Voordelig naar een concert van The Lau Kaping van schip Achille Lauro herleeft in het Nieuwe Luxor WM Niiholtgeniet van zijn rol in zwarte komedie SUPER K00PAV0ND AANBIEDING 49 149 maasstad 26 27 29 30 31 DE DUNSTE DISCMAN RADIO/CASSETTE/CD-SPELER m.- BERGWEG 110, ROTTERDAM Korting StSFhrx irfem IEDERE DAG PRIJS TOT 21.00 UUR ROTTERDAM - De tijd dat afgeladen feesttenten massaal meezongen met 'Iedereen is van de wereld' ligt ver achter hem. Tegenwoordig treedt zanger, tekstdichter en schrij- ver The Lau het liefst in thea ters op, waar mensen in alle stilte kunnen luisteren naar zijn poetische teksten. Boven- dien is zijn debuutroman 'He- melrijk' inmiddels toe aan de derde druk. Donderdag staat The Lau in het Oud Luxor Theater. pop stad ROTTERDAM - 'Palestij- nen kapen passagiersschip' kopt De Telegraaf op dins- dag 8 oktober 1985. Het Pa- lestijns Bevrijdingsfront (PLF) stelt zich verantwoor- delijk voor de aanval op het Italiaanse cruiseschip Achil le Lauro, de voormalige Willem Ruys. Tijdens de ka ping wordt de gehandicapte Leon Klinghoffer doodge- schoten. De Amerikaan wordt met rolstoel en al in zee gegooid. De Ameri- kaanse componist John Adams heeft deze dramati- sche gebeurtenissen ge- bruikt als onderwerp voor een opera. 'The Death of Klinghoffer' is vanaf van- avond anderhalve week lang te zien in het Nieuwe Luxor Theater. Aj Correct inventariseert ieder jaar in april. Onder het mom "deze tellen we niet meer mee" kunt u tijdens de Correct super avond 6 daagse van 9.30 uur tot 21.00 uur profiteren van honderden koopjes. Tot 1 april is het iedere dag prijs in de drie Correctpanden. Kom naar Correct op de Bergweg 110, Ceintuurbaan 111-125 Rotterdam, want dit zijn de goedkoopste lange dagen in Nederland. PHILIPS SONY 435^ *VAN 19.00 UUR TOT 21.00 UUR TKT- 00K OP INTERNET: WWW.C0RRECT.COM SONY C0RRECTPRIJS Woensdag 24 maart 2004 CORRECT SUPER AVOND TX51 'Ik kijk in de gloed van je ogen - on- bevangen en zonder venijn -jij weet en ik weet-de vriend van vandaag- kan de vijand van morgen zijn.De teksten van The Lau worden atom geroemd. En terecht. Waar veel tekstschrijvers het niveau van 'ik hou van jou, ik blijf je trouw' niet ontstijgen, is iedere tekst van hem een kunstwerk op zich. Boven- staande zin is afkomstig uit 'Vrien- den', een lied dat hij eerst opnam met zijn band The Scene, maar ook te vinden is op zijn akoestische solo ed '1998'. Ontdaan van elektrische instrumenten, wint niet alleen het lied als geheel, maar vooral de tekst aan kracht. Niet voor niets noemde Het Parool zijn'teksten ooit een 'kruising tus- sen Slauerhoff en John Irving', waar muziekblad Oor schreef: 'Ei- genlijk maakt The Lau als geen an- der Nederlandstalige popmuziek in de geest van meeslepende dichters als Marsmann en Slauerhoff. Vo- rig jaar verscheen de tekstbundel 'The Lau de teksten', waarin alle door hem geschreven liedteksten zijn opgenomen. Een verdiend do cument voor misschien wel de beste tekstschrijver die de Nederlandse popmuziek rijk is. In de jaren negentig was de roem van The Lau's band The Scene op zijn hoogtepunt. De band scoorde hits met 'Blauw', 'Open' en 'Ieder een is van de wereld'Ondanks het feit dat duizenden fans de optredens bezochten en zijn teksten mee schreeuwden, was hij niet gelukkig. De band hield in stilte op te bestaan en The Lau ging solo verder. In het theater en met zijn eerste solo stu- dio-cd 'God van Nederland'. De teksten zijn als vanouds, maar dank- zij de puurheid waarmee ze worden gebracht hebben ze aan zeggings- kracht gewonnen. Wie The Lau met doorrookte, maar krachtige stem hoort zingen, wordt hoe dan ook ge- raakt. 'De God van Nederland - laat de geest graag vrij bewe gen- maar de greep van zijn strenge hand - houdt de stoutste dromen tegenzingt hij op zij n cdGod van NederlandHet programma waarmee hij komende donderdag in het Oude Luxor Thea ter staat heeft dezelfde titel. Het pu- bliek krijgt waarvoor het komt: dik anderhalf uur The Lau, slechts be- geleid door toetsenist Jan Peter Bast. De Volkskrant schreef: 'Als die gebarsten, gebutste stem over liefde zingt, dan denk je warempel dat er nog hoop is.' Naast de theatershow, zijn inmid dels ook een tekstboek, een speciale uitvoering van de cd 'God van Ne derland' en een schitterende DVD verschenen. Bovendien verscheen onlangs de eerste roman van The Lau: 'Hemelrijk',nadateerderalde verhalenbundel 'De sterren van de hemel' in de winkel lag. In zijn ro- mandebuut krijgt het leven van de bejaarde Casper gestalte in een web van gesprekken, dromen, flash backs en herinneringen. Ook 'He- melrijk' werd door de pers enthou- siast ontvangen. 'Dit is zo'n roman waarvan taal en verhaal in de lezer blijven hangen lang nadat het boek is dichtgeslagen. Verbijsterend goed'schreven de GPD bladen. Als een ding duidelijk is, is het dat Ne- The Lau treedt morgen op in het Oude Luxor Theater. foto: Ron Vink derland met The Lau een bijzondere tekstdichter/schrijver in huis heeft. Werd hij in The Scene-periode door vele duizenden bewonderd, solo moet hij het met minder publiek, maar des te meer bewondering doen. Wie The Lau met eigen ogen aan het werk wil zien, kan morgenavond donderdag 25 maart) terecht in het Oude Luxor Theater. Daar speelt hij samen met toetsenist Jan Peter Bast oud en nieuw werk op zijn ei gen, bijzondere wijze. 'Iedereen is van de wereld', zal hij zingen, ter- wijl zijn publiek inhaakt: 'En de we reld is van iedereen!'. Lezers van Maasstad week- bladen kunnen 'De God van Nederland' extra voordelig bezoeken. Bij inlevering van dit artikel krijgt u vijf euro korting op een kaartje voor het optreden van The Lau.. Deze aanbieding geldt niet voor reeds gekochte kaarten en/of in combinatie met ande- re aanbiedingen/acties. Reser- veren: 010-484.33.33 of ww- w.luxortheater.nl. Voor meer informatie: www.thelau.nl. Pepper Breaks organiseert op 3 april aanstaande, in samenwerking met En Verre, een Single Party. Van 23.00 uur tot 03.00 uur kun je hier met leuke muziek, lekker dansen of juist met een drankje aan de bar, al leen of met vrienden of vriendinnen op stap en flirten met de andere sin gles. Als single kun je reageren op adver- tenties in kranten en op het internet. Maar het ontmoeten van mannen en vrouwen door even een 'break' te nemen is natuurlijk veel leuker! Om je in contact te brengen met de vis- sen uit de zee, waarvan iedereen be- weert dat die zo groot is, organiseert Pepper Breaks leuke activiteiten voor singles. Er is onderzoek ge- daan naar hetgeen singles graag aan vrijetijdsbesteding doen. Naast sporten, uit eten en vrienden zijn ze op zoek naar activiteiten waarbij ze nieuwe sociale contacten opdoen. Daarbij moet het ook weer niet te beladen zijn. Gewoon leuke dingen ondernemen waarbij mannen en vrouwen binnen een bepaalde leef- tijdscategorie elkaar ontmoeten. Kijk op www.pepperbreaks.nl voor meer informatie en inschrijving. Richard Groenendijk speelt zijn voorstelling Ego, in het Oude Luxor Theater op vrijdag 26 en za- terdag 27 maart, aanvang 20.00 uur. Ego is het vierde soloprogramma van Groenendijk. Hij laat in het pro gramma zijn nare kanten zien. De voorstelling is een combinatie van stand-up comedy en cabaret met hartverscheurende liederen. Groe nendijk is een van de presentatoren van het radioprogramma 'Spijkers' met koppen' en doet verder onder meer regelmatig mee met 'Ook dat nog'. (484.33.33) Kunstben- de presenteert alweer de veertiende voorronde in Rotterdam. Ruim 250 jongeren beklimmen op 27 maart het podium van Nighttown in de strijd om spaarzame landelijke fina- leplaatsen. De presentatie van de voorronde is gedeeltelijk in handen van Horace Cohen, bekend van di verse televisiecommercials. De opera 'The Death of Kling hoffer' ging in 1991 in premiere. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Onafhankelijk To- neel besloten in samenwerking met het Nieuwe Luxor Theater het stuk van John Adams op- nieuw uit te voeren. De opera is dus een uniek Rotterdams samen- werkingsproject. Toch is het verhaal van de kaping van de Achille Lauro nog niet af- gelopen. Zo overfeed het brein 1 5 APRtLi iisfMlwEH achter de kaping, de terrorist Abu kaanse soldaten in Bagdad. Hij Abbas, twee weken geleden in was de leider van het Palestijns een Iraakse cel. Abbas werd een Bevrijdingsfront (PLF) en hoopte jaar gelden opgepakt door Ameri- door middel van de kaping van het cruiseschip 50 Palestijnen vrij te krijgen uit Israelische gevange- nissen. De componist John Adams liet zich al eerder inspireren door his- torische gebeurtenissen. Zo vormde de legendarische hand- druk van president Nixon met premier Chou En-lai van China in 1972 de aanzet tot de opera 'Nixon in China'. Ook compo- neerde hij koorzang naar aanlei- ding van de aanslagen van 11 September in de Verenigde Sta- ten. 'The Death of Klinghoffer' ver- telt het verhaal van de kaping van het passagiersschip Achille Lau ro. De gijzelaars zijn vooral Ame- rikaanse en Europese toeristen. De opera behandelt naar aanlei- ding van de terroristische actie de problemen in het Midden-Oosten. Zo bestaat de proloog van het stuk uit twee elkaar opeenvolgen- de koren (Chorus of exiled Pales tinians en Chorus of exiled Jews). De koorzangen maken de tragiek van de beide volkeren voelbaar. Daarnaast wordt het verhaal ook verteld door de persoonlijke te- rugblik van debedachtzame kapi- tein, een Zwitserse grootmoeder, een Brits danseresje en de kapers. De herinneringen worden afge- wisseld met scenes van acties op het schip. De versie van de opera 'The Death of Klinghoffer', die vanaf vandaag in het Nieuwe Luxor is te zien, is een Rotterdamse aange- legenheid. Het is een coproductie van het Onafhankelijk Toneel/ Opera O.T. en het Rotterdams Philharmonisch Orkest, in sa menwerking met het Nieuwe Luxor. Het paar Gerrit Timmers en Mirjan Koen van het O.T, heb ben de regie van het stuk op zich genomqp. De twee hebben samen met choreograaf Ton Lutgerink onder de naam Opera O.T. een re- putatie opgebouwd als operahuis. De producties worden gemaakt in nauwe samenwerking met gere- nommeerde orkesten en een inter- nationale cast. Zo wordt me- vrouw Klinghoffer gespeeld door mezzosopraan Janet Collins. Zij heeft een naam opgebouwd in operahuizen in Duitsland en En- geland. De Amerikaanse bariton John Packard speelt de rol van Leon Klinghoffer. Tenor Tom Randle is de kaper Molqi. Hij is tevens te zien in de operafilm 'The Death of Klinghoffer". Ook het Rotterdams Philharmo nisch Orkest heeft een naam hoog te houden in de operawereld. Het werkte mee aan de veelgeprezen producties met Sir Simon Rattle, zoals Pelleas et Melisande van Debussy en Wagners Parsifal en Tristan und Isolde, De opera 'The Death of Klinghof fer' is vanaf vandaag tot en met 3 april te zien in het Nieuwe Luxor Theater op de Kop van Zuid. De prijzen van de kaarten varieren van 35 tot en met 65 euro. Een CJP, Pas 65 of een RotterdamPas geeft 5 euro korting. Kijk voor meer informatie of reserveringen op www.luxortheater.nl of bel met het telefoonnummer 010- 4843333. door Jacques Nachtegaal REGIO - Het toneelstuk 'De vrouw die haar man opvrat', had in een andere regie een heuse tranentrekker kunnen zijn. Maar regisseur Robert Prager deed wat de schrijver met dit stuk voor had, en heeft er een avond heerlijke come dy van gemaakt. Het toneel stuk is binnenkort te zien in verschillende theaters in de re gie. Het toneelstuk 'De vrouw die haar man opvrat' is vertaald door Wil lem Nijholt. Daarnaast speelt de ac- teur ook nog een van de hoofdrollen in het stuk. Nijholt gebruikt een sar- casme dat hij mogelijk in een ver verleden over heeft genomen van Wim Sonneveld. Mede daardoor is het stuk een genot om te zien, maar ook om te horen. De teksten hebben vaak dubbele bodems en de herken- ning van ontrouw wordeh regelma tig door opmerkingen uit het pu bliek ondersteund. Zo te horen zijn er in het theater het Kruispunt in Barendrecht heel wat vreemdgangers aanwezig. De zaal kolkt van enthousiasme. Het spel van vooral Willem Nijholt (als Ken neth) maar ook Trudy Labij als zijn ex-echtgenote Hillary en Hymke de Vries als Laura, de jonge vlam in Kenneths leven, is zo spetterend dat je van de eerste tot de laatste secon- de meegesleept wordt in het relatie- spel tussen deze drie mensen. Willem Nijholt speelt samen met Trudy Labij in 'De vrouw die haar man opvrat'. foto: Van den Ende's Stage Holding Kenneth, heeft na een huwelijk van 20 jaar zijn vrouw verlaten voor een vriendin met een langere houdbaar- heidsdatum. Alles lijkt een succes te worden tot blijkt dat Laura niet kan koken. Kenneth, die altijd culinair verwend is door Hillary, krijgt daar steeds meer moeite mee. Op de avond van het 3-jarig huwelijk van Kenneth en Laura worden ze voor een etentje uitg'enodigd door Hilla ry, maar wat zal er op tafel komen? Dat is voor Kenneth de belangrijk- ste vraag. De meespelende emoties in de tanende relatie met Laura en de gesloopte relatie met Hillary deren hem niets, als er maar een culinair hoogstandje op tafel komt. De drie acteurs spelen in het toneel stuk de sterren van de hemel, waar bij het spel van de inmiddels 70-ja- rige Nijholt opvalt. Zijn spel is ver- bluffend snel en gespeend van een geweldige mimiek. Niets verraad zijn reeds lang gepasseerde pensi- oengerechtigde leeftijd. Natuurlijk moet het voor Nijholt en Labij een genot zijn om na jaren weer samen op de planken te staan. Die innige samenwerking uit het verleden is ook nu bijna tastbaar aanwezig. Het kan bijna niet soepeler lopen tussen deze twee. Daarom is het extra lo- venswaardig hoe Hymke de Vries zich ontpopt tussen deze twee grootheden. „Het is heel zwaar want er zit een heel hoog tempo in stuk, maar het is geweldig om te spelen. Dat merk je ook aan de readies uit de zaalzegt Nijholt over zijn rol in het stuk. „Het is geweldig om te doen maar 'Miss Saigon' is voor mij het absolute hoogtepunt uit mijn carriere. De musical was het helemaal, echt een wereldproductie. Een paar maan- den na de premiere kwamen twee Amerikaanse topproducers naar mij toe en zeiden; 'Why don't we know you, you have to come to America! Ik kon slechts antwoorden met: 'Me? I'm 65 Veertig jaar geleden had ik dat moeten doen, maar toen had ik de guts en het geld niet om de grote plas over te steken." Toch was ook de rol van Claudius in het toneelstuk Hamlet een hoogte punt voor Nijholt. „Die rol heeft zelfs meer tekst dan de hoofdrol", zegt hij„Met I vo van Hove werken was ook fantastisch. Als ik er op te- rug kijk waren ook 'De gebroken Code' en 'Kinderen van een minde- re god' geweldige stukken om te spelen." „Maar als ik ooit iets over zou mo- gen doen in mijn leven dan was het die twee jaar bij Sonneveld. Dat wa ren de leukste jaren van mijn leven, absoluut'kijkt de acteur terug. Ik ben begonnen in 1960 en heb altijd doorgewerkt. Altijd als freelancer, ik merk dat als je wat langer bij een gezelschap zit, ik niet geinspireerd raak om elke dag weer in dezelfde ogen te moeten kijken. Ik ga dwar- relen, freelancen. Dat levert wel minder op, maar ik heb altijd met andere gekke mensen gewerkt. Willem Nijholt had met Trudy La bij afgesproken om ooit nog eens samen op het podium te staan. „Ik heb drie jaar geleden, na 'Oliver', gezegd; 'leuker dan ik het gehad heb in de musicals kan ik het niet krijgen, het wordt te zwaar.Ik deed ook altijd de muzikale nummers en dan moest mijn poot net zo hoog op- tillen als die van kinderen van 21. Ik dacht bij me zelf, 'ik lijk wel gek zeg'. Dus nu verder als acteur en geen gedans meer." Nijholt vindt 'De vrouw die haar man opvrat' een meesterlijk stuk. „Voor mij had het nog veel zwaiter geregisseerd mogen worden. Het is eigenlijk lachen met kannibalen. Dat mag je best dik aanzetten, dat is juist de bedoeling." Willem Nijholt heeft, ondanks zijn rijke carriere, nog dromen. „Een ding wat ik echt nog graag zou wil- len doen, is een chansonprogramma met pianist Frans Elhart. Dat is mijn ultieme wens en ik hoop dat mij dat ooit nog gaat lukken. Maar voorals- nog geniet ik elke avond met voile teugen." Geinterresseerdenkunnengenieten van 'De vrouw die haar man op vrat' in de volgende theaters: De Rotterdamse Schouwburg op 28 maart, 23 mei in het Isala theater in Capelle aan den IJssel en ten slotte op 29 mei in het Theater van Vlaar- dingen. DONDERDAG VRIJDAG MAART ZATERDAG MAART MAANDAG MAART DINSDAG WOENSDAG MAART MAART PHILIPS AX 7201 'S WERELD DUNSTE DISCMAN Voorzien van een groot anti-schok geheugen. Daarnaast zorgt de Digitale Dynamic Bass Boost voor een voile geluidsweergave met zuiver hoge tonen. Incl. oortelefoon. Art.nr. In titanium kleur. Afm. 12.6x 1.9 cm. 250092 SONY CFD-S 250 STEREO RADIO CASSETTECD-SPELER Metprogrammeerbare CD-speler. Het radiogedeelte heeft voorkeuze zenders. Het cassette- gedeelte heeft een automatische stop. Incl. afstandsbediening en MD-link. In blauw of zilver kleur. Afm. 38.6x16.6x25.2 cm. Art.nr. 251803 bl. 251802 zl. voor krachtige lage tonen. Voorzien van: o.a. repeat, shuffle en intra scan. Op het overzichte- lijke LCD display kunt u bijhouden welknummer speelt. Incl. oortelefoon. In blauw of zilver kleur uitgevoerd. Afm. 13.6x2.6x15 cm. SONY D-EJ 360 DISCMAN Art.nr. 251796 b!. CORRECT AV0NDPRIJS Discman met Mega Bass systeem 251795 zl. fyv.f f4 »ajsrv SONY MZ-G755 MD RECORDER MET RADIO Met zijn G-Protection Jog Proof systeem wordt het ongestoord luisteren tijdens hetjoggen. Voorzien van FM/AM radio met 40x voorkeuze en Digital Mega Bass voor een dynamische geluidsweergave. Incl. oordopjes met afstandsbediening met LCD display, netadapter, accu en draagtas. In zilver kleur. Afm. 8.1x2.8x7.4 cm. Art.nr. 234101

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 18