Lzmti maasstad woj jfe mm ©y 'mm fe 'iq52 i; iV x V1 v WlStf of S a Florale expositie in achttiende- eeuws pand Open Ateliers Theater opent seizoen op nieuwe manier x 1 Opent 17 September haar deuren! [Otl Vw maasstad kerk maasstad ii weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Wat kun je nog meer met bloemen doen, behalve ze in een vaas zetten? Veel, heel veel. En- kele mogelijkheden zijn ko- mend weekend te zien en te ruiken op de expositie Bloe men Kunst aan de Haven. In een prachtig en statig acht- tiende-eeuws pand wordt getoond wat florale kunst is. Meesterbinders en cursisten van het Holland Accent uit De Lier demonstreren wat zij met een bloemetje, takje en andere materialen zoal kunnen doen. Van hele klei- ne bloemsieraden tot levens- grote constructies. e-Rotterdam in uitvoering www, ro iter dam, ni SCHIEDAM - De beste nazit van Nederland en program- meur Peter Mulder van het Theater a.d. Schie had hem bijna gewoon overgeslagen. Het is dat enkele aanwezigen er bijna om smeekten, want de tijd liet het eigenlijk niet toe. Het was afgelopen zon dag dan ook een gekkenhuis bij de drie rondleidingen die er werden georganiseerd in het Schiedamse theater. Ter- wijl er vanuit gegaan was dat half Schiedam bij de hoge temperaturen van die dag lekker op een terrasje zou zit- ten, kwamen er juist ver over de honderd mensen een kijk- je nemen achter de schermen. Ze lieten zich van alles ver- tellen over de zaal, het toneel en gelukkig ook die artiesten- foyer. u Openingsweekend 17 en 18 September: 10% KORTING op de gehele WINTERCOLLECTIE! SCHIEDAM - De Nationale Orgeldag staat zaterdag 11 Sep tember op de agenda. Evenals vorig jaar zullen weer honder- den kerken hun deuren openen en zullen organisten hun orgels demonstreren. Het orgel van de De Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB-Schiedam aan de Westvest 90-92 wordt oml4.00 uur bespeeld. Na afloop is er gelegenheid het orgel te bezichtigen. Percussie Disco voor kids Ruilbeurs EHBO 55-Plus Graauwe Hengst Passage TR^ACK II r -1 peiilShoes BRA&eez. «">s Timberland Zt MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur:ds. G. de Lang Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo> 10.00 uur, ds. W. van de Vegt. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds. J. van de Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: ds. W. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. ds. C.J. van de Drift. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur: pas tor P. van Tilburg. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur, ds. D. Timmerman en 16.30 uur, ds. E. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. T. Zevenbergen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 11.00 en 17.00 uur, ds. N. van de Want, wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KA NTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: T^lefoona090^M°20299Sda^')'a<' (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- van derKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., ^^^^^^iejjetreffende^iuteur^^^^^ Woensdag 8 September 2004 Bloemen Kunst op de Haven door Frank Willemse Zeventien leerlingen en docenten werken dit jaar mee aan de 'vege- tatieve constructies'die de comple te benedenverdieping - zo groot als een balzaal - van het monumentale pand bestrijken. Maar ook de tuin, een half voetbalveld groot, zal met florale beelden worden opgesierd. Daar kan op adem worden geko- men met thee of koffie en de klein- tjes kunnen daar naar hartelust ren- nen. Bloemen Kunst op de Haven is al enkele jaren een succes, meer dan duizend toeschouwers die van heinde en verre naar Schiedam ko- men. Waar tegelijkertijd in het centrum de Open Ateliers en de Open Monumentendag wordt ge- houden. Hoe ontstaat nu florale kunst? Niet het traditionele Biedermeiertje of rozen in een vaas maar het bloem- schikken als kunstvorm. Het is het combineren van meest natuurlijke materialen met de pracht van bloe men. Creatief werk waar durf en concentratie voor nodig is. De laat- ste jaren zijn bamboe en grassen bij het bloemschikken in de mode. Bijvoorbeeld de Drasena met ste- len die in vormen worden gedwon- gen en worden opgeschikt met kleurrijke bloemen. Deze vormen zijn bij een goede bloemist kant en Jose Remmerswaal (rechts) en Hiska Wiersma bereiden momenteel de expositie voor. „Je probeert Stengels te vouwen, te vlechten, te knopen of met andere materialen te combineren. Het resultaat is een prachtige boeketvorm dat als decoratie of kunstwerk overal kan staan. Dat is wat de expositie wil tonen.Foto Roger van der Kraan klaar te koop. Bevredigender is het om zelf met dit materiaal aan de slag te gaan. „Neem nu speergras, een prachtig soort onkruid. Je pakt een Stengel en gaat er mee experi- menteren. En dat kan heel ver gaan", ver- tellen twee cursisten, Jose Remmerswaal en Hiska Wiersma, die de expositie voor- bereiden. „Je probeert de Stengel te vouwen, te vlechten, te knopen of met andere materialen te com bineren. Het resultaat is een prachtige boeketvorm dat als de coratie of kunstwerk overal kan staan. Dit is wat de expositie wil tonen." De expositie belooft heel divers en uiteenlopend te worden. Met kunstwerken van hele kleine sieraden tot aan levensgrote bo- men die de hal aankleden. Buiten staan de objecten die vaak groot en massief zijn en die dus ook tegen weer en wind bestand zijn. Binnen zijn zelfs plantaardi- ge kledingstukken te vinden die als lichaamsdecoratie ook echt draagbaar zijn. Maar ook zui- len van bam boe en de reus- achtige beren- klauwen van meer dan twee meter hoog. Vorig jaar viel een kroonluchter op gemaakt van takken. Het was ongetwijfeld een de blikvangers. En op de schouw staat de uit oes- terschelpen opgebouwde 'Hoorn des Overvloed'. Het thema van de Open Monu mentendag in Schiedam is 'Oude luister, restauratie onder de loep'. Hierbij willen de bloemschikkers aansluiten met hun thema 'de din- gen die voorbij gaan'. De arran- gementen, corsages en construc ties zullen raakvlakken vertonen met restauratie, revival en reno- vatie. Bloemen Kunst op de Haven. Za- terdag en zondag 11 en 12 Sep tember van 10.00 uur tot 17.00 uur op de Lange Haven 73 in Schiedam. Gratis toegang. SCHIEDAM - In Schiedam is er zaterdag en zondag voor de zeven- de maal de Open Atelierroute waarin 39 Schiedamse kunstenaars in hun werkruimte aan de slag zijn te zien. Meestal in panden in het centrum zoals in 't Paard op de Hoogstraat, galeries op de Dam of historische panden aan de Lange Haven. Vergeet niet dat ook in de Gorzen en in West kunstenaars hun deuren open hebben staan. Routekaarten zijn af te halen bij Pand Paulus. Rotterdam investeert in wonen, werken en welzijn met informatie- en communicatietechnologie (ICT) als hulpmiddel. Deze e-ladder houdt u op de hoogte van actuele gebeurtenissen op dit gebied. 01.09.2004 De stad moet goed bereikbaar zijn met de auto Dat is de mening van Wethouder Hulman. Hij wil een goede doorstroom van het verkeer en hoort graag waar zich knelpunten voordoen. Wat is uw mening? Ga met de wethouder in gesprek op het Stadsdebat op internet. 20.09.2004 13.00 - 17.00 uur Meer inzicht in uw klanten, meer rendement De invoering van een CRM(-sys- teem) om uw klanten te benade- ren is alleen zinvol als het iets toevoegt. Maar hoe weet u of het wat oplevert? Hoe haalt u er rendement uit? Ook zinvol als u al een systeem heeft. Kosten: Gratis, i.s.m. Capgemini. Inschrijven via: www.digitalport.nl 23.09.04 9.00 - 12.00 uur Workshop Open Source Software U heeft wel eens gehoord over Open Source Software, maar er nog nooit echt mee gewerkt? Dan is nu uw kans dit uit te proberen. Deze software kan kosteloos door uw bedrijf worden gebruikt. Het levert een forse besparing op uw ICT-uitgaven Kosten: 95,- Inschrijven via www.digitalport.nl Meer informatie over bovenstaande onderwerpen vindt u op: Gemeente Rotterdam Even lekker onderuit op de blauwe artiestenbank door Karin Moerman Een bordje aan de muur van het ar- tiestenwalhalla in het Schiedamse theater. Een kopje thee of koffie voor vijftig cent. Geroezemoes in de groep die wordt rondgeleid: „Zouden ze die artiesten nou wer- kelijk voor koffie en thee laten be- talen?" Dan een kijkje in een van de vijf kleedkamers. Een strijkijzer staat er wat verloren bij en in de hoek staat een opklapbed. Het ziet er fris uit, in lichtblauw en beuken en natuurlijk heel veel theaterlicht- jes om de spiegels. Ook aan uit- zicht ontbreekt het niet. De arties- tenfoyer en kleedkamers bieden zicht op Proveniershuys en oud- Schiedam. Best gezellig. Dan gaat de groep weer talloze trappen naar beneden om uiteinde- lijk uit te komen bij het toneel. Er volgen technische gegevens: een toneelopening van 14 bij 7 meter en een orkestbak van honderd vier- kante meter waar wel zestig Ne- derlandse orkestleden in kunnen. „Maar heb je een Russisch orkest dan stoppen ze er gerust negentig man in", verklapt de program- In de theaterzaal werden de aanwezigen getracteerd op een waanzinnige licht- en geluidsdemo, in 24 uur bedacht en uitgevoerd door Jordy en Sven van de techniek. Foto Roger van der Kraan meur, die een vermakelijk praatje kan houden. Dan komt er nog een vraag uit het publiek. „Waarom heeft het theater geen lift? Voor oudere mensen is het lastig om al die trappen te nemen, zeker omdat er ook nog eens een leuning ont breekt. Mulder maakt meteen dui- delijk dat een lift er nooit zal ko men. „We hebben net na heel veel gedane moeite, na zes jaar, de toe- zegging gekregen van de gemeente dat er voor de medewerkers achter een lift gaat komen. We hebben daar ook geen lift en sommige ou dere artiesten willen hier gewoon niet komen omdat ze al die trappen niet meer redden. Maar het aantrekken van artiesten, daar heeft het theater over het alge- meen niet al te veel moeite mee. „Ze vertroetelen als ze net begin- nen, dan heb je daar later als ze groot zijn geworden alleen maar profijt van", licht Mulder een van zijn geheime wapens toe. „Neem maar Youp van 't Hek, die neemt na het inwerken rond een uurtje of vijf al zijn medewerkers en ons mee om even een hapje te eten, ge woon omdat ie dat gezellig vindt voor de voorstelling en omdat hij waardeert dat we er voor hem wa- ren toen ie net begon en de zalen niet allemaal vanzelfsprekend vol- stroomden." Waarom er geen giga-producties als Titanic in Schiedam worden getoond, wordt ook uitgelegd. Het duurt namelijk drie dagen om het hele circus van techniek en decor voor een voorstelling Titanic op te bouwen. De voorstelling moet daarnaast voor minimaal vijf avon- den worden geboekt en dan is het theater met zijn 702 stoelen veel te klein, ook al geldt het als 'grote zaal'„Dat is voor ons gewoon niet op te brengen, die kosten krijgen we er nooit meer uit"vertelt Mul der. „U kijkt misschien wel eens naar uw kaartje en denkt: nou, veertig euro, is dat niet een beetje veel Maar ik zal u vertellen: we zijn blij als we als theater op het eind van het jaar op nul uitkomen. In principe is een theater altijd ver- liesgevend, of je moet het over een Luxor of Carre hebben." AttMMrsv ORIGINALS /V iAZIWRMNfi. Korte Hoogstraat 25A Vlaardingen tel. 010 - 4341000 SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt vrijdag 10 September een workshop percussie gehouden onder de bezielende leiding van Kofi Ayivor van 20.00 tot 21.45 uur. Er zijngenoeg instrumenten aanwezig. Voormeer info: 473 72 53. SCHIEDAM - Een kinder- en tie- nerdisco wordt zaterdag 11 Sep tember georganiseerd in wijkcen trum De Erker. Dekinderdisco (6- 11) is van 18.30 tot 20.00 uur en de tienerdisco (12-16) is van 20.30 tot 23.00 uur. Voor deze disco is wel- legitimatie verplicht. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek aan het Heijer- mansplein wordt zondag 12 Sep tember een ruilbeurs gehouden. Aanvang is 13.00 uur en de toe- gang is gratis. SCHIEDAM - Bij EHBO Vereni- ging St. Liduina gaan de lessen eind September weer van start op de donderdagavond in De Ark aan het Hargplein. De kosten bedragen 120 euro, all-inclusive. Voor in schrijven: 470 63 03. EHBO Ne derland Vereniging Kethel gaat 22 September met de opleiding begin- nen op woensdagavond in De Stuurhut aan het Nijhoffplein. Kosten van deze cursus zijn 125 euro, all-inclusive. Voor aanmel- den: 426 41 30. SCHIEDAM - In dienstencentrum Oost kunnen dinsdag 14 September kaarten worden gemaakt van- afl4.00 uur. Dinsdag 28 September is er een creatieve ochtend in De Woudhoek vanaf 10.00 uur. Al leen de materiaalkosten moeten worden betaald. Inschrijven kan tot en met 21 September. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst treden donderdag 9 September vanaf 22.00 uur Dirty Dick The Inflatables op, een nieuwe band met oude bekende zoals Dick en Marcel van Trio Bil- naad en Pieter van Trio Hache. Vrijdag 10 September vanaf 21.30 treden de Flanders op, een Psycho- billy band uit het voormalige Oost- Duitsland Bad Reputation uit Keulen. Zaterdag 11 September speelt Terlenka feestelijke covers uit Schiedam en omgeving. SCHIEDAM - Passage, een chris-1 telijk maatschappelijke vrouwen- beweging gaat weer starten met de maandelijkse thema-avonden in De Stuurhut aan het Nijhoffplein 21Het seizoen start op donderdag 16 September met Bastiaan Gerrit van der Wal die van alles komt vertellen over glasblazen. Hij geeft ook een demonstratie. Alle vrou- wen uit Schiedam kunnen langsko- men en de sfeer proeven. Meer in fo via nummer 470 89 48. Broersvest 115b 3111 EE Schiedam Tel: 010 - 246 97 42 OPENINGSTIJDEN: Di - VR VAN 9.30 TOT 17.30, ZA VAN 9.30 TOT 17.00 DONDERDAG AVOND VAN 19.00 TOT 21.00 CfflTIFETTI fwi'lUQ. CAB MAG tdVS -xsr*sxr w GEOX De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 30 augustus tot 6 September zijn binnengekomen. Meer dan gemiddeld aantal klachten over vliegverkeer Afgelopen week kwamen bij de meldkamer van de DCMR opvallend veel klachten binnen over geluidsoverlast van vliegverkeer. Ruim 300 keer belden daarover vooral inwoners uit de omliggende gemeenten van Rotterdam Airport naar de meldkamer. Met in totaal 621 klachten kwamen er vorige week sowieso veel meer klachten binnen dan het gemiddelde van dit jaar van 340 per week. Op vrijdag 3 en zondag 5 September waren er pieken van respectieveiijk 80 en 75 klachten. Een deel van de 80 klachten van vrijdag werden ver- oorzaakt door een Fokker 50 van de Vlaamse Luchtvaart Maatschappij (VLM), die vanuit Rotterdam Airport piloten opleidt. Een landende Boeiing 707 veroorzaakte elf klachten en ook de grote airbussen met vakantie- gangers uit Turkije zorgden voor de nodige geluidsovertast, De 75 klachten op zondag werden gemetd tussen zeven uur*s morgens en elf uur's avonds. Het was een drukke dag met meer dan 200 verschillende vluchten. Er waren geen bijzondere omstandigheden of het zou het mooie weer moeten zijn, waardoor veel mensen hun vrije tijd buitenshuis doorbrachten. Zondag kwamen ook klachten binnen over de activiteiten op de Wereldhavendagen. Deze klachten gingen met name over de helikopters die boven de havens vluchten uitvoerden en over het lawaai van verschillende festiviteiten en de horeca. Klachtengolf met onbekende oorzaak Vrijdagmorgen 3 September ontving de meldkamer tussen kwart voor negen en half twaalf 35 klachten over een benauwende stank van olie en gas. De meeste klachten kwamen uit Maassluis, een enkele uit Maasland. De uitrukdienst van de meldkamer heeft in samenwerking met de afdeling Gevaarlijke Stoffen van het Havenbedrijf Rotterdam een onderzoek ingesteld. In Maassluis was de aardolielucht toen nog maar vaag te ruiken. De bran van de overlast was daardoor niet meer te achterhalen. Op basis van de windrichting van dat moment moest die in het oostelijk Europoortgebied liggen. De DCMR heeft de bedrijven in dat gedeelte een fax gezonden met het verzoek een nader onderzoek op hun bedrijfs- terreinen in te stellen en de resultaten van dit onderzoek naar de meldkamer terug te koppelen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 15