ra maasstad Voorproefje met 'September in Rotterdam' Boijmans laat onbekende kant zien van punkicoon Patti Smith 'Catwoman' is een matige ADHD-ervaring preview KLEIN EN LICHT BLUETOOTH CARKIT POCKET PC MET NAVIGATIE m Portretten van de stad in fotomuseum Hiphop in Nighttown DIGITALE TELEF00N MET SMS FUNCTIE m- CEINTUURBAAN 125, ROTTERDAM WBSmKm Woensdag 25 augustus 2004 tx51 ROTTERDAM - Na alle zo- merfestivals, staat het nieuwe culturele seizoen weer voor de deur. Na een pauze van enkele weken, openen de cul turele instellingen hun deu- ren voor een bomvol seizoen. Traditioneel wordt het nieu we seizoen in Rotterdam ge- opend met 'September in Rotterdam', een serie bijzon- dere culturele festivals waar- onder de R'Uitmarkt. Die dag wordt duidelijk dat het Rotterdamse publiek komend seizoen weer genoeg te wachten staat. Van 7 fof en met 30 September is een aantal internationale voorstellingen te zien in de Schouwburg zoals Young@Heart, een groep van 75-plussers die eigentijdse versies van moderne popsongs brengt. foto: Diana Porcella De expositie 'Strange Messenger: The work of Patti Smith' laat voorai haar werk op papier zien. ROTTERDAM - Ze dook al eerder op in 'Batman Re turns' van Tim Burton. In die film uit 1992 werd ze ge- speeld door Michelle Pfeif- fer. Met al die superhelden op het witte doek was het echter wachten op het mo ment dat Catwoman een ei- gen film zou krijgen. Nu is het zover en de superheldin wordt gespeeld door Halle Berry. Het is alleen jammer dat de makers Catwoman zonder enkele fantasie in de bioscoop hebben gesmeten. m0~M 1- Bij Correct Telecom aan de Ceintuurbaan 125 te Rotterdam vindt u alles op het gebied van telecommunicatie. Van GSM telefoons, draadloze digitale telefoons voor thuis en op de zaak tot aan digitale telefooncentrales voor aansluiting op ISDN. Alles staat overzichtelijk opgesteld en vakkundige verkopers staan u met raad en daad terzijde. IMOKIA NOKIA CK-7W ADVANCED BLUETOOTH CARKIT Staat garant voor handenvrije communicatie in een voertuig. Werkt op basis van Bluetooth- technologie en kan ook aangesloten worden op een compatibele auto- telefoonhouder. Draadloos via een Bluetooth-verbinding of bedraad via de Pop-Port aansluiting. Compatibel met meerdere mobiele telefoons, C0RRECTPRIJS EXCL.BTW Art.nr. 276252 INCL. BTW160.65 HP IPAQ H1940+TOMTOM NAVIGATOR 3 BLUETOOTH Ga op weg metTomTom Navigator 3 i.c.m. de HP IPAQ 1940.TomTom Navigator 3 leidt u moeiteloos van deur naar deur langs de beste route. U plant de route rond gebieden die u vanwege verkeers-opstoppingen of wegwerkzaamheden lieververmijdt. Met de kaart met Hoofdwegen- netwerk van Europa is het plannen en rijden van grensoverschrijdende routes super gemakkelijk. Afm.bxhxd 14x8x2 cm. C0RRECTPRIJS EXCL.BTW Art.nr. 279637 INCL BTW 593.81 iiHwiiiii'iM Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtie. Op de Ceintuurbaan 125 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding .geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. PHILIPS 0NIS 300 VOX DUO Telefoon met SMS en digitaal antwoord-apparaat, 100 namen en nummergeheugen. ALLEENZATERDAG 28 AUGUSTUS VAN 17.00-18.00 UUR EXCL.BTW Art.nr. 276040 INCL. BTW 148.75 Alle prijzen zijn excl. BTW, tenzij anders vermeld. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09,00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR NOKIA NOKIA 6100 GSM De Nokia 6100 is klein van stuk met een groot kleurendisplay en een gebruiksvriendelijk toetsenbord. MMS stelt u in staat om alleiiei media toe te voegen aan uw berichten. U kunt niet alleen tekst ontvangen en sturen maar ook foto's, geluid en grafiekjes. Atm. 10.2x4.4x1.3 cm. Slechts 76 ram. CORRECTPRIJS Art.nr.258217 INCL BTW 201.11 De aftrap van 'September in Rot terdam' vindt plaats op zaterdag 4 September met 'New Skool Rotter dam'. Wethouder Stefan Hulman opent deze avond om 19.00 uur in Nighttown. Maar niet alleen Nighttown is deze avond geopend, ook Rotown, het Centrum Beel- dende Kunst, Theater Lantaren/ Venster en OffCorso presente- ren speciale programma's voor jongeren. Hulman krijgt tijdens de opening een jongerenmanifest aan- gebonden, waarmee ruim twintig organisaties een vuist maken voor nieuwe jongerencultuur in Rotter dam. Na deze opening barst in Night town en OffCorso 'KlubRotter- dam' los met onder andere inter views, debatten, dj- en mc battles, muziek en breakdance. Een pro- gramma vol show, kunst en urban lifestyle. OffCorso en Coolpoli- tics zetten met KlubRotterdam vanaf 20.00 uur een benefiet clubavond neer. Rotterdams talent en cultuur staat in de spotlights met een kunstveiling, live muziek, fas hion, rad van avontuur en veel meer. De muziek is van Rotter dams beste dj talent. De opbrengst gaat naar het Sophia Kinderzie- kenhuis. Op de Nieuwe Binnen- weg gaat't dak eraf met een mega- showcase. De hele dag zijn in en rond Rotown en het CBK kunste- naars, artiesten, dj's en vj's in de weer. Uit onverwachte plekken klinkt het muzakfestival van Lau rens Kolks, duiken sprekende bruidsjurken van Olaf Mooij op en Erik Hombrink verspreidt zijn boodschap met een reclamevlieg- tuig. Het dak gaat er echt af met een optreden van Speedy-J en vj Simon Phoelich om 21.30 uur in Rotown. In Lantaren/Venster start om 21.00 uur 'Urban Open' met breakdance van de top van de Rotterdamse b- boyz girls scene die een work shop volgden van Kwikstep en Ro- kafella (NY). Er is een preview van de theaterproductie 'The Smi ley gang' van de New Yorkse rap- per/acteur/schrijver/regisseur Will Power met vijf Rotterdamse mc's, in opdracht van Hal 4 en Stichting ACT. 'Urban Open' sluit af met de JazzSole Future Jam, een dans- avond met dj's, mc's, vj's, live painters en jazz dansers. 'September in Rotterdam' omvat echter meer dan alleen cultuur voor jongeren. Op zaterdag 5 Sep tember is er de jaarlijkse 'R'Uit markt', waar culturele instellingen uit Rotterdam hun programma voor het nieuwe seizoen presente- ren aan het publiek. Er zijn ver- schillende voorproefjes te zien in het Doelencafe en de Rotterdamse Schouwburg. Buiten op het Schouwburgplein staat, het hoofd- podium, waarop gedurende de dag onder meer publiekstrekkers als Treble, Karin Bloemen, Ali B, de Amazing Stroopwafels en Idols- winnaar Boris zullen verschijnen. Ook is er een voorproefje te zien van de Dolly Dots-musical 'Love me just a little bit more' met onder meer Froukje de Both. Ook in September 'De (Internatio nale) Keuze van de Rotterdamse Schouwburg'. Van 7 tot en met 30 September is een aantal internatio nale voorstellingen te zien in de Schouwburg zoals Young Heart, een groep van 75-plussers die ei gentijdse versies van moderne popsongs brengt. In diezelfde Schouwburg vindt op 24 en 25 September de achtste editie plaats van het literaire festival 'GWMD'. Te zien en te horen zijn deze keer onder meer Theo Maassen, Martin Bril, Wilfried de Jong, Jules Deci der, Ramsey Nasr en Esther Gerrit- sen. Dansgezelschap Lieber Goril la maakt speciaal voor GDMW04 een voorstelling gei'nspireerd op poezie. In de Witte de Withstraat vindt op 10,11 en 12 September het culture le festival 'De Wereld van Witte de With' plaats. De culturele instellin gen in de meest kunstzinnige straat van Rotterdam presenteren zich drie dagen lang aan het publiek. Kunst met een grote K, kunst op straat en kunst voor kinderen, de Witte de Withstraat biedt een ver- rassend veelzijdig aanbod tijdens 'De Wereld van Witte de With'. En tenslotte is er van 24 tot en met 26 September een nieuwe afleve- ring van 'Jazz in Rotterdam' in de Willem Burger Zaal van De Doe- len. Drie dagen lang komen jazz- liefhebbers uitgebreid aan hun trekken tijdens dit swingende festi val. Het thema is dit jaar 'Jazz The World Over' en het programma loopt uiteen van vette New Orleans jazz tot Arabische cross-over uit Libanon. Voor meer informatie over de ver- schillende onderdelen van 'Sep tember in Rotterdamkunt u kijken op internet: www.septemberinrot- terdam.nl. ROTTERDAM - In het Nederlands fotomuseum aan de Witte de With straat 63, is van vrijdag 3 tot en met woensdag 22 September de tentoon- stelling Digital Playground: City Portraits te zien. Deze expositie be- staat uit verschillende werkstukken die Rotterdamse jongeren hebben gemaakt tijdens de 'Still' (fotogra- fie) en Moving (film) workshops van Digital Playground 2003. 'Hoe ziejij je stedelijke omgeving?' was het centrale thema in 2003. Gewa- pend met camera's en opname-ap- paratuur gingen de deelnemers ver- volgens via verschillende routes langs kunst en architectuur op zoek naar beelden en geluiden uit 'hun stad'De films en (bewerkte) foto's van de jongeren worden op de ten- toonstelling aangevuld met reporta- gefoto's van Ralph Kamena. Kame- na heeft voor City Portraits een tra- ject opgezet, waarin de inhoudelij- ke en technische mogelijkheden van portretfotografie en film in de stedelijke omgeving uitgewerkt zijn. Uitditsamenwerkingsverband zijn de vragen en opdrachten gefor- muleerd die de deelnemers meekre- gen. Ook is hij een aantal malen meegegaan om reportagefoto's te maken. ROTTERDAM - Pharoahe Monch komt naar Nighttown. Op zondag 5 September smeert hij samen met DJ B oogie B lind, The Crib-resident D J Chuckie en DJ th'Acquisition de oren met soepele flows en beats. Pharoahe Monch is een under ground rapper die al heel wat jaren meedraait. Samen met Prince Poe try vormde hij Organized Konfu- sion. Monch komt daarna met zijn solo-album Internal Affairs op het beruchte Rawkus label. De eerste single Simon Says is meteen tot par- tyklassieker gebombardeerd. Op- volger Inner Vision wordt zijn tweede solo-album dat op het punt staat uit te komen. Kaarten vanaf 22 euro. Kijk voor meer informatie op w w wnighttown .nl door Annemarie Proost ROTTERDAM - In het prentenkabinet van het Rotterdamse museum Boy- mans Van Beuningen is nu de expositie 'Strange Messenger: The work of Patti Smith' te zien. Een coiiectie van haar werken op papier aangevuld met recen- te foto's en originele manuscripten van haar dichtbundeis. Naast het werk van Patti Smith zyn er werken te bekyken van kunstenaars die door haar zyn, en haar hebben geinspireerd. Judy Linn, een vriendin van Smith van wie foto's opgenomen zyn in de expositie, waande zich tydens de opening 20 augustus in 'Pattiland'. Patti Smith is voorai bekend als een icoon van de punkscfene van New York City, waar ook bands als de Talking Heads, The Ramones en Blondie toe behoren. Ze maakt als eerste vrouwelijke punkmuzi- kant in de jaren zeventig een aantal in- vloedrijke platen. Haar eerste plaat 'Horses' komt in 1976 uit en vestigt haar naam als rockdichteres. De hit 'Because the night' op het album 'Easter' uit 1978 geeft haar wereldfaam. In die tijd is Smith voorai bekend om haar revohitionaire teksten enmaatschappijkri- tiek. In haar teksten geeft ze aandacht aan de zwakkeren in de maatschappij, Aan het einde van de jaren zeventig trekt Smith zich terug uit de muziekwereld en gaat in Detroit wonen. Na het overlijden van haar man, de gitarist Fred Smith, maakt ze een comeback in de muziekwereld. Haar nieu we platen gaan over rouw en verdriet. In het jaar 2000brengt ze het album Gung Ho uit dat veel kritiek bevat op de wereld. De titel van de tentoonstelling 'Strange Mes senger' komt van een van haar songs van het album Gung Ho. Smith ziet eenstran ge messenger' als iemand die op onver wachte wijze een aanzet tot verandering geeft. Margreet Wafelbakker, assistent-curator van het prentenkabinet en initiatiefnemer van de tentoonstelling, ziet Patti Smith wel als een beeldend kunstenares, maar voorai als iemand die elk medium aanpakt om haar boodschap te laten horen. Dit kan pofizie, muziek, fotografie of haar tekeningen op pa pier zijn. „We laten veel tekeningen, een onbekende kant van Patti Smith, zien.", zegt Wafelbakker. De tentoonstelling is tot stand gekomen in samenwerking met het Andy W arhol museumW arhol heeft in de jaren ze ventig een grote stempel gedrukt op de punkscene in New York. Het museumBoijmans Van Beuningen was ergge'in- teresseerd in de tentoonstelling, niet alleen omdat de vorige directeur van Boijmans een persoonlijke band heeft met Patti Smith, maar voorai omdat het grootste deel van de coiiectie be- staat uit tekeningen gei'nspireerd op een krantenfoto die gemaakt is een van de ver- woeste torens na 11 September van het World Trade Centre in New York. Deze krantenfoto deed Patti Smith denken aan het schilderij van Pieter Breughel, de Toren van Babel, dat in de vaste coiiectie van het Boijmans Van Beuningen aanwezig is. Het bijbelse verhaal van de toren van Babel is een grote inspiratie bron geweest voor Patti Smith, eerder was Babel al een naam van een van haar dichtbundeis. Het verhaal staat voorde menselijke overmoed. Als de ze hoogmoed in de bijbel afgestraft wordt, zijn de mensen die aan de toren werken plots niet meer in staat om met elkaar te communiceren. Patti Smith ziet de aansla- gen op 11 September als een voorbeeld van het menselijkonvermogen omraet elkaar te communiceren. De tentoonstelling bestaat uit drie zalen. In de eerste zaal hangt het figuratieve werk van Smith uit de jaren zestig en vroege jaren zeventig. De tweede zaal beslaat een perio- de waarin ze steeds vaker gaat werken met teksten in haar schilderijen, deze wijze van werken mondt uit in tekeningen die geheel opgebouwd zijn uit teksten. In haar werken van na 11 September bewerkt ze afdrukken van een krantenfoto met teksten. Op in- drukwekkende wijze vouwt ze papieren vliegtuigen en bewerkt deze met de namen van de slachtoffers van de aanslagen. De tentoonstelling uit Pittsburgh is aange vuld met werken van bekenden van Patti Smith. Judy Linn, een Amerikaanse foto- grafe, heeft aan het begin van de jaren ze ventig een aantal ontroerende portretten van de kunstenares en haar vriend Robert Mapplethorpe, een beroemde Amerikaanse fotograaf, gemaakt. De mooiste aanvulling op het werk van Patti Smith is de installatie die is gebou wd voor de jurken van Ann De- meulemeester. De Belgische modeont- werpster heeft teksten uit de dichtbundel 'Woolgatherings* van Smith op de jurken van haar zomercollectie van 2000 gebor- duurd en de muziek van Patti Smith is vaak te horen tijdens haar modeshows. De tentoonstelling 'Strange Messenger: The work of Patti Smithis te zien in museum Boijmans Van Beuningen tot 21 november. door Vincent Wernke Als Patience Philips (Halle Berry) in het begin van 'Catwoman' op een onmogelijke richel van haar appartement klimt om een kat uit een benarde positie te redden, zie je eigenlijk al dat het niets kan worden met deze film. Deze sc6ne is zo ongeloofwaardig en, als ze uiteindelijk wordt gered door de toevallig passerende politieman Tom Lone (Benjamin Bratt), zelfs belachelijk. Toch kan het altijd nog erger, zoals de Franse regis- seur Pitof in de loop van 'Catwo man' bewijst. Drie schrijvers hebben aan het sce nario van 'Catwoman' geschreven. Veel fantasie hebben ze daar ech ter niet bij gebruikt, getuige het ui- terst simpele verhaaltje en de cli- chematige dialogen die de hoofd- personen uit hun mond laten ko men. Patience werkt als ontwerper bij een cosmeticabedrijf, dat op het punt staat een revolutionair middel tegen ouderdom op de markt te brengen. In opdracht van de arro- gante ijdeltuit George Hedare (Lambert Wilson) en diens vrouw Laurel Hedare (Sharon Stone) ont- werpt Patience een campagne om het middel in de markt te zetten. Per toeval ontdekt ze echter dat er iets niet in de haak is met het mid- del. Zo lang je het gebruikt maakt het zalfje inderdaad jonger, maar wanneer wordt gestopt met smeren heeft het desastreuze gevolgen voor de huid. Om te voorkomen dat zij dit in de openbaarheid brengt, wordt Patience vermoord. Door een mysterieuze gebeurtenis komt ze echter weer tot leven en heeft ze opeens de zintuigen en kracht van een kat. Vanzelfspre- kend gaat ze vervolgens achter de- genen aan die haar om het leven hebben gebracht. Halle Berry holt als Catwoman van de ene toevalligheid naar de ande re. Gebeurtenissen lijken soms zo- maar uit de lucht te vallen en voor je als kijker in de gaten hebt wat er gebeurt, zit je al weer in de volgen- de gebeurtenis. Pitof, pseudoniem voor Jean-Christophe Comar, is een zeer hippe filmmaker die dan ook alles uit de kast heeft getrok- ken om van 'Catwoman' een visu- eel spektakel te maken. Wellicht had een onsje minder daarbij beter geweest, want door de opeenvol- ging van gebeurtenissen in een ijzingwekkend snelheid wordt 'Catwoman' een soort ADHD-er varing. En helaas kan ook Halle Berry daar niet veel aan veranderen. Van de actrice die een Oscar won voor haar rol in 'Monsters Ball' is wei- nig meer over. In 'Catwoman' ac- teert ze niet, maar poseert ze voort- durend om de camera de meest wulpse poses te gunnen. Het strak- ke SM-pakje, dat een uitgebreide blik gunt op de blote buik en ronde vormen van Berry, doet de rest. Berry had er beter aan gedaan de Nederlandse film 'Minoes' te be- kijken. Aan Carice van Houten had ze een goed voorbeeld kunnen ne- men om te zien hoe je zonder veel poespas een kattenvrouwtje moet spelen. Van alle superheldenfilms die de laatste jaren over ons zijn uitge- stort, is 'Catwoman' met stip de minste. Zelfs het eindgevecht tus- sen Catwoman en de 'marmeren' Sharon Stone weet niet te overtui- gen. In het meesterlijke 'Batman' Returns' van Tim Burton had Cat- woman een bijrol. Wellicht was het beter geweest als het daarbij was gebleven. Want van deze 'Ca twoman' word je als kijker niet echt vrolijk. _.."x-.-.v.- "-V r f m m -- C 1 Connecting People 135 Pocket PC TOMTOM NAVK5ATOM 499 flffjtjf VAN CORRECT 125 169

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 25