Fraaie liedjes in 'Telkens Weer Het Dorp' Maaike Widdershoven geniet van rol in 'Musicals in concert 2' Twee Aziatische films tijdens Asiamania in Pathe Z0NDAG 4 APRIL 11.00 UUR GRATIS MUSEUM STUK OPENING THEMA TENTOONSTELLING METEN IS WETEN GRATIS ENTREE RADIO/TV RUILBEURS pocQEuiT TOT ZIENS OP Z0NDAG 4 APRIL CEINTUURBAAN 104 EN 111 ROTTERDAM po.pHH Korting Topsportkalender Rotterdamse y 10 en 12 apri' _.L LEZINGEN EN DEMONSTRATIES stad ROTTERDAM - Musicals zijn zo populair dat zelfs een concert met musicalnum- mers voile zalen trekt. Na het succes van het eerste deel is nu 'Musicals in concert 2' in de theaters te zien. Musical- sterren Danny de Munk, Joost de Jong, Mariska van Kolck, Nurlaila Karim en Maaike Widdershoven zin gen liedjes uit bekende en nieuwe musicals. „Het is geen musical, maar meer een popconcert", aldus Maaike Widdershoven. ROTTERDAM - De samoeraizwaarden zullen er lustig op los- hakken en het bloed zal weer rijkelijk vloeien. Morgen en woensdag 7 april worden de Aziatische films 'Battle Royale II: Requiem' en 'Sword in the Moon' in Pathe vertoond. 4 april Start Fin",sh Coolsinge Meer/nfo.-www.roterdamm^on.n Wanneer u tijdens de Radio Ruilbeurs op zondag 4 april lid wordt van de Vrienden-Donateurs Club van het Rotterdams Radio Museum mag u geheel gratis een Museumstuk uitzoeken die tijdens de ruil beurs op de Ceintuurbaan 111 wordt aangeboden. Zondag 4 april 2004 is de dag voor "oud"-vakgenoten, detailhandelaren, importeurs, radio-TV technici, verkopers en ook voor de verzamelaars, radio amateurs, hobbyisten. Het Rotterdams Radio Museum aan de Ceintuurbaan 104 te Rotterdam Noord opent op zondag 4 april om 11.00 uur de nieuwe halfjaarlijkse thema-tentoonstelling tot 1-11-04 met nostalgische meetinstrumenten die de geluid en beeld spanningen en stromen op een leuke manier ook voor kinderen zichtbaar maken. 12.00 uur "Van je vak iets leuks maken" Gepresenteerd door Arie van Pelt v.m. Servicemanager van Nordmende en Grundig. 13.00 uur 'Sony achter de schermen" Gepresenteerd door Dave van Velzen v.m. Directeur Sony Nederland. 14.00 uur "Er valt best wel te lachen" Gepresenteerd door Harry de Jong sr. v.m. Directeur Correct. 14.30 uur Innovatie Show "Voor thuis en de zaak" Presentatie over de nieuwste innovatieve elektronica ontwikkelingen. 15.00 uur Rondleiding en demonstraties in de Correct Installatie Reparatie Centers. 15.30 uur Reiinie voor vak- en branchegenoten, van technici tot fabrikant en van verkoper tot importeur. Het Rotterdams Radio Museum organiseert op zondag 4 april 2003 van 11.00-16.00 uur in Rotterdam bij Correct op de Ceintuurbaan 111 t/o het museum een grote Ruil- en Verkoopbeurs van oude radio en TV apparatuur met honderden modellen. Op de beurs kunnen ook oude radio onderdelen gekocht worden. Woensdag 31 maart2004 XT51 door Jacques Nachtegaal ROTTERDAM - Natuurlijk kennen we allemaal Wim Sonne- veld's successen zoals 'Nikkelen Nelis', 'Lieveling' en 'Jose- fien'Dat geldt ook voor de prachtige liedjes van Frans Halsema, zoals 'Jean Francois en Piet van Dijk' of 'De Sneeuwman' en 'HetFachen' van Willem Nijholt en andere geweldige liederen van onder andere Purper en Willeke Alberti. We kunnen de tekst soms uit voile borst meezingen, maar vraag niet van wie die prachtige liedjes zijn. Dan wordt het stil. Veelal zijn ze ons niet eens bekend, die woordtovenaars op de achtergrond. Een van die woordkunstenaars die aterconcert met louter sterren op de altijd bescheiden op de achtergrond bleef, was de man die bekender werd als de levenspartner van Wim Sonneveld dan als de tekstschrijver van zoveel fraaisFriso Wiegersma. Begon ooit met het vertalen van het stuk 'Het Dorp', en heel veel moois volgde. De teksten herkennen we gemakkelijk omdat ze niet alleen zo eenvoudig van opzet zijn, maar ook erg herkenbaar. De liedjes zijn sim- pel weg hartverwarmendHet moest er dus een keer van komen dat de man achter deze liedjes in het zon- netje werd gezet. 'Een hommage aan tekstdichter Fri so Wiegersma' luidt dan ook de on- dertitel van 'Telkens Weer Het Dorp'Het stuk is een geweldig the- planken. Naast de verrassende Mar- nix Kappers en de alom bejubelde Joke de Kruijf schitteren Jenny Are- an en Tony Neef onder leiding van een vijf mans orkest. De hommage wordt geregisseerd door John Yost. Veelal vindt zoiets plaats in het kleinkunstmekka Het Nieuwe De La Mar Theater in Amsterdam, maar Opus One, het gezelschap dat veel succes boekte met musicals als 'Jungle Book''Belle en het Beest' 'De klokkenluider van deNotre Da me' en 'Buster en Benjamin', maakte er een heuse theatertournee van, „Nederland heeft natuurlijk heel veel goede tekstschrijvers, maar de kracht van Friso Wiegersma ligt in Marnix Kappers speelt samen met Tony Neef in de voorstelling 'Telkens Weer Het Dorp'. foto:GovertdeRoos het nostalgische wat hij oproept met zijn teksten", zegt acteur Tony Neef. „Over Friso wordt niet eens zoveel verteld in deze voorstelling, dat was ook zijn wens. Hij wilde wel zijn medewerking verlenen aan het tot stand komen van het programma maar zei: 'Praat niet over me, zing het maar'." „Dat is natuurlijk best prettig, want dan is er meer tijd voor de liedjes en daar draait het toch om"gaat T ony Neef verder. „De liedjes zijn te mooi om te laten liggen. We hebben er met z'n alien ook keihard aan ge- werkt om het hoge tempo, waarmee de voorstelling speelt, te kunnen be- reiken. De voorstelling verloopt gladjes en vooral niet te gelikt. Ge- likt is Joop van den Ende en dit is bijna anti Joop van den Ende. Het is een warme deken. Geen geweld, kroonluchters of helikopters, nee gewoon aandacht voor het mooie van de liedjes." De kracht van deze voorstelling ligt in de eenvoud. „Ik ben ook heel ge- lukkig met de kans die ik heb gekre- gen om hier aan mee te mogen doen", zegt de acteur. „Men kent mij van musicals, maar niet van het kleinkunstrepertoire. Ik heb mijn plaats hier te danken aan Friso zelf, die mij hoorde zingen bij het Gala van het Nederlandse lied. Ik moest daar invallen om 'Margootje' te zingen. Dat heeft er toe geleid dat Friso Wiegersma zei: 'Ik wil die blonde jongen, die Tony Neef, er bij hebben." „Ik wil graag alle facetten van het vak beoefenen, daarom doe ik ook met Brigitte Nijman 'Heidie en de Heino's' en nasynchronisatie van veel Disneyfilms en natuurlijk mu sicals. Uiteindelijk kristalliseert het specialisme zich wel uit. Maar dit is me welheel erg goed bevallen. Mijn ultieme wens is ooit nog een Neder- landstalige cd en liedjesprogramma te mogen maken van het werk van Burt Bacharach. Dat gaat er ooit nog wel van komen, maar niet al leen, want ik haat het om alleen op het toneel te staan. Dus misschien met mij theaterzus Brigitte Nijman als de Nederlandse Dionne War wick, want net als met Jenny Arean meng ik mooi met haar." 'Telkens Weer Het Dorpis te zien in: Het theater aan de Schie in Schiedam op 3 april, op 6 april in De Stoep in Spijkenisse en de laatste voorstelling van deze tournee is op 20 mei aanstaande in het Oude Luxor theater in Rotterdam. Kunstenaar Abdol Motavassel zal de komende maanden een aantal boeken van Boekhandel Donner voorzien van een gesigneerde te- kening. Deze actie is onderdeel van het project 'Het verborgen blauw', van Motavassel. Hij maakt graag kleine tekeningen met een BIC-balpen, maar combineert zijn werkstukken met het mysterie van het verborgene. Zo heeft hij in Bre da bij Boekhandel de Geus een zelfde project gedaan. Hij neemt een willekeurig boek uit de winkel, maakt er een tekening in en zet het boek weer terug bij de voorraad. Boekhandel Donner heeft hem toe- stemming gegeven dat ook in Rot terdam te doen. Hij zal de komen de maanden een aantal malen de boekhandel bezoeken. Het Historisch Museum Rotterdam organiseert in het Schielandhuis (Korte Hoogstraat 31een tentoon- stelling van dertien Rotterdamse meesters uit de zeventiende eeuw. Het gaat om meesters waarnaar straten zijn vernoemd in Middel- land, zoals Volmarijn en Bellevoy, de expositie heeft dan ook de naam 'Meesters van Middelland' meege- kregen. De tentoonstelling omvat meer dan vijftig werken, veelal lieten de schilders zich door Rotterdamse onderwerpen inspireren. De expo sitie gaat ook over de geschiedenis van Middelland en omvat platte- gronden, historische foto's en door fotograaf Erno Wientjens gemaak- te hedendaagse foto's. De exposi tie is van 4 april tot en met 19 Sep tember te bezichtigen. Opus One speelt de voorstelling Jungle Book in het Oud Luxor Theater (Kruiskade 10) op woensdag 7 april, aanvang 14.00 en 19.00 uur. Het gaat om een familiemusical gebaseerd op de verhalen van Rudyard Kipling. Twaalf dansers en zangers werken aan de voorstel ling mee. De voorstelling is ge- schikt voor kinderen vanaf zes jaar. (484.33.33) 'Bestseller', de nieuwe voorstelling van Meekers Uitgesproken Dans gaat 4 april, 14.30 uur, in premiere in de Rotterdamse Schouwburg. De voorstelling is vervolgens in april, mei, oktober en november op ver- schillende plaatsen in Nederland te zien. heel andere kant van zichzelf zien. „Ik wil graag loskomen'van het Maria-imago, het leuke meisje. Hier mag ik stoer, sexy en gewoon mezelf zijn op het toneel. Ik mag nu pop zingen. Erg leuk, want mensen hebben zoiets van 'ik wist niet dat zij dat ook kanIn een mu sical heb je een rol en dat is nu niet zo. Nu zing ik een liedje, ga weer af, en zing weer een liedje. Er is geen spanningsboog, want het ene liedje heeft niets te maken met wat je daarvoor zong. In een musical spelen is niet zwaarder dan dit, want ik zing nu veel popnummers en dat ben ik niet gewend. Daar- door is het toch best zwaar." Naast 'The sound of music' was Widdershoven ook te zien in de musicals 'West Side Story', 'The Phantom of the opera*, 'Anatev- ka', 'Elisabeth' en 'Rex'. Omdat ze van oorsprong zangeres is (Ze volgde het conservatorium, uit- voerend musicus klassieke zang, afdeling lichte muziek) ligt haar hart bij het zingen. Niet voor niets bracht ze onlangs haar eerste cd uit, 'Dichtbij';. „Een easy liste ning cd met veel ballads", vertelt ze hierover. „Allemaal Neder- landstalige liedjes, tussen musical en popmuziek in. Liedjes van Ba- baraStreisand, Crosby, Still, Nash Young en Michael Jackson, maar dan vertaald in het Neder- lands. Ikheballeliedjeszelfuitge- kozen. Daarom heet de cd ook 'Dichtbij'." NaMusicals in concert 2is Maai ke te zien in de opera 'Die Dreigo- schenoper' en daarna gaat ze haar tweede cd opnemen, die in Sep tember moet verschijnen. „Die zal te vergelijken zijn met 'Dichtbij', maar dan Engelstalig. Er komen speciaal daarvoor geschreven nummers op van een aantal com- ponisten. De Belgische musical- ster Hans Peter Janssens zingt mee op de cd en ik neem een aantal lied jes op met een kinderkoor.Nu er straks twee cd's van haar in de winkel liggen, dringtde vraag zich op wanneer zij met een eigen lied jesprogramma in de theaters te zien zal zijn? „Ik zou graag een theaterconcert of liedjesprogram ma maken. Dat lijkt me heel erg leuk, maar concrete pi annen zij n er nog niet." Een nieuwe musical staat ook nog niet op het programma. „Het is lekker dat ik straks met mijn eigen cd's bezig kan zijn. Dat idee was er al langer, maar er was gewoon geen tijd voor. De afgelopen an- derhalf jaar met "The Sound of music' waren heel erg leuk, maar wel heftig. Avond aan avond op het toneel, soms zeven avonden in de week. Straks na drie maanden 'Musicals inconcert2' endeopera heb ik even rust nodig. Anders word je echt heel snel oud. En dat wil ik niet, ik wil ook van het leven genieten". lacht ze. „Dat is voor andere mensen heel normaalmaar voor ons is dat echt een luxe." door Vincent Wernke „Het is een compilatie van alle maal musicalnummers en dan vooral uit popmusicals", vertelt Maaike Widdershoven over de voorstelling 'Musicals in concert 2'. „Je kunt het bijna zien als een soort popconcert met zangers en dansers. Elk lied wordt uit zijn mu- sicalcontextgehaald. Eennummer als 'Idon'tknowhowtolovehim' wordt normaal gezongen door een vrouw en dat zingen we nu met z'n drieen. Daardoor is het wel heel leuk, want mensen herkennen de liedjes wel, maar zien ze tiu een heel ander soort ambiance." In het spetterende programma ko men onder meer liedjes voorbij uit 'Grease', 'Aida', 'Miss Saigon', 'Cats', 'Saturday Night Fever', 'Titanic' en '3 Musketiers'. Daar- naast krijgt het publiek voorproef- jes van nieuwe producties als 'The Lion King', 'Crazy for you' en 'We will rock you". „Alle num mers zijn opnieuw gearrangeerd' vertelt Widdershoven. „Boven- dien zingen wenietmeteen orkest, maar met een live band. Daardoor wordt het sowieso wat meer groo vy en swingend. Zoals ik al zei, je In 'The Sound of music' was Maaike Widdershoven de afgelopen anderhalf jaar te zien als Maria. In 'Musicals in concert 2' laat ze een heel andere kant van zichzelf zien. „Hier mag ik stoer, sexy en gewoon mezelf zijn op het toneel.foto: Roy Beusker kunt deze voorstelling het best vergelijken met een popconcert." De musicalsterren laten het pu bliek ook nog even meezingen in een sing-along blok, waarin onder meer liedjes voorbij komen uit "Annie", 'Grease' en 'The Sound of music'. In die laatste musical was Maaike Widdershoven de afgelopen an derhalf jaar te zien als Maria. In 'Musicals in concert 2' laat ze een Lezers van Maasstad week- bladen kunnen 'Musicals in concert 2' in het nieuwe Luxor Theater op 6, 7, 8 en II april voordelig bezoeken. U krijgt vijf euro korting op een kaartje en krijgt bovendien een gratis sleutelhanger van 'Mamma Mia!' bij uw reser- vering (maximaal vier kaarten per persoon). Reserveren kan via 010-484.33.33, o.v.v. Ac- tie Maasstad. Deze actie is niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen/passen, op reeds gekochte kaarten en zolang de voorraad strekt. Voor meer informatie: www- .musicals.nl of www.maaike- widdershoven.nl. ROTTERDAM TOPSPORT Hollywood bepaalt voor het over- grote deel wat we in de bioscopen kunnen zien. Maar het monopolie brokkelt langzaam maar zeker afEr zijn steeds meer films van eigen bo- dem in de bioscoop te zien en daar- naast worden ook steeds vaker pro ducties uit het Verre Oosten gepro- grammeerd. Liefhebbers van die Aziatische films moeten l en 7 april in de agenda vrijhouden. Dan zal namelijk 'Asiamania' plaatsvin- den. „Eigenlijk heeft het nog lang ge- duurd voordat deze avond er is", legt Minh Rummenie van Pathe uit. ..Rotterdam heeft altijd al iets met Aziatische films gehad. Kijk maar naar het Intemationaal Film Festi val Rotterdam. Daar hebben films uit landen als bijvoorbeeld Hong Kong, Korea, Japan en China altijd een prominente plaats gehad." Daarnaast ziet Rummenie er steeds meer Aziatische producties te be- zoekenzijn. „Kijkmaarnaardefilm Crouching Tiger, Hidden Dragon en de populariteit van een acteur als Jackie Chan.Zeker is dat de Azia tische filmindustrie meer geaccep- teerd wordt. Vele acteurs en regis- seur, denk aan John Woo, hebben succesvol de overstap naar Holly wood gemaakt. Ook heeft de oos- terse animatiefilm zijn plaats hier veroverd. „Maar de echte genrefilms zijn t slechts mondjesmaat te zien, en dan vrij wel alleen op festivals. Om hier- in verandering te brengen organise- ren we nu de Asiamania-tour. Twee films, 'Battle Royale II: Requiem' en 'Sword in the Moon', zullen langs een vijftal steden reizen", zegt Minh Rummenie. De Japanse actiefilm 'Battle Royale II: Requiem' gaat verder waar deel 1 is opgehouden. Het eerste deel trokin Japan meer dan twee miljoen bezoekers en werd in de rest van de wereld een culthit. Filmliefhebbers met een zwakke maag zullen tijdens het kijken van de film het zwaar te verduren krijgen. Regelmatig spat het bloed op de lens van de camera. De Koreaanse film 'Sword in the Moon' gaat over twee bevriende krijgers, beiden in dienst van een koning. Als een van de krijgers zich tegen zijnkrijgsheerkeert, is deloy- ale soldaat genoodzaakt zijn oude vriend uit te schakelen. De film staat bekend om zijn spectaculaire zwaardvechtscenes. Asiamania is te zien op donderdag 1 april in Pathe De Kuip om 20.00uur en woensdag 07 april in Pathe Schouwburgpleinom 19.15 uur. De entree bedraagt 12,50 euro voorde twee films. 'Battle Royale II: Requi em en 'Sword in the Moonworden achter elkaar vertoond. Kijk voor meer informatie en reserveringen op www.pathe.nl CORRECT CEINTUURBAAN 111 Noord ZONDAG APRIL V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 21