maasstad maasstad luister Dream Evil-The Book Of Heavy Metal Ronald Snijders - Variyento 'Oud boek' sch irijver Gerhard Horm lijk uitgegeven Goed half jaar voor Rotterdamse haven DUISTERING uitgaansl mm?* onn ninrlo d1111 clllUc Gerhard Hormann stad 'L 'epv 'bu3JV 'sins 'pog -9 'qipg 'soy 'sjng 'jooq *5 'Sung 'prei '53035 '3Q 'p 'ueur^js^ 'sssry Mug 'o[j33j^ 'uojsg 'Atnsg door Vincent Wernke RIDDERKERK - Schrijver Gerhard Hormann begeeft zich met zijn nieuwste boek 'De Duistering' op vreemd terrein. Vreemd in de zin dat zijn vijfde boek niet ver- schijnt bij dezelfde uitgever als zijn eerdere thrillers. Dat heeft alles te maken met de religieuze elementen die in 'De Duistering' zitten. Hij schreef het boek tien jaar ge- leden, maar pas oniangs was een christelijke uitgeverij ge- interesseerd om het uit te ge- ven. ROTTERDAM - De Rotterdamse haven heeft nog nooit zo'n goed halfjaar gehad. In de eerste helft van 2004 stegen bijna alle sectoren ten opzichte van dezelfde periode in 2003. In to- taal werd er voor 177 miljoen ton aan goederen overgeslagen. Dit is acht procent meer dan vorig jaar. EXCURSIES FESTIVALS MARKTEN EN BRADERIEN MUZIEK OVERIGE SPORT THEATER sk 180 postbus 1685 3000 br rotterdam kEE Woensdag 21 jul.i 2004 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Horizontaal 1. Jonge personen. Gong. Kern 2. Gelderse plaats. Soort aap. Godin 3. Groningse plaats. Lofdicht. Koen. Gram 4. Gemeentewerken. Lezing. Franse rivier. Overdreven 5. Spaan- se rivier. Afgelopen! Niet veel 6. Ontkenning. Zanggodin. Noorse schrijver 7. Loopstok. Uit het ge- noemde. Familielid 8. Eetwaar. Kwelzuchtig persoon. Bijbelse fi- guur 9. Gelogen. Republiek der Zuid-Molukken.BewindhebberlO. Ter herinnering. Uitspatting. Suk- kel. Europese trein 11. Reeks. Bril- slang. Bekoring 12. Lichaamsdeel. Oude munt. Reukloos gas 13. Oor- logsvloot. Muziekterm. Karaat 14. Idee. Plan. Gewicht. Overwinning 15. Lied. Vleesproduct. Verticaal 1. Haardracht. Sterke drank 2. Tijd- vak. Bouwmateriaal. Plaats in Lim- burg 3. Eenkleurig. Angst. Am- bachtsman 4. Persoonlijk vnw. Plaats in Korea. Vervoermiddel. Deel van schouwburg 5. Voorzet- sel. Deuk. Tennisterm. Azijn 6. Aanbieding. Vleesstokje. Strijd- perk. Hollandse gravin 7. Daar. Vorderaar. Doctor. Bij elkaar. Oude maat 8. Luxebroodje. Deel van schip. Gewicht. Aardig 9. Zuivel- product. Heilige stier. Los neerhan- gend. Omroepstichting 10. Euro- pees Parlement. Schildersgerei. HandigheidItaliaanse rivier 11In- stituut voor opinieonderzoek. Uit elkaar. Muzieksoort 12. Gedroogde vrucht. Blaastoestel. Vruchtennat. Rijkszuivelschool 13. Europeaan. Kunstwerk. Ontkenning. Vuurpijl 14. Nauwe doorgang. Zoutmeer. Speelruimte 15. Vogelverblijf. Straathandelaar. J3ju3^ 'jsaupj3j\ "sj 'sSjujaj 'Strejg 'sjSug 'PIN 'sjg 'J3i -£1 'SZH 'dns '3IB9 'luajg 'Zl 'ssnoy 'U33jifi 'odi{sj *[i 'ou -sy '3IUX 'P[Bd 'da '01 'soN 'dB[S 'sidy 'sbu^ *6 'jatg '3>[ 'uiiny 'PPBX '8 '13 'Ja '»stg 'rg 'sdnus 'do5(su3§uof g genjgjsy J3js30sj[ng 'Suo§ 'SI '3§3Z 'SUO '33PI 'UBJd 'irg 'rnsuii^ 'upuiujy •intttdorg 'pnsg '5J3N z\ Purreqg 'bSbn 'suss gi 'a8i 'sun[» 'ssoxg 'urg *01 'jusSsg 'surg 'jbbmuo '6 'sbi[3 'jstpns 'isox -g '3jubx 'Jinjg 'jpJS 'I 'U3sq[ 'sdrajng '33jq -9 'pijng 'psng 'orqg Pg '3uor§ '3isj3^\ 'mO 't 'JD 'Joddng 'spg 'stnjq '3U3JJ 'dBBJOO '3U30 "Z 'UI3I>[ 'uajppg 'pSnsf g :|UR)iiozjj()|| De cd's die hier besproken worden zijn te leen bij de Centrale Disco- theek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www- .muziekweb.nl. Reeds bij de eerste secondes van dit album weet de luisteraar precies waar hij aan toe is: metal!!! Dream Evil is een Zweed- se band die bestaat uit oudgedienden uit de heavy metal- wereld.diehunge- zamenlijke liefde voor metal uit de jaren tachtig niet onder stoelen of banken steken. Daarbij is vooral de superhoge, maar loepzuivere zang van Niklas Isfeldt een niet te missen element. Maar 00k de voor heavy metal-begrippen vrij zware gitaarpartijen hakken er lekker in door. Voeg daarbij de clichema- tig goede gitaarsolo's en meezingrefreintjes, en je hebt een plaat vol heavy metal zoals die alleen in Zweden gemaakt kan worden. Absoluut hoogtepunt is titelnummerThe Book Of Heavy Metal, maar 00k Crusaders' Anthem en Let's Make Rock zijn niet te versmaden staaltjes ultieme heavy metal. Dus gooi het haar los en headbangen maar! jkl24551 In 1983 maakte de in Delft woonach- tige Surinaamse fluitist Ronald Snijders met Quartz een baan- brekende lp. Zo baanbrekend, dat vele jazzverzame- laars over de hele wereld er tegen- woordig graag een vermogen voor neer willen tellen. Zijn unieke com- binatie tussen funk en Caribi- sche ritmes was toentertijd opzien- barend. Zo'n twintig jaar later dook Snijders met dezelfde muzikanten van Quartz, aan- gevuld met rapper Big Mike, de studio in. En het resultaat laat horen dat deze combinatie nog helemaal niets aan kracht heeft ingeboet. Het vette funky baswerk van Ivor Mitchell legt voor elke compositie een stevig fun dament, waarop Snijders naar hartelust te keer kan gaan. Veel ruimte voor Caribische invloeden biedt Variyento echter niet, want de funk neemt het grootste deel van de ruimte in beslag. De tropische invloeden zijn meer te zoeken in de opvulling, die door het zwoele spel op de dwarsfluit de ene keer doet denken aan een broeierig oerwoud en de andere keer spettert als vanouds. je24051 a CX63 Schrijver Gerhard Hermann over zijn oniangs verschenen boek 'De Duistering', waar veel religieuze elementen inzitten: Mensen doen net aisofje een soort Hennie Huisman bent.foto. Rob Kamminga Gerhard Hormann geniet van zijn welverdiende rust. Het afgelopen jaar werkte hij aan drie boeken, die binnen nu en drie maanden ver- schijnen. Naast een jeugdboek dat in September uitkomt, schreef hij 00k een boek over het hebben van een tweede huis. En hij bewerkte 'De Duistering', een boek dat hij tien jaar geleden schreef. Na deze drukke tijd is hij nu met zomerre- ces. Straks in het najaar begint hij wel weer met een nieuw boek. „Ik schrijf mijn boeken naast mijn baan als journalist", vertelt Hor mann. „Dat betekent dat ik elke avond achter mijn computer kruip om te schrijven. Veel moeite kost me dat niet, omdat ik het schrijven van boeken het leukste vind om te doen. Als ik eens twee avonden te- levisie kijk, ben ik het helemaal zat. Dan ga ik liever verder aan een nieuw boek. Ik schrijf zo'n acht pagina's per week, zodat een eer ste versie na acht tot tien maanden af is. Om het af te krijgen moet ik dus wel elke avond schrijven. Dat geeft niet, want als schrijver wil je zelf 00k weten hoe een verhaal verdergaat. Als je schrijft ben je naast schrijver immers 00k de eer ste lezer van een nieuw boek." Na vier thrillers heeft Hormann het even gehad met dat genre. Dat heeft alles te maken met het feit dat hij enkele jaren geleden werd aan- gemerkt als dader van een serie verkrachtingen. Dit naar aanlei- ding van zijn thriller 'Dubbel Be- drog' over de zogenaamde Utrechtse serieverkrachter. „Nadat ik als verdachte was aangemerkt, heb ik daar wel een jaar mee rond- gelopen. Ik heb mijn boek herlezen en begreep toen wel waarom ze dachten dat ik het zelf was. Toen begreep ik 00k waarom mijn vrouw mijn boeken niet wil lezen. Ik beschrijf dan toch hoe zo'n man denkt en waarom hij dingen doet." Even dus geen thriller meer voor de Ridderkerkse schrijver, die daarom zijn oog liet vallen op een tien jaar oud manuscript. 'De Duis tering' was destijds het tweede boek dat hij schreef, maar net als zijn eerste werk haalde dit nooit de boekhandels. „Toen ik destijds mijn eerste manuscript naar uitge ver Luitingh-Sijthoff stuurde, kreeg ik bericht dat ze wel iets in me zagen, maar dat sommige din gen anders moesten. Op dat mo ment was ik al bezig met 'De Duis tering' en dat heb ik toen eerst, op mijn eigen manier, afgemaakt. Ze hebben het destijds wel gelezen, maar wilden het niet uitgeven. Ze vonden dat er te veel verhaallijnen in zaten en te veel religie." Terwijl vier thrillers volgden, bleef Hormann met 'De Duistering' in zijn achterhoofd rondlopen. Hij herlas het een aantal keer en bleef het spannend en de moeite waard vinden. „Drie jaar geleden heb ik het laatste hoofdstuk al eens naar een christelijke uitgever gestuurd en die was meteen enthousiast. Omdat mijn thrillers allemaal bij Luitingh-Sijthoff waren versche nen, lag dat nogal gevoelig. Dus uiteindelijk ging dat niet door. Nu mijn uitgever 00k niks kon met mijn kinderboek en het boek over een tweede huis, verschijnen die 00k allebei ergens anders. Ik vond dat ik het 00k met dit boek weer eens kon proberen en stuurde het opnieuw op naar een christelijke uitgeverij. Binnen een week kreeg ik bericht dat ze het wilden uitge ven." Waar 'De Duistering' aanvanke- lijk leest als een soort 'X-Files'- verhaal, komen gaandeweg steeds meer religieuze elementen in het boek naar voren. „Ik heb altijd op christelijke scholen gezeten", pro- beert Hormann dit te verklaren. „De bijbel was volgens mij 00k de eerste thriller en het eerste fantasy- boek dat werd geschreven. Het is spannend, griezelig en mysterieus. Nu ik een boek heb geschreven waar veel religie in voorkomt, vra- gen mensen opeens waar dat van- daan komt. Terwijl ze dat niet vra- gen als je bij wijze van spreken een boek over winkeldiefstal schrijft. Maar na mijn andere boeken be- grijp ik die vragen wel. Het is toch net alsof je een soort Hennie Huis man bent." In 'De Duistering' komen verschil- lende personages in contact met 'iets' waarvan ze het bestaan niet kunnen verklaren. Natuurrampen spelen hierbij een belangrijke rol. Deze blijken niet zomaar op zich- zelf te staan, maar zijn aanwijzin- gen dat het einde der tijden nabij is. Hormann: „Dc ben altijd al ge- fascineerd geweest door verhalen over het einde der tijden. En of dat dan gebeurt door het broeikasef- fect, een atoomoorlog of doordat de zon opbrandt, maakt niet uit. Ik vind het gewoon een fascinerend gegeven. In mijn boek zijn de vele natuurrampen geen gevolg van het broeikaseffect, maar tekenen dat het einde nabij is. Bovendien gaat het over de klassieke strijd tussen goed en kwaad." Hormann is blij dat zijn 'tweede' boek nu eindelijk in de winkel ligt. Dat het alleen via de christelijke boekhandels te verkrijgen is, maakt hem niet uit. Het blijkt zelfs dat hij zijn boeken op deze manier gemakkelijker verkoopt dan bij zijn eerdere werk het geval was. Dat 'De Duistering' door het Ne- derlands Dagblad werd gekozen als een van de toptitels van de maand van het spannende boek heeft daar toe bijgedragen. „Er wordt zelfs al nagedacht over een tweede druk", weet dp schrijver. Als dat lukt, gaat hij vrijwel zeker nog een 'reli-thriller' als deze schrijven. Voor de zekerheid heeft hij 00k zijn allereerste manuscript van destijds onder het stof vandaan gehaald. „Ook dat is een thriller waarin religie een belangrijke rol speelt. Maar ik vrees dat het te slecht is om uit te geven. Ik heb het nog niet gelezen, maar het ligt wel klaar." Willem Scholten, algemeen directeur van het Havenbedrijf Rotterdam: „Acht procent meer overslag is uniek. Het is 00k zelden of nooit voorge- komen dat de groei zo breed gespreid is. De opkomst van China speelt hierbij een belangrijke rol. De brede spreiding wijst echter op meer. De laatste paar jaar is er nergens in Nederland meer geinvesteerd dan in de ha ven. Dat gaat zich nu uitbetalen. Investeren loont." De totale hoeveelheid droog massagoed nam toe met vijf procent tot 45 miljoen ton. De vorig jaar ingezette opwaartse beweging in de overslag van agribulk (granen, zaden, veevoedergrondstoffen) zet zich voort. Deze sector kende een stijging van maar liefst elf procent. Dit is te danken aan de aanvoer van derivaten en tapioca voor de mengvoederindustrie. De overslag van ertsen en schroot nam toe met bijna acht procent. De vraag komt vooral uit China, waar 00k de honger naar schroot groot is. Een be langrijke negatieve indicator voor de rest van het jaar is echter de daling van de Duitse productie van raw ijzer. De aanvoer van rawe olie beleefde een van de beste semesters sinds jaren, met een toename van vijf procent tot 53 miljoen ton. Evenals in 2003 draait de raffinagesector goed: de vraag is groot en de raffinagemarge be- hoorlijk. Omdat dit jaar geen onderhoudsstops gepland zijn, komt de over slag op jaarbasis tot vijf miljoen ton hoger uit. De aanvoer van olieproduc- ten bleef stabiel op tien miljoen ton, maar de afvoer steeg aanzienlijk met bijna veertig procent tot zeven miljoen ton. Dit valt vooral toe te schrijven aan de doorvoer van Russische stookolie. De overslag van overig nat massagoed, vooral basischemicalien, is toege- nomen met zes procent tot dertien miljoen ton. Dit is iets meer dan in de topjaren 2000 en 2001, maar eigenlijk is nu al voor het vijfde jaar sprake van hele goede resultaten. De Vereniging Nederlandse Chemische Indu strie verwacht dit jaar een volumegroei van vier procent. In dat geval is een overslag van 26 miljoen ton nat massagoed haalbaar. Alleen de overslag van kolen liep terag met 250.000 ton. Enkele schepen moesten vanwege capaciteitsproblemen uitwijken naar een andere haven. Hiernaast zijn de zeer grote schepen, de capesizers, krap en zet men vaker de kleinere, panamaxen, in. Deze kunnen oolc in de concurrerende havens terecht. Historische Tramlijn 10, Vertrek Willems- plein (bij de Spido), ROTTERDAM Historische Tramlijn 10. t/m 5 sep (beh. ma vr); Vanaf 10.15 elke 45 minuten tot 15.30 Prachtig, Willemsplein 93-97, Salsafeest op de Maas met de Tapasboot. De zomer komt er aan en we hebben weer zin om te genieten van de zon, het water en natuurlijk de overheerlijke tapas. Het luxe jacht "de Smaragd" vaart met u over de Maas onder het genot van een drankje en met een lekker muziekje op de achter- grond kunt u genieten van de Rotterdamse skyline. Tijdens de vaart staat er een Tap- asbuffet voor u klaar. Stap aan boord en preof de sfeer van de Spaanse gezelligheid in Rotterdam zodat het net lijkt of u op va- kantie bent, t/m 31 aug (beh. ma di wo do vrza); 18.00-21.00 Boompjeskade Rotterdam - Kinderdijk v.v. U wordt wel- kom geheten aan boord van het passa- giersschip 'Nehalennia'. Varend over de Nieuwe Maas geniet u van de beroemde skyline van Rotterdam. Bepalend voor de ze skyline zijn vooral de bruggen die de linker en rechter maasoever met elkaar verbinden. Via de Nieuwe Maas en de Lek vaart u naar de Kinderdijk. U krijgt ruim 1 uur om de molens te bezichtigen. t/m 30 sep; dag. om 10.45 en 14.15 Schemertour op het water. Inschepen: Par- tyschip 'Nehalennia'. Vertrek onder lei- ding van een gids van Industrieel Toeris- me. Excursie door de Rotterdamse haven. Een unieke gelegenheid om op bijzondere wijze kennis te maken met de feeeriek ver- lichte haven vanaf het water. Inclusief een kopje koffie/thee. Afvaart bij minimaal 20 personen. t/m 29 sep (beh. zo ma di do vr za); 18.30 Centraal Station Rotterdam, Stationsplein I, Hal Culturele route. Deze route is samenge- steld ter gelegenheid van Rotterdam Cul turele Hoofdstad in het jaar 2001. De wan dering voert u lange vele contrasten inde architectuur in het hart van de stad. 27 jul; 14.00Leuvehoofd bij Rotterdam Strand aan de Maas, RotterdamTapasboot. Met een glaasje rose of sangria in de hand ga je 2 uur ronddobberen op de Maas en snoe- pen van de Spaanse hapjes. Met zonnige muziek en vrolijke mensen. Daarna meren we weer af bij het strand aan de waterkant. Hier kun je nog lang nagenieten van de zo- meravond. Salonboot Animathor maakt er weer een curinair vaarfeest van. t/m 31 aug (beh. ma di wo vr za); 18.30-20.30 Oude Kerk Charlois, Charloisse Kerksin- gel 35, Omgeving Charlois Zuiderparkdagen. t/m 27 jul Leuvehaven, Strand aan de Maas. The place to be this summer"! Theatrale acts, muziek, sport, dj's, bands en meer brengen iedereen in beweging.maar lekker luieren op het strand kan natuurlijk ook. Eten en drinken kan bij het strandpaviljoen met een fantas- tisch uitzicht op de Maas. t/m 1 sepOffici- ele preparty van het zomercarnaval. Een spetterend programma met o.a. een Brass- band, het 14—koppige! orkest Poder Latino (strakke salsa, merengue en bachata), de verschijning van Miss Zomercarnaval 2004 en hot dj Rojo. Na 23.00 uur ver- plaatst het feest zich naar binnen in het strandpaviljoen waar tot 04.00 uur gedanst kan worden. 29 jul; 20.00-04.00 Leuvehaven, Op het Strand aan de Maas Salsa Beach 2004. Elke donderdagavond wordt het ter ras van het strandpaviljoen op het Strand aan de Maas" omgetoverd tot een dans- vloer waar bekende Rotterdamse DJ's je laten swingen. t/m 1 sep (beh. zo ma di wo vrza); 20.30-01.00 Museumpark, ROTTERDAM SkateSwing. Zeven weken lang, elke zondag, swingen op je skates bij de grootste openlucht rol- lerdisco in Rotterdam: Skate Swing! Op zondagmiddag wordt de asfaltvlakte van het Museumpark om getoverd in een disco op wielen. Hits uit alle decennia rollen voorbij voor iedereen die zich jong voelt. t/m 29 aug (beh. ma di wo do vr za); 14.00 Zomerpodium. Vanaf 18 juri tot en met 29 augustus zal Zomerpodium voor de voor- lopig laatste maal te beleven zijn in het Museumpark in Rotterdam, t/m 29 aug (beh. ma di wo do vr za); 14.00 AhoyRotterdam, Ahoy '-weg 10, Vlooienmarkt. t/m 25 jul; 09.00-17.00 Binnenrotte, Zondagsmarkt. Platen en cd markt. 25 jul Delfshaven, Piet Heynsmarkt. Op de Piet Heynsmarkt valt van alles te snuffelen voor de riefheb- ber van antiek, curiosa, antiquarische boe ken en prenten en verzamelobjecten. De markt vindt plaats rond de Piet Heynsbrug, in de Piet Heynstraat en op het Piet Heyns- plein. t/m 3 okt (beh. ma di wo do vr za); II.00-17.00 Brasserie Menkes, Voorhaven 17, Live Jazz High Tea. t/m 31 dec (beh. ma di wo do vr za Sunday afternoons sessions, t/m 31 dec (beh. ma di wo do vr za); 14.30Dizzy Ses- sie. t/m 31 dec (beh. zo di wo do vr za); 22.00 Grote- of St. Laurenskerk, Grotekerkplein 27, Orgelcyclus. Meesters uit de St. Clothilde door Wim van Beek. 27 jul; 20.00 Paradijskerk, Nieuwe Binnenweg 25, Orgelconcert. O.l.v. Arie J. Keijzer. 24 jul; 16.00-16.45 Baroeg, Spinozaweg 300, WensDee Game Cafe. Challenges....dares- drinking.... music! DJ Hell-y. t/m 31 dec (beh. zo ma di do vr za); vanaf 19.00 flirt. Marcello, Benny Rodrigues, Jay le Noir, Greg Poole, Jeremaine S., Hitmeister D, Disco Ed. 24 jul; 23.00-06.00 Rotown, Nieuwe Binnenweg 19, Michiel. 22 jul Urban Jazz Sessions. Krinkt als: Jazz meets r&b en hip hop. 22 jul; 21.30 Voloptuous Delicious. 23 jul Double Trouble. 24 jul Sioen (B). Klinkt als: Stef Camil Carlens, Gavin Friday. 26 jul; 21.30 RockdokteRRRs. 29 jul The Deadstring Brothers (US). Krinkt als: Gram Parsons, Jayhawks, The Band. 29 jul; 21.30 Boegklep van de Scheepsbrug, Scheeps- brug, Podium uitvoering. Op het buitenpodiiim de Boegklep: richt-klassiek, jazz, wereld- muziek, koormuziek enz. t/m 19 sep (beh. ma di wo do vr); 15.00 Calypso, Mauritsweg 5, Decennium Dance Night. Van plateauzo- len tot Adidas zonder veters, van Bee Gees tot Grandmaster Flash. 25 jul; 23.00 Pre miere en afterparty. 25 jul; 20.00 Huisje, Boompje, Feestje! Dwin (6 hour set), MC Jeny, VJ Ottograph. DJ Cuzco. 24 jul; 23.00-06.00 Betty Ford Clinic. 25 jul;19.00-01.00 Easy Cafe, Claes de Vrieselaan 113 a, Easy Real Music Night. Diverse dj's. t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do za); 22.00Af- rican Dance Night. Diverse dj's. Reggae en Afrikaanse muziek. t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do vr); 22.00 Off—Corso, Kruiskade 22, The Reflex. L-Dopa Chaos, Mike Red man on the mic. 23 jul Prinses Theater, Schiedamseweg 19, Summermetz. 24 jul Groove Adventure. DJ: Chris, VJ: Slik. t/ m 31 dec (beh. zo ma di wo do za); 23.00- 05.00 Apex. DJ: Chris Lewis. VJ: Slik. t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do vr); 23.00- 05.00 Waterfront, Boompjeskade 10, Buurtsuper! 24 jul; 23.00 Wilgenhof, Ringdijk 76, Rugzakroute. Het gezin kan een rugzakje lenen op CNME Wilgenhof. In de rugzak zitten allerlei materialen waarmee de kin- deren natuuropdrachtjes kunnen doen. Zo kunnen zij met een schepnetje slootdiertjes vangen en bekijken, met een loep onder- zoeken wat er in een knotwilg leeft en met een kompasje het landschap verkennen. Hierbij krijgen de kinderen een werkboek- je en de ouders of begeleiders een boekje met achtergrondinformatie mee. Na inle- veren van de rugzak bij de Wilgenhof krijgt u nog een leuke attentie als herinne ring mee. t/m 10 sep (beh. zo za); 09.00- 16.00 Feyenoord Stadion, van Zandvlietplein 1, Open Dag. Om 11.00 uur buitenprogram- ma met diverse attracties/rondleidingen. Het Stadionprogramma met de presentatie van de selectie begint om 13.00 uur. Om 15.00 uur gaat het buitenprogramma ver der met o.a. handtekeningensessies. 28 jul; 11.00 Brahma Kumaris, Agniesestraat 111, Open Meditatie. Een kenismaking met de Brahama Kumaris Spirituele Akademie en met Raja Yoga meditatie. De meditatie wordt begeleid door korte teksten en zach- te muziek. t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do za);18.30-19.30 Kinderboerderij de Kooi, Maeterrinckweg 85, Jeugdvakantiepaspoort. Tijdens de zomer- vakantie is er voor de kinderen weer de mogerijkheid om hun stempel te verdienen voor het Jeugdvakantiepaspoort. Los de opdracht op die je in de kantine krijgt en ontvang je stempel in je boekje. t/m 15 aug;08.30-16.30 Oude Haven, NeMeOg-terrein bij Station Blaak Circus Althoff. Gedresseerde koeien, rub- beren vrouwen acrobaten uit Mongolie, muzikale clowns, jongleergeweld van we- reldklasse. Dat is Circus Althoff dat van wege de vernieuwende stijl een trendset- tend circus mag heten. t/m 25 julVilla Ze bra, Museumpark 30, Rotterdam De fanfa- rekamer roodkapje. Negentig minuten werken en spelen met een digitaal muzi- kaal computerspel. Het kunstenaarscollec- tief Sound of a Motion" laat jou de super- animatiepoppen tot leven brengen. Daarbij componeer jij zelf de digitale muziek door - heel eenvoudig - te bewegen. t/m 31 jul (beh. ma); 11.00-17.00 De verleiding. De wolf verleidt Roodkapje met de prachtige bloemen die hij haar laat zien. Waarmee ben jij te verleiden? Van je tekening ma ken we een sjabloon waarmee je een af- druk zet op de grasgroene muur in Villa Zebra. De sjabloon kun je daarna thuis op nieuw gebruiken. t/m 31 jul (beh. ma); 11.00-17.00 Havenmuseum Leuvehaven, bij de vuurto- ren, Leuvehaven 50-72, Jeugdvakantiepaspoort. Elk museum heeft schatten in de collectie, die pas gaan leven als je weet wat erachter steekt. Met het paspoort heb je toegang tot de Rotterdam se musea, die je op een leuke manier ken nis laten maken met de collectie. Na elk museumbezoek ontvang je een sticker. Heb je ze alle tien, dan ding je mee naar een leuke prijs. Het Havenmuseum heeft een speurtocht voor je uitgezet, zodat je het hele museum leert kennen. Als je alle opdrachten hebt uitgevoerd, krijg je je Ha- vensticker. t/m 15 aug; 10.00-16.30 Ope ning stoomseizoen. Stoom was nog niet zo lang geleden de manier om schepen voort te bewegen. Een belangrijk deel van de collectie van het Havenmuseum is daarop gericht. Bezoekers kunnen de hele middag een kijkje nemen op de kade aan de Leu vehaven, in de loodsen en aan boord van de Volharding 1'. De stoomslepers nemen op de zondagmiddag belangstellenden met zeebenen mee voor een tochtje over de Maas. Gedurende het stoomseizoen vaart er elke zondag een andere stoomsleper. t/ m5 sep; 12.0(M6.00Zeemansfeestje. Vier je verjaardag bij Het Havenmuseum! No- dig je vriendjes en vriendinnetjes uit voor een heus zeemansfeestje. Als de reis is voorbereid wordt er een stuk gevaren. t/m 31 dec (beh. ma di do vr); 14.00-16.00 Natuurmuseum Rotterdam, Westzeedijk 345, Jeugdvakantiepaspoort: Circus Picobello. Zoek de (opgezette) circus-dieren in het museum, t/m 15 aug Binnenrotte, Europeesche Verzekeringen Wednesday Night Skate. De tocht dit jaar is 16,5 kilo meter lang. Dat is dezelfde lengte als afge lopen jaar, dwars door bruisend Rotter dam. t/m 18 aug (beh. zo ma di do vr za); 19.30 Easy Caf£, Claes de Vrieselaan 113 a, Backgammoncompetitie. Meer info: 010- 4761222. t/m 31 dec (beh. zo di wo do vr za); 20.00-01.00 Schaakinstuif. Meer info: 010-4761222. t/m 31 dec (beh. zo madi do vrza); 16.00-20.00 Cabaret Restaurant Schelling 's, Voorha ven 51, Dineren en genieten met "Nou en...". Be- staande uit Carina Williams, Marlies de Mosch. Een cabaret-diner om nooit meer te vergeten. t/m 25 jul: 18.30; zondag 11 .M)Theater B E.P., Grens Oude Noor- den/Crooswijk nabij Zaagmolenbrug. Het Snotmysterie. Kijk Haar Nou. Het Snotmysterie is een humorvolle familie- voorstelling met veel vaart. Rudolf de Roerloze is net ridder geworden en is daar erg trots op. Hij moet alleen nog veel le- ren. Toch stuurt de koning hem op een ge- vaarlijke tocht. Rudolf krijgt de taak om het land te verlossen van de Snotmeester en om Gwendoline de Schone, de verdwe- nen dochter van de koning, terug te vin den. In zijn tocht vraagt Rudolf zich af waar hij aan begonnen is. 22 jul; 14.00Pluk de Dag. Theatersport is een vorm van theater waarbij in wedstrijd- vorm, op het podium korte scenes volledig geimproviseerd worden. Hierdoor is een theatersportwedstijd soms grappig, dan weer ontroerend en een andere keer vol- slagen gestoord. Het publiek kan sugges- ties geven voor te spelen scenes. De spe- lers improviseren dan op hetgeen uit het publiek naar voren komt. Pluk de dag staat garant voor een enerverende avond. 29 jul; 19.30

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 18