Hooggespannen verwachtingen Levendige zevenzitter van Mitsubishi €1.500,- a Lancia's idee van de Idea Lekkere Laguna's Grandis 1 L 1 \L\ LSI BM Dejarige deeltuit en u mag kiezen Chrysler Voyager Uw extra voordeel 1.277,- County Car Rotterdam B.V. Ford Focus C-Max 1.8i Trend BMW 5-serie ontvangt trofee Autol Avensis: Lease Car of the Year Nieuwe Panda populair 16 APR AHOY' autonieuws snelheid tips gadgets primeurs autotests veiligheid mobiliteit fL-1 Op de kop af 20 jaar geleden werd de geintroduceerd als de eerste volwassen MPV in Nederland. Om dat te vieren doet Chrysler u een bijzonder aanbod op deze topchique uitgeruste Chrysler Voyager. En als dealer doen we daar nog een schepje bovenop. Een GPS navigatiesysteem of een DVD entertainmentsysteem voor slechts €799,-. Aan u of uw kinderen de keuze. Toepad 15, Rotterdam, 010-4529066 Ford heeft een naam te hoog te houden als het aankomt op het maken van ftjn stu- rende en ftjn rijdende auto's. Met de Ford Focus C-Max geeft het merk zijn eigen de- finitie van de term midi- MPV. De ontwerpers van Ford hebben lang de kat uit de boom gekeken, terwijl de concurrentie al volop snoep- te uit de populaire midi- MPV-ruif. Wij hebben daar- om hooggespannen ver wachtingen van de C-Max. Nieuwe maatstaf Specificaties Bijzonderheden De Mitsubishi Grandis weet goed raad met snelwegkilo- meters. Op uiterst comforta- bele en rustige wijze koerst hij met een lekkere snelheid over de linkerbaan. De ze venzitter voelt oersolide en rijdt koersvast. Als we later die dag op kleine, voor een deel met sneeuw overdekte weggetjes sturen, zien we het andere gezicht van de Gran dis: de MPV toont zich on- verwacht lenig. Hij stuurt snel en direct en trekt met veel plezier een behoorlijke tussensprint. De 165 pk ster ke viercilinder draait lekker vanaf tweeduizend toeren en trekt zonder haperen door tot het drievoudige. De Grandis is een ronduit levendige auto, met een enthousiaste 'spirit'. Zes of zeven De Lancia Musa is niet zomaar een Fiat Idea met Lancia-logo's. De Musa gaat Lancia vertegen- woordigen in het sterk groeiende segment van de compacte MPV. De Lancia is gebaseerd op de Fiat Idea, alleen is hij gestoken in chi- que Lancia-kledij. Nog dit jaar verschijnt de Musa in de show room van de Lancia-dealer. De Musa is niet zomaar een Idea met met Lancia-logo's. De Itali- aanse ontwerpers hebben de Musa wel degelijk een heel eigen gezicht gegeven. De compacte MPV heeft de karakteristieke Lancia-grille en scherp gelijnde koplampunits. De grote koelsleuf in de onderbumper staat niet alleen stoer, maar zorgt ook voor de toevoer van koellucht naar de motor. De achterzijde van de Musa kenmerkt zich door een bolle achterklep en puntige achter- lichten. Chroomaccenten random maken het gedistingeerde uiterlijk van de Lancia Musa compleet. Voor de aandrijving staan dezelfde motoren paraat als voor de Idea. Lancia levert de Musa met een 1,3- liter (70 pk) of 1,9-hter (100 pk) JTD-dieselmotoren,ofeen 1,4—liter benzinemotor met 95 pk. Binnenin het stijlvolle koetswerk kunnen de inzittenden rekenen op een sfeer- volle ambiance die versterkt wordt door warme kleuren en ffaaie ma- terialen. Hoeveel de Musa gaat kosten is nog niet bekend. Prachtig lichtmetaal en tal van andere extra's voorslechts 600 euro: de Renault Laguna Tech Line. bovendien op lichtmetalen 16- inchwielen. Waarde van al dit moois: dik 2.000 euro. En wat be- Renault maakt de Laguna wel erg aantrekkelijk. Twee speciale uit- voeringen bieden de koper van de- ze Franse middenklasser erg veel voordeel. Tech Line en Tech Road zijn de namen van de twee nieuwe uitvoe- ringen. Renault biedt met beide pakketten veel extra's tegen een geringe meerprijs, een beproefd concept om de verkopen van een model 'op leeftijd' nieuwe impul- sen te geven. De Laguna-koper is hoe dan ook spekkoper, want Re nault pakt werkelijk flink uit. In de Tech Road-uitvoering heeft de Laguna onder meer een naviga- tiesysteem, een regensensor, een warmtewerende voorruit en auto- matische airconditioning aan boord. Grand Tour-varianten staan taalt de consument? Slechts 495 euro. Het model is daardoor al van- af 22.995 euro verkrijgbaar. De Tech Line-versie gaat nog een stapje verder. Op deze uitvoering monteert de Franse autobouwer als extra's een navigatiesysteem met kleurenscherm, ffaaie lichtmetalen wielen, interieurbekleding met leer en alcantara, een regensensor, een lichtsensor en zonneschermen voor de achterste zijruiten. Voor al deze verwennerij vraagt Renault 600 euro, terwijl de normale waar de maar liefst bijna 4.000 euro be- draagt. Het voordelig zakendoen is inmiddels begonnen in de Renault- showrooms. Beide modellen zijn direct leverbaar. hk V Orgineel Chrysler navigatiesysteem DVD entertainment systeem in het dat; Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00-18.00 uur. Zaterdag 10.00-17.00 uur. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. Hij is anders, maar toch overdui- delijk een Ford. Al meteen bij de eerste blik op de carrosserie van de C-Max is de familieband met de Focus en de Fiesta duidelijk. De 'new-edge' vormgeving van de neus is erg herkenbaar Ford. Met de C-Max lijkt het merk te zeggen: we maken een midi-MPV met voldoende hoofdruimte maar zodra het kan, kiezen we voor dy- namische uitstraling boven pure functionaliteit. Ter hoogte van de rugleuningen van de achters toe- len buigt de daklijn van de C-Max naar beneden, maar achterin is meer dan voldoende hoofdruim te. We zien hooggeplaatste ach- terlichten, zoals we die ook ken- nen van de andere Ford-model- len. Terwijl de concurrerende mi- di-MPV's door hun uiterlijk wel het busje-idee oproepen, is daar bij de Focus C-Max geen sprake van. De voorpassagiers zitten op zetels die voldoende zijdelingse steun bieden en de onderrug goed on- dersteunen. Achterin is voldoen de plaats voor drie volwassenen en de achterstoelen bieden veel gebruiksmogelijkheden. Wie de middelste zitting van de achter- bnnk-verw ijdert, kan de twee ove- rige stoelen schuin en naar achte- ren verschuiven. Het voordeel hiervan is dat er zo meer schou- der- en beenruimte ontstaat voor de resterende stoelen. Een simpe- De Ford Focus C-Max laat zich kennen als een dynamische auto. le, maar doeltreffende keuze. Doorgaans blinken midi-MPV's door hun hogere carrosserie en dus hogere zwaartepuntniet uit in dynamiek. De Ford Focus C-Max is de uitzondering op deze regel. De testauto is uitgerust met een 1,8-liter zestienklepper. Het ver- mogen van 120 pk en het koppel van 172 Nni worden via een handgeschakelde vijfversrtel- lingsbak naar de voorwielen ge- leid. De nauwkeurige besturing geeft de bestuurder veel informa- tie over het wegdek en de mate van grip van de voorwielen. Het onderstel is communicatief en strak afgeveerd zonder dat het comfort uit het oog is verloren. De Ford Focus is al sinds zijn in- troductie in 1998 qua onderstel- techniek de maatstaf in zijn klas- sede C-Max is dat in het segment der midi-MPV's. De C-Max is een auto waarmee je net zoveel plezier kan beleven als in een goede hatchback. Fords interpretatie van de midi- MPV is boven verwachting goed. Ford heeft met de Focus C-Max een heel sterke speler in het marktsegment van de midi- MPV's neergezet. Plaats voor vijf volwassenen plus bagage en uit- muntende rijeigenschappen, ver- pakt in een modern en onder- scheidendjasje. Motortype: viercilinder in lijn Cilindennhoud; 1 798 cm3 Vermogen: 88 kW 1120 pk) bij 6.000 t.p.m. Max. koppel: 165 Nrribij 4.000 t.p.m. Acceleratie: 10,8 sec. van 0-100 km/uur Topsnelheid: 193 km/uur Gem. verbruik: 7,1 ltr/100 km Prijs: 28.925 euro Automatische dubbele aircondi tioning Bixenonkoplampen Centrale portiervergrendeling met afstandsbediening Elektrisch bedienbare zijruiten random Elektrisch verstelbare en ver- warmbare buitenspiegels Verwarmbare voorstoelen 17-inch lichtmetalen velgen Over de zeven zitplaatsen van de Mitsubishi is wel wat te vertellen. Helemaal achterin zitten in de bo- dem van de bagageruimte twee ex tra zetels verstopt. Die verdienen wel wat meer dan de aanduiding klapstoel, want ze hebben een roy- aal formaat. Zijn deze stoelen niet nodig, dan vergt het wegklappen slechts enkele seconden en biedt de Grandis meteen een overmaat aan laadvolume. Worden de twee achterste stoelen wel gebruikt, dan verdwijnt er natuurlijk een heel stuk laadruimte. Maar zelfs dan kunnen er nog wel wat sporttassen mee. En net als vele andere MPV's beschikt de Grandis over oneindi- ge veel bergvakken, flessenhou- ders, klaptafeltjes en andere han- digheidjes. Qua functionaliteit is de Grandis een gewone MPV. Afwijkender is zijn geringe hoogte. Hij valt eigen- lijk tussen de MPV's en stationwa- gons in. Het resultaat is een karak- teristiek, lekker langgerekt profiel. Je ziet hem met zijn spitse neus als het ware door de lucht klieven. De styling staat in het teken van sier- lijke en opvallende vormen. Aan de voorzijde bepalen de ongewoon puntige koplampen het beeld ach- De Grandis heeft een fraaie. zeer gestroomlijnde vorm. ter zijn het de rijen LED's (elektro- nische minilampjes van de achter- lichten) die in het oog springen. In het interieur staat meer de zakelij- ke en praktische kant voorop in de vorm van veel bergvakjes, prettige en perfect verstelbare stoelen en een overzichtelijk dashboard. De pook staat niet op de vloer maar zit in het dashboard, wat ruimte be- spaart tussen de stoelen. Bijko- mend voordeel is dat je de pook gemakkelijk kunt bedienen, wat weer bijdraagt aan de sportieve rij- beleving. Zeven zitplaatsen zijn standaard, zes kan ook. De meest luxe uitvoe ring van de Grandis kan ook met zes zitplaatsen afgeleverd worden: dan monteert Mitsubishi twee ui terst comfortabele stoelen op de middelste rij. Die zijn verschuif- baar, hebben hoogteverstelling, armsteunen en een verstelbare rug- leuning. Aan zitcomfort en ruimte is geen gebrek. En een meerprijs vraagt Mitsubishi er niet voor. Het comfortniveau bereikt grote hoogte dankzij een prima uitrus- ting. Zeven (of zes) plaatsen zijn standaard. Net als automatische airco, afstandsbediening voor de centrale portiervergrendeling, zes airbags en ABS met EBD. On- danks de ruimte, de prestaties en het design is de Grandis geen kost- bare auto. De prijzen beginnen bij 29.995 euro. De duurste versie komt op 31195 euro. De meerprijs geeft de koper cruise control, een rolhoes, 17-inch sportvelgen en een lederen stuur. mmStas® De BMW 5-serie heeft in Ge neve de 'Europa's Autol' trofee ontvangen. Volkswa gen Golf en de Nissan 3502 eindigden net achter ds BMW. De Autol-verkiezinj wordt georganiseerd door de AutoBild-groep. Dat is een sa menwerkingsverband var veertien Europese autobladei waarvan ook de Nederlandse AutoWeek deel uitmaakt. Al lereerst werd in de veertiei landen waar de deelnemendf autobladen verschijnen de Na tionale Autol gekozen. Dezf landskampioenen werden ver- volgens getest op de baan vat bandenfabrikant Pirelli dooi coureurs, hoofdredacteurei en ingenieurs. Ook ontving de BMW 5-serie voor deactieve besturing' de Autol Innova tieprijs, de prijs voor de beste ontwikkeling van het jaar. De Toyota Avensis is on iangs uitgeroepen tot Least Car of the Year 2004. De Avensis is de eerste auto dit zich de titel voor de tweede keer toe-eigent. In 1998 wa: de Avensis ook al 'de lease bak bij uitstek'De auto is ool winnaar in de subcategorie Business+. Bij de verkiezinj wordt onder meer gekekei naar zakelijke uitstraling prij s-prestatieverhouding, technische eigenschappen ei rijgedrag. Toyota heeft zijt marktaandeel in het D-seg ment waar de Avensis thuis hoort in 2003, ten opzichte van 2002, verdubbeld tot 5 procent. Het merk verwach verder te groeien in de zakelij ke markt, zeker met de koms van de ruime Toyota Corolli Verso in mei. Fiat Auto Nederland doei goede zaken met de nieuwt Fiat Panda, de Auto van he Jaar 2004. De Fiat-dealer: hebben al vijfduizend auto' verkocht. Bijna tweederdt van de verkopen is te danker aan de Panda 1.2 Dynamic, dt middelste van de drie beschik- bare uitrustingsniveaus. Eet kwart van de verkopen betref de 1.1 Active/Active Plus ei wat overblijft, komt voor re- kening van de meest luxueuzt 1.2 Emotion-versie. Komenc najaar moet de intrede van dc Panda 1.3 MultiJet diesel er de Panda 4x4 voor nog mee: succes zorgen. MINIMAAL vooruw huidige auto of 1.500,-bovenop de ANWB/BOVAG inruilwaarde (www.occasionfestival.nl) AH0YWEG10 ROTTERDAM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 15