Rebel Pippi Langkous gaat haar eigen gang 'We willen nu stoppen en niet als het heilige vuur verdwenen is' Stroopwafels gaan na 25 jaar het theater in maasstad BERGWEG 110 ROTTERDAM DIGITALE DRAADLOZE TELEFOON DRAADLOZE DECT TELEFOON Rotterdams Hasjee Royaal houdt er na vijftien jaar mee op ■fi in JSJnk VAST T0ESTEL MET L0SSE HANDSET VASTE TELEFOON MET HANDS- FREE FUNCTIE BERGWEG 110, ROTTERDAM Korting Korting Rederijdag J*' I ROTTERDAM - 'Pippi Langkous' is weer te zien in het theater. Pippilotta Victua- lia Rolgordijnia Kruizemunti- na Tafelkiedia Langkous. strij kt neer in Villa Kakelbont. A1 snel veroorzaakt ze de no- dige onrust in het anders zo rustige dorpje. Met liedtek- sten van Ivo de Wijs belooft 'Pippi Langkous' een feeste- lijke musical te worden voor het hele gezin. „Maar natuur- lijk moeten de kinderen win- nen!" ROTTERDAM - Nee, ruzie hebben ze niet, benadrukken de leden van Hasjee Royaal. Het is gewoon mooi ge- weest. Daarom houdt deze Rotterdamse groep er na vijftien jaar mee op. „Je moet stoppen op je hoogte- punt, om het goede gevoel voor eeuwig vast te kunnen houden." En dus is het bijna afgelopen. Na twee af- scheidsconcerten in het Prinses Theater rest alleen nog de release van een DVD. „Het is mooi ge- weest." -"IP* OS Bij Correct Telecom aan de Bergweg 110 te Rotterdam vindt u alles op het gebied van telecommunicatie. Van GSM telefoons, draadloze digitale telefoons voor thuis tot ISDN. Alles staat overzichtelijk opgesteld en vakkundige verkopers staan u met raad en daad terzijde. Panasonic AEG AEG D9 TWIN DRAADLOZE DECTTELEF00N MET EXTRA HANDSET M- DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR Woensdag 15 September 2004 CORRECT TELECOM #1fir door Vincent Wernke Wie de vrolijke Veerle Baetens ziet zitten, gelooft het bijna niet wan- neer ze zegt dat ze liever dramati- sche rollen speelt. „Heerlijk, perso nages die helemaal in de put zit ten", lacht ze. Niet bepaald Pippi Langkous. „Nee, dat klopt. Met Pippi heb ik opeens een vlinder in handen. Ik vind het wel moeilijker om een vrolijk iemand te spelen, al word je er ook wel weer jong van. Bovendien is ook Pippi wel eens verdrietig. Maarnooit lang. Een se- conde later is ze alweer vrolijk. Dat gaat echt heel snel. Ze blijft nooit lang hangenin iets." Veerle Baetens (26), die eerder on- der meer te zien was in de Belgische soap 'Wittekerke' vindt hetheerlijk om Pippi Langkous te spelen in de gelijknamige Vlaams Nederlandse theaterproductie onder regie van Pipi staat op 18 en 19 September in het Theater van Vlaardingen en op 25 en 26 September in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. foto: Luk Monsaert NiekKortekaas. „Hetisheerlijkom te zingen, te dansen en zot te doen", vindt ze. „Maar ook zwaar. We heb- ben een voorbereidingstijd van vier weken en dat is best kort. Als Pippi sta ik voortdurend op het podium en er is geen enkel moment waarop ze niks doet, voelt of denkt. Maar het is erg leuk om haar te zijn. Ieder kind herkent zich in Pippi. Natuurlijk haalt ze wel eens kattenkwaad uit, maar als ze glimlacht is alles verge- ven. „Je kunt niet kwaad op haar zijn", weet de Vlaamse actrice. „Iedereen zou Pippi Langkous willen zijn, al is het moeilijk zoals zij is. Met het vol- wassen worden, moeten mensen immers aan verwachtingen gaan voldoen. Pippi doet dat niet. Ze laat gewoon een boer als ze dat wil. Zij houdt zich niet aan regels." Liene- ke Le Roux, die in de musical een dubbelrol speelt als de moeder van Tommy en Annika en Renate de Pi rate, vult aan..Pippi is het onaange- paste meisje dat tot ieders fantasie spreekt. Ze is rebels, vrij, heeft veel fantasie, gaat haar eigen gang, doet dingen op haar manier en durft an ders te denken. Dat is wat kinderen aanspreekt in haar." Pippi Langkous is een creatie van de Zweedse schrijfster Astrid Lind- gren (1907-2002). Het eerste boek over het eigenzinnige meisje met de lange. rode staartjes verscheen in 1945. Zeven jaar later verscheen haar boek voor het eerst in een Ne derlandse vertaling. In de jaren ze- ventig werd Pippi razend populair dankzij de gelijknamige televisie- serie. Producenten Marc Besson (Belgie) en Matthijs Bongertman (Nederland) maakten in 1998 al eens een musical over Pippi Lang kous. De voorstelling die komend seizoen in de theaters te zien is, heeft echter een ander script, nieu- we liedteksten van Ivo de Wijs en muziek van Ronny Mosuse. Volgens Lieneke Le Roux is 'Pippi Langkous' geschikt voor jong en oud. „De helft van de zaal bestaat uit volwassenen, dus moet de voor stelling ook voor hen geschikt zijn. Maar natuurlijk moeten de kinderen winnen! Dus het kinderlijke, en let op: niet het kinderachtige!, moet voorrang krijgen. Daar hebben we tijdens de repetities ook duidelijk naar gezocht. Ik heb zelf echt mo- menten gehad waarop ik enorm moest lachen of juist ontroerd was. Ik hoop dat we met deze voorstellin- gen bereiken wat ik had met 'Puk van de Petteflat". Ik was daar met mijn man en twee kinderen en we hebben toen alle vier ademloos zit ten kijken. Niemand heeft tijdens de voorstelling contact met elkaar ge zocht en na afloop kwamen we alle- maal strontgelukkig uit die voor stelling. We zaten er echt totaal in. Ik hoop dat dit met 'Pippi Lang kous' ook lukt." Volgens Le Roux is Veerle Baetens echt Pippi: „En ze is echt een schat- je. De Pippi die in mijn hoofd zat, was nooit zo'n schat. Veerle speelt Pippi ondeugend, maar ze is ook een schatje. Daarom kan de moeder die ik speel niet tegen haar zijn. Dat is ook beter, want Pippi heeft al ge- noeg vijanden." En hoe zit het ei- genlijk met de karakteristieke rode vlechtjes van Pippi? „Dat is een pruik hoor!" benadrukt Veerle Baetens lachend. „Ik wilde de vlechtjes wel in mijn eigen haar doen, maar dat zou veel te veel werk zijn en bovendien pijn doen met die elastiekjes. Overigens had ik dan ook acht maanden met rood haar moeten lopen en daar had ik geen zin in." 'Pippi Langkous' is op zater- dag 18 19.00 uur) en zondag 19 September (12.30 uur) te zien in het Theater van Vlaar dingen (010-434.05.00) en op zaterdag 25 (15 en 19.00 uur) en zondag 26 September 12 en 15.00 uur) in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Lezers van Maasstad week- bladen krijgen bij inlevering van dit artikel 2,50 euro kor ting op een kaartje voor de avondvoorstelling op zaterdag 25 September in het Oude Luxor Theater. Reserveren: 010-484.33.33. ROTTERDAM - Lezers van Maas stad Weekbladen kunnen op woensdag 22 en donderdag 23 Sep tember terecht in het Oude Luxor Theater voor het dansspektakel 'Fuego!, Flames of Passion'. Op vertoon van dit artikel krijgt u dan tien euro korting bij aankoop van twee toegangsbewijzen. In deze nieuwe show van topchoreografe Carmen Mota smelten traditionele en moderne Spaanse dansen samen. Fuego!, Flames of Passion' is een explosie van ritme, licht en kleur. Twintig jonge dansers brengen met een knipoog naar Spaanse klassie- kers zoals de flamenco een meesle- pende voorstelling, een samenbal- ling van kracht, verleiding, passie en energie. Mota overtuigt niet al- leen met haar originele choreogra- fieen, waarin ze suggestieve en sen- suele beelden afwisselt, maar ook met haar kleurrijke, modern-klas- sieke kledingontwerpen, de geraffi- neerde belichting en de muziek waarin opzwepende mediterrane ritmes verrassend samengaan met bijvoorbeeld Carl Orffs 'Carmina Burana' en Dire Straits' 'Private In vestigations'. Voor meer informa- tie: www.fuegoshow.com. Reser veren voor de voorstelling in het Oude Luxor Theater kan via 010- 484.33.33. ROTTERDAM - Maritiem Muse um Rotterdam houdt op 19 Septem ber een Rederijdag voor oud-mede- werkers van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij (KPM) en de Koninklijkdava-China-Paketvaart Lijnen (KJCPL). Rond de tentoon- stellingen 'Schatten van Nedlloyd' enVaren in Indieis een divers pro- gramma met rondleidingen en films samengesteld. Bovendien is de Re derijdag een mooie gelegenheid om andere oud-medewerkers te ont- moeten en herinneringen op te ha- len. De rondleiding 'Schatten van Nedlloyd' vertelt het verhaal over de mooiste voorwerpen die afkom- stig zijn van de verschillende rede- rijen die in de jaren zeventig en tachtig van de vorige eeuw fuseer- dentothetNedlloyd-concern.waar- onder de Koninklijke Java-China- Paketvaart Lijnen en de Koninklij ke Paketvaart Maatschappij. door Vincent Wernke Toen de knoop was doorgehakt en het nieuws naar buiten ge- bracht, ontving Hasjee Royaal via de eigen website tientallen mail- tjes van verontruste fans en colle- ga's. 'Hebben jullie ruzie?', was de meest gestelde vraag. „Nee dus", kan Bart Wijtman iedereen geruststellen. Integendeel. De vier leden van Hasjee Royaal zijn nog steeds de beste maten. Maar na vijftien jaar is het genoeg ge- weest. „Die mailtjes doen ons na tuurlijk wel goed", zegt Pieter Ubbels. Lachend: „Het zou toch vervelend zijn als niemand rea- geerde op ons afscheid." Begonnen als studententrio (Trio Hasjee) is Hasjee Royaal uitge- groeid tot een vaste waarde in het Nederlandse muziekcircuit. Hasjee is niet alleen een act met vier typetjes, maar tevens een goede band die de muziek serieus neemt. De typetjes Cor Vett, Nico van Asem, Charles Royal en Johnny Bordeel zijn bekend in heel het land, mede dankzij de singlehits 'Zeg het maar weer- man' en 'Lieve Mathilde', en op- tredens op de Parade. Diezelfde Parade leidde eerder dit jaar min of meer het einde in van Hasjee Royaal, vertellen Bart Wijtman (Cor Vett) en Pieter Ub bels (Johnny Bordeel). Wijtman: „Wij zouden voor de derde keer op de Parade staan en dat werd in april opeens afgebeld. Dat was vervelend, omdat we de hele zo- mer hadden gereserveerd en nu opeens niets te doen hadden. Het bleek dat wij de Parade heel erg nodig hadden als plek om te spe len, juist omdat we ons er zo op ons plaats voelden. Dat is fijn, maar zo afhankelijk zijn van een festival is natuurlijk niet goed." Het telefoontje van de Parade en de daaropvolgende gesprekken tussen de bandleden, zorgden er- voor dat "binnen een kwartier' het besluit viel dat de band uit elkaar zou gaan. „We zijn niet verbitterd of boos op de Parade, laat dat dui delijk zijn", benadrukt Wijtman. „We hebben twee jaar op de Pa rade gestaan en op zich kunnen we het goed begrijpen dat we er dit jaar niet stonden. Het was al leen jammer dat we dat zo laat te horen kregen. Bovendien hadden we waarschijnlijk ook gestopt als we wel op de Parade hadden ge staan, alleen dan wat later." Begonnen op straat, speelde de groep daarna veel op bedrijfsfees- ten. „Dat was ook de reden waar- om we moeilijk. binnenkwamen bij de Parade. Ze vonden ons te commercieel", weet Wijtman. „Tot directeur Terts Brinkhoff een keer kwam kijken en als een blad aan een boom omsloeg." Eerder werden twee studio-cd's en een live-cd uitgebracht. Vorig jaar verscheen de cd 'Ik wil ook zo graag', tevens de titel van het We stoppen niet omdat het niet goed ging met ons", zeggen Bart Wijtman en Pieter Ubbels (alias Cort Vett en Johnny Bordeel) van Hasjee Royaal. We hebben alleen altijd gestreefd naar verbetering en ontwikkeling, maar op een bepaald moment heb je 'je verhaal' verteld.foto: Dicksiuijter programma waarmee Hasjee Royaal op de Parade stond. Daar- naast trad de groep vaak op in het Prinses Theater in Rotterdam. „We stoppen niet omdat het niet goed ging met ons'zegt Ubbels. „Het ging juist erg goed. We heb ben alleen altijd gestreefd naar verbetering en ontwikkeling, maar op een bepaald moment heb je 'je verhaal' verteld. Dat komt ook doordat wij ons verschuilen achter die typetjes. Mensen weten nu wel dat ik Johnny ben. Dat is leuk, maar het beperkt je ook. Als ik een liedje zing als Johnny zie je ze denken: wanneer wordt het ranzig? Dat is logisch, want de act schept verwachtingen. Boven dien", gaat hij verder. „Wilden we stoppen nu het heilige vuur nog aanwezig is. Hasjee is een heel bijzonder clubje en dan moet je ook op een bijzonder moment stoppen en niet als het heilige vuur verdwenen is." Wat rest van Hasjee Royaal zijn de twee afscheidsconcerten don derdag en vrijdag in het Prinses Theater. „Het laatste optreden moet fantastisch zijn en als je een speciaal afscheidsconcert heeft, komen er alleen maar mensen die jou willen zien, waardoor het ze- ker gezellig wordt", motiveert Wijtman. ..Bovendien hebben ook de fans recht op een goed einde." Tevens wordt tijdens de uitverkochte concerten een DVD opgenomen. „We hebben bewust voor het Prinses Theater gekozen, omdat we ons daar thuis voelen", zegt Ubbels. „Erpassen ongeveer 400 mensen in, maar toch blijft het intiem. We begonnen met een avond en die was zo uitverkocht. Ook de tweede was zo vol, maar we houden het bij twee. Dan is het echt overLachend: „En wie er niet meer bij kan moet straks de DVD maar kopen." door Jacques Nachtegaal ROTTERDAM - 'The Amazing Stroopwafels' zyn wellicht de bekendste straatmuzikanten van Nederland. Zeker in de regio Rijnmond kennen velen de band, die regelmatig op de Lijnbaan in Rotterdam staat. De Stroopwa fels bestaan dit jaar een kwart eeuw en dat wordt gevierd met een heuse theatertournee door Nederland. 'The Amazing Stroopwafels' spe len op de meest uiteenlopende lo- caties. Soms spelen ze in een kroeg, dan weer op een bruiloft maar ook op grote bedrijfsfeesten en zelfs op een congres van sociaal rechercheurs zijn ze geweest. Het verhaal gaat dat de groep zelfs in een sauna heeft opgetreden. De Stroopwafels, zoals ze in de volks- mond genoemd worden, zijn mo- gelijk de meest geboekte artiesten van Nederland. Maar in al die vijf- entwintig jaar van hun roemruchte bestaan, speelden zij nimmer een echt theaterconcert. Natuurlijk tra- den ze wel eens op in een theater- zaal zoals in Dokkum en Winscho- ten, maar van een echte theater tournee was het nog nooit geko- men. In een periode van drie maanden zullen Wim Kerkhof (piano, bas en zang) en Rien de Bruin (gitaar en accordeon en zang) samen met de officieuze der de S troop wafel (gitarist Arie van der Graaf), en aangevuld met bas sist Koos Pakvis en drummer Hans Greeve, in het totaal 43 theaterop- tredens verzorgen. Van theater De Goote in Brielle tot cultureel cen trum De Schattelijn in Geertrui- denberg, met daartussen onder an dere drie keer een uitverkochte Goudse Schouwburg, een uitver kocht Chasse Theater in Breda, een inmiddels nagenoeg uitver kocht Theater aan de Schie in Schiedam en het walhalla van de Nederlandse kleinkunst: De Kleine Komedie in Amsterdam. Tijdens de theatertournee zullen 'The Amazing Stroopwafels' uit- gebreid aandacht besteden aan het materiaal dat tijdens hun reguliere optredens zelden tot nooit aan bod komt. Het publiek zal getrakteerd worden op uitvoeringen van onder andere 'Water', 'Zwart Nazareth', Brekelsveld', 'De andere kant' en het prachtige 'Vitrages'. Natuur lijk komen ook 'Ome Kobus', 'De Dievenwagen', 'Ik ga naar Frank- rijk' en 'Mensch durf te leven' voorbij. Het blijft natuurlijk altijd moeilijk om een verantwoorde keus te maken uit de bijna twee- honderd liedjes die 'The Amazing Stroopwafels' hebben gemaakt, maar tijdens de eerste repetitieda- gen bleek dat het een mooie selec- tie aan materiaal is geworden wat de Stroopwafels voor het theater- publiek hebben geselecteerd. Toch rijst de vraag waarom het vijfentwintig jaar heeft moeten du- ren voordat er een theatertournee kwam. „Dit jubileum leek ons een goed moment", zegt Wim Kerk hof „Het is leuk om eens op een andere plek te spelen." Ook biedt theatertournee de Stroopwafels de mogelijkheid om bepaalde num- mers beter uit te lichten. Toch zal er niet eens zoveel verschil zijn tussen de normale optredens en de theatertournee. „Een lied als 'Vi trages' wordt ook tijdens reguliere optredens gevraagd, maar nu met Koos en Hans klinkt het allemaal nog net iets meer uitgebalan- ceerd", zegt Kerkhof. „We zijn in die periode veel minder flexibel. Een bijkomend voordeel is dat we nu echt door heel Nederland optre den. Maar Rien en ik blijven daar- bij ook op de Lijnbaan spelen." The Amazing Stroopwafelszijn in deze regio te zien in Theater De Goote in Den Briel op 18 Septem ber, op 7, 9 en 28 oktober in De Goudse Schouwburg, 11 november in het Theater aan de Schie in Schiedam, 13 november in het Isa- la theater in Capelle aan den IJs- sel, 20 november in Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen, 26 novem ber in Theater de Schuurkerk in Maassluis en zaterdag 18 decem- ber in Theater de Twee hondjes in Hellevoetsluis. Voor verdere tour- nee-informatie kunt u terecht op de Stroopwafels-webpagina www.a- mazingstroopwafels.nl. SIEMENS GIGASET A 340 DIGITALETELEF00N Heeft alle functie's in zich van een "gewone" telefoon maar is volledig draadloos. Aan te vullen met max. 3 handsets waardoor er een digitale telefooncentrale ontstaat. Voorzien van verlicht display met 1 regel voor pictogrammen, nummerweergave en - herhaling (laatste 10 nummers), telefoonboek voor 30 namen en nummers met opslaan tijdens gesprek mogelijkheid en 10 melodieen. Afm. 15x5.5x2 cm. SIEMENS C0RRECTPRIJS Art.nr. 278661 PANASONIC KX-TCD545 BUREAU-T0ESTEL HANDSET Dit Panasonic toestel bevat een basisstation met gedrade handset en een draadloze handset met lader. Dit complete model heeft een antwoordapparaat, handsfree functie op basisstation en handset, verlicht display op basisstation en handset, 32-polyfone belmelodieen op handset, 200 nummers telefoonboek op handset en 20 nummers telefoonboek op basisstation, stemgericht zoeken in telefoonboek, SMS en nog veel meer. C0RRECTPRIJS Art.nr. 274953 279 TIPTEL142 TELEFOON MET NUMMERHERKENNINGEN 65 NAMEN GEHEUGEN De tiptel 142 clip is een bijzonder gebruiksvriendelijktelefoontoestel. Beschikt over nummerweergave met geheugen voor 60 oproepen die automatisch en op chronologische volgorde opgeslagen worden in de Draadloze plug play DECT-telefoon plus een extra handset. Doortoepassing van DECT technologie bent u optimaal beveiligd tegen afluisteren. Het toestel heeft nummerherkenning, geheugen voor 10 nummers, ruggespraak functie, nummerherhaling, page functie voor handset herkenning, 3 verschillende oproeplijst. Voorzien van telefoonregister voor 65 namen met telefoonnummers. C0RRECTPRIJS Art.nr. 253062 belsignalen, een spreektijd tot 16 uur en een standby tijd tot 250 uur. C0RRECTPRIJS Art.nr. 257568 79 WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 23