r a Laatste deel van Matrixtrilogie verveelt 639 349 299 Habijtenhumor in 'Nonsens Lieve Heren' 'Secret Window' is behoorlijk, maar vooral ook voorspelbaar 679 maasstad 4.0 MEGA PIXELS podium txsi SUPER SNEL INZ00MEN Canon BERGWEG 110, ROTTERDAM DIGITALE FOTO CAMERA m- Nikon mr.- ROTTERDAM - Het is met de Matrixtrilogie net als een stempel die een keer in het inktkussen en daarna drie keer op een papier is gedrukt. De eerste afdruk is fris en krach- tig, daarna gaat de kwaliteit van de stempel snel achteruit. "The Matrix Revolutions', nu te huur in de videotheek, is het laatste deel uit de serie en voegt niets meer toe aan de twee vorige delen. De stempel is wel erg vaag geworden. In deel drie vecht Neo (Keanu Ree ves), ook wel The One genoemd, nog steeds tegen de machines die de wereld domineren. Uit eerdere de- 'len weten we dat de mensheid door de zelfdenkende apparaten geredu- ceerd is tot een soort energiebron. Mannen, vrouwen en kinderen le- ven in een soort cocon die de li- qjiaamswarmte aftapt. Om de geest bezig te houden is iedereen aan een soort schijnwereld gekoppeld; The Matrix. In dit computerprogramma slijt de mens zijn leven. L I OOK OP INTERNET Correct inventariseert ieder jaar in april. De magazijnen van Correct worden dan opgeruimd en extra goed schoongemaakt. Honderden Balans- koopjes komen tevoorschijn. En daar kunt u van profiteren. Kom gezellig winkelen bij Correct op de Bergweg 110 te Rotterdam en grijp uw kans tijdens de Correct Balans. Er zit altijd wel wat voor u bij. SUPERWURTJE DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND TOT 21.00 UUR ROTTERDAM - Religie is een veelvuldig gebruikt on- derwerp in de theaterwereld. Niet alleen Fons Janssen, die in de jaren zeventig veel suc- ces had met zijn programma 'De Lachende Kerk', ook Wim Kan, Hans Teeuwen en vele anderen staken de draak met het geloof. Nu is het de beurt aan de voorstelling Non- sens Lieve Heren, waarin een aantal heren in habijten van nonnen kruipt. Binnenkort is de voorstelling te zien in thea ters in de regio ROTTERDAM - Het begin- SONY i r t Woensdag 21 april 2004 door Jaap Proost Maar diep in de aarde sluimert er verzet. In een ondergrondse stad The One (Keanu Reeves) is in 'The Matrix Revolutions' de weg kwijt. met de naam Zion leeft een kleine groep mensen die het gevecht met de machines aangaat. Hun hoop is gevestigd op Neo, die in een profes- sie als een soort Messias is aange- kondigd, vandaar de naam The One. In 'The Matrix Revolutions' nadert het gevecht zijn climax. Neo vecht in schij nwereld Matrix het be- slissende duel met zijn aartsvijand agent Smith. Smith is de personifi- catie van een deel van de software- programmering dat zich los heeft gerukt van The Matrix. Het weet zich eindeloos te dupliceren en vormt een groot gevaar voor vrije mens. Diezelfde mens probeert in de ondergrondse stad een aanval van de machines af te weren. Deel een van het drieluik werd in 1999 erg enthousiast ontvangen. De kritieken waren overwegend lo- vend. De digitale effecten in de film waren revolutionair. In sommige recensies werd gesproken over een compleet nieuwe vorm van cinema. Ook paste 'The Matrix' erg goed in het tijdsbeeld van het einde van het millennium. De internetbubbel was nog niet uit elkaar gespat. De tech- nische ontwikkelingen volgden el kaar in rap tempo op en de mogelijk- heid van het nieuwe medium waren toen nog oneindig. Sommigen za- gen in die ontwikkelingen het ge vaar van een eigen gecreeerd mon ster, en de film 'The Matrix' ging daar nog eens dieper op in. Het vervolg 'The Matrix Reloa ded', viel de miljoenen fans die deel een had opgeleverd tegen. Er was nog wel die fantastische achtervol- gingssc&ne op een snelweg en de gevechten van Neo met agent Smith waren erg spectaculair, de film mis- te de geraffineerde verhaallijn van het vorige deel. Het geheel werd een stuk onoverzichtelijker. 'The Matrix Revolutions' boeit to- taal niet meer. De wij sheden en filo- sofische overpeinzingen van som mige karakters die in het eerste deel nog erg prikkelend waren, begin- nen steeds meer te irriteren. Naast het programma Matrix blijken er nog andere werelden te zijn. De kern van het verhaal, Neo en zijn ge vecht tegen de machines, raakt uit het zicht. De film heeft de opper- vlakkigheid van een doorsnee Hol- lywoodfilm. Over enkele jaren zal het eerste deel van de Matrixtrilogie in de filmboe- ken staan als een baanbrekende film. Een film die voortkwam uit een bepaalde tijdsgeest, waarin de technologische ontwikkelingen on eindig leken. Over 'The Matrix Re volutions' zal niemand het meer hebben. CANON P0WERSH0TS1 DIGITALE FOTOCAMERA Voorzien van 3.2 miljoen beeldpixels. 10x optische zoom met een Optical Art nr-272481 Image Stabilizer (IS) en ultrasone motor (USM). Dit geeft u niet alleen een krachtige zoom (38-380mm bij 35mm formaat) maarde USM zorgt ook voor stil en supersnel inzoomen. Afm. 11x7.8x6.6 cm. ;v CORRECTBALANSPRUS NIKON COOLPIX 4300 DIGITALE FOTOCAMERA Kwaliteit die je pakt! De COOLPIX 4300 zit boordevol Nikon kwaliteit: het 3x Zoom-Nikkor objectief, de hoge resolutie van 4,0 megapixels effectief en de geavanceerde beeldverwerkings-technologie voor ragscherpe, briljante en kleurrijke opnamen. Voorzien van: 4x digitale zoom, volledig inschuifbaar objectief, stand Auto, Manual en 12 onder- werpsstanden. Afm. 9.5x6.9x5.2 cm. -S997- Art.nr. 264792 CORRECTBALANSPRUS Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. FUJI S-3000 DIGITALE FOTO CAMERA+3 MILJOEN PIXELS Deze fraaie in SLR stijl ontworpen camera biedt enthousiaste digitale fotografen veel mogelijkheden. MetdelOxzoomkunnen interessante details van flinke afstand worden vastgelegd. De camera kan scherpstellen op bewegende onderwerpen. Afm. 11.2x8.1x7.9 cm. ALLEEN ZATERDAG 24 APRIL VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. 264332 CORRECTBALANSPRUS ZONDAG 25 APRIL GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag 25 april geopend van 12.00-17.00 uur In '91 richtte de gehele Britse mu- ziekbranche zich op Manchester. Opvallend is het daarom dat juist de uit Brighton afkomstige folk- rockgroep The Levellers uitgroeit tot een van de populairste Britse li ve-bands. In ons land traden ze al meerdere keren live op. Op festi vals als Pinkpop en zelfs als een van de hoofdacts op Lowlands stonden ze op het podium. Op 23 april staan ze op het podium van Nighttown. De oorsprong van The Levellers, opgericht in 1988, ligt in het En- gelse Brighton. De band is ver- noemd naar de anarchistische be- weging die in de zeventiende eeuw het leger van Olover Cromwel (de New Model Army) van binnenuit trachtte uit te hollen. De band toert aanvankelijk door Engeland, maar in de jaren '90 breiden ze hun toer uit naar zowel Europa als Ameri- ka. De a-modieuze muziek van The Levellers slaat aan bij grote groe- pen jongeren die zich afschermen van trends, ook wel 'Crushes' ge noemd. Deze jongeren kiezen be- wust voor een armoedig bestaan in de underground en kleedt zich als ongewassen armoedzaaiers. De hoopgevende stem van zanger Mark in combinatie met de onheil- spellende instrumentale empties van de rest van de groep staan mo del voor deze nieuwe levensfiloso- fie. Het laatste album van The Level lers (Green Blade Rising) bewijst dat ze muzikaal actief bezig blij- ven. Het repertoire van dit album klinkt wat ouder en wijzer. Voor iedereen die de 'nieuwe Le vellers' wil ervaren; op 23 april staan spelen ze in Nighttown !The Levellers, vrijdag 23 april in Nighttown, aanvang om 19.00 uur. De kosten bedragen 15 euro, ex- clusief lidmaatschap en voorver- koopkosten. Voorverkoop bij Sounds, Plato en Ticket Service door Jacques Nachtegaal De nonnen (Jon van Eerd, Duncan Anepool, Perry Dosset en Erik Brey) zijn een regelrechte ramp voor Moeder Overste, gespeeld door Frans Mulder. Al voorafgaand aan de voorstelling mengen de non nen zich tussen het publiek en bij de zaalentree begroeten zij een ieder met een devote waardigheid. Een- maal binnen gaat het goed los. Van spetterende gospel tot non-fictie, de kracht van deze vermakelijke voor stelling zit in de souplesse van het spel en de geoliede samenwerking die natuurlijk Frans Mulder en Erik Brey, de oprichters van Purper, niet vreemd is. Ook de travestie van de vijf heren, soms redelijk nichterig, maakt het tot een hilarisch geheel. Toch wordt het geloof niet echt op de hak geno- men. Natuurlijkzijnerkleineenste- kelige grappen over de klooster- gang en het katholieke geloof, maar nergens is het echt kwetsend. De voortijdige weglopers tijdens de 1 aatste try-out in het sfeervolle Isala Het leven in het klooster wordt in de voorstelling 'Nonsens Lieve Heren'op de hak genomen. foto: Roy Beusker Theater in Capelle aan den IJssel moeten dus wel enorme puriteinen zijn geweest. Natuurlijk bevat deze theatershow een lekker smeuige rode draad die door de gehele voorstelling heen fladdert. Het verhaal gaat over een feestavond van de gemeenschap van de Zusters van Zutphen. De avond wordt gehouden ten bate van een collecte om vier overleden zus ters te begraven. Zij werden het slachtoffer van de experimentele kookkunst van de Kloosterkokkin. Er was misschien wel genoeg geld beschikbaar voor de collectieve be- grafenis van alle vroegtijdig overle den nonnen, maar Moeder Overste verkoos de aanschaf van een DVD speler boven de teraardebestelling van vier van haar schapen, die voor- lopig in de vriezer tussen de peultjes en de spruiten liggen. Natuurlijk moet het geld voor een waardige begrafenis uit de op- brengst van deze avond komen. Maar in tegenstelling tot de ver- wachting van Moeder Overste gaat er heel veel mis. Natuurlijk zijn pro- blemen te verwachten met Zuster Amnesia (Jon van Eerd), die haar geheugen kwijt is en dus niet daad- werkelijk weet of ze wel katholiek is. Mogelijk is deze zuster zelfs pro- testants. Dan is er ook de Moeder Overste regelmatig aanvallende en eigenwijs tegenstribbelende zuster Hermania (Perry Dosset) die de avond af en toe tot een helse bijeen- komst maakt. Als er ook nog een zuster als understudy (eerste plaats- vervanger in het theater) wordt aan- gewezen en daarmee regelrecht uit de show wordt gestuurd door de iet- wat valse Moeder Overste, maakt ze niet echt vrienden. Niet alleen het kloosterleven en de verschillende ordes worden op de hak genomen, ook tv-spelletjes als De Zwakste Schakel en vooral pre- sentatrice Chazia Mourali worden bekritiseerd in 'De Zwakste Ziel' waarbij Jon van Eerd zijn mimiek meesterlijk tot zijn recht laat ko men. Dat deze 'nonnen' alles kun- nen, van spel leiden tot musicalen- tertainment, van tapdansen tot klas- siek ballet blijkt in het stukDe Ster- vende Non' waarin Duncan Ane pool het lopen op spitszen toont. Als de pauze komt, is het even op adem komen van alle kolder. Na de pauze gaat het dak er afIn de non-kookles wordt het smullen van de speciale gerechten waarbij vooral 'de koor- knaapkoekjes', na Tiramisu een nieuwe toepassing van Lange Vin- gers openbaart. Toch bleek dat tijdens try-out de vijf heren, gesteund door een sterk or- kest achter het doek, nog te veel sch- mieren in hun rollen. Regisseur Mi chael Diederich, bekend van 'Dan cing Queens' en 'Saterday Night Fever' bekende dan ook na de voor stelling: „Je ziet dat ze nog te veel willen experimenteren in hun rollen waardoor er af en toe onverwachte situaties ontstaan. Ze willen nog te veel dollen en buiten de besproken regie treden. Ze zijn, mede daar- door, ook doodop vanavond. Het ging niet helemaal vlekkeloos. Er waren technische probleempjes, maar na de premiere van maandag 19 april zit het er helemaal in. Als al- les goed glad loopt, en dat zal zeker zo zijn als we hier van de week in de regio terugkeren, zal het publiek zelfs nog enthousiaster zijn dan vanavond. Want het is toch een heerlijke show." 'Nonsens Lieve' Heren is morgen (22 april) te zien in Het Theater aan de Schie en aanstaande vrijdag (23 april) in het Theater van Vlaardin- gen. door Vincent Wernke shot van de thriller 'Secret Window' is van een onge- kende schoonheid. In close up zien we schrijver Mort Rainey in de auto zitten. Hij rijdt weg van een motel en raadt zichzelf vervolgens aan niet om te keren. Uiteindelijk doet hij dit toch, pikt de sleu- tel van een kamer mee, waar hij vervolgens zijn vrouw be- trapt met een andere vent. Wie op let weet dan al precies hoe deze film verder gaat verlopen. Meteen na deze begin scene zien we de ietwat verlopen schrijver - met wilde haardos en grote bril - in een oude badjas op de bank liggen. We zijn enkele maanden verder. Mort Rainey (Johnny Depp is in- middels gescheiden van Amy (Maria Bello). In zijn verlaten blokhut probeert hij aan een nieuw boek te werken, maar echt lukken wil het niet. Als er al een alinea op zijn computerscherm verschijnt, wordt deze onherroepelijk weer uitgewist omdat hij er niet tevre- den over is. Het grootste deel van de dag brengt de schrijver slapend of chips etend door op de bank of in zijn bed. Dan verschijnt plotseling een vreemde man op het toneel. Die werpt hem een manuscript voor de voeten van een kort verhaal dat Rainey jaren terug heeft gepubli- ceerd. John Shooter (John Turtur- ro), zoals deze man heet, verklaart dat niet Rainey maar hij dat ver haal heeft geschreven en dat de 'broodschrij ver' het van hem gejat heeft. Shooter raadt Rainey aan hem aan te tonen dat hij dat verhaal zelf bedacht heeft, anders belooft hij dat er enge dingen gaan gebeu- ren. Schrijver Mort Rainey (Johnny Depp) zit achter zijn bureau en heeft last van een writers block. hem is. Dat er meer aan de hand is, weet de oplettende kijker al. De eerste slachtoffers dienen zich aan en de kijker kan slechts machte- loos toekijken. En die gebeuren ook. Eerst vindt Rainey zijn hond vermoord en even daarna vliegt het huis van zijn ex Amy, die nu samenwoont met haar nieuwe vriend Ted (Timothy Hutton),indefik. Hetlijkt welals- of Shooter hem de tijd niet geeft om aan te tonen dat het verhaal van 'Secret Window' is gebaseerd op een boek van thrillerschrijver Stephen King. Aan het begin heb je het idee naar een soort 'Misery" te kijken, een King-verfilming waarin een schrijver wordt ont- voerd door een gestoorde fan. Gaandeweg verandert de film ech- ter van toon. Helaas is 'Secret Window' nogal voorspelbaar, waardoor het verhaal niet bijster spannend is. Gelukkig weet regis seur David Koepp, die eerder het scenario schreef voor 'Panic Room', de spanning erin te hou den met een aantal goede scfenes. Na zijn meesterlijke rol in 'Pirates of the Caribbean' moest de vol- gende rol van Johnny Depp haast wel tegenvallen. Toch kan de ac- teur ook prima uit de voeten met de verwarde en vreemde schrijver. Opvallend is wel dat hij er ondanks zijn zogenaamd slechte levens- stijl, nog best goed uitziet. Zijn haar zit in de war en hij draagt vreemde kleding, maar verder oogt de schrijver alsof hij door de bestbetaalde stylist onder handen is genomen. Naast Johnny Depp wist Koepp ook John Turturro te strikken voor een rol inSecret Window'De ac- teur, onder meer bekend uit veel films van Spike Lee, zet een sterke rol neer. Hij geeft de juiste toon mee aan John Shooter, de psy- chopathische hoeddragende freak uit Mississippi, die de schrijver het leven zuur maakt met zijn intimi- derende gezuig, De ontknoping van 'Secret Window' is helaas voorspelbaar, al is het nare einde wel weer apart. Alles bij elkaar een behoorlijke Stephen King-verfil- ming, niet meer en niet minder. SONY DSC-F 717 DIGITALE FOTOCAMERA Digitale fotocamera met 5 miljoen pixels. In combinatie met een 14-bits digitale processor biedt deze camera een zeer hoge beeldkwaliteit. 5x optische zoom. Voorzien van Hologram AF functie en Info Lithium batterij, oplader/ adapter, 16 MB MemoryStick, USB/AV kabel en een software-pakket geschikt voor MAC en Windows. Afm. 12x6.9x15 cm. Art.nr. 246923 CORRECT BALANS PRUS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 15