4*mLl maasstad Duel of Duet; verrassende combinaties tussen kunstenaars Tilapia- filet 595 'Teken met ons groot bezwaar aan' Pand Paulus: werkplaats en expositie deze zomer 'Glaasje op, laatje rijden' met de professionele 09°° visgilde van de Woensdag 21 juli 2004 maasstad kerk weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Wordt het een grimmig duel of een harmonisch duet? Dat is de vraag als je twee kunste naars een week opsluit om samen een tentoonstelling te maken. Vooral als de twee kunstenaars elkaar en el- kaars werk niet kennen. De uitkomst is een spannende verassing. De ene helft van het ge- dwongen duo is Schiedam- mer en lid van KunstWerkt, de ander Rotterdamse en ge- kozen door Galerie 300pro- cent. „Voorlopig wordt het een mooi duet", zegt de Schiedamse kunstenaar Frits Kloppers. Terwijl zijn part ner druk in de weer is met touwtjes en projector. Zon dag moet het 'gesamtwerk' af zijn, waarna het drie we- ken gratis te zien is. Frits Kloppers (45) is een beken- de beeldhouwer uit Schiedam. En met zijn twee meter grote gestalte niet over het hoofd te zien. Zijn werk noemt hij traditioneel. Hij maakt al meer dan twintig jaar sculpturen van gips en bronzen beelden. Minder bekend is dat hij ook schildert. Alles in eenzelfde stijl met dezelfde terugkerende fi- guren die de vorm hebben van fantasievogels, vrouwenbillen en plantjes. Een thema waarhij al ja- ren met succes mee bezig is. Ik schrok wel een beetje", zegt zijn mede- en tegenspeler Jeanet- te Knigge. „Van die bronzen beelden en ftguren". Zij is een jonge kunstenares die in 2001 is afgestudeerd aan de kunstacade- mie van Kampen. Zij maakt het tegendeel van traditionele kunst, installaties die van elk soort mate- riaal gemaakt kunnen zijn. Zoals rietjes met teksten erin, of een in- stallatie met kauwgomballen. SCHIEDAM - Verkeerson- gelukken waarbij alcohol in het spel is, eisen in Nederland jaarlijks ongeveer tweehon- derdveertig doden en meer dan tweeduizend ernstig ge- wonden. Om het aantal ver- keersdoden terug te brengen werd met een groots opgezet- te reclamecampagne ('BOB jij of BOB ik?') het feno- meen BOB geintroduceerd. Tijdens een avondje stappen blijft een van de stappers nuchter, zodat de rest veilig thuis komt. Als het aan Ed ward Adriaansen ligt kan zelfs de afgesproken BOB voortaan gezellig met zijn vrienden meedrinken. Samen met Jean-Paul Verpoorten zette Adriaansen het bedrijf CallBlue op, een zogenaam- de professionele BOB. y om*rwm&$ 2S& wat* Visgilde Voordeel 500 gram SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Postbus 1685, 3000 BR in Rotterdam. Faxen kan ook: het juiste nummer hiervoor is: (010) 4004 366. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Turkse vrouwen 55-Plus Graauwe Hengst Expositie Collecte MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur. Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 09.30 uur: ds J. Sosef. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: geen dienst. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur, leesdienst en 14.30 uur: ds. C.J. Droger. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: eerw. hr. J. de Waard. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rij zinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 11.00 en 17.00 uur, ds C. Oor- schot. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004434 Fax 0104128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/mvr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004276 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 0104004391 of0610920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 0104004366 K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 0104004490 MANAGER HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG D. Captein Telefoon 010 4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ; Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alte auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur n o door Frank Willemse Frits Kloppers en Jeanette Knigge hebben gekozen voor veel kleurin hun installatie. Voor haar is elke materie goed genoeg om er kunst van te ma ken. Geen kunst vanuit de traditie maar meer objecten en installa ties. Vrijdag, een dag voor de ope ning, werken ze nog hard aan wat de tentoon stelling moet wor den. Fritz heeft zijn kleurige schildetij opgehangen aan de muur en eronder liggen, staan en hangen op de vloer de te rugkerende vormen uitgezaagd in MDF-plaat. Hij beschildert de fi- guren met felle, rudimentaire kleuren: helblauw, felrood en ha- gelwit. Onderwiji heeft Jeanette zijn vor men overgenomen op de compu ter. Zij geeft als het ware ant- woord op zijn werk door dezelfde vormen te projecteren op de witte wanden van Pand Paulus. De contouren van Frits zijn vogels op de muren. Niet recht maar beel- dend in de ruimte. Erna trekt zij de contouren na met touwtjes- .„Net als die kindertekeningen waar je de lijntjes van het ene nummertje naar het andere moet trekken." Jeanette Knigge woont samen met man -ook kunstenaar- en kin- deren in Rotterdam, maar zit mid den in een verhuizing naar De- venter waar zij een atelier annex woning kan huren. Zo wil Deven- ter kunstenaars naar de HanZestad trekken tegen een aantrekke- lijke huur. Dat is wel heel an- ders dan Schiedam waar juist ate- lierruimtes schaars zijn en hoge huren heb ben. Marktconform volgens de gemeente. Waarop Fris spottend vraagt of de gemeente soms die atelierwoningen van 300.000 eu ro bedoelt aan het Land van Be- Foto Roger van der Kraan lofte. Frits' werk is figuratief en wat hem betreft 'puur natuur'. Een hele uitdaging om nu samen te werken en niet in je eentje te tob- ben. De andere uitdaging is om vanuit het platte vlak ruimtelijk te werken. Jeranette is dat met haar n installaties wel gewend. Het kunstwerk ontstaat onder je han- den; een 'work in progress'. Or- ganisator Edwin Spek van Gale rie 300procent in Schiedam, ont- dekte Jeanette bij haar afstudeer- opdracht voor de kunstacademie. En nog dit voorjaar mocht zij, met haar man, de expositie JiHa' in Pand Paulus verzorgen. Tentoonstelling Duel/Duet is de komende weken te zien in Pand Paulus aan de Korte Haven. 'Ze kotsen in ieder geval hun eigen auto onder' door Dennis Smits „Er gebeuren gewoon te veel on- gelukken," legt Edward Adriaan sen het ontstaan van de professio nele BOB uit. „Je ziet het op tele- visie, in al die reality-programma's en je ziet overal bermmonumenten langs de weg. Dan word je wel aan het denken gezet. Ikzelf heb ook PKOFESSlOWJi Edward Adriaansen heeft dan wel redame-auto's rondrijden van zijn bedrijf Call Blue, het vervoer van de passagiers vindt altijd plaatS in hun eigen auto. Foto Roger van der Kraan Visgilde Schiedam W.C Spaland, Hof van Spaland 65,3121CA SCHIEDAM-NOORD, telefoon 010 247 0190 fax 010 247 0191, www.visgilde.nl een goede vriend verloren door al cohol in het verkeer, dat helpt ook mee natuurlijk. Als je gaat stappen zit je altijd met je auto of het open- baar vervoer dat niet op tijd gaat. De overheid verlaagt het toegesta- ne alcoholpromillage, maar dat lost niets op. De mensen willen toch stappen." Adriaansen en zijn zakenpartner Jean-Paul Verpoorten zochten naar een andere oplossing. In het popu late uitgaansgebied op het Rotter damse Stadhuisplein vroegen de twee de bezoekers hoe ze het zou- den vinden als ze met hun eigen auto thuis werden gebracht. De po- sitieve readies leidden in april 2004 tot het ontstaan van de pro fessionele BOB. Direct sloeg het initiatief aan. Begonnen met zijn tweeen, rijden er inmiddels al twaalf parttime chauffeurs als in te huren BOB rond. Het principe van de professionele BOB is simpel: wie te diep in het glaasje heeft gekeken belt naar het bedrijf van Adriaansen en wordt binnen twintig minuten opgehaald door twee chauffeurs. De ene brengt de klant in zijn eigen auto naar zijn bestemming, terwijl chauffeur nummer twee erachter- aan rijdt, zodat zijn collega ook weer thuis komt. In sommige ge- vallen rijdt de tweede chauffeur zelfs voor de klant uit. „Dat ligt aan de staat van dronkenschap," vertelt Adriaansen lachend. „Soms weet een klant niet meer precies waar hij woont, maar nog net een straatnaam. Dan zoeken we het op en rijden we vooruit." Edward Adriaansen benadrukt geen taxicentrale te zijn. „Mensen die ons bellen moeten wel een auto hebben. Tegen mensen die ge woon opgehaald willen worden zeggen we gewoon dat ze een taxi moeten bellen." De taxichauffeurs hoeven dan ook niet bang te zijn voor concurrentie. „Zij hebben een ander publiek. Taxi's rijden de he le avond rondes, ze pikken mensen op straat op. Wij komen alleen in actie als mensen ons bellen en ie- dereen die een eigen auto heeft en naar een bestemming binnen een straal van 45 kilometer van het centrum van Rotterdam moet, kan ons bellen." Het vervoeren van dronken passa giers wil nog wel eens tot proble- men leiden. Ook de beroeps-BOBs krijgen er mee te maken. „Het ge- beurd wel eens dat onze chauffeurs moeten ingrijpen. Het voordeel is dan dat wij altijd met zijn tweeen zijn. En als een klant over zijn nek gaat, kotst hij in ieder geval zijn ei gen auto onder. Het klinkt hard, maar het is wel zo. Krijgen wij geen rotzooi in onze auto's." Voor het gemak van de klant ver- schijnt binnenkort de BOBcard. Callblue verkoopt de kaart aan ho- recagelegenheden, die de kaart weer doorverkopen aan de klant. „Het is een soort tegoedbon zeg maar. De kaart is een jaar geldig. Horeca Nederland vindt het een goed plan. Voor de klanten is het alleen maar makkelijker. En laten we eerlijk zijn, het is goed voor de inkomsten. We zijn natuurlijk wel een commercieel bedrijf. Maar de verkeersveiligheid staat boven- aan." CallBlue, Adriaen Banckertstraat Id, 3115 JE in Schiedam. WATERWEG - Een Turkstalige cursus voor Turkse vrouwen met somberheidsklachten gaat maan dag 11 oktober van start bij de Riagg. Het zijn elf bijeenkomsten van 9.15 tot 11.15 uur. De cursus is voor vrouwen tussen de 18 en 60 jaar om krachtiger te leren worden in het dagelijkse leven. De cursus wordt door een maatschappelijk werker en een preventiewerker ge- geven en kost vijf euro. Voor een Turkstalige folder of aanmelding kan er gebeld worden met 4453 497 of Cilia van Hal, Algemeen Maatschappelijk Werk, tel. 4731 033. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek wordt vrijdag 23 ju li volksdansen georganiseerd van 10.00 tot 11.00 uur. Kosten zijn 1,85 euro. Zaterdag 24 juli wordt hier een zomerdansavond gehou- den van 20.00 tot 23.00 uur. Ook dat kost 1,85 euro. Bingo wordt er in dienstencentrum Oost gedraaid op dinsdag 27 juli vanaf 14.00 uur. Zes ronden kosten 3,20 euro, 's Avonds wordt hier darten georga niseerd vanaf 19.30 uur. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven is donderdag 22 juli vanaf 22.00 uur een daverend optreden van Kees van Rrugten, Rob op't Ende, Leslien van de Heul en Mar co Diamantatos. Ook gaan de ses- sies op dinsdag en zondag vanaf 21.00 uur gewoon door. SCHIEDAM - In Your Own Fan tasy Art Gallery wordt zaterdag 24 juli de expositie 'Be Inspired' ge opend. De expositie is tot en met 25 September te zien aan de Vlaar- dingerdijk 251De openingstijden zijn: donderdag van 17.00 tot 22.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur en elke eerste zondag van de maand: 12.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - De afdeling Nieu we Waterweg Noord van het Ne- derlandse Rode Kruis heeft in de week van 21 tot en met 26 juni de jaarlijkse collecte gehouden. Ruim zeventig collectanten hebben van Overschie tot Hoek van Holland 7043,26 opgehaald. Wakker geschud door verschillende krantenberichten tekenen wij ernstig bezwaar aan tegen het kappen van bomen rondom de moskee aan de Dr. Schaepmansingel. Met de woorden van de Rotterdamse wethouder Pas tors, 'Hoge moskee voortaan taboezou ook in Schiedam rekening moe ten worden gehouden. In die zin dat de nu bijna voltooide moskee niet te hoog uitsteekt bij zijn omgeving. Moeten de minaretten die waarschijnlijk al op hoogte zijn nu a! worden gekapt, dan wel ingekort. Moeten emu dan bomen worden gekapt om dat uitsteken van die minaretten op te laten val- len? Het doet ook vreemd aan om toe te stemmen in de kap van enige boom als die boom op een plek staat waar de moslimgelovige zijn auto wil parke- ren, want dat zou toch te gek voor woorden zijn? Een goede gelovige kan best een paar stappen lopen. Bij metrostation Troelstralaan is ook geen mogelijkheid tot extra parkeren gerealiseerd, integendeel er zijn juist par- keerplaatsen opgeojferd en dat tot groot ongenoegen van omwonenden. Als er te veel ruimte lees: groenprijs wordt gegeven staan er zo dadelijk niet een, maar twee moskeeen en wordt er straks ook nog eens toestem- ming gevraagd voor het mogen uitbreiden van het prive-terrein rond de moskee met als gevolg dat er weer meer bomen weg moeten, de speeltuin verdwijnt en ga zo maar door. Het antwoord zal dus nee moeten zijn voor het kappen van bomen, ten alle tijde. Bomen mogen alleen worden gekapt als het om een zieke boom gaat en er geen andere uitweg mogelijk is. Deze stellingname moet worden bekrachtigd door menig Schiedammer, die dat dan schriftelijk doen kan bij B W van Schiedam p/a ONS lng. bureau B.V. t.a.v. Hr. lng. J.C. de Kruif. Theo Kloos ^ieudienit Hij„no De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overiast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een aantal klachten dat in de week van 12 tot 18 juli is binnengekomen. Stankoverlast door verwerken van GFT-afval De meldkamer van de DCMR ontving de afgelopen week in totaal 20 stankklachten uit Vlaardingen en Maassluis over een rottingslucht. De overiast is veroorzaakt door het verwerken van oud GFT-eifval bij de firma AVRAM aan de Torontostraat in het Botlekgebied. Om meer stankoverlast te voorkomen heeft het bedrijf de partij GFT-afval versneld verwerkt. Rottevis-lucht in Ridderkerk Deze week zijn door inwoners van Ridderkerk 14 klachten gemeld over een rottevis-lucht. Vooral op zaterdag 17 juli was de stank goed te ruiken. De overiast wordt veroorzaakt door een groot ponton bij de firma Schram Van Beek aan de Ringdijk. Aan de onderztjde van het ponton is een dikke laag mosselen aangegroeid. Door het warme weer zijh de mosseten gaan rotten. De firma is inmiddels opgeheven, maar krijgt nog geld van de eigenaar van het ponton. Het bedrijf heeft daarom beslag laten leggen op het ponton. De gemeente Ridderkerk probeert nu samen met de Zeehavenpolitie en Rijkswaterstaat het ponton te laten verplaatsen om zo de overiast te verminderen. Lawaaioverlast door uitgeweken vliegtuigen Op zaterdag 17 juli zijn bij de meldkamer van de DCMR in totaal 56 vlieg- tuigklachten gemeld. Door het extreem slechte weer aan het eind van de middag was Schiphol gesloten. Een aantal grote vliegtuigen moest daar om uitwijken naar Rotterdam Airport. Tussen 20:16 uur en 21:07 uur zijn deze vliegtuigen achter elkaar opgestegen. Deze uitzonderlijke situatie heeft 39 lawaaiklachten veroorzaakt. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 10