L BIimiEiifimstad Gedeelte vrijdagmarkt tijdelijk naar Stadserf Gemeente Schiedam Martinu Pianotrio opent Westvest90-serie Vrijwilligers in onze multiculturele samenleving ouderen in Omnibusonderzoek Plaatsing voet- fietsbrug Duivenpad over de Poldervaart vertraagd Wandeien door kaart gebracht Oproep Voor dejeuefd, met dejeugd, door dejeugd Colofon Tijdelijke Indeling Centrummarkt Schiedam per 1-10-2004 naar Stadserf PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 40, WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2 0 0 4 k I i J G emeenteberichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Afgelopen vrijdag hebben burge-j meesWrsjQpstelten en Sdreef'is drie overeenlcomsten getekend. Met dlze ondertekening spreken beide gcmeen ten af de krachten te bundelen op het gebied van toerisme en de filitwikke- ling van de gebieden Schieveste en Nieuw Matlienesse. De colleges van beide steden waren vogg: dfc pt||ler- tekening te gast bij Distillcerderi j et, het succesvollc slmcaanife drijf dat in Niemv Alath Vrijdag 1 oktober om 20.15 uur vindt het eerste concert in de serie 2004-2005 van de Stichting Westvest 90 plaats. Het Martinu Pianotrio valt de eer te beurt om de serie te openen. Het concert wordt gegeven in de Westvest90-kerk aan de Westvest tegenover de molen 'De Waivisch'. Het Tjechische trio bestaat uit de pianist Petx Jirikovsky, de violist Pavel Safarik en de cellist Jaroslav Matejka en heeft zonder meer de grote kwaliteit om de nieuwe concertserie te openen. Het trio deed vooral van zicli spreken door in 1995 op het Internationale Kamermuziek Concours van Heerlen de concurrentie ver achter zich te laten en de eerste prijs te behalen. Inmiddefs gaven de drie musici concerten op alle aansprekende podia in Europa; in Nederland onder meer in Vredenburg en De Doelen. Op het programma staat naast het Trio no. 43 in C van Haydn, het zelden ten gehore gebrachte Trio in c, opus 50 van de Duits/Nederiandse componist Julius Rontgen. Tot slot zal het Trio in f, opus 65 van hun landgenoot Dvorak ten gehore worden gebracht. Liefhebbers en kenners krijgen die avond een spannend en veelzijdig programma voorgespeeld. Toegang: 13,00; 11,00 (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar 3,50. Prijzen inclusief reserveringskosten, pauzeconsumptie en programmatoelichting. Kaartverkoop Reserveringen en informatie via de website: www.westvest90 VW Schiedam tel.: (010) 473 30 00 en VW Vlaardingen, tel.: (010) 434 66 66 Direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. .nl onderzoek uniek en nieuw. Uit de resultaten blijkt dat de hoeveelheid tijd die ouderen wandeien niet zozeer wordt bepaald door de inrichting van de wijk. Wei is van belang de frequentie van het wandeien en de route die ouderen kiezen door de wijk. Straten die ouderen onaantrekkeiijk vinden om te wandeien zijn: siechte bestrating, hangjongeren, onveilig gevoel en zwerfvuil/hondenpoep. Aantrekkelijk vinden ouderen straten met veel groen, rustige straten en goede wegen of paden. De belangrijkste reden om te wandeien voor ouderen is het doen van boodschap- pen. Bij de keuze van de route om bood- schappcn te doen speelt de inrichting van de straten duidelijk een rol. Belangrijk is ook de afstand die ouderen moeten afleg- gen om hun doel (bijvoorbeeld bet winkel- centrum of de supermarkt) te bereiken. Als de afstand te groot wordt, dan is dat een belemmering voor ouderen om te voet ergens been te gaan. Door veel ouderen is tijdens het symposi um naar voren gebracht dat veel voorzie- ningen (bank, postkantoor, buurtwinkels) in de afgelopen tijd zijn verdwenen. Dat maakt het voor ouderen minder aantrekkelijk om te wandeien. Op basis van de resultaten bestudeert Gemeente Schiedam de mogelijkheden om in de toekomst ook aan voetgangers als verkeersdeelnemers nog meer aandacht te besteden. Bij het ontwikkelen van inrich ting/ nieuwbouwplannen kan met de door TNO opgestelde modellen rekening worden gehouden. Dit onderzoek bevestigt voor de gemeente Schiedam dat er aandacht besteea moet worden aan de barrieres die ouderen ondervinden bij het wandeien. Er ligt ook duidelijk een taak bij de ouderen om dergeiijke barrieres te helpen signaleren. De betrokkenheid van de ouderen kwam tijdens het symposium treffend tot uiting in het doorgeven van de rapporten aan een jarige inwoner van Schiedam, mevrouw Ammersdorffer-Stip die op deze dag 75 jaar werd. In oktober wordt door Bureau Onderzoek Statistiek het zogenaamde Omnibus onderzoek uitgevoerd. In dit onderzoek komen meerdere onderwerpen aan de orde, maar de nadruk ligt vooral op de dienstverlening van de gemeente aan u als burger. Mogelijk behoort u tot de mensen die (via een aselecte steekproef) door ons zijn geselecteerd om deel te nemen aan het onderzoek. U ontvangt dan van ons per post een vragenlijst. Wij hopen op uw medewerking, zodat we een goed beeld kunnen krijgen van UW mening als inwoner van Schiedam. Onderzoek Statistiek In de week van 4 oktober wordt de nieuwe voet-/ fietsbrug van het Duivenpad over de Poldervaart gepiaatst. De aanleg van de brug heeft helaas enkele weken vertraging opgelopen maar de verwachting is dat de brug rond 14 oktober weer kan worden heropend. Voor Nieuw Mathenesse moet de samen- werking leiden tot een visie waarin de ontwikkehngen in de aan elkaar grenzende gebieden Merwehaven en Nieuw Mathe nesse op elkaar zijn afgestemd. De nieuwe visie moet eind 2004 in concept klaar zijn. Schieveste is het gebied van circa 16 hectare op Rotterdams en Schiedams grondgebied aan de noordzijde van station Schiedam- Centrum. Het bovenstedelijk centrum Schieveste heeft een bouwvolume van ruim 420.000 m2 voor kantoren, bedrijvig- heid, woningen en recreatieve voorzieningen en kan duizenden banen opleveren. De komende maanden spannen beide gemeenten, eigenaren van negentig procent van de te bebouwen grond, zich in voor de oprichting van een publieke ontwikkelings- maatschappij Schieveste. Op het gebied van het toerisme denken Rotterdam en Schiedam zich beter te kunnen profileren op de vrijetijdsmarkt door intensiever samen te werken. Koppeling van de toeristische trekkers van beide steden betekent dat toeristen kunnen kiezen uit een breder en gevarieer- der aanbod, wat kan leiden tot een langer verbhjf. Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam. Er zijn geen kosten aan verbonden. Aanmelden: Graag voor 2 oktober 2004 aanmelden. Per telefoon: (010) 246 50 05 (maandag t/m donderdag) of e-mail: ms.v.doorn@schiedam.nl U kunt per vrijwilligersorgani- satie maximaal twee personen inschrijven. Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam Noordvest 20, Postbus 197, 3100 AD Schiedam. Tel. (010) 246 50 05, fex (010) 246 50 98 Voor meer informatie: Gemeente Schiedam Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam Marjolein van Doom Bianca Weber, (010) 246 50 05. Op 22 September heeft wethouder Hans Meijer (tijdens een symposium Wandeien in de Wijk) twee TNO rap porten in ontvangst genomen die het wandeien van ouderen in een drietal wijken in Schiedam in kaart brengen. Het symposium, georganiseerd door TNO en de afdeling Wijkzaken van de Gemeente Schiedam, is gehouden ter gelegenheid van de afronding van het onderzoek. Het onderzoek is gefinan- cierd door Zorg Onderzoek Nederland (ZonMW). Wandeien is voor ouderen een beiangrijke en goed uit te voeren lichameliike activiteit. Wandeien hevordert de gezonaheid en is voor ouderen een beiangrijke vorm van mobiliteit. De redenen voor uitvoering van het onderzoek is het zoeken naar verklaringen waarom ouderen wel of niet wandeien. Gemiddefd wandeien de ouderen in Schiedam iets meer dan 2 uur per week. Toch zijn er ook veel ouderen die weinig of niets aan wandeien of andere vormen van lichaamsbeweging doen. Wat het TNO onderzoek uniek maakt is dat bij het verklaren van het wandeien niet alleen is gezocht naar persoonlijke (leeftijd, geslacht e.d.) en sociale kenmerken (sociaie contacten), maar dat ook kenmerken van de wijk in het project zijn betrokken. Deze combinatie van factoren maakt het De gemeente Schiedam wil jongeren actief stimuleren om ideeen en activiteiten aan te dragen, die jeugdparticipatie bevorderen of de integratie tussen oud en jong of autochtoon - allochtoon. Daarvoor is dit jaar nog een beperkt bedrag beschikbaar en ook kan er ondersteuning geboden worden bij het uitwerken van ideeen. Dus: loop je al een tijdje met een briljant idee rond, maar weet je niet, hoe je dat moet betaien of in de praktijk moet brengen, dien dan nu een aanvraag in voor een eenmalige subsidie. Je moet wel snel zijn, want: op op Wat zijn de spelregels: de subsidie is 6enmalig alleen jongeren uit Scmedam kunnen een verzoek indienen het initiatief moet gericht zijn op (het bevorderen van) jeugdparticipatie, dat wil zeggen meedoen, meedenken, meepraten, meebeslissen door jongeren, of op het verbeteren van de contacten tussen verschillende groepen. (jong/ oud, allochtoon/autochtoon. de aanvraag moet een duidelijke omschrijving van jouw of jullie plan, de startdatum en de looptijd, alsmede een raming van de inkornsten en uitgaven omvatten de kosten van eten en drinken komen niet voor subsidie in aanmerking. maximaal kan een bedrag van 1.500,- worden toegekend de aanvraag moet je richten aan burgemeester en wethouders van Schiedam, t.a.v de afdeling welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Als je hiervoor in aanmerking denkt te komen, stuur dan voor 1 november 2004 een aan vraag in. Heb je nog vragen, neem dan even contact op met de afdeling welzijn van de gemeente: Mevrouw M. van der Ven, telefoon: (010) 246 56 10, e-mail: m.vd.ven@schiedam.nl of de heer F. de Clercq, telefoon: (010) 246 56 14, e-mail: fcam.d.clercq@schiedam.nl Het Steunpunt Vrijwilligerswerk mmmm Schiedam organi- seert een thema- bijeenkomst om met Schiedamse vrijwilligersorga- nisaties te praten over hoe zij inspelen op de veranderende samenleving. Wellicht heeft u wel eens nagedacht over de manier waarop uw vrijwilligersorganisatie omgaat met een divers samengestelde bevolking en wilt u dat delen met andere organisaties. Of misschien wilt u juist meer weten over hoe andere vrijwilligers- organisaties hier in de praktijk mee omgaan. Redenen genoeg om aanwezig te zijn op deze themabijeenkomst. Wanneer: Maandag 11 oktober 2004 Tijd: 19.30 22.00 uur. De deur is vanaf 19.00 uur open. Kosten: De themabijeenkomst wordt u aangeboden door het Naam Branche 1 D.Moquaddem Dameskleding 2-3-4 R.Nielsen Hobby artikelen/Wenskaarten 5-6-7 M van lersel Herenkleding/Shirts/Overhemden 8-9 J.PIak/Euro Fromage Zuivel produkten 10-11 N van der Pligt Lingerie 12-13-14 Qamar Dameskleding 15-16 Meeloper 17-18 Meeloper 19-20 S. Vethaak Muziek en Films CD's en DVD,s 21-22-23 W van Dijk Beenmode 24-25 't Stoepje Brood en Banket 26-27 J.Grob Dameskleding 28-29 Henk Kruythoff Aardappelen 30-31-32 R.Cardinaal Kleinvak 33-34 LHendriks Dieren benodigdheden 35-36 J. Verkaik Zuivel produkten 37-38 Meeloper 39-40 Meeloper Een gedeelte van de vrijdagmarkt in het centrum wordt vanaf aanstaande vrijdag 1 oktober verplaatst naar het Stadserf. De reden ervan is de start van de herinrichting van de Lange Kerkstraat. De kramen die tijdelijk moeten verhuizen staan nu opgesteld in de Lange Kerkstraat vanaf de Grofbaan tot aan de Grote Markt. Hoewel de nieuwe opzet zo overzichtelijk mogelijk is, zal het toch wel even wennen zijn voor de vele trouwe fans van de markt. Daarom is op deze pagina een plattegrondje afgedrukt waarop duidelijk is aangegeven wie welk plekje krijgt op het Stadserf. De verplaatsing gaat ongeveer elf weken duren. Alle andere kooplui, zowel in het Broersveld als op het 'Hemaplein', zijn ook de komende peri ode te vinden op de vertrouwde stek. En als vanouds krijgt de klant ook steevast een goede service en dubbelop waar voor z'n geld.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 2