Qt: r Luisteren naar bekende schrijvers in de bieb r Jeugdtheater Hofplein speelt bijzondere versie van 'Aida' Voordelig naar'Vedette'van Lenette van Dongen 4.2 MEGA PIXELS DIGITALE F0T0- CAMERA -m.- m.- FOTO KLEUREN- PRINTER BERGWEG 110, ROTTERDAM 'De opera 'Aida'is een stuk kindvriendelijkergemaakt' Concours in de Doelen PENTAX 4 MILJ. PIXELS MET R0TERENDE CARL ZEIS LENS Canon ROTTERDAM - Boekenwormen kijken er al maanden naar uit. Vanaf vandaag tot met 20 maart 2004 wordt voor de 69 keer de Boekenweek gehouden. Dit jaar is het thema 'Gare du Nord - Ontmoetingen met Frankrijk'Bibliotheek Rotterdam heeft het thema aangegrepen om de hele maand maart een Frans tintje te geven met activiteiten in onder ander de Centra- le Bibliotheek. P°J Istad ROTTERDAM - De opera 'Aida' van Giuseppe Verdi is niet direct een voor de hand liggende voorstelling voor kinderen. Toch heeft Jeugd theater Hofplein het aange- durfd om deze klassieke ope ra voor en door kinderen op het toneel te brengen. En met succes, Niet alleen is 'Aida' een heel bijzondere voorstel ling geworden, ook werden spelers van Hofplein volgens regisseur Carla van Driel gaandeweg steeds enthousi- aster over de operamuziek. ROTTERDAM - Lezers van Maasstad weekbladen kunnen van 1 (j tot en met 13 maart de voorstellingVedettevan Lenette van Dongen extra voordelig bezoeken. Op vertoon van dit artikel krijgt u vijf euro korting op een toegangskaartje voor de voor- stellingen in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. OOK OP INTERNET Dn .WWW.C0RRECT.COM Bij Correct op de U!i Bergweg 110 te Rotterdam vindt u op de begane grond de meest uitgebreide digitale foto/video afdeling van de Randstad. Ook spiegelreflex camera's en APS compact- camera's staan overzichtelijk opgesteld. Meer dan 50 digitale fotocamera's staan demonstratieklaar om vergeleken te worden, op de Bergweg 110 te Rotterdam. SONY SONY X S UPER-UURWE jm- DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR Woensdag 10 maart 2004 CORRECT DIGITAAL FOTO/VIDEO TX51 Vandaag is schrijver A.F.Th. (van der Heijden) vanaf 20.00 uur te gast in het Bibliotheektheater van de Centrale Bibliotheek. Hij wordt gei'nterviewd door Edith Zuide- rent. Ook leest hij voor uit eigen werk en zal hij vragen van het pu- bliek beantwoorden. Vanzelfspre- kend zal A.F.Th. ook ingaan op zijn nieuw verschenen boek 'Flier vielfvan Gogh flauw', een uniek samengesteld dagboek over Frank rijk dat ter gelegenheid van de Boekenweek is verschenen. Op donderdag 11 maart verzorgt filosoof Piet Molendijk vanaf acht uur 's avonds in het Bibliotheek theater de lezing 'Transit Paris: Waarden en normen in het Franse denken'. Deze lezing vindt plaats in het kader van het dagthema van de Boekenweek 2004, 'Filosofie'. Tijdens deze lezing worden de consequenties van de filosofische sound-bites getoond door een ana lyse van het felle debat - dat zowel in Frankrijk als in Rotterdam velen beroert - over het verbod op het dragen van een hoofddoekje. De dag erna verzorgt historicus Rene van Royen vanaf 15.00 uur een lezing over Asterix en Obelix. Rene van Royen is samen met clas- sica Sunnyva van der Vegt in de geschiedenis en het taalgebruik ge- doken van het stripfenomeen Aste rix en Obelix. Zij kwamen daarbij tot verrassende conclusies. Er blij- ken namelijk veel historische cor- recte gegevens te schuilen in de te- keningen en verhaallijnen van de strip. Deze aspecten hebben Van Royen en Van der Vegt in drie boeken verder uitgewerkt: 'Asterix en de waarheid', 'Asterix en de wereld' en 'De erfenis van Aste rix'. Tijdens deze lezing gaat Van Royen daar nader op in. Zondagochtend kan het publiek bijkomen met een Literair Ontbijt. Met dit keer als speciale gast Tho mas Rosenboom, auteur van het Boekenweekgeschenk 2004 'Spit- De Centrale Bibliotheek staat vanaf vandaag in het teken van de Boekenweek. foto: Rob Kamminga zen'. Onder het genot van een heerlijk ontbijt geserveerd door restaurant dik t. kunnen de bezoe- kers genieten van een gesprek tus- sen Maarten 't Hart en Thomas Rosenboom. De muziek is in han- den van duo Padam Padam, zij spelen en zingen Franse chansons. Wie op maandag 15 maart even geen zin heeft in lezen kan een fdmpje pakken in de bieb. Vanaf 19.00 uur is er een bijzonder arran gement. Bezoekers gaan eerst de film 'Chocolat' bekijken, de met 5 Oscars genomineerde film uit 2000 van regisseur Lasse Hallstrom met Juliette Binoche en Johnny Depp. Na afloop van deze film kunnen de bezoekers deelnemen aan een workshop 'Bonbons maken' die wordt verzorgd door Voldaan Ca tering. Reserveren verplicht. Ten slotte is op woensdag 17 maart Yasmina Khadra in het Biblio theektheater te gast. Hij wordt ge- interviewd door Henk Propper, di- recteur van Nederlands Literatuur Productie Vertalingsfonds. Het betreft een Franstalig programma. Yasmina Khadra, een vrouwelijk pseudoniem voor Mohammed Moulessehoul, is een Algerijnse ex-militair die met zijn familie naar Frankrijk is gevlucht. Daar tracht hij de wereld door middel van zijn boeken een beeld te geven van de gruwelen en mensenrechtenschen- dingen die in Algerije plaatsvin- den. In 1999 verscheen 'De 1am- meren Gods' en in 2002 'Waarvan wolven dromen'. De activiteiten hebben elk een ver- schillende entreeprijs. Reserveren wordt sterkt aangeraden. Voor meer informatie kijk op www.bi bliotheek. rotterdam. nl. Reserveren via het telefoonnummer (010) 281 62 62, per e-mail, theater@biblio- theek.rotterdam.nl ofbij de recep- tiebalie van de Centrale Biblio theek op de begane grond. Holland Boys Choir uit Elburg voert op zaterdag 27 maart, aan- vanfc 18.30 uur, de Matthaus Pas sion van Johann Sebastian Bach uit in de prachtige Laurenskerk in Rotterdam. Holland Boys Choir bestaat 20 jaar en de jongens (in de leeftijd van 8 tot 14 jaar) en de mannen van het koor bewijzen hun grote capaciteit jaarlijks met de vertolking van Bach's Matthaus Passion door geheel Nederland. Bijzonder is dat ook veel jongeren komen luisteren. De uitvoeringen onder leiding van dirigent Pieter Jan Leusink zijn uniek omdat hij het op dezelfde manier doet als Bach destijds deed: met alleen jon gens- en mannenstemmen en ba- rokorkest op authentieke instru- menten. De uitvoering wortd moegleijk gemaakt door: The Netherlands Bach Collegium (ba- rokorkest), Robert Luts, Evange list; Henk van Heijnsbergen, Christus; Margaret Roest, sopraan; Sytse Buwalda, counter-tenor; Martinus Leusink, tenor; Marc Pantus, bas; Pieter Jan Leusink, di rigent. Kaarten voor de uitvoering in Rotterdam zijn verkrijgbaar bij: VVV Kantoren in Rotterdam en Vlaardingen; Lindenberg Boek en Muziek B. V., Slaak4—14 in Rotter dam; Boekhandel Van Rietscho- ten, Keizerswaard 8 in Rotterdam- IJsselmonde; Van de Graaf Boe ken en Muziek, Goudenregenstraat 12 in Capelle a/d IJssel; Brugzicht Boek en Muziek, IJsseldijk 422 in Krimpen a/d IJssel. Telefonische kaartreservering via Holland Boys Choir: 0525-684819 of via inter net: www.hollandboyschoir.com Op zondag 14 maart ontvangt dramaturg Erwin Jans in zijn salon in het ro theater Stephane Heuet, die bij het lezen van Prousts roman een lawine aan beelden en meta- morfoses ontdekte. Hij besloot het oeuvre van Proust te vatten in een stripverhaal dat laveert tussen tra- ditie en vernieuwing. Heuet vertelt in de Proust Salon over de manier waarop hij werkte aan zijn strips Combay (2002) en Jeunes Filles en Fleur, deel 1 (2000) en deel 2 (2002). Verder te gast zijn regis seur Guy Cassiers, decor-ontwer- per Marc Warning en kostuumon- werper Valentine Kempynck. Zij zullen ingaan op de ontwikkeling van de Proust 3, De Kant van Cljarlus. Acteur Joop Keesmaat van het ro theater leest fragmenten uit het script en er wordt gezongen door Het Rotterdams Jongenskoor onder leiding van Geert van den Dungen. De toegang is gratis, kaarten reserveren kan via 010 4046888. Het ro theater bevindt zich aan de William Boothlaan 8 te Rotterdam. door Vincent Wernke Het decor van 'Aida' oogt sober, maar is ingenieuzer dan je op het eerste gezicht zou denken. Losse bouwstukken worden steeds op een andere manier neergezet, waardoor ze telkens weer als een ander decorstuk doorgaan. En aan het eind van de opera vormen alle losse delen samen zelfs een heuse piramide die inditEgyptische stuk natuurlijk niet mag ontbreken. Sa men met de al even mooie kos- tuums maakt het decor 'Aida' tot een prachtig schouwspel dat dan eigenlijk al niet meer stuk kan. Los van de vormgeving was 'Ai da' op voorhand een gewaagde keuze van regisseur, scenario- sehrijfster en choreografe Carla van Driel„Het was inderdaad een uitdaging", vertelt ze. „Ikhebwel al eerder opera's gemaakt, maar nog nooit een van Verdi. Dat was dus de uitdaging, ook omdat zijn zangpartijen behoorlijk moeilijk zijn. 'Aida' is een heel bekende opera, althans de naam. Boven- dien kon ik er veel kinderen in kwijt. Natuurlijk zijn er welhoofd- rollen, maar alle spelers hebben veel te doen. Er zitten veel grote scenes in 'Aida'. Ik vind het be- langrijk dat iedereen de juiste plek heeft, zodat ze het de hele speelpe- riode volhouden. Ik moet zeggen dat dit een goede ploeg is om mee te werken." De voorstelling draait om de Ethi- opische prinses Aida die gevangen is genomen door het Egyptische Naast het spel van dejonge acteurs is ook het decor 'Aidahet bekijken waard. leger. Zij en de Egyptische leger- officierRadames worden verliefd op elkaar, maar vanzelfsprekend vindt niet iedereen dat een goed idee. Naast het klassieke verhaal, heeft Van Driel een verhaallijn door de voorstelling verweven over een groep goden die sinds de eerste op veering in 1871 de voor- stellingen van 'Aida' begeleiden. Zij dragen er zorg voor dat 'Aida' volgens het vaste stra- mien verloopt, maar kunnen het uiteindelijk niet laten om hier en daar in te grijpen in deze bijzonde re en flitsende jeugdvoorstelling. Als ik de opera helemaal had op- gevoerd, dan zou de voorstelling drie en een half uur duren", zegt Carla van Driel over haar bewer- king. „Omdat kinderen dat niet aankunnen, heb ik hem letterlijk ingekort. B ovendien heb ik die go den aan de voorstelling toege- voegd, om hem kindvriendelijker te maken. In de opera komen deze goden niet voor, al worden ze wel steeds aangeroepen. Overigens vielen veel van de scenes met de goden pas tijdens de repetities op hun plekHet was een leuk puzzel- werk, een soort van wiskunde," De goden zorgen voor de humorin de voorstelling. Aida' is tot en met 9 mei te zien in het theater aan de Benthemstraat 13 in Rotterdam. Naast Marcel Snijders en Joep Dorren wordt de ze opera gespeeld, gedanst en ge zongen door maar liefst 82 leerlin- gen van Jeugdtheater Hofplein. Er zit vooral veel zanginAida"„Dit is absoluut de moeilijkste opera die ik tot nu toe heb gemaakt", zegt de maakster. „Waar ik vroe- ger nog wel eens oppaste dat het niet te bombastisch zou worden, zit er nu onge- looflijk veel zang in deze voorstelling. Ik merk bij de kin deren ook een bepaalde drang. Ze luis teren op hun discman naar de cd van de opera en denken: zo wil ik ook zingen. Ze zijn heel enthousi- ast over de operamuziek. Naast de voorstelling kunnen be zoekers in het theater uitgebreid kennismaken met de geschiedenis van Egypte en Ethiopie, voor scholen is er bovendien een apart foto.Jeugdthea ter Hofplein educatief programma. Volgens Carla van Driel is 'Aida' vooral een mooie gelegenheid om kennis te maken met deze opera: „Men- sen gaan niet zo snel met het hele gezin naar een opera. Nog los van de lengte en het feit dat het soms vrij statisch is, zijn de kaartjes ge- woon erg duur", weet Van Driel. „Daarom is deze voorstelling een goede mogelijkheid om met 'Ai da' kennis te maken. De reacties van echte operalieflbebbers zijn vrijwel allemaal positief. Ik denk dat ook Verdi het niet erg vindt wat wij van 'Aida" gemaakt hebben. Ik weet zeker dat wij de opera in z'n waarde hebben gelaten en dat is hetbelangrijkste," Te zien op vrijdag, zaterdag en zondag tot en met 9 mei 2004 in Jeugdtheater Hofplein aan de Benthemstraat 13 in Rotterdam. Reserveren: 010-243.50.50. Voor informatie: www.jeugdtheaterhofplein.nl. In de media was men het er unaniem over eens dat de vijfde show van Le nette van Dongen haar beste tot nu toe is. Eerder was ze al succesvol met haar programma's 'Mag het wat zachter', 'Nee, nee en nog eens nee!', 'Jagadamba' en 'Een echte Van Dongen'. Ook het publiek dat 'Vedette' vorig seizoen bezocht was zeer enthousiast. Prachtige liedjes, hilarische momenten en ontroerende verhalen wisselen el kaar in rap tempo af. Poezie en het alledaagse gaan ge- broederlijk naast elkaar en ogen- schijnlijk losse stukken blijken aan het eind van de avond toch een inge- nieusvlechtwerkje. 'Vedette' iseen ode aan de menselijke moed het le- ven te nemen zoals het zich aan- dient, of zoals Lenette aan het eind van de show zegt: „Ik ben gestopt met gelukkig worden.moet je eens proberen... je houdt een tfjd over!" Van Dongen weet haar publiek sub- tiel soms en soms ook uiterst simpel te confronteren met het dagelijks le- ven. De cabaretiere wil het publiek laten ontwaken uit die voortkabbe- lende droom vol consumptietroep. Toch is 'Vedette' geen ellenlang betoog met een ondertoon dat vroe- ger alles beter was. Het programma gaat over een vrouw die hoort dat ze binnenkort dood gaat en terug kijkt op haar le- ven. „Het gaat ook over de waan van de dag. Ik wil voorstellingen maken die ergens over gaan", zei de cabaretiere onlangs in interview in de Maasstad weekbladen. „En na een ontroerend verhaal over een Skippybal is er ook nog die stem die misschien wel de mooiste van Nederland is", schreef het Alge- meen Dagblad over 'Vedette'. „Een stem die samen met die van haar superbegeleiders samenvloeit en culmineert in de toegiftYou can close your eyes' van James Taylor. Op dat moment weten wij het zeker: Lenette van Dongen is de orchidee van het Nederlandse cabaret. Een orchidee die geurt naar humor, poe zie en echte emoties." Wie zelfwil oordelen kan vanaf van daag (woensdag) tot en met zater dag 13 maart terecht in het Oude Luxor Theater. Daar staat Lenette van Dongen met 'Vedette'. Lezers van Maasstad weekbladen krijgen op vertoon van dit artikel bovendien vijf euro korting op een toegangsbe- wijs. Reserveren kan via 010- 484.33.33 of www.luxortheater.nl. Voor meer informatie over Lenette van Dongen: www.harrykies.nl. ROTTERDAM - De finale van het Prinses Christina Concours vindt binnenkort plaats in De Doelen. Op zaterdag 21 maart, vanaf 17.30 uur, zullen de muzikanten zich hun beste kant laten zien. Het concours is een wedstrijd voor jongeren van twaalf tot en met negentien jaar die klassieke muziek beoefenen. Kaar ten voor de finale kosten 13 euro en zijn te reserveren via het num- mer 217.17.17. Op 20 maart is er in verband met het concours vanaf 19.30 uur een speciale masterclass voor strijkers door Peter Brunt. Masterclass en selecties zijn gratis te bezoeken. SONY DSC-F 717 DIGITALE F0T0CAMERA Digitale fotocamera met 5 miljoen pixels. In combinatie met een 14-bits digitale processor biedt deze camera een zeer hoge beeldkwaliteit. 5x optische zoom (Carl Zeiss). Voorzien van Hologram AF functie en Info Lithium batterij, oplader/ adapter, 16 MB memorystick, USB/AVkabel en een software- pakket geschikt voor MAC en Windows. Afm. 11.9x6.9x15.1 cm. C0RRECTPRIJS Art.nr. 247147 699 PENTAX 0PTI0-S4 DIGITALE FOTOCAMERA Dankzijdegeavanceerde technologie is Pentax erin geslaagd een 4,2 megapixel chip samen met een krachtige 3x zoomlens onder te brengen in een behuizing die kleiner is dan een pakje sigaretten. Voorzien van een 1.6 inch TFT scherm. Uitgevoerd in een hoogwaardige aluminium behuizing. Afm 8.3x5.2x2 cm. C0RRECTPRIJS Art.rr. 264345 399 i SONY DSC-F 77 DIGITALE FOTOCAMERA Formidabele Cyber Shot camera met roterende Carl Zeiss lens. De camera heeft een pixelbereik van 4 miljoen. Voorzien van cradle voor gemakkelijk over zetten van foto's naar een computer, 16MB MemoryStick en accu. Afm. 9.8x7.1x2.7 cm. C0RRECTPRIJS Art.nr. 247948 379 Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. CANON CP-200 DIGITALE F0T0CARD PRINTER Print direct vanuit uw digitale fotocamera binnen 85 sec. haarscherpe fotoprints op brief- kaart formaat 10x15 cm voorzien van een beschermende laag om kwaliteitsverlies te voorkomen. Afm. 17x5.5x11.9 cm. 'ALLEEN ZATERDAG 13 MAARTVAN 17.00-18.00 UUR CORRECT PRIJS Art.nr. 257898 Cemu WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 19