maasstad Bezorger van huis-aan-huiskrant Maasstad: 3 p. m Netwerk VSP i Alle voordelen voor Maasstad bezorgers op een rij: Houd jij aan het eind van je zakgeld, net als Loesje, een stuk maand over? En weet je niet waar dat geld blijft? Dan hebben we een goede tip voor je: neem een kranten- wijk voor de huis-aan-huis krant Maasstad Weekbladen. Het werk is best snel klaar en je verdient er leuk mee. Bo- vendien ben je lekker buiten, je kan dit werk goed combi- neren met werk of school en je blijft in beweging. I Netwerk VSP is de grootste in Nederland Diana Kamsteeg: liever kranten bezorgen dan achter de kassa De 72-jarige Cees van Toorn bezorgt kranten en folders Woensdag 7 april 2004 LiL". cx01 Lekker bijverdienen met een nuttig baantje Door Irene Boonekamp Misschien denk je: 'ik moet al die kranten eerst ergens ver weg opha- len en de pakketjes zijn zo zwaar' Dit zijn allemaal fabels, want in veel wijken worden de kranten bij je thuis bezorgd, je krijgt een han- dige fietstas en je bezorgt de huis- aan-huiskranten meestal in je eigen wijk. De huis-aan-huiskrant wordt maar een keer in de week bezorgd. En je kunt ook nog eens zelf bepa- len wanneer je jouw krantenwijk loopt, als het maar op de afgespro- ken bezorgdag -woensdag of don- derdag- is. Met een paar uur in de week aanpakken, werk je boven- dien aan je toekomst. Want waar je ook gaat solliciteren, als je ver- meldt dat je in je 'jonge jaren' een krantenwijk hebt gehad, werkt dat in je voordeel. De reactie van de werkgever zal zijn: 'die man, die vrouw, die weet van aanpakken, daar hebben we wat aan!' Nu is de ene krantenverspreider de andere natuurlijk niet, maar we kunnen je verzekeren: nergens is het beter geregeld dan bij Netwerk VSP. Daar wordt goed voor je ge- zorgd. Zo worden de kranten op de meeste plaatsen bij je thuis afgele- verd en dat is uniek! Netwerk VSP laat je niet in de kou staan. Je kunt voor vragen of problemen altijd aankloppen bij de afdeling Inspec- tie. Als je helemaal op dreef bent en nog wat extra's wilt verdienen, dan krijg je de kans om in de va- kanties een extra wijk te nemen. Bovendien heb je als bezorger van Netwerk VSP toegang tot de afge- schermde delen van de website www.buskruit.nl. Je wordt hier op de hoogte gehouden van alles wat met je werk te maken heeft en je kan meedoen aan games, waarmee veel prijzen te winnen zijn. Als je jezelf via de website aanmeldt als bezorger, krijg je meteen toegang tot het afgeschermde gedeelte van de site. Bovendien ontvang je, wanneer je bezorger wordt, acht keer per jaar het Buskruit magazi ne. Een huis-aan-huiskrantenwijk mag je al bezorgen vanaf 13 jaar. Hoewel de meeste bezorgers 13 tot 17 jaar oud zijn, zijn uiteraard ook oudere bezorgers van harte wel- 4 mm m g&£ fTTTT fwtpffc De krantenbezorgers bezorgen elke week weer met plezier de huis-aan-huiskranten. kom. Bent u al gepensioneerd en u wilt nog lekker buiten bezig zijn? Houdt u van gezelligheid en con tact met andere mensen? Ga niet achter de geraniums zitten. Lekker een paar uur per week buiten om de kranten te bezorgen, het houdt u jong, jazeker! Ben je ge'interesseerd? Meldt je vandaag nog aan. Is er een wijk vrij bij jou in de buurt, dan word je meteen gebeld en anders kom je op de reservelijst. Als reservebezor- ger heb je recht op allerlei voor- deeltjes, waaronder toegang tot de website www.buskruit.nl. Je regi- stratienummer en je nickname worden per e-mail toegestuurd op het moment dat je jezelf aanmeldt via de website. Dan kun je meteen inloggen en misschien heb je al een mooie prijs te pakken voor je eerste loonstrookje in de bus valt. Overigens is het bij Netwerk VSP mogelijk om folders te bezorgen. Invouwen is meestal niet meer no- dig, de folders zijn al in plastic fo- lie verpakt. Het medium 'huis-aan-huis' heeft de laatste jaren een grote sprong voorwaarts gemaakt in de waarde- ring van de consument. Per week besteedt de consument gemiddeld 29 minuten aan het lezen van on- geaclresseerde reclameboodschap- pen en huis-aan-huiskranten. Netwerk VSP bezorgt iedere week huis-aan-huiskranten en reclame- folders bij ongeveer 6,4 miljoen huishoudens. Het folderpakket van de verspreidorganisatie (dat gro- tendeels geseald wordt verspreid) is te herkennen aan de vele beken- de advertenties, zoals Leen Bak- ker, Bristol en de DA drogisten. Netwerk VSP, onderdeel van TPG Post, is marktleider op het gebied van huis-aan-huis verspreiding. Het bedrijf heeft een landelijke dekking en beschikt over een hoofdkantoor in Utrecht en acht re- gionale vestigingen om de contac- ten met bezorgers en adverteerders zo persoonlijk mogelijk te houden. krant Maasstad Weekbladen voor Netwerk VSP. „Ik wilde geld bij verdienen en werd enthousiast ge maakt door iemand die dit heel leuk werk vond." Diana Kamsteeg Voor meer informatie over bezor gen kun je bellen naar 0900 - 877 93 75 of kijken op www.buskruit- .nl. CAPELLE A/D IJSSEL - Ze is 15 jaar en bezorgt sinds een half jaar zowel folders als de huis-aan-huis- reageerde op een advertentie van Netwerk VSP en werd aangeno- men om een paar uur per week Maasstad Weekbladen rond te brengen. „Ik bezorg de kranten in mijn eigen wijk, die was namelijk net vrij. Dat kwam goed uit", zegt Diana. „Ik vind het een geweldig baantje. Anderen hebben een baantje op zaterdag, maar daar moet ik niet aan denken. Daar ben je de hele dag aan kwijt, dit werk doe ik gewoon even tussendoor. Als ik een paar uur heb gestudeerd, vind ik het wel even lekker om de krant door de wijk te brengen. Zo kom ik ook aan mijn beweging toe", lacht ze. „Op dinsdag brengt ik een uurtje de folders rond en op woensdag pakweg twee uur de krant. Ik ver- dien meer dan vriendinnen die de hele zaterdag achter de kassa zit ten! Het fijne vind ik dat je de tijd zelf kunt indelen. Ik zorg wel altijd dat ik voor het donker thuis ben. Mijn ouders vinden het bovendien heel goed dat ik zelf ook wat ver- dien. Alles is bij Netwerk VSP goed geregeld en als er iets is, kan je altijd bij de afdeling Inspectie te- recht." De helft van wat Diana verdient, zet ze op een spaarreke- ning. „Het loopt ongemerkt lekker op zo. Daar kan ik leuke dingen mee doen." Diana loopt een buitenwijk in Ca- pelle a/d IJssel. „De huizen liggen erg verspreid, daardoor krijg ik per krant iets meer dan wanneer ik al- leen zou bezorgen in flats." Ook het contact met de bewoners van de wijk vindt Diana leuk. „Sommi- ge bewoners staan buiten als ik Foto Rob Kamminga aankom en herkennen mij. Soms maken we een praatje en dan be- danken ze me altijd voor de krant." Op de vraag of ze de krant zelf ook leest, antwoordt zij een volmondig 'ja'. „Na het bezorgen ken ik de voorkant al uit m'n hoofd, de rest lees ik thuis. Ik vind het een leuke krant." Een prettige bijkomstigheid is na tuurlijk de extra kerstinkomsten. „Met de kaartjes, die ik van Maas stad krijg, ga ik in een middag alle adressen langs om t.amens de krant prettige feestdagen en goed nieuw- jaar te wensen. Op een iemand na heb ik van iedereen een extraatje gekregen! ROTTERDAM - „Waarom zou ik als 72-jarige de krant niet bezor gen? Ik voel me goed en gezond en ik denk nog altijd dat ik mijn ge- zondheid te danken heb aan m'n baantje als bezorger voor Netwerk VSP!" Iedere maandagochtend bezorgt hij 550 folderpakketjes en op woensdag bezorgt hij bij 1.750 adressen de Maasstad Weekbla den. Cees van Toorn is, zo zegt hij zelf, een gelukkig man. „En dat is wel anders geweest. Na twee vrou- wen begraven te hebben en een slechte relatie van vier jaar, heb ik definitief een punt achter relaties gezet. Ik ben verhuisd en een nieuw leven begonnen. Ik woon hier nu al ruim twee jaar heel best in mijn serviceflatje en geniet al even lang van mijn werk als kran ten- en folderbezorger. Ik denk dat ik een van de oudste bezorgers ben. Ik vind dat veel meer ouderen dit moeten doen. Wat m'n familie en vrienden ervan vinden? Nou daar ben ik gauw klaar mee: ik heb geen familie en maar een paar vrienden. Die vin den het geweldig dat 'die ouwe Cees' nog steeds de kranten be zorgt. En ik ben ook niet van plan er snel mee te stoppen! Je blijft na melijk onder de mensen, maakt eens een praatje met iemand en krijgt hier of daar een bakkie kof- fie met koud weer. Nou, dan bab- bel je wat. En met Kerstmis heb ik van veel mensen een extraatje ge kregen." „Ik dacht nog bij mezelf, ik ga niet met die kaartjes lopen op m'n 72e. Maar de mensen gaven toch wat, zonder kaartje, gewoon uit zich- zelf. Dat zijn leuke dingen, op die manier voel je een beetje warmte. Zo'n baantje is ook goed voor lijf en leden. Als je de hele dag thuis blijft zitten, word je zo stijf. Ik heb nog steeds soepele spieren en voel me iedere dag vitaal, dankzij m'n baantje. Een borreltje neem ik al- leen na het werk. Ik krijg er wel- eens een aangeboden tijdens m'n werk, maar dat neem ik niet." Tenslotte is Cees blij met de bij- verdiensten. „Het geld heb ik ei- genlijk niet nodig, maar als de TV of wasmachine kapot is of als ik nieuwe kleren nodig heb, kan ik al les zo kopen. Dat is een prettig ge- voel. Ik denk niet dat ik een reisje boek van dat geld. Ik wil geen rei- zen en geen vrouwen. Ze willen mij wel, maar ik hen niet." „Ik blijf liever alleen en laat me nou maar lekker de krant rond- brengen. Ik ben best tevreden met m'n bestaan, toch een beetje dank zij Maasstad Weekbladen, laten we eerlijk zijn! En natuurlijk dank zij Netwerk VSP. Het is een organisatie die op een correcte manier met mensen om- gaat. Nee, ik zeg dit niet om recla me te maken. Maar ik krijg altijd op tijd mijn geld, en hoef het nooit na te rekenen, want ik weet dat het klopt. Het zijn fijne mensen, maar dat ben ik zelf ook. Wie goed doet, goed ontmoet zal ik maar zeggen! - Lekker geld verdienen in je ei gen buurt. - Naast huis-aan-huiskranten kun je ook folders bezorgen. - Het werk kun je eventueel goed combineren met school of andere activiteiten. - De kranten worden op de meeste plaatsen thuis bij je af- geleverd. soms moet je ze bij een depot ophalen. - Je bent lekker buiten aan het werk. - Je kunt je eigen tijd indelen. als je maar bezorgt op de afge- sproken dag - woensdag of don- derdag. - Meestal ben je in anderhalf tot twee uur klaar met je werk. - Je wordt goed betaald. De pre- cieze vergoeding verschilt per bezorgwijk. Bij aanstelling hoorje wat je wijk oplevert. - Je wordt twee keer per maand uitbetaald. - Je mag al bezorgen vanaf 13 jaar. - Voor vragen of problemen kun je altijd bij de afdeling In spectie terecht. Diana Kamsteeg bezorgt liever huis- aan-huisbladen, dan dat ze werkt achter de kassa. Volwassen bezorgers zijn bij Netwerk VSP ook van harte welkom Foto Rob Kamminga Foto Rob Kamminga

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 26