Rabobank: de beste deal op hypotheekgebied. Publieksbeurs biedt compleet overzicht woning bouwprojecten Royaal wonen in Barendrecht De nieuwe flats van Rotterda mm m Groene Tuin geeft Ussemonde meer uitstraling WoningExpo in Cruise Terminal Rotterdam Woningexpo Avenue Plaza Boezemweg Rotterdam krijgt nieuw aanzien 1 Vertrouw op de grootste hypotheekverstrekker van Nederland. Scherpe tarieven en een deskundig en persooniijk advies. Bel voor meer informatie Rabobank Rotterdam (010) 400 33 33. Ook op zaterdag en zondag bereikbaar. 3'mm 3 mam*' m u ROTTERDAM - De Wilgen Vastgoed heeft in de afgelo- pen jaren een eigen visie ont- wikkeld op stedenbouwkun- dig gebied. Door projecten te laten aansluiten bij de be- staande omgeving ontstaat evenwicht en rust in het land- schapontwerp. Deze eigen visie op stedenbouwkunde komt ondermeer tot uiting aan de Groene tuin. Het pro ject in het centrumgebied van IJsselmonde past architecto- nisch geheel in de groene, ruime opzet die zo kenmer- kend is voor deze Rotterdam- se deelgemeente. Herenhuizen REGIO - De WoningExpo regio Rotterdam staat dit vootjaar in het teken van het imago van Rotterdam als woonstad. De publieksbeurs wordt 20 en 21 maart voor de derde keer in successie georganiseerd. Bezoekers krijgen in de Cruise Termi nal op de Wilhelminakade een compleet overzicht van alle actuele woningprojec- ten in de regio Rotterdam. De beurs richt zich vooral op kopers, maar voor een deel ook op huurders. Variatie Rotterdam Regiogemeenten ROTTERDAM - Sinds de wederopbouw zijn, door de grote vraag naar woningen, snelle en goedkope productiemethoden voor woningen ontwikkeld. Door middel van prefabricage of snelle bekistingsme- thoden konden grote aantallen woningen in korte tijd worden geproduceerd. De draag- constructie bestaat bijna altijd uit betonnen woningscheidende wanden en vloeren, een systeem dat ook voor hoogbouw een goed kope oplossing is. •v term Rabobank De Wilgen Vastgoed staat syno- niem voor kwaliteit. Volgens N. Clephas wordt bij alle projecten de grootste zorg besteed aan de keuze van materialen. „Veel van onze projecten staan dan ook bekend om hun relatief hoge afwerkings- niveau. Vaak wordt aan de eindge- bruiker zelfs de mogelijkheid ge- boden om, in overleg met de aan- nemer, individuele wensen te laten realiseren. Wij willen daarmee in- spelen op de toenemende behoefte vanuit de samenleving aan onder- scheidend vermogen. Anders zijn en anders doen dan anderen, dat is een van de grondbeginselen van De Wilgen Vastgoed." Het woningaanbod aan de Groene Tuin is qua grootte en typen zeer gevarieerd. De in totaal 44 appar- tementen bestaan uit twee-, drie-en vierkamerappartementen en mai sonnettes. Het penthouse bevindt zich op de zevende verdieping. Al le typen worden aangeboden onder de normen en waarden van het Ga- rantie Instituut Woningbou^/ (GIW) en krijgen het certificaat Politie Keurmerk Veilig Wonen. Alle woningen worden standaard luxueus afgewerkt. Zo wordt elke woning standaard voorzien van een videofooninstallatie, sanitair en tegelwerk geheel uitgevoerd in Villeroy Boch, vrijhangende toi- letten en kunststof baden. De sani- taire ruimten voldoen aan Goldla- bel. Verder worden alle kopers ruim- schoots in de gelegenheid gesteld om hun individuele woonwensen (keuken, sanitair, tegelwerk en in dividuele wijzigingen) tijdens de bouw al op te laten nemen. De af- gesloten parkeerkelder voorziet deels in de parkeerbehoefte. De overige parkeerplaatsen worden buiten op eigen terrein gereali- seerd. Beide parkeermogelijkhe- den kunnen los bij de woningen worden gekocht. Op de begane grond bevinden zich de bergingen en een commerciele ruimte van ca. 260 m2. De verkoopprijzen varie- ren van 139.000 tot 372.000 v.o.n., inclusief eigen grond. Van de appartementen is reeds zes- tig procent verkocht. Het heiwerk is inmiddels gereed en de sanering/ ontgraving van de kelder is op dit moment in voile gang. Oplevering naar verwachting in de loop van het vierde kwartaal van 2005. Eveneens elders in IJsselmonde, en aangrenzend aan de nieuw- bouwlocatie aan de Groene Tuin, realiseert De Wilgen Vastgoed aan de Noorder Kerkedijk vijf heren huizen op eigen grond in diverse typen. Van het type A (vier ni- veaus) is er een vrijstaand, de an- dere zijn twee-onder-een kap. Twee huizen hebben een eigen ga rage. Alle herenhuizen beschikken over een dakterras en hebben een tuin. De herenhuizen worden eveneens aangeboden onder de normen en waarden van het GIW en krijgen het certificaat Politie Keurmerk Veilig Wonen. Het af- werkingsniveau is gelijk aan dat van de appartementen. Prijzen vanaf 289.000 tot 335.000 v.o.n. De bouwactiviteiten zijn in middels in voile gang. Oplevering naar verwachting in het derde kwartaal van 2005. Van de vijf he renhuizen is er nog slechts een te koop. Verkoop en informatie: BBW Ma- kelaars Taxateurs bv, telefoon- nummer 010 - 2412022. Het Ontwikkelingsbedrijf Rotter dam (OBR) neemt zeer promi nent deel aan de WoningExpo. Het OBR wil daarmee een be- langrijke ondersteunende functie vervullen bij de promotie van het wonen in het Rotterdamse. Tij dens de beurs zijn daarom dan ook de eerste uitingen te zien van de grootschalige imagocampagne die de gemeente tot 2006 gaat voeren. Daarin wordt het nieuwe elan van Rotterdam op het gebied van architectuur, cultuur, onder- wijs en economie gekoppeld aan de vele aangename kanten van het wonen, leven en werken in de stad. Stad en regio bieden een breed palet woonvarianten voor star ters, studenten, 6en- en tweeper- soons huishoudens, (jonge) ge- zinnen en senioren. Daarbij gaat het om woningen in vele typen en prijscategorieen: eengezinswo- ningen, studio's, appartementen, twee-onder-een kap- en vrijstaan- de woningen, villa's en landhui- zen. Hans Stam, directeur van het OBR verricht zaterdag 20 maart om 10.30 uur de officieie opening van de WoningExpo regio Rot- fWi m, 23 mxtit terdam. Vorig jaar trok de beurs maar liefst zesduizend bezoekers. Dit jaar worden er achtduizend belangstellenden verwacht. Het aantal exposanten is mede daar om ook groter dan in 2003 en het woningaanbod nog gevarieerder. Op de beursvloer geven infocen- tra van nieuwbouwlocaties, pro- jectontwikkelaars en makelaars uitgebreide informatie. Zij doen dat met maquettes, artist impres sions, audio-visuele presentaties en ander info-materiaal. Ook het wonen in de regiogemeenten krijgt de nodige aandacht. Op zaterdag 20 en zondag 21 maart kunnen woningzoekers van 10.00 tot 17.00 uur op de zeer rui me en sfeervolle eerste etage van de Cruise Terminal terecht. In een horecagelegenheid is voorzien. Toegang en parkeren zijn gratis. De organisatie van de Woning Expo is in handen van het Rotter damse communicatie-adviesbu- reau Van Beek en Partners (zie ook www.woningexpo.nl). Gratis bustochten langs alle aan- trekkelijke nieuwbouwlocaties. Op die bijzondere manier wordt Rotterdam dit vootjaar als woon stad gepromoot Deze City Wo ning Infotour wordt zaterdag 27 en zondag 28 maart georgani seerd. Woningzoekenden en an- dere belangstellenden kunnen op beide dagen van 11.00 uur tot 15.00 uur bij de volgende halte- plaatsen opstappenCentraal Sta tion, Zuidplein, Kralingse Zoom en Capelse Brug. Het gratis busvervoer is onder- deel van deze voor het eerst geor- ganiseerde rondritten. In de info- centra op de nieuwbouwlocaties zijn vertegenwoordigers van ma kelaars en projectontwikkelaars aanwezig om het publiek nader te informeren. Het idee voor de City Woning Infotour is mede gei'niti- eerd door het Ontwikkelingsbe drijf Rotterdam. De organisatie is in handen van het Rotterdamse communicatie-adviesbureau Van Beek en Partners. De kick off voor dit unieke initiatief wordt gegeven tijdens de WoningExpo regio Rotterdam, in de Cruise Terminal op de Wilhelminapier. REGIO - Over nieuwbouw- projecten in de volgende ge- meenten/wijken wordt tij dens de WoningExpo regio Rotterdam uitvoerige infor matie aangeboden: Alexanderpolder, Blaak, Centrum, Hillegersberg Kralingen, Lloydkwartier Maasboulevard, Nesselan de, Provenierssingel Scheepvaartkwartier, Ter bregge, Wilhelminapier Feyenoord, Hillesluis, Ka tendrecht, Kop van Zuid. Maashaven, Pendrecht, Tarwewijk en Veranda. Alblasserdam, Albrands- waard, Barendrecht, Berkel en Rodenrijs, Capelle aan den IJssei, Delft, Dordrecht, Gouda, Hendrik-Ido-Am- bacht, Hoek van Holland, Hoogvliet, Hellevoetsluis, Papendrecht, Ridderkerk, Schiedam, Siiedrecht, Spij- kenisse, Vlaardingen, Zoe- termeer en Zwijndrecht. Aan de WoningExpo, Regio Rotterdam nemen o.a. deel: AM Wonen, Atta Make laars, BBW Makelaars en Taxateurs, Blauwhoed Eu- rowoningen, BOKX vast goed ontwikkeling bv, Bouwfonds Ontwikkeling, Bouwmaatschappij Verwe- lius, Gemeente Berkel en Rodenrijs, 't GoeieHuys Vastgoed, Heijmans IBC Vastgoedont wikkeling, Info- centrum Carnisselande/ Portland, Meeus, Ontwikke lingsbedrijf Rotterdam (OBR), Ooms Makelaars. Proper-Stok, ProPlan, Ra bobank Rotterdam, Stich- ting Woonpromotie Drecht- steden, Stichting Woonpro motie Schiedam, Timpaan, Van der Looy Projectmana- gement, Van Ginneken Vastgoed, Vereniging Eigen Huis, Verwelius Projectont- wikkeling, Vesteda Project, WoonbronMaasoevers, Wo- ningstichting PWS Rotter dam en Zomerhof Muys Makelaardij. BARENDRECHT - In het hart van de nieuwe wyk Carnisselan de ligt het Middeldijkerplein. Dit wordt met winkelcentrum Car- nisse Veste en de verzameling van woon- en zorgvoorzieningen ook wei de huiskamer van Car nisselande genoemd. De plan ning is om in het derde kwartaal van 2004 te starten met de bouw van een nieuw ambitieus project: Avenue Plaza. Dit project omvat in totaal 171 riante eensgezins- woningen en appartementen, in verschillende prijsklassen en be- levingssferen. De eensgezinswoningen, Aqua en Esplanade, komen op een schitte- rende locatie, omgeven door water en groen. De waterwoningen, type Aqua, kijken uit over een brede ROTTERDAM - Aan de Boezem weg in Rotterdam wordt ter hoogte van de kruising met de Goudse Rijweg een appartementencom- plex van hoogstaande kwaliteit ge- realiseerd. Het gebouw, Stadssin- gel genaamd, heeft een eigen ka- rakter met royale entreehallen en gebouwhoge atriums. Het project omvat honderd huur- en 91 koop- woningen. Op het terrein dat gerui- me tijd braak lag, krijgt de Boe zemweg hiermee een gebouw met een grootstedelijke allure, passend bij Rotterdam. Behalve apparte menten en maisonnettes wordt er ruimte geboden aan een niet-com- mercieel gedeelte, dat is gereser- veerd voor een wijkbibliotheek. Het project Stadssingel is een ont wikkeling van Heijmans IBC Vast- goedontwikkeling en een beleg- ging van AMVEST. Onder het motto 'De slimste plek in Rotter dam' is enige maanden geleden de verkoop van start gegaan. Het pro ject wordt naar verwachting medio 2005 opgeleverd. singel en de pleinwoningen, type Esplanade, hebben hun entree aan het stadspark. De toren waarin de appartementen van het type Presti ge gerealiseerd worden, stijgt let- terlijk en figuurlijk boven alles uit. Met deze slanke achttien verdie- pingen tellende woontoren wordt een subliem architectonisch hoog- tepunt in Carnisselande bereikt. Vanuit de appartementen geniet men van een fabelachtig panora- misch uitzicht. Men kan vanuit de overige appartementen, Contour genaamd, op afstand de gezellige bedrijvigheid random het plein volgen of genieten van de rustige uitstraling van de Middeldijk. Alle woningen van Avenue Plaza liggen in een dynamische maar au- toluwe omgeving. Koopsommen van de eensgezinswoningen vanaf €239.000 v.o.n., koopsommen van de appartementen vanaf 137.500 v.o.n. Avenue Plaza is ontwikkeld door Vestia Rotterdam Hoogvliet in sa- menwerking met Estrade Projec ten. De verkoop gaat binnenkort van start. Voor informatie en ver koop: Timpaan Makelaardij Rot terdam (tel. 010 - 2705678) en B &0 Makelaardij uit Barendrecht (tel. 0180-642455). 'v De laatste jaren schoten op verschillende plaatsen in Rotterdam de betonnen skeletten als paddestoelen uit de grond. Het grote nadeel is dat het systeem van wanden en vloeren nogal eentonige appartementen- complexen oplevert met een beperkte woningbreed- te van maximaal 8 meter.Door de gestegen welvaart is de vraag naar woningen waarbij de koper een ei gen invulling of identiteit kan geven flink gegroeid. Kopers laten zich niet meer zomaar een standaard woning opdringen. Projectontwikkelaars zijn daar om op zoek naar nieuwe woonconcepten. Een voorbeeld is de honderd meter hoge Scheepma- kerstoren in Waterstad waarbij iedere koper een ei gen verdieping krijgt. Het Rotterdamse constructie- bureau D3BN heeft het constructief ontwerp ge- maakt van deze slanke toren. Hier is een ander con- structieprincipe gekozen. Doordat de buitengevel dragend is en voor de stabiliteit zorgt zijn er geen zware binnenwanden nodig. De hele binnenplatte- grond is daardoor flexibel indeelbaar en de apparte menten kunnen vijftien meter breed zijn. Bij een andere toren die net buiten Waterstad aan de Boompjes wordt ontwikkeld is rekening gehouden met de mogelijke wensen van kopers. Ook hier is er naar gestreefd om een zo vrij indeelbaar mogelijke ruimte te creeeren. Door het toepassen van een lich- te staalconstructie i.p.v. woningscheidende beton nen wanden kunnen twee appartementen eenvoudig samengevoegd worden. Door een andere vloercon- structie te kiezen kunnen veel bredere woningen worden gemaakt, een enkel appartement is hier 14 m breed. De ontwikkelaar gaat hier nog een stapje ver der met de koperswensen door een kaal casco aan te bieden dat vrij indeelbaar is qua fiincties. Een (bin- nenhuis)architect gaat met de koper aan tafel om de kamerindeling en het interieur te bepalen. Met de stijgende grondprijzen en de groeiende woonwensen is de verwachting dat de markt naar op maat gesneden hoogbouwwoningen nog wel even zal blijven groeien. Hopelijk levert dat voor Rotter dam nog een aantal fraaie hoge torens op en voor de constructiebureau's zoals D3BN nog wat uitdagend rekenwerk. 1$ I ^ti

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 17