iJL maasstad Schiedams Grote Popprijs voor Pirates en Pitlizzards i L WIJN CADEAU!* 2 halen 1 betalen Schiedam introduceert Schoolzwemmen-op-maat Kim Boonstra op avontuur m Afrika Fluisterende tonen tot overweldigende gitaarklanken RISTORANTE - PIZZERIA APRIL - ACTIEMAAND Tt 010-4707214 fj Man doodt zijn ex- vriendin voor Jezelf of als cadeau maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Missie Ki limanjaro, een avontuurlijke afvalrace naar de top van Afrika.Tien kandidaten worden getest op doorzet- tingsvermogen, samenwer- king, intelligentie en fysieke conditie. De NCRV zendt sinds 26 maart het achtdeli- ge programma uit. Iedere vrijdagavond rond kwart voor tien. Een van de deel- nemers is Kim Boonstra, een 27-jarige Schiedamse. SCHIEDAM - De jury verga- derde tot diep in de nacht. Lijstjes werden gemaakt, ver- geleken en op- en afgeteld. Er moest een winnaar komen. Dit jaar geen unanimiteit on der de juryleden. 'Drie totaal verschillende bands met alle drie eigen kwaliteiten' voer- de de jury, bijna verontschul- digend aan. 'Weer moeilijker dan vorig jaar'. Uiteindelijk konden drie Schiedammers juichen: Pirates en Pitliz zards; winnaars van de Schie damse Popprijs 2004. Zij konden naar huis met 350 eu ro, de grootse beker en een gastoptreden bij het Maas- boulevardfestival dit jaar. Alleen bij bestelling in het restaurant, minimaal 2 personen. Schiedamseweg41 D» Schiedam fax: 010-449 04 60 Elke maand een nieuwe actie. Zie ook de advertentie voor volgende maand in de Maaspost! e-Rotterdam in uitvoering www.rotterdanunl SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 10 april verzorgd door de Christelijke Zang- vereniging L'Esperance uit Krimpen a.d. Ijssel. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Graauwe Hengst De Wissel Nieuwe Passage 31 3111 EG Schiedam Tel.010-4261215 TP HANDS EN OUTLET^ NDERKLEDING BEURS le en 2epaasdpg stadserf 106 schiedam tegenover het theater n stadskanfoor 11 tot 18 uur geopend Woensdag 7 april 2004 HP pi Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang. Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur: cand.mr. J. Kooij. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur: dr. P. Buitelaar. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, ds. J. Verhoef. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds J. van de Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds. W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur: ds. L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: geen dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. F.H. Blokhuis en 16.30 uur, ds. G. Vrooland. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur, ds. W. van Sorge en 16.30 uur: ds. A. Stehouwer. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: Ds. T. Zevenbergen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds N. van de Want, wo 10.00 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 urn- en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 0104128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct p.min.) ma.t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: 0. Wirtz Telefoon 010 4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 0104004391 of 0610920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 0104004366 K.Moerman - van der Knaap Telefoon 0104004322 E. Meijer Telefoon 0104004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010 4004490 MANAGER HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG D. Captein Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alfe auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v.r c.q. de betreffende auteur 'Ik vond het moeilijk om anderen weg te stemmen' door: Henk van Gameren Het was de moeder van Kim die de oproep om deel te nemen op televisie zag. Ze belde Kim en zei Kim, dat is echt wat voor jou'. „Ik heb me vrij snel aangemeld. Van de duizend aanmeldingen werden er honderd uitgekozen voor de eerste selectieronde. Van die honderd bleven er dertig over en toen nog een ronde, waarbij je een vertrouwenspersoon mee moest nemen. Die moest over je vertellen. Nou ja en toen zat ik bij de laatste tien, geweldig." „lk had acht weken om me voor te bereiden op de tocht. Ik sport normaal al, softbal,skaten en tae- bo, maar ik ben nog extra gaan trainen. Intervallen op de loop- band in mijn sportschool in Vlaardingen en daarna nog een uur buiten lopen. Ik heb zelfs af en toe met een vuilniszak aan ge- traind. Nou, dan gutst het zweet echt van je af. Ik moet zeggen dat John van Eerdenburg. de eige- naar van de sportschool me erg geholpen heeft. Hij was erg en- thousiast. Ik heb wel profijt van de extra trainingen gehad. Nu nog trouwens, ik sla met softballen een stuk harder." Kim Boonstra hadde tijdvan haarleven inAfrika. Kim is al eerder in Afrika ge- weest, een studiereis naar de Kaapverdische eilanden. Ze geeft les op een grote basisschool in Rotterdam. Groep drie heeft ze onder haar hoede, kinde- ren van een jaar of zes. „We hebben veel leerlingen die van de Kaapverdische eilanden afkomstig zijn, van- daar." Het programma Missie Kiliman jaro is opgenomen in Tanzania, Kenia en Oeganda. „Het was heel bijzonder, zoiets maak je nooit meer mee. Het is ook vreemd, je hebt helemaal geen contact met thuis. Mijn vriend met wie ik sa- menwoon wist dus helemaal niet hoe het met me was. Dat was voor hem moeilijk, moeilijker dan voor mij, want ik zat hele maal in het spel, maar dacht na- tuurlijk 's avonds in mijn tentje Foto Roger van der Kraan wel aan thuis. Wat veel moeilij ker was dan ik van te voren had ingeschat was het wegstemmen van raensen uit de groep. Je trekt 24 uur per dag met elkaar op en je krijgt een band en dan moet je ie- mand toch wegstem men. Je moet ook uitleggen waarom je iemand wegstemt, las- tig hoor. Je wordt ook met de neus op de feiten gedrukt in dat deel van Afrika waar het spel is opgenomen. Een deel van de straatkinderen, waar we soms mee optrokken had aids. Die wa- ren dus gewoon heel erg ziek." Kim vertelt dat er momenten wa- ren dat ze vergat dat er altijd een cameraman in de buurt was. Ook 's avonds en's nachts. „Ineens zag je dan dat rode lichtje van de camera en dan wist je het weer. De fysieke inspanningen tijdens de tocht vielen me eigeniijk wel mee, maar warm was het wel. Ik vond trouwens dat de begeleiding okay was. Wanneer het een pro gramma van de commerciele om- roep geweest zou zijn, denk ik niet dat ik me had opgegeven. Maar de NCRV, dat vind ik toch anders, dan verwacht je ook wat meer respect. Het is wel zo dat wat je op TV ziet maar een klein deel is van wat er allemaal ge~ beurde, Daardoor lijken dingen wel eens anders, vind ik." De eerste aflevering van Missie Kilimanjaro heeft de Schiedamse schooljuf samen met de hele groep deelnemers in Hilversum gezien. Op de donderdag voor de eerste uitzending. „Dat was toch wel apart. Het is toch wel gek als je jezelf op TV ziet, net of je het niet zelf bent." Nu ze terug is, heeft ze nog niet gemerkt dat mensen haar herken- nen van TV. „Dat komt mis- schien omdat ik daar bijna altijd een hoofddoek droeg". Haar kennissen bellen wel allemaal op, dat is wel leuk. „Mijn vriend is wel trots op me. Hij vindt het goed dat ik meegedaan heb. Shar- ky, mijn hondje, was trouwens ook blij dat ik terug was, dat kon ik wel merken. Nadeel was wel dat hij een tijdje slecht naar me luisterde." De Engelse Bulldog verheft zijn kop een stukje bij het horen van zijn naam en bromt wat. Wat hem betreft hoeft het vrouwtje voorlo- pig niet meer op avontuur. door Frank Willemse Het blijft appels met peren verver- gelijken, oordeelt jurylid Ronald Barto. „Moeilijk, moeilijk want ik ken bijna alle muzikanten ook per- soonlijk." De afwegingen van de jury blijven geheim, wel krijgt elke band een juryrapport waar ze hun voordeel mee kunnen doen. Op- vallend dit jaar was de goede, col- legiale sfeer tussen de muzikanten. Veel duimen omhoog en weinig naijver. Bij het massaal opgeko- men publiek ligt dat anders; teleur- gesteld boe-geroep bij de verlie- zers. Vooral de (vele) aanhangers van The Chick waren teleurge- steld. Een band die pure poprock speelde met centraal de drie broers Van Hartingsveldt: Karel, Cees en Coen. „Drie boys uit Schiedam- West met alleen drumster Andrea die een vaste vriendin heeft", grapten fans. Alle registers gingen open: met Nederlandse en Engels teksten, van covers van U2 tot ei gen nummers. 'Verzorgd', luidde het juryoordeel en het bewijs dat zonder virtuoos spel je een lekker optreden kan geven. Goed voor een derde plaats. De tweede plaats was voor de Schiedamse band 'Sterker nog'. Met Nederlandstalige nummers als 'De stilte is voorbij' en 'Rennen voor de regen' en 'Op zoek naar het antwoord'. Een eigen geluid dat toch vooral aan het Zeeuwse Blof deed denken. Drummer Marc van Bel (eigenaar oefenruimte Pirates Pitlizzards werd de winnaar van de Popprijs 2004. Ze spelen veel gevarieerde en weirdo nummers waar favorieten als Led Zeppelin, Pink Floyd, maar ook Nirvana of de Red Hot Chili Foto Roger van der Kraan altijd die (ene seconde) break. Veel gevarieerde en weirdo nummers waar favorieten als Led Zeppelin, Pink Floyd, maar ook Nirvana of de Red Hot Chili Peppers in door- klinken. Volgens de jury de win naar waar we nog vaak van zullen horen. Peppers in doorklinken. Vierkwart) viel op met een im- mens drumstel en daardoor zijn symfonische speelstijl. Podium- cafe De Graauwe Hengst werd ge- vuld met hemelse geluiden. 'Het meest doorontwikkeld' oordeelde dejury. Veel minder subtiliteit maar dwars, hard en eigenzinnig was het geluid van Pirates en Pitlizzards. Een naam met veel contrast -net als de muziek- wat zoiets als piraten en pitspoezen betekent. Vroeger noemden zij hun muziek 'freak rock', tegenwoordig een rockband met pretentie. Geen verlegen jon- gens en allemaal met ervaring. Eerder dit jaar al met een avond- vullend optreden in Het Podium op de Lange Haven. En in een an- dere, oude samenstelling werden al popprijzen gewonnen in Vlaardin gen en Gouda. Nu lijkt de definitieve formatie ge- vonden. Met zijn drieen en met al lemaal strakke, eigen riff-achtige nummers. Gitarist Martijn Ban ning (24) heeft goed naar de gitaar- goden uit de jaren '70 geluisterd. Zijn leven staat in het teken van de muziek. Als leerling aan het mu- ziekconservatorium in Rotterdam en door zelf les te geven. Een moeilijk bestaan want optredens in de regio zijn schaars te krijgen. Het is aanpoten met basgitarist Stefan en nieuwe drummer Gijs Verhoef. Wij nemen risico en met een trio spelen is extra moeilijk om een vol geluid te krijgen." Met fluister- zachte tonen tot keiharde licks en SCHIEDAM - Een 54-jarige man uit Capelle aan den IJssel heeft maandagavond bekend eerder die avond zijn 33-jarige ex-vriendin in haar woning aan de Broersvest om het le ven te hebben gebracht. De politie trof in de woning in- derdaad het levenloze lichaam van de vrouw aan. Het li chaam vertoonde uiterlijke sporen van geweld. De 54—ja- rige man werd aangehouden en voor nader verhoor inge- sloten. Er zal sectie worden verricht op het slachtoffer zo- dat de juiste doodsoorzaak kan worden vastgesteld. De toedracht van het misdrijf ligt vermoedelijk in de relationele sfeer. Rotterdam investeert in wonen, werken en welzijrf met informatie- en communicatietechnologie (ICT) als hulpmiddel. Deze e-ladder houdt u op de hoogte van actuele gebeurtenissen op dit gebied. 04.04.2004 Wie won de marathon? Voor de uitslag van de marathon 2004, voor fbto's en voor overige informatie kunt u terecht op internet. 05.04.2004 Heeft Rotterdam een stron ger vestigingsbeleid nodig? Wethouder Marco Pastors vindt van wel. Wat vindt u? U kunt uw mening kwijt op STADSDEBAT. STADSDEBAT vindt u op vele sites. Op www.rotterdam.nl direct onder het kopje gemeentebestuur'. 21.04.2004 Opening Digital Port Rotterdam Het onafhankelijke informatie- centrum voor ondernemers die willen weten wat ICT kan betekenen voor hun bedrijf. Kom langs in het WTC voor praktische voorbeelden, handige tips en slimme ideeen om bijvoorbeeld uw kosten te verlagen. Meer informatie over bovenstaande onderwerpen vindt uvia: Gemeente Rotterdam Rotterdam SCHIEDAM - Marijn and friends treden donderdag 8 april op in podium- cafe De Graauwe Hengst vanaf 22.00 uur. Vrijdag 9 April is er een dubbel metal optreden met IMP en Incoming. Zaterdag 10 April treedt Fort Knox uit Spijkernisse op. SCHIEDAM - De Wissel, het huiskamerproject van de negen kerken die zijn aangesloten bij de Raad van Kerken in Schiedam organiseert sinds kort een project Baanlozentrefpunt.In deze tijd van economische recessie verliezen velen hun baan, soms na een langdurig dienstverband. Wie daar- over wil praten kan dat doen in De Wissel op 15 april en 13 mei van 14.00 tot 16.00 uur op het Broersveld 123. SCHIEDAM - Burgemeester en wethouders hebben deze week de nota Schoolzwemmen op maat vastgesteld. Hierin wordt een nieu we aanpak van schoolzwemmen geintroduceerd, om leerlingen van basisscholen effectiever en doelge- richter zwemles te geven. Er zijn kinderen die al met diploma's aan het schoolzwemmen beginnen. Te- gelijkertijd verlaten nog steeds kinderen zonder een enkel zwem- diploma het basisonderwijs. De roep om meer maatwerk in het schoolzwemaanbod wordt steeds sterker. Daarom heeft Schiedam een nieuw schoolzwemaanbod ontwikkeld onder de naam: Schoolzwemmen- op-maat. Dit is een regeling die er- voor zorgt dat alle leerlingen uit Schiedam met tenminste het B-di- ploma de basisschool verlaten. Op dit moment zwemmen de leerlin gen in groep 4 en 5. Een groot aan- tal kinderen heeft aan een jaar schoolzwemmen genoeg om de gemeentelijke doelstelling te beha- len. Deze kinderen zwemmen van af het nieuwe schooljaar alleen nog in leeijaar 4 en krijgen daarna in plaats van een zwemles een extra gymnastiekles. Deze kinderen krij gen door de regeling dus niet min der beweging. De gymnastiekles wordt alleen op een andere manier ingevuld. Andere kinderen hebben juist langer nodig om de diploma's te behalen en voldoende zwem- vaardig te worden. Deze kinderen krijgen dan ook zowel in groep 4 als in groep 5 zwemles aangebo- den.Voor de leerlingen die na de aangeboden zwemlessen nog geen diploma hebben behaald wordt een vangnetregeling aangeboden. De ze leerlingen krijgen alsnog de mo- gelijkheid hun diploma's te beha len. Ook kinderen die pas later in Schiedam komen wonen en daar- voor geen of weinig zwemonder- wijs hebben ontvangen komen ook in aanmerking voor de vangnetre geling zodat zij toch met zwemdi- ploma's en voldoende zwemvaar- dig de basisschool kunnen verla- ten. show waar ie in pen! Schminken, ja bar, tekenen, eeeeeeeel meer! Elk1 uur een m< mee kan jnderdlsco, gamen en nog Heeft u nog kindermerkkleding in de kast hangen die nog als nieuw is maar een maatje te klein? Laat het ons voor u verkopen het zal u verbazen hoeveel geld het nog waard is! Inleveren kan tot 9 april bij: j JUNIOR EN CO, LANGE HAVEN 91, SCHIEDAM, 010 - 473 36 98 PLUS is de 'Beste Wijnsupermarkt van Nederland'. Dit blijkt uit de Con- sumentengids van maart 2004, waarin de prestaties van alle Nederlandse supermarkten met elkaar vergeleken zijn. Het blijkt dat het voor de kriti- sche consument vaak moeilijk is een goede keuze te maken uit het over- voile wijnschap in de supermarkt. Het maken van die goede keuze blijkt bij PLUS aanzienlijk makkelijker dan bij haar collega-supermarktketens, aldus de consumentenbond. Eerder dit jaar bleek ook uit de Wijnalmanak 2004 van vinoloog Hubrecht Duijker en uit deSupermarktwijngids 2004 van Nicolaas Klei dat Plus het beste wijnassortiment heeft van alle Nederlandse supermarktketens. In de Wijnalmanak 2004 van Hubrecht Duijker scoren maar liefst 20 wijnen uit het Plus-assortiment een 'ster', dit geeft aan dat de verhouding tussen prijs en kwaliteit bijzonder goed is. In de Supermarktwijngids van Nicolaas Klei scoort Plus wederom de eerste plaats: 17 wijnen werden beschreven als zogenoemde 'omfietswijnen, wijnen die het waard zijn om voor om te fietsen. Dat PLUS de beste wijnsupermarkt van Nederland is, is geen verrassing. Wijninkoper Alexandra Pouderoyen van supermarktorganisatie PLUS Retail: „De afgelopen jaren zijn wij heel gericht gaan zoeken naar de al- lerbeste wijnen tegen een lage prijs. Bij deze zoektocht hebben wij geke- ken naar wijnen uit de hele wereld. De bij ons aanwezige kennis in combi- natie met onze inkoopkracht zorgen ervoor dat wij veruit het beste assorti- ment van Nederland samengesteld hebben en hier zijn wij best een beetje trots op! Dit betekent overigens niet dat ons assortiment nu af is. De markt is voortdurend in beweging en dus zullen wij blijven zoeken naar wijnen die iets speciaals toevoegen aan ons assortiment."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 3