SCHIEDAM stad Gemeente Schiedam Uniek symposium in Schiedam met Jomanda, Pastoor Visriians endSfeem Radhakishun Verkeersmaatregelen tijdens Brandersfeesten 2004 binnenstad Schiedam Inspraakavond Ruimtelijke Ontwikkelingsvisie op donderdag 16 September Wilt u meepraten over dienstverlening van de gemeente Bczorjjififj Maasstad Weekbladen Colofon ill nkikL VRIJSTELUNG EX ARTIKEL 19 LID 3 WRO BOUWZAKEN VOORNEMEN TOT VRIJSTELLING Het ILO.G.is op vrijdag 17 September gesloten Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 38, WOENSDAG 14 SEPTEMBER 2004 G emeent eb er icht en Stadskcmtoor: Telefoon: (010) 246|5 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 ^rnm Dc binnenstad van Schiedam is het decor van een uniek symposium. Op zaterdag 18 September vindt in het Stadskantoor en Bibliotheek Stadserf De Dood voor Ogen plaats. Een dag lang staan rouw- en afscheid- srituelen centraal. Artoteek Schiedam, galerie 300procent en de wijkcentra zijn nog een aantal weken in de ban van Kijk Haar! en Stadsrituelen toont de weergave van Schiedamse fotografen op deze verschillende the- ma's. Daarnaast is ook Jeugdtheater de Teerstoof begonnen met het nieuwe theaterseizoen. w De Dood voor Ogen op zaterdag 18 September in Schiedam Wethouder Hans Meijer opent zaterdag 18 September om 12.30 uur het symposium De Dood voor Ogen. Hierna volgt een uitge- breid programma over afscheid nemen. Naast een doorlopend filmprogramma, het jeugdtheaterstuk Huilen mag, lachen ook door Theaterproducties Marij van den Heuvel en de doorlopende tentoonstelling Over de drempel van de Dood zijn er lezin- gen en debatten. In de Aleidazaal van het Stadskantoor worden onder andere rouwri- tueien uit het Hindoeisme, de Islam en de Winticultuur belicht. In de Bibliotheek wordt een aantal (Gesprek aan de Schie) debatten gevoerd. Onder de titel Nader tot u geven Pastoor Vismans, Abdullah Haselhoef en Jomanda hun visie op de dood. In het debat Regels en Riten praten Marjan Holierhoek, Bert Goetzee en Hermien Embsen over hedendaagse afschei- drituelen en rouwverwerking. Ook geven schrijvers Kader Abdoliah, Kristicn Hemmerechts en Bert Keizer onder leiding van Prem Radhakishun hun visie op afscheid nemen en sterven. Verschillende Stadsrituelen Zaterdag 18 September is ook de opening van de expositie Windmill Kaleidophone in Pand Paulus. Een voor de gelegenheid geformeerde groep audiovisuele kunstenaars, bestaande uit Hannes Holzl (I), Echo Ho (China/D), Alberto de Campo (A), Sven Hahne (D), maakten een beeld- en geluids- installatie met behulp van real-time opnames van het geluid en beeld vanaf de wieken van vijf molens in Schiedam. Deze beelden en geiuiden zijn in Pand Paulus te zien en te horen. Komende week worden ook weer nieuwe Stadsrituelen zichtbaar op openbare plekken in Schiedam. Fotograaf Louis Haagman heeft voor Stadsrituelen haardracht gefotografeerd. Sjef van Duin heeft het thema religie vastgelegd en Gerard van Soest heeft bijzondere begraafplaatsen bezocht. In het kader van het project Kijk Haar! organiseren Artoteek Schiedam, gale rie 300procent op 19 September Good Hair Day. Jeugdtheater De Teerstoof September betekent ook de opening van het nieuwe theaterseizoen voor Jeugdtheater De Teerstoof. Op 19 September spelen de dames van Dit Dat Daar de voorstelling Wie Wat Waar. Een meespeelvoorsteliing voor kinderen vanaf 4 jaar waarbij de kinderen mogen dansen, zingen en spelen. Op 3 oktober staat Jeugdtheater Het Blauwe Huis in De Teerstoof met de uitverkoch- te voorstelling Poep! naar het boek Over een kleine mol die wil weten wie er op zijn hoofd gepoept heeft. Jeugdtheater De Teerstoof start dit seizoen bovendien niet met een maar met twee jongeren- groepen. Wie wil leren dansen, zingen en toneelspelen kan zich nog aanmelden. Er staan weer verschillende voorstellingen gepland. De leerlingen geven alvast een kort voorproefje op 6 oktober bij de opening van Boekhandel Van Leeuwen. Aan het einde van het seizoen zijn de leerlingen acht keer op het podium te zien met een spetterende eindproductie! Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar op de woensdagmiddag en donderdag- middag en -avond. Voor meer informatie bel naar (010) 246 59 32 of mail naar: de.tccrstoof@tiscali.nl eugdtheaterschool Tijdens September in Schiedam worden reel evenementen en activiteiten georganiseerd in Schiedam. Elk weekend isgevuld met niteenbpende evenementen. Op het programma staan onder andere het symposium De Dood voor Ogen (18 September), deBrandersfeesten (24 tot en met 26 September), Stadsrituelen (Itele maand September) en Kijk Haar! (tot en met 23 oktober). Meer activiteiten en informatie vindt u op: nnvw.schiedam.nl Van vrijdag 24 tot en met zondag 26 September 2004 vinden weer de jaar- lijkse Brandersfeesten plaats, waarbij een breed scala aan festiviteiten zich uitstrekt over de Schiedamse binnen stad. Om deze festiviteiten ongestoord en veilig te laten verlopen, worden enkele verkeersmaatregelen genomen in en om het historische centrum. Straten waar activiteiten plaatsvinden, worden afgezet en af en toe autovrii gemaakt. Ook voor de opbouw en afbouw van de activiteiten worden verkeersmaatre gelen genomen. De organisatie van Brandersfeesten doet aan de bezoekers de oproep om zo veel mogelijk te voet, met de Sets of per openbaar vervoer naar de stad te komen. Verkeersmaatregelen op vrijdag 24 September t/m zondag 26 September Vrijdag 24 September (20.00 uur) tot en met zondag 26 September (20:00 uur) geldt een parkeerverbod op: Lange Haven, zijde Hoogstraat vanaf de Koe- markt tot en met de Brede Marktsteeg en de p-vakken op stukje Schie en zijde Vismarkt van Korte Haven tot einde (Gerrit Verboonstraat), inclusief de Vismarkt; Griffioenstraat (Westvest tot Lange Haven); Korte Haven, zuidzijde van Westvest tot Lange Haven en noord- zijde van Dam (inclusief de p-vakken Korenbeurs) tot huisnummer 10/12; Dam (Oude Siuis tot Beursbrug); Oude Sluis en Nieuwe Sluisstraat random de Schie; Hoogstraat (Korte Kerkstraat tot Boterstraat); Korte Kerkstraat (Nieuw- straat tot Hoogstraat); Lange Kerkstraat (Nieuwstraat tot Broersveld) en Herenpad Broersveld tot Broersvest). te*igev/°s Bovengenoemde wegen worden op zaterdag en zondag van 7.00 tot 20.00 uur helemaal afgeslo- ten voor verkeer. Dit geldt ook voor: de Walvisstraat (Westvest tot en met de Vismarkt); Lange Kerkstraat (Nieuwstraat tot Broersveld, doorsteek Kreupelstraat - baan open voor bewoners); Herenpad van Broersveld tot Broersvest (ook Broersveld voor verkeer niet toegankelijk); Vijgen- steeg/Ooievaarssteeg; Boter straat (Kreupelstraat tot Ooievaarsbrug) en de Kreupelstraat van de ingang ABC-garage tot de Lange Kerkstraat. Zaterdag 25 September en zondag 26 September van 6.00 tot en met 24.00 uur is de Broersvest (Boterstraat tot Koemarkt) afgesloten voor verkeer met uitzondering van fietsers. Wanneer de P-garage vol is, zal reeds bij de kruising BHG-iaan Delflandseweg de 's Graveland-seweg richting centrum worden afgesloten. Zaterdag dient u van 20.00 tot 24.00 uur in verband met de doorvaart van de gondelvaart bij bruggen ook rekening te houden met verkeershinder die kan leiden tot stremming ofwegaftluiting bij: de Koemarkt (Broersvest tot Koemarktbrug); Gerrit Verboonstraat Lange Nieuwstraat tot Koemarktbrug); Ooievaarssteeg, aan beide zijden van Ooievaarsbrug; Beursbrug en de Appelmarktbrug. Wij hopen dat u komtgenieten van de activiteiten en danken u alvast voor uw medewerking. Op donderdag 16 September vindt een inspraakavond plaats rond de concept Ruimtelijke Ontwikkelingsvisie van de gemeente Schiedam. In deze visie zet de gemeente uiteen, waar zij op ruimtelijk gebied naar toe wil in de periode tot 2020. In de Ruimtelijke Ontwikkelingsvisie worden uitspraken gedaan over de ruimtelijke inrichting en structuur van Schiedam en de ruimtelijke mogelijkheden om ook in de toekomst te kunnen voldoen aan de ruimtebehoefte voor groen en water, wonen, werken, voorzieningen en de daarbij behorende infrastructuur. Graag hoort de gemeente ook uw reactie op de Ruimtelijke Ontwikkelingsvisie. De inspraakavond vindt plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1Aanvang van de avond is 20.00 uur; ontvangst vanaf 19.30 uur. De Ruimtelijke Ontwikkelingsvisie Schiedam ligt nog tot en met woensdag 29 September 2004 voor een ieder ter inzage in bij de balie Bouwen Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Sinds 2002 heeft de burgemeester de taak de gemeenteraad jaarlijks inzicht te geven in de wijze waarop Schiedammers bij gemeentelijke activiteiten worden betrokken en over de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening. De burgemeester doet dit door middel van het burgerjaarverslag. Het verslag over 2002 is in juni verschenen. Onderwerpen die aan de orde komen zijn o.a.: de manier waarop de gemeente de contacten met haar burgers onderhoudt de snelheid waarmee vragen, brieven en dergelijke worden beantwoord hoe u door ambtenaren en bestuurders te woord wordt gestaan hoe met klachten over straten en groen wordt omgegaan worden bezwaarschriften en klachten op tijd beantwoord De burgemeester wil graag van Schiedammers horen wat zij van het burgerjaarverslag vinden en - indien nodig - hoe het verslag volgend jaar verbeterd kan worden. Wilt u hierover samen met een aantal andere Schiedammers,op maandag 27 September 20.00 uur, met de burgemeester van gedachten wisselen, neem dan uiterlijk 20 September contact op met de heer RA.J. Vredebregt afdeling BMO, tel. (010) 246 54 24 of via e-mail: rai.vredebregt@scltiedam.nl Sinds enkele weken zijn de Gemeente- berichten opgenomen in de editie Schiedam van Maasstad Weekbladen. Maasstad en de gemeente Schiedam vinden het belangrijk dat de bezorging van de krant goed is. Geef het door als u geen krant hebt ontvangen. Dan kan Maasstad maatregelen nemen om de bezorging te verbeteren. Behalve het telefoonnummer van de ver- spreider Netwerk VSP (0900 - 2020299, 10 cent per minuut, ma t/m vrij van 8.30 tot 17.00 uur), kunt u ook aan de gemeente Schiedam doorgeven dat u geen krant hebt ontvangen: Bel tijdens kantoortijden met het Gemeentelijk Informatie Punt: (010) 246 53 04 of mail naar: info@schiedam.nl Of geef uw klacht rechtstreeks aan Maasstad door via de website van de gemeente: www.Scbiedam.nl U klikt op het logo van Maasstad Weekbladen en kunt dan automatisch een e-mail versturen. U kunt de krant bovendien op verschillen de punten in de stad gratis afhalen. Deze punten staan vermeld op de voorpagina van de krant. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriffen voor de Bebouwde Kom" is binnengekomen voor: Tollensstraat 30, plaatsen van een bergjng Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikma- king van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe gedurende 4 weken vanaf 16 September 2004 t/m 14 oktober 2004 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 6 September 2004 t/m 9 September 2004: bouwaan vragen: Boerhaavelaan 46 Dam 36 Galjoot 27 Gustoweg Julianalaan 30 Munterstraat 11 Steengoed B.V. A.P.M. Heuchemer P. Arabit Plieger B.V. R. de Jong H.J. Frigge pand renoveren en tot 4 appartementen verbouwen pergola plaatsen 2 dakkapellen plaatsen (herziene aanvraag) distributiecentrum met kantoor bouwen woning vergroten 2 dakkapellen plaatsen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Havendijk511 H.H.A. Roodenrijs Muiderslotstraat 3-191 SGBB Olympiaweg 20 Schiedamseweg 44 W.J. van Dijk M. van Oeveren asbest verwijderen beplatir slopen rwiji lift beplating lift gedeeltelijk Verleende bouwvergunningen: verzonden 7 September 2004: Damlaan 14-88/102-176/ 190-264 B.H.G.-laan 287-361 St. Woonplus Schiedam Prins Bernhardlaan 90 B. Nolet verzonden 9 September 2004: De Meesterstraat 40 SIKO Duivenpad Gemeente Schiedam, afd. REO Lange Haven 115 G-Trade B.V. Lange Nieuwstraat 123-147 Nieuwe Haven v.o.f. Nieuwe Damlaan Railinfrabeheer Poldervaartpad Gemeente Schiedam, afd. REO Pruimengaarde 35 J. Aarssen verzonden 13 September 2004: Lange Nieuwstraat 101 J. van Stigt Thans Noordvest 89A Plantage R. van der Tas Gemeente Schiedam, afd. Cultuur Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen verzonden 7 September 2004: Havendijk511 H.H.A. Roodenrijs verzonden 9 September 2004: Damlaan 14-88/102-176/ 190-264 8t B.H.G.-laan 287-361 St. Woonplus Schiedam Schiedamseweg 44 M. van Oeveren verzonden 13 September 2004: Oostingel 9 Dienst Educatie Schiedam overdekte zittribune slopen asbest verwijderen renoveren van woonge- bouwen woning vergroten schoolgebouw verbouwen/vergroten fiets-/voetgangersbrug vernieuwen pand gedeeltelijk veranderen 20 appartementen met stallingsruimte bouwen stationsopgangen vernieuwen fiets-/voetgangersbrug vernieuwen bijgebouw aan zijgevel bouwen glazen verbindingsgang oprichten toegang stallingsruimte en entree begane grand veranderen kunstwerk plaatsen voor de duur van 5 jaar asbest verwijderen gedeeltelijk slopen van de gevelbekleding en woonindeling asbest verwijderen school slopen N.B. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Voornemen tot vrijstelling ex artikel 19. Lid 3 WRO juncto artikel 20, lid 1 sub e Bro. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling is aangevraagd voor het gebruik van een gedeelte van het woonzorg complex Thurlede aan de Nieuwe Damlaan 759 als zijnde een horccagedeelte, Het gebruik is in strijd met artikel 4 van het vigerende bestemmingsplan "Nieuwland 1961". De aanvraag en alle daarbij behorende bescheiden liggen gedurende 4 weken vanaf 16 September 2004 tot en met 14 oktober 2004 ter inzage bij de babe Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, jvoensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftehjk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelbng kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdebng Bouwen en Miheu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voornemen tot vrijstelling ex artikel 19. Lid 3 WRO juncto artikel 20, lid 1 sub e Bro. Burgmeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling is aangevraagd voor het gebruik van het pand aan de Huijsmansstraat IB te Schiedam als zijnde een uit- breiding van de winkel voor de verkoop van bloemen, planten en decoratie. Het gebruik is in strijd met artikel 25 van het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de bebouwde kom". De aanvraag en alle daarbij behorende bescheiden bggen gedurende 4 weken vanaf 16 September 2004 tot en met 14 oktober 2004 ter inzage bij de babe Bouwen, Wonen en Mibeu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftebjk zijn/haar gemoti veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelbng kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd atdehng Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. XOQ Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen Nltuwt WAtfBVveC NOOBO i J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 2