15 Nieuwbouwwoningen voor lichamelijk gehandicapten in Schiedam Verbouwinkj e Gezondheid samen delen Gemeente Schiedam Een lichamelijke handicap en gewoon wonen in de wijk? Fokuswoningen zijn de oplossing! Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam iHPMS 11 Li Colofon In het nieuwbouwproject Goeman Borgesius in de wijk Nieuwland komen 15 zogeheten Fokuswoningen. In een nieuw appartementen- gebouw aan de Burgemeester Van Haarenlaan worden 15 van de 75 woningen zo gebouwd dat ze geschikt zijn voor mensen met een ernstige lichamelijke handicap die zelfstandig willen wonen. Bijzonder is dat de benodigde dienstverlening op afroep beschik- baar is. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN "ABTSWOUDE" WET BODEMBESCHERMING KAPVERGUNNINGEN \~y GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "GROENOORD 2003" Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl BOUWZAKEN BELEIDSREGELS WONEN BOVEN WINKELS WET BODEMBESCHERMING PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 41 WOENSDAG 06 OKTOBER 2 0 0 4 Memisa Week 41 MAASPOST SCHIEDAM - XQ02 G emeenteb erichten Stadskantoor: Tclcfoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstiiden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Alleen bij voldoende belangstelling kan het project slagen. Minimaal 30 kandi- daten zijn hiervoor benodigd. Om de belangstelling te peilen wordt een informatiebijeenkomst gehouden op maandag 11 oktober van 16.15 tot 18.00 uur in de Stadswinkel van de gemeente Schiedam aan het Stadserf. Gemeente Schiedam, Woonplus en Fokus zetten zich gezamenlijk in voor de realisatie van de eerste Fokuswoningen in Schiedam. Fokuswoningen onderscheiden zich van andere woningen doordat al bij de bouw rekening is gehouden met het gebruik van een rolstoel door mensen met een ernstige lichamelijke handicap. De woning is voorzien van diverse stan- daardvoorzieningen die op maat van de bewoner worden ingesteld. Fokuswoningen zijn geschikt voor een- en meer-persoons- huishoudens. Het zijn drie- of vierkamer sociale huurwo- ningen, dat wil zeggen dat de huren binnen de huursubsidiegrenzen vallen (minder dan 597,50 per maand). De bewoner van een Fokuswoning heeft een huurovereenkomst met Woonplus en betrekt de ADL-dienstver- lening van Fokus. ADL-dienstverlening Fokus biedt de bewoner van een Fokuswoning 24 uur ADL-dienstverlening op afroep en aanwijzing. ADL staat voor algemene dagelijkse levensverrichtingen. Hierbij gaat het om assistentie bij de licha melijke verzorging, aan- en uitkleden, eten en drinken (geen maaltijdverzorging), toilet- gang, verplaatsingen in en om de woning, eenvoudige verpleegtechnische assistentie en hand- en spandiensten. De client in een Fokuswoning kan zelf bepalen op welk moment van de dag en welke dienstverlening binnen de'ADL- assistentie gewenst wordt. De individuele klant staat centraal en houdt zelf ook de regie over de dienstverlening. De combinatie van een goed aangepaste woning en de ADL-assistentie maakt het mogelijk dat men zelfstandig kan wonen in een gewone woon- wijk net als ieder ander. Indicatie Fokus biedt ADL-assistentie aan mensen met een lichamelijke handicap die een indicatie hebben voor het ADL-clusterwonen. Om een indicatie te verkrijgen, moet sprake zijn van voldoende sociale zelfredzaamheid en een assistentievraag van minimaal 5 en maxi- maal 30 uur ADL-assistentie per week. Hoe komt men in aanmerking voor een Fokuswoning? Om in aanmerking te kunnen komen voor een Fokuswoning dient men geregistreerd te zijn op de landelijke wachtlijst van het College voor Zorgverzekeringen te Diemen. Intbrmatie hierover is bij Woonplus verkrijg- baar. Ook kunt u de website www.fokuswonen.nl raadplegen of voor vragen telefonisch con tact opnemen met de onder vermelde con- tactpersonen. Fokus - contactpersoon Willard van Vugt: telefoon (030) 233 64 00 w.vanvugt@fokuswonen.nl Woonplus Schiedam - contactpersoon Metha Bot telefoon (010) 204 51 50 mbo@woonplus.nl Gemeente Schiedam, afdeling Wonen - contactpersoon Greta Hesseling telefoon (010) 2465637 g.hesseling@schiedam.nl o Burgemeester en wethouders maken bekend dat gedurende vier weken, met ingang van vrijdag 8 oktober 2004 tot en met donderdag 4 november 2004, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, ingevolge artikel 23 lid 1 Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmingsplan: Abtswoude. De begrenzing van het ontwerp bestemmingsplan "Abtswoude" is als volgt: het bestemmingsplan omvat het tot de gemeente Schiedam behorende agrarisch gebied ten noorden van de woonwijken Woudhoek en Spaland (Sveaparken), de westelijke grens is het geprojecteerde trace van de rijksweg A4, de spoorlijn Delft-Schiedam vormt de noordooste- lijke begrenzing en ten slotte vormt de gemeentegrens met de gemeente Middel-Delfland, evenwijdig aan de Harreweg en de Zweth, de overige begrenzing. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder zijn/haar zienswijze over het bestemmings plan schriftehjk dan wel mondeling naar voren brengen. Schriftehjk bij het hoofd van de afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mondeling bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, voornoemd. De openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. beschikking Onderwerp Op grond van artikel 28 juncto 39, lid 2 van de Wet bodembescherming hebben burge meester en wethouders van Schiedam een saneringsplan ontvangen voor de locatie Admiraal De Ruyterstraat 22 te Schiedam, kadastraal bekend onder sectie N, nummer 743 (gedeeltelijk). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het saneringsplan hebben ingestemd en hebben besloten dat:: op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming; geen sprake is van milieuhygienische urgentie voor het uitvoeren van saneringsmaatrege- len als bedoeld in artikel 37 van de Wet bodembescherming. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 6 oktober 2004 gedurende zes weken op de volgende plaatsen inzien: bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 71 van de Algemene wet bestuursrecht beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - inge volge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoe- ken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burge meester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer E. Korving van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 2465613. Wbb-code: DC060600258/B40 Op grond van artikel 4.4.2 van de APV verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning - 58 bomen met een gevarieerde soortsamenstelling, staande ontwikke- lingslocatie Porkweg Noord, omgeving Van OldenDarneveldstraat, in verband met de noodzakelijke sloop voor de ontwikkeling van een bouwplan en reconstructie van de woonwijk. - 1 populier, staande ter hoogte van het bruggetje Mina Krusemanstraat/ E. Koetenstraat, in verband met een slechte conditie en potentieel risico. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergun- ning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaar schrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzienin- genrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningen- rechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 6315284. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad in haar verga- dering van 13 September 2004 het bestemmingsplan "Groenoord 2003" gewijzigd heeft vastgesteld. De begrenzing van het plan is als volgt: in het oosten wordt de plangrens gevormd door de trambaan langs de Churchillweg en langs het Bachplein en in het zuiden wordt de bestem- mingsplangrens gevormd door de rijksweg A20. Verder wordt de grens van het bestemmings plan in het westen gevormd door de gemeentegrens met Vlaardingen en een gedeelte van het Kethelplein en in het noorden door de Brederoweg en de trambaan ten noorden van het Bachplein. De wijzigingen welke zijn doorgevoerd naar aanleiding van de ingediende zienswijzen betref- fen enkele aanpassingen op de plankaart en in de toelichting en voorschriften. Tevens hebben enkele ondergeschikte aanpassingen van juridisch technische aard plaatsgevonden. In de ziens- wijzennota, welke met het bestemmingsplan ter inzage ligt, zijn de wijzigingen opgenomen. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt gedurende een termijn van 4 weken, met ingang van vrijdag 8 oktober 2004 tot en met 4 november 2004 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. De openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen: Zij die tijdig hun zienswijzen op het ontwerp van de herziening van het bestemmingsplan bij de gemeenteraad kenbaar hebben gemaakt, alsmede belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest hun zienswijzen bij de gemeenteraad kenbaar te maken naar aanleiding van het ter visie liggende ontwerp bestemmingsplan, alsmede een ieder die bedenkingen heeft tegen de aangebrachte wijzigingen in het plan, bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP 's Gravenhage, schriffelijk bedenkingen inbren- gen tegen het vastgestelde bestemmingsplan. Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen sloopmelding van 30 September 2004: Vlaardingerdijk 23 F.N. Bodeving Verleende bouwvergunningen: verzonden 29 September 2004: Dam 27 Buwalda Holding B.V. Heijermansplein 36-195 St. Woonplus Schiedam verzonden 4 oktober 2004: Perzikengaarde 27 A.J. van Meggelen asbest verwijderen bedrijfswoning verbouwen balkonhekwerken vernieuwen woning vergroten Verleende sloopmelding verzonden 30 September 2004: Vlaardingerdijk 23 F.N. Bodeving asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriffelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken op grond van afdeling 3:4 van de Algemene wet bestuursrecht (openbare voorbereidingsprocedure) bekend dat met ingang van 7 oktober 2004 de beleidsregels verlening en vaststelling subsidie Wonen boven winkels ter inzage liggen. Contactpersoon namens de gemeente Schiedam is de heer A. Lampe, bereikbaar op dinsdag en vrijdag via (010) 2465852 of per e-mail: a.lampe@schiedam.nl Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn schriffelijk of mondeling hun zienswijze tegen deze beleidsregels naar voren brengen. Een schriftelijke reactie kan ingediend worden bij burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor eer mondelinge reactie kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Milieu. Na afloop van deze termijn zullen eventuele zienswijzen verwerkt worden en zullen de beleidsregels door burgemeester en wethouders vastgesteld worden. Beschikking Onderwerp Op grond van artikel 28 juncto artikel 39 en 40 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een saneringsplan voor de locatie 's-Graven- landseweg 414 te Schiedam, kadastraal bekend gemeente Schiedam onder sectie I, num mer 5018 ontvangen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het saneringsplan hebben ingestemd en hebben besloten dat: op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming; de thans voorgenomen herinrichting (en eventuele toekomstige gebruikswijziging(en)) sanerende maatregelen noodzakelijk maakt. Met de deelsanering dient te worden begonnen voor 6 oktober 2008. Voor de besluitvorming hebben wij de verkorte procedure gevolgd als bedoeld in artikel 2.3 (saneringsnoodzaak) en art. 5.3 (saneringsplan) van de Verordening Bodemsanering Schiedam. Dit betekent dat belanghebbenden geen gelegenheid is geboden om hun even tuele zienswijzen aan ons kenbaar te maken. Het bezwaarschrift vormt derhalve de eerste mogelijkheid om een bezwaar tormeel onder onze aandacht te brengen. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf woensdag 6 oktober gedurende zes weken op de volgende plaats inzien: bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Bezwaar Tegen deze beschikking kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 71 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van deze beschikking worden verzonden onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van het besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 Wet milieubeheer, juncto artikel 36 Wet op de Raad van State, bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer R de Kok van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 2465627. Wbb-code DC06060007 Memisa helpt mensen in ontwikkelingslanden om zelf een goede, blijvende gezondheidszorg op te bouwen. Word donateur voor 5,- per maand. Bel 070 313 6500 of kijk op www.memisa.nl Gezondheid samen delen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 2