Meer aandacht voor slapen b Veilige badkamerlamp shoppin actkio-dmgse stad i in j Quattro tAPIJTEm Woontrends: Vrijheid blijheid Bruisende blauwe druif Dromen van het voorjaar trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accessoires verlichting s mm®; ■sSSBS adverteren? »elefoon:010-4067233 VAN MUUR TOT KAST... <TI1E DOORS> De grootste keuze in parket vindt U in HET ARSENAAL Schiedam Eiken v/a 49,"m2 GRATIS tw.v.7,50 m2 De jaren zeventig als inspi- ratiebron voor een interieur van nu; dat kan. Voor de een zijn de jaren zeventig de tij- den van het 'klop klop' Ois- terwijk eikenhout. De ander herinnert zich de jaren ze ventig als de tijd van het fu- turistische plastic design. Er zijn ook genoeg jonge men- sen die de jaren zeventig al leen maar uit films en van televisie kennen, maar die wel tweedehands spullen uit die tijd op een verrassende manier hergebruiken en combineren met nieuw. Vrijheid blijheid: de perfecte symbiose tussen mannelijke en vrouwelijke vormen. Finishing touch aak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Woonwarenhuis leen Bakker breidt haar verlichtingsassortiment voor de woning en tuin uit met het complete programma veilige spat- en druipwa- terdichte badkamerverlichting 'Splash'. De exclusief voor het woonwa renhuis ontworpen serie bestaat uit inbouwspots, plafonnieres, wand- en spiegellampen met opaalglas in wit en chroom. De badkamerverlichting voldoet aan de internationale beschermingsgraad voor omhulsels. De lam- pen met een groene sticker op de verpakking mogen alleen tenminste 2,25 meter boven een ligbad of douche worden gemonteerd. Druipwaterdichte badkamerlampen met blauwe sticker zijn toegestaan boven een wastafel en naast een Spiegel. Zie www.quattrokeukenenbad.nl voor openingstijden en meer informatie. vestigi^9en langs Keukenboulevard Barendrecht, Pesetastraat 42-44, Barendrecht, 010-4971040. Woonmall Alexandrium III Rotterdam-Alexander, 010-2204437 KEUKEN E N BAD Op maat gemaakte schuifdeurkasten. Grote verscheidenheid aan uitvoeringen: matglas, hoogglans, stofdeuren etc. Wanneer u langskomt met de maten kunnen wij geheel vrijblijvend een prijsopgave maken. Op maat gemaakt in eigen werkplaats. Showroom: "Het Arsenaal" Korte Haven 3 - 3111 BH Schiedam Telefoon 010 - 426 30 93 - Telefax 010 - 273 06 79 Afspraak mogelijk. Geopend: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur zaterdag 10.00-17.00 uur. Westfrankelandsestraat 10,3117 AR Schiedam Alle houtsoorten massief parket Ook lamelparket en meerlaags parket Q Grootste inkoop, de beste prijzen Kant- en klaar, professioneel gelegd. Korte Haven 3, Schiedam in HET ARSENAAL TeL 010-273 47 77 STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430-Fax 010-4227867 - s Maandags gesloten Bij aankoop van (SljV een laminaat of lamelvloer D Timbermate ondervioer 10 db geluidswerend en warmte-isolerend Deze actie is geldig t/m zaterdag 30 oktober 2004. nmfi'ito* nvcT PmmMKET Slotplein 27 Capelle a/d IJssel Tel. 010-4509305 Fax 010-4500951 Spannende contrasten De jaren zeventig herleven in het thema 'Vrijheid Blijheid' en zijn een combinatie van dit alles: een beetje space, volop design en ge- complimenteerd met degelijk hout en vintage accessoires. Mode- en interieurtrends lopen dit seizoen parallel aan elkaar. Vooraanstaande modeontwerpers en hun nieuwe collecties bei'n- vloeden en inspireren de nieuwe Woonmode zoals de kleurcpmbi- naties bij 'Vrijheid Blijheid'. Git- zwart, donkerbruin, avondrood of beter gezegd avondoranje en smaragdgroen zijn de hoofdkleu- ren. Daamaast zien we accenten in bijna alle kleuren van de regen- boog. Belangrijker dan de kleu ren zijn de kleurcombinaties: multicolor strepen a la Paul Smith, veelkleurige Pucci-prints of de gelaagdheid van kleuren zo als alleen het modehuis Missoni het kan. Om deze bonte verzame- ling tot zijn recht te laten komen (kleuren spreken het meest op een donkere achtergrond) zijn zwart en donkerbruin belangrijke basis- kleuren. Als strak mannelijk is, en rond vrouwelijk, zien we in 'Vrijheid Blijheid' de volmaakte symbiose van man en vrouw. De schoon- heid van een ronde lamp wordt extra geaccentueerd door het con trast met een superstrak zitmeu- bel. Alleen ronde vormen maakt onrustig, alleen strakke vormen heel saai. Dit zien we niet alleen terug in de driedimensionale vor men zoals meubels en accessoires maar ook in prints op stoffen en andere materialen: golvende stre pen op behang gecombineerd met strakke horizontale lijnen op gor- dijnen. Wat geldt voor de kleuren- en vormenmix, geldt ook voor mate rialen. Juist door contrasten kun je spanningen oproepen. Een meubelstuk hoeft niet heel stijl- zuiver uit een materiaal te worden opgebouwd. Een fauteuil met chromen pootjes bijvoorbeeld kan lakleren armsteunen hebben gecombineerd met een met wol- len stof beklede zitting en rugleu- ning. Ook in afzonderlijke meu bels zien we deze combinaties te rug: bij een houten tafeltje met metalen poot staan kunststof kuipstoeltjes. Alles kan, als het maar in de juiste dosering ge- beurt! Een kussentje hier, een vaasje daar, bloeiende plantjes en een kandelaar op het dressoir. Acces soires en groendecoratie zijn de finishing touch van elk interieur en ook de manier om heel makke- lijk de sfeer te veranderen. Voor het 'stylen' en decoreren van het 'Vrijheid Blijheid' interieur, is de natuur de inspiratiebron maar dan wel geabstraheerd: Grafische bloemenprints, geometrische bladvormen en silhouetten van insecten als print op kussens, va- zen en andere woonaccessoires. Vlinders, insecten, cactussen en de bladeren en bloemen van tro- pische planten zijn de meest po pulate dessins voor aankomend seizoen. Behalve deze nieuwe producten is het pas echt af met vintage spullen van de rommel- markt of tweedehands designwin- kel. Voor wie goed zoekt kan op een rommelmarkt nog een au- thentieke jaren zeventig stapel- kandelaar vinden of semi-am- bachtelijk aardewerken potten en vazen. Onmisbaar zijn tropische planten zoals de Monstera, de Guzmania en de Musa bananara- foto: Perscentrum Wonen ma die bij elkaar gezet in een gro te geglazuurde pot een echt jung- legevoel geven. De binnenvijver is gemaakt met een XXL kunst stof bowl waarin waterplantjes drijven. Hangplanten zoals de Hedera en de Chlorophytum ma ken de '70 sfeer compleet. In de nieuwe Woonmode signale- ren we steeds vaker interieur voorwerpen die 'hangen'. Van hangplanten tot hanglampen, van hangmatten en hangstoelen tot 'hangende decoraties' zoals kra- lenkettingen en kandelaren aan de muur of los in de ruimte. Het wachten is op hangtafels, hang- dressoirs en vliegende tapijten. Slapen wordt steeds fijner. Dat is meteen duidelijk voor wie de nieu we Pullman boxsprings heeft ge- zien. Op de nationale meubelbeurs in Nieuwegein toonden de Pull man boxspring ontwerpers de mo- dellen voor de collectie van het sei zoen 2004/2005. Zowel de vrien- delijke vormen als de strengere, strakke stijl hebben een plaats in de nieuwe collectie. Dit biedt per- spectief voor allerlei slaapsmaken van modem tot klassiek. Door het veranderende seizoen komt het ac cent weer op het binnenhuis (wo nen slapen) te liggen. De ko- mende maanden zijn belangrijk voor het succes. Wonen en slapen zullen weer alle aandacht krijgen. Pullman is er klaar voor! Er zijn diverse modellen.neem nu het model Castello. Dat heeft een sierlijk uiterlijk, met smal toelo- pende hoofd- en voetborden en houten pootjes. De fraaie borden hebben siemaden waarmee ont- werper Hugo de Ruiter een mooie vlakverdeling creeerde. In de stof- feertechniek komt nadrukkelijk het vakmanschap van Pullman uit. Castello kreeg een nieuwe stof met een fraaie textuur. Er is keuze uit negen verschillende kleuren. Uitgangspunt bij model Zara was de combinatiestoffering met meer- dere bekledingstoffen. De box- springcombatie kreeg elegante borden die zich voor dit doel prima lenen. Het hoofdbord is licht gebo- gen en eindigt in een geprofileerd bovendeel. Deze vorm is tevens in het voetbord terug te vinden. De twaalf .centimeter hoge metaal- kleurige pootjes geven het geheel de juiste uitstraling. De samenwerking van Pullman met TNO heeft geleid tot een on- geevenaarde kwaliteit van de box- spring. De bijzondere kwaliteit van de Pullman boxspring verdient een bijzondere garantie. Daarom wordt met ingang van September 2004 een garantie van 25 jaar tegen fra me- en veerbreuk verstrekt. Bij el- ke verstelbare en vaste Pullman boxspring wordt een label ingestikt en ontvangt de koper een garantie- certificaat. De presentatie van deze nieuwe modellen wordt exclusief verzorgd door Burchthuys Wonen Sla pen. Voor dit doel is een Pullman Boxspringshow ingericht waar uit- voerig en vrijblijvend kennis kan worden gemaakt met de collectie 2004/2005. Tijdens deze show wordt het kopers aantrekkelijk ge maakt om de beslissing te nemen om jarenlang van de voortreffelij- ke Pullman slaapluxe te genieten. De nieuwe Pullmancollectie is on- der meer te zien bij Burchthuys Wonen Slapen, Berlagestraat 235 in Rotterdam-Alexanderpol- der. Er zijn voorjaarsbloeiers die nooit teleurstellen. Het blau we druifje is hier een goed voorbeeld van. De bolletjes worden in de maanden okto- ber en november geplant en je hebt er vervolgens geen omkijken meer naar. De blauwe bloemen verschijnen vaak al in maart, maar in april en begin mei bloeien ze in voile glorie en vrolijken elke tuin of terras op.Boven- dien combineren ze schitte- rend met andere voorjaars bloeiers. Logisch, dat de keuze voor de Bloembol van het Jaar 2004 op het blauwe druifje is gevallen. Blauwe druifjes stellen wei- nig eisen aan de grond. Een plekje in de halfschaduw of zon is prima. De bolletjes worden ongeveer tien centi meter diep geplant. Zet ze eens in groepjes tussen vaste planten of combineer ze met andere bloembollen zoals narcissen en tulpen. Ook eigenaars van een bal- kon of terras kunnen en- thousiast aan de slag met bloembullen. Slaowe draif- jes kunuen lutinelfr i ma in potten, bakkt.. ta man- den worden geplant. Zorg dat overvloedig regenwater makkelijk kan weglopen en leg op de bodem eerst wat potscherven. Vervolgens hoef je alleen nog maar te wachten op de eerste teke- nen van het voorjaar en dan... genieten maar. Met het najaar voor de deur durven weinig mensen al- vast van het voorjaar te dro men. En dat is nou net het leuke van het planten van bloembollen. Halsreikend uitkijken naar alles wat in het voorjaar gaat bloeien. Op de laatste dagen voor de winterse kou, nog even ge- zelligmet het hele gezin bol letjes planten in de tuin of in potten. Een soort geheimpje met de natuur. En wat een verrassing aan bloemen- pracht die deze kleine, toch wat 'droog' uitziende bollen voortbrengen. Wanneer je in het voorjaar wilt genieten van een uit- bundig bloeiende tuin, dan is het najaar de tijd om aan de slag te gaan. Inspiratie opdoen in de tijdschriften of bij tuincentra en dan aan het werk! het assortiment beschikbare bloembollen is in de tuincentra in Septem ber en oktober het grootst. Hoewel je niet direct 'eer' van je werk hebt,kun je in het voorjaar enorm genieten van bloeiende bloembollen. Door ze bijvoorbeeld in toef- jes bij elkaar te planten. Ze ogen erg vroljjk en zorgen voor opvallende kleuraccen- ten. Maar ze kunnen na- tuurlijk ook gebruikt wor den voor prachhtige combi naties met vaste planten. Ie- dereen kan met succes bol len planten; groene vingers zijn absoluut geen vereiste. Lees gewoon de aanwijzin- gen op de verpakking... en dan maar wachten op het voorjaar.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 15