A A, iat-m retributie- I De veelzijdigheid van Jazz Schiedam, waar meiui van de langshelling gl Gemeente Schiedam Concept Bodembeheersplan Belasting- en verordeningen SCKIEAM KDLMD Colofon Openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag i2.oo tot 16.00 uur 08.00 tot 16.00 uur 08.00 tot 16.00 uur 08.00 tot 20.00 uur 08.00 tot 16.00 uur Bouwstoffenbesluit Ministeriele Vrijstellingsregeling Grondverzet KAPVERGUNNINGEN Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl WET MILIEUBEHEER VERKEERSBESLUITEN De binnenstad van Schiedam is deze zomer het decor van vele evenementen en tentoonstellingen. Voor de muziekliefhebbers staan nog drie Zomerbeat in de City-avonden op het programma. Er zijn ook diverse tentoonstellingen te bezichtigen. Kunstenaar Vincent Botella exposeert in de Openbare Bibliotheek aan het Stadserf en in Pand Paulus gaan twee kunstenaars het duel aan met elkaar. 1 <fl i Adres: i Bij inlevering van deze bon krijgt u 50% korting op de toegangsprijs van de tentoonstelling "Schiedam, waar menig schip van de langshelling glee...". Op woensdag is de toegang gratis! De expositie is te zien in De Korenbeurs, het tijdelijk onderkomen van het Stedelijk Museum Schiedam, tot en met 22 augustus. PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 2 9, WOENSDAG 14 JULI 2004 G emeenteb erichten Stadskantoor: Telcfoon: (010) 246 55 55* Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veihgheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 in het Stedelijk Museum Schiedam - tijde- lijk in De Korenbeurs - t/m 22 augustus 2004 De tentoonstelling Schiedam, waar menig schip van de langshelling glee... brengt u terug naar de glorietijd van de scheepsbouw. Spectaculaire foto's, prachtige scheeps- modellen, kleine en grote attributen van de scheepswerven zorgen voor een feest der herkenning en heimwee naar vroeger. Maar wat glee er dan fcoal van een Schiedamse dwars- of langshelling? Wat dacht u van dit parmantige passagiers- schip de Statendam? Dit passagiersschip is in 1957 door scheepswerf Wilton-Fijenoord gebouwd voor de Holland Amerika Lijn (HAL). Deze Statendam is een nieuwe klasse passagjersschip, wat men noemt een echt toeristenschip en wat later een cruiseschip zou gaan heten. De Statendam uit 1957 voorzag in 84 eerste-klas-hutten, maar gaf plaats aan 876 toeristen. Voor al die mensen was genoeg vertier aan boord. Zo was er een theater, een bioscoop, een danszaal, maar ook verschillende soorten restaurants en uiteraard een zwembad met zonnedek. De Statendam was een bijzonder schip. Dat ook de jonge prinses Beatrix er zo over dacht, blijkt uit haar rol tijdens de doop in 1957. In de tentoonstelling is op een stukje Wilton-Fijenoordjournaal te zien hoe de prinses een groot glas champagne leeggiet over de scheepsklok van de Statendam. Voor die tijd een ludieke actie voor een even ludiek schip. Het Stedelijk Museum Schiedam is tijdelijk gevestigd in De Korenbeurs op de Lange Haven 145 hoek Dam). Het museum is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur; op zon- en feest- dagen van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang tot het mueseum kost 5,- en is gratis op de woensdagen. Met bijgevoegde kortingsbon kost een bezoek aan de ten toonstelling 'Schiedam, waar menig schip van de langshelling glee....' 2,50 in plaats van 5,-. Het bodembeheersplan gemeente Schie dam, is opgesteld als werkinstrument van de nota "actief beheer van bodem en bouwstoffen in de regio Rijnmond" van januari 2004. Deze regionale nota heeft eerder in februari 2004 ter inzage gelegen en is in samenwer- kingsverband tussen 14 gemeenten in de regio Rijnmond, die participeren in de regio nale Grond- en Reststoffenbank Rotterdam, tot stand gekomen. De regionale nota stelt op eenduidige en uniforme wijze de beleidskaders vast waarbinnen bodem- beheersplannen moeten passen. Het doel van onderhavig bodembeheersplan is om binnen de gemeente Schiedam bij grond verzet op zorgvuldige wijze gebruik te kunnen maken van de Vrijstelhngsregeling Grondverzet (VG). Op grond van de VG is hergebruik van licht verontreinigde grond buiten 'werken' (dus het toepassen van grond als bodem) mogelijk, indien dit gebeurt op basis van een bestuurlijk vast- gestelde bodemkwaliteitskaart met grond- stromenmatrix. Een bodemkwahteitskaart en een grondstromenmatrix maken deel uit van dit bodembeheersplan. Naast de regulering van grondverzet kan met behulp van een bodembeheersplan ook een nadere invulling worden gegeven aan andere aspecten van lokaal bodembeleid. Inzage Het concept van het bodembeheersplan ligt van 14 juli 2004 tot 11 augustus 2004 ter inzage bij: de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel, Stadserf 1, op maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 uur tot 16.00 uur en op donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Inspraak U kunt schriftelijk op het concept van het bodembeheersplan reageren. Uw schriftelijke inspraakreactie dient u uiterlijk 11 augustus 2004 te sturen naar het college van burge- meester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Als u behoefte heeft aan een gedachtewisse- ling over het concept van het bodembe heersplan kunt u daar gedurende de termijn van inzage om verzoeken. U kunt dit kenbaar maken bij het hieronder vermelde inspraakpunt. Tijdens de gedachtewisseling kunt u ook mondeling of schriftelijk beden- kingen inbrengen. Wat gebeurt er met uw reactie De resultaten van de inspraak zullen worden verwerkt tot een nota van beantwoording. Mede op basis van de inspraakreacties zal de gemeente Schiedam haar concept bodembeheersplan vaststellen. Nadere informatie Voor nadere informatie over de inhoud van het concept van het bodembeheersplan en de procedure kunt u zich wenden tot de heer Korving van de afdeling Bouwen en Milieu van de gemeente Schiedam, (010) 246 58 83/246 56 13, e-mail: eld.korving@scb'pHamn1 Burgemeester en wetbouders van Schiedam delen mede dat de gemeente- raad op 5 juli 2004 heeft vastgesteld de Eerste verordening tot wijziging van de legesverordening 2004. De bekendmaking vindt plaats door opneming van de verordening in de verzamelmg "Belasting- en retributie verordeningen" op 7 juli 2004, onder "Belasting- en retributieverordeningen 2004", nummer 16. De datum van ingang van hefting is 8 juli 2004. De Belasting- en retributieverordeningen liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van vermeld besluit. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 bont esdoorn, staande in de achter- tuin, in verband met overlast. 1 es, staande in de achtertuin Burgemeester van Haarenlaan 923, in verband met de situering. 10 stuks Italiaanse popuberen, staande Nieuwe Waterwegstraat 12-14, in verband met de situering. 1 sierkers, 3 essen, 7 populieren, staande industrieterrein 's-Graveland te Schiedam in verband met het op peil brengen van het wijkgebied en boomvervanging. 10 wilgen en 17 populieren abelen staande industrieterrein 's-Graven- land te Schiedam in verband met een noodzakelijke boomvervanging. 2 berken, staande Bachplein, in verband met het aanleggen van een inrit/parkeerinrichting. Op grond van de Algemene wet bestuurs- recht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de be"han- deling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlo- pige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de president van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuurs- recht, Postbus 50951, 3007 BM Rotter dam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 631 52 84. Ontwerpbeschikking tfttieudienst Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De proce dure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 17 februari 2004 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van TVZ Metaalbewerking B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een metaal-, las- en constructiebedrijf aan de Calandstraat 79 en 86 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 15 jub 2004 tot en met 12 augustus 2004 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel (010) 246 86 21. Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 12 augustus 2004 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 246 86 21. Projectnummer: 306619 Omleidingen autoverkeer afsluiting Oranjestraat Gerrit Verboonstraat 19 juli t/m 6 augustus a) Voor stedelijk verkeer: omleiding Nieuwe Haven - Schoolstraat Willem de Zwijgerlaan - Havendijk - Kortinginnebrug - Nieuwe Mathenessestraat - van Deventerstraat - Rotterdamsedijk - Koemarkt en vice versa. b) Voor verkeer vanuit Schiedam West naar Rotterdam (v.v.): omleiding Nieuwe Haven - Schoolstraat - Willem de Zwijgerlaan - Havendijk - Koninginnebrug - Maasdijk - Nieuwe Mathenessestraat - Van Deventerstraat - Rotterdamsedijk en vice versa (ook vanaf Boerhaaveplein). c) Voor doorgaand verkeer vanuit Vlaardingen naar Rotterdam: vanaf het kruispunt Vlaardingerdijk/WestFrankelandsedijk een omleiding over Burgemeester van Haarenlaan - Horvathweg. d) Voor verkeer vanuit Schiedam Noord richting Centrum: op het Nieuwlandplein een omleiding Burg, van Haarenlaan -'s Gravenlandseweg - Broersvest. e) Voor doorgaand verkeer vanaf A20 Industrie richting Schiedam West De Gorzen vanaf Plein 1940/1945 een omleiding over Burgemeester van Haarenlaan - Burgemeester Knappertlaan. Afsluiting voor autoverkeer Nieuwe Haven tussen Burgemeester Knappertlaan en Schoolstraat - 9 tot en met 25 augustus a) Voor stedelijk verkeer: omleiding Burg. Knappertlaan - Ary Prinslaan - Westlfankelandsedijk - Havendijk. b) Buitenhavenweg - Lange Nieuwstraat en vice versa. c) Nieuw Mathenessestraat Van Deventerstraat - Rotterdamsedijk. d) Voor stedelijk verkeer: omleiding Nieuwe Damlaan - Vlaardingerdijk - Aleidastraat - Burg. Knappertlaan etc via omleidingen a,b,c. e) Voor doorgaand verkeer vanuit Vlaardingen naar Rotterdam: vanaf het kruispunt Vlaardingerdijk/WestFrankelandsedijk een omleiding over Burgemeester van Haarenlaan - Horvathweg. a) Voor verkeer vanuit Schiedam Noord richting Centrum: op het Nieuwlandplein een omleiding Burg, van Haarenlaan - 'sGravenlandseweg - Broersvest. b) Voor doorgaand verkeer vanaf A20 Industrie richting Schiedam West De Gorzen vanaf Plein 1940/1945 een omleiding over Burgemeester van Haarenlaan - Burgemeester Knappertlaan. Omleidingen voetgangers/fietsers: Het fietsverkeer zal soms tijdelijk worden samengevoegd en verlegd ter plekke van de werkvakken. Dit wordt ter plekke aangegeven. Cocktail Dodo Op de derde Zomerbeat in de City- avond, 15 juli, staat de cocktail Dodo symbool voor sprankelende heldere jazzklanken. Paolo Prata bespeelt verschil lende percussie-instrumenten en samen met zijn muziekband Grupo Tanga zingt hij Braziliaanse jazz en Bossa Nova. Monsieur Dodo laat akoestische en percussiegeluiden versmelten tot een intrigerende sensatie. Donderdag 22 juli is het Stadserf voor artiesten uit de Nederlandse Urban scene. Urban Style is een avondvuilende show met Dj Rockwilder, Gio en K-Liber. Spelen met kleur en licht Vincent Botella exposeert tot en met 4 augustus met kleurrijke schilderijen en tekeningen in de Openbare Bibliotheek. Licht vormt de rode draad in zijn Hjdens Zomer in Schiedam worden veel evenementen en activiteiten georganiseerd in Schiedam. Op bet programma staan onder andere Zomerbeat in de City (15, 22 29 juli), Stadsrituelen (t/m Septemberen ZON dag en in de Plant age (8, 15,22&29 augustus). Informatie vindt u op; www.schtedam.nl tentoonstelling. De schilderijen hebben vaak een vrolijke Zuid-Europese uitstraling, de tekeningen meer een mysterieus Noord Atnkaans karakter. De expositie is te bezoeken tijdens openingstijden van de bibliotheek. Duel/Duet In Pand Paulus gaat iedere drie weken een nieuw kunstenaarsduo het duel aan tijdens de expositie 'Duel/Duet'. De ene helft van het duo bestaat uit een kunstenaar van de stichting Kunstwerkt, de andere helft is een kunstenaar geselecteerd door kunst galerie 300procent. De opdracht die aan de basis ligt van de tentoonstelling is een installatie te maken in Pand Paulus, waarbij de kunstenaars op elkaar reageren. Tot 1 augustus is werk te zien van Frits Kloppers en Jeannette Knigge. Daarna is het de beurt aan Marita Beukers en Joost Benthem. De expositie is te bezichtigen iedere donderdag tot en met zondag van 13.00 uur tot 17,00 uur. «®«S8i®8S8lfiii i Postcode en woonplaats: L. f -w.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 2