Schiedam vier dagen vol van films, fil monumenten, beeldende kunst en h stad Open Monumentendag Proef het Leven van het Stadse Wonen Kloon informatie entrum Gemeente Schiedam ru h v /.Y/A Colofon aan 4, Het tweede weekend van September is Schiedam op haar best. In stegen, aan bruggen en op doeken van schepen worden films en video's vertoond, monumen ten en ateliers zetten de deuren wagenwijd open en er is veel aandacht voor haar, bloemen en wonen in Schiedam. Donderdagavond 9 September begint het feest- weekend met Kijk Haar! en Stad Als Film, gevolgd door onder andere DOEK!, Open Monumentendag en Open Ateliers. Open Monumentendag Zaterdag 11 September 11.00-15.00 uur Locatie: (bouwterrein) Land van Belofte Broersvest, SCHIEDAM www.WoneninSohiedam.nl Het Woon Informatie Centrum (WIC) houdt op zaterdag 11 September een themadag voor woningzoe- kenden in Schiedam. Onder het motto 'Proef het Leven van het Stadse Wonen!' vin den tussen 11.00 en 15.00 uur allerlei activiteiten plaats. De themadag vindt plaats op een locatie in het hart van de stad, namelijk op het (bouw terrein) Land van Belofte, Broersvest. Hier kan men kennisnemen van de mogelijk- heden op het gebied van de woningbouw in Schiedam. SCHIEDAM Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl PUBLIC ATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 37, Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 -Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Stadserf 1 www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: A116en voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Postadres: Bezoekadres: Het project Kijk Haar! bestaat uit ten- toonstellingen en activiteiten die in het teken staan van haar en haardracht. Donderdag 9 September opent wethouder Hans Meijer om 19.00 uur in Artoteek Schiedam Kijk Haar! met de openstelling van de tentoonstelling Ramses was rood- blond die ook voor een deel te zien is in gaierie 300procent. Tot en met 23 okto- ber is de tentoonstelling te bezichtingen en organiseren wijkcentra speciale haarda- gen met onder andere workshops haar- vlechten en foto's van en door wijkbewo- ners. Bovendien wordt iedereen opgeroe- pen een haarlok af te staan. Kunstenaar Huub Vinken maakt namelijk per wijk een groot penseel van het haar van bewo- Stad Als Film Donderdagavond begint om 20.00 uur ook Stad Als FUm. Op historische locaties rond de Korte en Lange Haven verrassen filmma kers en videokunstenaars bezoekers met bij- zondere projecties. Een compilatie van de Dracula-klassieker Nosferam wordt voorzien van een nieuwe soundtrack door Urbi et Orbi, de Openluchtbioscoop draait The French Connection en Evil Dead en er is een programma waarbij de Schiedamse filmma ker Jan Schaper centraal staat. Ook worden veel video's vertoond waarbij muziek een belangrijke rol speelt en zijn er op verrassen- de plekken korte video's en animaties te zien. Theatergroep Els inc. speelt scenes uit het toneelstuk Kasimir en Karoline van Odon von Harvath in de Stadstimmerwerf. Nosferatu bij Stad Als Film Kijk Haar DOEK! Vrijdag 10 en zaterdag 11 September is het genieten van DOEK!Voor het vijfde achter- eenvolgende jaar bieden de zeilen van antie- ke binnenvaartschepen twee dagen filmple- zier. De films hebben dit jaar het thema crazy machinerie, maar ook wordt het beste van de Nederlandse animatie vertoond en vinden diverse kunstprojecten plaats. Achter de ramen van een historisch pand op het Spinhuispad toveren kunstenaars van de film- werkplaats Rotterdam een onderwaterwereld tevoorschijn en videokunsternares Marjan Laaper zet een bijzondere installatie neer bij de Oude Sluis. Bovendien is er bij de Appelmarktbrug op de Lange Haven een drijvende boksring, waar de mooiste boks films te zien zijn en de Schiedamse dichter en bokser Wim de Haan commentaar geeft, terwijl de pupillen van Boksschool Wim de Haan zich laten gelden in de ring. Kunstenaars in beeld Ook kunt u dit weekend een bezoek bren- gen aan de ateliers van Schiedamse kunste naars. Zowel op zaterdag 11 als op zondag 12 September kunt u tijdens Open Ateliers kennismaken met de kunstenaars en hun werk. Het kopen van kunst bij de deelne- mers van Open Ateliers is dit weekend extra voordelig. Gemeente Schiedam geeft aan particulieren een korting van vijftien procent op alle aankopen bij Schiedamse kunstenaars. Bovendien krijgen deze kopers een Open Ateliergeschenk gemaakt door Henny van Leeuwen. In Pand Paulus is een over- zichtstentoonstelling met werk van verschil- lende deelnemers. Ook vindt zaterdag en zondag Bloemen Kunst op de Haven plaats in een achttiende-eeuws pand aan Lange Haven 73. In de 'beeldentuin' staan objec- ten die tegen weer en wind bestand zijn. Daarnaast zijn plantaardige kledingstukken en lichaamsdecoraties gemaakt van bloemen en kunt u genieten van demonstraties. Tijdens September in Schiedam worden veel evenementen en activiteiten georganiseerd in Schiedam. Elk weekend is gevuld met uit- eenlopende evenementen. Op het program ma staan onder andere Stad Als Film (9 Sep tember), Kijk Haar! (9 September t/m 23 oktober), DOEK! (10 11 September), Open Monumentendag (11 September), Open Ateliers (11 12 September), sympo sium De Dood voor Ogen (18 September) en de Brandersfeesten 24 tot en met 26 September). Meer activiteiten en informatie vindt u op www.schiedam.nl DOEK! in de binnenstad van Schiedam Op zaterdag 11 September vormt het historische centrum van Schiedam het decor voor tal van activiteiten rond de Open Monumentendag. Alvast een voorproelje: Optredens straatth eater Jan en Kaat Het Schiedamse poppentheater Jan en Kaat speelt alleen vandaag" 't Spul van Joncker Fransschenoorloch". Temidden van de oorlogsdreiging, legers en dronkemansgelal komt in 1489 een prachtige romance tot bloei... Expositie archeologjsche vondsten 'Land van Belofte' De resultaten van het archeologisch onderzoek, dat voorafgegaan is aan de beoogde nieuwbouw nabij de Broersvest, zijn hier samengebracht. De vondsten, waaronder kannen en een koekenpan uit de 14de eeuw, zufien op de tentoonstelling te bewon- deren zijn. Boekdrukkerij bij Bruno Cauwe, Walvisstraat 6 Bruno Cauwe toont tijdens de Open Monumentendag het specialisme van zijn drukkerij: de principiele boekdrukkerij. Hij laat zien hoe dit procede, de oudste druktechniek, 'met zijn tijd mee kan gaan'. Pannenkoekenterras en rondleidingen Molen de Walvisch... ...maar ook een foto-expositie die laat zien hoe De Walvisch na de verwoestende brand in 1996 weer in oude glorie is hersteld. Expositie werkzaamheden Restauratiewerkplaats, Elzensteeg 2 Een buitenkansje tijdens de Open Monumentendag: in de Restauratiewerkplaats is dan net begonnen met het bouwen van de kap van de nieuwe molen De Nolet. Bezichtiging Molen De Drie Koornbloemen Kersverse bewoner en vrijwillig mol 'zijn' molen open voor het publiek. Kersverse bewoner en vrijwillig molenaar Rens Franken stelt dit jaar voor het eerst iet publie Rcstauraties is het thema van Open Monumentendag Fotografie: Sjef van Dtrin Optredens zakkendragersgilde St. Anthonis De leden van het gjlde St. Anthonis laten het oude ambacht van zakkendrager herleven bij restaurant de Mouterij. Expositie 'Rotte kiezen' In de feesttent op het Land van Belofte zijn 'rotte kiezen' in beeld gebracht: plekken in de stad waar de tand des tijds in de loop der jaren had toegeslagen. Meer informatie en een overzicht van alle verdere activiteiten tijdens de Open Monumen tendag is te vinden in het programmaboekje, verkrijgbaar bij o.a. Stadswinkel en VW, of op www.schiedam.nl Presentatie vaa nlcuwbouwprojecten in Schiedam Aanbod bestaande woamgen van Schiedamse makefaars 1e paai land van Belofte om 14:00 uur door wethouder A.H, de Swart live muziek. informatlemarkt 55* wonen rr, mm! Schiedamse makelaars, woningcorporatie Woonplus en projectontwikkelaars presen- teren zich gezamenlijk op 11 September. Er is informatie verkrijgbaar over alle nieuw bouw- en verbouwprojecten, die ten zui- den van rijksweg A20 in Schiedam op stapel staan. Daarnaast is er ook een totaal- overzicht van het aanbod van bestaande woningen. Tijdens deze themadag krijgt de bezoeker dus een goed beeld van de verrassende en aantrekkelijke woonstad waartoe Schiedam zich ontwikkelt. Op deze themadag 'Proef het Leven van het Stadse Wonen!' wordt tevens het startsein gegeven voor de verkoop van de woningen aan de Nieuwe Haven. In de tent van het WIC kunnen belangstellenden zich hiervoor insclirijven. Daarnaast slaat wethouder A.H. de Swart (coordinerend wethouder Binnenstad) die middag om 14.00 uur de eerste paal voor de bouw van de woningen op het Land van Belofte. Deze handeling is een stap in de goede richting om het aanzien van het centrum te verbeteren. De vorderingen op dit gebied zijn zeker merkbaar tijdens rondritten die het WIC op 11 September verzorgt langs verschil- lende nieuwbouwprojecten. Om een voorproelje te krijgen van het toekomstige plein aan het Land van Belofte, wordt er op 11 September een gezellig terras met live muziek geplaatst. OVerigens is het op 11 September niet alleen gezellig toeven op net Land van Belofte; ook in de Stadswinkel een stukje verderop, is veel te doen. De gemeente Schiedam organiseert samen met een den tal organisaties op het gebied van wonen, zorg en welzijn hier de informatiemarkt '55+ en wonen'. Tussen 11.00 en 15.00 uur presenteren zorgcentra, wooncorpo- raties, ouderenbonden, de thuiszorg en gehandicaptenorganisaties zich in de Stadswinkel. Met de organisatie van de informatiemarkt en de themadag wordt ingehaakt op de activiteiten die in Schiedam plaatsvinden ter gelegenheid van Open Monumentendag. Op zaterdag 11 Septem ber kan een ieder ervaren dat het in Schiedam prettig leven, werken en wonen is. Het programma voor die dag is af te halen bij de VW of de Stadswinkel. Meer informatie is ook te vinden op de website www.woneninschiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 2