Premiere Rogie Company met bijsmaak Aangrijpende film 'Simon' verdient alle lof 29° 129 399 [2 maasstad H00FDTELEF00N MET NECKHANGER 256 MB MP3 SPELER maasstad 20 GB HARDDISK MP3 WALKMAN BERGWEG 110, ROTTERDAM Voordelig naar Scott en Muriel in Oude Luxor Woensdag 6 oktober 2004 TX51 ROTTERDAM - 'Echo/ Painthings' heet de nieuwe voorstelling van Rogie Company die morgen (don- derdag) in premiere gaat in Lantaren/Venster. Het wordt een feestje met een wrange bijsmaak. Want terwijl pu- bliek, collega's en critici vol lof zijn over het Rotterdamse dansgezelschap wordt het in zijn voortbestaan bedreigd. Zowel het Rijk als de Ge- meente Rotterdam heeft na- melijk de subsidiekraan dichtgedraaid. *4 Zelfs op de eigen promotiefoto's lijkt het dansgezelschap op sterven na dood. po Istad westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam ROTTERDAM - Presenta- tor en muzikant Jan Rietman werd bekend met het fameu- ze radioprogramma 'Los Vast'Van eind jaren zeven- tig tot 1990 reisde hij van lo- catie naar locatie voor het wekelijkse live-programma van de NVRC-radio. Ieder een wilde optreden in 'Los Vast', zeker tijdens de Kuip- concerten in 1985, 1986 en 1987. Op zaterdag 16 okto ber keert 'Los Vast' terug, deze keer in Ahoy' Rotter dam. „Het is hartstikke leuk om weer met 'Los Vast'bezig te zijn. We zijn weer heerlijk met z'n alien bezig met muziek maken", zegt Jan Rietman. Samen met Ome Joop staat hij 16 oktober in Ahoy'. ROTTERDAM - In filmland neemt regisseur Eddy Terstall een bijzondere posi- tie. Hij verfilmt altijd zelfge- schreven scenario's, maakt films met een geheel eigen signatuur en doet dit des- noods voor een minimaal budget. Met zijn zevende speelfilm 'Simon' oogstte hij veel lof tijdens het Neder- lands Filmfestival. Hij won geheel terecht drie Gouden Kalveren. 'Simon' is niet al leen zijn beste productie, maar ook de beste Neder landse film van het afgelopen jaar. Simon (Cees Geel) en zijn dochter Joy (Nadja Hupscher). Bij Correct aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de hobby en personal audio afdeling een grote collectie hobby elektronica zoals scanners, meng- panelen, disco lichtorgels, kabels, pluggen, e.d. Maar ook op personal audio gebied heeft Correct alles demonstratieklaar opgesteld. Van wereldontvangers tot discmans, van CD radiocassetterecorders en MP3 spelers tot klokradio. Alles is direct uit voorraad leverbaar. NEC" ran senimheher SENNHEISER PMX-60 H00FD- TELEF00N MET NECKHANGER Vederlichtgewicht op het oor passende en dynamische hoofd- telefoon met nekbeugel biedt een sound met een sterk basaccent. De ultralichte membraan zorgt voor een krachtig stereo-effect. Daardoor krijgen uwfavoriete pop- en rockartiesten ook onderweg de akoestiekdiezeverdienen, Uitermate geschikt voor MP3- of CD-spelers en andere draagbare muziekmedia. CORRECTPRIJS PHILIPS KEY-013 MP3 256MB SPELER De ongelooflijk kleine en veelzijdige Wearable Digital Audio garandeert 100% schokvrije muziek, altijd en overal. En u kunt de muziek delen of uitwisselen op elke willekeurige PC. Draag hem om uw nek ol in uw zak, zodat u altijd en overal muziek bij u hebt! Afm. 2.9x8.6x1,8 cm. CORRECTPRIJS SONY SONY NW-HD1 MP3 WALKMAN MET 20 GB HARDDISK Network Walkman met een harde schijf van 20 Gigabyte waarop ruim 900 CD's passen, oftewel 130,000 nummers. De krachtige batterij staat garant voor een onafgebroken speelduur van maar liefst 30 uur. Het meegeleverde laadstation is voorzien van een snelle USB- aansluiting voor een PC. Verder is despeler voorzien van een LCD-scherm met een jog-hendel en is hij zeer eenvoudig te bedienen. In zilver kleur uitgevoerd. CORRECTPRIJS SUPER-UURTJE Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. MP3SPELER| MET VOICE a RECORDER EN FM-RAD10I QWARE MP-005 BEATZKEY! PRO 128MB MP3 SPELER, VOICE RECORDER EN FM-RADI0 Lichtgewicht MP3/WMA speler met "voice recording" functie en FM- radio. Naast de muziek-bestanden kunt u andere computerbestanden tot 128 MB opslaan. 120 minuten MP3 muziek, USB Flash Disk, USB oplaadfunctie, gew. 30 gram. ALLEEN ZAT. 9 OKTOBER VAN 17.00-18.00 UUR CORRECTPRIJS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR in^ door Vincent Wernke Verbijstering. Dat was het gevoel van de mensen van Rogie Com pany nadat vorige week bekend was geworden dat na de Rijkssub- sidie, ook de steun van de Ge- meente Rotterdam (224.500 euro) werd ingetrokken. In een klap raakte het Rotterdamse dansgezel schap daardoor vrijwel het com plete budget kwijt. En dat in het jaar waarin het vijftienjarig be- staan wordt gevierd en de week waarin. het gezelschap rond Piet Rogie zich opmaakt voor de pre miere van het nieuwe programma 'Echo/Painthings'. „Het zal morgen daarom een feest je met een bijsmaak worden", zucht zakelijk leider Maurice Du- jardin van Rogie Company. „Maar het kan nog een echt feestje worden als we de gemeenteraad zover krijgen om tegen de voorne- mens van de wethouder in te gaan. Na het wegvallen van de rijkssub- sidie hebben wij tijdens een hoor- zitting laten weten hoe belangrijk de subsidie uit Rotterdam voor ons was. Ik kreeg de indruk dat de commissie ons niet slecht gezind was." Op de dag van de premiere kunnen raadsleden wijzigingen in de subsidietoekenning voorstellen aan wethouder Stefan Hulman. Niet voor niets heeft Rogie Company woensdag voor de try- out een groot aantal volksverte- genwoordigers uitgenodigd om met eigen ogen te zien waar het ge zelschap voor staat. Mede dankzij de opname in het landelijke en het Rotterdamse cultuurplan kon Ro gie Company de afgelopen jaren flink groeien. „Onze voorstelling 'Spring' werd unaniem vol lof ge- prezen als een van de beste dans- voorstellingen van afgelopen sei- zoen. Ook de cijfers liegen er niet om: in vergelijking met de vorige cultuurplanperiode 1997-2000) spelen we 60 procent meer voor- stellingen en zijn de publiekscij- fers zelfs met 90 procent geste- gen. Rogie Company heeft dus een eigen, stevige plek veroverd in het Rotterdamse en landelijke danscir- cuit. „Desondanks oordeelde de landelijke Raad voor Cultuur an- ders. En dat advies, dat haaks staat op alle lof en steun die wij krijgen van iedereen, is klakkeloos over- genomen", zegt Dujardin. „De Rotterdamse Kunst Stichting was wel lovend over ons, maar het lijkt alsof de wethouder daar niet eens naar gekeken heeft. De Raad voor Cultuur zette onder meer vraagte- kens bij de publieke belangstel- ling, terwijl we zestig voorstellin- gen per jaar spelen in het hele land en voor steeds meer mensen. Het lijkt wel alsof de raad met een be- paalde generatie wil afrekenen." Zowel op gemeentelijk als lande- lijk niveau is de zaak nog niet hele- maal verloren. Niet voor niets is Maurice Dujardin drukdoende al het mogelijke uit de kast te halen om de politiek op andere gedach- ten te brengen. Afgelopen donder- dag werden al 1500 steunbetuigin- gen overhandigd aan Sjef Sie- mons, voorzitter van de raadscom- missie cultuur. „We kunnen niet bij de pakken neer gaan zitten. We zijn volop bezig met praten met gemeenteraadsleden en de Tweede Kamer. Ondertussen werkten we ook met veel plezier aan onze nieuwe voorstelling. Moeilijk is dat niet, dansen is immers wat we doen. Je moet dat ook kunnen scheiden. We hebben een prachti- ge voorstelling en zitten ondertus sen in een zeer vervelend traject." Wie Rogie Company wil zien, kan vanaf vanavond (woensdag) terecht in Lantaren/Venster, waar morgen 'Echo/Painthings' in pre miere gaat. In 'Painthings' vormt het kijken naar beelden, schilderij- en en foto's die betrekking hebben op een pijnlijke situatie het uit- gangspunt. Op een sobere manier en in een sprekende danstaal wil choreograaf Piet Rogie een aantal herkenbare momenten schetsen waarbij het publiek zich zowel in het slachtoffer als in de omstaan- der kan herkennen. In de serie 'Echo's', die in 2004 speciaal voor het vijftienjarig jubileum zijn ge- creeerd, blikt Rogie terug op de mooiste fragmenten uit zijn oeu- vre. Maurice Dujardin is trots op de nieuwe voorstelling, maar schetst tegelijkertijd de keiharde realiteit: „Als de plannen van het Rijk en de Gemeente Rotterdam niet worden teruggedraaid, zullen wij verdwij- nen. Dan hebben we geen studio en repetitieruimte meer, geen kan- toren en geen mensen. En dat in ons jubileumjaar. Dat is heel wrang. We spelen in elk geval tot eind januari de voorstelling 'Echo/ Painthings' 35 keer door het hele land. We streven ernaar in elk ge val het seizoen af te maken. Maar ergens hopen we natuurlijk nog op een ommekeer. Of dat lukt? We hopen van wel, want alle steun die we de afgelopen tijd hebben ont- vangen, bewijst dat mensen Rogie Company een warm hart toedra- gen." Voor meer informatie en de com- pletespeellijst: www. rogie-compa- ny.nl. ROTTERDAM - Scott en Muriel zijn hard op weg om een grote naam te worden in de varietewe- reld. Op 8 en 9 oktober zijn Scott en Muriel te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Maasstad Weekbladen biedt u de gelegenheid om deze rijzende ster- ren extra voordelig aan het werk te zien. In 'Scott Muriel's B!G SHOW! with Joe' voert variete-ar- tiest Scott the Magician een goo- chelshow op. Hij wordt bijgestaan door Joe, een zeer sceptische sta- gemanager, en een orkest met fris- se tegenzin. Als per ongeluk een pop verandert in Miss Muriel, die de stagemanager meer ziet zitten dan de goochelaar, raakt Scott de regie volledig kwijt. Koppig pro- —beert hij zich staande te houden in een steeds extravagantere show waarin Miss Muriel en Joe de hoofdrollen vervullen, en de band nieuwe inspiratie vindt. In bijna twee uur komen alle varie- tedisciplines voorbij; slapstick, goochelacts, dans, acrobatiek en zang. Pure lol, subtiele humor en tragikomedie begeleid door een li ve band die alles van de juiste mu- zikale toon voorziet, of dat nu rock en roll, big band, house, jazz, country western, blues of tango is. Scott eh Muriel zijn op vrijdag 8 en zaterdag 9 oktober te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Lezers van Maasstad Weekbladen krijgen bij inlevering van dit arti- kel 25 procent korting op een toe- gangskaartje voor 'Scott Mu riel's BIG SHOW! with Joe'. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Oude Luxor Theater aan de Kruiskade. Reserveren kan ook via 010^184.33.33 of www- .luxortheater.nl. Jan Rietman en Ome Joop terug in Ahoy' met 'Los Vast' door Vincent Wernke Veel mensen hebben ontzettend goede herinneringen aan 'Los Vast', weet Jan Rietman. En dan niet alleen aan de Kuipconcerten, maar zeker ook aan de radiopro- gramma's die elke zaterdag live werden uitgezonden vanaf een andere locatie in het land. Neder- landse artiesten kwamen er graag hun kunsten vertonen. In 1983 zocht 'Los Vast' het voor het eerst groter op en vormde Ahoy' het decor voor het programma. Daarna volgde de Kuip, die drie jaar achtereen vol zat „We had- den Ahoy' gehad en toen zei Lee Towers tegen mij: waarom pro- beer je de Kuip niet een keer? Dat was net een spannend jongens- boek. Fysiek waren die edifies van 'Los Vast' in de Kuip natuur lijk een hoogtepunt, maar 'Los Vast' zat elke week vol hoogte- punten", vindt Jan Rietman. Sinds 1990 was het programma niet meer te beluisteren, maar op zaterdag 16 oktober keert 'Los Vast' terug in het Rotterdamse Ahoy'. In een drie uur durende show komen de beste en popu- lairste Nederlandse artiesten voorbij. „Het is hartstikke leuk om weer met 'Los Vast' bezig te zijn. We zijn weer heerlijk met z'n alien bezig met muziek ma ken en dat is natuurlijk altijd leuk. Het idee om terug te keren met 'Los Vast' in Ahoy' ontstond toen ik een keer door Ahoy' liep. Het leek me hartstikke leuk om dat nog een keer te doen met een aantal mensen van toen, zoals Erik Mesie, Henk Westbroek, Hans de Booij en Lee Towers." „We wilden het wel in een andere vorm doen dan destijds", gaat hij verder. ,,'Los Vast' is toch een beetje een mythe. Het wordt nooit zoals toen, dus dat moet je ook niet willen. Wat we wel willen is de sfeer van toen terughalen en.er edn groot muziekfeest van ma ken." Naast de al genoemde ar tiesten zullen ook Roberto Jacket- ti The Scooters, Anita Meijer, Time Bandits, Boney M op het podium verschijnen. „En we heb ben artiesten van nu, zoals Maud, Guus Meeuwis en Xander de Buisonjd. Bovendien zullen we een aantal nog onbekende bands voorstellen, zoals Magic Dave and his Wheelers uit Rotterdam. Ik vind het leuk om zo'n band een kans te geven, dat hoort ook bij 'Los Vast'." De artiesten worden begeleid door de 'Los Vast Band' met on der meer Ton op 't Hof (slag- werk), Jan Rietman (piano), de Belgische topgitarist Eric Me- laerts en een uitgebreide backing- vocalgroep. Maar 'Los Vast' is meer dan een groep artiesten die op het podium staan en hun ding doen. 'Los Vast' staat ook be kend om zijn ongebruikelijke combi's. In de Kuip was ooit een duet te zien tussen Billy Preston en Willem van Hanegem. „Ook nu gaan we een aantal bijzondere dingen doen", belooft Rietman. „Maar wat dat blijft uiteraard ge- heim. Mensen moeten maar ge- woon komen kijken op 16 okto ber. Ook dat is 'Los Vast'; je la- ten verrassen door wat je op het podium te zien krijgt." ,,'Los Vast' veroorzaakt een soort samengaan tussen de artiesten op het podium en het publiek'weet Rietman. „Met deze editie in Ahoy' heb ik echter ook een eco- nomisch doel. We hebben zoveel radio- en televisiezenders in Ne- deriand, maar onze eigen arties ten kunnen vrijwel nergens te recht. Natuurlijk zijn er uitzonde- ringen, zoals als Frans Bauer, Marco Borsato en Kane, maar over de hele breedte is het voor nationale artiesten moeilijk goede aandacht te krijgen. Ik begrijp daar niets van, want een NIPO- onderzoek heeft onlangs nog aan- getoond dat 60 procent van de Nederlandse bevolking die mu ziek wel wil horen." 'Het Los Vast Ahoy' Spektakel" wordt volgens Jan Rietman niet zomaar een terugblik op het suc- ces van toen. De presentator wil juist de succesformule van toen combineren met de technieken van tegenwoordig. Zo zullen im mense videoschermen worden op gehangen, die een belangrijke rol krijgen als link tussen heden en verleden. Jan Rietman heeft er dan ook alle vertrouwen in dat 'Het Los Vast Ahoy' Spektakel" een succes wordt: „We gaan er met z'n alien een onvergetelijk feest van maken, zoals men dat van ons gewend was. Het wordt een prachtige revival met aan de ene kant het gevoel van toen en aan de andere kant de entourage van nu." De NCRV zal 'Het Los Vast Ahoy' Spektakel' op zaterdag 16 oktober live uitzenden op Radio 2 van 20.00 tot 23.00 uur. Maar wie het echt wil ondergaan, moet natuurlijk gewoon naar Ahoy' komen. Kaarten voor het 'Het Los Vast Ahoy' Spektakel' kosten tussen 21 en 25 euro en zijn ver krijgbaar via Ticketservice en ui teraard bij de kassa van Ahoy' Rotterdam. Voor meer informatie over 'Het Los Vast Ahoy' Spekta kel' kunt u terecht op de website www. Iosvast2004. nl. door Vincent Wernke Simon (Cees Geel) en Camiel (Marcel Hensema) zitten bij de arts. Simon heeft kanker, een tu mor in zijn hoofd. De arts legt hem uit dat de eerste chemokuur niet is aangeslagen en dat opereren ge- zien het gevaar eigenlijk geen op- tie is. Het risico dat vitale delen van de hersenen worden geraakt is te groot. „Heeft u dan geen dokter voor mij met meer gevoel voor tu mor?" vraagt Simon droog. Deze scfene is kenmerkend voor de ma nier waarop Eddy Terstall in zijn zevende lange speelfilm zware the- ma's aansnijdt. De luchtige toon blijft tot de laatste seconde aanwe- zig en juist dat bepaalt de kracht van 'Simon'. Het contrast tussen beide hoofd- personen van deze film kan bijna niet groter zijn. Simon is een praat- jesmaker. Hij is eigenaar van een cafe, een strandtent en verdient lu- cratief bij met hasjverkoop. Onder tussen duikt hij met de een na de andere vrouw het bed in, al heeft hij min of meer een relatie met Sharon (Rifka Lodeizen). Camiel is een rustige, bijna verlegen tand- heelkundestudent, die valt op man- nen. Desondanks worden beide mannen in 1988, nadat ze letterlijk op elkaar zijn gebotst, elkaars bes te vrienden. Camiel voelt zich al snel als een vis in het water binnen de stoere vriendenkring van Si mon, die vooral bestaat als macho's en lekkere wijven. Ca miel wordt volledig geaccepteerd, al krijgt hij aardig wat grappen over zijn geaardheid te verduren. Op vakantie in Thailand komt een eind aan hun vriendschap als Ca- miel op het strand seks heeft met Sharon. Hij biecht dit nog wel op aan Simon, maar durft hem daarna niet meer onder ogen te komen. Pas veertien jaar later kom^n ze el kaar geheel toevallig weer tegen. Camiel staat inmiddels op het punt in het huwelijk te treden met zijn partner Bram (Dirk Zeelenberg). Simon leidt eigenlijk nog steeds hetzelfde vrije leven als veertien jaar daarvoor. Een ding is echter wel veranderd, want Simon is na- melijk ernstig ziek. Hij heeft een tumor in zijn hoofd en heeft niet lang meer te leven. Vanaf hun ont- moeting bloeit hun vriendschap weer op. Camiel wordt zijn groot- ste steun en toeverlaat tijdens Si mons ziektebed en hij sluit tevens vriendschap met diens twintigjari- ge dochter Joy (Nadja HUpscher) en haar vijftienjarige broertje Nel son (Stijn Koomen). Samen leven ze toe naar het onvermijdelijke moment waarop Simon door eu- thanasie een eind laat maken aan zijn leven. 'Simon' is een zeer luchtige film, zoals we van Eddy Terstall ge wend zijn. De film zit vol platte Amsterdamse humor, dialogen van straattaal, voetbal, bier drinken en blote borsten. Ondertussen toont hij echter het aangrijpende aftake- lingsproces van Simon. Elke te- genslag pareert hij met een grap, maar als hij op een bepaald mo ment zijn bed onderplast is hij wer- kelijk van slag. 'Simon' zit vol met dit soort ontroerende momenten, die niet sentimenteel maar aangrij- pend en puur zijn. Het moment waarop Sharon (Rifka Lodeizen) op de bank opeens begint te huilen, gaat door hart en ziel. En dit is ze ker niet het enige moment waarop je als toeschouwer een brok in de keel krijgt. 'Simon' is een ijzersterke film. Dat is niet alleen de verdienste van Ed dy Terstall, die al eerder bewees films te kunnen maken over echte mensen, maar zeker ook van zijn acteurs. Vooral Cees Geel is ijzer- sterk, als de Amsterdamse patje- peeer Simon, die een grote mond maar een klein hartje heeft. Hij overtuigt volledig en kreeg daarom volkomen terecht het Gouden Kalf voor beste acteur. Zijn tegenspeler Marcel Hensema is minstens zo sterk. En ook vaste Terstall acteurs als Rifka Lodeizen, Daan Ekkel en Nadja Hupscher laten weer zien waarom de Amsterdamse filmma ker ze telkens weer vraagt voor zijn films. De kracht van 'Simon', dat ook Gouden Kalveren ontving voor beste film en beste regisseur, is echter vooral dat het zo'n eerlijke film is. Net als het personage Si mon heeft de film ondanks de vele platte grappen, soms grove dialo gen, snelle overgangen en vele seksscenes een hart. Dat maakt de ze film zo confronterend en emo- tioneel. Wie zich door deze film van Eddy Terstall laat meesleuren, zal onherroepelijk op een bepaald moment een brok in de keel voelen of moeite hebben om de ogen droog te houden. Een filmmaker die dat voor elkaar krijgt, en die zo'n leuke film over zo'n zwaar onderwerp kan en durft te maken, verdient alle lof. Art.nr. 259323 PHILIPS v.. Art.nr. 283834 Art.nr. 281484 Art.nr. 283470

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 19