IP Zwemmen voor a.s. moeders: s Zwemopleidingen Keurmerk 'Veilig en Schoon' Guppy- en Puppyzwemmen: Programma: Sport - en recreatiebad Groenoord Recreatief zwemmen Blitzkids Sport- en spelinstuiven senioren 50+ Fietsen en wandelen voor senioren 50+ i 3 Recreatief zwemmen: Familie zwemmen Banenzwemmen Aquasport: ft/lER EEflS BODERS m - tnl zwemmen. Ben je tussen de 9 en 14 jaar dan is vrijdagavond jouw avond. Van 19.00 tot 21.30 uur is Zwembad Groenoord alleen voor Blitzkids. Fietsen voor senioren Wandelen voor senioren Sportinstuif senioren 50+ Spelinstuif senioren 50+ Sportinstuif voor senioren 50+, buiten Trim instuif voor 17 jaar en ouder Zwanger zijn is een bijzondere gebeurtenis waar u intens van kunt genieten, maar daar niet altijd de tijd en de gelegenheid voor krijgt. Even een uurtje in de week voor uzelf samen met andere aanstaande moeders. Orider deskundige leiding van een daar speciaal voor opgeleide zwemonderwijzeres worden er ademhatingsoefeningen, in- en ontspanningsoefeningen gegeven. Zwemmen voor a.s. moeders is een prima aanvulling op zwangerschapsgym aangezien water en de opwaartse druk ervan specifieke mogelijkheden biedt. De lessen worden gegeven in water van 30°C. Zwemmen voor a.s. moeders is mogelijk vanaf de derde maand van de zwangerschap en u kunt het, in tegenstelling tot veel andere sporten, blijven doen tot aan de bevalling. Na afloop van de les wordt er gezamenlijk koffie/thee gedronken. Dinsdag 19.45-20.30 uur Informatie zwemles A: Het is mogelijk om een keer per week zwemles te krijgen, maar de snelste wijze om tot het A-diploma te komen is om 2x per week te zwemmen. Soms is een kind erg bang, andere kinderen zijn misschien al gewend om in het water te spelen. Gemiddeld duurt het anderhalf jaar tot een kind diploma kan gaan zwemmen, dit is ook weer afhankelijk van de leeftijd van het kind. U kunt uw kind alleen bij de kassa van het zwembad opgeven. De inschrijfkosten bedra- gen 10,70. Op het moment dat u uw kind komt inschrijven, krijgt u meteen een spetter- kaart mee die voorzien wordt van een pasfoto. Gedurende de periode dat uw kind op de wachtlijst staat, kan het met deze k9art onder begeleiding van een betalende volwassene gratis zwemmen tijdens de recreatieve uren. De wachttijd voor zwemles bedraagt 5 a 6 maanden, afhankelijk van de voorkeur voor lestijden die u opgeeft. ledere maand is er de gelegenheid tot diplomazwemmen! Zwembad Zuid verzorgt de volgende zwemopleidingen: ZwemABC, Zwemvaardigheid 12 en 3, Snorkelen A, B en C, Snorkelduiken 1 en 2, Overlevingszwemmen en Privies op zaterdag voor de diploma's A en B. De beide Schiedamse zwembaden Zwembad Zuid en Sport- en recreatiebad Groenoord worden voorzien van het keurmerk "Veilig en Schoon". Het keurmerk'Veilig en Schoon' is het meest complete, branche gedragen keurmerk voor zwembaden. De stichting Zwembadkeur laat de keuringen uitvoeren door onafhankelijke geaccrediteerde keuringsbureau's KIWA en Lloyd's Register of Quality Assurance. De bekend- heid van het keurmerk is in de zwembaden, bij gemeenten en de rijksoverheid bijzonder groot. Er was voldoende aanleiding voor het aanvragen en behalen van dit keurmerk Veilig en Schoon. Het imago van de zwembadbranche in heel Nederland heeft in het recente verleden heel wat te kampen gehad met problematiek rond Legionella, overlast door jongeren, bijna verdrinkingen en dergelijke.De zwembaden kunnen een positieve impuls goed gebruiken. Op een nog nader te bepalen datum zullen de beide bordjes aan de gevel van de beide zwembaden worden bevestigd. Dit zal gebeuren door de heer H J. Habermehl, wethouder voor o.m. sportzaken en recreatie en de heer j.M. van Vugt, directeur Dienst Sport en Recreatie. Met het keurmerk Veilig en Schoon draagt het zwembadmanagement zorg voor een goede beleidsbasis, duidelijke communicatie met alle medewerkers en laat zien dat de beide zwem baden aan alle wettelijke eisen en de vereisten van de branche voldoet. Onder wettelijke eisen worden de volgende wetten in acht genomen: - Waterleiding wetgeving en legionellapreventie. - ARBO. - HACCP en Sociale Hygiene voor horeca. - Gebruiksvergunning. - Besluit veiligheid Attractie- en speeltoestellen en uiteraard de - Wet op Hygiene en veiligheid badinrichtingen en zwemgelegenheden. - Onder de vereisten van de branche wordt het volgende verstaan: -Toezicht-,calamiteiten- en ontruimingsplan. - Opleidingen medewerkers en dergelijke. Het keurmerk Veilig en Schoon is het instrument om aantoonbaar te maken dat alle zaken in en rond het zwembad goed geregeld zijn. Meer informatie: Verdere informatie over de beide Schiedamse zwembaden kunt u vragen bij Arjan van Oostenbrugge, manager Sport- en Recreatiebad Groenoord en Zwembad Zuid tel. (010) 471 93 27 en bij Jan van Vugt, directeur Dienst Sport en Recreatie, tel.(010) 208 23 30. Verder kun u algemene informatie opvragen bij www.zwembadkeur.nl Stop voor stop worden de kieintjes, met oefeningen, spelletjes en liedjes zin- gen vertrouwd gemaakt met het water. Het in het water zijn is al een heie belevenis. Er vrij mee om kunnen en durven gaan is een volgende stap. Spetteren en spatteren, vallen en opstaan, kopje onder gaan en kijken onder water, klimmen en springen, het hoort er allemaal bij. Drijven op borst en rug, draaien en buitelen en jezelf voortbewegen in het water, dat is guppy- en puppyzwemmen! Spelenderwijs kunnen de kinderen zelfs 3 guppydiploma's en 3 puppydiploma's behalen. U kunt met uw kind komen zwemmen vanaf het moment dat het de eerste inenting heeft gehad en blijven doorzwemmen tot het vierde jaar. Vanaf vier jaar kunnen de kinderen naar de"echte zwemles"De indeling van de groepen geschiedt naar leeftijd: 0-1 jaar woensdag 08.45 - 09.30 uur zaterdag 09.00 - 09.45 uur 1 - 2 jaar woensdag 09.30-10.15 uur zaterdag 09.45-10.30 uur 2 - 3 jaar woensdag 10.15-11.00 uur zaterdag 10.30-11.15uur 3 -4 jaar woensdag 10.15-11.00 uur zaterdag 11.15-12.00 uur Sport - en recreatiebad Groenoord is een paradijs voor zwem- en waterlief- hebbers. De afgelopen jaren doken duizenden mensen in ons professionele wedstrijdbad 25 x 15 m) met beweegbare bodem of genoten ze van het recre atiebad met onder meer een glijbaan (70 m), wild-waterkreek, kleuter- en peu- terbad en verwamd bu'rfenbad. Het buitenterras en de fraai aangelegde tuin maken's zomers het zwemplezier compleet. Voor specifieke groepen gebruikers worden jaarlijks vele activiteiten ontwik- keld. Veel waterpret met onze glijbaan (70 meter), wild-waterkreek, whirlpools, kleuter- en peuterbad,verwarmd buitenbad, onderwaterverlichting, massagestralen en waterspuiters. Entree 3.40 losbad 12badenkaart €34.00 Maandag t/m donderdag Dinsdag Woensdag Vrijdag Zaterdag Zondag 16.00-20.00 uur 20.00 - 21.00 uur (banenzwemmen) 21.00 - 22.00 uur (banenzwemmen) 12.00-20.00 uur 16.00- 19.00 uur 11.30-15.00 uur 9.00 - 15.00 uur (familiezwemmen) Zondag, een dag speciaal gereserveerd voor kinderen met hun ouders of begeleiders. Het wedstrijdbad is omgetoverd tot een grote speelplaats met veel speelmateriaal om gezellig en ongestoord te genieten. Ouders kunnen's ochtends volop banenzwemmen, als onderdeel van recreatief Entree 3.40 losbad Zondag 12badenkaart €34.00 09.00-15.00 uur In rustig zwemwater werken aan een prima conditie. Water heeft een ontspannende werking en zwemmen is de beste bewegingsvorm voor een aii-round conditie. Entree 2.70 losbad Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 12 badenkaart 27.00 07.00-08.45 uur 12.00-13.00 uur 07.00-08.15 uur 12.15-13.15 uur Entree 2.70 per keer Vrijdag 19.00-21.30 uur Een scala van trainingen/bewegingsactiviteiten in het water; zoals aquarobics, joggen, fit, balans. Bel of kom even langs om onze folder op te halen en te informeren naar de aquasport die bij u past. Deze activiteit vindt zes dagen in de week plaats op de ochtend, middag of de avond. Aquasportfestijn: zaterdag 20 november 2004. E6n zaterdag alle aquasporten bij elkaar! Voor overige activiteiten zoals; Senioren fit, zwangerschapszwemmen, baby en peuterzwemmen, zwemlessen voor kinderen en volwassenen kunt u altijd met vragen terecht bij onze receptioniste. 7 0 jaar zwemmen in Sport- en recreatiebad Groenoord, hier is zwemmen dubbel genieten. In Nederland worden steeds meer voorzieningen getroffen om het senioren naar de zin te maken. De voornaamste reden hiervoor is dat steeds meer mannen en vrouwen van 50 jaar en ouder de behoefte hebben om iets aan sport te doen. De Dienst Sport en Recreatie organiseert speciaal voor deze doelgroep in Schiedam verschillende instuiven en activiteiten. Hierbij gaat het niet in de eerste plaats om het presteren, maar om verschillende andere redenen, zoals: in contact komen met leeftijdsgenoten het is een leuke vrijetijdsbesteding het is goed voor de gezondheid het is.prettig om in beweging te zijn u kunt uw eigen mogelijkheden leren kennen De instuiven zijn geheel vrijblijvend,u kunt komen en gaan wanneer u wilt. U hoeft zich niet in teschrijven. Enige voorwaarde is,dat u op de aangegeven tijd en plaats aanwezig bent om mee te doen met de activiteit. ledere instuif wordt door deskundige leiding begeleid. Naast de instuiven organiseert de DSR ook tal van andere activiteiten voor de actieve 50+-er, zoals fietsen, wandelen en trimmen. Voor meer informatie kunt u bellen met: Pirn Schenkelaars, telefoon (010) 208 23 61 De wandel- en fietstochten vinden onder begeleiding plaats in Schiedam en omstreken. Daarnaast wordt jaarlijks een bijzondere tocht georganiseerd. Voor wie senioren 50+ Vertrek vanaf Sport- en Evenementenhal Margriet Dag zondag Tijd 09.00 - 12.00/13.00 uur Kosten geen Periode 6 april t/m 26 oktober 2005 Algemeen inschrijven van tevoren is niet nodig Voor inlichtingen: telefoon (010) 470 49 14 Voor wie senioren 50+ Vertrek vanaf Sport- en Evenementenhal Margriet Dag donderdag Tijd 09.30-12.30/13.00 Kosten geen Periode gehele jaar door Algemeen inschrijven van tevoren is niet nodig Deze sportinstuif biedt u verschillende sportvormen, zoals badminton, korfbal, volleybal en voetbal op een gezellige manier. U kunt meedoen in uw eigen tempo. Er wordt begonnen met een gezamenlijke warming-up en tussendoor is er gelegenheid om een kopje koffieof thee te drinken.Alles geschiedt op een zeer ontspannen manier. Voor wie senioren 50+ Accommodatie Sport- en Evenementenhal Margriet Dag woensdag Tijd 09.30-11.30 uur Kosten 1,20 per keer Periode oktober 2004 t/m april 2005 Algemeen inschrijven niet nodig De spelinstuif is net iets anders dan de sportinstuif binnen. Het gaat er bij deze instuif iets gemoedelijker aan toe. Ook hier wordt begonnen met een warming-up, en maakt u kennis met sporten als volleybal, tafeltennis en bewegen op muziek. Ook volksdansen wordt hier gedaan. Voor wie senioren 50+ Accommodatie Sport- en Evenementenhal Margriet Dag dinsdag Tijd 09.30-11.30 uur Kosten 1,20 per keer Periode oktober 2004 t/m april 2005 Algemeen inschrijven niet nodig Deze instuif wordt buiten op een sportveld gehouden. Het is dezelfde opzet als de instuif binnen. Er wordt ook begonnen met een gezamenlijke warming-up. Hierna kunt u deelnemen aan de sport die u het leukst vindt. Alle"binnensporten" zijn eveneens geschikt om in de buitenlucht te beoefenen. Voor wie senioren 50+ Waar handbalcomplex Ventura in sportpark Harga Dag woensdagochtend Tijd 09.30-11.30 uur Kosten 1,20 per keer Periode mei t/m sept 2005 (m.u.v. de schoolvakantie) Onder deskundige leiding wordt u meegenomen op het'trimpad' naar het gezonder leven. Het trimmen wordt langzaam opgebouwd.Tussen de bedrijven door wordt u op de hoogte gebracht van wetenswaardigheden op het gebied van gezond sporten. Ook beginners zijn van harte welkom. Voor wie 17 jaar en ouder Accommodatie Tenniscentrum Kethelhaghe Beatrixpark Dag zaterdag Tijd 09.30-10.30 uur Periode oktober 2004 t/m mei 2005 Kosten 1,60 per keer Neem je vrienden en/of vriendinnen mee uit kanovaren. Dat kan van eind mei t/m oktober 2005. Je moet wel 11 jaar of ouder zijn en een zwemdiploma hebben. Het feestje is bestemd voor groepjes van minimaal 5 en maximaal 8 kinderen. De kosten zijn 8,- per persoon. Dit is inclusief gebruik van de kayaks. Er wordt gevaren onder leiding van ervaren instructeurs. Als je meer wilt weten, kun je bellen met Pirn Schenkelaars op telefoon (010) 208 2361 Algemeen Daarnaast organiseert de Dienst Sport en Recreatie onder deskundige leiding kanotochten op de wateren van Midden-Delfland en door de mooie grachten van Schiedam.Ook worden er kanocursussen georganiseerd voor zowel beginners als gevorderden van alle leeftijden. Voor meer informatie kun je bellen met Pirn Schenkelaars op telefoon (010) 208 2361

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 21