maasstad Lacetti: verrassend en verbazend Meer smoel, meer spieren Dakloze Amerikaan SPECTACULAIR AANBOD! Volvo S40 2.4 140 Elite Vlotte Colt Daewoo in the winning mood Gespierde reus Yaris Blue Volvo heeft met de nieuwe S40 een auto gemaakt die bomvol zit met het Volvo- DNA. De S4G heeft met al- leen de 'looks' van een ech- te Volvo, maar ook de bij- passende kwaliteiten. Met de nieuwe S40 heeft het merk een uitstekende opvol- ger voor het voorheen in Nederland gebouwde model met dezelfde naam. Dat on- dervonden wij tijdens de week waarin wij de trotse ei- genaars waren van deze fraaie Zweed. Fantastiseh geluid Daewoo is in de 'winning mood'. De verkopen gaan goed en met de nieuwe La cetti in het programma zal het alleen nog maar beter wor den. De vijfdeurs hatchback heeft een stijlvol en modern uiterlijk. Maar alleen een leuk snuitje is niet genoeg; inhoud is waar het om draait. Wij onderzochten of de splinternieuwe Daewoo ge noeg in huis heeft en hoe lang zijn adem is. Hoog van de toren Grip of Slip Specifieaties Bijzonderheden In zijn element Genieten van de Chrysler PT Cruiser, ook als u er niet in rijdt? COUNTY CAR ROTTERDAM B.V. Toepad 15, Rotterdam. Telefoon 010 - 452 90 66. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 -18.00 uur. Zaterdag 10.00 - 17.00 uur. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. Goedmoedige bondgenoot De testauto is gehuld in de kleur 'Passion Red'. Het felrode maat- pak is erg opvallend en geeft de S40 een temperamentvolle uit- straling. In eerste instantie twij- felden we nog wat, maar naarrna- te de week verstreek, begonnen we het kleurtje van de S40 steeds meer te waarderen. Het is niet di rect een tint die je met Volvo as- socieert, maar wat ons betreft is Passion Red absoluut het over- wegen waard bij de aanschaf van een nieuwe S40. Onder de motorkap van de testau to ligt een 2,4—liter vijfcilinder benzinemotor, die een respecta- bel vermogen van 140 pk levert en een maximumkoppel van 220 Nm bij 4.000 toeren per minuut. Dit is een erg soepele motor, die vanuit elk toerental rustig en conrfortabel zijn werk doet. Het blijft erg stil in het interieur, hoe- wel de motor de inzittenden in de hogere toerenregionen trakteert op de fantastisehe vijfcilinderrof- fel. De handgeschakelde vijfver- snellingsbak schakelt soepel en doeltreffend. Het meubilair is uit- stekend te verstellen en goed in staat zijn primaire taak te vervul- len: het verschaffen van zitcom- fort. Zowel voorin als op de ach- terbank is er genoeg plaats voor volwassenen. Het absolute kroon- juweel is de flinterdunne midden- console, die voor een ongekend gevoel van ruimte zorgt dankzij de open ruimte die zich erachter bevindt. De ergonomie staat op een hoog niveau, want alle be- De 5LK is stukken vloeiender van lijn dan zijn voorganger. Meer rijplezier, daar ging het de makers van de Mercedes-Benz SLK om. De roadster moest 'lek- kerder' zijn om mee te sturen en sterker appelleren aan de emoties van de bestuurder. De duidelijke uiterlijke overeenkomsten met de SLR Mercedes' supersportauto werken daar goed aan mee. Bij emotie hoort een prikkelende verschijning, iets waarin de oude SLK niet uitblonk. Maar dat is nu veranderd. De nieuwe SLK heeft een aalgladde en vooral stoere der- riere met, ongeacht de uitvoering, twee dikke uitlaten. Gebleven is het stalen dak dat met een druk op de knop in 18 seconden aan het oog onttrokken wordt. De SLK is leverbaar met drie fenomenale mo- toren met vier, zes of acht cilin- ders. Het spreekt voor zich dat het rijgedrag onovertroffen is. De vei- ligheidsvoorzieningen laten de be stuurder behoorlijk wat ruimte voor een feestelijke rit. Inmiddels staat het 'instapmodel', de SLK 200 Kompressor, bij de Mercedes- Benz-dealers. Het prijskaartje ver- meldt 49.650 euro. Vanaf heden is de Chrysler PT Cruiser Cabrio leverbaar. Een op vallend alternatief voor de cabrio- rijder die van opvallen houdt. De Cabrio heeft een stoffen kap met een glazen achterruit, die net- jes achter op de auto wordt gedra- peerd. Dan begint het automobiele origami dat in tien tellen een mooi opgevouwen dak oplevert. De 'in- stapper' is een 2,4-liter viercilinder met 143 pk en 214 Nm. Wie wil cruisen op hogere kruissnelheden zal kiezen voor de turboversie van de 2,4—liter viercilinder. Die heeft een indrukwekkend vermogen van 220 pk en een koppel van 332 Nm. We sturen de Amerikaan met ge- opende kap in wandeltempo langs een druk, trendy terras. Gesprek- ken worden onderbroken, vingers wijzen naar de auto en heel even zijn we het middelpunt van de be- langstelling. De Chrysler PT Crui ser Cabrio is voor 29.395 euro le verbaar en de 'geblazen' Cabrio vergt 34.395 euro. Deze actie duurt t/m 30 juni 2004 en zolang de voorraad strekt. Kijk v waarden op www.chrysler.nl of vraag ze op bij de dichtstbi|zijnde Chrysler dealer De bedragen zijn incl. BTW en excl. afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden, april 2004 Gem.-verbr.: 7,7 10,0 l/100km (13,0 - 10,0 km/I). CCh uitatoot 182 - 239 g/km. Chrysler is a bra CHRYSLER INSPIRATION COMES STANDARD Een eendagsvlieg of een blijvertje? Met deze vraag in het achterhoofd gingen wij er een dag goed voor zitten en lieten ons meevoeren in de wereld die voor even Lacetti heet. Direct valt het enorm ruime interieur van de nieuwe Daewoo op. Doordat de wielen op de uiter- ste hoeken van de carrosserie zijn geplaatst, heeft de auto een grote wielbasis en dit resulteert in een ri- ante binnenruimte: ook al staan de voorstoelen in de achterste stand, de benen van de achterpassagiers komen nimmer in conflict met de voorstoelen. Die stoelen zitten overigens prima: ze geven veel zij- delingse steun en zorgen ervoor dat je ook na een urenlange rit fris kunt uitstappen. Daewoo blaast hoog van de toren over het weggedrag van de Lacetti. Een interessant uitgangspunt voor een stevige rit over een afwisselen- de route. Het begin van de rit voert ons over smalle, bochtige wegen met een wegdek van een kwaliteit die in Nederland ondenkbaar is. Grote kuilen, bulten en richels be- palen het beeld van de wegen in het grensgebied van Frankrijk en Spanje, waar wij de Lacetti testen. 'n Prima ondergrond om de kwali- De Colt is modern van snit. Strakke, scherpe lijnen do- mineren het ontwerp. En daarmee ziet de compacts 'Mlts' (3,87 meter) er ge- woon vlot en eigentijds uit. Vooral aan het interieur van de kleinste Mitsubishi is veel positieve aandacht besteed. Grootste aandachttrekker is de transparante strook kunststof die van de versnel- lingspook richtlng het dash board loopt. In de nachtelij- ke uurtjes licht deze zacht groen op wat een byzondere ambiance creeert. Het stuurwiel is sportief, met drie spaken, en ligt opval lend lekker in de hand. Het onderstel is op comfort ge- richt. Niet deinerig of ge- voelloos, maar ook niet hard en oncomfortabel. Aan de basis staat een 1.0 (75 pk) die je voor 13.495 euro mee- neemt. Dieselen kan in het najaar. langrijke functies zijn onderge- bracht op de middenconsole en daar zijn ze uitstekend te berei- ken. In het begin moet je even wennen, want er zitten erg veel knoppen op, maar na verloop van tijd is alles blindelings te vinden. Doordat alle functies compact en centraal zijn ondergebracht. ademt het interieur een rustige en opgeruimde sfeer. Het onderstel van de auto is afge- stemd op comfort. Oneffenheden in de weg worden nauwelijks doorgegeven aan de inzittenden. Het veercomfort is prima in orde zonder daarbij zompig over te ko men. Zo zullen bestuurders met sportieve pretenties ook tevre- dengesteld worden door het on derstel. De Volvo blijft ontzet- tend lang neutraal eh schuift lichtjes over zijn voorwielen wanneer de grens van grip of slip genaderd wordt. Dit is eenvoudig op te vangen door minder druk op het gaspedaal uit te oefenen. Maar de elektronische hulpsyste- men voorkomen dergelijke uit- spattingen en grijpen in als de be stuurder te enthousiast wordt. Comfort en veiligheid overheer- sen het weggedrag, zoals het een echte Volvo betaamt. Nadat we de auto hadden ingele- verd, bekroop ons toch een beetje een gevoel van gemis. Want de nieuwe Volvo S40 is met zijn goedmoedige karakter en prettige eigenschappen een uitstekende bondgenoot in het dagelijkse ver- keer. Eentje die iedere bestuurder voor zich zal kunnen winnen. Motortype: vijfcilinder lijnmotor, benzine Cilinderinhoud: 2.435 cm3 Vermogen: 103 kW (140 pk) bij 5.000 t.p.m. Max. koppel: 220 Nm bij 4.000 t.p.m. Acceleratie: 9,9 sec. van 0-100 km/uur Topsnelheid: 205 km/uur Gem. verbruik: 8,4 ltr/100 km Prijs: 31.815 euro ABS EBD Acht airbags Automatische airconditioning Boordcomputer Centrale portiervergrendeling met afstandsbediening Cruise control Dynamic Stability Traction Control (DSTC) Elektrisch bedienbare zijruiten voor en achter Elektrisch verstelbare en ver- warmbare buitenspiegels Lichtmetalenl 7-inchvelgen Radio/cd-speler met acht spea kers Regensensor De Daewoo Lacetti ziet er niet alleen goed uit, maar heeft ook inhoud. teit van het onderstel te beproeven. Een haakse bocht is de eerste uit- daging die voor ons opdoemt. Ho- pla, de soepele koppeling intrap- pen, de nauwkeurig schakelende vijfbak in zijn twee zetten en het gas erop. Met een indrukwekkend tempo rondt de Lacetti de bocht. De scepsis over de uitspraken van Daewoo vervaagt. Nog maar eens wat bochten proberen; telkens blijkt de Lacetti echter een bijzon- der fijn sturende auto te zijn, die met zijn communicatieve onderstel de bestuurder veel vertrouwen geeft. Oke, Daewoo heeft absoluut niet overdreven, het onderstel is in- derdaad tot veel in staat in de boch ten. De Lacetti heeft zich hier al bewezen. Elke neerWaartse beweging van het gaspedaal resulteert meteen in een oplopende wijzer van de snel- heidsmeter. Op de snelweg blijft het aangenaam stil in het interieur. De Daewoo Lacetti voelt zich dui- delijk ook op de snelweg in zijn element. We berijden de krachtig- ste versie en het valt op dat de mo tor in elk toerengebied thuis geeft. De Lacetti is leverbaar met keuze uit drie motoren: een 1.4 (93 pk), een 1.6 (109 pk) en een 1.8 (122 pk). Standaard zijn de motoren ge- koppeld aan een handgeschakelde vijfbak en de twee sterkste moto ren zijn optioneel ook leverbaar in combinatie met een automatische viertrapstransmissie. Na een dag in de Lacetti gestuurd te hebben, zijn we ervan overtuigd dat de Daewoo geen eendagsvlieg. De Lacetti zal ervoor zorgen dat Daewoo nog langer in de 'winning mood' kan blijven. Hij ziet er niet alleen goed uit, maar heeft ook in houd, want hij is ruim van binnen en rijdt uitstekend. Nog een sterk punt van de Lacetti is zijn prijs, want voor slechts 14.995 euro is hij al leverbaar. De BMW 5-«erie Touring rijdt even verfijnd en uitge- balanceerd als de vorig jaar uitgebrachte Sedan. De Touring en de Sedan ver- schillen met bun techniek dan ook nauwelijks van el- kaar. Ruwweg komt het ver- schil neer op de aanwezig- heid van een luchtonder- steunde vering achter, die ervoor zorgt dat de Touring by zware belasting niet te ver doorzakt waardoor de sublieme wegligging verlo- ren zou kunnen gaan. Wat binnenruimte betreft, kan de auto toch nog wel eens een verrassing betekenen, want met een neergeklapte achterbank is tot dertig pro- cent meer bagageruimte be- schikbaar dan in de vorige Touring. In totaai bedraagt bet laadvolume dan een re- deiijk forse 1.650 liter. Staat de achterbank keurig in zit- positie opgesteld en is de af- dekplaat op zijn plek, dan resteert altijd nog 500 liter. Wie de 5 Touring wil rijden moet minimaal 54.400 euro naar de dealer meenemen voor de 525i. Bespaar nu 1.200 euro op de Toyota Yaris Blue. Deze speciale versie heeft een uit- gebreid pakket accessoires ter waarde van 3.900 euro, terwijl daar een meerprijs van 2.700 euro tegenover staat. Dat betekent dus een voordeel van 1.200 euro. De Yaris is standaard uitgerust met onder meer lichtmeta- len 14-inchvelgen, mistlam- pen voor en een dakspoiler. Het interieur is voorzien een lederen pookknop, sportieve instaplijsten, speciale bekle- ding en dito vloermatten. Ook is de Yaris Blue voor zien van een radio/cd-speler met bediening vanaf het stuurwiel. Voor de lakkleur is er keuze uit drie metallic blauwe kleuren. De Toyota Yaris Blue is leverbaar van af 15.990 euro. Tijdelijk deze JVC flatscreen JVC LCD tv cadeau bij een Chrysler h« Perfect EmparlancePT Cruiser vanaf 19.995,- Jazeker, dat kan. Want nu krijgt u bij aanschaf van een PT Cruiser een JVC breedbeeld tv cadeau t.w.v. 3.499,- Met superplat 26" LCD scherm, dus - net als de PT Cruiser zelf - een genot om naarte kijken. Tijdens de komende sportieve evenementen bijvoorbeeld, zoals het EK Voetbal en de Olympische Spelen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 11