindt het leuk dat er nog steeds mensen in de winkel komen die bijna vijftig jaar geleden hun eerste keukenuitzet bij zijn vader kochten. Het komt ook geregeld voor dat er mensen binnenlopen die niet meer in Schiedam wonen en vragen of dit nog dezelfde van der Vlies is waar zij vroeger voor hun ouders pertoleum of een bosje kachelhout moesten kopen. Een bezoek aan de huishoudelijke speciaalzaak van Gerard van de Vlies aan de Groe nelaan 85 tot 89 is dus de moeite waard. SCHIEDAM - Mercator drukkerij- en aan het Broersveld 13-17 is een begrip in Schiedam. Al sinds 1937 kunnen klanten er terecht. De der de Jaeger op rij zwaait sinds janua- ri de scepter in het bedrijf. Volgens Dolf K. Jaeger, de kersverse eige naar van het bedrijf, weten veel mensen wel dat Mercator familie- drukwerk levert, maar is veel min der bekend dat zijn bedrijf ook ge- specialiseerd is in het ontwerpen en drukken van huisstijlen. Specialisten bepalen samen met de klant welke stijl het meest passend is, of welk logo het best gebruikt kan worden. Kwaliteit staat bij Mercator voorop volgens Dolf Jae ger:,, We helpen iemand die vijf- honderd velletjes laat bedrukken net zo goed als iemand die er 200.000 laat drukken. Service en kwaliteit zijn van ouds- her begrippen die hoog in het vaandel staan bij Mercator. Ook al toen de opa van de huidige eigenaar in 1937 het bedrijf startte aan de hoogstraat 26. We hebben de oude stencilmachine, waar m'n opa mee begon, nog in de hal van het bedrijf staan." Dolf K. Jaeger junior, weet waarover hij praat. Hij kwam bij het bedrijf in 1990 en volgde alle benodigde praktijkop- leidingen binnen het vakgebied. Maar hij is niet de enige van de fa milie die binnen het bedrijf werkt. Ook Jaeger senior werkt er nog,na de ovemame van het bedrijf door zijn zoon. Ook de zuster en de vrouw van de huidige eigenaar werken bij Mercator. De drukkerij beschikt niet alleen over de nieuwste apparatuur voor familiedrukwerk, maar heeft maar liefst vier Heidelberg persen in ge- bruik en dat is niet zomaar appara tuur. Bij kenners staan persen van dat merk bekend als 'het neusje van de zalm. Topper is ook de digi- tale printer. Volgens Dolf Jaeger senior Kun je werkelijk voor al le drukwerk terecht bij Mercator. Maakt niet uit wat. Die uitstraling willen we als bedrijf ook hebben en dat kunnen we ook waarmaken. Niet alleen familiedrukwerk en dus leveren we niet alleen aan particu- lieren. Bedrijven kunnen voor alle brochures en drukwerk bij ons te recht. Het moet eigenlijk zo zijn dat als je in aan drukwerk denkt je ook gelijk de naam Mercator te binnenschiet." Mercator rekent het ook tot haar taak om nauwgezet te bewaken dat de klant bij nabestellingen nog pre- cies hetzelfde produkt geleverd krijgt. Er mogen geen afwijkingen zijn ten opzichte van een eerdere versie. Van maandag tot en met za- terdag kan men bij het bedrijf te recht tussen 09.30 uur 's morgens en 17.00 uur's middags. Op zater dagen kunnen klanten er van 10.00 tot 17.00 uur terecht. Op de koop- avond kan men natuurlijk tot 21.00 uur terecht. Mercator is telefonisch bereikbaar onder nummer 010- 4267735.Voor familiedrukwerk kan men bellen met nummer: 010- 4268725 Bestuur SOBO Redactie: Henk van Gameren Karin Moerman Vormgeving: Joop Been Fotografie: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Nu de lente al weer bijna voor de deur staat en er onge- twijfeld weer een lange zomer op zal volgen, is een goede zonwering beslist geen luxe-artikel meer. Vroeger zag je alleen bij dure wo- ningen markiezen, maar tegen- woordig is er voor ieder huis een goede zonwering beschikbaar. Voor het balkon, voor de gevel en voor ieder raam. Groot of klein. Van eenvoudig tot luxe zonwerin- gen met afstandbediening. In de showroom van Geerrink zon wering, Aleidastraat 66 is een ruim assortment te bezichtigen. Mocht een bezoek aan de showroom nog niet voldoende zijn, de Schiedam- se firma komt kosteloos langs voor advies en een offerte. Kwaliteit staat voorop bij Geerrink. Men verkoopt alleen eerste klas merken en de firma beschikt over een ei- gen montageteam met eerste klas vakmensen. ijnAls het nodig is werken onze monteurs met een lik- je verf ook het houtwerk bij," Zegt Hans Geerrink, en hij gaat verder: „Veel mensen denken dat een goe de zonwering duur is, maar dat hoeft echt niet zo te zijn. Maar het moet wel een kwalitatief goed pro duct zijn. We maken trouwens al les op maat." Er zijn twee soorten zonwering, binnen- en buitenwe- ring. De buiten opgehangen zon wering, als rolluiken, zonnescher- men, markiezen en screens houden en de zon en de warmte buiten. Zonwering binnen, zoals jaloe- zieen en lamellen houden wel de zonnestralen buiten maar minder de warmte. Belangrijk is ook dat Geerrink garandeert dat de klant binnen zeven dagen kan genieten van zijn zonwering. Naast kwali teit spelen natuurlijk ook design en kleur een rol. Er zijn honderden soorten designs en kleurencombi- naties mogelijk. Het bedrijf heeft een unieke garantieregeling. Op al le buitenwering vijf jaar en op bin- nenwering twee jaar. De firma le vert niet alleen aan particulieren. Stalen rolluiken levert men aan be drijven. Tijdens winkeluren kan met voor een vrijblijvend advies terecht bij Geerrink aan de Aleida straat 66 in Schiedam. Tel: 010- 4264369.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 15