maoSSIa tiek shoppin 1 M JFrn. M IUXE WUKEHS Kleur bekennen met tegels AL 5 IN BADKAMERS Quattro Keuken- pincet Portable airco's: nieuwe trend 4P-I.,jjPH, -4K trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accessoires verlichting j adverteren? telefoon:010-4067233 Kleurenpracht Spelen met tegels Een wand met megarozen, uitvergroot bestek of een zonsondergang aan zee? Fo toprints zijn weer superhip. Voor meer ingetogen interi- eurs staan kleine geometri sche motiefjes op de rol. Klassiek gaat op chique met glanzend goudbehang. De wand als afftche van je life style. Behang met fotoprintis weer helemaal terug. Glans is de trend Aziatische chique Net als in de mode spreekt de romantiek ook op interieur- gebied tot de verbeelding van veel jonge mensen. Maar wel als eigenwijze interpretatie van nostalgie: een tikkeltje sexy, vermengd met de non chalance van vintage spullen en zelfmaak ideeen. De woonsfeer 'Echte Liefde' is als een filmdecor, feeeriek, tikkeltje kitsch, glamoureus met een frivole knipoog. Of het nou echte liefde of ver- liefdheid is, het is de inspira- tie voor dit trendy woonthe- ma. Kant is in .4 ^0DS 0/1 AL 35 STREKSINGEL 165- 189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21 .OO uur geopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430-Fax 010-4227867 - s Maandags gesloten Zie www.quorttrokeukenenbad.nl m voor openingstijden en meer informatie. KEU KE N EN BAD Tegels brengen sfeer in uw huis. Of u nu kiest voor design, Oosters of Mediterraan: de keuze aan te gels is origekend. Met tegels kunt u letterlijk alle kanten op. Op de vloer en op de wand. En in alle ruimten. Nog nooit was de keuze aan kleuren, maten, vormen en structuren zo groot. Tegels hebben een onverwachte kant: ze brengen sfeer en warmte in huis. Dat laatste soms heel let terlijk, omdat vloerverwarming op eenvoudige wijze onder tegels is aan te brengen. Maar ook visueel zorgen tegels voor een sfeervolle uitstraling. Passend bij elke woon- stijl. Geen wonder dan ook, dat te gels steeds meer worden toegepast. Ook buiten de badkamer en keu- ken. Keramische tegels blijven daarbij favoriet. En niet alleen om dat ze uiterst hygienisch zijn. Door de enorme variatie in aanbod kunt u volledig uw eigen stijl creeren, passend bij ieder vertrek. Of u maakt uw keuze uit een van de prachtige combinaties die de vak- specialist u, via complete wand- en vloertegelconcepten, biedt. Modern laat zich van velerlei kan ten zien. Zoals bijvoorbeeld in zwart, wit en grijstonen. Matte ke ramische mozai'ektegeltjes in di verse grijstonen, aangebracht in geometrische vlakken geven uw badkamer een ruimtelijke badhuis- sfeer. Een egaal grijszwarte vloer van grote natuursteentegels geeft uw woonkamer een chique design uitstraling. Gecombineerd met roestvrij staal dat tegenwoordig ook door het hele huis heen is toe te passen leveren deze basiskleu- ren spannende combinaties op. Anders modern is gelnspireerd op het Oosten. En dan met name Ja pan. Strak en sereen met hoogglan- zende en diepgekleurde tegels is de trend. Gecombineerd met diep- zwart hout en een minimum aan stilistische accessoires waant u zich echt in rustgevende sferen. Kleur is ook modern. Let u maar eens op alle kleurrijke accessoires voor het interieur. U kunt daarbij met tegels echt uw hart ophalen. Van effen tegels in de meest exoti- sche kleuren en -combinaties tot uitbundige en zich repeterende Chinese patronen. Primaire kleu ren zetten duidelijk de toon. Maar ook het Mediterrane, wat meer in- getogen kleurenpallet wordt nog steeds veelvuldig gesignaleerd. Gematteerde, verweerde en ge- ruwde tegels zijn hiervan het ken- merk. Inmiddels heeft ook de La- tijns-Amerikaanse variant met handbeschilderde tegels, voorzien van kleurrijke decoraties vaste voet aan de grond gekregen. Het bijzondere hiervan is dat geen en- kele tegel gelijk is. Individualiteit ten top. Romantiek is en blijft altijd actu- eel. Zachte kleurencombinaties, relieftegels en poederachtige pas- teltinten zijn bepalend voor deze stijl. Of wat dacht u van handbe schilderde tegels met bloemmo- tief? Uw badkamer krijgt de allure van een negentiende eeuws bou doir, en uw woonkeuken de lande- lijke uitstraling die u altijd al in ge- dachten had. Zeker wanneer u dit combineert met lichte houtsoorten als maple en kersen die de warme, subtiele sfeer compleet maken. Zacht glanzend glazuur is de tegel- afwerking die bij deze stijl past. Door de toepassing van een be- paald formaat tegel of een andere methode van leggen kunt u optisch met een ruimte spelen. Grote op- vallende patronen maken een ruimte bijvoorbeeld kleiner. Roya- le formaten of diagonaal gelegde tegels daarentegen maken een ruimte groter. In keukens en bad- kamers kunt u de wanden en vloe- ren het best op elkaar afstemmen. Daarmee versterkt u de eenheid. Dat geldt ook voor het herhalen van patronen. Teken die patronen altijd eerst in kleur uit, om het ef fect beter te kunnen inschatten. Ie der patroon leidt namelijk tot een ander effect. Laat u ook hierbij door een vakspecialist adviseren. Die weet precies het naadje van de kous, en de tegel. Want ook die na- den, of beter gezegd voegen, vra- gen aandacht. Ze maken uw prach tige tegelwand of -vloer echt af en zorgen zo voor plezier dat blijft. Meer informatie: www.wonencompleet.nl Fotoprints zijn weer superhip Stel je voor: een totale wand om- getoverd in een Caribisch strand. Compleet met wuivende palmbo- men en voelbare waterdruppels in relief. De trend uit de jaren tach- tig -wandvullend fotobehang- is helemaal terug in beeld. Naast de bekende plaatjes van zee, bos en skyline zijn er nu ook kunstzinni- ger versies. Sterk uitvergrote ro~ zen of Delfts Blauw leveren een abstracte voorstelling op die de term 'kitsch" duidelijk ontstijgt. Een enkele aanbieder van (pro- jectjwandbekleding kan zelfs fo toprints op bestelling maken. Ook internationaal laten ontwer- pers zich niet onbetuigd. Zo te- kende de Amerikaanse sterdesig- ner Karim Rashid voor de vierde collectie Art-borders, een avant- garde project van behangprodu- cent Marburg. Rashid decoreerde zijn lambriseringbehang met gro te, kleurrijke pictogrammen en sterk uitvergrote pixels iconen uit de eomputerwereld. Voor de doorsnee huiskamer gaat de tendens naar ingetogen all- over motiefjes. De psychedeli- sche patronen hebben alweer plaatsgemaakt voor architectoni- sche soberheid: strepen, ruitjes, diabolo's, blokjes en nopjes. Een enkele retro-collectie biedt geo metrische Op-Art uit de sixties: 3D Escher-blokken, vierkanten- schema's en degrade (overloop) strepen. Hoewel de dessins duidelijk klei ner worden (faux uni), oogt het nieuwe behang bepaald niet saai. Dat is te danken aan de royale aandacht voor texturen. Glans speelt dit jaar een hoofdrol: me- tallics, lakdruk en parelmoer. Daarnaast staat een zachte, aaiba- re suedelook en zandig behang in gips optiek. Het kleurgebruik is ingehouden. Sterke, verzadigde kleuren zijn er wel, maar dan altijd gebruikt als kleurfamilie karmijnrood met dieppaars, lemon met lindegroen of het nieuwe geel met roestbruin. Door binnen zo'n kleurgroep weer te spelen met mat-glans contrasten en reliefs ontstaan hele mooie, subtiele ton-sur-ton effec- ten. In de collecties behang met bij- passende gordijnstoffen en voiles zijn decoratieve thema's favoriet. Niet alleen retro, maar ook fleuri- foto: Perscentrum Wonen ge bloemdessins, klassieke orna- menten en orientaalse (paisley) motieven. In deze meer romanti- sche sferen horen borderranden er volop bij. Een toenemend aan- tal collecties wordt gedrukt op Smartpaper. Dit vliesbehang is zonder beschadigingen zo weer 'droog' van de muur te trekken. Ideaal dus als je eens wat vaker van stijl of kleur wilt wisselen. Dat handige Smartpaper is ook een slimme keuze voor de kinder- kamer. In een handomdraai is een nieuwe belevingswereld gecre- eerd: van sprookjespnnses naar rebelse tiener. Baby- en kleuter- collecties tellen tegenwoordig een keur aan meer accessoires: van trappelzakken en aankleed- kussens tot bijpassende knuffels, papbordjes en voorleesboekjes. Een nieuw grapje is kinderbe- hang met randen die zelf mogen worden ingekleurd: eindelijk le- gaal krassen op de muur! Het modern klassieke interieur heeft een nieuwe inspiratiebron gevonden in de Aziatische chique uit de roaring twenties, toen oos- terse en Franse invloeden zich vermengden. Deze sfeer is nu prachtig vertaald in decoratief goud- en zilverbehang, soms nog bedrukt met bladmotieven in art deco stijl. De natuur blijft sowieso een be- langrijk thema. Geweven wand- bekleding van bamboe, jute, riet en grassen is het perfecte decor voor een exotische of savanne sfeer. Heel geraffineerd zijn de behangsels met nerftekeningen in de vorm van moire of gekreukt papier. Voor liefhebbers van echt hout is er wandbekleding van dun fineer op een flexibele drager. Te verwerken als plankenwand, lam- brisering of zelfs meubeidecora- tie. En dan kennen we natuurlijk nog de decorateurcollecties. Voor het klassieke (historische) interieur putten bedrijven vaak uit oude ar- chieven. Daaruit komen authen- tieke dessins als het romantische Toile. Prachtig is ook de heruitga- ve van het idyllische pano- ramabehang, bekend uit 18e en 19e-eeuwse stijlkamers. Daarop stonden vaak wandvullende land- schapsschilderingen met Chi- noiserie of Italiaanse cipressen; eigenlijk niets anders dan het fo tobehang van nu. De nieuwe keukenpincet van Rosle beschermt vingers ntegen hitte bij het bereiden van warme maaltijden. Deze dertig centimeter lange pin cet van roestvrij staal heeft uitgebalanceerde tangen met een goede greep. Lichte druk is voldoende om het eten vast te houden. om te draaien of veilig uit de pan te tillen. Praktisch geplaats- te groeven aan de binnen- kant van de tangen garande- ren een goede greep. De keukenpincet is multi- functioneel. Gehaktballen draaien in de braadpan, vlees of vissticks oppakken uit de koekenpan of brood- jes en croissants omkeren in de oven.Ook is de pincet handig om mosselen of Sint Jacobsschelpen uit heet wa ter te tillen en net zo eenvou- dig te gebruiken bij het op pakken van worstjes, karbo- nades en drumsticks van de hete grill om ze vervolgens keurig te serveren. Door de opening in de hendel kan de keukenpincet eenvoudig aan het nieuwe Rosle Open Keu ken ophangsvsteem worden gehangen. Ondanks een druk bestaan maken jonge bewoners tijd voor zichzelf en voor elkaar. Quality time in een romantische, speelse ambiance. De dromerige, poetische sfeer wordt langzaam opgebouwd; een per- soonlijke assemblage van uiteenlo- pende spullen. Oud en nieuw, kitsch en antiek staan door elkaar heen in een bijna fdmisch decor. Brocanterie is een dankbare bron van inspiratie. Hier vinden we het bric-a-brac: meubelen met levens- ervaring. Om mooi sleets te laten V zijn in antiek-look of juist met een fris verfje of prachtige bekledings- stof weer een tweede jeugd te ge ven. Veel meubelen ademen de charme van het frele Franse bou doir. Toch is Echte Liefde zeker geen replica van de stijlzuivere elegantie van bijvoorbeeld Chanel. De ongedwongen mix van groot- moederantiek met vintage design (retro uit de fifties en sixties) ge ven er een artistieke en jonge in- slag aan. Lichtheid en transparantie, glim en glans spelen het spel van licht en schaduw, een ongrijpbare immate- riele wereld. De kristallen kroon- luchter, het kunstzinnige master piece uit vroegere tijden, maakt overal in huis een rentree. Geflan- keerd door ornamentale Vene- tiaanse spiegels, glanzende tafel- bladen, hoogglans verf en een chroom en metallic accent. Krach- tige pasteltinten maken dit vrou- welijke interieur modisch; oranje, pink, lavendel en groenen vermen- gen zich met zachte tinten als roze en babyblauw. Romantiek in huis betekent dessi- nering. Van weelderige bloemen tot medaillons, van paisley tot fif ties nop. Modeprints zijn dit sei- zoen veruit favoriet: herkenbare ruiten als pringle, burberry, bur- lington, pied-de-poule en tartan. Zelfs in vloerbedekking kan je een hippe ruit op maat laten leggen! Ook barokke krullen in mini of grootformaat zijn goed, net als sprookjesachtige kant. Want fra- giel kant is uitgesproken trendy! Kant wordt nu verpakt in een mo- deme vormgeving. Bijvoorbeeld in een hanglampje dat met een la- sertechniek is gemaakt uit kunst- stof; de hightech versie van de ge- haakte lampenkap. Het kantmotief vinden we ook terug als uitgestans- te verticale lamel, geknoopte glas- vezellamp of ingeharste bijzettafel. Of als knipoog naar de antimakas- sar, verwerkt in een plexiglazen fauteuil. Even ragfijn als het kantmotief zijn de stoffen. Zacht en pluizig: suede, fluweel, vachten, crepe en tere voiles. Textiel zet overduidelijk de toon in dit interieur. Cross-overs in stijl zetten speelse contrasten neer: antieke jacquards worden gemixt met kekke lakstoffen, ruiten met bloemen, stoere strepen met lieflij- ke paisleys. In de slaapkamer zien we een verzameling van dekens en spreien, lakens met ajourrandje en het patchworkplaid. Het lieflijke, decoratieve interieur is bij uitstek een platform voor het showen van zelfmaak ideeen. Hier komt je creativiteit in vele details tot uiting. In het oppeppen van vintage meubelen, in het herstoffe- ren van oude meubelen. Of soms in nai'ef handwerk: patchwork, ge- breide of gehaakte applicaties en geborduurde kussens. Kra- lensnoereffecten-pareltjes,kristal len, pailletten - zijn de sieraden waarmee dit interieur letterlijk ver- sierd wordt. Voor een fris accent mag een luchtig voorjaarsboeket niet ontbreken. De mix van pape- gaaitulpen, rozen, ranonkeltjes en viburnun in wittinten en zacht- groen versterkt het gevoel van ro- mantiek.Accessoires bieden tel- kens weer een andere enscenering. Verzamelingen vullen tafels, kas- ten en muren: foto's, parelmoeren bijouteriedoosjes, vaasjes. Vitrine- kasten zijn rijk gevuld met porse- lein, bewerkt zilver en kristal. Voor elke stemming: van beschil- derde theeglaasjes uit het mysteri- euze Marrakesh tot pastelgetint vintage glas van de rommelmarkt. Voor elke impuls het juiste acces- soire onder handbereik. Net als op de filmset. Niets is statisch, mor- gen kan alles weer anders zijn. Steeds meer mensen ontdekken de voordelen van portable air co's voor hun woning en dat is niet verwonderlijk. Tropische dagen zijn in Nederland niet een veel voorkomend feno- meen en daardoor is de aan- schaf van een 'vaste' airco, waarmee ingrijpende verbou- wingen zijn gemoeid, niet echt een optie... Dankzij nieuwe technieken kan de nieuwste generatie portable airco's zich wat betreft capaci- teit meten met die van vaste air co's, waardoor ze ook geschikt zijn voor grotere ruimtes. Nieuw in de regio is de firma Aircoland die nu rechtstreeks haar eigen merkt levert van fa- briek aan consument. Als eerste prijsbreker verkoopt (en ver- huurt!) Aircoland portable air co's. Aircoland, gevestigd op het Industrieterrein Ommoord an de Satijnbloem 65 in Rotter dam, levert voor woning en kantoor alle soorten en merken vaste en portable airco's met laagste prijsgarantie. Aircoland is zeven dagen per week ge opend. Tel. 010 - 4219788. Bijna geen hoge, vlakke wanden in de krappe slaapkamer om een lin- nenkast te plaatsen. Veel bewoners kampen met een gebrek aan kast- ruimte omdat in de slaapkamer- hoek maar een kast past. Plaats je twee staande linnenkasten tegen elkaar in een slaapkamerhoek; dan kan de deur van een van die kasten niet open. Woonwarenhuis Leen Bakker in- troduceert een slimme hoekkast (89 centimeter diep en 203 centi meter hoog) die zich eindeloos laat combineren met eendeurs- en tweedeurs linnenkasten langs des- noods de hele slaapkamerwand. De hoekkast -die meestal als hang- kast wordt benut- maakt deel uit van het linnenkastprogramma Flex. Alle onderdelen van de com plete kastenwand zijn afzonderlijk te koop: het kastenframe, een Spie gel-, dichte of ladendeur, legplan- ken en indirecte verlichting. De kastelementen zijn vrkrijgbaar in ahorn of beukenkleur. Alle on derdelen zijn afgewerkt met een harde, krasvaste melamine top- laag. Het frame van een eendeurs- kast 49,99) kan worden gecom bineerd met een dichte deur 14,99), spiegeldeur 39,99) of drieladendeur 29,99).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 15