tit [i Het NKT met musical 'Majeck' in de theaters i 4 Trommelenopvuilnisbakken tijdens STOMP GOED 0PGEKNAPT VOOR HET EK EN DE VAKANTIE 20; 20; VIDEO VHS-TAPE'S DV-TAPE'S 17.® maasstad SERVICE BEURT VIDEO- RECORDERS SERVICE BEURT VIDEO- CAMERA C 95 UNIVERSEEL v: O 95 PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.525 Korting ROTTERDAM - Kinder- en jeugdtheater is in Nederland al een aantal jaren een suc- cesvol begrip. In Rotterdam kennen we allemaal Jeugd theater Hofplein. Daarnaast is er ook het Nederlands Kin der Theater (NKT) uit Pur- merend. Dit professioneel opererende jeugdtheaterge- zelschap heeft al vele succes- sen op haar naam staan. Na Smogsmullers Reuzen Daad', 'Toffe Tommie Zors- genloos', 'De wereld van Mathijs' en 'Atlantis, het ein- de van Nooit' spelen zij dit seizoen de meeslepende mu sical 'Majeck, het verhaal van een reis'. Het ro Theater speelt de voorstel ling Proust 3: De kant van Char- lus', in de Rotterdamse Schouw- burg van 26 tot en met 29 mei, aan- vang 19.30 uur. De voorstelling ging op 15 mei in premiere in de Rotterdamse Schouwburg en is onderdeel van een vierdelige thea- terserie die het ro Theater maakt op basis van 'A la recherche de temps perdu', het meer dan 3500 pagina's tellende levenswerk van Marcel Proust. Het boek gaat over de kennisma- king van de jonge Marcel met kunst, liefde en aristocratie. Het derde deel gaat over hoe Marcel zijn weg vindt in de hoogste sociale kringen van de Parijse aristocra tie. Zijn gidsen daarbij zijn de mili- tair Robert de Saint Loup en de ho- mosexuele aristocraat Baron de Charlus. Het stuk toont een maat- schappij in moreel verval. Dramaturg Erwin Jans verzorgt voorafgaand aan de voorstellingen van 27,28 en 29 mei een inleiding waarbij hij vertelt over de totstand- komingvande voorstelling. Diein- leidingen beginnen om 18.45 uur. Op diezelfde data is Jans ook aan- wezig om na de voorstellingen in de hal van de Rotterdamse Schouwburg de voorstelling met belangstellenden en een gast na te bespreken. Die gasten zijn op 27 mei Sandra den Hamer, directeur van het Internationaal Film Festi val Rotterdam, op 28 mei Alex Cor- manski, directeur van de Alliance Francaise Rotterdam en op 29 mei David Lilienthal, rabbijn van de Liberaal Joodse Gemeenschap Rotterdam. De kunstenaars Yvonne van de Griend en Olphaert den Otter heb ben naar aanleiding van de voor stelling nieuwe kunstwerken ge maakt. Het stuk zal ook te zien zijn in Brussel en Wenen. De eerste delen van de serie konden rekenen op positieve recensies, in De Volks- krant werd gesproken over een 'zelfstandig meesterwerk' en de NRC had het over 'buitengewoon intelligent theater'. Guy Cassiers regisseerde de voorstelling. ROTTERDAM - Sinds hun verschijnen op de Nederland se televisie hebben de jongens en meiden van de Yes/No Company oftewel het collec- tief STOMP een enorme vlucht in populariteit ge maakt. Serievoorstellingen in theaters en uitverkochte zalen zijn hun deel. De huidige tour nee door Nederland van dit Britse collectief heeft in me- nig theater geleid tot een ware hype. Na afloop van de voor stelling is er een stormloop op allerhande voorwerpen die as- socieren met de geweldige voorstelling. Eigenlijk niet zo gek want de groep werkt zo aanstekelijk dat je wel mee moet gaan in de maalstroom van ritmes en geluidjes. I f /rijdag Op vrijdag 21 mei a.s. van aj 9.30tot21.00uurorganiseerthet I Correct Service Center aan de ME) Prins Frederik Hendrikstraat 63 in __l Rotterdam Noord een speciale video service dag. Erkende technici staan klaar voor het direct uitvoeren van een service beurt aan uw videorecorder of videocamera. Hierbij wordt het loopwerk schoongemaakt, de koppen worden gecontroleerd en eventueel opnieuw afgeregeld. Na een grondige service-beurt is uw videorecorder of camera weer als nieuw. PER STUK 3.95 [3V00E -3239TArt .nr. 194905 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag van 09.30- 18.00 uur, vrijdag van 09.30-21.00 uur. zaterdag gesloten. Dinsdag 18 met 2004 TX51 door Jacques Nachtegaal Net als de vorige successen is het stuk geschreven door directeur en bezielende kracht achter het NKT Manja Siebrecht. Dat haar werk kwalitatief hoog staat aangeschre- ven blijkt uit het feit dat 'Toffe Tommie Zorgenloos' met de volle- dig Nederlandse cast zelfs een se- rie van tien voorstellingen op Broadway in New York speelde. Ook is het NKT al jaren de baker- mat voor theatertalenten in de va- derlandse showbizz. Een goed voorbeeld hiervan is Lottie Hel- lingman, onlangs nog genomi- neerd voor een Musical Award en eveneens bekend van 'Blauw Blauw' en als presentatrice van 'Jules Unlimited'. Ook in de voor- stelling 'Majeck' loopt een aantal talenten rond die zeker de komen- de jaren met succes de Nederland se theaters zullen veroveren. Wat is het geheim van het NKT? „De filosofte die achter het NKT zit en de wijze waarop wij met de jonge mensen werken is onze kracht'zegt een trotse Manja Sie brecht. „Bij ons wordt gespeeld vanuit het hart, hierdoor worden steeds weer de grenzen van kwali- teit en eigen kunnen verlegd. De samenwerking maakt het tot ge- bundelde kracht en dat leidt tot iets dat uniek is voor Nederland, ik zeg dit zonder enige arrogantie. Dit ho- ren wij ook regelmatig van profes sionals uit het vak." „Wij werken heel professioneel met een volwaardige tournee en in- ternationale voorstellingen in Amerika, Rusland, Tsjechie en Scandinavie", gaat Siebrecht ver- der. ,,'Majeck' gaat over mensen De voorstelling 'Majeck, het verhaal van een reis'is binnenkort te zien in het Isala theater in Capelle aan den IJssel. foto: Marco Bakker die verjaagd worden uit hun land, een actueel thema wat helaas al eeuwen aan de gang is. Ik vond het een boeiende onderneming om te kijken of ik in staat was realiteit en fantasie maar ook onze eigen iden- titeit te kunnen koppelen in een voorstelling. Dat was een heftig, langdurig en zwaar proces, waarbij prachtige dingen zijn gebeurd." Manja Siebrecht denkt dat het NKT kan wedijveren met de pro- fessionele gezelschappen die langs de theaters trekken. „Daarom vind ik het zo jammer dat er zo weinig aandacht voor het NKT is. Joop van den Ende, bijvoorbeeld, is nog nooit komen kijken. Terwijl wij toch de bakermat voor zijn succes sen kunnen zijn. We hebbenjonge- ren uit heel het land, niet alleen uit de omgeving van Purmerend, maar ook uit het Gooi en uit Brabant die bij ons willen spelen en daar alles voor willen doen, onder andere ver en veel reizen. Dan doet het mij pijn om te zien dat in grote produc- ties sterren worden gemaakt, die echt geen sterren zijn. Je wordt pas een ster als je het vak tot in de vin- gertoppen beheerst. Al die schatti- ge jonge mensen die omhoog ge- trokken worden, kunnen het niet aan, maar de hele media hype er om heen roept hen uit tot sterren. Ik gun het ze van harte maar ik vind het zo treurig dat we hierdoor zo'n gigantische vervlakking krij- gen. Ondanks het respect dat ik voor Joop van den Ende heb vind ik dit een schande. Maar ik verloo- chen mijzelf niet, ik wil doen waar ik achter sta en talent ontplooien", lucht Manja Siebrecht haar hart. Voor theaterliefhebbers heeft het NKT met 'Majeck' heel wat te bie- den, zoals de nieuwe Stanley Bur leson: Maickel Leijenhorst. Hij speelt de rol Salem in het stuk. Een overtuigend acteur danser met een mimiek en uitstraling die onna- volgbaar is. „In deze rol kan ik zo- veel kwijt dat ik me er geweldig in voel", zegt de jonge acteur. „Ik ben nu 5 jaar actief bij het NKT. Dit is na 'Tien is teveel' mijn twee- de productie. Hierin kan ik laten zien wat ik kan. Ik sta pas aan het begin van mijn carriere. Ik ben 19 jaar en heb nog een lange weg te gaan. Het is allemaal nog heel erg nieuw maar wel geweldig leuk om te doen. Ik heb twee jaar aan dit stuk gewerkt waarbij ik na een jaar te horen kreeg dat ik de rol van Sa lem kreeg. Ik heb een jaar aan mijn rol kunnen sleutelen. We repeteren maar twee keer per week met soms een extra middag tussendoor". Een ander talent is de pas zestien- jarige Myrthe Burger, die nu zes jaar op de theaterschool van het NKT zit en in 'Majeck' haar twee- de productie speelt. „Ik heb eerder zeven jaar dans gedaan waaronder twee orientatiejaren bij het Natio nal Ballet. Eigenlijk ben ik altijd al met dans bezig geweest. Mijn grote droom was ooit ballerina te worden, maar dat is niet doorge- gaan. Toen ik die droom moest op- geven ben ik bij het NKT geko- men. De groep waarin ik terecht- kwam is geweldig, het is zo'n hechte groep. De combinatie van zang, dans en acteren trok mij enorm en de sfeer waarin we kun nen leren en werken is uniek. Vooral die fantastische sfeer is zo leuk. Ik heb ook echt het gevoel dat er heel hard aan ons gewerkt wordt, om de beste aspecten in ons naar boven te brengen." Als de lezer zelfwilt zien wat deze aanstormende sterren te bieden hebben kunt u op zaterdag 22 mei om 19.30 uur terecht in het Isala theater in Capelle aan den IJssel. Musical meets Movie tijdens 'Musicals in Ahoy' 2004' door Vincent Wernke ROTTERDAM - Voor de tweede maal vormt Sportpa- leis Ahoy' van 2 tot en met 6 juni het decor voor 'Musi cal? in Ahoy'. Het sportpa- leis wordt dan omgebouwd tot de Nederlandse Radio City Music Hall, waar musi calsterren als Pia Douwes, Simone Kleinsma, Joke de Kruijf, Stanley Burleson, Tony Neef en Bastiaan Ra- gas zullen stralen. Een ge- sprek met Danny de Munk en Nurlaila Karim over 'Musicals in Ahoy' 2004'. Musicals zijn enorm populair in Nederland. Duizenden mensen trekken jaarlijks naar de theaters voor producties als '3 Muske- tiers', 'The Lion King' en 'Mam ma Mia!'. Naast deze producties van producent Joop van den En de, was onlangs ook een speciaal musicalconcert in de Nederlandse theaters te zien. Danny de Munk en Nurlaila Karim waren twee van de solisten die bekende en minder bekende musicalsongs zongen tijdens 'Musicals in Con cert 2'. „Een soort popconcert, maar dan met musicalnummers", vertellen zij. „Het publiek rea- geerde erg enthousiast op deze voorstelling", gaat Nurlaila Ka rim verder. „Wat ik vooral leuk vind is dat mensen enthousiast zijn, ondanks dat er best veel minder bekende liedjes in zaten. Hetzelfde geldt volgens Danny de Munk voor 'Musicals in Ahoy' 2004', dat als thema heeft 'Musical meets Movie'. „We La- W 4 Danny de Munk en Nurlaila Karim zullen samen in Ahoy' te bewonderen zijn. „Erzitten nu wel on bekende stukken in de voorstelling. Maar dat is ook leuk, want daardoor komt iedereen iets van zijn gading tegen", zegt De Munk. foto:Roy Beusker gaan terug in de tijd met liedjes van Al Jolson uit 'The Jazz Sin ger', 'Some like it hot' en 'Flash- dance'. Maar er zijn ook liedjes te horen uit modeme filmmusicals als 'Moulin Rouge' en 'Beauty The Beast'. Er zitten ook wel on- bekende stukken bij, want we gaan wel heel erg ver terug in de tijd. Maar dat is ook leuk, want daardoor komt iedereen iets van zijn gading tegen. Het gaat echt van vroeger naar het heden." In 2002 was Danny de Munk ook te zien in de eerste versie van 'Musicals in Ahoy'. De show van toen was vooral een bloemlezing uit tien Nederlandse musicalge- schiedenis, een feest van herken- ning. Deze keer gaat 'Musicals in Ahoy' een stapje verder. „De vo rige keer hebben ze alle bekende musicals al gedaan", weet Nur laila. Danny de Munk vult aan: „Je moet het publiek blijven ver- rassen en het zou te gemakkelijk zijn om nu weer alleen maar be kende songs uit te kiezen." Ove- rigens zullen de echje musical- liefhebbers de liedjes toch wel herkennen. „Het is soms voor ons ook een verrassing. Tijdens 'Mu sicals in Concert 2' zong ik het lied 'I've got rhythm'. Dat kende ik natuurlijk wel, maar ik wist niet dat het uit de musical 'Crazy for you' komt. En zo zijn er na tuurlijk nog veel meer van dat soort liedjes." Naast bekende en minder beken de liedjes uit (film)musicals, biedt 'Musicals in Ahoy" 2004' ook de gelegenheid om alle grote Nederlandse musicalsterren van dit moment op een avond live aan het werk te zien. Naast Danny de Munk en Nurlaila Karim ver- schijnen ook Tooske Breugem, Pia Douwes, Bastiaan Ragas, Stanley Burleson, Henk Poort ('3 Musketiers'), Simone Kleinsma ('Mamma Mia!'), Joke de Kruijf en Tony Neef ("Telkens weer Het Dorp') op het podium in Ahoy', Speciale gasten zijn Chantal Jan- zen (volgend seizoen te zien in 'Crazy for you') en Carlo Bosz- hard. „Het is voor mij de eerste keer dat ik in Ahoy' sta en ik vind het een enorme uitdaging", zegt Nur laila. „A1 moet ik eerlijk zeggen dat ik Ahoy' vooral zie als een groot theater. Maar misschien be- sef ik het nog niet en voel ik me straks heel klein." Danny de Munk stond eerder in Ahoy' met Lee Towers en tijdens "Musicals in Ahoy'. „Als je er alleen een grote tribune zou neerzetten, wordt het echt een sporthal. Maar bij Lee Towers en Frans Bauer wordt er niet op de entourage be- zuinigd, waardoor het heel intiem wordt in dat grote sportpaleis", weet hij. „Bij de eerste 'Musicals in Ahoy' was dat ook zo en nu gaan ze zelfs nog een stapje ver der. De populariteit van musicals is natuurlijk ook enorm. Liefheb- bers van dit genre moeten daarom zeker komen. Ik weet nog van de vorige keer dat het dak er echt af ging" Wat vinden beide musicalsterren zelf eigenlijk het leukste lied wat ze straks zullen vertolken? Nur laila: ,,'Going Bananas' van Jose phine Baker. Ik vind haar gewel dig en mag nu in haar huid krui- pen. Dat vind ik hartstikke leuk om te doen." Danny: „Ik houd echt van rock, dus ik vind de lied jes 'Stayin' Alive', 'Far from home* en ook 'Let me entertain you' van Robbie Williams erg leuk. Dat past echt wel bij mij." Ze zquden er overigens ook best wat voor voelen om een rol te spelen in een echte filmmusical. „Dat lijkt me heel erg leuk", zegt Nurlaila. „Er was ooit sprake van een filmversie van 'Rent' en dat had ik heel graag willen doen. Maar dat is niet doorgegaan." Danny de Munk gaat als hij mag kiezen voor 'Beauty The Beast': „Samen met Carlo Bosz- hard, dat hebben we al helemaal besproken. Hij als de kandelaar en ik als Lafou? Die slijmbal die bij Gaston zijn hielen loopt te lik- ken, omdat hij met Belle wil trou- wen. Dat lijkt me echt geweldig! 'Musicals in Ahoy" 2004' is van 2 tot en met 6 juni 2004 te zien in Ahoy'. Kaarten zijn verkrijgbaar via 0900-3005000 of via www- .musicals.nl. door Jacques Nachtegaal Zonder ook maar een woord te zeg gen, ooit het monopolie van Mini en Maxi, neemt het gezelschap haar publiek mee op sleeptouw in een ruim anderhalf uur durende show. Zonder pauze, maar vol van opzwe- pende en uitnodigende klankkleu- ren. Alles heeft z' n ritme, zo blijkt al heel snel. Van handklappen en een snel daarop inhakende zaal die wer- kelijk uitzinnig wordt als ze kunnen participeren in de voorstelling, tot trommelen op vuilnisbakken en le ge benzinedrums toe. Als een goed geoliede machine waist het collec tief over het publiek heen. Alles vol vaart en gepaard gaande met een strakke choreografie, die echter geen enkel moment het idee geeft overdadig geregisseerd te zijn. Het komt allemaal zo speels, spontaan en vooral jeugdig over. Gekleed in herkenbare kledij van 'streetkids' zijn de in totaal negen jongens en drie meiden van STOMP een voorbeeld van de jeugd zoals u die morgen kunt te- genkomen op het Schou wburgplein of op een van de vele plaatsen in uw stad waar jongeren elkaar treffen. Met de constante beat van de stads- jungle wordt het publiek steeds meer uitgenodigd om het bloed iets sneller door de aderen te laten stro- men. Je krijgt als het ware een adre naline kick van deze voorstelling. Niet alleen tijdens maar vooral ook na de show zie en hoor je overal mensen die zich realiseren dat je overal wel een geluid uit kan halen. Natuurlijk niet zo als de STOMP-le- den, die van isolatiebuis tot rolmaat muziekinstrumenten weten te cree- ren. Stomp is geen voorstelling die je zo maar aan je voorbij kunt laten gaan. Eenmaal in de zaal zal je elk mo- „Dit is wel iets anders dan spelen in een boyband, hoewel er soms netzo enthousiast op gereageerd wordt", zeggen Paul Bend en Troy Saxton van STOMP. foto: Het CoiiectiefN a p ment van de voorstelling het gevoel krijgen alsof jij persoonlijk wordt uitgenodigd om vooral deelgenoot te worden van het spektakel. Han- gend in de hekken, dansend over het podium, met het schuivende geluid van de verschillende bezems en veegmaterialen tot aan het slaan met emmerdeksels toe. Je wordt conti nue opgezweept. Ontzag en respect voor de show en het gigantische uit- houdings vermogen van deze kids is het eerste dat bij je opkomt als de show na ruim een uur en veertig mi- nuten tot een eind komt. Zelfs het afscheids- en vooral waarderings- applaus van het publiek wordt om- getoverd tot een heerlijke melodie. STOMP is een voorstelling die je ei genlijk niet mag missen. Na een dag van noeste arbeid of een dag vol verveling is dit de uitgelezen moge- lijkheid om weer helemaal opgela- den te worden. Menig depressiebe- handelaar zou dit als een remedie voor moeten schrijven, hun patien- ten zouden er zeker wel bij varen. Maar hoe ervaren de leden van STOMP zelf deze krachtproef. Geen van de leden is langer dan en- kele seconden van het podium om met weer een nieuw attribuut ten to- nele te verschijnen. Vergt dat geen enorme energie en een meesterlijk gevoel voor ritme? De vraag is aan Paul Bend Troy Saxton van de groep. „Wij beiden hebben ervaring als drummers, maar wel met verschil lende achtergronden", zeggen de twee. Binnen de groep zijn ook voormalig breakdancers. „Wij ge- loven dat echt overal wel muziek uit te halen is. Dit is wel heel wat anders dan het spelen in een band, dit is een heel zware fysieke belasting. Meer dan anderhalf uur zijn we nagenoeg continue op het podium maar dat geeft ons juist de energie om de show te kunnen doen." „Per jaar doen we meer dan 300 shows door heel Europa en vorig seizoen zijn we zelfs in Tei peh ge weest. Dit is wel iets anders dan spe len in een boyband, hoewel er soms net zo enthousiast op gereageerd wordt. Volgens ons tonen wij aan dat muziek en ritme universeel is. Zonder een woord te zeggen doet het publiek toch precies wat wij wil len, dat geeft een heerlijk gemeen- schappelijk gevoel. Om deze show goed op de rails te krijgen hebben we ruim 6 weken lang dagelijks meer dan acht uur gerepeteerd. En ook tijdens de tournee repeteren we elke dag nog een paar uur. Dat is ook de reden waarom we met een groep van twaalf mensen op tournee zijn en er per avond maar acht optreden. Elke dag zijn er vier vrijDit is wer- kelijk een heel zware show om te doen. Maar wel een show die ons enorm motiveert" Die motivatie is dan ook heel her- kenbaar voor het publiek en werkt zeer aanstekelij. Hoe aanstekelijk kunt u gaan zien in het nieuwe Luxor theater van 25 tot en met 30 mei aanstaande. CORRECT VIDEO SERVICE DAG CORRECTPRUS CORRECTPRUS JVC E-180 SMX VIDEO TAPE Prima videobanden met elk een speelduur van 180 minuten. In diverse kleuren. J4^95Art.nr. 264078 CORRECTPRUS MAXELL DVM-60DV TAPE Leg uw momenten veilig vast met een opnameduur van 60 minuten. Art.nr. 22613 CORRECTPRUS PHILIPS SBC-RU-520 UNIVERSELE AFSTANDS- BEDIENING Deze universele 2-in-1 afstandsbediening is voorgeprogrammeerd voor alle bekende tv-en videorecorder merken. CORRECTPRUS Lezers van Maasstad week- bladen kunnen de voorstelling 'STOMP' in het nieuwe Luxor Theater van 25 tot en met 30 mei voordelig bezoe- ken. U krijgt 7.50 euro korting op een kaartje op vertoon van dit artikel. Deze actie is niet geldig in combinatie met an dere aanbiedingen/passen. op reeds gekochte kaarten en zo- lang de voorraad strekt. Voor meer informatie kijk op www- .luxortheater.nl. maxell ma v nil maxell GRATIS Zetfoutenen prijswijzigingen onder voorbehoud

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 18