omezB maasstad lees JUNI-MAAND VAN HET SPANNENDE BOEK 2004 Het Maasboekje is na vijftig jaar nog steeds actueel A A jaar BIG EK SHOPPER maasstad mm tip Maand van Spannende Boek in de bibliotheek SPOOR THRILLER lr"f* 0P 0P Doel puntjes io-1«0 uitgaans 149 298 [agenda Top 10 Onze top 4 van deze week I Woudbrood ofMelkhoog \Oranje voetbalbrood EJ Oranje Tompoucen CX64 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 IN HET VAN DE van Amsterdam tot Veneti£ BIJ AANK00P VAN HET EK ACTIEPAKKET. MEER INFORMATIE VINDT U IN ONZE MflNKELS EXCURSIES FESTIVALS MARKTEN EN BRADERIEN MUZIEK OVERIGE SPORT THEATER Woensdag 16 juni 2004 Horizontaal I. Reepjes vlees. Gejammer. Wet op Investeringsrekening 2. Plan. Dooier. Lichaamsdeel 3. Grond- soort. Meisjesnaam. Niet vrij. On- roerend goed 4. Tot en met. Beteke- nis. Afkomst. Oosterlengte 5. Bij- belse figuur. Luxebroodje. Sommi- ge 6. Vogel. Kijktoestel. Zoekt ken- nismaking met 7. Inwendig orgaan. Manier. Edelman 8. Eiland bij Est- land. Frisheid. Alleenheerser9. Be- roemd. Lokroep. Schaarste 10. Fra- ter. Klimaatregeling. Geringst. Dop II. Europese vrouw. Behoeftige. Plant 12. Enzovoort. Russische ri- vier. Deel vanEngeland 13.Leerbe- reider. Lammeling. Soort houweel 14. Herkenningsmelodie. Schoon- heidskoningin. Een en ander. Kerk- gebruik 15. Gestold vleesnat. Be- roep. Verticaal 1. Soort koffie. Engelse NV 2. Het- zelfde. Latijns-Amerikaanse mu- ziek. Terug 3. Watering. Recht- bank. Uitvinder 4. Friese rivier. Troep honden. Koppelriem. Gel- derse plaats 5. Metalen bak. Bid- plaats. Tijdstip. Duitse rivier 6. Sterke drank. Mestvocht. Filmprijs. Huivering 7. Landbouwwerktuig. Niet dezelfde. Europees Parlement. Russische stad. Behoudens wegla- tingen 8. Wig. Gemeen. Lengte- maat. Meubelstuk 9. Ondeskundi- ge. Kleur. Getal. Honingdrank 10. Reeds. Oxydatie. Vulkaan op Sici- lie. Kijkers 11. Gelderse plaats. Niet waar. Marktplaats 12. Gerief. Azijn. Jofel. Brandgang 13. Waar- nemend. Hoofddeksel. Op het ge- noemde. Plaats in Utrecht 14. Af- god. Jenever. Keurgroep 15. Voor- schrift. Vleier. jojpin TuamaiS -ay "SI 'ai!l3 'area 'I°°PI fl 'Tid -oq 'dorg 'zsg 'puM "£l 'W1 'J°l 'lipg 'jpuiOQ "Zl 'mnmyi 'sajaifj 'uiajy i| 'uaSo 'nujg 'jsaoy gy *01 '33W 'u3!l 'mil 'T33T "6 'isnx 'uiy\[ 'S[BA 'sSSayi "8 'OS 'PJO 'dg 'rapuy '3g '|iy 'jboso '1[W 'uiQ *9 'stuag 'ajfi 'IT31 "S 'I3!! '3H 'V 'nioarej^ 'bsjbs 'uispi 'Z 'PH '3yjo^J3Jiij -X :iBB3pj3A •J35JBUIU3JOIS l\U(J 'B3H 'SSip^ 'sunx 'jbS -UIBT 4J3IOOq '£1 '^3-I9X 'ajg "Zl 'tajogy 'autxy 'asiaj 'jag 'jsum 'oajty 'jg ()i 'yccpx "jsg 'snaureg 'trejtg 'atjaog «p -so *8 '3l3P3 'JUBjg 'iapg g 'uigz 'atstxapx 'I®y "9 'apiug 'Jap -ttyi 'ncsg s 'io 'jeutoyi 'Strepa 'uig -p '§o 'putajao 'BUI 'uiaag 'apuag '[aaSig 'aapi 'Z '-MM 'ShBppQ 'japg *1 :|bbjuozuo|| In juni organi- seert Biblio theek Rotter dam de Maand van het Span nende Boek. Tijdens deze themamaand staan uiteraard alle thrillers en detectives cen- traal.IndeCen- trale Biblio theek, het Bi- bliotheekthea- ter, de diverse wijkvestigin- gen en op de website zijnbo- vendien ver- schillende acti- viteiten te be- zoeken waarin het thema uit- gebreid de aan- dacht krijgt. Zo geeft een medewerker van de politie Rotterdam-Rijnmond op zaterdag 19juni van 14.00 tot 15.00uureenlezingindeCentraleBibliotheekoverhet onderwerpVrijwilligerswerk bij de politie'Diverse aspecten van het vrij- willigerswerk bij de politie komen tijdens de lezing aan bod. Toegang tot de lezing is gratis, wel graag even reserveren via nummer (010) 28 16 262. De zelfde lezing wordt op maandag 30 juni van 14.30 15.30 uur in Bibliotheek Bloemhof gegeven. Reserveren via nummer (010) 423 02 17. Onder begeleiding van de ervaren thrillerschrijver Henk Apotheker kunt u op maandag 21 juni in Bibliotheek Vreewijk deelnemen aan een workshop 'Spannende verhalen schrijven'. Aan de hand van voorbeelden van eerste pagina's leert u uw eigen spannende verhaal schrijven. De toegang is gratis, wel graag reserveren in verb and met een maximum aantal deelnemers(010) 419 32 13. Verder worden er in verschillende wijkvestigingen van de Bibliotheek Rot terdam materialen gepresenteerd uit de historische collectie van Politie Rijnmond. Hierbij kan gedacht worden aan verschillende petten, uniformen en wapenstokken. Voor het volledige overzicht kijk op www.bibliotheek.rotterdam.nl onder Maand van het Spannende Boek. Behalve activiteiten in de bibliotheken en het Bibliotheektheater kunnen be- zoekers ook digitaal deelnemen aan een activiteit. Op onze website kunnen lezers in juni meedoen aan een digitaal spel: 'De schat van Lodewijk Pin- coffs'In dit spannende verhaal wordt de zoektocht geopend naar een enorm geldbedrag dat door Pincoffs verstopt is ergens in Rotterdam. De lezer krijgt de kans om mee te speuren en verwikkeld te raken in een bloedstollend avon- tuur! Zie: http://pincoffs.bibliotheek.rotterdam.nl. Maasstad publiceert tweewekelijks de populaire top 10 collectie van de Bibliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http:// www.bibliotheek.rotterdam.nl. 1 .Gerrit Komrij - Hercules 2.Mo Hayder - Tokio 3.Danielle Steel - Verleiding 4James Patterson - De derde aanslag 5.Souad - Geschonden e.Getrouwd met de premier 7. Max Pam - Het ravijn 8.Karin Fossum - Zwarte seconden 9.Clea Koff - De bottenvrouw 10.Peter Henk Steenhuis - Infuus door Vincent Wernke ROTTERDAM - Naar aanlei- ding van het vijftigjarig jubile- um zocht uitgever Hans Coole- gem een tijdje geleden in het Ge- meentearchief de eerste uitgave van het Maasboekje op uit 1954. Hij constateerde verschillen, maar vooral ook veel overeen- komsten met de uitgave van nu. Ondanks de vooruitgang bestaat het Maasboekje anno 2004 nog steeds. „Dat vind ik leuk; dat het Maasboekje alle stormen heeft doorstaan en nog steeds door mensen wordt gekocht." „Het is heel toevallig, maar het Maasboekje van dit jaar is het vijf- tigste boek dat wij als bedrijf heb- ben uitgegeven", vertelt Hans Coolegem van de Rotterdamse uit- geverij Francis Productions. „Kijk maar naar het ISBN-nummer", wijst hij op het Maasboekje van 2004. Een mooi toeval omdat het ook precies vijftig jaar geleden is dat de eerste editie van het Maas boekje van de pers rolde. Ondanks dat steeds meer mensen het inter net gebruiken als ze gegevens van een instantie, bedrijf of persoon zoeken, heeft het Maasboekje de tand des tijds doorstaan. „Dat is toch wel bijzonder", vindt Coole gem. Enkele jaren geleden werd de Rot terdamse uitgever er al door een kennis op gewezen dat het Maas boekje in 1954 voor het eerst werd uitgegeven. Zelf verzorgt Francis Productions de uitgave sinds 1998. „Dat jaartal 1954 heb ik onthou- den", vertelt Coolegem. „En toen we bezig waren met de uitgave van 2004 ben ik die eerste uitgave toch maar eens gaan opzoeken in het Gemeentearchief. Natuurlijk ver- schilt het Maasboekje van nu met dat van destijds. Maar er zijn ook veel overeenkomsten, zo is mij op- gevallen. Zo was het doel destijds: 'een handleiding zijn voor ieder- een die op allerlei gebieden in Rot terdam de weg wil vinden'. En dat is vijftig jaar later nog steeds zo." Een tweede opvallend feit heeft te maken met het verkleinwoordje in de titel: „Bij de naam Maasboekje dacht ik altijd aan een klein boekje. Toen ik die eerste uitgave in het Gemeentearchief had opgezocht, viel me echter meteen op dat dit 562 pagina's telde. Een behoorlijk dikke uitgave dus. Hoe men ooit aan de naam Maasboekje is geko- men, is mij daarom een raadsel. Wij maken het Maasboekje nu sinds 1998 en het telt altijd zo'n 500 pagina's. Ik heb er wel eens aan gedacht om de naam te veran- deren in het Maasboek, maar dat stuitte op zo veel verzet, dat ik het maar zo gelaten heb. Het is toch een naam die bij veel Rotterdam- mers bekend is." Het Maasboekje werd in 1954 uit gegeven door de gemeente en was bedoeld voor de ambtenarij. Het bevatte gegevens van en over be- drijven, instellingen en verenigin- gen, compleet met adressen en te- lefoonnummers. Het initiatief kwam van gemeentesecretaris J. Hasper, die ook het voorwoord schreef. Hij zei hierin onder meer 'overtuigd te zijn van de noodzaak om deze gegevens van de bloeien- de gemeente voor iedereen bereik- baar te maken'. Ook sprak hij de hoop uit dat het Maasboekje een goed onthaal zou vinden en schreef dat de eerste uitgave onge- twijfeld 'verbetering en aanvulling zou behoeven'. In het begin had het Maasboekje een groene kaft, waardoor het de bij naam 'het groe ne boekje' kreeg. Dat was nog voor de officiele Nederlandse woordenlijst deze titel kreeg.„Vanwege bezuinigingen stopte de gemeente met de uitgifte van het Maasboekje", weet Hans Coolegem. Het boekje kwam bij Spirit terecht, het bedrijf dat onder meer ook de teletekstpagina's achter Rotterdam TV verzorgde. Zij plaatsten het Maasboekje op teletekst en inter net, terwijl Francis Productions sinds 1998 de printuitgave ver zorgt. Coolegem: „Op een bepaald moment is Spirit opgehouden te bestaan en toen hebben wij de uit gave van het Maasboekje op ons genomen. We hebben de informa- tie van Spirit overgenomen en sinds de uitgave van dit jaar ver- zorgen wij ook zelf de redactie. We willen het Maasboekje zo vol- ledig en actueel mogelijk maken." „Ik ben me ervan bewust dat de in- formatie voor een deel alweer ach- terhaald is als het boekje in de win- kel ligt, maar dat geldt voor het te- lefoonboek ook. We proberen de gegeven zo up to date mogelijk te houden. Personen, diensten, orga- nisaties en bedrijven krijgen een gratis vermelding in het Maas boekje en alleen wanneer ze willen opvallen moet daarvoor extra be- taald worden." Het Maasboekje rolde onlangs weer in een oplage van 3000 exemplaren van de druk- pers. „En er zijn veel mensen die er echt op zitten te wachten en ons bellen wanneer het verschijnt", weet Coolegem. „Wie dat wil kan zich abonneren op het Maasboek- w op een bepaalde pagina openlegt. Maar het belangrijkste is dat het Maasboekje nog steeds bestaat. Het heeft allerlei stormen door staan en bestaat nog steeds. Dat is leuk, want daaruit blijkt dat het Maasboekje na vijftig jaar nog steeds onmisbaar is." Het Maasboekje 2004 (ISBN 90- 75352-50-6) is verkrijgbaar in de boekhandel. Ook kunt u het bestel- len via Francis Productions, tele- foon 010-405.22.33 of info @francisproductions. nl. „lk heb er wel eens aan gedacht om de naam te veranderen in het Maasboek, maar dat stuitte op zo veel verzet, dat ik het maar zo gelaten heb", vertelt Hans Coolegem van de Rotterdamse uitgeverij Francis Productions. foto-.Dick Sluijter je. Zodra de nieuwe uitgave ver schijnt, krijgen abonnees dat dan toegestuurd." Ondanks dat het internet inmiddels een onuitputtelijke bron van infor- matie vormt voor velen, gelooft Coolegem heilig in het bestaans- recht van het Maasboekje: Wan neer je bijvoorbeeld een school zoekt, is het volgens mij toch mak- kelijker om in het Maasboekje on der scholen te kijken dan het woord in een zoekmachine op in ternet in te voeren. Dan krijg je zo veel informatie, dan is het Maas boekje toch overzichtelijker en sneller. Op internet ben je meestal langer bezig om iets te vinden. Overigens is het Maasboekje ooit door Spirit op internet gezet, maar dat is niet bijgehouden. We gaan proberen of we dat weer kunnen oppakken." Wanneer je de uitgaven van 1954 en 2004 naast elkaar legt, valt op dat de uitvoering wel iets veran- derd is. „Toen gebruikte men de hele regel en nu werken we met twee kolommen op een pagina", zegt Coolegem. „In die oude uitga ven zie je dus veel wit op de pagi na's. Ook de bindwijze is anders, wij hebben het nu zo gebonden dat het boekje nooit dichtvalt als je het GRATIS 2 broden voor 21 Aatibiedlngen zijn geldig van ma 14 t/m za 19 Juni 2004 Grote- of St. Laurenskerk, Grote- kerkplein 27, ROTTERDAM Wandelen door cultuur religie van de Lage Landen. 19jun; 10.30-17.00 Hoflaankerk, Hoek Hoflaan/Oude Dijk, ROTTERDAM Fiets route Kralingen. U fietst vanuit het Oude Kralingen richting het Bedrijven- park Rivium, naar het nieuwe DWL woongebied met de watertoren. Op koers langs de Kralingse plas naar de molens. Onderweg is er voldoende tijd om interessante bezienswaardigheden, waaronder de Wagner villa's te bekij- ken. 23 jun; 10.00 Centraal Station Rotterdam, Stati- onsplein 1, ROTTERDAM, Hal bij de bloemenstal Centrum Architectuur. Langs moderne en spectaculaire gebouwen in het zich steeds vernieuwende stadscentrum. 17 jun;14.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouw- burgplein 25, ROTTERDAM 35e Poetry International Festival. Fes tivals met voordrachten van bekende en nog niet bekende internationale dichters. t/m 18 jun; diverse tijden Delfshaven, ROTTERDAM Poetisch Delfshaven. 19 jun Kralingse Bos, Kralingseweg 120, ROTTERDAM 56e C.H.I.O. Elk jaar vindt in het Kra lingse Bos te Rotterdam het Concours Hippique International Officiel plaats. Dit internationale paardensportevene- ment heeft een rijke historie en wordt van oudsher gezien als het mooiste en gezelligste outdoor concours in Neder- land. Er zijn internationale spring- en dressuurwedstrijden, spectaculaire shows en hippisch entertainment. Daar naast is een bezoek aan het gezellige strodorp de moeite waard. t/m 20 jun; diverse aanvangstijden Wilhelminakade, Rotterdam Rotterdam Import, t/m 20 jun; zaterdag 17.00 deuren open, 18.00 start program- ma; zondag 15.00 deuren open, 16.00 start programma Ahoy' Rotterdam, Ahoy'-weg 10, ROTTERDAM Vlooienmarkt. t/m 20 jun; 09.00-17.00 Binnenrotte, ROTTERDAM Zondagsmarkt. Circus Rotjeknor. 20 jun Plein 1953, Plein 1953, Rotterdam Jaarmarkt. 19jun; 10.00-17.00 Ahoy' Rotterdam, Ahoy'-weg 10, ROTTERDAM Usher. 21 jun; 20.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouw- burgplein 25, ROTTERDAM, Grote Zaal Wet snow. Nationale Reisopera. Door Jan van de Putte. Wet snow is een thea- trale maar ook beschouwelijke opera ge- inspireerd op de novelle Aantekeningen uit het ondergrondse van Dostojewski. Naast zangers, die de personages uit het boek verbeelden, zijn er acteurs die de realiteit van alledag verpersoonlijken. De muziek wordt soms onderbroken door alledaagse geluiden zoals het knis- peren van papier of het klinken van een glas. 22 jun; 20.15 Theater't Kapelletje, v.d. Sluijsstraat 176, ROTTERDAM Akoestisch Songfestival. 19 jun; 20.30 Feyenoord Stadion. van Zandvliet- plein 1, ROTTERDAM Marco Borsato. t/m 17 jun Grote- of St. Laurenskerk, Grote- kerkplein 27, ROTTERDAM Middagpauzeconcert. 17 jun; 12.45 Oude Kerk Charlois, Charloisse Kerksingel 35, ROTTERDAM Volwassenconcert 'Altijd Onderweg'. Elly en Rikkert m.m.v. Jan Borger, mul- ti toetsenist en Dick le Mair, drummer/ percussionist. Tijdens dit concert, voor iedereen vanaf 12 jaar, wisselen de oude en nieuwe liedjes elkaar af. De teksten gaan o.a. over liefde, teleurstelling, le- venslust en hoop. 19 jun; 20.00 Baroeg, Spinozaweg 300, ROTTER DAM Misery Index. (US death); Drowning (FR death). 18 jun; 21.00 The Downard Spiral. 19 jun Biuessocieteit L'Esprit, Wendeldijk 25, ROTTERDAM Double Brown. Rhythm blues. Sei- zoen afsluiting. 19 jun; 20.30 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, Grote Zaal The Waiters. The Wailers maken voor Nighttown de reggaemaand juni com pleet. In de concertzaal aan de Kruiska- de te Rotterdam staat vlak voor het deft- nitieve aanbreken van de zomer de le- gendarische band uit Jamaica op het po dium. Stir us up! 18 jun; 20.00 Lucky Dube. Yes yes, Lucky Dube live in Nighttown! Deze zomer wordt hele- maal te gek met de reggae acts in Night town! 21 jun; 20.00 Basement Jaxx. Met debuutalbum Re medy werden ze de danssensatie van 1999. Het Londense duo scoorde werel- dhits met Red Alert en Rendez-Vous. Na de opvolger Rooty is er nu Kish Kash. Geflipte samples, elektronische funk, opgefokte synthesizers en latin-grooves Dat zoveel chaos toch nog dansbaar is merk je zelf. 23 jun; 20.00 Theater JR Ewing Oil. De Noorse band JR Ewing gaat samen met Oil los in het the ater van Nighttown! 20 jun; 20.00 Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rot terdam Soulpunkers on Discospeed. Now; Vic tor Coral, Brian S., Lucien Foort. Wow: Mr. Wix, Chezz and Deepdiggin, Flexi- can. 19 jun; 23.00-06.00 Rotown, Nieuwe Binnenweg 19, ROT TERDAM Ru>le. 17 jun Loosefit. Klinkt als: Soulfunk DJ Speci al. 18 jun; 22.00Michiel. 19 jun American Analog Set (US). Klinkt als: Tortoise, Stereolab, Death cab for cutie. 20 jun; 21.30Shack Up!: Michiel friends. 23 jun Theater Musica, De Lugt 17, ROT TERDAM Sambalanfo Junior. Eindpresentatie va de cursisten percussie (9 t/m 12 jaar). Zij spelen samen met de gevorderde bandle- den die ook een optreden verzorgen. 23 jun; 19.30 Wijkgebouw de Esch, Rijnwater- straat7-23,ROTTERDAM Seniorendag met Coen de Waal. 22 jun; 10.00 Calypso, Mauritsweg 5, ROTTER DAM Soul survivors. 18 jun; 23.00 Hits! 23 jun; 23.00 Easy Cafe, Claes de Vrieselaan 113 a, Rotterdam Easy Real Music Night. Diverse dj's. t/ m 31 dec (beh. zo ma di wo do za); 22.00 Holland Casino Rotterdam, Weena 624, ROTTERDAM, Podiumplein Lois Lane. 20 jun; 21.00 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Metz on Sunday. Een bizarre mix vol dance, loungen, mode, chillen, sociali- zen en een heerlijk buffet. DJ's: Mar Y Sol, Rolini, Little Tim. 20 jun; 23.00- 05.00 SKVR Muziekschool Centrum-West, Willem Buytewechstraat 70, ROT TERDAM Gezamenlijke pianouitvoering. 18 jun: 19.00-19.30 Blokfluitdag. Oude muziek. 19 jun; vanaf 13.00 Leerlingenuitvoeringpiano. Leerlingen van Antoinette Lammers. 22 jun; 19.30 Uitvoering Popkoor. o.l.v. A. Heijboer. 22 jun; 19.30 SKVR Muziekschool Dalweg, Dalweg 5, ROTTERDAM Salsa avond. eindpresentatie. 23 jun; 20.00 SKVR Muziekschool Oostzeedijk, Oostzeedijk 90, ROTTERDAM Leerlingenuitvoering gitaar en piano. Leerlingen van Foekje Verhoef en Jan de Kwaadsteniet. 18 jun; 19.30 Leerlingenuitvoering piano. Leerlingen van Irja Zeper. 23 jun; 19.00 Theater B.E.P., Grens Oude Noorden/ Crooswijk nabij Zaagmolenbrug, Rotterdam 18 jun; 20.30-22.00 Waterfront, Boompjeskade 10, ROT- TERDAMB/ac* Lips (USA). sup port. 18 jun; 21.00 Buurtsuper! 19 jun; 23.00 Bibliotheek Delfshaven, Rosener Manzstraat 80, ROTTERDAM Taxatie oude boeken. Op het Piet Heynsplein een taxatie van oude boe ken. Een taxateur van de bekende boek handel 'De Slegte' is aanwezig om gra tis oude boeken op waarde te schatten. 19jun;11.00-18.00 Dini's Poppenrijk, Adamshofstraat 52, ROTTERDAM Poppen en prentenboeken. 19 jun; 10.00-15.30 Diverse locaties, ROTTERDAM Inloopweek SKVR. Locaties: Vrije aca- demie voor beeldende kunst en de Dans- school: Hennekijnstraat 6: Theaters- en schrijverschool: Calandstraat 7 en Beeldfabriek: Eendrachtsstraat 12a. t/m 17jun; 13.00-21.00 Startpunt Stieltjesstraat, Stieltjes- straat, Rotterdam Kop van Zuidloop. 20 jun; 13.00 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Kleine Zaal Amsterdams Kleinkunst Festival. Fina le 2004. Een replay van de finale van de editie van het Amsterdams Kleinkunst Festival 2003. 17 jun; 20.15 nieuwe Luxor Theater, Posthumalaan 1, ROTTERDAM Bert Visscher. Nee, dan Lourdes. Be- richt vrolijk en satirisch over de nieuwe tijd waarin alles anders zou moeten. Zelfs rustieke, vriendelijke dorpjes zou- den zich in de vaart der volkeren moeten laten meevoeren. Want: Parijs was nooit Parijs geworden met alleen schaap- scheerders feesten en Disneyland moet het bepaald niet hebben van liefhebbers van oude volksdansen. Dus ook in het dorp van Visscher moeten ze aan de bak, ondanks bezwaarschriften hier en daar en het verzet van slager Scheltens. t/m 19 jun; 20.00 Dini's Poppenrijk, Adamshofstraat 52, ROTTERDAM De Prinses op de Erwt. Van 4 tot 8 jaar. Er was eens een prins die dolgraag een prinses wilde trouwen. Het moest wel een echte prinses zijn. Dus verzon hij een test, een test met veel erwten! In een oosterse sfeer beleven we het sprookje van Hans Christian Andersen, t/m 23 jun (beh. zo ma di do vr za); 14.00 Kom je spelen met Kleine Beer? Vanaf 2 jaar. Grote Beer en Kleine Beer heb ben allemaal nieuwe spelletjes verzon- nen. Ze kunnen fijn samen spelen, maar Kleine Beer wil ook wel eens met ande- re vriendjes spelen. Kom jij dan spelen? t/m 23 jun (beh. zo ma di do vr za); 10.00 Theater't Kapelletje, v.d. Sluijsstraat 176, ROTTERDAM Theatersport. 18 jun; 20.30 Kinderen uit de Maasstad. Bribi (het geloof). Drie meisjes, Tanja, Deborah en Samantha zijn vriendinnen. Saman' tha zit thuis en is ongelukkig, zclfmoorJ is een optie voor haar. Tanja en DeboraJ} proberen haar te helpen, maar Samantha liegt tegen haar vriendinnen. Komt het nog goed? Spelbegeleiding: Mauriea Mokkum. 20 jun; 14.30 Schouwburgplein, ROTTERDAM - La Strada. t/m 20 jun; 15.00 Theater Musica, De Lugt 17, ROT TERDAM Leed Night Show. Zus Zo. Try-out waarin de zusjes Carla en Mitjam aan de hand van allerlei maffe scenes, typetjes en rake liedjes weer van het podium zul- len spetteren. 18 jun; 20.30 Wilde Haren, Woeste Zee. Theater Thot. Kindervoorstelling (6 t/m 11 jaar) over hoe je om kan gaan met schuldge- voel, angst en eenzaamheid. 23 jun; 14.00 Wijkgebouw de Esch, Rijnwater- straat7-23, ROTTERDAM Matroos. 23 jun; 14.30 Cabaret Restaurant Schelling's, Voorhaven 51, ROTTERDAM Dan maar zo... Bestaande uit Karin Le vin, Monique van de Ster en Karel Witt, maken er een gezellige puinhoop van tij- densu w vier-gangen-keuze-diner.t/m 18 jun; 18.30 De Flamingo's goes Delfshaven. Peter de Koning en zijn komuiten maken ook dit seizoen Schelling's weer op hun ei gen wijze onveilig tijdens een heerlijk cabaret-diner, t/m 20 jun; 17.30 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Cornelli's: Terug naar Rotterdam, t/m 19 jun; 19.00 SKVR, Hennekijnstraat, Hennekijn straat 6, ROTTERDAM Voorstelling All Stars: Bacchanten. 18 jun; 20.00 Voorstelling op de planken. Gespeeld wordt: De Meiden van Jean Genet en Kleine Teun van Alex Warmerdam. 19 jun; 15.00 en 20.00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 13