Schiedam samen sterk voor jeugdsport De Speeldam (Sport in de Wijk) Jeugdland 2000 A Regionale SeniorenFittest De Speeldam Kanovaren junioren en senioren H1I Schooljaar 2004 - 2005 Sport- en Evenementenhal Margriet Voor meer informatie (en opgave): Bewegen is gezond. Een open deur van jewelste, jawel, maar de kinderen bewegen te weinig Aan de ene kant ligt dat aan de televisie en de computer aan de andere kant o.a. ook het gebrek aan speelruimte. 18/10/2004 Badmintontoernooi Margriethal Groep 8 22/10/04 Korfbaltoernooi Margriethal Groepen 5 t/m 8 27,28 en 29/12/04 Basketbaltoernooi Sportzaal Oost Groepen 7 en 8 30/12/04 Clinic Zwemmend Redden Zwembad Groenoord Groepen 5 en 6 19 en 26/01/05 Bowlingtoernooi NBC Groepen 7 en 8 24 en 25/02/05 Handbaltoernooi Margriethal Groepen 5 t/m 8 maart 2005 Voetbaltoernooi Hermes-D.V.S. Groepen 5 t/m 8 12/05/05 Tafeltennistoernooi Brandersstad Groepen 6 t/m 8 08/06/05 Crickettoernooi Hermes-D.V.S. Groepen 7 en 8 De Speeldam, onderdeel van De Dienst Sport Recreatie Schiedam organiseert ook komend schooljaar weer verschil- lende sport- en spelactiviteiten die na schooltijd plaatsvinden. Deze activiteiten vinden plaats vanuit een vaste locatie binnen de wijken Oost en Groenoord. Jeugdland 2000 is onderdeel van de afdeling activiteiten binnen de Dienst. De voornaamste taak van Jeugdland 2000 is het organiseren van groot- schalige activiteiten voor kinderen van 5 t/m 14 jaar tijdens de diverse schoolvakanties. Dit jaar wordt al weer de SeniorenFittest voor de tiende keer gehouden en wel op maandag 1 november 2004. De Dienst Sport en Recreatie bezit kayaks met dubbelbladige peddels. Voor beginnende kanovaarders worden specia le cursussen georganiseerd. Gestart wordt vanaf het onderkomen van watersportvereniging De Fuut aan de Vlaardin- ger Vaart (Watersportweg).Van daaruit wordt gevaren in de prachtige wateren van Midden- Delfland. De deelname per cursus is beperkt. De cursussen staan onder deskundige leiding. Wel moeten de deelnemers kunnen zwemmen. Regenkleding is aan te bevelen. Kanovaren beginners junioren Sportwijzer Dienst Sport en Recreatie Afdeling Activiteiten Nieuwe Damlaan 5 Postbus 1501 3100 EA Schiedam Telefoon 1010) 208 23 80 Fax (0101 470 14 22 E-mail sport@schiedam.nl Website: www.schiedam.nl De Dienst Sport en Recreatie Schiedam is gevestigd in de Sport- en Evenementenhal Margriet. De Sporthal Margriet is te bereiken: Trein (station Schiedam Nieuwland). Tramlijn 1, bus 51 (halte Sporthal Margriet), Auto, atslag Schiedam Noord. Schie De Dienst Sport en Recreatie doet daad- werkelijk iets aan het stimuleren van kin deren tot sporten en bewegen; zorg dra- gen voor veilige speelplekken enz. De bewegingsactiviteiten die zij voor de jeugd verzorgtzou onmogelijkzijn zon- der de samenwerking van de Dienst Edu- catie en de Schiedamse sportverenigin- gen en sportscholen. Mochten er nog enthousiaste vrijwilligers bij andere ver- enigingen zijn die mee willen doen, neem dan contact op. We willen namelijk graag met zoveel mogelijk sporten onderstaande activiteiten realiseren. Sportdag Groep 7 Voor de dertiende keer wordt dit jaar Sportdag Groep 7 georganiseerd. De kin deren van alle groepen 7 in de stad maken kennis met zoveel mogelijk spor ten, die ze in Schiedam kunnen beoefe- nen. Liefst 25 verenigingen leveren daar- aan hun medewerking en zij ontvangen ongeveer 950 kinderen. Dit is de officiele start voor de Sportkennismakingstrajecten in het basisonderwijs Tijdens de sportkennismakingstrajecten maken de kinderen in hun eigen gymles kennis met andere sporten. De vereni gingen die mee hebben gewerkt treft u in het schema aan. In het voortgezet onderwijs wordt er meer naar alternatie- ve sporten gezocht. Dit kan soms uit- monden in kleine competities op de school zelf of tussen twee scholen. De meewerkende verenigingen waren vorig jaar Hermes-D.V.S., Excelsior '20, SV HV Schiedam, Fit Sportland,TSN, Harga,TTV Brandersstad en de Amster dam Admirals. Dit programma schoolsportstimulering kunt u ook volgend jaar weer verwach- ten,want bijna alle verenigingen hebben hun medewerking weer toegezegd. Doordat wij veel met vrijwilligers werken en de gymroosters van de scholen nog niet volledig bekend zijn, kunnen we u nog geen exacte data presenteren. In samenwerking met de Provinciale Sportraad Zuid-Holland zullen wij ook weer iets organiseren voor de scholen die belangstelling hebben om op die scholen iets te organiseren met aange- past sporten. De bedoeling hiervan is de kinderen te laten voelen en begrijpen wat het is om gehandicapt te zijn. Daar- om volgt er na een praktische les in de wijk ook een theoretische les op school zelf. Uiteraard zijn er ook weer de traditionele schoolsporttoernooien. Vorig jaar was er voor het eerst cricket als schoolsport- toernooi,een primeur voor Nederland. Hiervan krijgen de kinderen op het basisonderwijs via de school informatie. Tot voor kort was De Speeldam actief in de wijken Oost en Nieuwland. Aangezien Thuis Op Straat, met onge veer dezelfde activiteiten als De Speel dam ook al actief was in de wijk Nieuw land is besloten om in een andere wijk op te gaan starten. Er is toen gekozen voor de wijk Groenoord. Dit schooljaar zal De Speeldam 3 dagen actief zijn in de wijk Oost en 2 dagen in de wijk Groenoord.Tijden zijn: 15.30 - 17.00 uur (woensdag: 13.00 - 17.00 uur) Locatie Oostrschoolplein De Peperklip, sportzaal Oost (ma, wo, vrij.) Locatie Groenoord: schoolplein De Trou badour, gymzaal P.v.Anrooylaan (di, do.) Diverse activiteiten zullen aan bod komen, zoals: uitleen van sport- en spel- materiaal, sporttoernooien, sportclinics, speeldamcup (4-4 voetbal) en afwisse- lende vakantieprogramma's. De Speeldam On Tour: Voor de derde keer organiseert De Speeldam: De Speeldam On Tour. Met een busje vol sport- en spelmateri- aal worden er 2 weken lang verschillen- de schoolpleinen bezocht waar een gezellige en vooral sportieve sportin- stuif plaats zal vinden. Deze Tour wordt altijd aan het begin van het schooljaar gepland.Op deze manier kunnen de kin deren kennis maken met De Speeldam met als uiteindelijke doel dat de kinde ren na schooltijd op de vaste locatie de activiteit komen bezoeken. DeTour is uitgegroeid tot een succesvol project met een behoorlijk aantal deelnemers. Informatie De Speeldam: Rudy Banffer DSR - De Speeldam (010) 2082392 06-51203557 rbanffer@schiedam.nl De activiteiten bevatten altijd educatieve,culturele, sportieve, creatieve en interactieve ele- menten. Veelal worden de diverse elementen gecombineerd. De programmering van de activiteiten verloopt volgens een vast stramien. Gebleken is, dat deze vaste programmering als zeer prettig wordt ervaren door de kinderen. De activiteiten vinden plaats in alle wijken van de stad. Jaarlijks bezoeken duizenden kinde ren de diverse activiteiten van Jeugdland 2000. De activiteiten Ook in het komende jaar organiseert Jeugd land 2000 weer een aantal activiteiten. Deze activiteiten zijn grootschalig en zeer divers van opzet. Het gekozen thema van dit jaar is 'De Uitdaging'. Alle activiteiten worden rond dit thema opgebouwd. De eerstvolgende acti viteiten vinden plaats tijdens de komende herfstvakantie.Gedurende drie dagen wor den een aantal zeer diverse activiteiten geor ganiseerd. Zij worden uitgebreid beschreven in de herfsteditie van de Wijkhopper, de krant van Jeugdland 2000. Naast de activiteiten in de diverse vakanties organiseert Jeugdland 2000 ook de intocht van Sint Nicolaas in Schiedam. Dit grootschali- ge evenement vindt dit jaar plaats op 13 november aanstaande. Inmiddels is de intocht van Sint Nicolaas uitgegroeid tot een regio- naal evenement. Aan de intocht van Sint Nicolaas wordt een speciale editie van de Wijkhopper gewijd. De vrijwilligers Om alle activiteiten optimaal te laten verlo- pen werkt Jeugdland 2000 met een team van vrijwilligers. De voornaamste taak van dit team is het begeleiden van de activiteiten voor de kinderen. AlsJe het leuk vindt om met kinderen te werken. Je ouder bent dan 16 jaar. Je deel wilt uitmaken van ons enthousiaste team. Ennog wat wil verdienen ook. DanMoet je jezelf meteen aanmelden bij Jeugdland 2000!!!! Bel naar..telefoon (010) 208 23 60 en vraag naar Daphne Meijer. Bewegen is gezond. Voor jong en oud(er).Een groot aantal senioren is benieuwd naar hun fitheid en wil deze graag laten meten. De gemeenten Vlaardingen en Schiedam hebben de handen weer ineen geslagen om de Seniorenfittest te organiseren. De SeniorenFittest vindt plaats in de Schiedamse Sport- en Evenementenhal Margriet. De kosten bedragen 7,50 (incl.cholesterolmeting). Uw eigen fitheidsprofiel De test geeft inzicht in de algemene lichamelijke conditie, bloeddruk, knijpkracht, cho- lesterolgehalte enz. Over de uitkomsten van de test is er na afloop een kort gesprek met een van de artsen die met u de resultaten doorneemt. Seniorenmarkt Daarnaast wordt er op deze dag een SeniorenlnfoMarkt georganiseerd in de hal. Deze SeniorenlnfoMarkt is gratis toegankelijk voor alle bezoekers. Diverse ouderen-organisaties uit de regio Nieuwe Waterweg Noord die zich bezighou- den met het thema"bewegen"en/of"gezondheid"zullen zich hier geheel vrijblijvend aan u presenteren. Alleen voor inlichtingen (geen opgave) Dienst Sport en Recreatie, Daphne Meijer, telefoon (010) 208 23 60 De Speeldam in Oost en Groenoord zorgt bij mooi weer voor sport - en speluitleen. Bij regenachtig en koud weer zoekt men de zaal op. De Speeldam zorgt ook voor kennis- making met andere sporten. In Oost is inmiddels de Speeldamcup al een begrip gewor- den. Deze zal komend schooljaar ook in Groenoord worden georganiseerd. Tevens zullen er zo nu en dan activiteiten plaatsvinden in samenwerking met andere instanties. In augustus en September heeft er of zal er nog een cricketcircus plaats vin den. Dit is als gevolg op een initiatief van Woonplus. Excelsior '20 en Hermes-D.V.S.zijn de andere samenwerkingspartners. Met het AJW en de buurtsportwerker wordt dit jaar voor de tweede keer het"Back-to-School"-toernooi georganiseerd. Meer informatie Bel dan naar: F.Schroeders, Coordinator Jeugdsport, telefoon (010) 208 2293. Wie Accommodatie Dag Tijd Periode Duur Kosten Algemeen 11 jaar en ouder watersportver. De Fuut/ wateren Mid- den-Delfland woensdag 18.30-20.30 uur September/ oktober 2004 4 weken 15 per persoon bij deze cursus komen aan bod: in- en uitstappen bij hoge en lage kant lage en hoge peddelsteun elementaire technieken Kanovaren beginners senioren Wie 17 jaar en ouder Accommodatiewatersportver. De Fuut/wateren Mid- den-Delfland Dag maandag Tijd 18.30-21.00 uur Periode September/oktober 2004 Duur 4 weken Kosten €25,-per persoon Algemeen bij deze cursus komen aan bod: in- en uitstappen bij hoge en lage kant lage en hoge peddelsteun elementaire technieken Kanovaren gevorderden junioren Wie 11 jaar en ouder Accommodatie: watersportver.De Fuut/wateren Mid- den-Delfland Dag woensdag Tijd 18.30-20.30 uur Periode September/ oktober 2004 Duur 4 weken Kosten 15 per persoon Algemeen bij deze cursus komen uitgebreidere technieken aan bod. Kanovaren gevorderden senioren Wie 17 jaar en ouder Accommodatie: watersportver.De Fuut/wateren Mid- den-Delfland Dag woensdag Tijd 18.30-21.00 uur Periode September/ oktober 2004 Duur 4 weken Kosten €25,- per persoon Algemeen bij deze cursus komen uitgebreidere technieken aan bod. Kanotochten Wie reeds mogelijk voor hen die een begin- nerscursus hebben gevolgd. Accommodatie: watersportver.De Fuut/wateren Midden Delfland Dag zaterdag Tijd 10.00-15.00 uur Periode juni, augustus, September en oktober 2004 Kosten 15,00 per persoon Scholen/bedrijven/instellingen Wie groepen vanaf 14 jaar Accommodatie: watersportver.De Fuut/wateren Midden Delfland Dag in overleg Tijd in overleg Periode mei t/m September 2005 Route in overleg Kosten €3,- per uur per persoon er wordt alleen gevaren met bevoegde instructeurs vanuit de D.S.R. de prijs is inclusief materiaal en instructeur zwemdiploma vereist minimaal 6 en maximaal 12 personen Sporthal Margriet bestaat uit 2 sporthallen Deze hallen zijn geschikt voor alle binnensporten Voor informatie over verhuur van deSport- en Evenemen tenhal Margriet, Sporthal Groenoord en gym- en sportza- len kunt u tijdens kantooruren bellen naar telefoon (010) 2082325, fax (010) 4701422. Buiten kantooruren kunt u mailen naar: sport@Schiedam.nl Bezoek adres: Nieuwe Damlaan 5 te Schiedam. Postadres: Postbus 1501,3100 EA Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 19