n Reis om de wereld met Wereldhavendagen t h Sterk 'The Village' heeft een verrassend einde DIVA'S DVD PAKKET maasstad BERGWEG 110, ROTTERDAM OffCorso gaatvoor het goede doel Expositie Dionne Warwick Woeradag 1 September 2004 ROTTERDAM - Liefheb- bers van scheepvaart en de haven kunnen van drie tot en met vijf September hun hart ophalen. Komend weekend staat de Rotterdamse haven in teken van de Wereldha vendagen. Dit weekend draait het in Rotterdam om de Wereldhavendagen ROTTERDAM - In het voile programma van de R'Uit- markt valt het niet mee om als culturele instelling op te val len. De vijf regiotheaters pre senteren zich daarom ko- mende zondag gezamenlijk op het speciale Arti Shock terras van de Associatie Rijn- mond Theaters. Naast de programmering van de ver schillende theaters, wordt ook aandacht gevraagd voor bijzondere en vemieuwende voorstellingen, die worden gepresenteerd onder de noe- mer Arti Shock. Onder de naam Arti Shock zijn in de Rijnmondtheaters dit nieuwe culturele seizoen bijzondere en vemieuwende voorstellingen te zien. ROTTERDAM - Wat is het toch heerlijk dat er nog film makers zijn die wars van alle rages hun eigen plan durven trekken. Die gewoon, als ze dat willen, een shot lang dur ven aanhouden in plaats van tweehonderd shots in een mi- nuut film te proppen. Die ac- teurs rustig laten spelen en niet anderhalf uur schreeu- wend en schietend over het scherm laten rennen. Zo'n filmmaker is M. Night Shyamalan, die met 'The Vil lage' weer een bijzondere film heeft afgeleverd. Actrice Bryce Dallas Howard speelt de rot van de blinde Ivy Walken zaterdag zaterdag 4 September rond 4 12.00 uur signeren Dionne Warwick en Laura Fygi hun SEPTEMBER meest recente DVD's in het L—J Correct CD/DVD Theater op de Bergweg 110 in Rotterdam. Tevens ontvangt u bij aankoop van de Correct Diva's-pakket een gratis toegangskaart (t.w.v. 62.50) voor het concert van deze top zangeressen op 5 September in de Doelen in Rotterdam, waar ook de huldiging van viervoudig medaille winnares op de Olympische spelen in Athene, Inge de Bruijn zal plaats vinden. MNCLUSIEF GRATIS toegangkaart voor HET CONCERT IN DE DOELEN (T.W.V. €62.50) CORRECT DIVA'S DVD-PAKKET ^Artnr. 282561 Schitterende 4 DVD pakket bestaande uit"Diva's Live", "Diva's Live '99", "Laura Fygi live at Northsea" en "An evening with Dionne Warwick". Inclusief gratis concertkaartje voor het optreden op zondag 5 September in de Doelen in Rotterdam. C0RRECTPRIJS ZONDAG 5 SEPTEMBER GE0PEND VAN12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag 5 September geopend van 12.00-17.00 uur DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR door Stefan Tieleman De Wereldhavendagen zijn dit jaar ingedeeld in vier hoofdonderdelen. Zo kan de maritiem liefhebber be- ter zijn bezoek aan het evenement afstemmen. Zo is er Wereldwijd, waar het wereldse aspect van de haven in beeld wordt gebracht. Op het onderdeel Wereldhaven kan de bezoeker genieten van de verschil- lende aspecten van de scheepvaart. Er kan een bezoek worden ge bracht aan de stands van binnen- vaartschippers, koopvaardijsche- pen en er worden zelfs excursies georganiseerd. Het derde onder deel is Wereldspektakel. De naam verraadt al een klein beetje de in- houd van het evenement. Om te la- ten zien dat de haven niet stopt bij containers en scheepvaart worden er verschillende demonstraties ge- geven. Dit jaar staan de Wereldhavenda gen in het teken van import/export. Duidelijk zal worden hoe talloze producten waar men dagelijks mee te maken heeft, in verbinding staan met de Rotterdamse haven. Ook het excursieprogramma speelt op dit jaarthema in. De organisatie wil bezoekers een 'wereldreis binnen Rotterdam' laten maken. Ook de andere evenementen op de We reldhavendagen zullen met dit jaarthema te maken hebben. Het havenspektakel kent dit jaar ook weer een paar noviteiten. Zo is er een demonstratie van de haven- onderneming Bonn&Mees in sa- menwerking met Red Bull. Neder- lands kampioen 'trial biking' zal op pontons van het eerder genoem- de havenbedrijf stunts uitvoeren op grote hoogte. Ook nieuw dit foto: Rob Kamminga jaar is de 'wereldreis in eigen stad', een excursie die de bezoeker meeneemt langs verschillende fruit overslagbedrijven in Rotterdam- Zuid. In het teken van de Wereldhaven dagen zullen de drie Rotterdamse maritieme musea het Waterstad Maritiem festival organiseren. Dit is een evenement waarbij de drie musea alles uit de kast trekken op het gebied van havengeschiedenis en scheepvaart. Bezoekers kunnen gedurende de havendagen een his- torische tocht volgen door het oude gebied van de haven. Hiermee worden de Leuvehaven, Oude Ha ven en Wijnhaven bedoeld. De be- doeling van het Waterstad Mari tiem festival is om de geschiedenis van de haven duidelijk te maken. De vraag hoe het vroeger ging, staat hierbij centraal. Zoals gebruikelijk staan de Ko- ninklijke Marine, het Havenbedrijf Rotterdam en de operationele dien- sten weer garant voor spectaculaire demonstraties tijdens de Wereld havendagen. Ook het havenbe- drijfsleven zoals P&O Ferries en de Nautische Dienstverleners zijn met bijzondere activiteiten van de partij. Bij Hotel New York zullen bergingsbedrijf Mammoet, Geve- ke, EMO en Ecoloss op imposante wijze demonstreren wat er zoal met lading moet en kan gebeuren. De Wereldhavendagen zullen ook wat verkeersveranderingen met zich meebrengen. Zo zal de Park- kade worden afgesloten. Tevens zal de wijk het Scheepvaartkwar- tier niet toegankelijk zijn zonder een geldig doorlaatbewijs. Ook op het gebied van parkeren zal er het een en ander veranderen geduren de het weekend van vier en vijf September. Zo zullen de parkeer- plaatsen naast het nieuwe Luxor Theater niet te gebruiken zijn. Ook de parkeerplaatsen van de Wester- kade zullen niet meer te gebruiken zijn voor het grote publiek. De or ganisatie raadt bezoekers aan voor- al met het openbaar vervoer naar het evenement af te reizen. ROTTERDAM - Als vervolg op de Ivorig jaar gehouden succesvolle avond Klub Berlijn vindt op zater- dag 4 September Klub Rotterdam plaats in OffCorso. De avond staat grotendeels in het teken van benefiet. Er vindt een veiling met unieke items plaats, waarvan de op- brengst wordt gebruikt voor het rea- liseren van een nieuwe speeltuin voor het Sophia Kinderziekenhuis. Daarnaast zijn er optredens van Rotterdamse muzikanten. De veiling bevat unieke stukken van diverse kunstenaars waaronder Segall, Willem Verburg, Lucky Trifonas, Luuk Bode en Roos de Ruiter. Daarnaast worden een aan- tal collector's items geveild, zoals een gesigneerde CD van Blof en een gesigneerde plaat van Ice-T. Ook is er een avondje uit in het nieuwe Luxor Theater te verdienen met een etentje bij de Euromast. Met het rad van avontuur vallen door middel van lootjes prachtige prijzen te win- nen. Er zijn optredens en een spec- taculair filmprogramma. Ook de modewereld is present. Acht VJ's strijden om de titel van beste Rotter damse VJ in 2004. De publieksjury kiest de uiteindelijke winnaar. De aanvang van de avond is om 20.00 uur. De entree bedraagt vijf euro (inclusief een lot voor het rad van avontuur). ROTTERDAM - Wereldmuseum Rotterdam aan de Willemskade 25, presenteert van 4 September tot en met 31 oktoberde galerie-expositie 'Tulp-a-moda, Ottomaanse textiel als inspiratiebron'. Moda is Turks voor mode. In het kader van een in- tercultureel onderwijsproject ont- wierpen 15 studenten van Neder- landse modeacademies Turkse en Ottomaanse textieldessins. De stu denten hebben verschillende cultu- rele achtergronden en levensstijlen zoals Kaap-Verdisch, Japans, Ne- derlands en Turks. Vanuit die ach tergronden hebben zij zich verdiept in de orientaalse kostuumgeschie- denis. Resultaat is een verzameling textieldessins, waaruit de dubbel- zinnige identiteit blijkt die voort- vloeit uit de ontmoeting van ver schillende culturen. Evenaar is op zondag 19 September een themadag gewijd aan mode met vertoning van een aantal documen- taires, lezingen, muziek van DJ's, stylingalaOrient(make-up,haaren kleding) en heerlijk eten. Wereld museum Rotterdam beschouwt de- ze expositie als een aansprekende vorm van cultuurontmoeting. Regiotheaters presenteren nieuw genre: Arti Shock door Vincent Wernke „Vorig jaar stonden we als Rijn mondtheaters voor het eerst geza menlijk op de R'Uitmarkt", ver- telt woordvoerder Sabine Maer- tens. „Toen hadden we een infor- matiestand waarin we aandacht vroegen voor onze programma's. We vonden dat echter te statisch en daarom hebben we nu in samen- werking met delicatessenwinkel Westerkaatje een terras ingericht. Dat staat in de buurt van het hoofd- podium op het Schouwburgplein, waardoor je vanaf het terras het programma kunt volgen. En on- dertussen informeren wij het pu bliek over onze programmering." De Associatie Rijnmond Theaters bestaat uit de vijf regiotheaters Het Kruispunt (Barendrecht), Fortis Theater aan de Schie (Schiedam), Isala Theater (Capelle aan den IJs- sel), Theater van Vlaardingen en De Stoep (Spijkenisse). Deze the aters werken al langer samen op het gebied van publiciteit en mar keting. „Samen hebje toch meerte bieden", licht Maertens dit initia- tief toe. „Met z'n vijven hebben we komend seizoen zo'n 650 voorstellingen. Als we ieder apart ons programma toelichten, valt dat amper op tijdens de R'Uitmarkt. Nu we dat samen doen, springt dat er beter uit en kun je ook meer. ..Bovendien", gaat ze verder. „Kunnen we gezamenlijk een gro- ter publiek bereiken. Als mensen een bepaalde voorstelling willen zien die in hun eigen theater is uit- verkocht, kunnen ze ook in een van de andere theaters terecht. Mensen zijn meestal wel bereid om daarvoor naar bijvoorbeeld Capelle of Spijkenisse te reizen, alleen weten ze soms niet dat die theaters daar zijn. Juist daarom presenteren wij ons gezamenlijk. Onder meer via onze website laten wij mensen zien welke voorstel ling wanneer en waar te zien is. Je kunt zoeken op theater, maar ook op datum en voorstelling. Daar- door wordt het nog gemakkelijker voor het publiek om een keuze te maken." De afzonderlijke theaters hebben ieder hun eigen publiek, maar ge zamenlijk kunnen ze nog meer mensen bereiken, weet Maertens. „Zeker als straks in februari 2005 het Oude Luxor Theater dichtgaat. Veel voorstellingen die nu daar te zien zijn, hebben dan geen plek meer in het centrum van Rotter dam. In het nieuwe Luxor Theater zijn toch vooral de wat grotere pro- ducties te zien. En je hebt natuur- lijk het Zuidplein Theater. Maar wij willen mensen erop wijzen dat ze dan ook in een van de regiothea ters terechtkunnen. Op die manier hoeven vaste bezoekers van het Oude Luxor Theater niets te mis- sen zolang dat theaters gesloten is." Naast gezamenlijke promotie heb ben de Rijnmondtheaters ook iets anders bedacht om het publiek nog beter te informeren over minder bekende, maar bijzondere voor stellingen. Onder de noemer Arti Shock worden uiteenlopende the- atervoorstellingen gepresenteerd van bekende of nog onbekende theatermakers, die uitblinken qua originaliteit en kwaliteit. Prikke- lend en vemieuwend theater zoals dat bijvoorbeeld ook te zien is op De Parade. ..Bijzondere voorstel lingen die in de bomvolle sei- zoensbrochures niet altijd opval- len. Wij willen mensen juist op de ze voorstellingen wijzen omdat ze vaak erg de moeite \yaard zijn. Daarom werd de verzamelnaam Arti Shockbedacht, die samen met het speciale logo (een waarschu- wingsdriehoek met een artisjok er- in) een soort keurmerk vormt voor dit genre theater. „Kiezen voor zo'n voorstelling is veelal een sprang in het diepe"weet Sabine Maertens. „Maar het kan alleen maar meevallen. En er is zo veel moois en bijzonders te zien. We hopen dat dit keurmerk mensen over de streep zal trekken om eens iets anders te gaan zien. Er vallen allerlei uiteenlopende vormen van theater onder, zoals toneel, mu ziek, dans, maar ook mime en zelfs poppentheater. Tijdens de R'Uit markt presenteren we een speciale Arti Shock brochure en ook via de website is de speciale selectie te vinden." „Uiteindelijk hopen we natuurlijk dat mensen, wanneer het bevalt, in de toekomst bij het zien van het Arti Shock logo weer voor zo'n voorstelling durven kiezen. En misschien dat zelfs andere theaters belangstelling zullen tonen voor deze verzamelnaam en het logo. Dat zou natuurlijk helemaal mooi zij n, dat Arti Shock echt een nieuw genre wordt." De Associatie Rijn mond Theaters is zondag tijdens de R'Uitmarkt te vinden op het Ar ti Shock terras, waar onder het ge- not van een artisjok of een van de diverse artisjokgerechten en een koel glas wijn, tevens genoten kan worden van de artiesten op het hoofdpodium. Voor meer infor- matie over de regiotheaters en Arti Shock kunt u terecht op de websi te: www.rijnmondtheaters.nl. door Vincent Wernke De in India geboren maar in Ame- rika opgegroeide filmmaker M. Night Shyamalan werd in 1999 zo'n beetje heilig verklaard in Hol lywood en de rest van de wereld. In dat jaar verscheen het door hem geschreven en geregisseerde 'The Sixth Sence' in de bioscopen. De ze film stond al snel bekend als 'de thriller met dat bizarre eind'Ieder- een had het erover, maar niemand kon precies uitleggen wat die bi zarre wending inhield. Je moest hem maar zelf gaan zien, want als je al wist wat er ging gebeuren, keekje heel anders naar 'The Sixth Sence'. Ook in zijn daaropvolgende film 'Unbreakable' had Shyamalan aan het eind een verrassing in petto. En na, het overigens tegenvallende, 'Signs' was definitief duidelijk dat Shyamalan geen doorsnee films maakt. Hij heeft een voorliefde voor bovenaardse zaken. En bij het maken van zijn films trekt hij zijn eigen plan. De snelle MTV-achtige montage die het helemaal is in Hollywood, is aan Shyamalan niet besteed. Ook lijkt hij zijn acteurs te vragen zich vooral in te houden bij het spelen. Zijn acteurs zwijgen veel en krijgen in lange shots de ruimte om echt te acteren in plaats van te poseren voor snelle shots. In zijn nieuwe speelfilm 'The Vil lage' is het niet anders. Deze film speelt zich af in het Pennsylvania aan het eind van de negentiende eeuw. De bewoners van een zeer afgelegen dorpje aan de rand van een bos leiden een rustig bestaan. Ze hebben geen contact met de buitenwereld en de buitenwereld niet met hen. De inwoners van de- ze hechte gemeenschap komen hun dorpje zelfs helemaal niet uit. In het bos is het immers niet pluis. Daar leven vreemde, mysterieuze wezens, die de dorpsbewoners met rust laten, zolang ze zich maar niet in het bos vertonen. De jonge (en zwijgzame) Lucius Hunt (Joaquin Phoenix) heeft zo zijn eigen idee over de regels van de gemeenschap. Hij vraagt aan de mensen die het voor het zeggen hebben, de ouderlingen, toestem- ming om door het bos richting stad te trekken om medicijnen te halen die van levensbelang kunnen zijn voor de bewoners van het dorpje. Toestemming krijgt Lucius niet. Snel daarna vallen de wezens het dorpje enkele malen binnen. Luci us heeft inmiddels trouwplannen met de blinde Ivy Walken (Bryce Dallas Howard). Dan slaat het noodlot toe. Lucius wordt door een dorpsgenoot neergestoken en Ivy dient het verzoek in of zij in de stad medicijnen mag gaan halen voor hem. Zij krijgt uiteindelijk toestemming en ontdekt in de bui tenwereld een bizar geheim. Aan het eind van 'The Village' heeft M. Night Shyamalan ander- maal een verrassende wending voor zijn publiek in petto. Het is zo'n beetje zijn handelsmerk ge- worden. Maar voor het zover is, bouwt hij in zijn bekende trage tempo zijn verhaal op. Hij speelt met zijn publiek en gebruikt hierbij onder meer surrealistische thriller- elementen. 'The Village' afftche- ren als thriller is niet helemaal te recht, daarvoor speelt het thriller- element een te kleine rol. Het is so- wieso moeilijk om deze film in een hokje te stoppen. Daarom is het niet verwonderlijk dat de distribu- teur in de promotie wel de nadruk legt op het thrillerelement. Daar- van kent het publiek hem immers en dat verkoopt daarom gemakke lijker. Zeker is wel dat M. Night Shyama lan een vreemde eend in Holly wood is. Ondanks dat hij met ster- ren werkt, in deze film onder meer William Hurt en Sigourney Weaver, maakt hij geen standaard Hollywoodfilms. 'The Village' is zeker niet zijn beste werk, maar dan nog is deze film vele malen be ter en origineler dan wat we door- gaans uit Hollywood voorgescho- teld krijgen. Alleen daarom moet een filmmaker als M. Night Shyamalan gekoesterd worden in deze tijd, waarin steeds meer films op elkarr gaan lijken. LIVE BIJ CORRECT DI0NNE WARWICK LAURA FYGI null\H I Hi ii li\* HtiiMrt Sc. tofjuM 79*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 17