rs Jennifer Aniston van televisie naar witte doek 'Met Grote Blijdschap' heeft als toneelstuk meer succes Musical 'Roll Along' een verhaal met moraal m SLIM-LINE DVD-SPELER maasstad HARDDISK EN DVD RECORDER HOME CINEMA SET JVC BERGWEG 110, ROTTERDAM donderdag EN VRIJDAG K00PAV0ND T0T21JWUUR Correct op de Bergweg 110 in R'dam heeft alles op het gebied van beeld en geluid. Niet alleen vindt u bij Correct de grootste keuze in DVD-spelers, maar ook op het gebied van DVD-recorders en harddisk recorders heeft Correct een groot assortiment met altijd schitterende aanbiedingen. PHILIPS Woensdag 17 maart 2004 TX51 ROTTERDAM - „Met een beetje geluk is er inderdaad le- ven na Friends", zegt actrice Jennifer Aniston (35) in een interview met een Ameri- kaanse internetsite. Na tien jaar komt in mei een eind aan een van de populairste come dy's aller tijden. Het is de vraag of Aniston los kan ko- men van Rachel, het persona ge waarmee ze in die tien jaar min of meer is vergroeid. De- ze week verschijnt haar nieu- we film 'Along came Polly' in de bioscoop. Jennifer Aniston is binnenkort te zien in de film 'Along came Polly'. po Istad ROTTERDAM - De film 'Met Grote Blijdschap' is ondanks een Gouden Kalf voor het scenario (geschre ven door Kim van Kooten en Lodewijk Crijns) niet echt de klapper geworden waarop menigeen gehoopt had. De film is eigenlijk een beetje in de vergetelheid ge- raakt. 'Met Grote Blijd schap' is nog wel op de tele visie geweest, maar werd toen slechts bekeken en is zodoende te typeren als een misser. 'Met Grote Blijdschap'komt beter tot zijn recht als theaterthriller. ROTTERDAM - De musicals die het Koninklijk Ballet van Vlaanderen ons de laatste ja ren heeft gebracht, waren zon der uitzondering absolute top- producties. 'Merrily We Roll Along' is voorlopig de laatste grote musicalproductie van dit Vlaamse topgezelschap. Als gevolg van Nationale be- zuinigingen op cultureel ge- bied moet de musicalafdeling van het Koninklijk Ballet on- der de bezielende leiding van Linda Lepomme, ooit zelf een gevierde musicalster, nood- gedwongen aan het eind van dit jaar stoppen. 'Merrily We Roll Along'is de laatste grote productie van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. v *r -f SHARP DV-HR 300 HARDDISK EN DVD RECORDER U kunt rechtstreeks op de harddisk opnemenofopDVD. Met de ingebouwde 80 GB Hard Disk Drive heeft u een opnamecapaciteit tot 110 uur. Geschikt voor DVD video. DVD-R/RW, DVD+R, JPEG en MP-3 bestanden. PALVNTSC afspeelbaar. Mogelijkheid voor opnemen van harddisk naar DVD. Voorzien van TV-tuner met 99 voorkeuze zenders. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 43x5.9x32.3 cm. C0RRECTPRIJS PHILIPS DVD 737 DVD-SPELER Slime-line uitgevoerde DVD speler die naast het afspelen van bijna alle CD en DVD formaten ook geschikt is voor DivX (de nieuwste comprimeer techniek). Voorzien van 3D surround voor virtueel 5.1 kanaals geluid via 2 luidsprekers. Speelt ook discs met MP3 en jpeg bestanden. Inclusief afstandsbediening. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 43.5x5x31 cm. C0RRECTPRIJS J219C- SONY SONY DAV-EA20 H0METHEATER SYSTEEM MET LUIDSPREKERS Thuisbioscoop met DVD, CD, tuner, versterker, subwoofer en 5 speakers. De ingebouwde DTS, Dolby Digital en Dolby Pro-logic II decoders en het 5x25 Watt vermogen en een 50 Watt subwoofer zorgen voor een realistische geluidsweergave. In zilver metallic uitgevoerd. Afm. systeem 35.5x8x39.5 cm. speakers 9.5x10x11.6 cm, subwoofer 197.7x33.5x37 cm. CORRECTPRIJS SUPER-UURTJ Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. JVC XV-C5MP3 DVD SPELER Midi DVD speler met MP3 en weergave mogelijkheid voor PAL en NTSC. Virtual Surround geluid systeem. Geschikt voor DVD- R/RW en CD-R/RW. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 21.8x5.8x27 cm. ALLEEN ZATERDAG 20 MAART VAN 17.00-18.00 UUR J49T- WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR w* door Vincent Wernke Zo druk als Rachel in 'Friends' is JenniferAnistonniet,zo wordt door veel interviewers opgemerkt. Dat ze na tien jaar vergroeid zou zijn met haar personage uit de comedy 'Friends' lijkt dus wel mee te vallen. Toch was Jennifer Aniston als film- actrice riog niet zo succesvol als op televisie. Komedies als 'The Object of my affection' en 'Office Space' waren niet echt grote hits, terwij 1 het succes van 'Bruce Almighty' voor- al op het conto van Jim Carrey kon worden geschreven. Het meest trots kan Aniston zijn op 'The Good Girl', een real life drama, waarin ze een winkelmeisje speelt dat met haar man niet gelukkig kan worden en daarom een relatie begint met een veel jongere collega. Deze rol stond mijlenver af van het drukke, grappige meisje uit 'Friends', maar werd slechts in kleine kring opge merkt. Misschien gaat het lukken met 'Along came Polly', een komedie waarin Aniston speelt naast Ben Stiller. Ze zijn twee tegenpolen. Stiller is in deze film iemand die al- tijd op safe speelt en risico's uit de weg gaat. En Aniston speelt Polly, een meisje dat van haar leven juist een kansspel maakt. „Ze heeft al heel veel verkeerde vriendjes gehad en lijdt daardoor aan bindings- angst", zegt Aniston. „Ik denk dat Polly en ik die bindingsangst allebei wel een beetje hebben, tenminste wat betreft het maken van grote plannen. Wat betreft relaties heb ik daar geen last van, maar als ik plan nen maak bedenk ik daar voor me- zelf allerlei alternatieven bij. Ik heb denk ik zowel iets van Polly als van Ben." In 'Along came Polly' lopen de twee tegenpolen elkaar tegen het lijf wanneer Ben gedumpt wordt door zijn verloofde. Ze komen elkaar per toe val tegen. De twee kennen elkaar nog van de brugklas. Maar er is sindsdien nogal het een en ander veranderd, zo ervaart Ben al snel. Op school had Polly nog geen tat too's, geen voorliefde voor pikant eten en dampende salsa. Deson- danks klikt het tussen de twee te genpolen, die vanzelfsprekend wel allerlei dwaze avonturen meema- ken. Of 'Along came Polly' een succes wordt moet nog worden afgewacht. Zeker is wel dat het hoofdstuk 'Friends' voor Aniston na mei defi- nitief wordt afgesloten. Haar colle ga Matt Le Blanc (Joey) krijgt wel een nieuwe serie, een spin-off van 'Friends'. „Ik weet niet of ik ooit nog iets op televisie wil doen", zegt Jennifer Aniston hierover in een in terview. „Niet dat ik nooit meer te levisie wil doen, maar het is zo on- gelofelijk moeilijk om 'Friends' te overtreffen. Maar als ik word ge- vraagd voor een gastrol in de nieu we serie van Matt, dan zeg ik daar natuurlijk geen nee tegen." V oorlopig staan er nog twee nieuwe films op stapel. Jennifer heeft echter ook heel andere plannen, met haar man acteur Brad Pitt. Samen in een film spelen, zoals bij voorbeeld Jen nifer Lopez en Ben Affleck onlangs deden (met eeri relatiebreuk als ge- volg) is nu nog geen optie. Dat is volgens haar iets voor later. Eerder kiezen ze er nu voor om een gezin- netje te stichten. „Daar denken we zeker over na en ik denk ook dat we er klaar voor zijn." Helemaal nu ze straks af is van alle hectiek rond een wekelijkse televisiekomedie. Dus als 'Along came Polly' geen succes wordt, zal ze daar niet over treuren. Manlief Brad Pitt zorgt met zijn films wel voor het brood op de plank. Vrijdag 26 maart verandert het Nighttown Theater weer in een Rock 'n Roll Highschool. Dit- maal geeft de Zweedse band Logh met haar dromerige gitaarklanken college. De Europese tour van Logh gaat vooraf aan de release van hun tweede album The Raging Sun. Ook dit album staat vol met hun bijna filmische soundscapes. Na twee maanden hard werken in de studio heeft de band het typi- sche geluid van haar debuutalbum weten te verfijnen. De Zweden kregen hierbij de hulp van John Congleton, die eerder ook The 90 Day Men en Erykah Badu als pro- ducent en/of technicus bijstond. Hij toverde de chaos van song- structuren in zes dagen om in een concrete en wonderschone verza- meling songs. The Raging Sun wordt 26 mei gereleased door Bad Taste Records. Logh staat naast een goed album bekend om hun sublieme optredens. Zo deden de Zweden eerder al Rotterdamse har- ten sneller kloppen met een optre- den in Rotown. Haagse trots Grechko's Doll heeft de taak de zaal op stoom te brengen. Maar dat is voor deze enthousiaste heren geen probleem: op de mini-(de- buutjcd You're the Sweetest Cup of Tea and I'll Serve You Right horen we een volwassen geluid. De band omschrijft het zelf als 'hyp-noize'. Muzikale vrijheid staat voorop en dat is goed te ho ren. Grechko's Doll hecht weinig waarde aan traditionele akkoor- den, maatsoorten en songstructu- ren. Hiervoor is de muziek te on- voorspelbaar, te psychedelisch, te dromerig, te chaotisch of te noizy. Maar wel imponerend genoeg voor de Popunie om Grechko's Doll dit jaar bij de Onweerstaanbare 5 te selecteren. Na afloop van de live- shows zorgen onze plaatjesdraai- ers ervoor dat de naald op de plaat staat en de voetjes van de vloer gaan. Vrijdag 26 Maart, Rock 'n' Roll Highschool met Logh en Grechko's Doll Zaal open om 20.00 uur entree 6 euro. Za- terdag 20 maart zal High Tech Soul Machine haar debuut maken in de OffCorso. Tijdens deze spetterende avond zullen Dimitri (hightechsoulmovement) en Koeni (Mayaka, Wally's groove world) hun unieke sound laten horen. Di mitri is bekend van zijn High Tech Soul movements in Roxy. Tickets kosten 12.50 euro en zijn te te be- stellen via www.beep.nl en te koop op de avond zelf aan de deur. door Jacques Nachtegaal Toch gaf van Kim van Kooten het niet op. Na enig overleg kreeg ze het impresariaat Hummelinck Stuurman zo ver haar de opdracht te verstrekken er een toneelversie van te maken en ziedaar de film werd een toneelstuk en nu is het wel een succes. Met een heerlijke rolbezetting met Renee Fokker, Tom Jansen, Dries Smits, Oda Spelbos en Louis van der Waal is het een zeer boeiend toneelstuk geworden. Het verhaal is eigen lijk flinterdun maar zo mooi op- gebouwd en uitgewerkt dat het een heuse theatertriller is. Een re- gelrecht psychologisch drama met prachtig uitgewerkte rollen waarvan met name Louis van der Waal een extra vermelding ver- dient. Luc en Mieke (Dries Smits en Oda Spelbos) leven een rustig burgerlijk bestaan. Mieke is zwanger van hun eerste kind. Luc is wel een aantal jaren ouder dan Mieke maar daar schuilt geen en- kel probleem in. Wat wel een pro bleem vormt voor Luc is de ver- dwijning van zijn broer Ad (Tom Jansen), nu 15 jaar geleden. Van de een op andere dag was hij weg. Een ontredderde familie achterla- tend. Tot dat onverwachte tele- foontje van dat oude buurmeisje van Luc, waarin ze beweerd dat ze Ad heeft gezien in de Arden- nen. Luc twijfelt geen moment en on danks het feit dat z'n vriendin op alledag loopt, vertrekken ze naar de Ardennen om Ad te zoeken. Wat is er van hem geworden, waarom is hij zo plots en zonder enig bericht vertrokken, hoe is het met hem? Te veel vragen spo ken door Luc z'n hoofd. Eenmaal op de plaats van bestem- ming is Ad nagenoeg een vreem- de voor zijn broer. De ontmoeting verloopt uiterst moeizaam. Ad is er absoluut niet gelukkig mee ge- vonden te zijn. Die afkeer be- paald in belangrijke mate zijn af- standelijke gedrag. De verrassing voor Luc is des te groter als blijkt dat Ad niet alleen in de Ardennen verblijft. In de chaos en rotzooi foto.Piek van de verwaarloosde woning in het bos blijkt Ad zijn leven te de- len met Els (Renee Fokker), een oude liefde van Luc, die destijds plots met hem brak en uit zijn le ven verdween. Zowel Els als, in sterkere mate, Ad wantrouwen Luc en Mieke en zien hen liever gaan. Waarom verkoos Ad de anonimiteit van dit woud in de Ardennen, waarom kwam er nimmer een bericht dat hij nog in leven was? Wist Ad wel wat hij zijn ouders en de ove- rige familieleden had aangedaan? En dan nog maar te zwijgen over Els die Luc zo plots in de steek had gelaten en uit zijn leven ver dween. Diezelfde Els die op de spaarzame momenten van samen- zijn Luc steeds weer wil overtui- gen van haar liefde voor hem, Luc zwicht er niet voor maar moet wel met listige kunstgrepen redenen forceren om in de Arden nen te kunnen blijven. Mieke die het allemaal wel gezien heeft vertrekt huiswaarts met de trein de twee broers en hun vrien din in het Woud achterlatend. Steeds beklemmender wordt de sfeer en langzaam wordt duidelijk dat Ad en Els een groot geheim met zich mee dragen. Dat geheim zal het leven van hen alien, ook dat van Mieke danig overhoop gooien. Is het niet moeilijk om na de film die dateert van 2001 nu een boei- ende toneelversie te spelen? „Ik heb de film nog steeds niet gezien maar Kim heeft er twee verschil- lende versies van gemaakt zodat ik niet denk dat de film en ons to neelstuk elkaar storen", zegt Renee Fokker. „In film kun je veel meer van locatie wisselen. Wij zijn aan een plek gebonden. Daardoor zijn er veel verschillen, hoewel ik van mensen die beide versies hebben gezien hoor dat er veel overeenkomsten in de onder- laag voorkomen. De kracht van dit toneelstuk is natuurlijk het ge heim dat zo lang achtergehouden wordt. Er zijn veel dubbele bo- dems, daardoor blijft het publiek heel goed bij de les, dat wekt nieuwsgierigheid op. De bedoe- ling van Kim met dit toneelstuk is dat pas achteraf alle puzzelstuk- ken op hun plaats vallen. Met grote Blijdschap is te zien in: De Stoep in Spijkenisse op 18 maart, 21 maart als matinee in de Rotterdamse Schouwburg, 27 maart in Theater aan de Schie in Schiedam, 6 april in het Isala the ater in Capelle aan den lJssel en 8 april in het Kruispunt in Baren- drecht. door Jacques Nachtegaal De laatste grote productie moest dus wel een voorstelling opleveren die kwalitatief de lading van het Ko ninklijk Ballet van Vlaanderen (KBvV) dekt. Eerder bracht het ge- zelschap 'Sacco Vanzetti', 'The Hired Man', 'The Sound of Music' (drie seizoenen lang, met onder an dere Ernst Daniel Smid. Overigens een aanzienlijk betere versie dan die van Van den Ende), 'Don Quichot- te' met Ramses Shaffy, 'The King and I' en de prachtige, maar helaas minder toegankelijke Sondheim- producties 'Company' en 'A Little Night Music'. Zoals veel musicals is ook in 'Roll foto: Koninklijk Ballet van Vlaanderen Along' niet al te diepzinnig, maar Wel een verhaal met een moraal. schenkt aan de tableau de troupe. Vriendschap, vertrouwen en liefde zijn de hoofdthema's. 'Alledaags', zal de verwende Nederlandse thea- terbezoeker mogelijk zeggen, maar het wordt met zo'n enthousiasme en vaart gebracht dat na afloop nog geen enkele zaal minder dan een ve- le minutenlang durende ovatie Jan Schepens speelt in de voorstel ling de (hoofd)rol van Franklin Shepard, een succesvol componist die in zijn carriere veel heeft moeten inleveren, waaronder zijn gezin, z'n vriendschap met tekstschrijver Charlie Kringas Ara Halici) en hun wederzijdse boezemvriendin Mary Flynn, een heerlijke rol van Ellen Pieters. Schepens is heel overtuigd over de bedoelingen van het KB vV. „Wij bij het Koninklijk Ballet von- den het een beetje onze taak om juist die minder bekende en mogelijk ook iets mindertoegankelijke musi cals te spelen" zegt hij. „Wij kre gen juist subsidies omdat wij ons die taak stelden. Het Koninklijk Ballet heeft zich willen profileren als het gezelschap dat de andere musicals brengt. Wij durfden de moeilijke keuzes te maken en in dat kader past bijvoorbeeld het werk van Sond- heim. Toch hebben wijondanks die minder populaire musicalkeuzes, vooral in Nederland, een enorm trouw publiek, dat nog steeds groei- ende is." Schepens denkt dat het Nederlands enthousiasme een gevolg is van het feit dat het Nederlandse publiek het genre beter kent dan het publiek in Vlaanderen. „Het Nederlandse pu bliek is meer klaar voor dit soort voorstellingen. Persoonlijk vind ik het daarom ook leuker om in Neder land te spelen. Het Vlaamse publiek staat hier veel minder voor open. Toch blijft het enorm jammer dat het Koninklijk Ballet, de musicalaf deling bedoel ik dan, moet stop- pen." Het zijn cultureel gezien heel moei lijke jaren in Belgie. De laatste jaren zijn in Belgie zeker drie tot vier mu- sicalproducties failliet gegaan, waarvan de acteurs nimmer hun geld hebben gekregen. „Het is echt allemaal kommer en kwel. We zit- ten nu echt op een dieptepunt, we kunnen slechts hopen dat het na nu beter zal gaan. Ik weet dat er hard gewerkt wordt aan een nieuw or- gaan om de altematieve musical te brengen. Waar zouden wij anders moeten gaan werken?", vraagt hij zich af. „De enige in Belgie die suc cesvol zijn, zijn Studio 100 en Mu sic Hall. Het is voor ons ook moei lijk om in Nederland aan het werk te komen omdat wij ons enorm moe ten aanpassen. Alleen al op het ge- bied van de taal, je moet echt accent- loos de taal kunnen spreken." „Maar we spelen voorlopig nog en dat doen we met enorm veel plezier. Bij het Koninklijk Ballet werken we heel subtiel, zonder al te veel bom basine, maar dat is natuurlijk ook een beetje dubbel. We zijn een reis- gezelschap en we moeten ons daar door beperken. Dat geldt ook voor het decor, we kunnen niet elk decor met ons mee nemen. Daardoor is het ook allemaal iets subtieler, iets een- voudiger maar ik ben er van over tuigd dat we bij het Koninklijk Bal let a-priori kiezen voor inhoud en kwaliteit en veel minder voor vorm. Dat maakt onze producties ook spannend. De mensen komen juist in Nederland bij ons kijken omdat men bewust is van onze keuzes. In Nederland zijn helaas voorbeelden te over waar men heeft gekozen voor vorm en niet voor inhoud. Het Koninklijk Ballet kiest juist voor mooie verhalen die verteld kunnen worden en dan is het decor niet zo belangrijk. Ik vind het leuk om bij voorbeeld naar 'Elisabeth' of 'De drie Musketiers' te kijken, maar ik vind dat het publiek het verdiend dat je ze ook nog iets anders dan veel spektakel biedt". De laatste voorstelling van het KB vV zijn te zien in: het Theater aan de Schie in Schiedam op 20 maart en in het Oude Luxor theater on 2 anril CORRECT DE DVD/DVD-R SPECIALIST 1 ovO Recorders I I 0 ?W56 Artnr. 270782 999 Art.nr. 263064 179 Art.nr. 262438 299 Art.nr.252507 99

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 25