J jjt M-a maasstad Zinnelijke tentoonstelling 'Niet Netjes' verre van zinneloos Kritischeteksten, beatboxen en keiharde Hip Hop Wy j HOME GRATIS <4 it 'Erotische kunst is de normaalste zaak van de wereld' Rapper's Delight in de Plantage maasstad Nederlands o«"'^Tke,'nsen maasstad 5 kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Jaarlijks kun je bij Galerie Jacques Tange erotische kunst bezichtigen. Dit jaar exposeren, naast Jacques Tange zelf, nog vijf andere kunstenaars hun ero- tisch getinte werken. Maar is erotische kunst een soort porno? Volgens Tange heeft het daar niets mee van doen. SCHIEDAM - 'Open Mic' heet het fenomeen. De micro- foon is open voor iedereen die durft. Want je moet wel wat te zeggen of te rappen hebben. Zo niet, dan volgt een genadeloos gefluit of er- ger wordt je 'gedist'. Disres pect; want alles gaat op zijn Amerikaans. De enige hulp; strakke, keiharde beats van de deejay waarop je moet 'flowen'. Verder sta je alleen. Zaterdag was er Rapper's Delight in de Plantage. Een dag vol Rap, Hip Hop en Beatbox. Een historische plek waar vroeger strijkjes en fanfare klonken. Er is veel veranderd sinds die tijd. Koop deze prachtige tienerkamer nu en betaal pas in 2006!* 1 CINEMA SET e-Rotterdam in uitvoering www, ro tt ardam. aD SCHIEDAM - In kerkgebouw De Ark aan het Hargplein wordt vrijdag 8 oktober een najaarsconcert gegeven. Pianist Erwin Weerstra (17) speelt werken van Bach, Beethoven en Chopin. Aanvang: 20.00 uur en de kosten zijn vijf euro. Inloopconcert Schizofrenie Fijne keuken 55-Plus Harmonia MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO jopsport^endej^gj Rotterdamse 6 t/m 10 oktober Topsportcwt™™0^.„M,i,b,^n.nl 19 t/m 23 oktober 4 Lrm1iadURoSm^aekenngen Topsportcentru^f jnfo. wwW.nhv.nl 30 oktober um^ad<Rott^dam Verzekeringen Topsportcentru^^ wWXN.ibn.n\ Nu nog meer betaalmogelijkheden voor parkeergeld Sinds deze zomer kunt u bij meer dan 160 parkeerautomaten betalen met creditcard. Voor meer informatie, www.rotterdam.nl/parkeren Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: ds. G. de Lang Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, ds. J. Visser. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 10.00 uur: ds. J. van de Peppel. De Ark, Hargplein, zo 10.00 uur: pastor A. van de Bos. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur, ds. L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur, pas tor G.J. Warmerdam. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 en 16.30 uur: ds. W. van Sorge. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. T. Zevenbergen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, tijdelijk dicht, dienst van 09.30 uur ver- plaatst naar Martinuskerk. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, zo 11.00 uur. euch. viering. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, euch.vie ring. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, ds. N. van de Want. Wo 19.45 uur, ds. N. van de Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 J. van Merwijk Telefoon 010 4004391 of 06 10920979 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTI EM ANAG EMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur Woensdag 6 oktober 2004 xq52 door Henk van Gameren „Met porno heb ik helemaal niks, dat is eigenlijks iets doods. Dat heeft ook helemaal niets met kunst te maken. Hoewel er met de andere kunstenaars geen afspra- ken gemaakt zijn over wat wel en wat niet kan, is het eigenlijk van- zelf goedgekomen. Maar wan- neer er iets met kinderen of dieren zou zijn aangeleverd had dat echt niet gekund", zegt Tange beslist. „Erotische werken maken de meeste kunstenaars, je laat je er door inspireren. Het is eigenlijk de normaalste zaak van de we- reld." Op de officiele opening, afgelo- pen vrijdagavond, waren volgens Tange wel zo'n honderdvijftig bezoekers afgekomen. „Het was behoorlijk druk en het festijn duurde wel tot in de kleine uur- tjes'Een bezoek aan de galerie is dan ook de moeite waard. Aan de muren prijken kunststukjes die er zijn mogen. Van bierviltjes met een erotische tekening van de hand van Theo Gootjes tot de kleine in plasticzakjes verpakte roodkleurige aquarellen van Lies- beth van Ginneken. Tange levert zelf een omvangrijke bijdrage, in de voor zijn werken zo herkenba- re kleurrijke stijl. Een roodharige vrouw met verleidelijke kousen aan, doet het hart sneller kloppen. Vandaar dat het werk ook 'stoc kings' is gedoopt. En wat te den- ken van het werk met een flinke knipoog, getiteld: 'Snee-witje'. Op het schilderij zie je het blote onderlichaam van een vrouw overdwars liggen, versierd met bloemen. Aan de onderkant van Veel belangstelling voor de expositie 'Niet Netjes' in de galerie van Jacques Tange, tijdens de opening afgeiopen vrijdag. Foto Roger van derKraan het schilderij zijn nog net delen van drie rode puntmutsen te zien. Waar de resterende vier dwergen zich ophouden blijft onduidelijk. Zo is er van ailes te beleven, ook bij de 'animatie stills' van Bram Uil. Deze, met de computer be- werkte, fo- ta's zijn bij- zonderenje moet echt even kijken welke tech- niek er ge- bruikt is. Maar ook de tekeningen van An ton Vrede zijn een bezichtiging waard. Wanneer de erotiek je even te veel wordt, kun je in de galerie ook nog kennisnemen van ander werk van de veelzijdige Schie- damse kunstenaar. In opdracht van de stichting vrienden van het gedistilleerd museum, heeft Jac ques Tange het etiket ontworpen van een speciale collectie van honderdvijftig flessen moutwijn. Maar Tange is van vele markten thuis. Op de vloer van de galerie ligt een prachtig tapijt, waarin je ook de stijl van Tange herkent. De kunstenaar timmert de laatste jaren behoorlijk aan de weg. Vo- rig jaar werd hij uitgeroepen tot 'meest veelbelovend kunstenaar van het jaar en ook dit jaar be- hoort de Schiedammer al weer tot de laatste groep van vijfentwintig kunstenaars die naar de titel gaan ding'en. Op Internet kan men voor deze uitverkiezing trouwens stemmen. Hans Paalman, de oud-direc- teur van het Stedelijk Mu seum Rotter dam, heeft over het werk van Jacques Tange het volgende geschreven:In de driedimensio- nale wereld van Jacques Tange is het steeds een avontuur om op ontdekkingsreis te gaan'. Maar niet alleen nationaal is Tange aan het doorbreken. Voor begin vol- gend jaar heeft hij een uitnodi- ging op zak van een toonaange- vende galerie in New York. Ze hadden hem al voor eind dit jaar gevraagd, maar aan dat verzoek kon de kunstenaar geen gevolg geven. De reden die Tange op- geeft, zou je een luxeprobleem kunnen noemen. „Het gaat zo goed met de verkoop, dat ik op dit moment niet eens genoeg werken heb om te exposeren. De komen- de periode moet ik er echt hard aan gaan trekken." Belangstellenden kunnen de ero tische tentoonstelling 'Niet Net jes' in de galerie aan de Grote Markt 6a bezoeken tot en met 17 oktober. Van donderdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. door Frank Willemse MC Kicklove noemt hij zich. Hij is speciaal uit Rotterdam met zijn va- der gekomen om op te treden. Hip Hop heet de muzieksoort met al leen een draaitafel en microfoon op het podium. Rappers of hip hoppers spugen hun rijmende woorden uit. Taal van de straat. Motherfucker, Doekoe en Bitch. Soms bij officiele acts als Undag- round Legendzs of Southside Cal- labo zijn de lange teksten uit het hoofd geleerd. Bij de Open Mic, Free Style en Battle is het improvi- seren. MCKicklove klinkt geweld- Jeugd liep af- en aan in De Plantage waar voor het eerst een rap- en hip hopfestiva! werd gehouden. Foto Roger van der Kraan dadig maar is een jonge, verlegen knul met een brilletje. „Hij is licht autistisch en woont in een gezins- vervangend tehuis", zegt zijn va- der. Trots als een pauw als daar zijn jongen op het podium staat. Hijzelf vertelt dat hij knap zenuw- achtig was, maar het publiek toon- de respect. Ook zonder dure, hippe basketbalkleren als die van zijn idolen Eminem en 50c. MCKicklove maakt kritische tek sten en gebruikt ook woorden als Shit, Fuck en Raggen. Zoals in het nummer waarin hij klaagt dat Ne- derland een asociaal land dreigt te worden met strenge regels en die 'fucking' Balkenende. Hij vertelt dat je die uitdrukkingen niet letter- lijk moet nemen. Het Rapper's Delight festival in de Plantage. Zondags een idyllische plek voor rijkelui, nu een Urban parkeerplaats met graffiti waar hangjongeren thuis horen. Het fes tival is georganiseerd door de SWS (Stichting Welzijn Schiedam) met alle wijkcentra die Schiedam heeft. Alle artiesten treden gratis op voor een consumptiebon. Zoals Ritzke die zich 'de vloek van de Woud- hoek' noemt. Toch zijn er naast de lokale helden opvallende veel Hip Xi Met ledikant 90x200 cm., bedkast, schrijfele- lil uu'lvl ment en 2-deurs linnenkast. In beuken/graphit. Hoppers uit de regio. Vaak uit Rot- terdam-zuid en zelfs een groep (High Squad) uit Veenendaal. Veel Suri's en al Antillo's die de 'goeie groove' hebben. Meestal in het Nederlands maar soms ook in het Engels. Engelse woorden als Bitch (meid), Gangsta (schurk), Doekoe (geld) en Patta (schoenen) komen vaak voor. Soms gewelddadig over 'in elkaar rammen' en vooral vaak YO en Motherfucker. Alleen woorden zijn het, alles verloopt in een vriendelijke sfeer. Drie jongens (Rockin' vibes) van amper 12 jaar staan op het podium. Zij gaan te keer tegen Amerika's aanwezigheid in Iran en Afghanis tan en natuurlijk een nummer over 11 September. Oni Priest hekelt de mentaliteit dat geld belangrijker is dan mensen. En in een ander num mer rapt hij over de ellende van jonge Antilliaanse moeders. Ook de beatbox is weer terug. Miss BBC of Sharon uit de Gorzen maakt alleen met de mond ritmi- sche geluiden. Bijna komt ze adem te kort en zingt ze met Rudy als le- vende beatbox het nummer 'Stand by Me', een oude soulsong uit de zestiger jaren. High Squad en de GG danseressen uit clubhuis De Gorzen maken een 'lauwe' set. De avond wordt besloten met weer 'een open mic' met tientallen jon- gelui die durven. Jongeren en lei- ding toonden zich na afloop tevre- den. Wat minder blij leken de buurtbewoners die steen en been klaagden over die 'fucking' herrie. Rotterdam investeert in wonen, werken en welzijn met informatie- en communicatietechnologie (ICT) als hulpmiddel. Deze e-ladder houdt u op de hoogte van actuele gebeurtenissen op dit gebied. 04.10.2004 Dienstverlening via internet Steeds meer zaken met de gemeente kunt u ook via internet regelen. Zo kunt u voortaan materialen van de Bibliotheek Rotterdam veriengen of historische plattegronden van het Gemeentearchief raadplegen. Kijk voor een overzicht onder 'Gemeenteloket' in 'on-line dienstverlening'. t 12.10.2004, 9.00-13.00 u 16.10.2004, 13.00 - 17.00 u De nieuwe elektronische barcode RFID? De streepjescode heeft zijn langste tijd gehad. De opvolger, RFID, wordt al bij enkele bedrij- ven geimplementeerd. Na de workshop kunt u de gevolgen voor uw bedrijf inschatten en zich voorbereiden op het toenemend gebruik van RFID. Kosten: gratis, i.s.m. Capgemini Inschrijven via www.digitalport.nl 18.10.2004, 9.00 - 13.00 u Meer inzicht in uw klanten, meer rendement! Een klantbeheersysteem (CRM) heeft alleen nut als het ook iets oplevert. Maar hoe haalt u er rendement uit? In deze workshop leert u wat de essentie is van CRM, wat het oplevert en hoe u dit systeem maximaal kunt benutten. Kosten: gratis, i.s.m. Capgemini Inschrijven via www.digitalport.nl Meer informatie over bovenstaande onderwerpen vindt u op; Gemeente Rotterdam Rotterdam westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker is op zoek naar enthousiaste vrijwilligers, die flexibel inzetbaar zijn op verschillende dagdelen, om Nederlandse les te geven aan an- derstaligen. Voor informatie kan er contact worden opgenomen met De Erker, tel. 426 77 67. SCHIEDAM - Het wekelijkse in loopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 9 oktober verzorgd door Mannenkoor 'Ons Koor' uit Sommelsdijk. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - De afdeling Pre- ventie van GGZ Delfland organi- seert een cursus 'Omgaan met Schizofrenie'. Cursisten krijgen inzicht in de ziekte en leren op 'n gezonde manier om te gaan met psychiatrisch zieke. De cursus start 22 oktober en duurt van 14.30 tot 16.30 uur. Voor meer info: N. Moes, tel. 015-2516148. SCHIEDAM - In de cursus 'Fijne keuken, inclusief koud buffet' leer je vlees-, vis- en kipgerechten met gevarieerde sausjes en bijzondere voor- en nagerechten klaar maken. De cursus wordt gegeven op don- derdagavond van 19.30 tot 22.00 uur aan de Mgr.Nolenslaan 99b. Kosten zijn honderd euro. Inlich- tingen SHV, tel. 426 47 81. SCHIEDAM - In dienstencentrum Oost kan dinsdag 12 oktober mee- gedaan worden met darten vanaf 19.30 uur. Een week later vertelt Anthonie van Wijk grappige ver- halen in dienstencentrum De Woudhoek vanaf 10.00 unr. En tree is drie euro. Inschrijven bij de receptie tot en met 22 oktober. El ke dinsdag kan er aan yoga worden gedaan in De 4 Molens van 13.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAM - Spirituele Vereni- ging Harmonia ontvangt donder dag 7 oktober de heer Zuidweg die waarnemingen doet aan de hand van een handtekening en aura. Aanvang is 19.45 in De Blauwe Brug. Toegang: vijf euro. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, tawaai en andere overtast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 27 September tot 4 oktober zijn binnengekomen. Stankoverlast met onbekende oorzaak Tot en met donderdag waren er weinig opvallende klachten te melden. Vrijdag 1 oktober kwamen op drie verschillende tijdstippen nogal wat stankklachten bij de meldkamer van de DCMR binrten. Vrijdagmorgen belden drie inwoners uit Schiedam en zeven uit Vlaardingen over industriestank en brandlucht. Tijdens onderzoek kort de uitrukdienst van de meldkamer geen duidelijke stankbaan ontdekken die naar een bedrijf op de Vondelingenplaat of de Botlek wees. Waarschijnlijk bleven door de windstille en nevelige weersomstandigheden de stinkende rookgassen van industrie en verkeer in het Rijnmondgebied hangen. Ongerustheid over gaslucht Vrijdag in de namiddag kwamen bij de brandweer van Spijkenisse en de meldkamer klachten binnen over een sterke gaslucht, De klachten kwamen uit oost, midden en west Spijkenisse. Een gaslek werd uitgesloten omdat de binnengekomen klachten uit een relatief groot gebied kwamen. Brandweer en uitrukdienst van de meldkamer kwamen tot de conclusie dat de stank werd veroorzaakt door het ontluchten van een schip, varend over het Spui. Dit vermoeden werd bevestigd toen iater ook klachten uit Zuid-Beijerland en Stad aan't Haringviiet binnenkwamen. Rijkswaterstaat werd op de hoogte gebracht van de klachten. maar heeft de oorzaak ook niet meer kunnen achterhalen. Bemesten landbouwgrond veroorzaakt stankoverlast Vrijdagavond werd Spijkenisse opnieuw geplaagd door stankoverlast. Tussen acht en kwart over negen belden zeventien inwoners de meldkamer over een misselijkmakende zure lucht. Op basis van de omschrijving van de klachten, de heersende windrichting en onderzoek van de uitrukdienst werd vastgesteld dat de stankklachten werden veroorzaakt door het bemesten van landbouwgrond aan de overkant van het Spui in de omgeving van Zuid-Beijerland. De volgende dag belden opnieuw vijf inwoners van Spijkenisse met gelijksoortige klachten de meldkamer. Klachten over landbouw worden doorgegeven aan de Algemene Inspectiedienst (AID). De AID is de verantwoordelijke overheidsdienst voor controle op de milieuregels voor landbouw. De milieupolitie is de handhavende instantie. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl. OLYMPISCH STBUNPUNT ftorremAM www.rotterdamtopsport.nl TOPSPORT Gemeente Rotterdam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 3