n 'Demonen' speelt na weken nog door je hoofd The Rat Pack live in Nieuwe Luxor GOLDEIM EARRING UNPLUGGED 'In Oranje' een mooi voetbaldrama 269 149 549 699 5.0 MEGA PIXELS maasstad Duoconcert Daryll-Ann en Bauer in Nighttown DIGITALE F0T0 CAMERA Korting mr- Art.nr. 251456 DIGITALE FOTO TOPPER BERGWEG 110, ROTTERDAM BENEFIETCONCERT voor het Sophia Kinderziekenhuis zo 9 mei 2004 - 20.00 uur oude Luxor Theater Canon ROTTERDAM - De toneel- voorstelling 'Demonen' van het Nationale Toneel is zo'n toneelvoorstelling die na we ken nog door je hoofd speelt. Niet alleen door het meester- lijke spel van de vier hoofd- rolspelers, dit stuk kent louter hoofdrollen, maar ook door de diepe en verrassende in- druk dat het stuk achterlaat. po Istad maasstad ROTTERDAM - In oktober 2002 ging in Nederland de voorstelling 'Sinatra: That's life!' in premiere, over de comeback die de legendari- sche zanger Frank Sinatra in 1971 maakte. Van 11 tot 15 mei is in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam een voorstelling te zien over een heel andere periode uit de carriere van 01' Blue Eyes: 'The Rat Pack, Live from Las Vegas', Lezers van Maasstad Weekbladen kun- nen een leuke korting krij- gen. (olo) 484 33 33 of www.luxortheater.nl ROTTERDAM - Hoewel voetbal volkssport nummer een is, worden er niet zo veel voetbalfilms gemaakt in Ne derland. 'All Stars' was een aantal jaar geleden een pretti- ge uitzondering. Nu, met het Europees Kampioenschap in Portugal voor de boeg, is een nieuwe voetbalfilm in de bio- scopen te zien. 'In Oranje' is een familiefilm, waarin een jong voetballertje droomt van een plek in het Nederlands Elftal. 00K OP INTERNET r WWW.C0RRECT.COM Bij Correct op de Bergweg 110 te Rotterdam vindt u op de begane grand de meest uitgebreide digitate foto/video afdeling van de Randstad. Ook spiegelreflex camera's en APS compact- camera's staan overzichtelijk opgesteld. Meer dan 50 digitate fotocamera's staan demonstratieklaar om vergeleken te worden, op de Bergweg 110 te Rotterdam. Nikon A29T- Art.nr. 257633 -279:- SONY DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR Woensdag 5 mei 2004 CORRECT DIGITAAL F0T0/VIDE0 tx51 door Jacques Nachtegaal Frank (Gijs Scholten van Aschat) en zijn echtgenote Katerina (Aria- ne Schluter) wachten op de komst van Franks broer om de volgende dag de urn met de as van hun moe- der bij te zetten. Echter de broer belt af want hij wil in z'n hotel een voetbalwedstrijd zien. Onverwacht samen, met moeder in een plastic boodschappentas, snakken Frank en Katerina naar gezelschap. Dat gezelschap dient zich aan. Als de onderbuurvrouw aanklopt voor een beetje rijst besluit Frank dat Jenna en Tomas (Marie-louise St- heins en Roef Ragas) moeten wor- den uitgenodigd. Langzaam ontwikkelt zich een vreemde avond en nacht, waarin een strijd ontstaat vol seksuele spanningen, drank, geile roeke- loosheid, macht en uitdaging. Het balanceren op de grens van mense- lijke acceptatie en meermalige overschrijding van elkaars grenzen wordt al naar gelang de nacht vor- dert schering en inslag. Is het hu- welijk tussen Frank en Katerina passe of spelen zij een wreed spel met de twee schijnbaar burgerlijke buurtjes. Of biedt dit etteren door Frank en Katerina de voedingsbo- dem voor onverwacht gewenst ge- drag van Jenna en misschien zelfs nog in sterkere mate van Tomas. Dit stuk van Lars Noren in een sterke vertaling van Karst Woud- stra biedt voor elk der acteurs veel ruimte om de acteerkwaliteiten te tonen, maar bovenal biedt het stuk de mogelijkheid om de toeschou- wer zonder schroom een vernieti- gende spiegel voorte houden. Veel van de glimlachjes en schaterbuien van het publiek zijn momenten van herkenning en verplaatste schaam- te. Hoe is uw ethiek, kan die 'De monen' doorstaan? Reden temeer om hier nog even over door te praten met Roef Ra gas die dit jaar op alle fronten blijkt door te breken. Naast zijn succesvolle rol als Rinus de Gier in de tv serie Grijpstra en de Gier speelt hij de meest overtuigende rol in 'Demonen', maar wat vind hij van dit inmiddels 20 jaar oude stuk? „Het is een toneelstuk dat speelt van ongeveer acht uur in de avond tot aan het ochtendgloren, zo'n 9 a 10 uur, maar in dat tijdbe- stek gebeuren zo veel dingen die naar ik hoop normaal gesproken niet in een huwelijk voorkomen. Het stuk zet niet alleen de toe- schouwer maar ook de acteurs re- gelmatig op het verkeerde been. Er zitten veel omslagen in het gedrag Gijs Scholten van Aschat en Ariane Schluter in het meesterlijk gespeelde stuk Demonen. foto: Pan Sok die niet zo maar psychologisch verklaarbaar zijn. We hebben flink moeten zoeken naar een vorm om die omslagen begrijpelijk te maken voor het publiek, ook al zijn die omslagen soms heel extreem. Zo kun je de vraag stellen of het hu welijk tussen Frank en Katerina werkelijk op de klippen is gelopen of dat ze een spannend spel met el- kaar spelen. Misschien is er zelfs een derde optie, namelijk dat de buren langzaam uitgroeien tot de katalysator van het spel waar zij zelf in zitten. Het is duidelijk dat Tomas en Jenna niet gewend zijn om op deze confronterende wijze met elkaar om te gaan. Toch merk je langzamerhand dat hun aanwe- zigheid een sterk effect heeft op Frank en Katerina. Het lijkt er zelfs even op dat Tomas de leidende rol van Frank gaat overnemen. Maar ook dat krijgt weer een draai waar- door Tomas het uiteindelijk moet ontgelden. Toch ben ik van me- ning dat Tomas zich realiseert dat, hoewel misschien niet echt hele- maal ideaal, zijn relatie wel be- langrijk genoeg is om niet over- boord te gooien. Het moet behou- den blijven, al was het alleen al omdat dit zijn enige houvast is. Of Jenna ook zo uit de strijd komt weet ik niet, want ik heb me als Tomas toch wel van een heel on- aangename kant laten zien. Maar het is heerlijk om 'Demonen' met deze collegae te spelen. Nu ik weer bijna iedere avond speel vind ik het wel weer heerlijk om op toneel te staan maar eigen- lijk vind ik de afwisseling tussen film, tv en toneel ideaal. In Demo nen maken wij, binnen de marges die wij met elkaar en de regisseur Johan Doesburg hebben gemaakt, elke avond opnieuw de voorstel- ling en dat is op film natuurlijk niet zo. Bij film zit de regisseur en de editor er tussen, alleen al een pauze die weggesneden wordt uit een op- name kan al zo'n groot verschil maken in wat het zegt. Op toneel kan dat niet. Als ik een pauze laat vallen op het toneel, dan is die daar en kan die er niet meer worden uit- geknipt. Dat iemand een goed ac- teur is, is daarom beter op de plan- ken te zien dan in de film. Overi- gens, het geluid in de voorstelling, wat soms heel nadrukkelijk en luid aanwezig is, onderstreept in sa- menwerking met de stilering en het licht de verschillende afbakenin- gen. Als acteur weet ik overigens niet hoe hard het in de zaal klinkt, dus ik kan dat effect niet goed in- schatten. Maar ook de geluidsef- fecten van de stofzuiger en de fohn zijn anders dan normaal. Dat werkt volgens mij heel goed omdat het weg leidt van de alledaagse stof zuiger en fohn. Ook Reinier Twee- beeke heeft in de belichting verras sende effecten verwerkt. Niets is eigenlijk zoals het lijkt'aldus Ra gas. Hoe dit relatie- en machtsgevecht uiteindelijk uitpakt kunt u gaan zien in: De Rotterdamse Schouw- burg op 9 mei, op 19 mei in theater Het Kruispunt in Barendrecht en op 22 mei in het Theater aan de Schie in Schiedam. ROTTERDAM - Ze komen beiden uit de Exselsior-stal en hebben bei den net een nieuw album uitge- bracht. En alsof dat nog niet ge noeg overeenkomsten zijn, gaan de bands samen op toernee: Daryll- Ann en Bauer. Op zaterdag 8 mei doen ze Nighttown aan. Daryll-Ann heeft een lange ge- schiedenis achter zich. Het begon allemaal in 1988, in Ermelo. De eerste mini-cd vormde de aanlei- ding een echte cd uit te brengen. Er kwam een toertje in het voorpro- gramma van The Smashing Pumpkins in Engeland. Daarop kwamen de lovende recensies in gerenommeerde muziektijdschrif- ten. En er kwam een andere platen- maatschappij: Excelsior. Vorig jaar stond de gitaarpopband nog in het voorprogramma van The Counting Crows. Op 16 februari verscheen het nieuwe album Don't Stop. Popduo Bauer gaat inmiddels al 5 jaar mee. Het project werd opge- richt door Berend Dubbe. Bauer verraste vrienden en kennissen met een persoonlijk en af en toe absur- distisch album dat wekenlang op 1 in de moordlijst stond. Voor de li- ve-uitvoering werd Sonja van Ha- mel uitgenodigd. Een getalenteer- de keyboardspeelster en zangeres. De samenwerking klikte niet al leen in de live band maar ook in de studio; Sonja werd de andere helft van de formatie Bauer. Nu is het tijd voor een nieuwe cd: Baue- resque. Zaal open 20.00 uur, 10,- excl. Lidmaatschap en voorverkoopkos- ten. Voorverkoop bij Ticket Servi ce, Plato en Sounds in Rotterdam. westbtaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Op zijn cd "Swing when you're winning' zingt Robbie Williams een duet met Frank Sinatra. Na tuurlijk hebben Sinatra en Wil liams het nummer 'It was a very good year' nooit samen ingezon- gen. Via allerlei moderne tech- nieken was het echter mogelijk om beide stemmen bij elkaar te brengen. Dit bijzondere duet be- wijst wel dat Sinatra nog steeds leeft. Hij is dan wel niet meer lij- felijk onder ons (hij overleed in 1998) zijn legende leeft voort. Hetzelfde geldt eigenlijk ook voor Sammy Davis jr (1925- 1990) en Dean Martin 1917 1995). Met z'n drieen vormden deze mannen ooit het al even legenda- rische 'The Rat Pack'. Deze naam is afkomstig van een groep drink- maatjes rond acteur Humphrey Bogart, waaronder Frank Sinatra. Ze waren hot in showbizzland, maar namen het er ook in het ech te leven van. Ze rookten en dron- ken zoveel als ze op konden. En soms meer dan dat. Bij thuis- komst na een van hun beruchte feestavonden, was het Bogarts vrouw die de mannen geksche- rend bestempelde als een armoe- dig zootje ratten, rat pack. Toen de levensgenieters Sinatra, Davis en Martin met z'n drieen door Vincent Wernke Regisseur Joram Lursen maakte in 1990 'De Finales'. Deze eindexa- menfilm van de filmacademie was gebaseerd op een scenario van Frank Ketelaar. Met als leidraad de legendarische voetbalfinales van 1974, 1978 en 1988 vertelt deze prachtige korte film het verhaal van een jonge voetballer die vast- besloten is het te gaan maken. Door allerlei oorzaken redt hij het echter niet, terwijl zijn vriendje Marco in 1988 het winnende doel- punt maakt in de EK-finale met een actie die door zijn toenmalige beste vriend is bedacht. Na jaren televisiewerk heeft Joram Ltirsen nu eindelijk zijn eerste bio- scoopfilm gemaakt. Het scenario van 'In Oranje' is geschreven door Frank Ketelaar. Net als 'De Fina les' gaat ook 'In Oranje' over een jong voetballertje. Deze Remco (Yannick van de Velde) heeft niet alleen veel talent, maar ook de mentaliteit om ver te komen. Hij is vastbesloten zijn ultieme droom waar te maken: voetballen in het Nederlands voetbalelftal. Zijn grootste fan is, zoals bij veel jonge voetballertjes, zijn vader Erik (Thomas Acda). Erik is misschien wel te fanatiek en daardoor het prototype van een schreeuwde voetbalvader die zijn eigen misluk- te carriere gebruikt om zijn zoon naar de top te schreeuwen. Overi gens leidt het betweterige gedrag van deze groenteboer ook tot span ningen in het gezin, dat verder be- staat uit moeder Sylvia (Wendy van Dijk) en zusje Suzan (Sterre Herstel). Het leven van dit gezinnetje komt op z'n kop te staan als vader Erik langs het voetbalveld in elkaar zakt. Hij overlijdt en Remco lijkt de zin in het voetballen helemaal te zijn verloren. Zijn vriendje Wins ton (Dionicho Muskiet) heeft ech ter een oplossing. Zijn grootmoe- der weet een manier om Remco in contact te brengen met zijn overle- den vader. Hoewel dit in eerste in- stantie mislukt, verschijnt zijn va der uiteindelijk alsnog. Onder zijn leiding gaat Remco nog harder trainen om zo zijn droom alsnog in vervulling te kunnen laten gaan. Zelfs een hardnekkige blessure aan zijn enkel kan hem niet op andere gedachten brengen. Aan de hand van zijn trouwe 'voetbalvrouw' Anneke (Maaike Polder) zet hij door om alsnog in Oranje te ko men. 'In Oranje' is een heerlijke voet balfilm. Joram Lursen bewees met 'De Finales' al eerder een onder- houdende film over deze volks sport te kunnen maken. Hoewel het verhaal van 'In Oranje' tame- lijk voorspelbaar is, heeft de film wel een hart. De sympathieke Remco steelt de harten van het pu bliek, waardoor je van de pijn in elkaar krimpt als hij tijdens een proefwedstrijd vol op zijn zwakke enkel wordt geraakt. Zelfs de veel te fanatieke voetbalvader Thomas Acda weet nog enige sympathie op te wekken, al zal zijn gedrag hope- lijk veel te fanatieke voetbalvaders aan het denken zetten. Joram Lursen blijkt vooral geluk- kig in zijn casting. Yannick van de Velde (zoon van 'All Stars regis seur Jean van de Velde) steelt de show als het behendige voetballer tje Remco. Wendy van Dijk is ver- rassend goed als moeder Sylvia en Thomas Acda speelt eigenlijk de- zelfde rol als in 'All Stars'; de schreeuwerige goedzak, die stoer- der doet dan hij is. Mede dankzij deze acteurs is 'In Oranje' een film over dromen en het gevecht om de ze dromen waar te kunnen maken. Iedere voetballiefhebber zal zon der twijfel veel plezier aan deze sympathieke familiefilm beleven. Let vooral ook op de teams van overleden voetballegenden waar- mee Remco halverwege de film een partijtje speelt. Een heerlijke opmaat naar het EK deze zomer! NIKON C00LPIX 3100 DIGITALE F0T0CAMERA Voorzien van 3x optische zoom en 3,2 Megapixels. 4x digitale zoom. 14 onderwerpsstanden voor veel creatieve speelruimte. Incl. pols- koord, 16 MB CompactFlash kaart, 2x oplaadbare Ni-MH batterijen, USB-kabel, videokabel, batterijlader. CORRECTPRIJS Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen p~ jt mogelijk. OLYMPUS OLYMPUS C-220 DIGITALE FOTO CAMERA Met 3x optische zoomlens, van 2,0 miljoen pixels, 3,8 cm TFT LCD-kleurenmonitor en ingebouwde flitser. Incl. 8 MB Smart Media Card en USB kabel. In zilver kleur uitgevoerd. Afm.bxhxdl 1.2x6.2x3.5 cm. ALLEEN ZATERDAG 8 MEI VAN 17.00-18.00 UUR Artnr. 248684 CORRECTPRIJS Lezers van Maasstad Week- Van 11 tot en met 15 mei is The Rat Pack, Live from Las Vegas' exclusief te zien in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. een artiestenclub oprichten, was een naam daarom snel gevonden. The Rat Pack trok avond aan avond voile zalen in de befaamde nachtclub 'The Sands' in Las Ve gas. Ze zongen er klassiekers als 'The Lady is a tramp', 'I get a kick out of you", 'I got you under my skin', 'New York, New York, 'My way' en 'Fly me to the moon', Naast liedjes, was er in hun show ook veel ruimte voor sketches, dansjes en stand-up co medy. In de periode van 1960 tot 1964 hadden de drie entertainers er enorm veel succes mee. Als eerbetoon aan deze periode is er nu 'The Rat Pack, Live from Las Vegas", een musicalshow waarin de muziek van The Rat Pack centraal staat. De show, die al twee jaar met veel sueces te zien was in Londen, is een hom- mage aan de drie performers. Van 11 tot en met 15 mei is "The Rat Pack, Live from Las Vegas' ex clusief te zien in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Geen Nederlandse bewerking, maar de originele Londense ver- sie met West End sterren Stephen Triffitt (Sinatra), George Long (Davis) en Michel Neilson (Mar tin). Zij brengen de drie illustere sterren tot leven en worden hier- bij begeleid door een vijftienkop- pige Big Band onder leiding van Barry Robinson. In Londen was 'The Rat Pack, Li ve from Las Vegas' zoals gezegd een enorm succes. ..Memories are made of this... evokes the 1960s, when they had a scotch in one hand and the world at their feet", schreef The Daily Telegraph. Wie de sfeer van Las Vegas wil proeven kan van 11 tot en met 15 mei terecht in het Nieuwe Luxor Theater. En zoals The Times al schreef: „Its brilliant! Highly re commended." bladen kunnen de voorstellin- gen van 'The Rat Pack, Live from Las Vegas' in het Nieu we Luxor Theater extra voor- delig bezoeken. Wanneer u nu reserveert voor een van de voorstellingen van 11 tot en met 15 mei (aanvang 20.00 uur, en zaterdag 15 mei ook 14.00 uur) krijgt u maarliefst 7,50 euro korting op een toe- gangskaartje. Reserveren kan via telefoonnummer 010- 484.33.33, onder vermelding van 'Aanbieding Rat Pack'. Deze korting is niet geldig in combinatie met andere kortin- gen of op reeds gekochte kaarten. Voor meer informa- tie: www.luxortheater.nl. SONY DSC-V1 DIGITALE F0T0CAMERA Laat uw creativiteit de vrije loop met deze camera met handige fotofuncties, de precisie van Carl Zeiss en de digitale technologie van Sony. 5.0 effectieve megapixels. Voorzien van 4x optische zoomlens en 1.5 inch TFT-scherm. Incl. accu, lader, USB-kabel, 32 MB Memory- Stick en schouderriem. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 10x6.5x5.7 cm. CORRECTPRIJS CANON P0WERSH0TG-5 DIGITALE FOTO CAMERA Een resolutie van 5 megapixels. Voorzien van 4x optische zoom. Een kort tijdsverloop tussen het indrukken en het ontspannen van de sluiter maakt snelle actie foto's mogelijk. Digitale signaalverwerker (DSP) en het RGB-grondkleurfiiter zorgen voor natuurgetrouwe foto's. Afm. 12.1x7.4x6.9 cm. mr- Art.nr. 259974 CORRECTPRIJS GRATIS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 19