Perfecte deksel behoudt aroma en voedingsstoffen THE DOORS Lang of dik? 70% echte KORTING! Sexy plassen in 'kisses' Woonbeurs Amsterdam 2004: veel te zien, veel te doen shoppini Douche- stoomcabine met kleurentherapie Speciale presentatie: Jan's Jubileum! Quattro rA PUT Ek. Kleding voor mannen met maatproblemen www.ggspecialsizes.com Wegens aankomende verhuizing: nu diverse showroomdeuren tot WMI ilistf a u CTIIE D0011S> Siervruchten alstoegift Stijlvol paardenhaar trends tips ideeen design Feestdagen adverteren? telefoon: 010-4067233 De 'Tak' van Frank TjepKema en Janneke Hooymans is een van de ontwerpen bij de expositie Via Milano. Het bankje is gemaakt van vijftig zacht rubberen takjes. doe-het-zelf tuiriieren accessoires verlichting Gedurfd Koken=fun Aroma en voedingsstoffen vervlie- gen snel, maar dat geldt niet als ge- rechten bereid worden in de braad- pannen vamn Rosle. Vlees, vis, ge- vogelte of groenten; het is allemaal even smaakvol. En daar draagt het aromadeksel voor een belangrijk deel aan bij. Deze sluit perfect en is net iets zwaarder, zodat stoom en vocht niet kunnen ontsnappen. De sandwichbodem van de braad- pannen hebben een aluminium kern die voor een gelijkmatige en energiebesparende warmtegelei- ding zorgt en de warmte langdurig vasthoudt. Dit geldt voor gerech- ten die bereid worden op het for- nuis, maar ook voor die uit de oven. De pannen zijn uitgerust met ergonomische en stevige handgre- pen die in een perfecte hoek aan d epan zijn bevestigd. Samen met versterkte schenkrand zorgt dit voor afgieten zonder morsen. Bij het bereiden van gevogelte speelt de braadpan een kritieke rol. Vooral tijdens de feestdagen, wan- neer het gerecht net iets meer aan- kleding vergt en gewicht heeft. Dan zijn Rosle braadpannen een uitkomst. De pannen hebben een koepelvormig deksel zodat de lage pan in totaal een inhoud van vier li ter heeft en de hoge een inhoud van zes liter. De pannen zijn uitgevoerd in hoge kwaliteit roestvrij staal. De lage pan is 7,5 centimeter hoog en is ideaal voor kleiner gevogelte, vis of rollades. De grotere braadpan van 11,5 centimeter hoog heeft een inhoud van zes liter. Daar past met gemak een uit de kluiten gewassen kalkoen in. De pannen zijn ge- schikt voor alle warmtebronnen: elektrisch, gas, inductie en kera- misch. Zie www.quattrokeukenenbad.nl voor openingstijden en Keukenboulevard Barendrecht, Peselastraat 42-44, Barendrecht 010-4971040 Woonmall Alexandrium III Rotterdam-Alexander, 010-2204437 KEUKEN EN BAD STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 2100 uur geopend www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430-Fax 010-4227867 - s Maandags gcslotcn vjU ooR l G G Special Sizes, Stadhoudersweg 72, tel. (110-4655588 Een reactie op het standaard en al eeuwen gelijk gebleven witte sani- tair! Illustratrice en designer Mei- ke van Schijndel ontwierp een nieuwe sanitair-serie met innova- tieve en speelse ontwerpen onder de naam Bathroom Mania! „In de ze hectische wereld van vandaag de dag neigen we onze fantasie te vergeten. Bathroom Mania! ont werpen laten je gedachten afdrij- ven in een fictieve wereld. Zodat je niet alleen lichamelijk maar ook geestelijk kunt ontspannen in de badkamer." En dat lukt uitstekend bij het sexy urinoir! De eerste gelimiteerde op- lage van vijfhonderd exemplaren is deze maand uitgebracht, er kan nog voor ingetekend worden, le- verdatum 2005. De 'kisses' zijn le- verbaar in rood, zalm of wit. Meer informatie: www.bathroom-ma- nia.com. Het ultieme genot in een harmonie van luxecomfort! De multifunctio- nele douche-stoomcabine Kosmic van fabrikant Kos is verkrijgbaar in eenpersoons (130x130x220) of tweepersoons 180x130x220) af- meting. Een snelle douche of een uitgebreid stoombad, de luxe cabi- ne is uitgerust met een douche- mengkraan met glijstang, thermo- staat, vier verstelbare zijdouches, royale hoofddouche, 5 wateijets voor rug- of nekmassage en com- fortabel zitje. Toppunt van luxe is de sterrenhe- mel van kleine halogeenlichtjes en het doseersysteem kan verrijkt worden met aromatische olien. We zijn er nog niet, het kan nog mooi- er, want de Kosmic kan ook gele- verd worden inclusief kleurenthe rapie! De zeven kleuren hebben elk een specifieke uitwerking op li- chaam en geest! De Kosmic is leverbaar in ver- schillende opstellingen, glaspaneel en deuren zijn gemaakt van 8mm gehard veiligheidsglas en voorzien van een anti-kalk coating. Meer informatie: www.clou.nl. Showroom "Het Arsenaal" Afspraak mogelijk. Korte Haven 3 - 3111 BH Schiedam Geopend: Telefoon0110 - 426 30 93 dinsdag t/m vrijdag 10.00 -17.30 uur Telefax 010 - 273 06 79 zaterdag 10.00 -17.00 uur. Werkplaats: Westfrankelandsestraat 10,3117 AR Schiedam Vanaf medio november nieuwe adres: Nieuwe Haven 265, Schiedam wensen Het grootste woonevenene- ment van Nederland! Sinds dinsdag 28 September is de RAI Amsterdam weer het walhalla voor woonliefheb- bers. De Woonbeurs Am sterdam, die nog tot en met zondag 3 oktober duurt, is the place to be voor iedereen die belangstelling heeft voor alles op het (inter)nationale gebied van interieur, buiten- wonen en lekker leven on der een dak. De laatste trends worden gepresen- teerd en je kunt er gratis een stylingadvies krijgen. Ook worden er de gehele week exposities, workshops en presentaties gegeven. Kij- ken wordt zien, horen, voe- len, proeven en doen! Traditiegetrouw wordt er tijdens de woonbeurs extra aandacht ge- schonken aan een bekende desig ner van internationale allure. Dit jaar is dat een Nederlander die zijn 35-jarig ontwerperjubileum viert: Jan des Bouvrie. Des Bou- vrie heeft grote naamsbekendheid en is van grote invloed geweest op de transformatie van het Ne- derlandse interieur. Ook is hij een inspiratiebron gebleken voor veel hedendaagse ontwerpers. In sa men werking met de Woonbeurs hebben vier toonaangevende Ne- derlandse ontwerpers, als eerbe- toon aan Jan, een speciale presen tatie gerealiseerd onder de naam Jan's Jubileum. We verklappen het nog niet, maar dit 'kado', van Marcel Wanders, Piet Hein Eek, Jurgen Bey en Job Smeets, is nog de hele week voor het publiek te zien. Nederlandse ontwerpers worden internationaal geroemd om hun gedurfde ontwerpen. Via Milano is de expositie van spraakmaken- de ontwerpen van Nederlandse bodem. De meest opvallende ont werpers, die eerder dit jaar veel aandacht trokken tijdens de inter nationale meubelbeurs in Milaan, presenteren tijdens de Woon beurs Amsterdam recente ont- wikkelingen op het gebied van meubelen, verlichting en ge- bruiks voorwerpen Ook nieuw talent laat van zich horen. Design Academy Eindho ven, kweekvijver voor talentvolle ontwerpers, toont bijzondere wer- ken van recent afgestudeerde ont werpers in de expositie 'Concen trate Poetry' een expositie die ook al in Milaan te bewonderen was. Benieuwd waar ontwerpers hun inspiratie vandaan halen, hoe hun atelier eruit ziet? Twee keer per dag kunnen bezoekers een ont- werper ontmoeten. Tijdens de Meet Greet laten de ontwerpers in beeld en geluid zien hoe hun werk tot stand komt. Bezoekers kunnen zich elke dag inschrijven Het enige doel van bloei is zaden en vruchten te vor- men, nieuw leven door te ge- ven. En in onze streken bete- kent dat; voor de winter klaar. Veel tuinplanten doen er alles aan om dat voor el- kaar te krijgen. Na onopval- lende of schitterende boei volgen vaak fantastische siervruchten: peulen, bes- sen, wollige pluizen, knal- lende wegspringers en ram- melende doosjes vol zaden- .Teveel om op te noemen, in alle denkbare vormen en kleuren. Ons gaat het om wat we mooi vinden. Om wat laat in de zomer en de herfst nieu we kleur toevoegt aan de tuin. Oogsttijd in de natuur, een lust voor het oog voor ons; siervruchten verlenen een nieuwe golf schoonheid aan de tuin. En alles gecon- centreerd in de herfst. Zo- wel by heesters als vaste planten. Bij de heesters zijn dat zeker de prachtige paar- se of oranje mutsjes van de verschillende soorten kardi- naalshoed. De kansenboom krijgt paarse vruchten waar de roze bloemkelk nog on der zit. De opvallende vruchten van de blazen- struik kun je tussen je han- den laten knallen. De boom- wurger krijgt gele vruchten met oranjerode zaden. Sie- rappeltjes zijn er in allerlei kleuren: rood, geel, fris- groen, oranje en roze by- voorbeeld. Ook de vaste planten doen volop mee: de iampionplant met zijn oran je lampionnetjes bijvoor- beeld. En dit is nog maar een greep. Siervruchten zijn ge- woon een extra dat u er zo- maar bij krijgt. Deze herfst brengt JAB Anstoetz een exclusieve lijn op de markt: Horsehair. Als e^n van de weinige Europese merken introduceert de Duitse textielproducent een reeks stoffen vervaardigd van paardenhaar. Daar- naast omvat de najaarscol- lectie ook meubelstoffen die bijzonder harmonieus, aris- tocratisch en warm aan- doen. In 1760 liet de befaamde Londense meubelontwerper Thomas Chippendale de stoelen van zijn eetkamer bekleden met paardenhaar en ook de Geheime Raad rond Goethe had een uitge- sproken voorkeur voor deze meubelstof. Nu, voor de eer ste maal in haar geschiede- nis en alseen van de weinige Europese textielmerken, pakt JAB Anstoetz uit met een najaarscollectie ver vaardigd van paardenhaar. De weeftechniek gaat terug op een aloude traditie en wordt geroemd om haar ste- vigheid. De stoffen zijn trou- wens niet alleen duurzaam, ze zijn ook heel elastisch en vriendelijk in onderhoud. En uiteraard oogt Horsehair byzonder chique en stijlvol. De exclusieve reeks verleidt met haar brede waaier van kleuren en dessins: klassieke motieven en discrete tinten wisselen elkaar af met mo- derne structuren en extra- vagante schakeringen. De achttien verschillende teke- ningen in rib- of visgraat- motief, gevlochten, regelma- tig of onregelmatig, met strepen, fljne ruitpatronen of volumineuze vierkanten zyn buitengewoon mooi op zichzelf en in combinatie met andere dessins. Zacht, glanzend als zyde en haast onverslijtbaar: Horse hair is een collectie voor mensen met een eigengerei- de smaak. Liefhebbers van antieke meubelen zuUen de elegante look van dit tradi- tionele materiaal zeker we- ten te apprecieren. maar of je er nu waardevolle meube len mee restaureert of een contrast mee uitlokt in een hedendaags interieur, een meubel aangekleed met Horsehair blijft altijd leuk om naar te kijken. voor een rondleiding langs de ontwerpen. Samen koken en samen eten. Ple- zier in de keuken, daarvoor staat koken=fun. Bezoekers zien onder meer Julius Jaspers aan het werk in de keuken. Ze mogen ook proeven, van olies, mayonaises en tapenades van onder meer Compagnons en Renzo. Andere culinaire aanbieders zijn truffel- koning Fred de Leeuw, het South African Trade House en Hoog- houdt met een nieuw drankje Wodka Plus. Nog elke dag bedenken designers nieuwe slimme ontwerpen. Slim- op-n-rij is een verrassend straatje met handige snufjes. Zoals het cd- opbergsysteem van Storeandc, de multifunctionele manden van Siemer Co, het tijdbesparende bemiddelingsbureau Casius zoekt voor haar klanten een aannemer of loodgieter en, gewapend met twee naaimachines, maakt 'Ge- woon' ter plekke kussens met di vers dessins. Snel en slim: kiezen, maken, kopen en inpakken! Er is meer, nog veel meer. Er is veel te zien en te doen tijdens de Woonbeurs Amsterdam Openingstijden: op werkdagen van 10.00 tot 22.00 uur, in het weekend van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs: twaalf euro, kinderen van vier tot en met twaalf jaar 5,50, onder vier jaar gratis. Meer informatie: www.woon- beurs.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 18