maasstad iets nieuws uit schiedam Voorzitter Willem van den Berge zoekt 'Vrienden' gplashI Zillderende hoof daCt 'Stadserffestival zet van vierde Stadserffestival I r- i Voortaan elke maand in deze krant 'iets nieuws' uit Schiedam Programma 2004 jjj Elk jaar 'even langs' het unieke Stadserffestival Burgemeester Scheeres Colofon SCHIEDAM - Het Stadserf festival is een van de evene- menten die het Schiedamse stadshart een krachtige im- puls geeft. Dat is ook exact de reden dat Woonplus spon sor is van dit tweedaagse, multiculturele muziekevene- ment dat jaarlijks vele dui- zenden bezoekers uit de regio naar Schiedam lokt. Een van de initiatiefnemers van het festival is de Schiedamse ma- kelaar Anke Bodewes. Twee jaar lang was zij voorzitter van de Stichting Stadserffes tival. Vorig jaar droeg zij de hamer over aan Willem van den Berge, directeur bedrijfs- voering Woonplus. Aan de vooravond van de vierde edi- tie blikt hij terug op zijn eer- ste jaar als voorzitter. SCHIEDAM - Wanneer Dina Medina, zangeres van de band Splash! straks op het enorme podium van het Stadserffestival staat, is het de eerste keer dat ze in haar 'hometown' optreedt. Een bijzondere ervaring wordt dat, dat weet Medina nu al. De band Splash! die alweer zo'n tien jaar aan de weg tim- mert en ook internationaal aardig de handen op elkaar krijgt, is uitgeroepen tot hoofdact van de zaterdag- avond. Zaterdag 26 juni Zondag 27 juni Culinaire markt SCHIEDAM - Ik draag het Stadserffestival een bijzon der warm hart toe", vertelt Reinier Scheeres, onze bur gemeester, enthousiast. Elk jaar is hij er tot nu toe bij ge- weest. Altijd komt hij even langs en soms blijft hij de he- le avond. Zijn oordeel over het gratis festival in de bin- nenstad is bijzonder lovend: „Het een fantastisch evene ment met een groot podium en wereldartiesten. Een ge- zellig plein met een hapje en drankje en voor elk wat wils." xq01 Het Stadserffestival 2004 Schiedam op de kaart' door Martin Vermeulen „Het laatste Stadserffestival ligt nog bij veel mensen vers in het ge- heugen", weet Van den Berge. „Bij mij wel in ieder geval. Ik heb me twee dagen bijzonder goed ge- amuseerd. Fantastische muziek, een ongedwongen sfeer, een hapje en een drankje, veel bekenden. Kortom, alle ingredienten voor een smaakvol evenement waren aan- wezig. Als voorzitter ben ik na- tuurlijk ook nauw betrokken ge- weest bij de voorbereidingen en de verdere organisatie van het evene ment. Hoewel niet altijd even ge- makkelijk was het voor mij en mijn medebestuursleden Leo Baars en Aad Pausma een ontzettend leuke klus om het festival in de steigers te zetten. Ik moet ook zeggen dat we verzekerd zijn van de steun van een heel enthousiast team van me- dewerkers en vrijwilligers. Ik vind het razend knap dat met zo weinig mensen zo'n groots evenement van de grond wordt getild." „Ik hoor nu nog wel eens mensen praten over het festival. Een grote opsteker voor ons als nieuw be- Willem van den Berge (midden): evenement." ,Het Stadserffestival heeftalle ingredienten voor een sfeervol stuur was dat ook in de gemeente- lijke evenementenevaluatie lovend werd gesproken over het Stadserf festival. Opgemerkt werd dat het evenement 'een zwaar positief ge- wicht in de schaal legt door in- houd, organisatie en publieksaan- tallen'. Het festival draagt dus ab- soluut een steentje bij tot een vitaal Schiedam." De vierde editie van het festival vindt plaats op zaterdag 26 en zon- dag 27 juni. Net als in voorgaande jaren zal het Stadserf weer worden omgetoverd tot een bruisende ont- moetingsplaats voor zowel jong als oud. Muziekliefhebbers uit de ge- hele regio kunnen twee dagen ach- ter elkaar genieten van wervelende optredens van artiesten uit de ge- hele wereld. Het thema voor 2004 richt zich dit jaar op Spaans- en Portugeestalige muziek. Binnen dit kader hebben Peter Mulder van het Fortis Theater a.d Schie en stadge- noot Hans de Lange, die bij De Doelen werkzaam is als program- meur wereldmuziek, een prachtig programma weten samen te stel- len. We mogen artiesten verwach- ten uit de VS/Puerto Rico, Brazi- lie, Peru, Congo, Cabo Verde en natuurlijk Nederland. Het doet Van den Berge goed dat ook het bedrijfsleven het festival steeds meer gaat ontdekken als een platform om in een sfeervolle am biance relaties te ontvangen en op ontspannen wijze van gedachten te wisselen. „A1 kan dat natuurlijk al tijd in nog veel grotere getale", opent Van Den Berge de deur voor ondernemers die ook hun naam willen verbinden aan het festival. „Om de organisatie van zo'n uniek festival mogelijk te maken, is sa- menwerking met partijen die Schiedam een warm hart toedra- gen nu eenmaal essentieel. We zijn daarom op zoek naar nog meer Vrienden van het Stadserffestival. We hebben aantrekkelijke relatie- pakketten samengesteld voor be- drijven en instanties die voor lan- gere of kortere termijn hun naam willen verbinden aan dit bijzonde- re Schiedamse evenement. Als te- genprestatie krijgt men volop de gelegenheid om zich voor en tij- dens het festival te profileren. Bo- vendien krijgt elke 'Vriend' uitno- digingen om relaties te ontvangen tijdens de speciale Vriendenbijeen- komst die we traditioneel vooraf- gaand aan het festival organiseren. Als 'Vriend' van het Stadserffesti val bieden we behalve random het Stadserffestival nog enkele andere mogelijkheden om het relatienet- werk te onderhouden. Een goede vriend zie je ten slotte ook vaker dan een keer per jaar", besluit Van den Berge. Hoewel de rest van de bandleden van Splash! uit Rotterdam komt, is Dina Medina een echte Schiedam se. Een jaar of tien geleden kwam ze met de bandleden in contact toen ze voor een opname van haar- zelf een begeleidingsband zocht. Het klikte eigenlijk zo goed, dat Medina aan Splash! bleef hangen. Omdat de drummer van de band ook zanger is, werd de aanvanke- lijk gekozen naam 'Dina Splash! al snel veranderd in Splash! en zo is het ook gebleven. Splash! is momenteel de populair- ste modeme groep van de Kaap- verdische eilanden. De muziek die Splash! brengt is bei'nvloed door vele stijlen, maar door de Moma, Coladera en Funana in het bijzon der. De band maakt een swingende mengeling van Reggae, Zouk, Soul en Salsa, maar voor wie dat allemaal te ingewikkeld vindt heeft Medina een simpeler verklaring: Wij maken tropische muziek die in ieder geval heel vrolijk is. Als mensen ons horen denken ze in hun hoofd aan palmboompjes en dat soort dingen. Dat maakt het Splash! timmertal ruim tien jaar misschien wat duidelijker." Vroeger werd er door de band op vaste tijden in de week gerepe- teerd. Nu is dat niet meer nodig. „We zijn nu al ruim tien jaar een li ve-band dus dan weet je wat je aan elkaar hebt en hoe de liedjes horen te klinken. Af en toe hebben we een nieuw nummer, wat natuurlijk aan de weg als live-band. wel weer geoefend moet worden. En nu met het Stadserffestival tre- den we op met drie speciale gasten, Eunice Vieira, Laise en Betty Fon- seca. Ook met die dames zijn we natuurlijk wel even gaan oefenen om alles weer een beetje op te fris- sen." De droom van Dina Medina tot slot is om samen met de ander le- den van Splash! en met name hun muziek 'de harten van vele mensen te bereiken'. We zullen zaterdag zien of dat in ieder geval in Schie dam al gelukt is. Splash! friends treedt op op po dium 1, 23.00 - 00.30 uur. 18.30-19.30: Warming up DJ D Dubbel D (plein) 19.30-20.30: Real Hot Brass (plein) 19.30-20.30: Wim Warman Band (Podium c) 20.30-22.00: Radio Mundial (Podium a) 22.00-23.00: Nazare Pereira (Podium b) 22.00-23.00: Leticia y su Rumbadama (Podium c) 22.00-23.00: Real Hot Brass (plein) 23.00-00.30: Splash! Friends (Podium a) 00.30-01.30: Afterparty DJ D Dubbel D (Podium b) 13.30-14.15: Warming up DJ D Dubbel D (plein) 14.15-15.00: Basile Maneka (Podium c) 14.15-15.00: Don Fiasko (plein) 15.00-16.15: Susana Baca (Podium a) 16.15-17.15: Orquesta Tipica OTRA (Podium b) 16.15-17.15: Basile Maneka (Podium c) 16.15-17.15: Don Fiasko (plein) 17.15-18.30: Manecas Costa (Podium a) Zaterdag vanaf 18.00 uur en zondag vanaf 13.00 uur Burgemeester Scheeres heeft ook een functie bij het Stadserffestival. „Ik ben officieel beschermheer van het festival. Dat is om spon sors te krijgen en moet je meer zien als een erefunctie." Zelf werken voor het festival doet hij niet. De organisatie is in perfecte handen bij het Theater a.d. Schie en de af- deling Cultuur van de gemeente. Hij vindt het knap dat die elk jaar weer een verrassend, in ternationaal mu- ziekprogramma sa- menstellen. Met vooral zogenaam- de wereldmuziek: muziek uit alle windstreken van de aarde. Met dit jaar muziek en dans uit Brazilie, Kaapverdie, Gui- nee Bissau, Spanje en Portugal. Een wervelende show met authentieke volksmuziek. Van welke muziek houdt de bur- gervader van Schiedam nu eigen lijk zelf? „Eigenlijk van alle mu ziek. Net zoveel van klassieke mu ziek als Schubert en Bach als van muziek uit verre landen. Muziek moet je op het goede moment ho ren. Voor elke muziek is wel een plaats en tijd. Ja, ik hou ook van popmuziek. Maar dan gezien mijn leeftijd van 'gouwe ouwes' als Stones, Eagles en Beatles uit de ja ren zestig. Muziek kan mensen met elkaar in contact brengen. Niet door te praten, maar via ritme en dans. Daarom ga ik graag naar het Stadserf om daar met een hapje en drankje op een plezierige manier het festival mee te beleven. Ik ont- moet daar veel mensen, allerlei soorten Schiedammers en van ver daar buiten. Die mensen zijn vro lijk en komen graag op dit gratis zomerfeest af. De sfeer is het be- langrijkst en die is altijd goed en relaxed", zegt de burgemeester nog snel want hij moet alweer naar de volgende vergadering. „Eerst werken en dan feesten", voegt hij er lachend aan toe. Wervelend en werelds! Redactie: Karin Moerman Opmaakredactie: Joop Lange veld Fotografie: Roger van der Kraan Theater a.d. Schie

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 8