Volvo V50: met de V van Vreselijk goed •- Dakloos rijden in een Mini I Nieuwe trendy VW Polo »Naar de leukste plekjes OSITlQft met gratis navigatiesysteem, P^Tlp Nissan 350Z in de prijzen Subaru Legacy 2.0i Comfort Pack Onderstel maakt uitstekende indruk Nieuwe platen Multi Sports Vehicle van Seat Tipje van de C4-sluier blK V f m De stad is van ons. smart fortwo. autonieuws snelheid tips gadgets primeurs autotests veiligheid mobiliteit Opgestoken duimen, uitvoe- rige besprekingen met trou- we Subaru-rijders tijdens het boodschappen doen en ga zo maar door. De berijder van een kakelverse Legacy kan op veel aandacht reke- nen, vooral van Subaru-rij ders. Subaru's nieuwste cre- atie bewees ons zijn be- kwaamheid, tot groot ge- noegen van de bestuurder. Hoewel de Volvo V50 in de lengte niet is gegroeid ten op- zichte van de V40, schalen de Zweden de auto toch hoger in. De duurdere versies kun- nen het volgens Volvo opne- men tegen auto's als de Audi A4 Avant en de BMW 3-serie touring. Hightech Het enige dat eigenlijk nog aan de Mini ontbrak, was de mogelijkheid om met het hoofd in de openlucht de Mini-sensatie te ervaren. Maar deze zomer komt de Mini Cabrio let. De 'verbouwing' tot cabriolet doet geen afbreuk aan de geslaagde looks van de Mini. Hij kreeg geen metalen kap, maar een volautoma- tische softtop die in vijftien tellen neerklapt. De kleine aluminium rolbeugels achter de hoofdsteunen van de achterpassagiers bieden niet alleen extra bescherming, maar ze staan de Mini ook goed. De Mini is licht geretoucheerd. De voorbumper heeft gei'ntegreerde mistpitten en de koplampclusters zijn gewijzigd. De achterbumper is opgefrist met een grote chromen Strip die in het midden onderbro- ken wordt door het mistachterlicht. De knipperlichten zitten nu aan bo- venkant van de achterlichtclusters. Opvallend zijn de scharnieren aan de onderzijde van de achterklep van de Cabriolet, want de achter klep klapt naar beneden open. De Mini Cabriolet komt in juli voorlopig alleen als One en Coo per naar Nederland. Later komt ook een krachtige Cooper S-versie. Met de komst van de Mini Cabrio let is het Mini-gamma rond. De nieuwste telg in de zogenoem- de Z-Line van Nissan, de 350Z, is uitgeroepen tot 'Mooiste auto van het Jaar'. De auto kreeg deze jaar- lijkse prijs, een initiatief van de Franse tv-zender TF1, toegekend tijdens het International Automo bile Festival in Parijs. Tijdens de- zelfde gelegenheid kreeg de direc- teur van Nissan Motor Corporation de Gouden Palm, de prestigieuze prijs die slechts incidenteel wordt toegekend aan personen die een belangrijke en positieve rol spelen in de automotive-branche. Glans en een gouden griffel Het testexemplaar heeft een 2,0- liter boxermotor, die uiteraard vier wielen aandrijft. Via een handgeschakelde vijfversnel- lingsbak gaan de 138 pk vermo- gen en de 187 Nm koppel naar het asfalt. De motor reageert lek- ker direct op het gaspedaal. Wie zijn rechtervoet een lichte krachtsinspanning laat doen, voelt gelijk een versnelling die gepaard gaat met het heerlijke, opzwepende geluid van de boxer- motor. Een enorme stop- lichtsprinter is het echter niet, daarvoor zijn de 2,5-liter of de 3,0-liter geschikter, maar hij heeft altijd ruim voldoende kracht voorhanden. De inzittenden van de Legacy ontbreekt het aan niets. De berij der heeft de ideale zitpositie in een oogwenk gevonden en ook na een lange rit stapte hij zo Ms als een hoentje uit. Het bedienings- gemak aan boord is prima in orde en alle vitale bedieningsorganen zitten keurig binnen handbereik. Centraal in het dashboard bevindt zich het multifunctionele 'touch screen -navigatiesysteem. Het scherm is van alle markten thuis, want het laat via fraaie animaties bijvoorbeeld actieradius, accele- ratie en de luchtstromen van de airconditioning zien. Vooral dat laatste ziet er prachtig uit. Een aantal keer betrapten we onszelf erop dat we volledig opgingen in de 3D-weergaves: dan bleven we met de Legacy een aantal minu- ten staan om de mogelijkheden van het systeem te onderzoeken. Niet dat het ingewikkeld is, want de navigatiestructuur is duidelijk, maar het is heel uitgebreid. Ook achterin zitten de passagiers com- fortabel. Er is genoeg beenruimte De kledij van de Subaru Legacy sluit weer volledig aan bij de heersende modetrends in autoland. en tussen hoofd en plafond blijft genoeg ruimte over voor een kuif. Het interieur pKnvkt een goed aft gewerkfe, dtegelijkc indruk.'Zelfs op slechte wegen hebben we geen piepje of kraakje ktinnen ontdek- ken. Op het gebied van wegligging en rijplezier is de Legacy een echte allrounder. Voor de ge'fnspireer- de, sportieve bestuurder is de nieuwe creatie een prima spar- ringpartner. De auto rijdt alsof hij over rails gaat. Hij stuurt scherp, wijkt niet van zijn lijn en heeft gewoon een veilig weggedrag. Ook voor comfortabele ritten is de Legacy zeer geschikt. Het inte rieur blijft stil, ook op hogere snelheden en het onderstel strijkt pokdalige wegen glad. Voor ieder wat wils dus, die nieuwe Legacy. De eerste proeve van bekwaam- heid heeft de Legacy met glans en een gouden griffel doorstaan. Hij heeft een uitstekende bouwkwali- teit, is bewezen betrouwbaar en stelt geen bestuurder teleur. Of hij nou sportief of comfortabel geori- enteerd is, nimmer zal de eige- naar spijt krijgen van zijn aan- schaf. Specificaties Subaru Legacy 2.0i Comfort Pack Motortype: viercilinder boxermo tor Cilinderujhoud: 1.994 cm3 Vermogen: 138 pk bij 5.600 t.p.m. Max. koppel: 187 Nm bij 4.400 t.p.m. Acceleratie: 11,2 sec. van 0-100 km/uur. Topsnelheid: 197 km/uur Gem. verbruik: 7,6 ltr/100 km. (fabrieksopgave) Bijzonderheden ABS met remkrachtverdeling Airconditioning met klimaatrege- ling Zes airbags Centrale deurvergrendeling met afstandsbediening Elektrisch bedienbare ramen voor en achter Elektrisch bedienbaar schuif-/ kanteldak Elektrisch verwarmbare voor- stoelen Lichtmetalenl6-inchvelgen Touch screen-navigatiesysteem Prijs: 30.995 euro Zowel de sportieve T5-uitvoering (39.665 euro) als de 2,0-liter die- selversie (30.615 euro) trakteert de bestuurder op een voorbeeldig weggedrag. Vooral de multilink- achterwielophanging zorgt ervoor dat de auto zeer stabiel op de weg ligt, ook in snel genomen bochten. De V50 T5 is voorzien van een 2,5-liter vijfcilinder turbomotor. Het vermogen (220 pk) en het enorme koppel (320 Nm) wekken hoge verwachtingen op het gebied van prestaties. Maar je hebt niet het gevoel in een sportauto te rij den; daarvoor rijdt de auto te mak- kelijk. Niettemin accelereert de V50 T5 in alle zes versnellingen als een speer. Bijzonder mooi is zijn motorgeluid: de roffel van de vijfcilinder en het fluitje van de turbo nodigen uit om de motor hoog in toeren te houden. Hoewel zijn vermogen met 136 pk een stuk lager ligt dan dat van de T5, heeft ook de 2.0-dieselmotor een koppel van 320 Nm. Dit is de ideale motor voor de Volvo V50: op kruissnelheid hoor je 'm niet, terwijl de pittige acceleratie op af- roep beschikbaar is. Net als de T5 heeft ook deze diesel een prettige zesversnellingsbak. In het interieur van de V50 zit je goed en alle knopjes en hendeltjes zitten waar je ze verwacht. Het was alleen even zoeken naar de bedie- ningstoetsen van het navigatiesys teem, maar die zitten op de achter- kant van het stuurwiel. De knopjes voor de mistlampen zijn minder gelukkig geplaatst, achter het stuurwiel. De controlelampjes in Met de VS0 wit Volvo promoveren naar een hogere klasse, waar onder meer de Audi A4 Avant en de BMW 3 touring het beeld bepalen. de knopjes zijn daardoor niet te zien. Heel apart is de middencon- sole van transparante kunststof. Alle draadjes en printplaatjes zijn zichtbaar en dat zorgt voor een hightech uitstraling. Die console fungeert tegelijk als klep van een bergvak. De achterklep van de V50 staat schuiner dan we van (de grote) Volvo-stationwagens gewend zijn. Maar het oog wil ook wat, al gaat dit enigszins ten koste van de laad- capaciteit. Toch loopt de bagage- ruimte in de pas met die van de concurrentie, maar verwacht geen laadruim waar een dressoir of een uit de kluiten gewassen labrador in past. De Volvo V50 is een vreselijk ftj- ne auto. Hij scoort vooral met zijn topwegligging. Vanwege de rela- tief lage vanaf prijs van 26.065 eu ro (een Audi A4 Avant kost al gauw 32 mille) is deze auto bijna voorbestemd om een enorm succes te worden. De mogelijkheden van de huidige kentekenplaten zijn bijna uitgeput. Ook een andere volgorde van de cijfer- en letterparen is niet moge- lijk. Om die reden gaat de huidige indeling op de schop. Al sinds 1951 is het huidige kentekensys- teem in gebruik. Toen begon het met de combinatie letters-cijfers- cijfers. Opmerkelijk is dat niet met bijvoorbeeld AB-00-01, maar met ND-00-01 isbegonnen,waarnapas in 1959 combinaties met de letter A aan de beurt kwamen. De eerste kentekenplaat nieuwe stijl werd in 1951 gemonteerd op de auto van de directeur van de Rijksdienst voor het Wegverkeer, de uitgever van de kentekens. De laatste com binatie met cijfers-letter-letters komt nu rap in zicht. De oplossing is in de maak. De Fun is een trendy uitvoering van de normaal zo zakelijke Volkswagen Polo. Volkswagen brengt een hippe uit- voering van de Polo op de markt, de Fun. Diverse uiterlijke aanpas- singen maken van de zakelijke Po lo een avant-gardistische auto. Wat als conceptauto begon, gaat nu als Polo Fun in productie. Chroom mag weer en Volkswagen maakt daar dankbaar gebruik van. De dakreling, sierlijsten, buiten- spiegels en de lichtmetalen 17-in- chvelgen zijn uitgevoerd in chroom. Het robuuste uiterlijk van de Fun wordt onderstreept door kunststof beschermplaten en -ran- den op de carrosserie. De grotere bodemspeling draagt ook zijn steentje bij aan het hoge 'Fun'-ge- halte van deze nieuwe Volkswa gen. Op de stoelen en de deurpanelen van de Polo Fun zit een kleurig stofje dat goed past bij de opval- lende carrosseriekleuren limoen- groen, knalrood en lavendelblauw. Gelukkig is Volkswagen de meer praktische zaken als vier airbags, ABS en elekMsch bedienbare ra men voor en achter niet vergeten. Er is keus uit vijf motoren: drie 1,4—liter benzinemotoren met een vermogen van 75, 85 of 100 pk en twee dieselmotoren met 75 of 100 pk. De prijzen van de Polo Fun be- ginnen bij 20.695 euro. De SeatAltea beschikt over een Vorig jaar toonde Seat het studie- model Altea. Als twee druppels water lijkt de productie-Altea op dat studiemodel. In juni van dit jaar staat hij bij de dealers. Het prototype viel kennelijk zo goed in de smaak, dat de produc- tieversie nauwelijks afwijkt. De Altea geeft een voorproefje van het nieuwe familiegezicht van Seat; de nieuwe modellen krijgen een ver- gelijkbaar front. In de Altea vinden vijf volwassenen een zitplaats. Het motorenpalet beslaat twee turbo- diesel- (105 en 140 pk) en twee benzinemotoren (102 en 150 pk), die alle de voorwielen aandrijven. De Altea heeft opvallende novitei- ten aan boord. Zo heeft hij ruiten- wissers die zich in ruststand ver- schuilen in de A-stijlen. Bijzonder zijn ook de achterste remklauwen. Die zitten niet zoals gebryikelijk aan de achterzijde van de rem- schijf, maar aan de voorzijde om de stabiliteit bij het remmen te ver- groten. Voor de veiligheid is alles uit de kast gehaald: ABS, tractie- controle, driepuntsgordels op alle fraai lijnenspel. zitplaatsen en een battery airbags. Prijzen zijn nog niet bekend. Citroen geeft met de beelden van de Sport Concept Car alvast een voorproefje van de Xsara-opvol- ger: de Citroen C4. Citroen haalde vorig jaar hetzelfde trucje uit in met de C2. Eerst werd een rally- versie getoond, waarna de produc- tieversie werd gepresenteerd. Als Citroen met de Sport Concept Car dezelfde true uithaalt dan is in ie der geval de voorkant van de Xsa- ra-opvolger bekend. Opvallend is de grille met het gei'ntegreerde Ci- troen-logo. Het studiemodel maakt wel duidelijk hoe de opvolger van de succesvolle Xsara WRC eruit gaat zien. De C4 deelt zijn bodem- sectie met de Peugeot 307 en krijgt ook diens motoren. In het najaar showt Citroen waarschijnlijk de productieversie van de C4. f V ■STFSSIfi," t K .,4 De stad trekt als een magneet. Het kan je niet uitdagend en verrassend genoeg zijn. Dus is de smart fortwo jouw onafscheidelijke maatje. De smalste straatjes, de kleinste gaatjes, de spannendste hotspots, hij brengt je overal. En nu helemaal, want bij aanschaf van een nieuwe smart fortwo krijg je gratis een origineel smart navigatiesysteem t.w.v. 1.857,-. Inclusief radio/cd-speler en GPS navigatie voor heel Europa. Gaat je voorkeur uit naar een financiering tegen 3,9% of wil je voordelig inruilen, dan kan dat ook. Kom naar het smart center en maak je keus. smart center Rotterdam, Rhijnspoor 280, 2901 LC Capelle a/d IJssel, tel. 010.424.94.24, fax 010.424.94.25, infogsmartrotterdam.nl« Rekenvoorbeeld op basis van smart fortwo coupe pure 37 kW. Aanbod van smartstart financial services o.b.v. huurkoopfinanciering, maandtarief 99,-, te financieren bedrag 11.000,-, looptijd 60 maanden, slottermijn 3.750,-, aanbetaling 2.500,-, kredietvergoeding 1.195,40, totale kredietsom 8.500,-, effectieve rente 3,9%, maximaal kredietbedrag 12.000,-, toetsing BKR te TieL Alle aanbiedingen zijn geldig t/m 17.4.2004. Brandstofverbruik: van 4,1 tot 6,4 1/100 km of 15,6 tot 24,4 km/L C02-uitstoot: 117 tot 122 g/km.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 13