maasstad Gezins-Daewoo Onderwerp van gesprek Algehele vernieuwing Picanto 1.1LXE automaat C-Max Sport Nieuwe opties Nieuwe vrolijkmaker van Opel De jongste spruit van Kia is de Picanto, het nieuwe Ko- reaanse wapen in de com- pacte klasse. Na een week achter het stuur van de klei ne Kia concluderen we dat het merk met de Picanto een ijzersterke aanbieding in huis heeft. Opvallend volwassen THE NEW CHRYSLER VOYAGER Livingroom. By Chrysler. De naam TwinTop klopt op de keper beschouwd niet bij de Tigra. Het klinkt flauw, maar met de kap open is er geen top, zelfs geen rolbeu- gel zoals je bij vroegere ca- brio's wel eens zag. Je zit met de kruin in de open lucht en als het een beetje meezit, ook volop in de zon. Dit is het ware genieten! Specificaties Bijzonderheden autotests veiligheid mobiliteit IJzersterke troef van Kia Mazda heeft de Tribute een algehele verfrissing laten ondergaan. Op alle fronten is de auto vernieuwd. Niet alleen de motoren, ook het uiterlijk is geretoucheerd en het veiligheidsniveau is ver- hoogd. De autospotter hoeft geen al grote autokennis te hebben om de nieuwe Tri bute te herkennen. Zo is voorbumper een stuk ren der dan die van het vorige model en de koplampen van de nieuwe Tribute huizen nu achter helder glas. De grille heeft een nadrukkelijkere rol in het front is voortaan in de carrosseriekleur ge- spoten. Aan de achterzijde is de bumper ook gestroom- lijnd en de achterlichten zijn gewijzigd. Niet zichtbaar, maar misschien wel het grootste nieuws ligt onder de motorkap. Mazda levert een nieuwe 23-liter vierci- linder benzinemotor met 150 pk, die de 2,0-liter benzi nemotor vervangt. De 3,0-li ter V6-benzinemotor is ook vernieuwd en produceert meer vermogen (203 pk). Om te bewijzen dat kleine MPV's ook sportief kunnen zijn, introduceert Ford de C-Max Sport. Deze Multi Purpose Vehicle (MPV) op ba sis van de Focus wordt, om zijn sportieve aspiraties kracht bij te zetten, geleverd met een keus uit twee sterke motoren. Het merk met het blauwe ovaal ontwikkelde op basis van de Focus een com- pacte MPV met zitplaatsen voor vijf personen. Sinds no- vember 2003 is de C-Max le- verbaar en het model is al een behoorlijk succes voor Ford. Het gamma kent tot nu toe vier varianten; de Ambiente, Trend, Futura en Ghia. Met toevoeging van de Sport is er nog meer keuze. De Sport- MPV is verkrijgbaar met de zestienkleps Duratec 2,0-li- ter benzinemotor - die levert 145 pk/107 kW - en de 2,0-li ter Duratorq dieselmotor. De ze zuinige diesel levert 136 pk/ 100 kW. Qua uitrusting mag de MPV er ook zijn. Standaard is de auto uitgerust met veel sportieve zaken, zoals licht- metalen 17-inchwielen, sportstoelen en schijfremmen met ABS. Verder is de Sport- variant voorzien van automa- tische airconditioning, een boordcomputer, metaallak, een volledig geluidssysteem, koplampsproeiers en sportief gestileerde voor- en achter- bumpers en zij skirts. Alfa Romeo introduceert nieuwe optiepakketten voor de 156. De 1.8 TS Impression 2.0 JTS Impression, 2.0 JTS Selespeed Progression, 2.5 V6 Progression en actiemodel Edizione Esclusiva worden van de prijslijst geschrapt en vervangen door nieuwe optie pakketten. Het Lusso I pak- ket is beschikbaar voor alle Progression- en Distinctive- uitvoeringen en omvat onder meer lichtmetalen 16-inch- velgen, verwarmbare voor- stoelen en lederen bekleding. Voor het Lusso I pakket vraagt de Alfa-dealer 495 eu ro. Voor het Lusso II pakket, dat hetzelfde is als pakket Lusso I maar dan met 17- inchwielen, vraagt de dealer 795 euro. Kia is het wonder van de auto-in- dustrie. Een paar jaar geleden gaf niemand nog een cent voor het zieltogende merk, vandaag de dag is Kia juist een van de succes- volste autobouwers. De Korea- nen laten geen gelegenheid voor- bijgaan om te melden dat ze, sa- men met zustermerk Hyundai, in 2010 tot de topvijf van de auto- producenten willen horen. De Chrysler Voyager krijgt de enige opvolger die mogelijk was: de nieuwe Chrysler Voyager. Met meer family fun dankzij de vele multimedia dvd gaming-mogelijkheden. Met meer veiligheid dank zij de extra zij- en knie-airbags. En met meer ver mogen dankzij de nieuwe 2.8 CRD-motor met standaard autamatische transmissie. Daarbij is de Chrysler Voyager nog steeds de ruimste, stilste en meest stijlvolie in z'n klasse. CHRYSLER INSPIRATION COMES STANDARD Kom bij ons longs voor meer informotie of een proefrit. COUNTY CAR ROTTERDAM B.V. Toepad 15, Rotterdam. Telefoon 010-452 90 66. Internet: www.countycar.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 -18.00 uur. Zaterdag 10.00 -17.00 uur. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. De nieuwe Chrysler Voyager is er vanof 29.830,- incl. BTW/BPM en exd. koslen rijklaor maken. Gem. verbruik: 9,8 - 13,3 1/100 km (10,2 - 7,5 km/I). C02-uitstoot: 232 - 319 g/km. *Ter waorde van 2.345,- incl. BTW. Deze ache duurt t/m 31 augustus 2004. Tigra vooral voor fun Als het aan het uiterlijk van de Pi canto ligt, dan schopt de auto het ongetwijfeld ver. De grote kop lampen kijken als twee vriendelij- ke ogen de wereld in, terwijl de achterkant met de tamelijk kleine achterruit en de nogal grote ach terlichten juist heel gespierd overkomt. De Picanto is gewoon een heel herkenbare auto. De binnenzijde van de Picanto is opvallend volwassen. Het mid- dendeel van het dashboard is licht naar de bestuurder toe gebogen. Een pluspunt voor de overzichte- lijkheid. Jammer is wel dat het gebruikte kunststof behoorlijk hard is. Ook de lage plaatsing van de bedieningsknoppen van de ventilatie verdienen een tnin- puntje. Verder aiets dan lof. De snelheidsmeter en toerenteller zijn goed in het zicht geplaatst. En over goed zicht gesproken: wat zijn die huitenspiegels groot Je kunt goed zien wat er achter eh naast de auto gebeurt; ideaal in drukke steden. Kia stelt dat de Picanto de meeste binnenruimte van zijn klasse biedt. Dat hebben we niet nage- meten, maar feit is dat alle passa- giers riant zitten. Vooral de been- Met niet geringe verbazing nam Daewoo enkele jaren geleden een van zijn eerste prijzen in Europa in ontvangst. In Nederland kreeg de Nubira Wagon de titel 'Gezinsauto van het Jaar' van een jury met ver- tegenwoordigers van onder meer de ANWB en het blad Ouders van Nu. Daewoo heeft nu een volwas sen opvolger voor deze auto gei'n- troduceerd. Bij de nieuwe Nubira Stationwa- gon is goed te merken dat de Kore- anen flink wat stappen voorwaarts hebben gezet. De afwerking, de ruimte, de rust tijdens het rijden, eigenlijk zit de Nubira nu op alle fronten veel meer op het niveau van de Europese middenklassers. Afgezet tegen de prijs vanaf 17.000 euro en de behoorlijk roya- le uitrusting is sprake van een inte- ressant alternatief in het behoorlijk omvangrijke aanbod aan station- wagens. Het zijn niet de minste vormgevers die zich het hoofd hebben gebogen over het uiterlijk van de Nubira Stationwagen. De finishing touch komt van het nieuwe, eigen desig- ncentrum in Korea. Het resultaat is een strakke Stationwagon met een robuust gevormde achterkant. De achterklep is stevig van stuk en geeft toegang tot een laadruimte die bij neergeklapte achterbank groeit naar 1.410 liter. In deze klasse is dat een nette waarde. Bo- vengemiddelde mimte is er voor de inzittenden achterin. De Nubira biedt nogal wat beenruimte en in de hoogte is al evenmin sprake van krapte. Wat dat betreft slaat Dae woo de plank raak, want kopers van stationwagens zijn ook lief- hebbers van een schepje extra zit- ruimte achterin. De Seat Toledo is klaar voor pro- ductie. In September start de pro- ductie, waaraa de Toledo eind van dit jaar leverbaar is. In de wulpse vormen van de nieuwe Toledo is met geen mogelijkheid iets van zijn voorganger te herkennen. De nieuwe designtaal van Seat, gein- troduceerd met de Altea, is na- drukkelijk doorgevoerd. Vooral de spits toelopende neus verraadt zijn broederschap met de Altea. De ho- ge daklijn en het kleine kontje doen eerder denken aan bijvoor- beeld de Renault Megane of Vel Satis. Een hele omschakeling als je traditionele sedanvormen van het vorige model gewend bent. Als de verkoop van start gaat, be- staat het motorenpalet uit twee benzinemotoren en twee dieselmo- toren. De benzinestokers hebben een inhoud van 1,6 of 2,0 liter en produceren respectievelijk 102 en 150 pk. Dieselen kan met een 1,9 liter met 105 pk en een 2,0 liter met 140 pk. Voor de veiligheid staat een hele batterij aan airbags en vei- ligheidssystemen klaar. De prijs om het onderwerp van gesprek te zijn met de nieuwe Toledo is nog onbekend. De factor fun scoort hoog bij de Tigra, de functionaliteit wat lager. Die bereikt zeker geen dieptepunt zoals bij die andere vrolijkmaker van Opel, de sportieve Speedster, maar verwacht ook niet dat de TwinTop een veelzijdig inzetbare vierpersoonscabrio is. Hij biedt na- melijk twee zitplaatsen en, met het dak geopend, een bagageruimte van 250 liter met nog eens 70 liter achter de stoelen. In coupegedaan- te bereikt het laadvolume overi- gens een royale 500 liter en dat is beslist groot genoeg voor een weekvoorraad boodschappen. Maar dan moet je de handel wel snel thuis dumpen om weer open te kunnen rijden. Want open rijden is natuurlijk waar het om gaat bij deze in sa- menwerking met de Franse carros- sier Heuliez gemaakte Tigra. De voorruit beschermt perfect tegen de wind en de carrosserie is heel stijf. De auto voelt zeer solide aan, wat zonder meer een pluim voor de makers waard is. Aan de basis van Opels vrolijke creatie staat de Cor- sa, maar het valt niet mee om ele- menten daarvan te ontdekken. Van de carrosserie is nagenoeg niets hetzelfde. Eigenlijk alleen het dashboard knipoogt nog naar de Corsa. De ronduit leukste versie is de TwinTop 1.8 met een 125 pk ster ke motor. Die levert voldoende kracht voor sportief rijden en lek- ker vlot accelereren. Dat past bij zo'n open tweezitter. Wie het kal- mer aan wil doen komt uit bij de andere motorversie: de 1.4 TWIN- PORT van 90 pk. Ook genoeg, maar gezien de 1.350 euro extra voor de 1.8 is wat ons betreft de keus gauw gemaakt. De Tigra TwinTop verschijnt in oktober bij de dealers in de show room, maar bestellen kan nu al. Er valt te kiezen uit drie uitvoeringen. De Enjoy is de instapversie. De uitrusting is dan al behoorlijk com- pleet met elektrisch te bedienen ra- men, in hoogte verstelbare stoelen en verwarmbare buitenspiegels. De Sport heeft een sportieve uit- dossing en de Cosmo is de daarbij nog op luxe geprojecteerd. Met de 18-motor bedraagt de prij s van de ze topversie 24.045 euro. Voor alle uitvoeringen geldt dat de kap zich elektrohydraulisch laat bedienen. De Kia Picanto is een heel het ruimte voor de achterpassagiers is fors. De kofferbak van de Picanto houdt echter niet over. Je kunt de leuning van de achterbank wel verstellen, maar veel meer dan twee gevulde 'Dirk'-tassen kun nen er toch niet in. Omdat wij wat meer ruimte nodig hebben, tove- ren we de acflfterbank om tot een vlakke laadvloer. Ai, dat levert een beschadiging op: de leuning van de bank schraapt net langs het binnenpaneel van het achter- portier. Een verbeterpuntje. 'Onze' Kia Picanto is de 1.1 LXE automaat. De standaarduitrusting omvat onder meer elektrische raambediening voor en centrale deurvergrendeling. evenals een airbag voor de bestuurder. ABS en een airbag voor de voorpassa- gier zijn opties. De 1.100 cm3 viercilindermotor levert een ver mogen van 48 kW/65 pk. Daar- mee is het geen snelheidsduivel, maar de Picanto kan toch goed meekomen met het overige ver- keer. De automatische versnel- lingsbak verdient een pluim, want die schakelt onmerkbaar. Zeker gezien de prijs van 10.595 euro voor de LXE is de Kia Pi canto een ijzersterke aanbieding in de kleine klasse. De auto rijdt lekker en de ruimte voor de pas- sagiers is top. Motortype: viercilinder lijnmo- tor, 3 kleppen/cilinder Cilinderinhoud: 1.086 cm3 Vermogen: 48 kW (65 pk) bij 5.500 t.p.m. Max. koppel: 97 Nm bij 2.800 t.p.m. Acceleratie: 17,9 sec. van 0 tot lOOkm/uur Topsnelheid: 144km/uur Gem. verbruik: 6,0 ltr/100 km Prijs: 10.595 euro Airbag vOor bestuurder Centrale vergrendeling Elektrisch bedienbare zijruiten voor Stuurbekrachtiging In hoogte verstelbare bestuur- dersstoel Bumpers in carrosseriekleur De voorruit beschermt perfect tegen de wind en de carrosserie is voelbaar heel stijf. v

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 15