maasstad Lang of dik? RVS patatprikker (4 Woonmode in voorjaar en zomer 2004 waterp roof d es i g n t SZljl I in shoppin A DE CATWATCH Zonnebed kantelt op lichaamsgewicht lUXt «UK|NS Quattro Kleding voor mannen met maatproblemen! 40% KORTING VaPIJTEn www.ggspecialsizes.com Iflll trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accessoires verlichting M.5 I adverteren? telefoon:010-4067233 VLOERBEDEKKING STOPT KATTENOVERLAST www.qreen-aarden.nl G G Special Sizes, Stadhoudersweg 72, tel. 010-4655588 i Buiten mag het dan mis- schien nog fris zijn, niets houdt u tegen om het voor- jaar binnenshuis alvast van start te laten gaan. Met bij- voorbeeld de verandering van de keuken, die u al zo lang in gedachten had. Lente betekent: tijd voor nieuwe dingen. Of het nu om een complete verbouwing of om kleine aanpassingen gaat. Hippe romantiek Kant is in J "T 3? - is v- f, r-'% v i I -1 <>'- r WE Zie www.quattrokeukenenbad.nl voor openingstijden en meer informatie. Keukenboulevard Barendrecht, Pesetastraat 42-44, Barendrecht, 010-4971040 Woonmall Alexandrium III Rotterdam-Alexander, 010-2204437 tfi KEUKEN EN BAD KAN NIET WEL GEVEN WIJ TOT op alle bekende merken STREKSINGEL 165 - 189 RDAM-H'BERG Vrl|dagtot21.00uurgeopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 's Maandags gesloten Geen enkele kat durft uw tuin nog binnen te komen als uw tuin beschermd is met onze kattenverjager. Geeft geen gewenning dus gaat vele jaren mee. Beschermt ca. 500 vierkante meter. U kunt de Catwatch kopen (vanaf 99 euro) of leasen i - (6 euro p. mnd) bij Green Garden Products te Roosendaal. Bestel via onze website: NIET GOED GELD TERUG II! I Tel. 0165-555287 - Fax 0165-564190 Problemen met patat? Met de partyprikker hoef je niet langer vieze vin- gers te riskeren bij het eten van patat. ROSLE heeft de oplosssing voor je in de vorm van een minivariant patatvork, uitgevoerd in hoogwaardig roestvrijstaal. Het geheim zit'm in in de smalle weerhaken op de tanden van de vork. Die zorger er voor dat de frieten stevig blijven zitten. Voor de veiligheid zijn de haken van de patatprikker naar binnen gebogen. Een roestvrijstalen beschermhoes zorgt er voor dat de vork gemakkelijk mee te nemen is. De hoes kan ook gebruikt worden om het handvat mee te ver- lengen, voor een wat confortabeler gebruik. Geborsteld roestvrijstaal geeft een bijzondere uitstraling aan deze speciale vork. De partyprikker is niet alleen geschikt voor patat, maar ook voor augurken, coctailworstjes en ta- pas. Zonnebedden waarop je kunt zitten en liggen zijn soms lastig in gebruik. Als de gebruiker wil veranderen van zit- naar ligstand, moet hij soms op- staan om de mg met een knop in horizontale ligpositie te plaatsen. Woon- warenhuis Leen Bakker introduceert een comfortabel textileen zonnebed, waarbij de gebruiker met zijn eigen gewicht kan varieren van zitten naar liggen. Het eigen lichaam fungeert daarbij als balans met het bovenli- chaam als scharnier. Komt het bovenlichaam omhoog, dan verandert au- tomatisch het ligbed in een zitbed. Het onder private label ontworpen 'Parma' zonnebed, heeft een antraciet gecoat duurzaam metalen frame, bespannen met textileen-dek. De geweven polyester vezeldoek vormt zich naar het lichaam en geeft de gebruiker een comfortabel ontspannen ge- voel. Het textileen-dek is kleurecht en weersbestendig. De gebruiker kan het zonnebed de hele zomer buiten laten staan. Keuken a la carte En op keukengebied zijn er ge- noeg nieuwe dingen. Neem bij- voorbeeld de zo ontzettend be- langrijke opbergruimte. Door handig uittrekbare korvenkasten, grote laden en carousselkasten zijn iedere 'pot en pan' en al uw voorraden zo voor het grijpen. Bovendien zijn ze ergonomisch meer verantwoord. Zelfs het be kende gootsteenkastje kan van la den worden voorzien. Of wat dacht u van handige verdeelbak- ken zodat alles als vanzelf opge- ruimd blijft? En kent u al de sub- tiel weggewerkte flessenrekken, keukentrapjes en vuilnisbakjes? Alles even geraisloos en soepel glijdend. Bovendien kunt u dank- zij de flexibele maten van de kas- ten ieder hoekje benutten. U heeft ruimte genoeg maar wilt misschien een andere uitstraling van uw keuken? Een ander aan- rechtblad doet wonderen want het is de blikvanger in uw keuken. Daarbij heeft u de keus uit een on- gekend aantal mogelijkheden. Vergeet u bij al dat moois niet de praktische kant zoals wel of geen waterkering, een verzonken koo- kelement, ruimte aan beide kan- ten van de gootsteen voor gezellig samen kokkerellen en ga zo maar door. U kent dat vast en zeker, het pas- sen en meten met parrnen op uw fornuis. Gelukkig biedt zelfs de 'ouderwetse' gaskookplaat tegen- woordig een zee aan ruimte: vijf of zes pitten, met of zonder grill- plaat, ingebouwde ffituurpan of extra grote pit. Vertrouwd maar met een moderne uitstraling zijn de gaskookplaten op een plateau van gehard glas. Handige bran- ders zorgen ervoor dat zelfs het kleinste pannetje stevig staat. De keramische kookplaat vormt de top met de keuze uit gloei-ele- menten of inductietechniek. Tot slot worden onaangename kook- geurtjes tegenwoordig 'mooi' en vooral effectief weggewerkt. De vormgeving wordt steeds fraaier en de meest innovatieve afzuig- kappen denken zelfs met u mee. Een nieuwe zomer, een nieuw be gin, tijd voor de woonmode !De nieuwe collecties op interieurge- bied maken een verfrissende in- druk. Van eclecticisme (verzamel- stij 1tot back-to-basics, voor iedere persoonlijkheid is een interieur op maat te maken. Comfort en func- tionaliteit zijn zo vanzelfsprekend, dat we zoeken naar elementen in huis die niet zichtbaar of tastbaar zijn maar die essentieel zijn voor ons geestelijk welzijn. Immateriele zaken worden belangrijker en vor- men het uitgangspunt voor de in- richting van ons (toekomstige) huis. De weldaad van meditatie vertaalt zich bijvoorbeeld in een thuisspa, de gezelligheid van samenzijn in een ruime leefkeuken, het plezier van kinderspel in de (speel)kamer, de verliefdheid van een puber- meisje in een romantische slaapka- mer. Wat zien we hiervan terug in de nieuwe woonmode? In ieder ge- val een caleidoscoop van spranke- lende kleuren. Knalgeel is de grote zomerhit, frisse pastels als fuchsia en paars zijn blijvertjes, huidtinten en bleekroze verrassend nieuw en ijzersterk is de opkomst van zee- blauwe - en groene tinten. De natuur in huis wordt op een nieuwe manier geinterpreteerd en staat centraal in alle vier de woon- sferen: Puur Natuur, Oost West, Echte Liefde en Vrijheid Blijheid. De wisselwerking tussen binnen en buiten levert een losse, ongedwon- gen levensstijl op met bijpassend interieur. Net als buiten is het bin nen een spannende verzameling van structuren en dessins, van har- de en zachte materialen, van glan- zende oppervlakten en grillige vor- men. Mis niks, mix: oud met nieuw, design naast antidesign, hip en relaxed. Het traditionele denken over stijlen verandert. Klassiek en romantiek vallen niet langer samen. Klassiek krijgt een verstilde, orientaalse touch. Het romantische wonen wordt juist iets voor jonge mensen: frivool, uitdagend en creatief. Na tuur wordt hip; geen eco-stijl, maar een stadsnomade met een avon- tuurlijk leven en ditto interieur. Het designhuis heeft het meest fu- turistische karakter met vloeiende en ronde vormen, lichtgevende kleuren en high tech materialen: een experimentele retrosfeer. De Woonmode 2004 is zeker geen dictaat, maar een inspiratiebron. Een signalement van trends, veran- deringen en ideeen die ook goed toepasbaar zijn in bestaande interi- eurs. Want ook dat is een van de nieuwe invalshoeken: we gaan meer zelf doen. De tijden van plas tic fantastic en de snelle, gestileer- de interieurs zijn definitief voorbij. Minder design, meer decoratie. Minder recht en symmetrisch, meer rond en flexibel. Minder hardware, meer software: spelen met zachte materialen en stoffen. Originaliteit en eigen creativiteit als leidraad. Een huis met een ziel, altijd anders, altijd in beweging, nooit saai. Net als in de mode spreekt de ro mantiek ook op interieurgebied tot de verbeelding van veel jonge mensen. Maar wel als eigenwijze interpretatie van nostalgie: een tik- keltje sexy, vermengd met de non chalance van vintage spullen en zelfmaak ideeen. Echte Liefde is als een filmdecor, feeeriek, tikkel- tje kitsch, glamoureus met een fri- vole knipoog. Of het nou echte liefde of verliefdheid is, het is de inspiratie voor dit trendy woonthe- ma. Ondanks een druk bestaan ma ken jonge bewoners tijd voor zich- zelf en voor elkaar. Quality time in een romantische, speelse ambian ce. De dromerige, poetische sfeer wordt langzaam opgebouwd; een persoonlijke assemblage van uit- eenlopende spullen. Oud en nieuw, kitsch en antiek staan door elkaar heen in een bijna filmisch decor. Brocanterie is een dankbare bron van inspiratie. Hier vinden we het bric-a-brac: meubelen met levens- ervaring. Om mooi sleets te laten zijn in antiek-look of juist met een fris verfje of prachtige bekledings- stof weer een tweede jeugd te ge- ven. Veel meubelen ademen de charme van het frele Franse bou doir. Toch is Echte Liefde zeker geen replica van de stijlzuivere etegan- tie van bijvoorbeeld Chanel. De ongedwongen mix van grootmoe- derantiek met vintage design (retro uit de fifties en sixties) geven er een artistieke en jonge inslag aan. Lichtheid en transparantie, glim en glans spelen het spel van licht en schaduw, een ongrijpbare immate riele wereld. De kristallen kroon- luchter, het kunstzinnige master piece uit vroegere tijden, maakt overal in huis een rentree. Geflan- keerd door ornamentale Vene- tiaanse spiegels, glanzende tafel- bladen, hoogglans verf en een chroom en metallic accent. Krach- tige pasteltinten maken dit vrou- welijke interieur modisch: oranje, pink, lavendel en groenen vermen- gen zich met zachte tinten als roze en babyblauw. Romantiek in huis betekent dessi- nering. Van weelderige bloemen tot medaillons, van paisley tot fif ties nop. Modeprints zijn dit sei- zoen veruit favoriet: herkenbare ruiten als pringle, burberry, bur- lington, pied-de-poule en tartan. Zelfs in vloerbedekking kan je een hippe ruit op maat laten leggen! Ook barokke krullen in mini of grootformaat zijn goed, net als sprookjesachtige kant. Want fra- giel kant is uitgesproken trendy! Kant wordt nu verpakt in een mo derne vormgeving. Bijvoorbeeld in een hanglampje dat met een la- sertechniek is gemaakt uit kunst- stof; de hightech versie van de ge- haakte lampenkap. Het kantmotief vinden we ook terug als uitgestans- te verticale lamel, geknoopte glas- vezellamp of ingeharste bijzettafel. Of als knipoog naar de antimakas- sar, verwerkt in een plexiglazen fauteuil.Even ragfijn als het kant motief zijn de stoffen. Zacht en pluizig: suede, fluweel, vachten, crepe en tere voiles. Textiel zet overduidelijk de toon in dit interi eur. Cross-overs in stijl zetten speelse contrasten neer: antieke jacquards worden gemixt met kek- ke lakstoffen, ruiten met bloemen, stoere strepen met lieflijke pais leys. In de slaapkamer zien we een verzameling van dekens en sprei- en, lakens met ajourrandje en het patchworkplaid. De combinatie teakhout-alumi- nium is en blijft mooi. Maar voor wie echt iets aparts wil. experi- menteren bekende ontwerpers met allerlei wonderlijke materia len en technieken. Wat te denken bijvoorbeeld van banken, fau- teuiis en poefjes van polyester koord, afkomstig uit de zeil- en khmsport? Oersterk en 'overaf tegen bestand. Of een multifunc- tioneel picknickmeubel uit een stuk geplooid aluminium? Leuk om buiten aan te eten en binnen een ideale (vlekbestendige) knutseltafel voor de kids. Die zullen overigens ook helemaal weg zijn van zo'n schommel- stoel voor aan een boom; die la ter natuurlijk probleemloos een plekje binnen vindt. De nu zo populaire hoge tafels en bar- krukken geven buiten eten letter- lijk een andere dimensie. Prak- tisch zijn ook de vele buismeu- beltjes waarvan de rug en zitting gemaakt zijn van een sneldro- gende, all-weather netstof, met namen als batyline en textileen. Resin is het weerbestendige ant- woord op de gezellige loom en vlechtwerk meubeltjes die nor- maal gesproken niet buiten kun- nen blijven staan. In wit of zilver uitgevoerd is vlechtwerk zo niet langer knus en warm, maar juist heel hightech en cool. Ook roya- le loungebanken kun je natuur lijk in een waterproof jasje ste- ken. Leefkussens en zitzakken met een coating die tegen een stootje kan, maken het loungege- voel compleet. En wordt het wat frisser, dan bieden warme de- kens en plaids uitkomst. Tuin- meubels? Die koop je voortaan gewoon in de woonwinkel. v'- i?i:; sj De fierwaardering voor klassiek beperkt zich niet langer tot de fif ties en sixties, maar strekt zich nu dus ook uit naar bijvoorbeeld het retromeubilair van eind negentien- de eeuw, 'remakes' van stijlen als Classicisme en Barok. Antiek uit de achttiende eeuw wordt gecombineerd met modeme klassiekers uit het ftn-du-siecle, zoals het Thonet-stoeltje en heden- daagse vormgeving zoals nieuwe varianten op de clubfauteuil. Eyecatchers zijn gecapitonneerde banken, kasteelbanken, oorfau- teuils, ronde en ovale tafels met bolpoten, bibliotheekkasten, ge- stoffeerde eetkamerstoelen en een dressoirkast. Allemaal herkenbaar, maar wel degelijk nu ontworpen en dus net iets anders. In een decoratieve woonstijl draait alles om elegantie en romantiek. Door de royale maatvoering, hun sierlijke vormgeving en de afwer- king in de stoffering zijn de nieu we klassieke zitmeubelen comfor tabel en opvallend. Alles oogt an ders door niet- standaard formaten en hoog-laag effecten. Een tijdloos chique klassieke fauteuil krijgt een eigen identiteit door de lage rug en een modieuze stof. Sierkussens blijven belangrijk in het klassieke interieur, waarbij bloemendessins, ruiten en strepen door elkaar gebruikt worden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 15