maasstad Al etend gezond worden en blijven maasstad Mr Handsfree carkit Genius 1' II2 II3 1 Is if r i knaller 5 Rozijnen bouen 'Geheimen van de bieb' tot 26 September te zien Voedingssupplementen en functionele voeding: w L L I IWoudbrood iMelkhoog 125 3 Saucijzenbroodjes Top 10 De zin en de onzin van voedingssuppiementen Welke bibliotheek onthult welk geheim? m Voor iedereen is gezondheid belangrijk. Een gezonde le- vensstijl waarin bewegen en een goede voeding hand in hand gaan, geeft hiervoor de grootste garantie. Toch is het voor velen moeilijk om de verleiding van vette snacks en snelle happen te weerstaan en ook zij willen gezond blijven. 35 Baffin Zo doet u mee! Verantwoord aan het verkeer deelnemen, ook als u belt. De Mr Handsfree carkit Genius is de nieuwste ontwik- keling op dit gebied. Het unieke van de Genius is dat hlj niet alleen kan worden ingebouwd met radio mute-functie, maar ook simpel - plug play - kan worden aangesloten. Met anti-diefstalslede en verwisselbare connector. Werkt ook op Bluetooth- technologie. mr Hands* fTn&t* Heerlijk meergranenbrood 2 broden voor 2" Lekker ambachtelijk wit brood 2 brodetl voor Ml Lekker pittig gevuld EXCURSIES FESTIVALS MARKTEN BRADERIEN MUZIEK OVERIGE SPORT THEATER Woensdag 25 augustus 2004 cx62 PssssstDe bibliotheek heeft een geheim. Niet een, wel honderden. Ze staan in de kast om doorverteld te worden. Er is een greep gedaan in de schatka- mers en archieven van de400-jaar oude collectie van de Bibliotheek Rotter dam en dat heeft geresulteerd in de bijzondere en eenmalige tentoonstelling 'Geheimen van de bibliotheek'Zo kan men bij voorbeeld tekeningen bekij- ken van Napoleons veldtocht naar Egypte of handleidingen 'Hoe bouw ik een zeppelin? Maar ook oude boeken uit de zogenaamde gifkasten en kran- tenvan dedagdatdeTitaniczonk, worden tentoon-gesteld.Sommige gehei men kunnen het daglicht echter niet verdragen: een aantal werken dat te kwetsbaar is om te exposeren, is op de site www.bibliotheek.rotterdam.nl toch te zien. Hier zijn ook animaties van studenten van de Willem de Koon ing Academie te bewonderen; op geheel eigen wijze geven zij aan de hand van tekenfilmpjes hun visie op de tentoongestelde collectie-onderdelen. Afrikaanderwijk en Centrale - Natuur en techniek Alexanderpolder - Oude jongensboeken Beverwaard en Het Oude Westen - Oude kinderboeken: 'volkshelden' Bloemhof en Ommoord - Tweede Wereldoorlog Blijdorp - Japan Charlois - Ontdekkingsreizen Crooswijk en Het Oude Noorden - Oude meisjesboeken Delfshaven - Oude kinderboeken: 'reizen' Feijenoord - Kermisverhalen Hillegersberg - Couperus Hoogvliet - Oude kinderboeken: 'schelmenverhalen' Lombardijen - Oude kinderboeken: 'reclame-uitgaven' Het Nieuwe Westen - Oude kinderboeken: 'kostschoolverhalen' Overschie - Geschiedenis van de mode Pendrecht - N ederlands-Indie Schiebroek - Poolreizen Usselmonde - Erasmus V reewijk - Negentiende-eeuwse romans Zuidwijk - Meisjesboeken In de Centrale Bibliotheek (op verschillende etages): De Egyptische Veld tocht van Napoleon, Mode door de eeuwen heen, Vroege luchtvaart.Ne- derlandsche vogelen van Nozeman, Tijdschrift 'Wendingen' van Wijde- veld, Desiderius Erasmus, Hendrik Marsman, Gifkasten, Animaties van studenten van kunstacademie Willem de Kooning en nog heel veel meer... Maasstad publicecrt tweewekeljjks de populaire top 10 coUectie van de Bibliotheek Rotter dam. Daarnaast gecft de bibUotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http://www.bibliotheek.rotter- dam.nl. 1Maggie Alderson - Man overboord 2. Tami Hoag - Dubbelspel 3. Jean P. Sasson - Mayada: een dochter van Irak 4. Jill Mansell - Gemengd dubbel 5. Ferdinandusse en Ross - Kidnap 6. Aad van den Heuvel - Het Sahararaadsel 7. Sallie Bissell - Duivelse jacht 8. Per Olov linguist - Kapitein Nemo's bibliotheek 9. Steven Sherrill - De Minotaurus neemt een rookpauze 10. Ddiko von Kiirthy - Echte liefde roest Diverse uitgestalde producten in de supermarkt zoals speciale voeding voor zwangere vrouwen, diabetici, senioren en minder gezonde eters laten ons geloven dat we fit en ge zond kunnen blijven als we maar gerichte en voldoende voedings- supplementen tot ons nemen. Over de zin en de onzin van deze midde- len lopen de meningen uiteen. Het gebruik van voedingssupple- menten zorgt ervoor dat we bepaal- de stoffen die nodig zijn voor het goed functioneren van lichaam en geest in voldoende mate binnenkrij - gen. Ze zijn te verkrijgen in de vorm van een pil, tablet, poeder, drankje of druppels, waardoor al snel de in- druk bestaat dat het hier om medi- cijnen gaat. Omdat het hier toch om gewone voedingsstoffen gaat val- len deze producten niet onder de ongege- npprri uitroep boete vierkante zuil an annKen verstand genees- krac'-'1— stram 10 bloem insecten- munt- eenheld indlaans symbool kunstenaar uitroep ter aansporing rover -^r~ (amiliend Griekse een zekere loopstok daveren beuken Europese taal salaris drug ~y~ berustend made renkjopb# u-nkbal zuiver gewicht voordat -f— hoog geluid kunstleer zangnoot V maatstaf still heldendicht lot vies ruiken hitlijst vlaktemaat Los het Zweedse raadsel op. In de gele, genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 25 augustus t/m dinsdag 31 augustus doorgeven via 0909 - 50 10 699 (o7oc,pm,. U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... 1 u! hier de gevonden letters in en he1 het gevonden woord door via 1111)1- st) II) 699. wet op de geneesmiddelenvoorzie- ning. Dat betekent dat iedere fabri- kant zijn product kan aanbieden, zonder dat de medische werking er- van bewezen dient te worden. Zo- lang zij de gezondheid niet in ge- vaar brengen kunnen allerlei prach- tige slagzinnen het product in de winkel vergezellen. Toch betekent dit niet dat voedings- supplementen slechts gezieri kun nen worden als overbodige stoffen- .Een voorbeeld van een voedings- supplement zijn de vitamines. Ons lichaam wordt door een evenwich- tige voeding in principe voldoende voorzien van de nodige vitamines. je met een open ruggetje wordt daardoor verminderd. Voor mensen met een spijsverteringsziekte, zoals de ziekte van Crohn, geldt dat het li chaam vaak niet voldoende voe dingsstoffen tot zich neemt. Ook zij kunnen baat hebben bij een vitami- nesupplement. Een sterk opkomende tendens in onze maatschappij is het gebruik van functionele voeding. Wie kent niet de margarine die het choleste- rolgehalte doet verlagen. Of de zui- velproducten die zo goed zijn voor de darmflora of de calciumopbouw in het lichaam. Met het op de markt brengen van deze producten spelen Voor sommige mensen is het echter wel verstandig om (tijdelijk) wat extra vitamines tot zich te nemen. Ouderen die niet veel buiten komen en baby's en jonge kinderen hebben meestal wat extra vitamine D nodig Vrouwen die zwanger willen wor den en vrouwen met een beginnen- de zwangerschap hebben baat bij het gebruik van extra foliumzuur. De kans op het krijgen van een kind- eon aentaai concept van topkwallfcoit de fabrikanten aardig in op de ge- zondheidstendens in de Westerse wereld. Onder het motto 'baat het niet, dan schaadt het niet' gaan dan ook vele consumenten over tot het kopen en het gebruik van deze func tionele voeding. En daadwerkelijk, sommige producten hebben hun doeltreffendheid inmiddels weten- schappelijk bewezen. Daarbij moet men wel bedenken dat niet elk pro duct bij iedereen het zelfde gewen- ste effect zal teweegbrengen. Wie toch overgaat tot het gebruik van voedingssuppiementen doet er goed aan de informatie op de ver- pakking goed door te lezen. Niet elk product is geschikt voor iedereen. Integendeel, soms zal door gebruik ervan het effect juist tegengesteld zijn. In supplementen zit vaak een dosering van een bepaalde stof die veel hoger is dan we eigenlijk nodig hebben. De in water oplosbare vita mines B en C kunnen meestal wel zonder problemen worden ge- bruikt. Het teveel aan deze vitami nes wordt via de urine weer afge- voerd. Anders zit het met de in vet oplosbare vitamines A en D en bij de mineralen. Een te hoge inname kan vergiftigingsverschijnselen of andere risico's met zich meebren- gen. Een ander gevaar sluipt meer in de denkwijze dat 'gewone' voeding niet meer vofdoet om gezond te blij ven en dat de functionele voeding, al dan niet gecombineerd met voe dingssuppiementen deze volledig kan vervangen.Dit groot misver- stand kan hier meteen worden opge- lost. Een slecht eetpatroon kan nooit gecompenseerd worden door het gebruik van supplementen. En voor wie dagelijks genoeg en gevarieerd eet is het gebruik van de meeste toe- voegingen onnodig en effectloos. De beste manier om aan u w gezond heid te werken is letten op uw voe ding. Wienietweetofhij of zij opde juiste manier bezig is, kan een be- roep doen op een dietist. Voor alle vragen over voeding of voor een di- eetadvies staan de dietisten van de Zorg en Welzij n Groep voor u klaar Zij zijn via de Zorglijn te bereiken op telefoonnummer (0181) 62 62 26. H Kijk voor meer informatie op www.mrhandsfree.nl ftanbiedingen zijn geldlg van ma 23 t/m za 28 augustus 2004 Historische Tramlijn 10 Vertrek Willemsplein (bij de Spido) Historische Tramlijn 10. t/m 5 sep (beh. ma vr); Vanaf 10.15 elke 45 minuten tot 15.30 Prachtig, Willemsplein 93-97 Salsafeest op de Maas met de Tapasboot. De zomer komt er aan en we hebben weer zin om te genieten van de zon, het water en natuurlijk de overheerlijke tapas. Stap aan boord en preof de sfeer van de Spaanse ge- zelligheid in Rotterdam zodat het net lijkt of u op vakantie bent, t/m 31 aug (beh. ma di wodovrza); 18.00-21.00 Tapasboot. Met een glaasje rosd of sangria in de hand ga je 2 uur ronddobberen op de Maas en snoepen van de Spaanse hapjes. t m 31 okt (beh. ma di wo vr za); 18.30-20.30 Boompjeskade Rotterdam - Kinderdijk v. v. U wordt wel- kom geheten aan boord van het passagiers- schip 'Nehalennia'Varend over de Nieuwe Maas geniet u van de beroemde skyline van Rotterdam, t/m 30 sep; dag. om 10.45 en 14.15 Schemertour op het water. Inschepen: Par- tyschip 'Nehalennia'. Vertrek onder leiding van een gids van Industrieel Toerisme. Ex- cursie door de Rotterdamse haven. Afvaart bij minimaal 20 personen. t/m 29 sep (beh. zo ma di do vr za); 18.30 Leuvehoofd by Rotterdam Strand aan de Maas Tapasboot. Met een glaasje rosd of sangria in de hand ga je 2 uur ronddobberen op de Maas en snoepen van de Spaanse hapjes. \J m 31 aug (beh. ma di wo vr za); 18.30-20.30 Scheepswerf De Delft, Schiehaven 15 Staakt 79Staakt '79 wil de situatie an vroeger en de omstandigheden van nu, zo als de acties rondom de port package en het prepensioen, naast elkaar leggen, leren van het verleden en vooruitblikken op de toe- komst van de haven zoals het Havenplan 2020.28 aug; doorlopend van 11.00-22.00 Schouwburgplein Cineboards. Film op de Pathe Bioscoop! Elke avond wordt het werk van Rotterdam se film-en videomakers geprojecteerd op de gevel van de Pathe bioscoop aan het Schouwburgplein. Het immense scherm van 15 bij 20 meter nodigt de toevallige voorbijganger uit even te blijven staan en te kijken. t/m 3 sep; in de avond Aelbrechtskolk, Delfshaven Delfshaven Love Lifestyle. Voor ieder een met trouwplannen: een huwelijksmarkt rond Aelbrechtskolk en Piet Heynsplein. 28 aug Diverse locaties Eurekaweek. EUREKA staat voor Erasmus Universiteit Rotterdam Eerstejaars Kennis- makings Activiteiten en is de introductie- week voor aankomend studenten aan de Erasmus Universiteit Rotterdam, t/m 26 aug Katendrecht Zomercamp. Elk weekend muziek, beel- dende kunst, theater, eten, design, film-in- de-buitenlucht, zondagsontbijt en vele ex tra's en afwijkingen. Met medewerking van diverse artiesten en kunstenaars uit binnen en buitenland. t/m 31 aug (beh. ma di wo do vr); vanaf 14.00 Leuvehaven Strand aan de Maas. The place to be this summer"! Theatrale acts, muziek, sport, dj's, bands en meer brengen iedereen in be- weging.maar lekker luieren op het strand kan natuurlijk ook. t/m 1 sep Leuvehaven, Rotterdam Op het Strand aan de Maas Salsa Beach 2004. Elke donderdagavond wordt het terras van het strandpaviljoen op het Strand aan de Maas" omgetoverd tot een dansvloer waar bekende Rotterdamse DJ's je laten swingen. Dansschool salsA- ventura verzorgt op deze locatie elke 2e en 4e donderdag v.d. maand een gratis work shop salsadansen. t/m 1 sep (beh. zo ma di wo vr za); 20.30-01.00 Museumpark Ben Jerry's Pleinbios. Op gehuurde stoeltjes 1) of zelf meegenomen zitmeu- bulair wordt er 18 avonden lang gedronken, gegeten maar vooral gekeken naar het (in- ter)nationale en bijzondere filmaanbod van Europa's grootste openluchtbioscoop. t/m 29 aug (beh. ma); Tegen het vallen van de avondSkateSwing. Zeven weken lang, elke zondag, swingen op je skates bij de grootste openlucht rollerdisco in Rotterdam: Skate Swing! Op zondagmiddag wordt de asfalt- vlakte van het Museumpark om getoverd in een disco op wielen. t/m 29 aug (beh. ma di wo do vr za); 14.00 Zomerpodium. Vanaf 18 juli tot en met 29 augustus zal Zomerpodium voor de voorlo- pig laatste maal te beleven zijn in het Muse umpark in Rotterdam. Het Museumpark gaat op de schop en dus moet dit jaar uitge- breid genoten worden van deze prachtige locatie. t/m 29 aug (beh. ma di wo do vr za); 14.00 Westersingel, Westersingel China Festival. De hoge tonen en de prach tige kostuums van de cantonese opera, leni- ge Chinese dansers, melodieuze klanken van de guzheng (chinees snaar instrument), een zeer speciaal optreden van een Chinees kinderkoor en nog veel meer. t/m 29 aug; vrijdag 10.00-19.00; zaterdag 10.00-18.00; zondag 12.00-17.00 Binnenrotte Zondagsmarkt. t/m 29 aug (beh. ma di wo do vr za) Delfshaven Piel Heynsmarkt. De markt vindt plaats rond de Piet Heynsbrug, in de Piet Heyn- straat en op het Piet Heynsplein. t/m 3 okt (beh. ma di wo do vr za): 11.00-17.00 Brasserie Henkes, Voorhaven 17 Live Jazz High Tea. t/m 31 dec (beh. ma di wodovrza); 13.00 Discotheek-Podium-Cafe-TerrSSan-C, Slepersvest 1 Best of Five. Danceclassics. 28 aug; 21.30 Dizzy, 's-Gravendijkwal 129 Sunday afternoons sessions, t/m 31 dec (beh. ma di wo do vr za); 14.30 Dizzy Sessie. t/m 31 dec (beh. zo di wo do vr za); 22.00 Ahoy' 50 Cent. 1 sep; 20.00 Aanlegsteiger rest Leipzig Watermuziek - de muziek vaart weer. Voor de vijfde keer brengt de Rotterdamse com- ponist, dichter en zanger Peter Goedhart zijn 'Watermuziek' op authentieke locaties in het havengebied van Rotterdam. Afvaart vanaf de Luxor-steiger aan de Rijnhaven- zijde. LET OP: de boot vertrekt precies op tijd! Dus: gaan de trossen los, dan zijn de te- laatkomers helaas de klos. t/m 27 aug; 20.00; zondag 14.00 Nieuwe Luxor Theater, Posthumalaan 1 'n vuist vol diamante. Vusi Mahlasela en Johnny Clegg. Vusi Mahlasela (1965) is er zo'n eentje waarvan ze zeggen 'hij kon al zingen voordat hij begon te spreken'. Zijn hang naar muziek werd echter steeds groter en in 1991 kwam zijn eerste cd uit en sinds- dien regen de successen zich aaneen. 28 aug; 20.00 Theater van de radio, Evenals vorig sei- zoen is Radio Rijnmond ook nu weer gast- heer in Luxor tijdens een muzikale avond. De luisteraars van Rotterdams nationale omroep krijgen dus ook weer eens te kijken, hetgeen de verbondenheid over en weer al leen nog maar groter kan maken. 30 aug; 20.00 Grote-of St. Laurenskerk Orgelpauzeconcert. O.l.v. Johann Th. Lemckert. 1 sep; 12.45 Middagpauzeconcert. O.l.v. Sjaak van Duijn, koororgel. 2 sep; 12.45 Paradijskerk, Nieuwe Binnenweg 25 Orgelconcert. O.l.v. Willem Blonk. 28 aug; 16.00-16.45 Baroeg, Spinozaweg 300 WensDee Game Cafe. Challenges....dares- .drinking....music! DJ Hell-y. t/m 31 dec (beh. zo ma di do vr za); vanaf 19.00 Rotown, Nieuwe Binnenweg 19 Michiel. t/m 26 aug (beh. zo ma di wo vr za) Voloptuous Delicious. 27 aug Marco. 28 aug Boegklep van de Scheepsbrug Podium uitvoering. Op het buitenpodium de Boegklep: licht-klassiek, jazz, wereld- muziek, koormuziek enz. t/m 19 sep (beh. ma di wo do vr); 15.00 Calypso, Mauritsweg 5 Decennium Dance Night. Van plateauzo- len tot Adidas zonder veters, van Bee Gees tot Grandmaster Flash. 28 aug; 23.00 Premiere en afterparty. 29 aug; 20.00 Club Las Palmas, Wilhelminakade 66 Burn Baby Burn. Soul Providers (Chicago) Dame, Jeroenski, MC Lex Empress. Thun- derpussy DD King. 28 aug; 23.00-06.00 Easy Cafe, Claes de Vrieselaan 113 a Easy Real Music Night. Diverse dj's. t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do za); 22.00 African Dance Night. Diverse dj's. Reggae en Afrikaanse muziek. t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do vr); 22.00 Thalia Lounge, Kruiskade 31 Groove Adventure. DJ: Chris, VJ: Slik. t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do za); 23.00- 05.00 Apex. DJ: Chris Lewis. VJ: Slik. t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do vr); 23.00-05.00 Theater B.E.P., Grens Oude Noorden/ Crooswijk nabij Zaagmolenbrug Muziek op het terras. Kom lekker luisteren naar sfeervolle, swingende muziek. 27 aug; 16.00-19.00 Po'ezie op de Rotte. Een ongebruikelijke combinatie van poezie, muziek, dans en be- weging.28 aug; 20.00 Veerhaven OVG Veerhavenconcert. Van Verdi tot Bo- celli: vocale toppers zoals Ernst Daniel Smid, Jorge Castro en Melinda Hughes ne men het publiek mee op een muzikale reis tijdens OVG Veerhavenconcert. 28 aug; 19.45 Waterfront, Boompjeskade 10 Stardumb event, t/m 28 aug Young Heart Attack. (USA) support. 2 sep; 21.00 Wilgenhof, Ringdijk 76 Rugzjakroute. Het gezin kan een rugzakje lenen op CNME Wilgenhof. In de rugzak zitten allerlei materialen waarmee de kinde ren natuuropdrachtjes kunnen doen. Zo kunnen zij met een schepnetje slootdiertjes vangen en bekijken, met een loep onderzoe- ken wat er in een knotwilg leeft en met een kompasje het landschap verkennen. Hierbij krijgen de kinderen een werkboekje en de ouders of begeleiders een boekje met ach- tergrondinformatie mee. Na inleveren van de rugzak bij de Wilgenhof krijgt u nog een leuke attentie als herinnering mee. t/m 10 sep (beh. zo za); 09.00-16.00 Wijkgebouw de Esch, Rijnwaterstraat 7- 23 Filterfeest 8. Traditiegetrouw starten wij ook dit seizoen weer met dit multiculturele wijkfeest. Zie voor de gehele programme- ring de posters, de flyers en de huis aan huisbladen die t.z.t. in de wijk verspreid worden. 28 aug Brahma Kumaris, Agniesestraat 111 Open Meditatie. Een kenismaking met de Brahama Kumaris Spirituele Akademie en met Raja Yoga meditatie. t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do za); 18.30-19.30 Donner Boeken, Lijnbaan 150, kelder Maoritattoo-demonstratie. En signeerses- sie door Gordon Toi Hatfield fotografe Patricia Steur. 28 aug; 14.00-16.00 Kinderboerdery de Kooi Maeterlinck weg 85 Ezeltjesdag. Ezeltjesdag op de Kooi: vanuit het land komen mensen met hun ezeltje(-s) naar de kinderboerderij. 29 aug; 09.30 Havenmuseum Leuvehaven, bij de vuurto- ren, Leuvehaven 50-72 Opening stoomseizoen. Stoom was nog niet zo lang geleden d£ manief om schepen voort te bewegen. Een belangrijk deel van de collectie van het Havenmuseum is daar- op gericht. De stoomslepers nemen op de zondagmiddag belangstellenden met zeebe- nen mee voor een tochtje over de Maas. t/m 5 sep; 12.00-16.00 Zeemansfeestje. Vier je veijaardag bij Het Havenmuseum! Nodig je vriendjes en vriendinnetjes uit voor een heus zee mansfeestje. Als de reis is voorbereid wordt er een stuk gevaren. t/m 31 dec (beh. ma di do vr); 14.00-16.00 Villa Zebra, Museumpark 30 De fanfarekamer roodkapje. Negentig minuten werken en spelen met een digitaal muzikaal computerspel. t/m 31 aug (beh. ma); 11.00-17.00; op afspraak voor groepen vanaf 10 kinderen De verleiding. Van jouw tekening maken we een sjabloon waarmee je een afdruk zet op de grasgroene muur in Villa Zebra, t/m 31 aug (beh. ma); 11.00-17.00 Roodknietje. Maak van verschillend mate- riaal een rood accessoire voor jezelf. t/m 31 aug (beh. ma); 11.00-17.00; op afspraak voor groepen vanaf 10 kinderen Skateswings. Maak sierlijke vleugels waar mee je prachtig kunt zwieren op de Zomer podium Skateswing iedere zondag. t/m 29 aug (beh. ma di wo do vr za); 11.00-17.00 ANWB VW Rotterdam, Coolsingel 67 The Thursdaynight Steparound. In samen- werking met de ANWB/VVV organiseert de Stichting Playground steptochten. De steptochten gaan, onder begeleiding van gidsen, langs leuke bezienswaardigheden en duren 2 uur. Iedereen met een step kan meedoen. Onder alle deelnemers wordt een splinternieuwe Kickbike (de Rolls Royce onder de steps) t.w.v. 325,- verloot. t/m 31 aug (beh. zo ma di wo vr za); 19.00 Easy Caf6, Claes de Vrieselaan 113 a Backgammoncompetitie. Meer info: 010- 4761222. t/m 31 dec (beh. zo di wo do vr za); 20.00-0l.OOSchaakinstuif. Meer info: 010-4761222. t/m 31 dec (beh. zo ma di do vrza); 16.00-20.00 nieuwe Luxor Theater, Posthumalaan 1 IJmoja. Umoja is een Zuid-Afrikaanse dansmusical. t/m 5 sep; 20.00 Dini's Poppenrijk, Adamshofstraat 52 Hans en Grietje. In het donkere bos dwalen Hans en Grietje rond. Ze kunnen hun huis niet meer vinden. Ze komen op een open plek met een prachtig huisje. Wat is dat? Het hek is van chocola, het dak van peper- koek. t/m 27 okt (beh. zo ma di do vr za); 10.00 Rotterdams centrum voor theater Mathenesserdijk 293 Stadsportretten. Een project van Paul Rott- ger: Over rotterdammers en hun stad in hun onvervulde verlangens en dromen en ang- sten. Een bewegingstheater voorstelling over dat wat je anders nooit zult horen of zien. t/m 19 sep (beh. ma di wo do); 20.30 Nighttown,West-Kruiskade26-28 Comedy Factory Festival. Na het succes van de Comedy Factory Cruises vorig jaar vindt er ook dit jaar weer een comedy festi val plaats: Comedy Factory Festival, t/m 3 sep; 20.00 Cabaret Restaurant Schelling's Voorhaven 51 Han maar zo... Bestaande uit Karin Levin, Monique van de Ster en Karel Witt, maken er een gezellige puinhoop van tijdens uw vier-gangen-keuze-diner. t/m 29 aug (beh. ma di wo do); 18.30; zondag 17.30 De Tunes. De Tunes zetten de zaak weer ouderwets op hun kop. Met: Harry Jan Bus, Steef Vooren en Emiel Benda. Het leukste cabaretdiner van Rotterdam. 2 sep; 18.30 Theater B.E.P., Grens Oude Noorden/ Crooswijk nabij Zaagmolenbrug Pluk de Dag. Theatersport is een vorm van theater waarbij in wedstrijdvorm, op het po dium korte scenes volledig gei'mproviseerd worden. 26 aug; 19.30

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 24