schiedam Nieuwe rechtse partij in de maak voor Schiedam SCI KIEDAM 5 VCAPELLEB -mTI WJi I f A jp v Meer kansen en keuzevrijheid op de woningmarkt per 2005 FOKfl Ruim vier ton voor actieve Schiedammers D0NDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND CV-KETELS j Dagblad €9,95! Kleine interieurs worden groot! Erik de Jong stapt uit Leefbaar Schiedam GEMEI ENTEBERICHTEN KELIJKS IN ZE KRANT Spanning en Sensatie 4P Wethouder Meijeropent plein St. Jan Controle op aanbieden huisvuil in Oost Rommelmarkt Drie keer bekeurd in korte tijd GOEDKOOPSTE Halloween- optocht door Oost Feestelijke opening St. Jozefschool fLomve 2012 Nier H6T (Moomc 9 Schiedam Oplage 38.000 Totale oplage 625.898 13 oktober 2004 lie Jaargang nr 42 ui in SCHIEDAM - Raadslid Erik de Jong (40) is onverwacht uit zijn partij Leefbaar Schiedam gestapt. Officieel wegens poli- tieke meningverschillen' over de koers van deze grote coalitie- partij. Maar zijn afwijkende mening over dit collegebeleid ge- ven de doorslag, volgens hem. De Jong wil niet langer als schoothondje fungeren van dit college. Hij blijft als eenmans- fractie in de raad. Hij begint met anderen een nieuwe, rechtse partij. Yolgende week maakt hij de naam bekend. AVONDWINKEL PARKWEG OPENINGSTIJDEN: maandag t/m zondag 14.00 00.00 uur Vrijdag a.s. om 20.00 uur SPARTA - CAMBUUR L. Zie onze Sparta-pagina vkl W, elders in de krant. 4/?t3 vA'Av.vi!oonboul Evord capeJle.nl maassta Gratis afhalen SCHIEDAM - In de stadsregio Rotterdam krijgen woningzoe- kenden per 1 januari 2005 meer keuzevrijheid bij het zoeken naar een nieuwe woning. Voor een groot deel van de vrijko- mende corporatiewoningen worden geen eisen meer gesteld aan inkomen of huishoudensgrootte. Degene met de langste inschrijfduur krijgt de woning als eerste aangeboden. Starters en doorstromers krijgen zo gelijke kansen op de woningmarkt. Woonduur telt niet meer per 1 ja- der voorwaarden, zoals inkomen UW VHS-RECORDER SONY RDR-EX7 westblaak 1 SO postbus 1 €385 3000 br rotterdam www.enerless.nl IN fotltMkPV. komt Hier VANfcGtoKP El Ja, ik wil een proefabonnement op het Rotterdams Dagblad van 4 weken voor €9,95 Bel gratis 0800 - 0642 of kfjk op w«rw.r(rtter(}arnsdagblad.ril KLARE TAAL V Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) I weekbladen door Frank Willemse Nieuwland waar hij zelf woont, juicht hij toe. Maar ondanks deze bereikte resultaten in Schiedam is Leefbaar Schiedam gaan zwalken. Geen uitstraling en vaak met de Parkweg 1-3 Schiedam 010-473 73 52 De enige avondwinkel met dagprijzen. Erik de Jong is als sportschoolhou- der bekend van zijn jarenlange ver- zet tegen het Land van Belofte. Toch zegt hij dat de aanwezigheid van Leefbaar bij het slaan van de eerste paal geen aanleiding is voor zijn opstappen. Wei geeft de twee- de man van Leefbaar toe dat het opstappen van VVD-kamerlid Wilders hem aan het denken heeft gezet. „Ik sta ook voor heldere, rechtse uitspraken: Voor die zaken waar ook de gewone Schiedammer wakker van ligt. Daarmee denkt hij net als Wilders stemmen te gaan trekken bij verkiezingen in het vootjaar van 2006. Hij ver- klaart fel tegen overheidsingrijpen te zijn en daarom voorstander van afschaffing van de erfpacht. Ook de sanering van de wijk VLAARDINGEN - In het week end van 29, 30 en 31 oktober zijn de Vlaardingse JeugdTheaterDa- gen. Drie dagen lang wordt er met kinderen tussen acht en twaalf jaar gesnuffeld aan alles wat met thea ter te maken heeft. Kijken naar, zelf doen en een eigen optreden in het Theater van Vlaardingen. Om- dat hetzelfde weekend Halloween is, staan de dagen in het teken van Spanning Sensatie. Dat geeft de deelnemers de gelegenheid de fan- tasie op hoi te laten slaan, want aan verkleden ontkomen ze natuurlijk niet! Op Vrijdag 29 oktober is er in de Stadsbibliotheek in de Waal- straat van 16.00 uur tot 17.30 uur de opening. Antonia van Wijk van Het Verteltheater staat bekend om het verschrikkelijk mooi vertellen van de meest bijzondere verhalen. Deze middag zal zij als opening van de JeugdTheaterDagen een verhaal met het thema Halloween vertellen. Kinderen worden met hun hele hebben en houden mee- genomen in het mooie verhaal. Za- terdag 30 oktober is De Vrije Aca- demie op de Oosthavenkade aan de beurt. Van 12.00 uur tot 16.00 uur kunnen de deelnemers kennis- maken met alles wat met theater te maken heeft. Er worden verschil- lende workshops gegeven in zin- gen, dansen, toneelspelen, decors maken, grimeren en muziek maken met muziekcentrum OpMaat. Het leukste hieraan is dat deze sterren in spe alles wat ze hebben geleerd, de volgende dag gaan laten zien aan iedereen die maar wil komen kijken. Zondag 31 oktober vindt alles plaats in het Theater van Vlaardingen aan de Schiedamse- weg51.Tussen 12.00 uur en 16.00 uur is de spetterende afsluiting van het weekend. Eerst gaan de deelne mers nog even oefenen wat ze de vorige dag hebben geleerd. Om 14.00 uur komen alle ouders, vrienden en bekenden kijken naar de gevarieerde presentatie. Na de ze voorstelling is er een groot knal- feest in de Harmonie, waar alle spanning lekker weggedanst kan worden. Kinderen die mee willen doen aan de JeugdTheaterDagen kunnen kaarten reserveren bij het Theater van Vlaardingen. Deelne mers betalen tien euro. Reserveren kan via de kassa, tel. 010 - 4340399 of via www.theatervan- vlaardingen.nl. meer informatie: Beenfiakkur, Menk Hartog ew Profijt Ifoubel zondags gesloten. LANGS 01 RIJKSWEG A20, ROTTERDAM - G0UDA, CAP1LLE A D IJSSEL ALEXANDERPOLDIR (AFSLAG 16) andere partijen water bij de wijn doen. Erik de Jong is bekend en gehaat als tegenstander van het Land van Belofte. Zijn sportschoolklanten konden daar mooi parkeren. Met zijn juridische strijd zegt hij bewe- zen te hebben 'dat de overheid niet zomaar over mensen heen kan wal- sen'. Toch sloeg BAM vorige maand de eerste paal, terwijl tot zijn woede fractiegenoten van Leefbaar hier ook een glaasje dronken. Erik de Jong heeft afge- lopen jaar als eenling verschillende keren 'anders' gestemd dan zijn fractie. Hij stemde al tegen de Isla- mitische school in Nieuwland en zegt fel tegenstander te zijn van 'dat life style gedoe' in de binnen- stad. Mensen trek je naar Schie dam met parkeervoorzieningen en met toerisme, een glasmuseum en oude winkeltjes. „Ik ben gekozen door de Schiedammer niet door toeristen", verklaart hij fel. Leefbaar voorzitter Eric Zwenms kan zelfs begrip opbrengen voor zijn opstappen uit de partij. Erik de Jong is geen man van het com- promis. Ik wens hem veel succes, want ik weet zeker dat hij 90 pro- cent van dit college toch zal steu- nen." Als bewijs voor de vrede zaten de twee ex-politieke vrienden broe- derlijk naast elkaar zaten tijdens de commissievergadering maandag- avond. Saillant detail is dat als De Jong zijn raadzetel zou opgeven, ex-wethouder en oprichter van Leefbaar, Theo Schoenmakers, weer in de raad mag gaan zitten. Terwijl zijn opvolgers niets meer met 'die Schoenmakers' te maken willen hebben. i 0 fc Sr i cs Bij deze adressen. Woon* Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Qroenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadsert 1 Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzanplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nol«nalaan460 Tabakshop Bas de Haard Langa Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Bewoners vereniqinq Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Frankenland St. Liduinastraat 10 Jan van Avennestraat 32 a SCHIEDAM - Een Untie had Paralympisch atleet Willem Noorduin vierjaar geleden al ontvangen voor zijn prestaties tijdens de Spelen voor sporters met een beperking in Sydney. Het gemeentebestuur van Schiedam vond echter de prestatie van discuswerper en kogelstoter Noorduin die onlangs in Athene wederom tweemaal eremetaal (zilver met het discuswerpen en brons tijdens het kogelstoten) in de wacht sleepte, zodanig dat men op het stadskantoor zinspeelde op een nieuwe ereprijs voor de 37-jarige Schiedammer. Deze werd uiteindelijk gevonden in de M. C. M. de Grootspeld die alleen wordt uitgereikt aan Schiedammers met bijzonder grote verdiensten voor de stad. Willem Noorduin kreeg deze speld afgelopen maandag uitqereikt door burgemeester Scheeres. Wat Willem heeft gedaan is eigenlijk ongelooflijk. Vijf maal meedoen aan Palalympische Spelen en vijf maal met eremetaal thuiskomen. Dat zijn prestaties die met alleen op hem zelf afstralen maar ook de aandacht vestigen op de stad Schiedam", gaf Scheeres aan waarom de eervolle speld gegund werd aan de sportieve Schiedammer met een beperking. Foto Roger van der Kraan nuari 2005. Wei is er een over- gangsregeling. Doorstromers die zich voor 1 januari 2005 in laten schrijven als woningzoekende, kunnen nog tot 1 juli 2006 een deel van hun woonduur omzetten in in schrijfduur. Een groot deel van de vrijkomende woningen wordt aangeboden zon- of huishoudensgrootte. Dit geeft grotere keuzevrijheid. De woning zoekende bepaalt welke woning hij/zij wil bewonen tegen welke prijs en kan zo uit een groter deel van de aangeboden woningen een keuze maken. Geen regels waar het kan, wordt dit genoemd. De woningmarkt is niet in de hele stadsregio Rotterdam hetzelfde. Corporaties hebben de mogelijk- heid om met de gemeente afspra- ken op maat te maken voor een deel van het aanbod. Hiervoor worden dan aanvullende voor waarden gesteld. Daar waar nodig worden ook voorwaarden gesteld om bijzondere doelgroepen in vol- doende mate aan een woning te helpen. Sturen waar het moet, luidt dit motto. Ook in deze nieuwe werkwijze worden vrijkomende woningen geadverteerd. De woningzoekende maakt zijn keuze en degene met de langste inschrijfduur krijgt de wo ning als eerste aangeboden. Topmodel DVD-recorder (-RW, +RW, -R) Uitgebreide camcording editing mogelijkheden Voor camcorders is er de i.Link aansluiting Geavanceerde editing en dubfunctie One Touch Dubbing PRIJS NA INRIIII Dagelijks geopend van 9:00 tot 18:00 uur. Maandag vanaf 9:30 uur, vrijdag tot 21:00 uur - zaterdag tot 17:00 uur. Elke eerste zondag van de maand van 12:00 tot 17:00 Priis- en zetfouten voorbehouden. Prijs indusief B.T.W. Alle voorgaande aanbiedingen komen hierbij te vervallen SCHIEDAM - Wethouder Hans Meijer verricht vandaag, woens- dag 13 oktober, op feestelijke wij- ze de opening van het opgeknapte speelterrein van de St. Janschool aan de Marconiweg. Na het officiele gedeelte is er voor de kinderen een buurtfeest. Op het plein zijn allerhande attracties. Het schoolplein van de St. Janschool is een speelplek in de wijk Oost die druk gebruikt wordt. Uiteraard door de school zelf, maar ook door de kinderen uit de buurt. Bij school en ouderraad leefde de wens de speelwaarde van het plein te ver- groten. Om deze reden is er een aantal speeltoestellen bijgeplaats. De verbetering van het speelterrein is mogelijk gemaakt door bijdra- gen van het Wijkbeheeroverleg Schiedam-Oost en van het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. De school heeft zelf ook een bijdrage geleverd. SCHIEDAM - Milieu-inspecteurs en politie van het wijkteam Schie dam-Oost hebben zondagavond een milieu-actie gehouden in de wijk. Tussen 19.00 en 21.30 uur werden achttien bekeuringen van 50 euro uitgeschreven voor het verkeerd aanbieden van huisvuil. De actie zal in de toekomst worden herhaald. SCHIEDAM - Ruim 400.000 euro ligt klaar voor een reeks van activi- teiten in de wijken Zuid, Oost, West, Centrum en Groenoord. Doel is om de leefbaarheid in deze wijken te vergroten en te bevorde- ren dat zoveel mogelijk Schiedam mers hieraan actief meedoen. De activiteiten worden in de komende vier maanden uitgevoerd. Het geld wordt via het Groteste- denbeleid beschikbaar gesteld door het rijk. Het gaat om zoge- naamde impulsgelden van 407.000 euro in totaal. Doel is om in 2004 te investeren in het mobiliseren van bewoners in een aantal wijken zodat in de komende jaren de vei- ligheid en leefomgeving door die- zelfde bewoners kunnen worden verbeterd. De gemeente heeft bij de keuze van de wijken rekening gehouden met de uitkomsten van het leefbaarheidsonderzoek 2002. Daamaast is aangesloten op initia- tieven vanuit de wijken en burgers. In de afgelopen periode is voor ie- dere wijk een programma samen- gesteld. Dat is gebeurd in nauw overleg met de betrokken bewo ners, ondememers en organisaties in de wijken. Zo wordt in Schie dam Centrum aangesloten op de resultaten van een enquete die door de bewonersvereniging is gehou den. De resultaten van deze enque te zullen met de wijk worden be- sproken en dit moet leiden tot een top-drie van aan te pakken proble- men. Groenoord mikt op activitei ten die bevorderen dat nieuwe be woners zich snel thuis voelen in hun nieuwe wijk en zich betrokken gaan voelen bij hun nieuwe woon- omgeving en dat huidige bewoners er graag blijven wonen. Tevens wordt aandacht besteed aan activi teiten voor de jongeren. In Oost er- geren veel mensen zich aan dingen als rommel op straat, diefstal uit auto's en (bromfiets)diefstal. Vijf projecten staan hier op stapel om er samen met bewoners iets aan te doen en bewoners te betrekken in hun wijk. In de wijken West en Zuid wordt het accent gelegd op het verminderen van overlast door jongeren op speelpleinen en op an dere plaatsen in de wijken; onder andere door in samenwerking met de jongeren sport- en spelactivitei- ten te organiseren op plekken aan de randen van de wijk. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein wordt zaterdag 23 oktober een rommelmarkt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Er zijn allerhande tweedehands zaken te koop. SCHIEDAM - Een 40-jarige auto- mobilist kreeg het maandagavond voor elkaar om in zeer korte tijd maar liefst drie keer bekeurd te worden door de politie. Op de Nieuwe Damlaan reed hij aller- eerst rond een uur of zeven door rood licht. Op de noordbaan van Rijksweg A20 kreeg de politie de man in zicht en werd een stopteken gegeven. Nadat de bestuurder was bekeurd, reed hij weg, waarbij hij het proces-verbaal uit het raam gooide. Hierop werd de auto we derom staande gehouden en ging de Schiedammer op grond van de Milieuwetgeving op de bon. De man verklaarde dat hij per ongeluk de bekeuring had weggegooid, maar toen de verdachte wegreed trof de politie het zojuist tweede opgemaakte proces-verbaal op het wegdek aan. Ter hoogte van De Lier werd de 42-jarige man, na staandehouding, voor de derde maal bekeurd. E SCHIEDAM - In Schiedam- Oost wordt vrijdag 29 okto ber weer een Halloween-op- tocht gelopen. Er wordt ge- start op het Edisonplein en vertrokken om 19.00 uur. Voor alle (verklede) inwo- ners uit loopt een band die de nodige vrolijkheid brengt. Alle kinderen uit Oost tus sen de 0 en 14 jaar mogen meedoen. Kinderen tot en met acht jaar mogen alleen onder begeleiding van een ouder meelopen. Vooraf moet worden ingeschreven bij Nel of Wil en dat kan tot en met 19 oktober bij het wijkservicepunt. Voor de best verklede deelnemers zijn weer leuke prijzen te winnen. SCHIEDAM - Het gereno- veerde hoofdgebouw van de St. Jozefschool wordt maan dag 25 oktober met vuur- werk, ballonnen en muziek feestelijk geopend. De officiele openingscere- monie vindt plaats van 08.30 tot 09.30 uur, waarna het dynamische gebouw date- rend uit 1921 bezichtigd kan worden. Deze dag, waarop het jonge kind een centrale rol inneemt, staat door de samenwerking met NAR volledig in het teken van kunst en cultuur. Quasi moeiteloos balanceren de kinderen van Picasso via Vincent van Gogh en Gaudi naar Hundertwasser. 's Avonds wordt er voor be- langstellenden, oud-leerlin- gen, ex-collega's en omwo- nenden van 19.30 tot 21.00 uur een Open Avond gehou den. Naam: Voorl.: m/v Adres: Huisnr.: Postcode: Woonplaats: E-mail: (Mm Geb.datum: Tel.nr.: fi.v.m. controle bezorqinq) BERGWEG EN CEINTUURBAAN Vul d« bon in en stunt doze mar (een postzegel to ntot nodig): Rotterdams Dagblad, afdeling LezersService, Antwoordnummer 92100, 3009 XB Rotterdam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2004 | | pagina 1