Voortaan elke maand in deze krant 'iets nieuws' uit Schiedam x/a maasstad iets nieuws uit schiedam Zomer op komst: zonnebrillen van Eye Wish Groeneveld Everybody fits Sneakers Een gezellig Gorzensfeertje bij computerbedrijf VCS Een stralend gebit in een uurtje tijd Colofon Woensdag 31 rnaart 2004 mmm SCHAT zoekt figuranten en hulp Vrijwilligers gezocht voor Kindertuinen Baanlozentrefpunt De Wissel Op zoek naar gouden eieren Boomfeestdag op 7 april Startsein intensieve samenwerking Redactie: SCHIEDAM - De voorbereidingen voor de nieuwste SCHAT-productie De Woelgeest van Winston zijn in voile gangDe locatie voor deze specta- culaire openluchtvoorstelling die van 3 tot en met 8 mei zal spelen in Indu- strieterrein Vijfsluizen zijn de kades van het.voormalige Wilton-Feijen- oord. Daar verrijst in de eerste week van mei weer een tribune waar hon- derden mensen op plaats zullen nemen om de prachtige, ontroerende, her- kenbare en spannende voorstelling De Woelgeest van Winston te gaan zien. Iedere productie weer steken vele medewerkers, achter de schermen, de handen uit de mouwen om geweldige voorstellingen neer te zetten. Ook voor Woelgeest kunnen we weer heel wat mensen gebruiken. Wij zoeken naar theaterliefhebbers die vrije tijd over hebben en die zich vrij willig bij het inmiddels respectabele team van medewerkers willen voegen. De or- ganisatie stelt geen hoge eisen, maar is gewoon op zoek naar enthousiaste mensen die, bij het nieuwste theaterspektakel, de handen uit de mouwen willen steken. Dat betekent dus behulpzaam zijn bij de voorbereidingen en orgamsatie van Woelgeest. Waar hebben we mensen voor nodig: De- corbouw (verf- en timmerwerkzaamheden). Werkdagen: woensdag en donderdag van 19.30-23.00uurenzaterdag van 11.00-18.00 uur. Werk- zaamheden starten op 31 maart. Publieksbegeleiding, catering, hand- en spandiensten op de locatie (changeren van decorstukken), kostumering (als kleedster (m/v) hulp bieden bij wisselen van kostuums en op orde houden van kostuums tijdens voorstellingen). Ook worden er figuranten gezocht. A1 enkele maanden wordt er onder leiding van regisseur Arie de Mol door ongeveer 25 acteurs gerepeteerd. Nu het verhaal steeds meer vorm begint te krijgen, blijkt dat er nog enkele figurantenrollen te verge- ven zijn. Daarom worden enthousiaste spelers (m/v) gezocht, met of zon- der ervaring en boven de achttien jaar, die de gezellige acteursgroep wil len komen versterken. Nadrukkelijk worden mannen gevraagd te reage- ren. Er wordt op zaterdag in hartje Schiedam gerepeteerd en spelers die- nen in de voorstellingsweekelke avondbeschikbaarte zijn. Ookde perio- de voorafgaand aan deze intensieve speelweek wordt actieve deelname aan het repetitieproces gevraagd. Mensen die gei'nteresseerd zijn in figu- ratie bij Woelgeest of versterking van het medewerkersteam kunnen con tact opnemen met Corine Standaart via chm.standaart@schiedam.nl of via telefoonnummer 246 54 68. Meer informatie over de productie en Stichting Schat is te vinden op www.schat-producties.nl. SCHIEDAM - De Educatieve tuinen van de ONS groep zoekt voor het tuinseizoen 2004 nog een paar enthousiaste vrijwilligers voor het project Kindertuinen. Mensen die het leuk vinden om met een groepje kinderen om te gaan en graag kinderen willen begeleiden bij het tuinieren. J aarlij ks leren enkele honderden kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar de beginselen van het tuinieren op de kindertuincomplexen 'Vijfslui zen' (Vlaardingerdijk) en 'Park Kethel' (Harreweg). Ze tuinen ieder van begin april tot oktober in een tuintje van acht vierkante meter en verbou- wen hier groenten en bloemen in. De kinderen worden begeleid door en thousiaste vrijwilligers, die belangstelling hebben voor het tuinieren en graag met kinderen omgaan. Als vrijwilliger helpt men een groepje kinderen een keer per week van 15.30-17.30 uur bij het verzorgen van de tuintjesMen kan hierbij kiezen uit de maandag-, dinsdag-, woensdag-, donderdag- of vrijdagmiddag. N atuurlijk staat men er niet direct alleen voor. Andere vrijwilligers helpen de nieuwe in eerste instantie een handje. Vroeger was het vrijwilligers- werk liefdewerk oud papier. Tegenwoordig krijgen de vrijwilligers een onkostenvergoeding. Voor info: Dick van Leeuwen, tel. 631 52 90. Het huiskamerproject van de negen kerken, die aangesloten zijn bij de Raad van Kerken in Schiedam, De Wissel, organiseert diverse activiteiten op de vaste openingstijden op dinsdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Het bestuur van De Wissel organiseert nu een nieuwe activiteit: hetBaanlozentrefpunt. In deze tijd van economischere- cessie verliezen velen hun baan, soms na een langdurig dienstver- band.Het is niet ondenkbaar, dat men dan in een diep gat valt. Je wilt je verhaal kwijt. De Wissel is hiervoor open op 15 april en 13 mei van 14.00 tot 16.00 uur aan het Broersveld 123. Voor inlichtingen: Y.Jongepier, tel. 426 39 55. Nog een paar weekjes en het is Pasen. Om hier op in te spelen heeft de win- keliersverenging Hoogstraat een paasspeurtocht georganiseerd. Vanaf 3 april zijn er dertien gouden eieren in de etalages van winkels op de Hoog straat verstopt. Op elk ei staat een nummer en een letter, als je de letters op de juiste plek zet krijg je een woord van dertien letters. Iedereen mag mee- doen. De formulieren zijn gratis af te halen bij de leden van de winkeliers- vereniging 'Hoogstraat'te herkennen aan de poster op de deur. Bij inle- vering van het formulier krijg je een passverrassing zo lang de voorraad strekt). Onder de goede inzendingen verloot de winkeliersvereniging een leuk cadeau. Op 3 en 10 april zijn er paashazen op de Hoogstraat. Zij delen formulieren en chocolade-eitjes uit en schenken chocomel ter hoogte van het museum. De 48e Nationale Boomfeestdag wordt op woensdag 7 april in Schiedam gevierd in plaats van woensdag 24 maart. Dit in verband met het overlij- den van Prinses Juliana. De boomfeestdag wordt georganiseerd door de medewerkers van het NME-centrum aan de Harreweg. Dit in nauwe sa- menwerking met ONS Ingenieursbureau en IRADO-Groen. Tijdens de boomfeestdag zullen ertienbomen worden geplant (Els, WilgenEs) door leerlingen van de basisscholen St. Willibrordus en de St. Bernardus. Er wordt aan de Harreweg in park Kethel een schaduwbosje voor vee aan- gelegd. De Nationale Boomfeestdag 2004 staat dit jaar in het teken van Bomen verbinden'. Verbindingen in de natuur zijn er in vele opzichten, zoals ecologische verbindingen en voedselkringlopen. Bomen hebben al- lerlei verbindingen met dieren, mensen en hun omgeving. Zo heeft een boom een verbinding met de aarde, omdat de aarde voedsel en water geeft aan de boom. Een boom heeft ook een verbinding met vogels, die nesten maken in de kroon. Bomen hebben daarnaast verbinding met de lucht en het licht. De zuurstof die ze maken en de schaduw die ze werpen is essenti- eel voor heel veel planten en dieren. Geinteresseerden kunnen woensdag 7 april om lO.OOuur komen kijken naar het bomenplanteninhet weiland- je op de kruising Harreweg en Akkerpad. SCHIEDAM - Iedereen kijkt er naar uit en hij komt eraan; de zo mer. Eye Wish Groenveld is ge- heel en al voorbereid op de lange zomerse dagen. De nieuwste col- lecties zijn binnen. En de etalage op de Hoogstraat, schuin tegen- over de ingang van de Nieuwe Pas sage, is in frisse lentekleuren geel en wit uitgevoerd. Begin de lente met een nieuwe bril, neem nieuwe contactlenzen of een klasse zonnebril, die niet alleen be- schermt tegen UV-stralen maar te- gelijkertijd een modieus uiterlijk geeft. Eye Wish Groeneveld is een oude, bekende opticien. Die al decennia- lang gevestigd is op de Hoogstraat. Vroeger onder de naam Groene veld en nu gesteund door een grote organisatie Eye Wish. Daardoor kan deze zaak goedkoop en met garantie een wel heel breed pakket aan soorten brillen, contactlenzen en zonnebillen leveren. En met de zogenaamde 'laagste prijs-garan- tie': wat betekent dat Eye Wish contant het verschil terugbetaalt als u een identiek montuur of zon nebril ergens anders voordeliger weet te vinden. Zonnebrillen zijn natuurlijk prak- tisch door de effectieve bescher- ming tegen al te fel licht. Maar daarnaast kan een zonnebril de drager een compleet nieuwe look geven. Daarom hebben zelfs top kledingmerken als Boss, Esprit, Armani of Dior zich toegelegd op monturen en die hangen nu te pronken in de Hoogstraat. Wat zijn die nieuwe trends? „Space is de nieuwste trend qua montuur en glazen", volgens be- drijfsleider M. Stolk van Eye Wish Groeneveld. Grote, vaak rechthoe- kige monturen die science fiction- achtig aandoen. Vaak Italiaanse ontwerpers die met bijzondere ma- terialen en kleurencombinaties werken. Maar ook meer klassieke zonne- brilmerken als Ray-Ban en Pola roid met mooie glamoureuze bril len geschikt voor filmsterren maar waarom niet ook voor U? Je moet sommige brillen ook durven dra- gen. De andere trend is de sportieve zonnebril die bijvoorbeeld voet- baller Edgar Davids draagt. Adidas, Nike, Diesel en Gant ma ken sportieve brillen met trendy frisse kleurencombinaties. Prak- tisch en modieus. Sterren als zan- geres Anastacia, Marion Jones en Paula Radcliffe hebben deze trend gezet met grote glazen van roze, oranje of violette kleuren. De zon mag eraan komen. Natuurlijk heeft Eye Wish Groene veld ook monturen voor gewone brillen. Van heel exclusief tot een- voudig maar erg goedkoop. Maar eerst moet dan met modeme meet- apparatuur de ogen worden gecon- troleerd. En ook is deze opticien gekwaliftceerd voor verkoop van lenzen. Die zijn er in allerlei soor ten. Van harde of vormvaste len zen tot aan hele zachte en van len zen voor een dag tot maandlenzen of langer. Tegenwoordig zijn er ook al lenzen met een leesgedeelte ingebouwd. Alles wat je ogen wensen. Eye Wish Groeneveld, Hoogstraat 17 (tegenover ingang Nieuwe Passa ge). SCHIEDAM - Everybody fits sneakers of 'iedereen past gym- pies' is de slogan van Schiedams nieuwste schoenenzaak. 'Snea kers' een modieuze schoenenketen die sinds kort in Schiedam is ge vestigd. In een pand dat zowel in de Nieuwe Passage als aan de Hoogstraat zit. „Een toplocatie" volgens eigenaar Jordy Helemigh, ook bekend van Helderman Sport even verderop. Bij Sneakers ver- koopt hij, samen zus Esther, tren dy, casual shoes. Sneakers is geen gewone schoe nenzaak. Nee, meer een modieuze zaak die internationale merken verkoopt. Zoals Diesel, Reebok, Quick, Adidas en Nike. Merken uit de sport voortgekomen maar waar het verschil tussen sport en sportief schoeisel vervaagt. Vooral mode- schoenen. Met voor deze zomer modeme, felle kleuren. Afgelopen met die saaie kleuren van de win ter, welkom frisse, fluorescerende kleuren voor gympen, sandalen en laarsjes. „Een topper dit seizoen worden de All Stars", zo voorspelt Jordy. Waarbij Sneakers de enige zaak in Schiedam is die deze retro collectie van Converse verkoopt. Vroeger, in de jaren 60, was dit merk het USA merk voor basket ball. Nu is het weer helemaal in en een collectors item. Naast al die soorten gympen en laarzen zal 2004 de zomer van de teenslippers worden. Nee, niet die voor het zwembad maar muiltjes en sandalen met een elegant hakje. En dat in hele vrolijke kleurtjes en motieven. Schoentjes waar flitsen- de nagellak bij past. Merken? Bronx en Mexx.Alles in de nieuwe winkel straalt klasse uit. Hagelwit- te muren, een televisiewand TMF 'de beste muziek', en de bruine parketvloer. Als stoelen de origi- nele, rode velours bioscoopzetels stoelen uit Neerlands beroemdste bioscoop; Tuschinsky. Sneakers gaat met de tijd mee door de gratis elektronische Member- card waarmee je een hoop voor- deeltjes en info thuis op de compu ter binnenkrijgt. Zoals een sneak- preview voor de nieuwste model- len, een sneakzine, the Quizz en een internet pagina (www. Sneas- kers.nl) met partylinks en een spaarsysteem met grote bonussen. Sneakers, Nieuwe Passage 32 in gang aan de Hoogstraat) voor trendy, casual shoes. SCHIEDAM - Computerbedrijf Velthuijs Computer Systems (VCS) bouwt computers voor de klant op maat. Door middel van een gesprek met de klant bouwen de medewerkers van VCS een computer in elkaar die is aangepast aan het computergebruik van de klant. De prijzen van de gebouwde com puters zijn dus steeds weer anders. Vanaf 550 euro kan men bij VCS terecht voor een computer geschikt voor doorsnee gebruik, inclusief software en monitor. De klant be- taalt voor de onderdelen die in de computer worden gebouwd. Het bouwen van de computer zelf is gratis. Op de website van VCS staan negen configuraties, dit houdt in de samenstelling van de computer. Men kan kiezen uit een 'Starters-pc', een 'Office-pc' of een razendsnelle 'Gamers-pc'. De prijzen varieren van 299 euro tot 879 euro. Het voordeel van het laten bouwen van de computer bij VCS is dat er geen overbodige luxe in zit, waar- voor men extra moet betalen. Ook kan de klant gemakkelijk voor re- paratie of uitbreiding bij VCS te recht. De reparaties worden meest- al binnen 24 uur gerealiseerd. Eigenaar John Maris: „Mensen die een computer op maat willen, vra- gen hebben of een reparatie willen laten doen zijn altijd welkom. Wij hebben een echte hobbywinkel. Wij zijn niet voor niets gevestigd in de Gorzen, want bij ons in de winkel hangt dan ook een gemoe- delijk 'Gorzen sfeertje'. Wij heb ben goede contacten met onze klanten en zijn al tien jaar hier in de Groenelaan gevestigd. In au- gustus vieren wij ons tienjarig ju- bileum." VCS verkoopt naast computers ook losse hardware en software. Klanten kunnen bij VCS een do- meinregistratie of verhuizing aan- vragen en het bedrijf ontwikkelt webapplicaties, zoals MySQL da tabases. Ze zijn gespecialiseerd in PHP utilities en houden zich bezig met webdesign. Voor de zakelijke gebruiker van de computer biedt VCS onderhouds- contracten, werkstations, servers, configuraties, netwerken, repara ties en de nodige software, zoals NT Server, 2000 server en 2003 server. VCS is gevestigd in de Groenelaan 40. Maandag is het computerbe drijf gesloten. Voor meer informa tie kan men contact opnemen met VCS tel. 010 - 2467313 of een kijkje nemen op de website: ww- w.vcs-pc.nl. De heerFred Stegman, districtschef politie Rotterdam-Rijnmond district Schiedam en mevrouw Karin van Dreven, directeur-bestuurder Woon- plus, hebben een samenwerkingsconvenant ondertekend waarin is vast- gelegd hoe beide partijen hun krachten gaan bundelen om gevallen van overlast en ergernis in de woon- en leefomgeving te verkleinen. Hierbij kan onder andere worden gedacht aan geluidsoverlast, discriminatie, hennepteelt en onderhuur. De ondertekening van het convenant kan wor den gezien als startsein voor een intensievere samenwerking tussen poli tie en Woonplus. In principe gaat het om de verplichting tot samenwerking bij het constate- ren van een overlastsituatie. Als vervolgens strafbare feiten worden ge- constateerd, treedt de politie op. Als de overlast indruist tegen het afgeslo- ten huurcontract moet Woonplus vervolg geven aan de samenwerkings- plicht. Waar mogelijk moet dan een juridische procedure tot ontbinding van de huurovereenkomst worden opgestart. Stella Schaper Frank Willemse Opmaakredactie: Joop Langeveld Fotografie: Roger van der Kraan SCHIEDAM - 'Je gebit is je visite- kaartje', wordt vaak gezegd. Wie een gezonde en frisse uitstraling wil hebben, zal moeten zorgen voor een gezond en fris gebit. 'De Smile Specialist' biedt uitkomst. De Smile Specialist introduceert een revolutionaire nieuwe en veili- ge behandelingsmethode in Neder- land om tanden weer natuurlijk wit te maken. Dankzij deze nieuwe techniek staat de klant na een be- handeling van een tot anderhalf uur weer buiten met een stralend wit gebit. Het belangrijkste is dat de behandeling bij De Smile Spe cialist betaalbaar is.Sinds begin november is De Smile Specialist gevestigd in Schiedam aan de Lan ge Haven 141. De praktijk kijkt uit op de korenbeurs en is gevestigd in de voormalige Roelants drukkerij, in dat unieke stukje Schiedam. Het uiterlijk van de praktijk en de pret- tige sfeer alleen zijn al een bezoek- je waard. Voor de Smile Specialist komen klanten vanuit heel het land naar Schiedam, van Amsterdam tot Friesland. Als klanten in de praktijk komen krijgen ze een gratis consult. De specialist bekijkt het gebit en infor- meert de klant over de te verwach- ten witheid. Er kan een afspraak gemaakt worden of de behandeling kan meteen beginnen. Het gebit wordt eerst ontdaan van aanslag door middel van polijsten. Daarna wordt er heel secuur een be- schermlaag aangebracht op het tandvlees. „Wij besteden veel aan- dacht aan de bescherming van de mond, omdat het gebit en de mond heel belangrijk zijn. Het moet niet zo zijn dat mensen met een mooi gebit en beschadigd tandvlees weer naar buiten gaan", zegt eige naar Mik Brokke. Daarna wordt er een speciale gel aangebracht die de tanden witter maken. De gel wordt geactiveerd door een speciaal hier voor ontwikkelde lamp. Deze laat- ste handeling wordt drie keer her- haald en de behandeling is klaar. Specialist Brokke liet zich inspire- ren in Amerika, waar het witter maken van tanden net zo gewoon is als naar Mac Donalds gaan. Al leen dan zonder drive-in. „Het wit ter maken van tanden op zich is geen nieuw gegeven. Daarvoor zijn er diverse praktijken gevestigd in Nederland. Alleen is een behan deling bij deze praktijken niet te betalen. Je zou bijna zeggen dat een wit gebit alleen bestemd is voor beroemdheden. Wij houden de behandeling betaalbaar. Boven- dien passen wij een heel nieuwe techniek toe, die veilig en pijnloos is." De resultaten blijven normaal twee tot drie jaar gehandhaafd. Dit met inachtneming van een goede mondhygiene en normale bloot- stelling aan verkleurende midde- len, zoals koffie, thee, wijn en ni cotine. Het tandblekende proces van de Smile Specialist is voor de meeste mensen pijnloos. Een klein percentage ervaart lichte gevoelig- heid net na de behandeling. De be handeling tast het tandglazuur en de vullingen niet aan. De tanden kunnen door een behandeling acht nuances witter worden. De resulta ten zijn afhankelijk van de kleur van de tanden en van de omstan- digheden. De behandeling is ge schikt voor iedereen die wittere tanden wil. De Smile Specialist kan geinteres seerden informeren over de moge- lijkheden. Voor meer informatie: De Smile Specialist, Lange Haven 141, telefoonnummer: 010 4262022.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 10