maasstati Puur woongenot voor levensgenieters I J Het beste van twee werelden 1 Rel DE] post Meer woningen Afschaffen gebruikers- deel OZB jaar uitgesteld Rodenrijse Zoom trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accessoires verlichting NIEUWE www.denieuweharg.nl Start verkoop bijl 19 3262 ja oud-beijerland SCHIEDAM - In het voor- jaar van 2005 start Woon- plus Schiedam met de bouw van het exclusieve woon- complex De Nieuwe Harg, gelegen op een prachtige lo catie aan het Hargplein in Schiedam-Noord. Het com plex telt 45 ruime, comforta- bele en zeer luxe afgewerkte koopappartementen, die let- terlijk van alle gemakken zijn voorzien. Daarmee speelt de Schiedamse wo- ningcorporatie in op de groeiende behoefte aan woonruimte voor de 55- plusser. Nieuwbouw Luxe en comfort IJSSELMONDE - Twee pa- reltjes in het groen. Zo mo- gen de twee bijzondere en kleinschalige nieuwbouw- projecten aan de Heemtuin en de Kreekkade in het cen- trumgebied van de deelge- meente IJsselmonde zonder overdrijven wel worden ge- noemd. Heemtuin Kreekkade BERKEL EN RODENRIJS - Een nieuwe wijk en een nieuw leven. Je kiest voor verandering. Maar sommige dingen moeten blijven zoals ze zijn. Rodenrijse Zoom is een eigentijdse en gevarieer- de woonwijk in een omge- ving waar water en groen het beeld bepalen. Met alle rust, ruimte en voorzieningen om lekker te leven. Midden in Berkel en Rodenrijs. Op kor te, maar gepaste afstand van de Randstad. Afgeschermd, maar niet afgezonderd: Ro denrijse Zoom combineert het beste van twee werelden. 45 hoogwaardige en zeer luxe appartementen[ in een exclusief woon- complex, gelegen op een unieke locatie in Schiedam-Noord Prijzert van 222.500,- tot 399.000,- v.o.n. exclusief parkeerplaats iverplichte afname: huur of koop) 40 drie- en vierkameropportementen 5 fraaie penthouses 12 verschillende woningtypen Woonoppervlakte van 110 tot 150m2 Stallinggarage voor auto's Vele voorzieningen Ligging op eigen grond Voor meer informatie Zaterdag 4 September 2004 15.00- 17.00 uur op bouwlocatie - Hargplein - Schiedam 'De Nieuwe Harg is precies wat Schiedam-Noord nodig heeft' Anke Bodewes Makelaardij O.G. Scheepvaartweg 63, Schiedam PW T (010) 449 04 12 246 44 44 nvm Dupont ERA Makelaars Stadserf 32, Schiedam T (010) 426 81 35 In het eerste halfjaar van 2004 zijn er ruim 21.000 nieuwe woningen opgele- verd. Dat is acht procent meer dan in het eerste half jaar van 2003. Het aantal woningen waarvoor een bouwvergunning is ver- leend, was in het eerste half jaar negen procent lager dan in dezelfde periode vo- rig jaar. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. De stijging van het aantal opgeleverde wo ningen in het eerste halfjaar is voornamelijk in het eerste kwartaal gerealiseerd. In het tweede kwartaal van 2004 is de stijging ten op- zichte van een jaar eerder beperkt gebleven tot twee procent. In Zuid-Holland, Noord-Brabant en Overijs- sel is in het eerste halfjaar het aantal opgeleverde wo ningen het meest gestegen. In de eerste helft van dit jaar zijn er voor bijna 31.000 woningen bouwver- gunningen verleend. Dat zijn er bijna 3.000 minder dan in de eerste helft van vo- rig jaar. Alleen in de provin- cies Noord-Holland en Overijssel is een stijging waargenomen. In alle ande- re- provincies is in de eerste helft van 2004 voor minder woningen een bouwvergun ning verleend dan in dezelf de periode van 2003. Minister Zalm heeft de af- schaffing van het gebrui- kersdeel OZB met een jaar uitgesteld. Reden hiervoor is dat de minister er niet in ge- slaagd is voldoende compen- satiemogelijkheden voor de opbrengsten uit het gebrui- kersdeel OZB te vinden voor de gemeenten. Voor huurders en corporaties be- tekent dat dat er dus nog een maal een aanslagbiljet in de bus zal vallen. Aedes blijft bij de tweede kamer pleiten voor maxime- ring van het eigenarendeel van de OZB, om te voorko- men dat gemeenten bij af- schaffing van het gebrui- kersdeel de gederfde inkom- sten verhalen op de eigena- ren. Ze stuurt hierover een brief naar de Tweede Ka mer. Schiedam-Noord is in de loop der jaren uitgegroeid tot een volwaar- dige woonomgeving. Het uitge- breide voorzieningenniveau, het groene karakter en de uitstekende bereikbaarheid maken de wijk tot een ideale uitvalsbasis voor jong en oud. Geen wonder dat veel mensen, ook naarmate ze ouder worden, graag in 'het tweede cen trum van Schiedam' willen blij- ven wonen. „Helaas is er op dit moment in Schiedam-Noord een behoorlijk tekort aan seniorenwo- ningen, zowel met als zonder zorgvoorzieningen", aldus Eline Busser, Projectmanager Vastgoed van Woonplus. „Met De Nieuwe Harg bieden wij een heerlijke plek waar jonge, actieve senioren -zowel in als om hun woning- volop van het leven kunnen ge- nieten, maar waar zij ook op late re leeftijd prima kunnen blijven wonen. Zelfs wanneer zij meer zorg nodig hebben." De Nieuwe Harg wordt gebouwd op de locatie van het voormalige zorgcentrum De Harg. Busser: „Dit centrum voldeed niet meer aan de huidige wooneisen. Te kleine kamertjes, verouderde De Nieuwe Harg: 45 ruime, comfortabele en zeer luxe afgewerkte koopappartementen, die letterlijk van alle gemakken zijn voorzien. voorzieningen en te weimg (leef)ruimte. In eerste instantie hebben wij gekeken of het moge- lijk was om in het bestaande ge- bouw nieuwe woningen te ont- wikkelen. Toen dit niet haalbaar bleek, is besloten tot nieuwbouw over te gaan." De Nieuwe Harg bestaat uit drie delen: een vleugel met vijf woonlagen gelegen langs de Churchillweg, een vleugel met drie woonlagen langs de Hargsin- gel en daartussenin een ranke, ho- ge toren met twaalf verdiepingen. Onder het complex komt een af- gesloten parkeergarage voor de bewoners. Tegelijk met de bouw van De Nieuwe Harg zal ook het Hargplein een nieuwe invulling krijgen. Het plein wordt ruimer en toegankelijker van opzet, met ruime rijstroken voor parkeer- plaatsen. Ook de bomen, beplan- ting en verlichting op het plein worden verplaatst en waar nodig aangevuld. De Nieuwe Harg biedt een geva- rieerd woningaanbod voor zowel huur als koop. Het koopaanbod bestaat uit veertig appartementen en vijf penthouses met twee of drie slaapkamers, tuin of balkon, varierend van 110 tot 150 m2. Er zijn tien verrassende ontwerpen, zodat voor uiteenlopende woon- wensen een oplossing wordt ge- boden. „Kenmerkend voor de woningen in De Nieuwe Harg is de zeer luxe afwerking van alle ruimten", vertelt Busser. „Zo zijn alle woningen voorzien van een ligbad en luxe sanitair. Ook de keukens worden standaard zeer compleet opgeleverd en voorzien van hoogwaardige in- bouwapparatuur. Daarmee zijn de woningen, ook zonder meer- werk, buitengewoon comforta- bel. Wat niet wegneemt dat er na- tuurlijk altijd ruimte blijft voor individuele wensen." Opvallend is ook de ruime maatvoering van de woningen. Busser: „Er is ge- kozen voor heldere en overzich- tebjke plattegronden, royaal be- meten vertrekken en ruime door- gangen zonder dorpels, ook ge- schikt voor rolstoelen. Daarnaast zijn de woningen voorzien van onder meer zwevende dekvloe- ren, om de geluidsoverlast zoveel mogelijk te beperken." In De Nieuwe Harg zijn diverse voorzieningen aangebracht, die bijdragen aan een veibge en com fortabele woonomgeving. Zo is de parkeergarage dankzij het af- gesloten toegangshek niet toe- gankelijk voor onbevoegden. Ook is in het complex een huis- meester beschikbaar, die zich ontfermt zich over het beheer en dagelijks onderhoud van het ge- bouw. Verder is het gebouw voorzien van een videofoonin- stallatie, waarmee vanuit de wo- ning kan worden gezien wie er beneden aan de deur staat. Bo- vendien is in het gehele complex inbraakweiend hang- en sluit- werk toegepast. Daarmee voldoet De Nieuwe Harg aan de eisen ge- steld in het Politie Keurmerk Vei- lig Wonen. Heemtuin: centraal gelegen ten opzichte van het openbaar vervoer, het winkelcentrum Keizerswaard en een groot aantal andere voorzieningen. Het project aan de rand van het park Heemtuin, nabij de Reyer- dijk, wordt gerealiseerd door Pro- per-Stok Woningen B.V. Het pro ject omvat drie kwadrantvilla's met in totaal twaalf parkwoningen, tien herenhuizen en, afhankelijk van de keuze van de consument, circa dertig parkappartementen. Alle woningen en appartementen beschikken over een eigen par- keerplaats. De locatie wordt ge- kenmerkt door de centrale ligging ten opzichte van het openbaar ver voer, het winkelcentrum Keizers waard en een groot aantal andere voorzieningen. Het robuuste metselwerk van de kwadrantvilla's zorgt samen met veel glas en een fraaie serre voor een unieke woonbeleving. Op de begane grond bevinden zich een royale entree met niveauverschil, een inpandige berging, luxe keu- ken en een prachtige, lichte eetser- re met aansluitend een zeer ruim terras. De eerste verdieping biedt plaats aan een riante woonkamer en een dakterras. De tweede ver dieping bestaat uit een ouderslaap- kamer van 23 vierkante meter en een luxe afgewerkte badkamer. De derde verdieping heeft drie ruime slaapkamers. De herenhuizen worden in drie la- gen uitgevoerd. Op de begane grond bevinden zich de entree, eet- kamer met uitzicht over de voor- tuin en het park, inbouwkeuken en een royale woonkamer met schuif- pui naar de achtertuin. De eerste en tweede verdieping bieden plaats aan vier slaapkamers, badkamer en een inpandige berging. Op de ver schillende verdiepingen heeft men ook nog de mogelijkheid om de woning uit te breiden. Voor de parkappartementen heeft de koper keuze uit een groot aantal typen. Een riant drie- of vierkamer appartement, een vierkamer wo ning over twee verdiepingen of een compact tweekamerapparte- ment. Prachtige se;rres of terrassen zorgen voor een heerlijke plek om zowel van de zon als van het fan- tastische uitzicht over het park te genieten. De koopsommen voor het Heem- tuin-project zijn vanaf 175.000 eu ro v.o.n. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via telefoonnum- mer 010 - 413 70 50 of via het in- vullen van een formulier op de website www.parkheemtuin.nl. Zij worden dan op de hoogte gehou- den van de komende ontwikkelin- gen. Aan de Kreekkade realiseert J.P.G. Groenenweg Bouw B.V. negen woningen. Ook deze fraaie, groene lokatie kenmerkt zich door de cen trale ligging ten opzichte van het openbaar vervoer, winkelgebied Prinsenplein en op korte loopaf- stand wijkpark De Twee Heuvels. Het bouwplan bestaat uit drie blok- jesvantwee-onder-een-kapwonin- gen en een blok met drie-onder- een-kap woningen. Alle woningen hebben een berging en beschikken in iedere voortuin over twee op- stelplaatsen voor auto's. De twee- onder-een-kap woningen zijn mooie, ruime woningen op kavels grond varierend van 234 tot 292 vierkante meter. Op de begane grond bevindt zich de entree, toi let, een woonkeuken met een pla- fondhoogte van 3,30 meter, dubbe- le openslaande deuren naar de tuin en een grote bergkast onder de trap. Het zitgedeelte van circa 24 vierkante meter is ongeveer 80 centimeter verhoogd en geeft een perfect uitzicht over de Kreek en het park. Op de eerste verdieping bevinden zich drie ruime slaapka mers en een badkamer met ruimte voor een ligbad en een douche. De tweede verdieping bestaat uit een vrij indeelbare ruimte van circa dertig vierkante meter. Ook is hier een aparte ruimte voor de c.v., de mechanische ventilatie en de aan- sluiting voor de wasmachine. Op deze verdieping bevindt zich ook een groot dakterras aan de zonzijde met uitzicht over het park. De drie-onder-een-kap woningen zijn mooie tweelaagse woningen op kavels grond varierend van 240 tot 270 vierkante meter. Op de be gane grond bevindt zich de entree, toilet, een grote bergkast onder de trap, een open keuken en een woonkamer met dubbele deuren naar de grote achtertuin. Op de tweede laag bevinden zich drie rui me slaapkamers en een badkamer met ruimte voor een ligbad en een douche. De koopsommen voor het Kreek- kadeproject varieren van 220.000 tot 310.000 euro v.o.n. Voor in- lichtingen: telefoonnummer 078- 610 03 88 of via e-mail info@jpg- bouw.nl. Rodenrijse Zoom is een relatief kleinschalig nieuwbouwproject op korte afstand van de dorpskem van Berkel en Rodenrijs. Het eerste dat opvalt is het water in het plan: een groot deel van de woningen komt op 'wooneilanden'. Ookde ligging direct aan het toekomstige Land- scheidingspark haalt de natuur als het ware de wijk binnen. Het project is verdeeld in vijf klei ne deelgebieden, die elk door een ander architectenbureau worden ontworpen. Het resultaat is een mooie nieuwe wijk, met een geva- rieerd woningaanbod. Vrijstaande- villa's, twee onder een kapwonin- gen, diverse typen rijwoningen en appartementen. Verbindend ele ment is het karakter van de wonin gen: een nuchtere, Hollandse ar- chitectuur met een knipoog naar traditie. In deelgebied 1 komen vriendelij- ke villa's en twee-onder-een-kap- woningen. Een fraaie, groene laan is het eigentijdse spiegelbeeld van de historische lintbebouwing aan de Rodenrijseweg. Hier komen tien vrijstaande villa's en twintig twee-onder-een-kap woningen Ook komen hier vier zogenoemde- poortwoningen. Opvallend bij de architectuur van dit eerste deelge bied is het ingetogen kleurgebruik van bakstenen gevels in diverse rood- en bruintinten. Veelvuldige toepassing van puntdaken, soms haaks op elkaar geplaatst, geeft de woningen een vriendelijke uitstra- ling. Voor alle koopwoningen worden diverse opties ontwikkeld. Zo krijgen de vrijstaande huizen drie gevelvarianten en is het bij- voorbeeld mogelijk te kiezen voor een uitbreiding achter of aan de zijkant van de woning. In deelgebied 2 komen circa dertig stijlvolle eilandwoningen, die aan elkaar zijn geschakeld door een ga rage. Deze huizen liggen in een u- vorm, omgeven door water. Elk huis heeft daardoor uitzicht over het water. En bijzonder veel priva cy. De nuchtere architectuur van Loof Van Stigt geeft een flinke knipoog naar het verleden. Eigen tijdse woningen in een moderne vormgeving, maar wel met een au- thentieke sfeer. De sfeer ontstaat onder meer door de aanwezigheid van mooie geveldetails. Op ten Noort Blijdenstein Archi- tecten en Ingenieurs ontwerpen in deelgebied 3 ongeveer honderd eengezinswoningen in diverse ty pen. Beeldbepalend voor dit deel gebied zijn de diverse kapcon- structies, die de huizen voor het oog een heel ander uiterlijk geven. In alle gevallen staat een efficiente indeling van de leefruimten voor- op. Het aanbod in de deelgebieden 4 en 5 wordt gevarieerd. Deelgebied 4 en 5 worden aansluitend aan de andere deelgebieden ontwikkeld. Ook hier zal de sfeer passen bij het dorpse karakter van Berkel en Ro denrijs. In deze twee laatste deel gebieden van Rodenrijse Zoom komen diverse woningtypen: ge- schakelde huizen, rijwoningen en appartementen, zowel voor de ver koop als de verhuur. Voor meer informatie: www. rodenrijsezoom. nl Jf r

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 13