Stoere bink uit Franse school De sportiefste diesel van allemaal H pfi SPECTACULAIR AAN BOD! Citroen C3 1.6 16v Sensodrive X-TR 1.570 liter met FlexOrganizer Nubira Station in aantocht Seat Ibiza Cupra D Zilveren zomeractie Groen licht voor nieuwe VW cabriolet Nissan Qashqai wint designprijs JVC Genieten van de Chrysler PT Cruiser, ook als u er niet in rijdt? De Citroen C3 X-TR is een prima auto, met uitstekende gebruiksmogelijkheden. Ei- genlijk kun je zeggen dat de standaard C3 als een keurige pantalon met scherpe vouw is en de X-TR een jeans. Met een X-TR is het alle dagen C asual Friday. Met zijn uit- dagende uiterlijk lijkt de au to gemaakt voor stoere bui- tensporten en blubberpaden. Leuke details Specificaties Bijzonderheden Racen met een dieselmotor; Seat doet het al jaren in de Ibiza Cup. Nu kun je ook bui- ten de circuits uit je dak gaan met een diesel. Het instru ment hiervoor: de Ibiza Cu pra D. SBSSsG ffx*vr?- Jazeker, dat kan. Want nu krijgt u bij aanschaf van een PT Cruiser een JVC breedbeeld tv eadeau t.w.v. 3.499,-! Met superplat 26" LCD scherm, dus - net als de PT Cruiser zelf - een genot om naar te kijken. Tijdens de komende sportieve evenementen bijvoorbeeld, zoals het EK Voetbal en de Olympische Spelen. COUNTY CAR ROTTERDAM B.V. Toepad 15, Rotterdam. Telefoon 010 - 452 90 66. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 -18.00 uur. Zaterdag 10.00 - 17.00 uur. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. Deze actie duurt t/m 30 juni 2004 en zolang de voorraad strekt. Kijk voor de actievoor waarden op www.chrysler.nl of vraag ze op bij de dichtstbijzijnde Chrysler dealer De bedragen zijn incl. BTW en excl. afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden, april 2004. Gem. verbr.: 7,7 - 10,0 l/100km (13,0 - 10,0 km/I). COj uitstoot: 182 - 239 g/km. Chrysler is a brand of DaimlerChrysler Corporation Bij de eerste aanblik is duidelijk dat er werk is gemaakt van het omtoveren van de standaard Ci troen C3 in een X-TR. De bro gues zijn verruild voor Timber- lands. De ongespoten kunststof bumpers en dorpellijsten vallen gelijk op, net als de matzwarte spatbordverbreders. Deze auto kan tegen een stootje en je hoeft niet bang te zijn voor lakschade, zo lijkt het. Ook de grote velgen en bodemvrijheid geven een out- fifoor-impressie. De standaard dakreling is zeer geschikt om ki- teboards en mountainbikes op te vervoeren. Het binnenste van de X-TR is minder stoer dan de buitenzijde. Het dashboard komt zo uit de normale C3 en is, net als de rest van het interieur, keurig voor el- kaar. De gebruikte materialen zien er goed uit en overal zijn op- bergvakjes. Ook qua bedienings- gemak scoort de C3 X-TR uitste- kend. De knoppen zitten op de plekken waar je ze verwacht, net- jes onder handbereik. De zit in de voorstoelen is wat minder. De bo- venzijde van de rugleuning heeft een verdikking, waardoor de be- stuurder en de voorpassagier een beetje 'gebocheld' zitten. De voorstoelen geven echter vol- doende steun. In de standaarduitrusting zit een aantal leuke details. Boven de binnenspiegel zit een extra spie- geltje om het kroost op de achter bank in de gaten te kunnen hou- den. Ook een 12 Volt-stopcontact bij de achterbank en klaptafeltjes aan de rugleuningen van de voor stoelen zijn standaard. Heel leuk is het glazen panoramadak over de voile lengte van de cabine; het voorste deel kan worden openge- schoven. Gelukkig is er ook een De ongespoten bumpers en de dakreling geven de Citroen C3 X-TR een stoere uitstraling. zonnegordijn, want door het enorme oppervlak van het 'dak- raam'warmt het interieur snef op en airconditioning is niet bij de prijs inbegrepen. Een lederen stuurwiel, elektrisch bedienbare ramen en spiegels, cruise control en afstandsbediening voor de centrale deurvergrendeling zijn wel standaard. De 16-liter zestienkleppenmotor in de testauto maakt van de X-TR een rappe reisgenoot. Met zijn 81 kW/110 pk staat de motor garant voor een alerte acceleratie en leu ke tussensprints. Helaas heeft de standaard automatische versnel- lingsbak veel tijd nodig om voile- dig automatisch het volgende ver- zet in te schakelen. Deze Senso- drive-transmissie kan echter ook met de hand worden bediend, se- quentieel met flippers aan het stuur, of sequentieel met het pookje op de middenconsole. Tij dens de testperiode bleek dat de handmatige wijze van schakelen veruit de voorkeur verdient. De wegligging is uitstekend, vooral de vering en de demping is goed afgesteld. Bij korte hobbels zou de stabiliteit wat beter mo- gen. De C3 X-TR heeft nu de nei- ging een stapje opzij te doen. Het gemiddelde testverbruik lag rond de 1 op 18. De Citroen C3 1.6 16V Sensodrive X-TR is lever- baar vanaf 18.840 euro. Motortype: viercilinder benzine- motor Cilinderinhoud: 1.587 cm3 Vermogen: 80 kW 110 pk) bij 5.750 t.p.m. Max. koppel: 147 Nm bij 4.000 t.p.m. Acceleratie: 12,9 sec. van 0-100 km/uur Topsnelheid: 190 km/uur Gem. verbruik: 6,5 ltr/100 km Prijs: 19.800 euro ABS EBD Airbags en zij-airbags Centrale vergrendeling met af standsbediening Elektrisch bedienbare zijruiten voor Elektrisch verstelbare buitenspie- gels Pack enfant (extra binnenspiegel, klaptafeltjes aan voorstoelen, 12 V olt-stopcontact) Elektrisch bedienbaar panorama- schuifdak Cruise control Stuurbekrachtiging Stuur in hoogte/diepte verstelbaar Bestuurdersstoel in hoogte ver stelbaar Lichtmetalenl 5-inchvelgen Metallic lak Mistlampen voor i—il,,"""B'fk Smart geeft de verkoop van de Roadster voor de zomer nog een extra impuls door met een voordelige Speedsil- ver-uitvoering te komen. Een speciale versie die tot uiterlijk 30 juli besteld kan worden. Aan de buitenzijde is de Smart Roadster Speedsilver onmiddellijk te herkennen aan het in zilver- metallic gespoten koets- werk. De Tridion-veilig- heidskooi is ook in zilver meegespoten. Een onder- scheidende extra, want dit is normaal exclusief voor de veel duurdere Brabus-versie van de Roadster. De oplet- tende autospotter kan de Speedsilver verder herken nen aan de speciale lichtme- talen zesspaaksvelgen. Stan daard heeft de speciale Roadster een elektrisch be dienbare softtop. De Speeds- ilver-versie heeft de pittige turbogeblazen driecilinder onder het achterklepje. Het machientje schopt het flui- tend tot 82 pk en drijft, zoals het bij een roadster hoort, de achterwielen aan. Het heerlijke rijgedrag is bij de prijs van 26.130 euro inbe grepen. Volkswagen brengt in 2006 een nieuwe cabriolet op de markt. Op de Autosalon van Geneve van dit jaar werd het productierijpe studie- model onder de naam Con cept C voor het eerst ge- toond. De readies op het model waren zo positief dat Volkswagen nu groen licht heeft gegeven voor de pro- ductie. De nieuwe cabriolet, waarvan de naam nog niet bekendgemaakt is, volgt de trend van de vele coupe-ca- briolets die afgelopen tijd zijn verschenen. De auto heeft geen rolbeugel en met een simpele druk op de knop vouwt het stalen dak zich op in het achtercompartiment. Vier personen kunnen tege- lijk genieten van deze open Volkswagen. De auto ziet er smaakvol en gespierd uit. De grote grille wordt onderbro- ken door de kentekenplaat en loopt door tot in de on- derbumper. Het onderste deel van de bumper lijkt op een enorme mond. De kop- lampen ogen venijnig, door het heldere glas en de vorm van de lamp. De achterzijde is modern en vertoont trek- jes van de Volkswagen Phaeton. Zowel in gesloten als in open toestand is de au to prettig om te zien. De Nissan Qashqai, het eer ste res'ultaat van Nissans ontwerpstudio in Europa, heeft tijdens de autoshow in Birmingham een belangrij- ke onderscheiding ontvan- gen. Een jury bestaande uit vertegenwoordigers van Britse autoconstructeurs be- kroonde de auto als mooiste prototype. De Qashqai is een conceptauto voor een zoge- noemde cross-over van een coupe en een vierwielaange- dreven auto. De jury prees de auto om zijn ruime ge bruiksmogelijkheden en het fraaie uiterlijk. Door de slimme indeling is het interi eur zeer flexibel te gebrui- ken. Het carrosserieontwerp is niet alleen fraai, maar ook praktisch. Zo is door het ontbreken van een midden- stijl de instap van de Qash qai zeer ruim. De nieuwe Astra Stationwagon is groter en ruimer dan zijn voorganger. Bij stationwagens draait alles om ruimte en vooral de gebruiksmoge lijkheden daarvan. Opel pakt het slim aan bij de nieuwe Astra Stati onwagon. Dankzij een verschuif- bare achterbank (optie) en het zo- genoemde FlexOrganizer-systeem is de zitruimte achterin stapsgewijs om te vormen tot een laadruimte van maximaal 1.570 liter. Dat is behoorlijk fors voor een auto in de middenklasse. Opel trok onlangs tijdens de Ma drid Motor Show het laken van de Astra Stationwagon. De voorzijde is gelijk aan die van de andere mo- dellen in de Astra-familie, de ach- terkant is vanzelfsprekend anders. De makers hebben duidelijk geko- zen voor een sportief trekje. Die indruk wordt gewekt doordat dak- lijn en taillelijn naar elkaar toe bui- gen en zodoende de raampartij aan de achterkant als het ware samen- knijpen. De Astra Stationwagon komt in oktober naar de showroom van de dealer, maar bestellen is al moge- lijk. Er is keuze uit vijf benzinemo- toren en vier turbodiesels met common-rail brandstofinjectie. De krachtigste benzineversie is de 2.0 Turbo met 200 pk, de minst krach- tige levert 80 pk schoon aan de haak. Het betreft dan de 1,4-liter Twinport-krachtbron. Bij de die- sels zit de 1.7 CDTi aan hetzelfde vermogen, terwijl een 1.9 CDTi van 150 pk aan de bovenkant de gelederen sluit. De Daewoo Nubira Stationwagon staat eind van de zomer bij de dealers. Met de introductie van de Daewoo Nubira Stationwagon is de familie van compacte modellen van de Koreaanse fabrikant compleet. De Nubira sedan, de Lacetti en de Nu bira Stationwagon vormen een sterk trio. De nieuwste toevoeging aan het modellengamma van Daewoo is de Nubira Stationwagon. De auto heeft een enorme achterklep die een bagageruimte van 400 liter af- sluit. Met de in delen neerklapbare achterbank plat, kan er maar liefst 1.410 liter bagage mee. Dat de Sta tionwagon veelzijdig is, blijkt wel uit het volgende. De auto heeft alu minium dakrails, een 12-voltaan- sluiting in de bagageruimte en niet minder dan 25 opbergvakjes in het interieur. Voor het uiterlijk heeft Daewoo zijn eigen ontwerpers opdracht ge geven, terwijl Pininfarina de Nubi ra sedan tekende en Giugiaro ver- antwoordelijk is voor de Lacetti. De Nubira Stationwagon vertoont met beide modellen grote overeen- komsten en dat is een compliment. De Nubira Stationwagon is aan het eind van de zomer leverbaar. Dan is er keuze uit twee motoren: een 1,6-liter met 109 pk en een 1,8-liter met 122 pk. Beide aggregaten le- veren hun prestaties op benzine; over een dieselmotor wordt nog niet gesproken. Daewoo heeft over de prijsstelling nog niets bekend gemaakt. De Cupra D is eigenlijk uniek. Geen enkel ander merk levert op dit moment zo'n sportieve auto die diesel van nog geen euro per liter nodig heeft. Nee, we zijn de Skoda Fabia RS niet vergeten, maar die heeft een standaard TDi-blok van 130 pk onder de kap. De Cupra D perst uit de overbekende 1.9 TDdi- motor, 160 pk. Medewerkers van Seat Sport, de fabriek waar de mooiste Seats van de band rollen, verzekerden ons dat deze motor voorbehouden blijft aan de Ibiza Cupra D. Onze eerste kennismaking met de snelle diesel is een hete. Letterlijk welteverstaan, want de omgeving van Sevilla werd door de zon op- gewarmd tot 39 graden. Gelukkig zit in de Cupra D standaard een au tomatische airco! Ook prachtige lichtmetalen 17-inchwielen en su- perieur Pirelli-rubber (P Zero Ne ro) is bij de prijs inbegrepen. Als Seat een auto de toevoeging Cupra waardig acht, maken ze er ook echt iets bijzonders van. Het uiterlijk van de Ibiza werd dus flink aangepakt. Aan de voorzijde zie je een joekel van een grille en voorspoiler; ook de achterbumper is anders vormgegeven. En uiter- aard is breed over de achterklep de tekst 'cupra' aangebracht. Iedere verwijzing naar de motor ont- breekt. De Cupra D heeft een forse sportuitlaat, maar als je echt goed kijkt zie je daarin de twee uitlaat- pijpjes zitten die zo kenmerkend zijn voor de modellen met TDi- motor. Wat je niet ziet, is het on- Tt)« Perfect Experience Tijdelijk deze JVC flatscreen LCD tv cadeau bij een Chrysler PT Cruiser vanaf 19.995,- x Lei*, f §i Subtiel zijn de Cupra-modellen van Seat nooit. Grote spoilers maken duidelijk dat deze Ibiza echt snel is. derstel. Toch is dat, nog afgezien van de berekrachtige dieselmotor, misschien wel het sterkste punt van deze auto. Seat Sport heeft di verse technische vondsten ver- werkt in het chassis, het onderstel en de besturing (Agile Chassis concept, Dynamic Steering Res ponse). Het zorgt ervoor dat je aan de Ibiza Cupra D een prima speel- maatje hebt op bochtige wegen. Kun je echt sportief rijden met een diesel? Ja! Na driehonderd inspire- rende kilometers is er geen andere conclusie mogelijk. Het onderstel is de absolute top. De auto kan angstaanjagende bochtensnelhe- den aan zonder dat er ook maar iets van onrust in het chassis komt. Het standaard ESP-systeem is niet eens in actie gekomen. De zitpositie is in orde, alleen hadden de stoelen nog iets meer zijdelingse steun mogen bieden. Het snelheidspo- tentieel van de motor is goed: har- de cijfers: binnen acht tellen van nul tot honderd en 220 km/uur maximaal. 'n Minpuntje is het klei- ne toerengebied waarin de diesel zijn kracht levert. Wanneer de toe- renteller onder de 2.000 staat, ge- beurt er niet veel. Vervolgens komt er 330 Nm los en zwiept de snelheidsmeter omhoog. Maar bij vierduizend toeren is het feest al- weer over. Lekker doorschakelen is de oplossing. Bij de pomp ben je trouwens weer blij dat je een Cupra D hebt. Ge- middeld verstookten we een liter op tien kilometer. In het Neder- landse verkeer lijkt ons een op vijf- tien met gemak haalbaar, een op twintig misschien ook. Met een sportauto! Voor 27.995 euro staat de Ibiza Cupra D inmiddels bij de Seat-dea ler. Dit najaar wordt hij vergezeld door zijn broertje. Deze Ibiza Cu pra (zonder 'D') heeft onder de kap een potente benzinemotor (1.8 Turbo, 180 pk). Ze kosten onge- veer hetzelfde, dus wij durven de voorspelling wel aan dat er van de ze Ibiza Cupra meer diesels dan benzine worden verkocht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 13