Gemeente Schiedam onden Zomerbeat waar menig sc Act iebon SChlE AM K- iu:i Regiogemeenten werken samen aan volksgezondheid en zorg Openingstijden van de Stadswinkel zijn: De twee avonden Zomerbeat in de City die Schiedam nog voor de boeg heeft, geven aan hoe divers dit evenement is. Donderdag 22 juli staat de cocktail Urban Style op de kaart. Rap, dansacts, live zang en optredens van DJ's staan deze avond op het programma met nieuw aanstormend talent als Gio en K-Liber. Oude bekenden als de bandleden van Trafassi treden donderdagavond 29 juli op. maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag 08.00 tot 16.00 uur woensdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur vrijdag 08.00 tot 16.00 uur KAPVERGUNNINGEN Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam. BOUWZAKEN MONUMENTENVERGUNNING GEMEENTELIJK MONUMENT MONUMENTENVERGUNNING GEMEENTELIJK MONUMENT WET BODEMBESCHERMING PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 30, WOENSDAG 21 JULI 2004 Colojon AA Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: irifo@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentolijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.goVaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: A1166n voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Op het Stadserf vinden donderdag 22 juli vier dynamische optredens van deej rap, live zang en dansacts plaats. jonge leeftijd zong Gio de sterren van de hemel en ook tijdens Zomerbeat in de City zal hij zijn piek in de Urban scene bewijzen. Bij een Urban Style avond mag K-Liber met hits als 'E yo skaatjc' en 'Doe wat je wil' niet missen. Zowel op de Antillen als in Nederiand is deze grocp een enorm succes. DJ Cutnice en DJ Rockwilder brengen met hun beats een spectaculaire show. DJ Rockwilder is een van de Resident DJ's van de Urbanstyle Party's. Voorhcen was hij Dj van het internarionale DJ team Hie M- Connection. Zijn draaistijl is te omschrij- iSvii' -i; I. J:S&S i x//: :7x':'/i! x' /'i/fx; ervaring. Tijdens Zomerbeat Madness laten twee tangodansers van Cuartito Azul onder begelciding muziek van Duo Polonara zien hoe intens de tango is. Trafassi is de afsluiter van Zomerbeat in de City. De bedoeling van de band is om de Nederlandse showbizz een tropische, Caribische dimensie te geven. Zij doen dit met een gevarieerd repertoire van Surinaams, Antilliaans en Nedcrlands met merengue, kaseko, salsa, zouk, calypso en vele andere ritmes. ven als: up-tempo urban beats met een inno- vaticve inslag. Argentijnse Tango en Caribische ritmes Op de laatste Zomerbeat in de City-avond wordt de toepasselijke cocktail zomerbeat Madness geschonkcn. Het is genieten van tango en een wervelende show van Trafassi Cuartito Azul, Rotterdam is een van de grootste scholen in Nederiand waar je de Argentijnse tango kunt leren danscn. Argentijnse tango gaat over communicatie tussen twee mensen, over sensualiteit, plc- zier, spanning en creativiteit. De dans is voor iedereen, jong en oud, met of zonder dans- Cocktail Urban Style Tijdens Zomer in Schiedam worden veel evenementen en activiteiten georganiseerd in Schiedam. Op het programma staan onder andere Zomerbeat in de City (22 29 juli), Stadsrituelen (t/m September) en ZONdagen in de Plantage (8,15, 22&29 augustus). Informatie vindt u op www.schiedam.nl. xXixi in het Stedelijk Museum Schiedam - tijde- lijk in De Korenbeurs - t/m 22 augustus 2004 De tentoonstelling Schiedam, waar menig schip van de langshelling glee... brengt u terug naar de glorietijd van de scheepsbouw. Spectaculaire foto's, prachtige scheepsmodel- len, kleine en grote attributen van de scheepswerven zorgen voor een feest der herkenning en heimwee naar vroeger. Maar wat glee er dan zoal van een Schiedamse dwars- of langshelling? Een van die schepen was de Westerkerk uitl967, gebouwd bij Wilton-Fijenoord voor de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij (VNS). De VNS is in 1920 opgericht door acht rederijen om een aantal nieuwe vrachtdiensten te exploite- ren. In 1970 gaat de VNS over in de Nederlandse Scheepvaart Unie (NSU) en in 1981 in de Nedlloyd. De VNS liet destijds vooral Kerk- of Fonteinschepen bouwen. Deze schepen waren vernoemd naar een bestaande kerk of plaatsnaam. De naam van dit schip verwijst naar de Westerkerk in Amsterdam. Ter ere van de tewaterlating van de Westerkerk waren ook de Amsterdamse predikant en de president-kerkvoogd uitge- nodigd. Zo werd de Westerkerk een behou- den vaart toegewenst door een paar Amsterdamse geestelijken temiaden van vele Schiedammers. de Westerkerk Het Stedelijk Museum Schiedam is tijdelijk gevestigd in De Korenbeurs op de Lange Haven 145 hoek Dam). Het museum is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur; op zon- en feestda- gen van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang tot het mueseum kost 5,- en is gratis op de woensdagen. Met bijgevoegde kortingsbon kost een bezoek aan de ten toonstelling 'Schiedam, waar menig schip van de langshelling glee....' 2,50 in plaats van 5,-. Ti» Bij inlevering van deze bon krijgt u 50% korting op de toegangsprijs van de tentoonstelling "Schiedam, waar menig schip van de langshelling glee...". Op woensdag is de toegang gratis! De expositie is te zien in De Korenbeurs, het tijdelijk onderkomen van het Stedelijk Museum Schiedam, tot en met 22 augustus. Naam: Adres: j Postcode en woonplaats: Op 14 juni hebben de gemeenten Maassluis, Schiedam en Vlaardingen met verschillende organisaties en instellingen gesproken over volksgezondheid en zorg in de regio Nieuwe Waterwcg Noord. Gemeenten in Nederiand voeren steeds meer taken uit op het gebied van gczondhcid en zorg. De gemeenten in de regio Nieuwe Waterwcg Noord brengen gezamenlijk een bclcidsnota uit. In deze nota wordt beschreven wat de drie gemeen ten de komende jaren moeten doen op basis van wettelijke taken en wat zij zclf nog wil- len gaan doen op het gebied van volksge zondheid en zorg. Verder is aangegeven hoe zij willen inspclcn op regionale ontwikkelin- gen, zoals de toenemende vergriizing. Spcciale aandacht is er voor de doclgrocpcn jongcren, volwassenen met een lagc sociaal economischc status, niet-westerse allochto- nen en ouderen, gehandicapten en chronisch zieken. Naast het gezamenlijke belcid gaan de afcon- derlijke gemeenten ook eigen activiteiten uitvocrcn. Voor Schiedam is dit bijvoorbeeld het geven van voorlichting over gezonde voeding en beweging aan mensen (met kin- deren) met overgewicht. Bij het ontwikkelen van de planncn voor de volksgezondheid en zorg zijn diverse organisaties betrokken gcwcest, zoals de GGD NWN, de Regionale Organisatic Gehandicaptenvoorzieningen NWN, Stichting Ouderenwerk NWN en diverse ouderenbonden en gchandicaptcnor- ganisaties. Wilt u ook uw mening geven over dit onderwerp? Dat kan. U kunt een exem- plaar van de concept-nota Volksgezondheid en Zorg opvragcn bij de afdeling Welzijn via nummer (010) 2465795. Uw reactie kunt u tot maandag 16 augustus schriftelijk indiencn via e-mail naar jw.vermeer@schicdam.nl of per post naar Gemeente Schiedam, afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapver- gunning verleend voor het rooien van: 3 acacia en 1 berk, staande Nassaulaan 53, in verband met schade en overlast. 2 witte abelen en 1 acacia, staande ter hoogte van Sporthalstraat Margriethal, in verband met overlast. 2 populieren en 1 iep, staande ter hoogte van Hargplein De Harg, in verband met overlast. 1 witte abeel en 2 populieren, staan de ter hoogte van garage Polderman, Laan van Bol'Es, in verband met overlast en een sociaal onveilige situatie. 1 wilg, staande ter hoogte van Johann Straussplein, in verband met overlast. 15 wilgen, staande op haar perceel aan de Nieuwe Waterwegstraat nr. 7, in verband met nieuwbouw en uit- breiding van een bedrijfspand. 4 berken, 6 kersen en 8 elzen, staande Ambachtenbuurt, in verband met de noodzakelijke ophoging van de wijk. 4 berken, 10 kersen, 8 kersen, 32 elzen, 1 wilg, 3 acacia's en 1 cercidi- phyllum, staande Ambachtenbuurt, in verband met de noodzakelijke ophoging van de wijk. 6 esdoorns, staande parkeerplaats Havenstraat 1, in verband met de situering. Op grond van de Algemene wet bestuurs- recht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de ver- gunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de wer- king van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwa- ren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een derge- lijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 6315284. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)smkken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 9 juli 2004 t/m 13 juli 2004: bouwaanvragen: F.S.G. Schiedam B.V. 's-Gravelandseweg 792 Eerste Tuinsingel 11 Laagland 47 Noordvest 89A Woudweg 1 J. Reus P. Elsing R. van der Tas G.H Kalfsbeek sloopaanvragen/sloopmeldingen: Woudweg 1 G.H. Kalfsbeek Verleende bouwvergunningen: verzonden 14 juli 2004: 's-Gravelandseweg 414 Bob Autowas B.V. Kievitslaan 16 J.C. v.d. Linden verzonden 15 juli 2004: Burg. Honnerlage Gretelaan Projectbureau Beneluxlijn Prins Bernardlaan 78 B. van Noordennen fietsenstalling/containerruimte plaatsen berging verbouwen (herziene aanvraag) woning vergroten toegang stallingsgarage veranderen carport/paardenstal bouwen (herziene aanvraag) berging en hooiopslag slopen (herziene aanvraag) loods tot wasstraat verbouwen woning verbouwen voetgangersbrug vervangen pergola plaatsen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verzonden 14 juli 2004: Karel Doormanweg 47 Verhagen Kraanverhuur B.V.trafo-compressorgebouw slopen Nieuwe Damlaan Railinfrabeheer perrontoegangen slopen verzonden 16 juli 2004: Tollensstraat 30 A. Putters asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechtcr, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunningen als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 zijn verleend en verzonden op 14 juli 2004 voor de monumenten: Lange Nieuwstraat 147 Singel 80 N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde monumentenvergunning) binnen zes weken na de verzendda tum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 is verleend en verzonden op 15 juli 2004 voor het monument Noordvest 42 N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde monumentenvergunning) binnen zes weken na de verzendda tum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Beschikking Onderwerp Op grond van artikel 28 juncto 39, lid 2 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een saneringsplan ontvangen voor de locatie Lange Nieuwstraat 143, kadastraal bekend onder sectie L, nummer 3758. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het saneringsplan hebben ingestemd en hebben besloten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming; - geen sprake is van milieuhygienische urgentie voor het uitvoeren van saneringsmaatrege- len als bedoeld in artikel 37 van de Wet bodembescherming. Voorafgaand aan deze beschikking heeft de ontwerpbeschikking gedurende vier weken ter inzage gelegen. Naar aanleiding hiervan zijn geen reacties binnengekomen. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 21 juli 2004 gedu rende zes weken inzien bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 246 5565. Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer E.L.D. Korving van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 2465613. Wbb-code: DC060600146/B40

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 2