maasstacl Rabobank: de beste deal op hypotheekgebied. ;i^l Is de CV-ketel in goede conditie? Wijnhaeve: nieuwe woontoren bij Witte Huis Betrouwbare keukenzaken nu te herkennen aan label Comfortabel J Wonen Consumenten Label weekbladen CV-onderhoud helpt u warm en veilig de winter door rfiv- Schulden onderzocht 2e Kamer onderzoekt corporaties CDA: meer gezinnen in stadswijken trends tips ideeen design doe-het-zelf tuinieren accessoires verlichting s* t'otr.-v or vltfjfooKtf typotfteeieve >trekke> /an Nede- a -a Scherpis -faiieven en een deskunck} en peisoaotiA acL ies 5e! '.oc tnee: nre--TtatieRabec4nsRc^tterr^OiO 4C5 5k Ocn op rate day zonrfag Dereikbaa- Het is tijd voor de Rabobank. verenigmg wonen@redactie.maasstad.nl De zomervakantie zit erop. En niet alleen voor ons mensen. Ook de cv-ketel moet weer aan het werk. 's Avonds draaien we de thermostaat een streepje hoger en verwachten dat de ketel ons niet in de steek laat. Daar staan we verder niet bij stil. Maar juist nu zouden we dat wel even moeten doen. Want of die ketel ook dit seizoen weer betrouwbaar werkt, hangt van een aantal zaken af. Waar moet u op letten om te voorkomen dat u plotseling in de kou komt te zitten? meSF- a p;„, y* '"»gg- Sinds vorig jaar bestaat er voor consumenten een uitstekend hulp- middel om betrouwbare keukenza ken te kunnen herkennen: het CW Consumenten Label. Een keuken is nu eenmaal geen auto die je kant-en-klaar koopt, maar een in onderling overleg uit veel compo- nenten samengesteld product. Alle producten moeten op elkaar zijn afgestemd en alle betrokken leve- ranciers op elkaar ingespeeld. Het vraagt dus heel wat vakwerk om uiteindelijk precies datgene te krij- gen wat u voor ogen stond. Een keukenzaak die het Comfortabel Wonen Consumenten Label mag voeren, heeft bewezen dat vak werk onder de knie te hebben en zijn klanten naar voile tevreden- heid van dienst te zijn. Inmiddels is er een landelijk net- werk van meer dan honderd keuk enzaken die aan de strenge eisen voor dit keurmerk hebben voldaan en dat aantal neemt nog elke dag toe. Dat betekent dat er altijd een keukenzaak met het Consumenten Label bij u in de buurt is. De Vereniging Comfortabel Wo nen heeft het CW Consumenten Label in het leven geroepen om voor de consument een betrouw- baar keurmerk te hebben waarop blindelings kan worden vertrouwd bij het kopen van een nieuwe keu- ken.Het grote aantal keukenzaken en het nog grotere aantal aanbie- dingen waarmee de consument da- gelijks wordt overspoeld, maakt de keuze van een goede en betrouw bare/keukenzaak vaak moeilijk. Medals gevolg de horrorverhalen die soms op veijaardagen de ronde doeti over de aankoop en het in- stalljeren van een nieuwe keuken. Te lute en incomplete aflevering, slordige installaties en niet nage- komen service lijken dan eerder re- gel dan uitzondering. Een mens zou haast geen nieuwe keuken meer durven aan te schaffen. Jam mer, want aan een goed ingedeel- de, mooie keuken valt dagelijks veel plezier te beleven. Daarom heeft de Vereniging Comfortabel Wonen vorig jaar besloten tot het instellen van een objectief keur merk voor winkels waar u zonder zorgen een keuken kunt kopen. Het CW Consumenten Label is een uniek label. De vereniging beoor- deelt namelijk niet zelf of de be- treffende detaillist aan de normen voldoet, maar laat daarvoor de klanten aan het woord. Een speci- aal daarvoor opgerichte stichting treedt op als certificerend instituut. Op die manier is de objectiviteit van het label gegarandeerd. De vraagstelling aan de klanten is heel breed. Hoe zijn uw ervaringen met de verkopers? Was de offerte dui- delijk en volledig? Is er op tijd ge- leverd? Was de keuken compleet, onbeschadigd en volgens de be- stelde specificaties? Hoe is de in- stallatie verlopen? Hoe zijn even- tuele garanties nagekomen? En, zeker niet in de laatste plaats, hoe bent u als klant behandeld. En dat is nog maar een greep uit de vra- gen die worden voorgelegd. Of men zelf weer bij die winkel wil kopen, of men de winkel bij ande- ren wil aanbevelen en welk rap- portcijfer men de keukenzaak geeft, vormen het slot van de lange vragenlijst. Om het CW Consumenten Label te 'verdienen' moet maar liefst ne- gentig procent van alle onder- vraagde klanten een hoge score ge- ven. Is dat niet het geval, dan wordt het label niet verstrekt en wordt de betreffende keukenzaak geadviseerd om eerst op een of meer onderdelen orde op zaken te stellen. Daarna kan een nieuwe screening plaatsvinden. Het hele proces wordt begeleid door een re- gisteraccountant. Deze geeft ook bij elk label een accountantsver- klaring af. Eens gegeven, blijft ge- geven gaat in het geval van het CW Consumenten Label niet op. De gecertifiCeerde keukenzaken worden ieder jaar opnieuw door nieuwe klanten beoordeeld. Het le- veren van constante kwaliteit is dus pure noodzaak. Meer informatie over het CW Con sumenten Label en een recente lijst van keukenzaken die dit label mo- gen voeren, vindt u onder meer op www.consumentenlabel.nl. trouwbaarder en gaat hij langer mee. En wat ook belangrijk is: een goed onderhouden ketel ver- bruikt minder energie. Op die manier zorgt regelmatig onder- houd zowel voor zekerheid als voordeel. Particulieren kunnen bij onderhouds- en installatiebe- drijven (zoals Tempus) een over- eenkomst voor het onderhoud aan hun cv-ketel afsluiten. Dit verze- kert hen tegen een gering bedrag van een immer goed functione- rend toestel. Dat is altijd voorde- liger dan onverwachte grote repa- raties of voortijdige aanschaf van een nieuwe ketel. Toch kan het verstandig zijn om eens te denken aan een geheel nieuwe ketel. Bijvoorbeeld als u gaat verbouwen of verhuizen. Niet alleen omdat uw oude ketel aan het eind van z'n Latijn is, maar ook omdat cv-ketels van de nieuwe generatie in veel opzich- ten superieur zijn. De techniek staat immers niet stil. De moder- Om te beginnen speelt de leeftijd van uw ketel een rol. Gemiddeld gaat een cv-ketel zo'n twaalf tot vijftien jaar mee. Daarna kunt u problemen verwachten. Zoals storingen en defecten die niet een- twee-drie kunnen worden verhol- pen. Reparaties aan oude ketels zijn ingrijpender en onderdelen moeilijker verkrijgbaar. A1 met al kan zoiets een kostbare zaak wor den. Nog belangrijker dan de leeftijd van uw ketel is de staat waarin hij verkeert. Een slecht onderhouden cv-ketel haalt z'n verwachte le- vensduur vaak niet eens. Hij kan u al veel eerder in de steek laten. Wilt u dat voorkomen, dan dient u de ketel regelmatig grondig te laten controleren en schoonma- ken door een deskundige. Bij een onderhoudsbeurt wordt de ketel schoongemaakt en opnieuw afge- steld. Daardoor werkt hij be ne hoogrendement (HR) ketels le- veren meer comfort voor minder geld. Want dankzij de verbeterde technologie halen ze uit dezelfde hoeveelheid aardgas meer warm- te. Dat bespaart kosten en is beter voor het milieu. (U kunt zelf be- rekenen hoeveel besparing een HR-ketel u kan opleveren op de website van Tempus: www.tem- pus.nl.) Een ander belangrijk as pect is veiligheid. De nieuwe HR- ketels voeren rookgassen naar buiten af, zodat er geen schadelij- ke stoffen in de woning terecht- komen. Met de winter weer voor de deur is het dus belangrijk dat u even aandacht schenkt aan uw cv-ke tel. Houd 'm in conditie. Dan helpt hij u warm en veilig de win ter door. De nieuwste woningbouwontwik- keling van NS Vastgoed is het pro ject Wijnhaeve. Deze prachtige woontoren zal verrijzen aan de Wijnhaven, nabij het Witte Huis en in de directe nabijheid van de Ou de Haven, de Blaak en de verleng- de Willemsbrug. De toren wordt zeventig meter hoog en biedt een adembenemend panorama op de Nieuwe Maas, de Willemsbrug en zelfs de Van Brienenoordbrug. Het gebouw bevat tachtig ruime koop- woningen, waaronder stadswonin- gen, appartementen en een pent house. Wijnhaeve biedt een grote variatie in woninggrootte en indelingsmo- gelijkheden. Alle appartementen beschikken over een woonkamer die op het zuiden is georienteerd en een vrij uitzicht heeft over de Nieuwe Maas. De meeste wonin- gen hebben drie of vier kamers. Naar verwachting start de verkoop in het eerste kwartaal van 2005. Een eerste introductie heeft begin deze maand al plaatsgevonden tij- dens de Binnenstadsdag in Rotter dam. De locatie aan de voet van de Wil lemsbrug biedt alle comfort. Op een steenworp afstand ligt een van de beste winkelgebieden van Ne- derland en is een ruim aanbod aan culturele en uitgaansvoorzieningen aanwezig. De sfeer aan de Wijnha ven is gemoedelijk en gezellig. De historische schepen doen de herin- nering aan lang vervlogen tijden herleven en er zijn sfeervolle res taurants en cafes. De bereikbaarheid met zowel de auto als het openbaar vervoer is uitstekend. Het ondergrondse NS- station Blaak ligt naast de deur, evenals het metrostation. Parkeren is geen enkel probleem, want een prive-parkeerplaats in de onder grondse garage behoort tot de mo- gelijkheden. De woningen in Wijnhaeve heb ben een prijs vanaf 245.000 euro v.o.n. (exclusief parkeerplaats). Meer informatie is te vinden in de Nieuwsbrief die kan worden aan- gevraagd bij NS Vastgoed, tele- foon 030 - 3004392, via e-mail in- fo@wijnhaeve.nl of via de inter- netsite: www.wijnhaeve.nl. NS Vastgoed ontwikkelt en ex- ploiteert met name rondom stati ons gebouwen en gebieden die zich onderscheiden door hun unie- ke ligging, uitstekende bereikbaar heid, prettige verblijfsklimaat en duurzame karakter. NS Vastgoed zoekt altijd naar de optimale syner- gie mssen gebouw en doelgroep. Tienduizenden Nederlandse huishoudens zitten in de schulden. Tussen de 67.000 en de 124.000 huishoudens hebben een problematische schuld opgebouwd. Zij hebbben moeite met het vol- doen van de eiementaire re- keningen als de huur, het gas en licht en het water. Dit blijkt uit onderzoek dat de Universiteit van Tilburg in opdracht van staatssecreta- ris Van Hoof heeft gedaan. Het onderzoek laat zien dat tussen de 40.000 en de 93.000 gezinnen te maken hebben met een achterstand van meer dan zes maanden bij de betaling van woonlas- ten, energie en water, zie- kenfonds, belastingen, tele- foon of schoolkosten. In per centages gaat het dan om zo'n drie procent van de groep met een inkomen tot anderhalf keer het sociaal minimum. De financiele problemen doen zich relatief vaak voor bij eenouderge- zinnen, gezinnen met twee of meer kinderen en huishou dens die geen inkomen uit werk hebben. Een op de zes huishoudens zoekt profes- sionele hulp. De Tweede Kamer begint een ondezoek naar het func- tioneren van de woning- bouwcorporaties in Neder- land. De leden van de vaste kamercommissie volkshuis- vesting zijn al lange tijd on- tevreden over de prestaties. De initiatiefnemers van het onderzoek zijn de kamerle- den Depia (PvdA) en Van Bochove (CDA). Zij willen helder krijgen hoe de sa- menwerking tussen gemeen- ten, corporaties en de Haag- se politiek verloopt en be- zien hoe die samenwerking kan worden verbeterd. Vol gens de twee gaat het om een 'licht onderzoek', niet te vergelijken met bijvoor beeld het parlementair on dezoek naar de HSL en de Betuwelijn. Er wordt aan een extern bureau gevraagd de werkwijze van de corpo raties onder de loep te ne- men. Vervolgens zal de Ka mer op basis van die infor matie hoorzittingen houden. De Kamer wil zich met het onderzoek voorbereiden op het debat met minister Dek- ker van volkshuisvesting. Zij werkt op dit moment aan een herziening van de regelgeving voor de woning- corporaties. Een CDA-werkgroep wil dat in oude stadswijken meer gezinnen gaan wonen. Mo- dale gezinnen hebben kinde ren is de stelling en via kin deren komen ouders met el kaar in contact, wat volgens de werkgroep goed is voor de sociale samenhang. Ook geeft de aanwezigheid van grote gezinnen een impuls aan de economische en soci ale voorzieningen in de buurt. De CDA-werkgroep heeft haar ideeen vervat in het rapport 'Steden in ba- lans', dat woensdag is over- handigd aan fractievoorzit- ter Verhagen van het CDA in de Tweede Kamer. De werkgroep vindt dat er in de oude stadswijken grotere woningen moeten worden gebouwd en stelt voor grote gezinnen een bonus te ver- strekken. Kern van het ad- vies is dat er meer aandacht moet komen voor sociale sa menhang in de grote steden. Daarover staan volgens de werkgroep onder leiding van de Haagse CDA-wet- houder W. Stolte te weinig concrete doelen in het derde plan Grote Stedenbeleid voor de komende vijf jaar. In de strijd tegen de verloe- dering moet wanbeheer van particuliere verhuurders, woningbezitters en woning- bouwcorporaties bestraft kunnen worden met een be- stuurlijke boete. Het CDA wil haast maken met deze boete, waarmee gemeentelij- ke toezichthouders allerlei kleine, ergerlijke overtre- dingen direct kunnen aan- pakken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 17