■MH 4 *mL2 maasstad 'Mensen mogen mij lastig vallen met interessante vragen maasstad Get ready for the summer! Leeftijds actie! Hans Meijer: 'Een schaap met vijfpoten struikelt altijd' Henderickx werkt tijdens tentoonstelling aan zijn kunst westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Fusieclub krijgt naam Hargasport Paasdecoraties 300procent en laat je verrassen! www.cannons.nl maasstad kerk weekbladen SCHIEDAM door Frank Willemse SCHIEDAM Hans Meijer blijft er tamelijk laconiek onder. „Natuurlijk ben ik te- leurgesteld maar dat is, zeg maar, ambtelijk teleurge- steld", zo vertelt hij droog- jes. Zondag kreeg hij te ho- ren dat b&w en coalitiepar- tijen CDA, WD en Ge meente Belangen zijn solli- citatie hebben afgewezen. De kandidaat van Leefbaar Schiedam voor de open- staande wethouderspost wordt gebrek aan politieke ervaring aangewreven. Vreemd omdat hij al jaren een 'hoge' baan als manager veiligheid bij Havenbedrijf Rotterdam heeft. Aan be- stuurlijke en leidinggevende capaciteiten geen gebrek, volgens Eric Zwennis van Leefbaar Schiedam die zegt ziedend te zijn op de coali- tiepartijen. SCHIEDAM - Zelf had hij nooit gedacht nog eens in de Korenbeurs te exposeren. Maar nu de Schiedamse kun- stenaar Sjef Henderickx twee weken voor de opening van zijn tentoonstelling bezig is om de ruimtes in te richten, dringt langzaam tot hem door dat hij echt de markante ruimte mag gebruiken. „In 1959 of zo was er een ten toonstelling van de archeolo- gische vereniging Helini- um," zegt Henderickx. „Dat vond ik zo fascinerend dat ik lid ben geworden. En toen vond ik dit gebouw ook al prachtig." SCHIEDAM - Kamerkoor Musica Sacra brengt zondag 4 april de Johannes-Passion ten gehore van Hans Jansen. Dit doet zij in de Dorpskerk aan het Noordeinde. Aanvang is 19.00 uur, toegang is vrij. Paasbrunch Schiespoor Graauwe Hengst Depressie Harmonia Ruilbeurs Heemtuin Van 1 tot 100% montuurkorting. Gratis met de taxi? Nieuwe Passage 31 3111 EG Schiedam Tel. 010-426 12 15 Kom naar onze speciale actiedagen t/m 31 maart a.s. SPORTS HEALTH MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Woensdag 24 rnaart 2004 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. W.M. de Vegt. Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: ds. A. Belder. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat,'zo 17.00 uur: ds. H. Westerhout. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, ds. J. Sosef. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds J. Visbeek. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds. L.A. Lamping. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. W.R. van Wie- ren. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: dhr T. van de Meer. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur, leesdienst en 14.30 uur: ds. J.W. Schoonderwoerd. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: Ds. de Mey Mecima. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoorl.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds. J. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 0104128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 0104004366 K.Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 MANAGER HUlS-AAN-HUIS-BtADEN AMG D. Captein Telefoon 0104004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur XQ52 Nieuwe Leefbaar-troef door coalitiegenoten afgewezen Hans Meijer kwam in beeld als wethouder toen zijn dochter in gesprek raakte met Eric Zwennis in cafe't Paard. Een 'sfeengoede' kandidaat bleek de Schiedammer die als ex—politieagent de porte- feuille van Veiligheid goed aan kan volgens Zwennis. „Gepokt en gemazeld in veiligheidszaken. En dat is precies wat we nodig hebben." De andere eisen als snel beschikbaar en bekend met Schiedam, daar voldeed de kandi daat ook aan, nietwaar? Hans Meijer moest even naden- ken over het aanbod en ook zijn baas -voorheen Gemeentelijk Ha venbedrijf Rotterdam- moest meewerken. Die gaven het regio- Hans Meijer reageert tamelijk laconiek. Hij is 'ambtelijk teleurgesteld'. foto: Roger van der Kraan hoofd Botlek en Europoort snel alle medewerking. Zwennis ver- klaarde trots 'nog nooit zo'n goe- de kandidaat gehad te hebben'. Meijer zelf oordeelde za- terdag voor de afwijzing dat het volgens hem hoog tijd is voor 'rust in de tent' en dat hij zeker de laatste twee jaar zal gaan afmaken. „Er ema dan?", stelt Zwennis provocerend. „Dan komen wij met meer zetels terug in de raad en dan moet jij (wij- zend op Meijer) wel terug willen komen als wethouder." Zelf ziet Hans Meijer (48) het niet als bezwaar dat hij geen lid is (en was) van 'n politieke partij. Als kiezer stemde hij meestal VVD of CDA. En over zijn gebrek aan er varing in de dagelijkse politiek denkt hij 'snel te kunnen leren'. Bovendien heeft de Ketellapper dagelijks en al jarenlang ervaring met ambtenaren en bedrijfsleven in zijn baan in de Rot- terdamse haven. „Schiedam is op zoek naar een schaap met vijf poten. En die struikelen toch meestal?" De politiek bhjkt hem een dag na het interview 'te licht' te vinden. Maarten Vroom (CDA) hekelt de (teleurgestelde) uitspraken van Zwennis die aangeeft dat hij zich 'genaaid voelt' en stelt dat er een politiek spelletje gespeeld wordt. Volgens Vroom past Meijer niet in het team van b&w en heeft hij te weinig politieke ervaring. Dat is wat de nieuwe fractievoorzitter van het CDA erover kwijt wil. „Het is heel gewoon dat daar en- kele gesprekken voor nodig zijn: zeker omdat er aarzelingen waren over de kandidaat." Will van Wijk (VVD) zegt niet anders te kunnen dan deze kandi daat te weigeren. „Wij hebben niet voor niks geeist dat de kandi daat politieke ervaring moet heb ben. Ik ben niet meer geloofwaar- dig als ik van deze eis zou afwij- ken." De suggestie dat Leefbaar nu met de PvdA wil gaan onder- handelen daar wil hij eigenblijk niet op reageren. Hij zucht diep en zegt dat hij 'diep, diep treurig' wordt van deze 'genante verto- ning'. Ook Herik Groenewegen (Ge meente Belangen) schaamt zich voor deze 'politieke kermis'. Waar ook zijn partij via ex-voor- zitter Gouweleeuw aan heeft meegedaan: „Op persoonlijke ti- tel bied ik mijn persoonlijke ex cuses aan aan de kiezer in Schie dam." Leefbaar Schiedam ziet in de kwestie een 'vooropgezet spel' door de andere partijen die Leef baar uit de coalitie willen wippen. Een zwak verhaal want ieder- een was positief over Meijer en nu plots...", aldus raadslid Erik de Jong. Bovendien liet de WD ons weten dat we oud-wet- houder Hafkamp (VVD) maar moesten vragen en adviseerde het CDA ons in de raad een CDA raadslid (Hekman) te nemen". Daarom zal Leefbaar Schiedam de afgewezen kandidaat Meijer gewoon voordragen op de ko- mende raadsvergadering van 5 april. Sjef Henderickx heeft een zwak voor de Korenbeurs. Nu hij bezig is de ruimtes in te richten dringt heel langzaam maar zeker tot hem door dat hij hier straks echt zijn werk mag exposeren. Foto Roger van der Kraan door Dona de Ruyter De Korenbeurs is momenteel het decor van het Stedelijk museum. Het officiele onderkomen aan de Hoogstraat wordt drastisch ver- bouwd en daarom mag Henderickx zich uitleven op de benedenverdie- ping van de Korenbeurs. Voor de Schiedamse kunstenaar is de nieu we locatie geen drama. „Ik heb al een aantal keer in het Stedelijk ge- exposeerd, dus daar was het nieu we al vanaf. Ik realiseer me dat de Korenbeurs erg bijzonder is. Bo vendien is dit pand door dezelfde architect ontworpen als het ge bouw aan de Hoogstraat en dus heeft het ook wel iets ver- trouwds." Vooral het gigantische atrium biedt een verwelkomende aanblik voor de bezoekers. „De charme van dit pand is meteen ook het pro- bleem," overdenkt Henderickx. Hij laat een van zijn kunstwerken zien. Het is een aardekleurig schaapje dat gemaakt is van ver- malen krantenpapier. „Er zijn bak- stenen muren en spierwitte wan- den," zegt de kunstenaar. „Ik maak in mijn werk veel gebruik van natuurlijke kleuren. Ik moet oppassen dat de kleuren van het gebouw het effect van de kunst werken niet absorberen." Henderickx maakt zich geen zor- gen over het inrichten van zijn ten toonstelling. „Ik heb twee weken de tijd," zegt hij. „En in die perio- de kan ik alles best goed op zijn plek zetten. Inmiddels heb ik de hoofdlijn al gevonden en gaat het alleen nog om de details. Het ge- sjouw met grote werken is dus ach- ter de rug." De expositie van Henderickx heet Xenophora. De naam is goed ge- kozen, omdat het op alle werken van de Schiedammer terugslaat. De bezoeker moet alleen wel even weten wat dit Latijnse woord bete- kent. „Letterlijk is het 'drager van vreemde voorwerpen'," zegt Hen derickx. „Het is de naam van een schelpje dat tijdens zijn leven an dere schelpjes op zijn huis vast- maakt. Het is dus een ding dat an dere dingen aantrekt. Het gaat over verzamelen en meesjouwen." In een aantal beelden komt dat idee bijzonder goed naar voren. „Kijk," wijst de kunstenaar als voorbeeld naar een groot blok ter- rakleurig materiaal. Aan het blok zijn tientallen boeien vastgezet. „Dit is de matrix van het kunst- werk. Een soort van grondvorm. De drijvers worden door deze vorm aangetrokken: Het principe van een Xenophora." Ook bij het meest markante werk dat Henderickx tentoonstelt draait alles om een hoofdvorm en de bij- behorende aantrekkingskracht. De kunstenaar blijft tijdens de ten toonstelling werken aan 'Work in Progress'. „Dit kabinet is speciaal ingericht om nog aan het kunst- werk te werken," licht Henderickx toe. „Ik heb allerlei materialen uit- gezocht. De hoofdvorm hangt in middels aan de wand, maar verder moet het tijdens de tentoonstelling vorm krijgen. Het kunstwerk moet als het ware nog een aantal andere aspecten naar zich 'toetrekken'. Elke woensdag ben ik hier aan het werk. Dan kunnen mensen mij las- tig vallen met hopelijk interessante vragen. Ook tijdens het museum- weekend van 17 en 18 april ben ik hierte vinden." Op de wand van het kabinet hangt de vierkante constructie voor 'Work in Progress'. Daarmee gaat Henderickx aan de slag. De Schie dammer heeft verschillende ele- menten voor het kunstwerk klaar- liggen. „Bc werk graag met dingen die veel betekenis hebben,' zegt hij. Accolades, drijvers, zwaluwnes- ten, trechters en bootjes komen veelvuldig voor in zijn kunst. „Kunst maken is voor mij een soort spel,' legt de kunstenaar uit. „Maar dan wel een spel met een fi- losofische achtergrond.' Zaterdag 27 maart wordt de ten toonstelling in de Korenbeurs om 15.00 uur geopend. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk organiseert Tweede Paas- dag, maandag 12 april, een paas brunch in dienstencentrum De Woudhoek. De brunch begint om 11.30 uur en wordt om 14.00 uur gevolgd door een muzikale mid- dag. Er worden liedjes uit de jaren 40-60 gebracht. De brunch kost 6,80; de toegang voor de muzikale middag is 3,00. Een combinatie- kaartje kost 9,00. Inschrijven kan tot 5 april bij de receptie. Meer in fo: 470 95 55. SCHIEDAM - Modelspoorvereni- ging Schiespoor houdt zaterdag 27 maart een Open Dag in het club- huis aan de Westerkade 21 van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang voor volwassenen 0,50 en voor kinde- ren 0,25. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven treedt donderdag 25 maart vanaf 22.00 uur Marco Diamanta- tos op. Vrij dag 26 maart vanaf 21.00 uur is er weer een avond in samenwerking met de gemeente en X-Change. SCHIEDAM - Evangelie Gemeen te De Deur organiseert zaterdag 27 maart een muzikale avond rond het thema depressie. Door middel van muziek en toneel wordt dit onder de loep genomen. De band Devoti on treedt op. De avond begint om 20.00 uur in de Westfrankelandse- straat 10. Toegang is gratis. SCHIEDAM - Spirituele vereni ging Harmonia houdt donderdag- vaond 25 maart een bloemensean- ce onder leiding van Gerrit van Oorschot. Meenemen bloemen die enkele dagen in huis hebben ge- staan. Aanvang is 19.45 uur in wijkcentrum Wibautplein. Toe gang vijf euro. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek wordt zondag 28 maart een ruilbeurs gehouden van af 13.00 uur. Toegang en taxatie gratis. SCHIEDAM - Bolletjes staan zon dag 28 maart centraal in heemtuin 't Hoefblad in het Beatrixpark tus- sen 13.30 en 15.00 uur. Er vindt een korte, maar interessante rond- leiding plaats door het Stinze-bos. Er zullen een aantal excursies plaats vinden in kleine groepjes. Ook gaan de deelnemers aan de slag met voorjaarsbolletjes. De toegang is gratis. Vraag naar de voorwaarden. SCHIEDAM - Niets lijkt de fusie van Demos, GTB en Schiedamse Boys nog in de weg te staan. Onlangs heb ben de leden van de drie clubs zich uitgesproken over de nieuwe naam van de ver eniging. Demos, GTB en Schiedamse Boys kozen er daarbij uiteindelijk voor door te gaan onder de naam; Hargasport. Met het naderend einde van de drie afzonderlijke vereni- gingen komen er ook gevoe- lens van historisch besef op- borrelen. Zo wordt de wed- strijd Demos-Hermes DVS komende zondag wel een heel bijzondere. Beide clubs hebben een rijk verleden maar de eerste elftallen van deze buren stonden nog nimmer tegenover elkaar op het veld. Dit seizoen moet ook de return nog volgen maar daarmee is het dus ook meteen gedaan met de onderlinge duels tussen De mos en Hermes DVS. Demos gaat immers na de maand juni verder als Hargasport. De wedstrijd waarin beide clubs zich bij winst ook defi- nitief kunnen verzekeren van een vierde klasse-ticket voor volgend seizoen. begint om 14.30 uur. SCHIEDAM - In De Boshoek en wijkcentrum De Blauwe Brug wordt maandag 5 april en dinsdag 6 april een creatieve avond georga- niseerd waarop een leuke creatie voor thuis wordt gemaakt. De avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur en kost 22 euro (inclusief ma teriaal). Een mesje, snoeischaar, draadtangetje en eventueel lijmpis- tool meenemen. Voor inlichtingen en reservering: cursusbureau SHV, Broersveld 142, tel. 426 47 81. SCHIEDAM - Kunstgalerie 300procent presenteert van 27 maart tot en met 8 mei 'Op leven en dood', een expositie met werk van Malou Elshout, Cham Horn en Sarah van der Pols. Het leven in al zijn facetten: dat is wat deze kun- stenaars bezighoudt. 300procent is te vinden op de Dam 4. VOEL JE FIT SPORT BIJ CANNONS VOEL JE FIT SPORT BIJ CANNONS Fitness en cardio (1000m2) Aerobics studio Cycling studio Zwembad Sauna Sanarlum Stoombad Zonnebanken Luxe kleedrulmtes Bar/Restaurant Creche Cannons Sports Health R'dam Centrum, Benthemstraat 10, Telefoon: 010 243 47 00 Cannons Sports Health R'dam Blijdorp, Energieweg 9, Telefoon: 010 245 16 70 Cannons De clubs zijn dagelijks geopend van 7 tot 23 uur, op zaterdag en zondag van 9 tot 18 uur (Blijdorp) en van 9 tot 16 uur (Centrum). De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere ovedast van bedrijven in het Ri/nmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten van de afgelopen week. Stankoverlast door onderhoudsstop Shell-fabriek De Hyconfabriek van Shell Raffinaderij in Pernis is voor een tweejaar- lijkse grote onderhoudsbeurt gestopt. Op 14 en 15 maart ontstond stankoverlast omdat de fabriek met stikstofgas was gespoeld en dit onbrandbare gas via de fakkel werd afgevoerd. Doordat de stikstof samen met de stankstoffen die ook in de fakkelleiding zaten een onbrandbaar mengsel vormde, werden de stankstoffen niet votledig verbrand. In totaal heeft dit voorval 27 stankklachten opgeieverd uit Schiedam en Rotterdam. Fluitend flatgebouw Op verschillende dagen kwamen weer klachten binnen uit Kralingen en Crooswijk over de fluittoon van flatgebouw "de Admiratrteit" in Rotterdam-Centrum. Tijdens storm flu it de wind door de dakopbouw van de flat en dat leverde in totaal vorige week 33 geluidklachten op. HD Projectontwikkeling heeft naar aanleiding van eerdere klachten al onderzoek gedaan en maatregelen aan de dakopbouw laten uitvoeren om het probleem op te lossen, maar helaas nog met onvoldoende resultaat. HD Projectontwikkeling zal in samenspraak met de Dienst Stedenbouw en Volkshuisvesting nu opnieuw bekijken hoe de huidige overlast kan worden aangepakt. Saharazand Op donderdag belden tien mensen uit het hele Rijnmondgebied de meldkamer over een bruin-gele neerslag op onder andere auto's. Na onderzoek door de uitrukdienst van de meldkamer bleek het te gaan om zogenoemd Saharazand dat op 13 maart tijdens een storm in Afrika is opgewaaid en met de zuidenwind is meegenomen naar Nederland en hier met de neerslag naar beneden kwam. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 3